TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 21 Eki 2017, 11:35

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 213 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Körfezin En Büyük Krizi
MesajGönderilme zamanı: 05 Haz 2017, 22:37 
Üye

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Suudi Kral'ı Selman göreve geldiğinde malum medya kral Türkiye ile aynı düşüncelere sahip Suriye politikası vs Türkiye ile ortak gibisinden yazdılar çizdiler. Şuan ise Kral Selman Trump'ın lafıyla Türkiye'yi sıkıştırmak için bir arap ülkesini harcayabiliyor... ve tabi bizide harcadı ...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Haz 2017, 23:09 
Süvariler

yazık bizden çok kişi gitti.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Haz 2017, 23:59 
Üye

Katar emirini korumak için askeri olarak bir şey yapamazmıyız ne bileyim Katar emiri yardım talep etse vs filen yoksa Mısır'dan sonra Katar'ıda bu şerefsizlere kaptıracaz ...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2017, 00:22 
Üye

Katar emirini korumak için askeri olarak bir şey yapamazmıyız ne bileyim Katar emiri yardım talep etse vs filen yoksa Mısır'dan sonra Katar'ıda bu şerefsizlere kaptıracaz ...
Katar'ın coğrafi konumu göz önüne alındığında bu dediğiniz ancak hava yolu ile mümkün. Peki hükümetimiz böyle bir şey yapar mı? Pek sanmıyorum. Mursi'de olduğu gibi konuşuruz en fazla gibime geliyor. Kaldı ki gönderdik diyelim kaç ülkeyle direk olarak karşı karşıya geleceğimiz ortada; Katar için bütün bu riskleri almaya değer mi, yoksa yeni bir yol haritası mı çizmek gerekli?

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2017, 00:33 
Süvariler

Uzun Katar'i yedirmemek icin elinden geleni yapacaktir. Cunku Katar onun tek dostu ve tek sansi. Katar duserse uzunun iktidara darbe bile gerek kalmaz, ekonomik durumlardan kaybolur gider. Katar'in Turkiye'ye ekonomik katkisi gercekten cok, her sektorde varlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2017, 23:29 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bugün tezkere TBMM'den geçti. Kararın öne alınması manidar ve bence yerinde alınmış bir karar. Tugay seviyesinde kuvvet konuşlandırılacağı söyleniyor. Zamanla daha da artar mı bilinmez. :roll:

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2017, 23:31 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Katar'da Türk Askerlerinin konuşlandırılması tasarısı Meclis'te kabul edildi
TBMM Genel Kurulunda, Türkiye ile Katar Arasında Katar Topraklarında Türk Kuvvetlerinin Konuşlandırılmasına İlişkin Uygulama Anlaşması ile Anlaşmanın Tadili Hakkında Protokolün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı kabul edildi.

Kanunun gerekçesinde, 28 Nisan 2016 tarihinde Doha'da imzalanan "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Katar Devleti Hükümeti Arasında Katar Topraklarında Türk Kuvvetlerinin Konuşlandırılmasına İlişkin Uygulama Anlaşması” ile egemenlik, eşitlik, karşılıklı saygı üzerine ve ulusal mevzuat ile uluslararası hukukun kapsamı dahilinde, Katar'ın askeri kurumlarının modernizasyonu; askeri eğitim ve öğretim alanında iş birliğinin çeşitlendirilmesi; tatbikat, eğitim ve öğretim vasıtasıyla Katar Silahlı Kuvvetlerinin savunma imkan ve kabiliyetlerinin geliştirilmesinin desteklenmesi ve icra edilecek müşterek eğitim ve tatbikatlar ile iki ülkenin birlikte çalışabilirlik ve eşgüdümünün artırılarak bölgesel ve küresel barışa katkı sağlanmasının amaçlandığı belirtildi.
Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/katar-da-tur ... t-2464478/

Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamada Trump'ın, görüşmede, birlik içinde bir Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) ile güçlü bir ABD-KİK ortaklığının, terörü yenme ve bölgesel istikrarı teşvik etmede önemli olduğunu belirttiği aktarıldı.
http://www.milliyet.com.tr/trump-katar- ... a-2464531/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2017, 23:34 
Üye

Acaba ne kadar sürede konuşlandırılır birliklerimiz .

En son SÜVARİ tarafından 08 Haz 2017, 01:06 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2017, 23:38 
Süvariler

4000 5000 asker dedikodulari dolasiyor. Fazla degil mi biraz?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2017, 23:39 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

4000 5000 asker dedikodulari dolasiyor. Fazla degil mi biraz?
Tugay seviyesinde olacağı zaten biliniyordu. Ama sayısı 3 bin mi olur 5 bin mi olur orasını bilmiyoruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 00:01 
Süvariler

Tezkerenin öne alınması yerinde bir karar Tugay seviyesinde olmamızda ilk etap için uygun görünüyor...

Üssün kaç yıl kalacağını uzun zamanlı bir anlaşma ile de garanti altına almalıyız...

Yarın bu emiri değiştirir abd hadi güle güle dedirtebilirler...

Bu üs bize bu krizlerden sonrada lazım olacak basra körfezinde bir üs bulunmaz bir nimet özellikle kadim düşmanımız İran karşısında...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 00:59 
Süvariler

"Katar üstünden Türkiye'yi vurmak istiyorlar" diyenler ciddi mi acaba ? Kendimize dev aynasından bakmayı bıraktığımız gün, bir şeylerin başlangıcı olacaktır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 01:31 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

TRT'de borazanlar kötü Arabistan cici Katar goygoyu yapıyor. Suudi prensleri Avrupa'da gece klüpleri kapatıyormuş. Çok dejenere bir rejimmiş. :shock: :shock: Düne kadar kral nalları dikince yas ilan ediyorlardı.

Yine mi kandırıldık acaba?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 01:46 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

TRT'de borazanlar kötü Arabistan cici Katar goygoyu yapıyor. Suudi prensleri Avrupa'da gece klüpleri kapatıyormuş. Çok dejenere bir rejimmiş. :shock: :shock: Düne kadar kral nalları dikince yas ilan ediyorlardı.

Yine mi kandırıldık acaba?
Elin Sputnik'i, bizim uçak düşürdüğümüzün ertesi günü Türkiye şöyle ışidçi böyle terörist diye propogandaya başlamıştı. Biz de yaparız, yapsınlar yeridir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 01:49 
Süvariler

Katar tam olarak hangi sebeple cezalandırılıyor bilen var mı?

Katar gibi bir ülkenin Suudlara kafa tutamayacağı çok bariz belliyken; Suud + Mısır + BAE + gereksiz eşantiyonlar tarafından ağır bir şekilde cezalandırılma sebebi nedir?

Gerçekten el altından Husilere destek veriyor olabilirler mi?
Ya da diğer iddialar ne kadar doğru.
Ben çok işin içinden çıkamıyorum da...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 01:57 
Üye
Kullanıcı avatarı

Katar tam olarak hangi sebeple cezalandırılıyor bilen var mı?

Katar gibi bir ülkenin Suudlara kafa tutamayacağı çok bariz belliyken; Suud + Mısır + BAE + gereksiz eşantiyonlar tarafından ağır bir şekilde cezalandırılma sebebi nedir?

Gerçekten el altından Husilere destek veriyor olabilirler mi?
Ya da diğer iddialar ne kadar doğru.
Ben çok işin içinden çıkamıyorum da...
Katar'a operasyon yapan taraf Pentagon'dur, Obama döneminde Katar önemliydi fakat Trump (Silah Sanayi) döneminde gözden çıkarılmış gibi duruyor çünkü Katar'a en yakın ülkeler arasında İngiltere gelir. İngiltere ve Pentagon arasında'da bir sürtüşme söz konusu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 03:36 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Katar'a operasyon yapan taraf Pentagon'dur, Obama döneminde Katar önemliydi fakat Trump (Silah Sanayi) döneminde gözden çıkarılmış gibi duruyor çünkü Katar'a en yakın ülkeler arasında İngiltere gelir. İngiltere ve Pentagon arasında'da bir sürtüşme söz konusu.
Sürtüşme ?Biraz açar mısınız?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 05:30 
Süvariler

Katar Suudi Rejimi, BAE ve Mısır'ın dieolojik düşmanı olan İhvanul Muslimin'i(Müslüman Kardeşler) maddi olarak ve medya vs gibi diğer aygıtları ile destek vermektedir. Özellikle Al Jezara denen o kanal ile yaptıkları haberler bu saydığım ülkeleri baya bi öfkelendiriyor.
Suudi Arabistan, BAE ve Mısır'ı yanına alarak ve tabi Trump'ın olurunu da alarak Katar'a bir ayar çekiyorlar şuan.

Katar ihvan liderlerini başka ülkelere göndererek ve Medyalarının yaptığı tahrik dolu haberlerini susturarak geri çekileceğini düşünüyorum. Askeri olarak bir operasyon vs olacağını kimse beklemesin. Katar'da zaten yüzbinlerce yabancı var birçok ülkenin vatandaşı orada çalışıyor/yaşıyor. Askeri bir harekat bu yönüyle zaten Suudileri güç durumda bırakır.

Yönetici/Emir değişikliği için bastıracaklarını söylüyor bazı analizciler ama ülke vatandaşları ve ordu Emirinin arkasında olursa bu gerçekleşmez ne baskı olursa olsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 08:50 
Üye

Ortadoğuda hiçbir şeye taraf olmamamız gerektigini hiç ögrenemedik.

10 gün sonra Katar 180 derece donunce ne yapacagız?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 09:31 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Ortadoğuda hiçbir şeye taraf olmamamız gerektigini hiç ögrenemedik.

10 gün sonra Katar 180 derece donunce ne yapacagız?
Bitaraf olan bertaraf olur. Tarafını düzgün seçeceksin, hatta aynı satrançtaki gibi farklı farklı hamle ve yolaklar düşünüp ve hazırlayıp öyle hareket edeceksin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 09:36 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Adamı artık bir dinleyin
Aylardır yıllardır aynı şeyleri söylüyordu, ama birilerinin işine gelmedi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 09:41 
Süvariler

Katar liderinden mesaj var. Adamlarla ask yasiyoruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 11:50 
Süvariler

Alıntı:
"Katar üstünden Türkiye'yi vurmak istiyorlar" diyenler ciddi mi acaba ? Kendimize dev aynasından bakmayı bıraktığımız gün, bir şeylerin başlangıcı olacaktır.
Kendimize cüce aynasından neden bakalım, Türkiye uyuyan bir dev, ve kötü yönetiliyor tamam ama potansiyelimiz çok büyük.
Önemli olan bu.
Alman Gazetesi bile tarafımız beli olmadan Katar Türkiye eksen i diyor.
Nereye el atsak orda sorun oluyor.
Ben şahsen Suudi ailesinin Müslüman olduğundan ciddi şüphelerim var.
Kötü gün dostu olmuştu geçen Katar.
Benim şahsi tercihim Katar.

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 12:40 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 12:45 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Türkiye, Katar' ın arkasında çok sert ve net bir duruş göstermeli. Bu durum bizim için büyük bir sınav. Eğer Katar' a sahip çıkamazsak kaybedilen şey sadece paracıklar olmaz. Hem itibarımızı kaybederiz, hem şamaroğlanına döneriz, hem de bir daha bizim eksenimize girecek ülke bulamayız. Ama Katar' ı yedirtmezsek, sahip çıkarsak bu sefer Katar durumunda olan / olacak olan başka ülkeler için güvenilecek bir liman olabiliriz.

Türk askerini apar topar oraya göndermek çok yerinde bir hamleydi. Ancak dikkat etmemiz gereken başka bir husus daha var. O da İran' ın bu ülkede nüfuzunu artırma çabası. Bu yüzden Katar' ı asla İran' a muhtaç bırakmamalıyız. Ayrıca İran ile iyi ilişki kurmalarının bu gerginliğe neden olduğu mesajı da Katarlılara el altından verilmeli.

Suudi Arabistan' ın Mısır' dan sonra Katar' da da karşımıza çıkması ise dikkat edilmesi gereken bir konu. Arabistan bir an önce İran ile savaştırılmalı. Yoksa sahip olduğu silahları yarın bir gün bize üstünlük kurmak için kullanacaklar. Özellikle son dönemlerde Amerikayı yöneten şebek bu ülkeyi üzerimize salabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 13:07 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Katar'ın parası olmazsa iktidar sallanacağını iyi biliyor. İktidarda kalmak için Türkiye'yi Roma arenasında aslanların önüne atıyorlar.

Tarih bunu affetmez.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 13:16 
Üye

Katar bitti, yanımıza gel diyor arap krallar başka seçeneği yok. 2 tane buyuk ABD üssü var. Bizde Esad, İran ve Rusya diyecekmiyiz yani? yoksa ortada kalacagız cünkü.

Kendisini ülkesinden çok düşünenler var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 14:19 
Üye

Katar derinligi olmayan bir ulke, savunmasi cok zor. Ulkedeki ABD ussunu v.s. her seyi geciyorum, bu ulkenin askeri oolarak savunulabilmesi cok zor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 15:31 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Katar F15QA ile ilgili anlaşmayı daha imzalamamış. Boeing F15 hattını açık tutmak için anlaşmanın imzalanmasını istiyormuş. Sanırım Katar Rafale siparişini arttıracak.
http://www.defensenews.com/articles/us- ... tic-crisis

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 17:10 
Süvariler

Katar Dışişleri Bakanı: Türk askeri güvenlik için geliyor.

Katar'dan Türk askeri açıklaması

Katar Dışişleri Bakanı Sheikh Mohammed bin Abdulrahman Al-Thani, ülkesinin başarılı ve gelişmekte olduğu için izole edilmek istendiğini iddia etti ve krizin Körfez'deki istikrarı bozduğunu söyledi.

Krizin çözümü olarak diplomatik yolları tercih ettiklerini belirten Dışişleri Bakanı, gıda sıkıntısıyla iligli olarak da 'sonsuza kadar bu şekilde yaşayabiliriz' ifadelerini kullandı ve sonuca askeri yollarla ulaşılamayacağının altını çizdi.

Bakan, ülkedeki ABD üssünün kullanımı konusunda ise herhangi bir değişiklik olmadığını da açıkladı.

TÜRK ASKERİ AÇIKLAMASI

Dışişleri Bakanı Türk askerleriyle ilgili de önemli bir açıklamada bulundu. Bakan, 'Türk askeri Katar'a tüm bölgenin güvenliği için geliyor' dedi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 18:56 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 19:29 
Süvariler

Gazeteci arkadaşımızı severiz. Bir ara Halk TV' de program da yapıyordu. Donanımlı, arı duru Türkçesiyle zevk de veriyor lakin bu videoda doğru şeyleri söyleyip yanlış sonuçlara ulaşmış.

Örneğin diyor ki; 1 Mart Tezkeri oylandıktan sonra Bülent Arınç demiş ki; ''Allah bir daha böyle bir tezkereyi oylamayı nasip etmesin ''demiş. Tezkere ise; o da tezkere, bu da tezkere ( Katar' a asker gönderme mevzusu); madem öyle dediler şimdi bu tezkereyi niye onaylıyorsunuz? diyor.

Aynı şekil de Katar' a destek vermek Türkiye' nin ne işine yarar diyor? Katar Türkiye' ye paradan sermayeden başka ne verdi? diyor.

Yani doğru olguları anlatıyor, anlatıyor, anlatıyor; en sonunda ulaştığı sonuç budur (!)

Havada bulut var, hava iyice boğucu hale geldi, hafiften rüzgar da esmeye başladı, bulutlar iyice karardı; demek ki yağmur yağacak diyeceğine, güneş açacak diyor -gibi gibi bir şey:)

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 20:06 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Katar Emiri Trump'ın davetini reddetmiş. Ben bunu beklemiyordum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 20:39 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Katar Emiri Trump'ın davetini reddetmiş. Ben bunu beklemiyordum.
Şu an başta bulunan emirin babası, tahtı babası İsviçre'deyken darbeyle almıştı. Şu anki emir de tahtı darbeci babasını tehdit ederek televizyon karşısında almıştı. Aynı şeyden korkuyordur.

Katar tahtı en son 1913 yılında doğal yollarla el değiştirmiş :roll:

Muhteşem Yüzyıl neymiş, The Tudors neymiş! Entrika, siyaset, güç mücadelesi, hepsi Katar'da. Şaka gibi.

-
Alıntı:
Yorum sizin.

Aynı bayrak 6 ay önce Ankara'da ve İstanbul'da dalgalanıyordu.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 20:45 
Üye
Kullanıcı avatarı

Sürtüşme ?Biraz açar mısınız?
İngilizlerin Amerika üzerinde etkisi büyüktür bunuda parayı yöneten aileler ile sağlarlar, aileler ingiltere merkezlidir ve amerikadaki para fonlarını ve birçok kuruluşların sahibidirler. Obama, Clinton gibi isimler'de pentagon'a karşıdır. Obama dönemini hatırlarsanız Suudi Arabistan ile ortam gerilmişti amerika yasa çıkardığı için ayrıyetten Katar'ı fonlamaktaydılar fakat Pentagon destekli Trump başa gelince Obama'nın yapmış olduğu icraatların tam tersini uygulamaya koydu başta Suudi Arabistanla arayı düzeltip Obama Amerika'sının fonladığı katar'a darbe indirmek istedi. İngiltere'de olan Manchester ve Londra saldırısıda Pentagon'un silah göstererek ülkeleri caydırma politikasıdır. yani bir tarafta Silah diğer tarafta Para.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 20:48 
Üye
Kullanıcı avatarı

Şu an başta bulunan emirin babası, tahtı babası İsviçre'deyken darbeyle almıştı. Şu anki emir de tahtı darbeci babasını tehdit ederek televizyon karşısında almıştı. Aynı şeyden korkuyordur.
:lol: Desenize adam korkudan oturduğu yerden kalkamıyor.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 21:09 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu arada Sanchez beni Doha'ya kadar kovalamayacaksa içimde kalan bir şeyi yazmak istiyorum, kendime engel olamıyorum.

82 KATAR 8-) :mrgreen: :mrgreen:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 21:41 
Üye
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 22:20 
Süvariler

Türkiye'nin Katar'a asker göndermesine Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) tepki geldi. Reuters'ın haberine göre, BAE'nin Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Enver Gargaş, Katar'ın Türkiye ve İran'dan yardım almasının, gerginliği daha da artıracağını öne sürdü.

Gargaş, "Kafası karışık kardeş ülkemizin, Arap olmayan iki devletten siyasi koruma talebinde bulunması, bunlardan birinden askeri koruma da istemesi, yeni bir trajik ve komik faslın açılması anlamına gelebilir" diye tweet attı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 22:30 
Akıncılar

Katar'ın parası olmazsa iktidar sallanacağını iyi biliyor.
Katar'ın parası diye bir şey yok. Bundan bir on yıl kadar önce devletin bir teşkilatı tarafından isviçre'de 8 ayrı hesapta tutulduğu belirlenen, daha sonra kişiye özel bir nereden bulunduğu sorulmadan yurtdışından para getirme yasasıyla ülkeye getirilen para.

(O dönemde gelen paranın tamamına yakınını tek kişinin getirdiği söylenmiş ama ismi açıklanmamıştı)

Hatta Kaşif Kozinğlu'nun hayatına malolan para diyebiliriz. Katar'ın bu işte bir offshore bankasından fazla rolü yok. Komisyonunu alıyordur o kadar. Bmc'dir, diğer çeşitli katar sermayeli girişimlerdir falan bunların gerçek sahibi o kişi. Kendi parasını kurtarmaya çalışıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 22:51 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

"Kafası karışık kardeş ülkemizin, Arap olmayan iki devletten siyasi koruma talebinde bulunması,
Bu tümce bizim gerizekalı dincilerimize *girsin.

Biz Türklük deyince bize kavimcilik islamda günahtır, hepimiz ensar mensar ümmet kardeşiziyiz , siz ırkçısnız faşosunuz bıdı bıdı diye zırvalar gerizekalılar.

Al işte arabın gözünde neymişler görsün beyinsiz arapçı özentiler. Adamlar çomarlarımızı değil müslüman resmen insandan saymıyor belkide bu kadar dışlayıcı cümleye cüret edebilmiş.

Kafir hırıstiyan ABD galiba esas kardeşleriki hiç eleştiri almamış. :evil: :evil:

*sözcük ağır oldu ama daha hafifi gitmez.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 23:12 
Süvariler

Bu tümce bizim gerizekalı dincilerimize *girsin.

Biz Türklük deyince bize kavimcilik islamda günahtır, hepimiz ensar mensar ümmet kardeşiziyiz , siz ırkçısnız faşosunuz bıdı bıdı diye zırvalar gerizekalılar.

Al işte arabın gözünde neymişler görsün beyinsiz arapçı özentiler. Adamlar çomarlarımızı değil müslüman resmen insandan saymıyor belkide bu kadar dışlayıcı cümleye cüret edebilmiş.

Kafir hırıstiyan ABD galiba esas kardeşleriki hiç eleştiri almamış. :evil: :evil:

*sözcük ağır oldu ama daha hafifi gitmez.
Üstadim daha neler var ben foruma yakismaz diye atmiyorum. Biraz once bir resim ve tweet gordum Saudi Sniper diye birisi araplar tarafindan sehit edilen Osmanli askerlerinin fotolarini atmis devami gelecek diye yazmis.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 23:47 
Akıncılar

Katar hava sahası şurada bulunsun. Önümüzdeki günlerde değerlendirmeler için lazım olacak.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2017, 00:57 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

''Pakistan, #Katar'a asker gönderme kararı için meclise önerge verdi. Katar'ın 20.000 kadar asker talebinin karşılanabileceği duyuruldu.''

-prof.dr. Salih YILMAZ

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2017, 01:08 
Süvariler

Sünni, Şii savaşı derken; olay bambaşka bir yere evrildi.
Yıllardır söyledik ve söylemeye devam ediyoruz.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2017, 01:19 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Allah politikada bize Kürt şansı versin uçar gideriz, ülkemize direk bulaşamayan bunlara kemik atıp bize ayar vermeye çalışıyor. Avrupa, ABD, Rusya'nın arasına birde Araplar eklendi. BAE'nin Barzani'nin referandumunun maliyetini üstlendiği haberini okudum (Teyitsiz)

Aşk düştü gönlümüze...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2017, 01:20 
Süvariler

Bazı çevrelerin dediğine göre ( Körfez ülkelerinden) Trump amcanın körfez bölgesine 1,7 trilyonluk bir ödeme (Haraç) faturası kestiğini Suudilerle Arapemirlikleri 500 şer milyar ve Katarında 500 milyar ödemesi gerektiğini kararlaştırmışlar, Katar Emiri reddetmiş sonrası malum....

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2017, 01:36 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Twiiter dan sayfalara bakın. Troller 2 dakikada arabistanı satıp katarı yavru vatan ilan etmişler.

AKP yine çuvalladı mı ? Şimdi bu araplar arada barışırlar. Sonra Türkiye ? Mabadımla güleceğim.

Al sana 2. emevi cami fiyaskosu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2017, 01:44 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır ortak bildiri yayımlayarak bir çok 'alim' isimleri ve kuruluşları terör listesine almış.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2017, 02:27 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır ortak bildiri yayımlayarak bir çok 'alim' isimleri ve kuruluşları terör listesine almış.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2017, 07:40 
Süvariler

Katar hava sahası şurada bulunsun. Önümüzdeki günlerde değerlendirmeler için lazım olacak.

Resim
O hava sahası şeması doğru değil.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 213 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: