TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 25 Mar 2017, 06:58

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 111 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Kuzey Kore Halk Ordusu
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2013, 02:26 
Süvariler

Kuzey KORE'nin Ateşkes Antlaşmasını sona erdirdiğine dair laflar dolaşıyor. BM Bu anlaşmayı KUZEY KORE tek başına bozamaz demiş.

Uydurması gereken tek manzume, üretmesi gereken tek sözcük, yazması gereken tek taş yok kendi kimliği için.

8 Nisan 2013. İnançlarımın gereğini yerine getirmeye gidiyorum. Bana göre Türk ordusunu korumak onu
Silivri zindanından çıkarmaktan başlar. Özellikle TSK nın onurlu personelinin fedakarlığına borç ödemeye
gidiyorum. Ben zorunlu asker değil gönüllü vatanseverim. Ağlayıp sızlamaktansa iş!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2013, 17:18 
Akıncılar

Üstadlar ikinci bir Kore savaşı başlarsa Rusya ve Çin nasıl bir tutum sergiler?
Rusya büyük ihtimalle karşı çıkacaktır. Böyle bir dönemde arka kapısında böyle kontrolden çıkmaya hazır bir çatışma istemeyecektir.

Çin'in durumu ise karışık gibi.

Biliyorsunuz, Kuzey Kore'nin şirazeden kayma nedeni, yaptığı nükleer denemeden sonra BM Güvenlik Kurulu'ndan çıkan yaptırım ve kınama kararı. Kuzey Kore'yi el altından besleyen, destekleyen Çin, BMGK'dan bu kararın çıkmasına neredeyse önayak olup, veto vermeyen Çin, taraflara şimdilerde itidal tavsiye eden de Çin. Eğer bir şekilde çatışma çıkarsa Kuzey Kore'ye aynı anda el altından silah cephane sağlayıp basının önünde yerin dibine sokarsa şaşırmamak lazım.

Sanırım bu kriz, 2 sene önceki gibi karşılıklı yerel çatışma, müsademe vb'ye dönüşecek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2013, 18:07 
Uzaklaştırıldı

Cevabını aldım Orko_8 üstad bilgiler için saolun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2013, 21:50 
Süvariler

Savaş başlarsa Güney hava güçlerinin 48 saat içinde her yeri dümdüz edeceğini söyleyenler Seul'ün konumunu unutmasın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2013, 05:52 
Üye

Alıntı:
G.Kore batırılan denizaltısının öcünü almış mıydı?
Üstad yanlışınız var Güney Korenin denizaltısı batmamıştı.
3 Sene önce ROKS Cheonan adlı Pohang sınıfı bir korveti batırmıştı Kuzey Kore.
Gemideki 104 denizciden 46'sı ölmüştü Güney Kore herhangi bir askeri karşılık vermedi bu olaya.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Mar 2013, 15:49 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

http://www.haberturk.com/dunya/haber/83 ... idilebilir

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Mar 2013, 16:02 
Süvariler

Adamlar ciddiler sanırım savaş konusunda.Ya tarihin en salah hareketlerinden birini yapacaklar ya da tarihin en kötü zamanını başlatacaklar.

Bi rahat duramıyorlar..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Mar 2013, 16:05 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Habertürk artık ne yazacağını şaşırdı. Eski haberleri ısıtıp tekrar veriyor. Bu olayın üzerinden en az 10 gün geçti. Tartışıldı,eleştirildi ve bitti. Haber değieri kalmamışken hoop yeniden servise verildi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Mar 2013, 17:33 
Uzaklaştırıldı

Üstadlar bu Kuzey Kore Amerika'lılardan böyle giderse çok feci bir şekilde nükleer yiyecek haberiniz olsun zorla bizi kaşıyın diyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2013, 20:15 
Süvariler

ABD'den Kuzey Kore'ye hayalet uçaklı gözdağı

Kuzey Kore’nin Kore Yarımadası ve çevresindeki tatbikatı bir savaş nedeni saydığı yönündeki açıklamalarını hiçe sayan ABD, iki nükleer kapasiteli B-2 hayalet bombardıman uçağının bu sabah Güney Kore semalarında “caydırma” uçuşu yaptığını açıkladı.

Hayalet uçakların uçuşu Pyongyang’a ABD’nin yarımadada her türlü askeri gerginlikte Güney Kore’nin arkasında olacağı mesajını veriyordu.

Kuzey Kore geçtiğimiz günlerde Güney Kore ile olan kırmızı hattı koparmış ve roket birimlerini savaş konumuna getirerek ABD’nin Pasifik’teki üslerini hedef almıştı.

Missouri’de bulunan Whiteman Hava Üssü’nden havalanan B-2’ler “tek sürekli misyon” kapsamında 13 bin mil uçarak, Güney Kore topraklarındaki uydurma bir hedefe taklit bombalar attı.

ABD’nin açıklamasında, “Bu uçuş ABD’nin istediği takdirde uzun mesafeli, hassas vuruşlar gerçekleştirebileceğini gösteriyor. B-2 bombardıman uçakları Amerika’nın kalıcı ve güçlü caydırıcı kapasitesinin önemli bir unsuru” denildi.

Resim

http://www.hurriyet.com.tr/planet/22916263.asp

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2013, 16:24 
Uzaklaştırıldı

gazetevatan.com

Amerika Birleşik Devletleri ile Kuzey Kore arasındaki nükleer restleşme yeni bir boyut kazandı.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ülkesindeki füzelerin bölgedeki Amerikan hedeflerine karşı hazır konuma getirilmesini emretti.

Karar, Güney Kore–ABD ortak tatbikatı esnasında Amerika'ya ait iki nükleer bombardıman uçağının Kuzey Kore üzerinde manevra gerçekleştirmesinin ardından geldi.

SAVAŞ ÇAĞRISI

Kuzey Kore Lideri Kim'in, füzeleri saldırı pozisyonuna geitmesinden sonra başkent Pyongyang'da savaş mitingi düzenlendi. K.Kore ordusu yürüyüş yaparken, Kim Il Sung Meydanı'nda toplanan çoğunluğu üniversite öğrencisi olan binlerce kişi savaş kararına destek verdi.

Kaynak: http://haber.gazetevatan.com/Haber/525772/1/Gundem

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2013, 17:37 
Uzaklaştırıldı

En kötü ihtimal yapacağı, konumu gereği Seul'u top ateşine tutar. Bir kaç ABD,Güney Kore askeri üslerine füze saldırısı yapar. Sonra ?
Güney Kore-ABD'nin Kuzey Kore'yi dümdüz edeceğini bilmezler mi ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2013, 17:46 
Süvariler

En kötü ihtimal yapacağı, konumu gereği Seul'u top ateşine tutar. Bir kaç ABD,Güney Kore askeri üslerine füze saldırısı yapar. Sonra ?
Olaya sadece Güney Kore-ABD vs. Kuzey Kore bakmamalıyız. İşin Çin'i var. Bir de alt Tayvan, Vietnam var ancak onlar alt grup variler, gerekmedikçe olaylara dahil olacaklarını sanmam. Eskisi gibi saldım çayıra, mevlam kayıra savaşlar olmuyor artık. Kontrollü savaş. BM bu işin ustası. Bırakıyor insanları 1 hafta-1 ay savaşıyorlar sonra olaya müdahale ediyorlar. Zaten BM, başarıları(!) sebebiyle geçenlerde Nobel Barış Ödülü'nü kazanmıştı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2013, 18:51 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:
Olaya sadece Güney Kore-ABD vs. Kuzey Kore bakmamalıyız. İşin Çin'i var. Bir de alt Tayvan, Vietnam var ancak onlar alt grup variler, gerekmedikçe olaylara dahil olacaklarını sanmam. Eskisi gibi saldım çayıra, mevlam kayıra savaşlar olmuyor artık. Kontrollü savaş. BM bu işin ustası. Bırakıyor insanları 1 hafta-1 ay savaşıyorlar sonra olaya müdahale ediyorlar. Zaten BM, başarıları(!) sebebiyle geçenlerde Nobel Barış Ödülü'nü kazanmıştı.
Bm artık savaş'a engel olamaz bu mümkün değil olmayan ve birliğini,varlığını yitirmiş son dakikalarını yaşayan bir kurum engel olsa ne olur engel olmasa ne olur ama bir de şu var: Aksiyon ilk önce ortadoğu'dan(İran ve Suriye) başlayacak sonra uzakdoğu'ya yayılacak(Kuzey Kore-Güney Kore) tahminen Yaz ayları çünkü Amerika'nın Kore'de tatbikat'ları devam ediyor tatbikat'lardan sonra olması muhtemel kısacası Nisan bitimi baya gerilimli geçeceği benziyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2013, 01:58 
Süvariler

yav üstadlar yanlış anlamayın yazılanları okumadım ama bilen biri söyleyebilir mi kuzey kore bu restinden bişey çıkarmı yani savaş çıksa iki ülke arasında ezici bi saldırı yapabilir mi gücü var mı kuzey korenin

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2013, 02:15 
Süvariler

yav üstadlar yanlış anlamayın yazılanları okumadım ama bilen biri söyleyebilir mi kuzey kore bu restinden bişey çıkarmı yani savaş çıksa iki ülke arasında ezici bi saldırı yapabilir mi gücü var mı kuzey korenin
Benim düşünceme göre K.kore Abd,japonya ve gelişmiş batı ülkeleri tarafından tüm dünyadan tecrit edilmiş bir ülke.Yani köşeye sıkıştırılmış
kedi gibi ne yapacağı belli olmaz.Her şeyi yapabilir.Bence de biraz haklıdır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2013, 08:01 
Üye

http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-21979127

Berbat İngilizcemden anladığım kadarıyla ; Kuzey Kore Güneyin son söylemleri ile savaş durumuna girildiğini söylemiş..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2013, 12:59 
Süvariler

Kuzey Kore 'savaş' ilan etti
Kuzey Kore, Güney Kore'ye karşı savaş durumu ilan edildiğini açıkladı.

NTV
Kore yarımadasında tansiyon giderek yükseliyor.

Kuzey Kore, Güney Kore'ye karşı savaş durumu ilan edildiğini açıkladı.

Kuzey Kore resmi haber ajansının haberine göre, Pyongyang'ın bundan sonra Güney Kore ile var olan bütün ilişkilerini savaş protokolleri çerçevesinde değerlendireceği belirtildi.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, dün de ülkesindeki füzelerin, Pasifik Okyanusu ve Güney Kore'deki Amerikan hedeflerini vurmak üzere hazır konuma getirilmesini emretmişti.

Bu hamle, Amerikan ordusuna ait iki nükleer bombardıman uçağının, Güney Kore ile yaptığı tatbikat sırasında, Kuzey Kore üzerinde manevra gerçekleştirmesinin ardından geldi.

ABD ÜSLERİNİ VURABİLİR
Kuzey Kore'nin elindeki füzelerin ABD anakarasını vurma kapasitesine sahip olduğu sanılmıyor. Ancak Kuzey Kore, mevcut füzeleriyle, ABD'nin bölgedeki (Güney Kore ve Japonya) askeri üslerini vurabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2013, 14:40 
Süvariler

Çeviri hatasıymış bu olay. Kışkırtma olması durumunda resmi kurumların savaş hali durumuna geçmesi talimatından bahsediliyor. Yani ilan edilen yapılan birşey yok.

Uydurması gereken tek manzume, üretmesi gereken tek sözcük, yazması gereken tek taş yok kendi kimliği için.

8 Nisan 2013. İnançlarımın gereğini yerine getirmeye gidiyorum. Bana göre Türk ordusunu korumak onu
Silivri zindanından çıkarmaktan başlar. Özellikle TSK nın onurlu personelinin fedakarlığına borç ödemeye
gidiyorum. Ben zorunlu asker değil gönüllü vatanseverim. Ağlayıp sızlamaktansa iş!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2013, 14:49 
Akıncılar

Şaka değil...

Reuters haber ajansı, Kuzey Kore Merkezi Haber Ajansı’na dayanarak yayınladığı habere göre Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti yaptığı açıklamada, Güney Kore ile savaş durumuna girdiğini iddia etti.

France-Press’in verilerine göre Kuzey Kore’nin tüm devlet daireleri ve kurumlara gönderdiği açıklamada ‘bundan böyle iki Kore arasındaki sorunlar savaş zamanı şartlarına göre çözülecek” deniyor.

Yapılan açıklamada ayrıca iki ülke sınırındaki kışkırtmalarının “kapsamlı bir çatışmaya ve nükleer savaşa” dönüşeceği belirtiliyor.

Ancak daha sonra Kuzey Kore’nin Güney Kore’ye savaş ilanının çeviri hatası olduğu ortaya çıktı. RIA Novosti’nin haberine göre yabancı basında yayınlanan haberlere rağmen Pyongyang’ın yayınladığı duyurunun orijinal metninde yalnızca “kışkırtma olması durumunda Kuzey Kore’nin savaş zamanı şartlarına göre hareket edeceği ve bunun kapsamlı bir çatışmaya dönüşeceği ” belirtiliyor. Kuzey Kore hükümetinin bu açıklamasını Kuzey Kore Merkezi Haber Ajansı duyurmuştu. Yayınlanan açıklamada ABD’nin Büyük Okyanus ve Güney Kore üsleri ile ayrıca Güney Kore askeri birlikleri ve Seul’daki Cumhurbaşkanlığı Sarayının vurulabileceği bildiriliyor.

Kuzey Kore füze birlikleri bir süre önce alarm durumuna geçmişti.

Kaynak;

[spoiler]http://www.iyibilgi.com/haber.php?haber_id=290441[/spoiler]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2013, 15:49 
Süvariler

Bu bana Peter sellers'in Dr stangelove filmini hatırlattı. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2013, 16:11 
Uzaklaştırıldı

Ya çeviri hatası bile olsa afedersiniz ama ben hayatımda bu k.kore'nin başındakiler kadar gerizekalı insanlar görmedim. Ya sanayinin tarımını güçlendirip ekonomini düzeltmeye çalışacağına,askeri sanayini,konvansiyonel ordunu düzeltmeye çalışacağına sen gidiyorsun konvansiyonel orduna bakmadan nükleerle millete atarlanıyorsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2013, 16:13 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Ya çeviri hatası bile olsa afedersiniz ama ben hayatımda bu k.kore'nin başındakiler kadar gerizekalı insanlar görmedim. Ya sanayinin tarımını güçlendirip ekonomini düzeltmeye çalışacağına,askeri sanayini,konvansiyonel ordunu düzeltmeye çalışacağına sen gidiyorsun konvansiyonel orduna bakmadan nükleerle millete atarlanıyorsun.
Şartlar bunu gerektiriyordur?

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2013, 16:23 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:
Yıllardır mı ? Üstelik iran gibi en ufak hatasında saldırmayı bekleyen düşmanları olmadığı halde mi ? Hani tamam k.koreninde düşmanları var ve üstlerine oynanmıyor ama işgal edilme sırası onlarda değilken uslu uslu alttan alttan şartları düzeltmek varken.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2013, 16:28 
Süvariler

Bu yorumun sonu siyasi analize girer. Kore deki durum Türkiyenin oran olarak bir benzeridir. İç gelişmelerin yabancı bir ülke tarafından stratejik tehdit olarak görülmesi ve bir tarafı desteklemesi sonucu iki farklı dünya görüşü temelinde bölünmedir. Yani aslında KORE de olan ülkenin kendi iç dinamikleriyle şekillenmesi gereken bir olayken buna izin verilmemiş ve sonuçlar bir nevi kabul edilmemiştir. Bu apaçık saldırgan bir siyasettir. Bu kadar genellemiş olmam alakasız gelebilir. Ama sen bir ülkenin yapısal değişikliğine "kimsenin sana vermediği" hakem rolüyle müdahil oluyorsun ve diyorsun ki "öyle değil böyle yaşayacaksın". Olmaz tabii ki. Bu saldırgan siyaset sürdüğü içinde tehdit algısı canlı duruyor. Kimin gerçekçi bir algıya sahip olduğunu sormak bile gereksiz. ABD konvansiyonel kaabiliyetleri ile dünyada kaç ülke başa çıkabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2013, 16:35 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

ama işgal edilme sırası onlarda değilken uslu uslu alttan alttan şartları düzeltmek varken.
Total War mu oynuyoruz?

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2013, 16:49 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:
ama işgal edilme sırası onlarda değilken uslu uslu alttan alttan şartları düzeltmek varken.
Total War mu oynuyoruz?
Ancak easy'de oynayanların sıra sıra devletleri işgal etme imkanı olur. İşin şakası işgal edilme derken ayar verilme anlamında dedim afganistan-ırak-suriye- arap baharı devletleri ,yakında iran belki ilerde biz. İş karışıklık,savaş vb. yollarla bir ayar veriliyor. Henüz batının oklarının ucuna k.kore gelmedi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2013, 01:45 
Süvariler

Alıntı:
Benim düşünceme göre K.kore Abd,japonya ve gelişmiş batı ülkeleri tarafından tüm dünyadan tecrit edilmiş bir ülke.Yani köşeye sıkıştırılmış
kedi gibi ne yapacağı belli olmaz.Her şeyi yapabilir.Bence de biraz haklıdır.

bence tek başına çokta bişey yapamaz tabi istemeyiz savaşın olmasını olsunda izleyelim gibi oldu biraz :) ama rusya,çin işin içine girerse işler karışır hele iran he tabi abd de dünkü çocuk değil elbette onunda müttefikleri var belki tek başına çıkar böle bi savaştan eskiden her olayın ardında abdnin olduğunu sölerdik güçlü olduğu için ama şimdi öyle değil eskiden abd tek başına gücünü gösteriyodu ama çinle rusya kendilerine getirdiler sanki abdyi

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2013, 02:57 
Uzaklaştırıldı

Bana kalırsa Kuzey Kore-Güney Kore savaşı tek yanlı olsa beraberlik Amerika işin içine girince Kuzey Kore yenilgisi Kuzey kore'den taraf olan Rusya,Çin gibi karşıt devlet'lerinde müdahil olması ki sonucu 3.Dünya savaşı ve asıl sonuç toptan imha(Nükleer silah kullanımı).

Yani kısacası oluşacabilecek sonuçlar bunlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2013, 03:00 
Uzaklaştırıldı

Bana kalırsa Kuzey Kore-Güney Kore savaşı tek yanlı olsa beraberlik Amerika işin içine girince Kuzey Kore yenilgisi Kuzey kore'den taraf olan Rusya,Çin gibi karşıt devlet'lerinde müdahil olması ki sonucu 3.Dünya savaşı ve asıl sonuç toptan imha(Nükleer silah kullanımı).

Yani kısacası oluşacabilecek sonuçlar bunlar.
Nükleer işin içine girmese konvansiyonel savaşta güney kore kuzey koreyi teke tekte her türlü alır hatta ağzına ağzına gömçürür.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2013, 03:03 
Uzaklaştırıldı

Üstad bizimkisi sadece tahmin kimin kazanıp kimin kaybedeceğini bilmeyiz fakat sizin'de dediğiniz gibi Güney Kore'nin kazanma olasılığı yüksek. Tabiki Güney Kore'de boş sayılmaz en iyi şekilde Kuzey kore'ye karşı savaşacaklarından kuşkum yok ne de olsa donanımları sağlam.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2013, 03:58 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:
Yıllardır mı ? Üstelik iran gibi en ufak hatasında saldırmayı bekleyen düşmanları olmadığı halde mi ? Hani tamam k.koreninde düşmanları var ve üstlerine oynanmıyor ama işgal edilme sırası onlarda değilken uslu uslu alttan alttan şartları düzeltmek varken.
Günümüzde tehdit sadece silahla olmuyor.Uluslar arası bankacılık sisteminden dışlanırsan ne mal alabilirsin nede mal satabilirsin.Biz İrandan aldığımız petrolü altınla ödüyoruz . Lloyds istemezse ticaret gemilerin batı kontrollü limanlara giremez.Yani ülken kitlenir.Asya kalkınma bankasından kredi alamazsın.K.korenin şu andaki agresif hali benim tahminim dünyadan dışlanmış olması.Zaten genelde tehditler abd'ye yönelik.
Bankacılar daha iyi bilirler bizim Pakistan'da yaptığımız hakediş abd üstünden Türkiye'ye geliyordu.

Geçen günlerde el cezire tv Seul'dekilerle röportaj yapmış.Sokaktaki güney Koreli birisi onlar savaş çıkartmak istemiyorlar sadece para ve yemek istiyorlar demiş.Bu arada B.M K.Koreye yiyecek yardımı yapıyor ne zamandır.

Yöneticileri halkını doyuracağına neden roket yapıyor derseniz,bilemiyorum :(

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2013, 12:47 
Uzaklaştırıldı

ABD, Güney Kore'ye karşı savaş durumu ilan ettiğini açıklayan Kuzey Kore'ye gözdağı vermeyi sürdürüyor. ABD "hayalet uçak" B-2'lerden sonra bu kez saldırı uçağı F-22'leri bölgeye gönderdi.

Güney Kore'ye karşı savaş ilan ettiğini duyuran Kuzey Kore'ye gözdağı veren ABD, Japonya'daki saldırı uçakları F-22'leri Güney Kore'ye gönderdi.

Amerikan "The Wall Street Journal" gazetesi, Japonya'dan kalkan ABD F-22 saldırı uçaklarının dün Güney Kore'deki Osan askeri üssüne indiğini yazdı. Güney Kore'deki Amerikan üssü komutanlığı da, F-22 uçaklarının geldiğini doğruladı.

ABD hava kuvvetlerinin en modern ve pahalı savaş uçakları olarak ön plana çıkan F-22 saldırı uçakları, "görünmez başlık" taşıdığı için radarlar tarafından yakalanamıyor. "Hayalet saldırı uçakları" F-22'ler ABD'nin Japonya'daki askeri üssü Kadena'da koşullandırılmıştı.

RUSYA ELEŞTİRMİŞTİ
ABD geçtiğimiz hafta nükleer yetenekli "hayalet uçak" B-2'leri Güney Kore hava sahasında uçurarak, Kuzey Kore'ye gözdağı vermişti. Rusya, Kuzey Kore sınırındaki askeri hareketliliği eleştirirek, ABD'yi eleştirmişti.

HALK SAVAŞTAN HABERDAR DEĞİL
İngiliz Guardian gazetesi ise, Güney Kore'de halkın, Kuzey'in savaş ilan ettiğinden haberdar olmadığını yazdı. Haberde, Güney Kore'de halkın tedirgin olmadığı ve günlük hayatın normal seyrinde devam ettiği belirtildi.

'NÜKLEER ÜLKENİN CAN DAMARI'
Kuzey Kore lideri Kim Jung-un'un başkanlığında toplanan Kuzey Kore İşçi Partisi Merkez Komitesi, "nükleer silahları ülkenin can damarı" olarak nitelendirdi. Toplantı sonrası resmi ajansta yer alan açıklamada, nükleer silahlar, ülkenin hazinesi olarak değerlendirildi ve ticari bir malzeme olmadığı vurgulandı.

Toplantıda, ekonominin güçlendirilmesi, yabancı ticaret ve yatırımın çeşitlendirilmesi, tarıma, hafif sanayiye ve "bağımsız nükleer enerji endüstrisine" odaklanılması, "uzay bilimi ve teknolojisinin geliştirilmesi" çağrılarında da bulunuldu.

Kaynak: Ntvmsnbc

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2013, 12:49 
Uzaklaştırıldı

Kaynağa göre F-22 savaş uçakları görünmez başlık taşıdıkları için radara yakalanmıyormuş :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2013, 17:42 
Süvariler

36 yaşındayım hiç GÖRÜNMEZ başlık GÖRMEDİM , bu yaşıma kadar ... :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2013, 19:12 
Üye

Güney Kore halkı nasıl haberdar değil olaydan Allah aşkına neyin kafasını yaşıyor guardian gazetesi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2013, 19:20 
Süvariler

"Düşman Kardeşler" arasında büyük restleşme. Kuzey Kore, Güney'e savaş ilan ettiğini açıklamıştı. Güney Kore Devlet Başkanı Park Guen-hye aynı sertlikle karşılık vererek, "Olası bir saldırıya sert yanıt veririz" dedi.

Hafta sonu Güney Kore ile "savaş durumuna" girdiğini ilan eden Kuzey Kore'ye "Düşman Kardeşi" Güney Kore ve ABD'den art arda sert tepkiler geldi.

Savunma Bakanı Kim Kwang Jin'le bir araya gelen Güney Kore Devlet Başkanı Park, Kuzey Kore'nin herhangi bir provokasyonuna karşı hızlı ve sert bir askeri cevap verilmesi emrini verdi.

"Ordunun varoluş nedeni, ülkeyi ve halkı tehditlerden korumak" diyen Güney Kore Devlet Başkanı Park Geun-hye, Pyongyang'daki komünist liderliğin yeni tehditlerini "çok ciddiye" aldıklarını söyledi.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25432710

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2013, 20:26 
Üye

Kuzeyle artan gerginlik yüzünden ABD Japonya'da konuşlu F22'leri Kadena'da üssünden Güney Kore'deki Osan askeri üssüne indiğini ortaya çıkmış. Güney Kore'deki Amerikan üssü komutanlığı da, F-22 uçaklarının geldiğini doğruladı. Ben F22'lerin sadece ABD'de konuşlu olduğunu sanıyordum demek ki değilmiş.

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: Güney ve Kuzey Kore Krizi
MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2013, 21:13 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2013, 22:35 
Süvariler

Kuzeyle artan gerginlik yüzünden ABD Japonya'da konuşlu F22'leri Kadena'da üssünden Güney Kore'deki Osan askeri üssüne indiğini ortaya çıkmış. Güney Kore'deki Amerikan üssü komutanlığı da, F-22 uçaklarının geldiğini doğruladı. Ben F22'lerin sadece ABD'de konuşlu olduğunu sanıyordum demek ki değilmiş.
Hayır, geçen yıldı galiba sayısını hatırlamadığım miktarda Japonya'ya intikal etti. Forumda da bu haber mevcut olmalı. Anlaşılan bunu bekliyormuş adam (ya da Çin'e karşı Japonya'ya yerleştirmişti şimdi K.Kore'ye nasip oldu). Şu da var tabi Çin ile ABD soğuk savaşı yine figüranlar (K-G.Kore) üzerinden oynanmaya başlanmış olabilir. Rusya'nın da işine gelir hem.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2013, 12:35 
Uzaklaştırıldı

Ben Japonya'da konuşlu F-22 sayısının 12 olduğunu hatırlıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2013, 20:10 
Süvariler

Kuzey Kore'nin nükleer tehdidi sonrası ABD'nin Güney Kore'ye B-2 ve F-22 "hayalet uçakları" ile savaş gemileri göndermesi Çin'i de harekete geçirdi. Çin, Kuzey Kore sınırına asker ve savaş uçakları kaydırdı.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25433023/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2013, 20:12 
Süvariler

Amerikan ordusu, Kuzey Kore'nin tehditlerini artırması ve savaştan söz etmesi üzerine savaş gemisi ve dev bir radarı bölgeye gönderiyor. Radar, füze tehdidini gözleyecek.

Resim

Amerikan donanması savaş gemileri ve deniz platformuna yerleştirilmiş dev bir radarı Kuzey Kore sınırlarına gönderiyor. Savaş gemileri ve radar, Kuzey Kore’deki askeri hareketliliği ve füze tehdidini gözleyecek.

Amerikan ordusu, Çin'e ait birliklerin de Kuzey Kore sınırlarında hareketlilik içinde olduğunu açıkladı.

Amerikan ordusunun kararı, Kuzey Kore’nin bir aydan fazladır süren gerginliği sürekli tırmandırması ve savaştan söz etmesi üzerine alındı.

Amerikan ordusu Kuzey Kore’nin tehditleri üzerine, askeri gücünü gösteren bir tatbikat yaptı. Aralarında “Hayalet uçak” olarak adlandırılan B-2, B52 ve yeni savaş uçağı F-22’leri bölgede uçurdu.

Güney Kore Devlet Başkanı Park Geun-hye, Kuzey Kore'nin olası bir saldırısına "sert yanıt" verecekleri uyarısında bulundu.

Bu arada ABD'ye ait F-22 savaş uçaklarının, bölgede devam eden ortak askeri tatbikat çerçevesinde Japonya'dan Güney Kore'nin Osan Hava Üssü'ne uçtuğu öğrenildi.

Kuzey Kore Merkezi Komitesi ise pazar günü üst düzey bir toplantı yaptı.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25432833/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2013, 00:46 
Akıncılar

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GYr-700uQUQ[/youtube]
kuzey kore konvansiyonel anlamda oldukça eski ve köhne bir orduya sahip güneyle savaşırsa güney için atış taliminden başka birşey olmaz bu. nuke faktörü sıkıntı tabi :( . halkı korku ve sefalet içinde açlık çekiyorlar allah rızası için biri şu deliyi etkisizleştirip güneye katsa bunları eminim halkı çok mutlu olacak. malum güneyde refah ve para var

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2013, 00:53 
Süvariler

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GYr-700uQUQ[/youtube]
kuzey kore konvansiyonel anlamda oldukça eski ve köhne bir orduya sahip güneyle savaşırsa güney için atış taliminden başka birşey olmaz bu. nuke faktörü sıkıntı tabi :( . halkı korku ve sefalet içinde açlık çekiyorlar allah rızası için biri şu deliyi etkisizleştirip güneye katsa bunları eminim halkı çok mutlu olacak. malum güneyde refah ve para var
Eğer ironi yoksa işin içinde, G. Kore sıkıntıya girer. Geçen sene, K. Kore'den G. Kore'ye kaçan Koreliler ve ailelerini anlatan bir belgesel vardı ve G. Koreli bir devlet bakanı, Kuzey'den, Güney'e geçen insanların olumsuzluğunu anlatmıştı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2013, 01:27 
Süvariler

Kuzey Kore ordusu: ABD’ye askeri operasyon için nihai onay aldık

Kuzey Kore ordusu, nükleer silahların kullanımı da dahil olmak üzere ABD’ye askeri operasyon başlatmak için nihai onay aldığını açıkladı

Kuzey Kore haber ajansı KCNA’nın yayımladığı açıklamada, ”Genelkurmay başkanının ABD’nin tehditlerine nükleer saldırı yoluyla karşı koyulacağını Washington’a resmi olarak bildirdiği” kaydedildi.
Açıklamada, ”Kuzey Kore güçlerinin acımasız operasyonunun kesin olarak değerlendirildiği ve onaylandığı” da belirtildi.

http://dunya.milliyet.com.tr/kuzey-kore ... efault.htm

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2013, 09:12 
Üye

Ya bunları yok etseler hic üzülmüyecegim.ama gariban Halkın ne suçu var? Bu ülkede CHE gibi Adamlar yokmu? şu Yönetime karşı savaşsın.sorsan hepsi Rejim sevgisinden ölecek...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2013, 13:28 
Akıncılar

Güney Kore'de mi savaşsın Che anlamadım. Küba'da komünist çapulcu savaşı sonucu amerikancı yönetimi yıkıp Kastro'yu iktidara getiren CHE.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2013, 02:14 
Uzaklaştırıldı

En azından CHE gibi olmasa bile halk isyan başlatamazmı ben o halk'tan biri olsaydım şimdiye kadar isyan başlatmıştım orda.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2013, 05:16 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

En azından CHE gibi olmasa bile halk isyan başlatamazmı ben o halk'tan biri olsaydım şimdiye kadar isyan başlatmıştım orda.
Yıkanmış bir beyinle anca Kuzey Kore bayrağı sallarsınız.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 111 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: