TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 14 Ara 2017, 23:55

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 45 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Azerbaycan - Turkiye Birlesmesi
MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2012, 21:10 
Uzaklaştırıldı

Resim

BILHASSA , Azerbaycan Türkü KARDESLERIM NE DUSUNUR BILMEK ISTERIM . BIRLESSIK KRALLIK GIBI BIR SISTEM , DISARDA TEK ULKE ICERDE IKI ULKE SEKLINDE , HEM DAHA GUCLU OLURUZ

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2012, 21:13 
Uzaklaştırıldı

keske bir abulfez elcibey yine gelebilse.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2012, 21:45 
Üye

Allah bizi və Sizi elçibeylerden gorusun!
Siz onun eldiklerini görmemisiz,ançag sözler eşitmisiz!
İnsan kimi iyi olub,amma bir devlet başçisi kimi felaket!!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2012, 21:48 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Her konuyu genel askeri konular bölümüne açmamaya özen gösteriniz.

Konu taşındı.

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2012, 21:56 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:

neden kardes?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2012, 22:00 
Üye

Konu taşındı.
anlamadim!

En son yarbay tarafından 20 Ağu 2012, 22:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2012, 22:15 
Üye

Konu taşındı.
Anlamadim!
Siz mənə irad tutursunuz??

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2012, 22:15 
Üye

Alıntı:
Alıntı:

neden kardes?
Mən Sizə özəl yazdim!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ağu 2012, 14:37 
Uzaklaştırıldı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2012, 00:58 
Süvariler

İki devlet ile daha güçlü oluruz. Ben hatta isterim ki Güney Azerbaycan bile ayrı devlet olsun. Ama şunu isterim Azerbaycan'ın ismini ''Türk Cumhuriyeti'' olarak değiştirsin. Özde Türk'tür çünkü ordaki insanlar. ''Türk Respublikasına xidmet eyliyrem'' daha yahşı olardı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2012, 04:11 
Uzaklaştırıldı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Eyl 2012, 02:30 
Yeni Üye

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Eyl 2012, 18:59 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Hocam tepkinizin boyutu açıklama gerektiriyor. Azerbaycan`ın bağımsızlığını ve bir devlet olarak istikametini belirlemiş bir kişilik hakkında neden böyle düşündüğünüzü merak ediyorum. Kusura bakmayın ama forumda Elçibey`i bilmeyen epey üye var.

Saygılar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Eyl 2012, 23:16 
Süvariler

Ebul Fez Elçi Bey'i iyi bir adam olarak tanırım. Rahmetli Özal Kayseri'ye getirmişti. Gençtik o zamanlar, tokalaştım diye hatırlıyorum yanlış olmasın. Kansas City dalaveresiyle adamı koltuğundan ettiler...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2012, 21:01 
Akıncılar

konu hakkında yeterince bilgim olmadığından yorum yapmıyorum. ama gençlik hafızamda kalan, o zamanlar büyüklerimin söylediği şey şudur: "insan olarak on numara bir insan, lakin devlet yönetme kabiliyeti eser miktarda bile olsa kendisinde yok." Elçibey deyince nedense hep aklıma bu gelir...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2012, 21:32 
Üye

İsrailin Büyük israil hayalı var Yunanlıların büyük yunanistan hayali var bizim neden Büyük Türkiye hayalimiz yok (Yeni Osmanlı yı kastetmiyorum )

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2012, 22:01 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2012, 02:14 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

İsrailin Büyük israil hayalı var Yunanlıların büyük yunanistan hayali var bizim neden Büyük Türkiye hayalimiz yok (Yeni Osmanlı yı kastetmiyorum )
Hocam olmaz mı Turan Birliği hayalimiz var ama dediğiniz gibi hayal aşamasında.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2012, 04:40 
Uzaklaştırıldı

Sadece merak ettim neden Osmanlıyı kötü bir şeymiş gibi lanse ediyorsunuz? Sadece yönetim şeklinden dolayı mı yoksa bütün yönleriyle mi olumsuz olarak düşünüyorsunuz?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2012, 22:18 
Uzaklaştırıldı

Türk birliğini kurup ne yapacağız ? Mesela Azerbaycanla birleşsek ne kazandıracak bize , petrolümüz mü bedava olacak veya Azerbaycana gidip gelişimiz mi kolay olacak ?

Birleşme küresel dünyada pek bir şey kazandırmaz, zaten azerbaycanla her türlü ilişkimiz var değil mi ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2012, 03:29 
Süvariler

Valla onu bunu bilmem de Türkmen Doğal Gazı ve Petrolübedava olsa... Elektrik-Su halkabedava verilse ... Uzaya araç fırlatma işlemleri Kazakistan'dan TAI tarafından devam etse ... Birleşme 'OLMADAN' ortak bir Askeri Örgüt kurulsa (Turkic Army falan uydurun işte), AB gibi Türk Birliği kurulsa...

Ortak bir 'Eğitim birliği' ve 'Ortak Dil' ilan edilse ... Ortak savunma konsepti belirlense ...

Fena mı olur :D (Allah Yeni Osmanlı'cılardan bizi korusun, Arap kültürü bize gitmiyor yeterince öğrendik birkaç yüz yılda)

Tabi önce Orta Asya Türk Devletleri'nin başlarında bulunan kan emicilerden kurtulması lazım. Şuan itibari ile bunu halk da yapamaz. Türkiye'nin önünde upuzun bir iş haritası var eğer bunu istiyor ise :D

Saygılar ...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2012, 03:37 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:
Valla onu bunu bilmem de Türkmen Doğal Gazı ve Petrolübedava olsa... Elektrik-Su halkabedava verilse ... Uzaya araç fırlatma işlemleri Kazakistan'dan TAI tarafından devam etse ... Birleşme 'OLMADAN' ortak bir Askeri Örgüt kurulsa (Turkic Army falan uydurun işte), AB gibi Türk Birliği kurulsa...

Ortak bir 'Eğitim birliği' ve 'Ortak Dil' ilan edilse ... Ortak savunma konsepti belirlense ...

Fena mı olur :D (Allah Yeni Osmanlı'cılardan bizi korusun, Arap kültürü bize gitmiyor yeterince öğrendik birkaç yüz yılda)

Tabi önce Orta Asya Türk Devletleri'nin başlarında bulunan kan emicilerden kurtulması lazım. Şuan itibari ile bunu halk da yapamaz. Türkiye'nin önünde upuzun bir iş haritası var eğer bunu istiyor ise :D

Saygılar ...
Oralarda insanlar kazakça'dan çok rusça konuşuyor. Türkler'i de fazla sevmiyorlar... hem o üs Rusya'ya ait. Bence Rusya'nın yeni sovyet yapılanması destek olup biz sovyetler birliğine katılalım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2012, 03:43 
Süvariler

Oralarda insanlar kazakça'dan çok rusça konuşuyor. Türkler'i de fazla sevmiyorlar... hem o üs Rusya'ya ait. Bence Rusya'nın yeni sovyet yapılanması destek olup biz sovyetler birliğine katılalım.
Hoş da, yanlış. Yanlış da bizim yanlışımız. Türk devletlerini Rusya'nın kucağına biz attık. Yozlaşmalarına biz seyirci kaldık. Yozlaşan taraf 'suçlu' olamaz yozlaştırıldılar diye.

''Neden kendinizi Türk görmüyorsunuz ?'' deme hakkımız yok. Aksine onların ''Neden bizi başıboş bıraktınız?'' deme hakkı var. Zamanında Rusya'ya karşı Kurtuluş Mücadele ve Savaşları verildi. Başarılı olamadı bu çalışmalar. ''Neden başaramadınız ?'' da deme hakkımız yok. Uğrunda ölen binlerce askerin hakkına girmek olur bu.

Suçlu biziz. Sorumluluklarımızı yerine getirmedik (Türkiye olma sorumluluğu)

Ama şu 'benlik' denen şey değişkendir. Eğitilir. Zaten de ''Etnik köken'' denilen hayali şey aslında ''Kültür''den ibarettir. Kan-kafatası değildir.

Kültür yozlaşması yapıldı, evet. Anti-yozlaştırma da yapılabilinir, evet.

Eğer ki istenirse. ;)

Saygılar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2012, 00:17 
Süvariler

Bence her biri bağımsız kendi özgün siyasetlerini izleyen Avrupa Birliği gibi bir birlik kurulmalı ve Türk cumhuriyetleri ve Türk otonom bölgeleri, Türkiye de her önüne gelenin rahatlıkla Türk sayılıp kimlik aldığı sahte Türklerden korunmalıdır.
Kesinlikle katılıyorum. Tek bir 'Türkistan' falan adında birleşmek yanlış. Birlik olmak doğru seçenek. Fakat Azerbaycan ile ciddi ciddi birleşmek düşünülebilir. Kültür benzerliği çok ama çok fazla. Belki ...

Önceki sorulara gelince, zaten ben AKP hükümetiyle bu olabilir demedim. Hatta olamaz. Şuan Araplar'la birleşme politikası olsa bak o olur. Ama şuan AKP iktidarı, bazı eski padişahlar gibi Türkler'den pek haz almıyorlar. Hatta ''Türk'' kelimesi onları korkutuyor. Olur ise böyle bir politika, AKP'den sonra gelecek olası bir milliyatçi, vatansever parti ile sağlanabilir.

Yoksa haklısınız, içte düzeni sağlamadan dışta birlik olmak sorun doğurur.

Saygılar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eki 2012, 17:54 
Süvariler

Aşağıda Bilgesam Stratejik Araştırmalar Merkezinin araştırma raporlarında alıntılar var. Azerbaycanı aradım bulamadım ama
ilginizi çekebilecek kazak, kırgız, mısır ve Ermenistan vatandaşlarının kendi ülkeleri hariç hangi ülkelerde yaşamak istedikleri sorulmuş.

KAZAKLAR İKİNCİ BİR VATAN SEÇMESİ GEREKSE NEREDE YAŞAMAK İSTER
Çalışmaya katılan Kazaklara ikinci bir vatan seçmesi gerekse nerede yaşamak isteyeceği ayrı
bir soru ile sorulmuştur. Kişilerin bu konudaki tercihleri aşağıda grafik olarak aktarılmıştır.
Kişilerin en fazla yaşamak istediği ülke %13,7 ile ABD’dir. Kazakların ikinci vatan olarak en çok
yaşamak isteyeceği diğer ülkeler sırasıyla; %12,6 oranıyla Türkiye, %20,5 oranıyla Kazakistan
(Kazakistan dışında bir vatan sorulmasına rağmen), %10,7 oranıyla İngiltere, %6,5 oranıyla
Suudi Arabistan ve %5 oranıyla Rusya olmuştur.
http://www.bilgesam.org/tr/images/stori ... apor44.pdf

KIRGIZLAR İKİNCİ BİR VATAN SEÇMESİ GEREKSE NEREDE YAŞAMAK İSTER
Çalışmaya katılan Kırgızlara ikinci bir vatan seçmesi gerekse nerede yaşamak isteyeceği ayrı
bir soru ile sorulmuştur. Kişilerin bu konudaki tercihleri yukarıda grafik olarak aktarılmıştır.
Kişilerin en fazla yaşamak istediği ülke, Kırgızistan dışında bir vatan sorulmasına rağmen
%20,5 oranıyla Kırgızistan olarak cevaplanmıştır. Kırgızların ikinci vatan olarak en çok
yaşamak isteyeceği ikinci ülke sırasıyla %11 oranıyla Türkiye, %10,6 oranıyla Rusya ve %10,3
oranıyla ABD olmuştur.
http://www.bilgesam.org/tr/images/stori ... apor43.pdf

MISIRLILAR İKİNCİ BİR VATAN SEÇMESİ GEREKSE NEREDE YAŞAMAK İSTER
Çalışmaya katılan Mısırlılara ikinci bir vatan seçmesi gerekse nerede yaşamak
isteyeceği ayrı bir soru ile sorulmuştur. Kişilerin bu konudaki tercihleri yukarıda grafik
olarak aktarılmıştır. Kişilerin en fazla yaşamak istediği ülke, Türkiye’ye sempati
değerleri ile örtüşen bir şekilde, %50,6 ile Türkiye olarak ortaya çıkmaktadır. Suudi
Arabistan %13,2 ile ikinci, Fransa %6,9 ile üçüncü ve Birleşik Arap Emirlikleri %5,7
ile dördüncü sırada tercih edilen ülkeler konumundadır. %2,6’lık bir kesim ise soruya,
farklı bir ülke sorulmasına rağmen ısrarla Mısır cevabını vermiştir.

ERMENİLER İKİNCİ BİR VATAN SEÇMESİ GEREKSE NEREDE
YAŞAMAK İSTER
Çalışmaya katılan Ermenilere ikinci bir vatan seçmesi gerekse nerede yaşamak isteyeceği
sorulmuştur. Kişilerin bu konudaki tercihleri yukarıda grafik olarak aktarılmıştır. Kişilerin en
fazla yaşamak istediği ülke, sempati değerleri ile örtüşen bir şekilde, %17,4 ile Fransa, %11,6
ile İtalya, %10,2 ile ABD, %8,8 ile İspanya ve %7,2 ile Almanya’dır.
http://www.bilgesam.org/tr/index.php?op ... &Itemid=75

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eki 2012, 23:19 
Süvariler

Türkiye nin Azerbaycan ile birleşmesi iki ülke içinde öncelikli hedef olmalıdır. Ben bu guruba Türkmenistan devletini de dahil ediyorum.

Bu amaç doğrultusunda yapılması gereken bazı askeri ve siyasi hamleler var.

1- Öncelikle Azerbaycan sınırı ile ilgili sorunlar ortadan kalkmalı. Fakat Ermenistan a bir müdahalede bulunmak için Rusya ile anlaşmak gereklidir. Bu şart sağlanamazsa Ermenistan a yapılacak operasyon 3. Dünya savaşına kadar gidebilecek bir süreci tetikleyecektir.
Bu ihtimal düşünülerek alternatif siyasi hamleler yapılabilir. Yarı pasif ve orta yolcu bir siyaset izlenirse iki sonucun doğma ihtimali var.

A- İlki Toprakları birleşik olmayan bir devletin ortaya çıkmasıdır. Şu anki sınırlar dâhilinde doğacak devletin toprakları iki ayrı toprak parçası olacaktır. Eğer Türkmenistan da dahil olursa üç ayrı kara parçası olacaktır.
B- Diğer ihtimal ise Gürcistan devletini özerk bir yapıda Türk devletine eklemlemek olabilir. Sanırım bu ihtimali zamanında bana kuzenim söylemişti. Bağımsız bir devletin böyle bir işin içine girmeyeceğini düşünmüştüm. Fakat Rus savaşından sonra Gürcistan halkının psikolojik olarak böyle bir şeye hazır olabileceğini düşünüyorum. AB’ne girme hayalleri var aynı şeyi AB hayal ediyor mu ona bakmak lazım. En nihayetinde Rusya ile çatışan ve sınır sorunları olan bir ülke.

2- Türkiye nin Azerbaycan ve Türkmenistan devletleri ile birleşmesine engel teşkil eden diğer mesele ise Kürt sorunudur. Daha önce yazılan iletilerde de değinilmiş Türkiye de çok büyük bir ayrılıkçı gurup yaşamakta. Esasen bu gurubun yine çok büyük bir bölümünün çeşitli sebeplerle oy veremediği için olduğundan küçük göründüğünü düşünüyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2012, 21:33 
Süvariler

aliyev gibileri yine onu vatan haini ilan ederdi siyasi bilgi çoğalmadan azerbaycanda gelsede birşey olmaz...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2016, 22:11 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Bugün yapmış olduğum bayrak ve harita çalışması

Resim

Resim

Bazılarımız tepki gösterebilir özellikle bayrak konusuna ama tamamen kafamdaki bir hayali küçük bir çalışmaya döktüm yanlış anlaşılmasın. iki ülkenin yaşadığı bütün büyük sorunlara kökten çözüm kesinlikle bu olmalıdır. 21 yaşımda olmama rağmen geçlerimizin bile Azerbaycan Türkü gençlerinden öğrenecek bir çok şeyi olduğunu düşünüyorum.

Tabiki şimdi için uçsuz bucaksız bir hayal bu

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2016, 22:24 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Tek Bayrak şart olmayabilir. Ortak ordu, para birimi, ortak ekonomik hamleler yapılabilir. Ortak ordu olsa tadından yenmez bence.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2016, 22:39 
Üye

Sscb dağıldıktan sonra bağımsızlığını ilan eden Azerbaycan'da devlet başkanı Ebulfeyz Elçibey di. O dönemde Elçibey'in istediği hemen hızlı bir şekilde Türkiye ile birleşmekti. Ancak ermenilerin rus desteğini de alarak Azerbaycan topraklarında ilerlemeleri, Süleyman Demirel'in başında bulunduğu hükümetin olaya sessiz kalması, hocalı katliamı gibi olaylar maalesef Azerbaycan'da Elçibey karşıtı muhalefeti güçlendirdi ve eski bir kgb ajanı olan Haydar Aliyev başa geçti.Bu birleşememe olayında kabahat tamamen basiretsiz korkak idarecilerdir. Zaten bundan sonraki slogan da İki devlet bir millet olmuş, birleşme olayı bu şekilde rafa kalkmıştır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2016, 22:49 
Akıncılar

Sscb dağıldıktan sonra bağımsızlığını ilan eden Azerbaycan'da devlet başkanı Ebulfeyz Elçibey di. O dönemde Elçibey'in istediği hemen hızlı bir şekilde Türkiye ile birleşmekti. Ancak ermenilerin rus desteğini de alarak Azerbaycan topraklarında ilerlemeleri, Süleyman Demirel'in başında bulunduğu hükümetin olaya sessiz kalması, hocalı katliamı gibi olaylar maalesef Azerbaycan'da Elçibey karşıtı muhalefeti güçlendirdi ve eski bir kgb ajanı olan Haydar Aliyev başa geçti.Bu birleşememe olayında kabahat tamamen basiretsiz korkak idarecilerdir. Zaten bundan sonraki slogan da İki devlet bir millet olmuş, birleşme olayı bu şekilde rafa kalkmıştır.
Acaba bu bilgilerin hangisini düzeltsek?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2016, 23:54 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Rahmetli Ebulfez Elçibey, Azerbaycan'ın ikinci cumhurbaşkanıdır. Kendisinden önce Ayaz Mutallibov var idi. Bunun dışında dediklerinizin çoğuna katılıyorum. Baba Aliyev'in kgb ajanı olduğu doğru mudur bilinmez, ama ağır bir ithamdır orası su götürmez.

Rahmetli Elçibey aynı zamanda büyük bir Atatürk hayranı idi. Baba Aliyev'in ülkenin o zor zamanlarında arkadan vurur gibi Elçibey'e yaptığı politik hamle, biz Türkiye Türkçülerinde derin yaralar bırakmıştır...

Bu vesile ile mekanı cennet olsun. Büyük bir Türk Dünyası neferi idi.

Ziya Gökalp

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2016, 00:01 
Üye

Alıntı:
Acaba bu bilgilerin hangisini düzeltsek?
İlk devlet başkanını yanlış hatırlıyormuşum, doğru. Genel anlamda süreci ifade etmeye çalıştım. Teşekkürler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2016, 20:49 
Üye

Kuzeyde Rus baskısı güneyde İran baskısı ve Türkiye'nin durumu bu birlikteliğin bugün için çok zor olacağını gösteriyor bence. Konu Azerbaycan olunca duygusal yaklaşıyoruz gibi. Devletler duygularla değil çıkarlarla yönetiliyor. Böyle bir birlikteliğe gerek varmı, getirecekleri götüreceklerini karşılayabilecek mi, Türkiye böyle bir birliktelikten doğacak sorunları göğüsleyebilecek mi? Azerbaycan'ın %'85'i Şii bunu da hesaba katmak lazım.

En son sentetik tarafından 04 Nis 2016, 16:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
İMLA: Klavyemizde Türkçe harf var kullanalım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2016, 21:48 
Üye
Kullanıcı avatarı

Kuzeyde rus baskısı güneyde iran baskısı ve türkiye nin durumu bu birlikteliğin bugün için çok zor olacağini gosteriyor bence. Konu azerbaycan olunca duygusal yaklaşiyoruz gibi devletler duygularla değil çıkarlarla yönetiliyor. Böyle bir birlikteliğe gerek varmi getirecekleri götüreceklerini karşilayabilecekmi türkiye böyle bir birliktelikten doğacak sorunlari göğüsleyebilecekmi azerbaycanin %85i şii bunuda hesaba katmak lazim
Mezhep farklılığını buraya da taşıdınız ya tebrik ederim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2016, 22:12 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2016, 22:50 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Yanlış hatırlamıyosam Azerbaycanda bi darbe yapılmaya kalkışılmıştı.Türkiye destekleyecekti bu darbeyi.Haydar Aiyev devrilecekti.Tansu Çiller zamanıydı sanırım...O zamandan beridir Türkiye Azerbaycan ilişkileri limonidir.

Son dönemlerde yürütülen yanlış dış politikalar neticesi Azerbaycan-Türkiye ilişkileri kopma noktasına gelmişti.Türkiye ,Ermenistan kapısını açmak için planlar yapıyordu.Pek çok Ermeni Türkiyede kaçak çalışıyo denmişti.

Çöpe atılan Azerbaycan bayrakları basına yansımıştı bi ara.Sanırım bi futbol maçı sonrasıydı.Baya tepki çekmişti.

Azerbaycanın ve Türkiyenin başında birbirine güvenmeyen hükümetler bulunmakta.Dolayısıyla şu an için iki devletin birleşmesi romatik bir hayalden öteye geçmez.Azerbaycan Türkiyeye ucuz petrol verir.Türkiye de Azerbaycanı uluslararası platformlarda savunur.Bundan öteye geçmez ilşkiler.

SAVAŞ BARIŞTIR
ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
BİLGİSİZLİK KUVVETTİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2016, 23:38 
Üye

Ortak askeri terminoloji geliştirilebilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2016, 00:33 
Akıncılar

Son dönemlerde yürütülen yanlış dış politikalar neticesi Azerbaycan-Türkiye ilişkileri kopma noktasına gelmişti.Türkiye ,Ermenistan kapısını açmak için planlar yapıyordu.
Arkadaşlar, efendiler, halen neyin propagandasını yaptığınızdan emin değilsiniz.

Azerbaycan Türkiye'nin Ermenistan ile kapıyı açmasına değil, Karabağ sorunu hallolmadan bunu yapmasına karşıydı.
O zamanki akıl Azerbaycan'a ve Hazar'a ulaşımın bir yolunu arıyordu. O kadar. Karabağ sorunu bu şekilde de kalsa, donsa, ama yine de amaç zaten Azerbaycan'ın özgürleşmesi idi.

Olmadı, olamazdı. Şimdi yine Azerbaycan'ın özgürleşmesi Laçın'a falan kaldı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2016, 09:20 
Üye

Türkiye-Azerbaycan birleşmesi, Azerbaycan'ın sonu olur görüşündeyim. Yahu biz Kıbrıs'a girdik de adanın demografik yapısı bozuldu. Azeriler birde Türk göçüyle falan mı uğraşacak? Adamların bütün sistemleri çöker, birleşme falan komik yani. Hele ki Türkmenistan falan iyicene hayal. En fazla kağıt üstünde bir Türk Birliği falan olabilir.

''Türk Silahlı Kuvvetleri, bölücü terör örgütü tamamen yok edilinceye kadar bu haklı mücadelesine azim ve kararlılıkla devam edecektir. bu vesile ile aziz şehitlerimize bir kere daha huzurunuzda tanrıdan rahmet diler, aziz ruhları önünde saygı ile eğilir, ailelerine ve bütün Türk ulusuna başsağlığı dileriz."

En son sentetik tarafından 04 Nis 2016, 16:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
İMLA: Yazım hataları

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2016, 16:52 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Daha kendi dilimize hakim değiliz. Yazmayı bilmiyoruz. Türk Birliği kurulsa ne olur? İkinci akşamı bozulur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2016, 16:56 
Üye

Daha kendi dilimize hakim değiliz. Yazmayı bilmiyoruz. Türk Birliği kurulsa ne olur? İkinci akşamı bozulur.
Telefondan yazıyorum - bu bir mazeret değil , öne bile sürmem normalde- fırsat verseniz düzelteceğim.

''Türk Silahlı Kuvvetleri, bölücü terör örgütü tamamen yok edilinceye kadar bu haklı mücadelesine azim ve kararlılıkla devam edecektir. bu vesile ile aziz şehitlerimize bir kere daha huzurunuzda tanrıdan rahmet diler, aziz ruhları önünde saygı ile eğilir, ailelerine ve bütün Türk ulusuna başsağlığı dileriz."

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2016, 20:34 
Süvariler

Alıntı:
Türkiye-Azerbaycan birleşmesi, Azerbaycan'ın sonu olur görüşündeyim. Yahu biz Kıbrıs'a girdik de adanın demografik yapısı bozuldu. Azeriler birde Türk göçüyle falan mı uğraşacak? Adamların bütün sistemleri çöker, birleşme falan komik yani. Hele ki Türkmenistan falan iyicene hayal. En fazla kağıt üstünde bir Türk Birliği falan olabilir.
Hocam şöyle bir söz vardır Çeçenden canını Azeriden malını Türk'ten karını koruyacaksın diye, Azeriler veya Azerbaycan Türkü Türkleri ben Azerbaycan Türkü diyorum, pek iyi bir izlenimleri yok gibi. Biz ne kadar üç kağıtçılık yaptıysak onlar da yapmış gibi.

Sınırların bir olduğu Türk birliği bence de hayal, ancak AB gibi ekonomik anlamda çıkarların örtüştüğü bir Türk birliği olabilir ama bunu yapacak irade var mı ülkelerde? Bence yok, özellikle Rus güdümündeki Türki ülkelerde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2016, 21:55 
Süvariler

Reel politik bunun mümkün olmadığını söylüyor bize keşke Türk - Azerbaycan Türkü birleşmesi olsa..Bugün için bunun önündeki en büyük engel Rus-ABD dengesi ..Güçlü bir Türkiye'yi ne İran ne de Arap'lar ister.Bunun olabilmesi için süper güç olamasak bile bölgesel güç olabilmekten geçer..Gsmh sı en az 2 trilyon dolar olan kendi ihracatı 500 milyar doları geçmiş bir ülke olsak o Zaman kendi göbeğimizi kendimiz keserdik ve azerbeycanla birleşirdik mezhepsel farklar daha bir ikinci planda kalırdı gibime geliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2016, 22:27 
Üye

Azerbaycan ile birleşelim-onların mezhebi farklı , İran ı bölelim 30 milyon Türk var ama onlar şii. Bunları bırakıp ortak hangi paydada buluşabiliriz onu hesaplamak lazım. Kimisiyle ırk birliği, kimisiyle din birliği, kimisiyle mezhep kimisiyle yakın geçmiş birliğine dayalı ekonomik, siyasal işbirliğine gitmek lazım. Çevremizdeki çoğu millet ile hiç yaşamadıysak 300-400 yıl beraber yaşadık. İnsanların içindeki nefreti söndürüp sevgiyi, işbirliğini canlandırmak lazım. Zaten çoğu devletler arası eski husumetler mevcut. Mezhepsel çekişmeler mevcut. İyi ve planlı hareket edip bunları değerlendirmek lazım.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 45 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: