TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 26 Mar 2017, 06:28

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 35 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 01 Eki 2012, 05:21 
Genel Yetkili

İki yıl önce bir aylığına Yunanistan'da bulunmuştum. Daha önceden Yunanistanın BTÖ 'lılara verdiği desteği sadece duyum olarak biliyordum. Bir gün yolum Lavrion şehrine düştüğünde olayın canlı şahidi oldum. (Lavrion, başkent Atina'ya yaklaşık 80km mesafede bir liman şehri, buradan ege denizindeki yunan adalarına feribot seferleri yapılıyor ve büyük bir marinaya sahip)
Resim
Lovrion'da şehrin meydanında, çok merkezi bir yerde, resmi kayıtlarda yunan kızılhaçına bağlı göçmen misafirhanesi adı altında bir bina bulunuyor. Kağıt üzerinde herşeyin yasal olarak göründüğü bu yerin önünden tesadüfen geçmiş bulundum. Gördüğüm manzara ise, ardına kadar açık olan avlu kapısından içeriyi çok net görebiliyorsunuz. birbirine bakan iki bina, ortasında geniş bir avlu, avlunun ortasında bir bayrak direği, direkte asılı vaziyette malum renk ve şekildeki bez parçası ve bölücü başı resmini gösteren bir paçavra. O sırada içeriye bir erzak kamyonu girmişti. içerideki tipler bildiğiniz terörist.hal hareketleri oldukça rahat olup balkonlara sere serpe uzanmış vaziyette lerdi. içeride en az 50 kişi vardı.
Yunanistan'ın oradaki BTÖ'lıları beslediği apaçık meydandaydı. Google arama motoruna Lavrion kampı olarak arama yaptırırsanız daha geniş bilgiye sahip olabilirsiniz. Hatta son zamanlarda bu kampın kapanacağı yolunda bazı haber başlıkları da çıkmış olmasına rağmen Yunan hükumeti bu konuda halen hiçbir şey yapmamış olup, kamp halen faaliyetine rahat şekilde devam etmektedir.

Resim

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eki 2012, 10:08 
Akıncılar

Geçen hafta içi Lavriondaydım hem lavrion limanına hemde hemen yan taraftaki Olimpic marina'ya girdim, Lavrionda da gezdim küçük bir yer ve evet dediğiniz yeri gördüm ama hiç BTÖ kampı gibi düşünmemiştim. Genelde içeriden kuzey afrikalı mülteciler girip çıkıyordu oldukça çok sayıdaydılar. Hatta görüntülerinden dolayı yanımıdakilerle amerikalılar olsa yunanistandaki el kaide kampı diye kafalardık onları diye espri dahi yaptık. Hatta birkaçı ile konuştuk kampta barınıyorlarmış onlara balıkçı teknelerinde çalışma izni verilmiş onlarda hem kampta kalıp hemde para kazanıyorlarmış. Hiç dediğiniz gibi bir şey olduğuna dikkat etmemiştim. Kaynak nedir acaba?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eki 2012, 21:48 
Genel Yetkili

Kaynak nedir veya haber doğrumudur bilemiyorum ama ikinci resimde görünen öcalan reminin altında yıldızlı bir paçavra var gibi görünüyor. Tabi bu oranın bir btö kampı olduğunu göstermez ama btö lü birilerinin olduğunu gösterir bir kanıt.
Kaynak bizzat benim, resimleri ben çektim, Bu durumla karşılaştıktan sonra araştırmasını yaptım, En alt resimdeki itfaiyenin yanında karakol bulunuyordu, karakol komiseri ile görüşmemiz oldu, durumu sorduk onlarda onların sürekli burada sorun çıkardıklarını, kendilerininde çok rahatsız olduklarını beyan ettiller, Burası yunan kızılhaçına bağlı, avrupa birliğinden de maddi destek alan bir mülteci kampı, içeride doğru afrikalılarda var ama orta resimde de görüldüğü üzere kampın işleyişi tamamen BTÖ'nın eline geçmiş durumda. Daha sonra Atina'ya yolum düştüğünde Türk Büyükelçiliği'mize uğradım, Askeri Ateşemiz ile de görüştüm durumu ve fotoğrafları onlara da aktardım, teşekkürlerini sunarak,durumdan haberdar olduklarını sürekli gözlemlediklerini beyan etmişlerdi.
Saygılarımla..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Eki 2012, 00:26 
Genel Yetkili

Alıntı:
DHKP-C terör örgütünün eylem için Lavrion Kampı'nda yoğun eğitim faaliyetlerini artırdığı ve özel eğitimli örgüt militanlarının İstanbul'a gönderildiği bilgisini aldı. Polis, Lavrion Kampı'nda eğitilerek silahlı ve bombalı eylem düzenleyebilecek militanları tek tek tespit etti...
http://www.haberturk.com/gundem/haber/7 ... na-alinmis
Haberin videosu:
http://www.beyazgazete.com/video/anahab ... 22262.html

Ayrıca google'da itirafçıların bu kamp hakkında bir çok ifadeleri mevcut.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Eki 2012, 00:31 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

zamanında bu kamp basılacakmış. hatta kullanılacak silahlar bile belliymiş (uzi ) bu operasyonun başında da korkut eken olacakmış ama izin verilmemiş kitapta okumuştum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Eki 2012, 13:38 
Akıncılar

Alıntı:
Kaynak nedir veya haber doğrumudur bilemiyorum ama ikinci resimde görünen öcalan reminin altında yıldızlı bir paçavra var gibi görünüyor. Tabi bu oranın bir btö kampı olduğunu göstermez ama btö lü birilerinin olduğunu gösterir bir kanıt.
Kaynak bizzat benim, resimleri ben çektim, Bu durumla karşılaştıktan sonra araştırmasını yaptım, En alt resimdeki itfaiyenin yanında karakol bulunuyordu, karakol komiseri ile görüşmemiz oldu, durumu sorduk onlarda onların sürekli burada sorun çıkardıklarını, kendilerininde çok rahatsız olduklarını beyan ettiller, Burası yunan kızılhaçına bağlı, avrupa birliğinden de maddi destek alan bir mülteci kampı, içeride doğru afrikalılarda var ama orta resimde de görüldüğü üzere kampın işleyişi tamamen BTÖ'nın eline geçmiş durumda. Daha sonra Atina'ya yolum düştüğünde Türk Büyükelçiliği'mize uğradım, Askeri Ateşemiz ile de görüştüm durumu ve fotoğrafları onlara da aktardım, teşekkürlerini sunarak,durumdan haberdar olduklarını sürekli gözlemlediklerini beyan etmişlerdi.
Saygılarımla..
Doğrudur oraya defalarca gidip dikkatimi çekmemesine hem şaşırdım hem üzüldüm. Yunanistandaki bütçe kesintilerinden en çok etkilenecek kalemlerden birisi bu tür mültecilere yardımlar olacak. Rüzgar eken fırtına biçer yarın kızılhaç ödeneği kalmayınca civar esnafı "yardım parası" için dolaşmaya başlasınlar o zaman görelim demokratik hakları.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2013, 11:09 
Genel Yetkili

Lavrion kampı, sürekli faaliyette olan bir terör yuvası olduğunu yine kanıtladı..

YUNANİSTAN KAMPINDA EĞİTİM GÖRDÜ
Kanlı eylemi 40 yaşındaki DHKP-C üyesi Ecevit Şanlı'nın yaptığı tespit edildi. Cesedi parçalara ayrılan Şanlı'nın, 2001 yılındaki ölüm oruçlarında Korsakoff hastalığına yakalandığı için 'kendi başına hayatını sürdüremez, durum ağır, ölebilir' denilerek tahliye edildiği ortaya çıktı. Şanlı'nın Yunanistan'ın Lavrion kampında eğitim gördüğü kaydediliyor. Uzmanlara göre B1 vitamini eksikliğinden kaynaklanan bu hastalığa yakalananların 11-12 yıl yaşayabildiğini ifade ediyor. Şanlı da 2001 yılında Korsakoff hastalığına yakalanmıştı.

Resim

http://www.ensonhaber.com/ankara-bombac ... 02-02.html

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2013, 14:48 
Süvariler

Hiç gerek yok hocam UÇK'ya destek versin yeter sadece mesele yeni bir cephe açmakda gerisi gelir zaten...

"Zengin bir anı mirasına sahip bulunan; birlikte yaşamak konusunda ortak istek ve uzlaşmada samimi olan; sahip olunan mirasın korunmasını birlikte sürdürmek konusunda iradeleri ortak olan insanların birleşmesinden ortaya çıkan topluluğa Ulus adı verilir."

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2013, 17:30 
Genel Yetkili

Bir kehanette bulunalım...

Yakında Yunanistan'da önce Girit sonra da Makedon bölgesinin bağımsızlığı için faaliyet gösteren örgütler eylemlere başlarlar...
Başkentteki bir hedefin karşılığı başkentte olabilir. Niyet okumayalım ama yakında birşeyler olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2013, 19:04 
Süvariler

Yunanistan Lavrion ve BTÖ ile ilgili bir video. 10.07.1995 tarihli Pusula programı. Eskiden daha aktifmiş sanırım.

http://televidyon.com/p/1203/bölücü terör örgüt-atina- ... -10071995-

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013, 09:11 
Genel Yetkili

DHKP-C'nin Kandil'i Yunanistan'da
ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne bombalı saldırı düzenleyen Ecevip Şanlı'nın Yunanistan'da eğitim aldığı ortaya çıktı.

İKİ LİDER LAVRION'DA
DHKP-C'nin bir ve iki numaralı ismi Lavrion'da: Örgütte 'Abla' adı verilen Zerrin Sarı ve Hüseyin Fevzi Tekin. Örgüt Yunanistan'da silahlı eğitim de gördüğü de tespit edildi. Bu kamplar Kinesa ve Orapo-Dileysi'de bulunuyor. Kinesa daha çok beden eğitiminin verildiği bir alan. Etrafından koşu parkuru bulunuyor. 4 oda ve bir salondan oluşuyor. Orapo - Dileysi Kampı'nda ise silah ve bomba eğitimi veriliyor. Sahile 200 metre uzaklıktaki kamp alanında 3 katlı bina bulunuyor. Silahlar ise kamptaki erik ağacının altına gömülerek saklanıyor. Buradaki eğitimleri Hüseyin Fevzi Tekin veriyor. Tekin, Türkiye'ye kaçak giriş organizasyonunun da tepesinde.

http://www.ensonhaber.com/dhkp-cnin-kan ... 02-05.html

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013, 13:50 
Akıncılar

sadece gozlemleme Istanbul`daki patlamayi engellemiyor malesef.
1) Turk disislerinin AB ve Yunanistan nesninde politik baski ile kampin kapatilmaya zorlanmasi. (ki yenisini baska bir yerde acarlar)
2) Baskin ile kampi kullanilamaz hale getirmek.
3) Istanbul`daki patlama benzeri bir eylemin Atina`da gerceklesmesini saglamak.
4) ABD kanali ile hicbirsey yapmadan baski yaratmaya calismak.
Bunlar secenekler. Bugune kadar Turkiye hep (4) secenek benzerlerini secti bu tur olaylarda, yani ben bu kampin yerinde duracagini dusunuyorum.
Birkaç hafta kapanır sonra adı değişmiş bir irtibat bürosu başka bir kültür merkezi adı altında tekrar faaliyetlerine devam eder.
Bu mülteci kampı alıştığınız kamplar gibi değil Sevgili tankgunner yazdıktan sonra aralık ayında tekrar geçme fırsatım oldu o sırada hemen aklımdaydı gittim baktım bayrak yoktu burada yazacaktım fotoğrafını çekmeyincede unuttum. Her halde bombalama eylemi yapacakları için dikkat çekmesin diye bayrakları indirmişlerdi. Kamp yolgeçen hanı gibi zaten ülke içinde her yere ve bütün Türkiye kıyılarındaki adalara giden feribotlar oradan kalkıyor kampa mültecilerin giriş çıkış yapması serbest Kampın aslında çoğunluğunu kuzey afrikalı mülteciler oluşturuyor civardaki fabrika yada maden gibi yerlerde çalışıyorlar pek çoğuda kamptan 250m ötedeki iskelede bağlı balıkçı teknelerinde mürettebat olarak çalışıyor yani bomba yükünü yüklenmiş şahsiyet balıkçı teknesine binip kıyıda inip Türkiyenin her yerine kolayca gidilebilecek lojistik imkanı var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013, 13:53 
Genel Yetkili

Yerinin yurdunun bilinmesinde fayda var. Pek sevgili emayti herhalde gözlem ve iz takibi yapıyordur diye umut ediyorum.

Ne yapacaksın işte, umut fakirin ekmeği..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013, 16:12 
Genel Yetkili

sadece gozlemleme Istanbul`daki patlamayi engellemiyor malesef.

1) Turk disislerinin AB ve Yunanistan nesninde politik baski ile kampin kapatilmaya zorlanmasi. (ki yenisini baska bir yerde acarlar)
2) Baskin ile kampi kullanilamaz hale getirmek.
3) Istanbul`daki patlama benzeri bir eylemin Atina`da gerceklesmesini saglamak.
4) ABD kanali ile hicbirsey yapmadan baski yaratmaya calismak.

Bunlar secenekler. Bugune kadar Turkiye hep (4) secenek benzerlerini secti bu tur olaylarda, yani ben bu kampin yerinde duracagini dusunuyorum.
1) Kapanması gariban mültecileri etkiler, Bölücü terör örgütleri faaliyetlerini tüm yunan sınırlarında rahatlıkla gerçekleştirebilmektedir. Yunanistana göç etmiş kürt kökenli vatandaşlarımızın hemen hepsi aktif BTÖ sempatizanı ve yoğun destekçisi, BTÖ sayesinde bürokratik göç engellerini rahatlıkla aşarak avrupa ülkelerinde serbest dolaşımları var. Atina'da hemen her yerinde bu tiplere çok rast geldim.

2) O manzarayı görünce aklımdan geçmedi değil tabiki ama işte başka ülkenin topraklarındasınız.

3) BTÖ daha önceki yıllarda da Atina da çeşitli eylemler gerçekleştirmiş ve bunlardan bir tanesi ABD ve Türk Büyükelçiliklerine yönelik saldırılar olmuştu. Geçmişte bu kampın sabıkası bayağı kabarık. Ankara'daki benzer eylemin gerçekleştirilmesi ve masum insanların zarar görmesini tabiki istemeyiz.

4) Dış işleri bakanlarımızın çoğu Yunanistan ziyaretinde bu kampın kapatılmasını talep etsede kimsenin bu konuda pek adım atmadığı için konu unutturuluyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2013, 16:17 
Genel Yetkili

Lavrion kampı kapatıldı, DHKP-C Selanik’teki 5 katlı bir apartmana taşındı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Samaras ile yaptığı görüşmede Yunanistan’daki terör örgütü kamplarını gündeme getirmiş ve kapatmasını istemişti. Yunanistan görüşmenin ardından ilk adımı attı ve Lavrion ’daki DHPK-C kampını kapattı. Yunanistan’ın Lavrion'un yanı sıra Oropo Dilesi bölgesindeki örgüt kampını da kapattığı bildirildi. Son olarak ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’ne saldıran canlı bomba Ecevit Şanlı gibi pek çok intihar bombacısı ve polis katilinin Lavrion’daki kamplarda eğitildiği tespit edilmişti.

Lavrion’daki kampın kapatılmasının ardından DHKP-C terör örgütünün Selanik’te bulunan 5 katlı bir apartmana taşındığı ve buradan yönetilmeye başlandığı belirtildi. Öte yandan örgütün Suriye kamplarını da kapattığı öğrenildi.

Bununla birlikte Türkiye geçtiğimiz günlerde Ankara’ya gelen Almanya Başbakanı Angela Merkel’e ülkesinde barınan örgüt üyelerinin iadesi için bir liste vermişti. Türkiye, bölücü terör örgüt, DHKP-C, MKP, MLKP gibi örgütlerin liderlerinin de aralarında bulunduğu 170 teröristin iadesini istemişti. Terör uzmanları listede ismi olan yöneticilerin iade edilmesi durumunda sol terörün bitme noktasına geleceğini söylüyor.

http://gundem.bugun.com.tr/dhkp-c-nin-l ... ri/225727/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2013, 18:11 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Gerçekten kapatıldı mı acaba?

Allahü teâlâ hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2013, 18:25 
Süvariler

Gerçekten kapatıldı mı acaba?
KDP'den 20 yıldır bölücü terör örgüt kamplarını kapatması isteniyor, buna paralel paralel askeri yardımlar ve bazı insani yardımlar yapılıyor ama kapatıyor mu hayır tam aksine destekliyor.

Şimdi Yunandan bu Kandil'in küçük üssünü kapatmasını nasıl umarsın.

Kahramanlık; saldırıp bir daha dönmemektir.

"Ben devletimi, yedi düvele karşı yokluk içinde savaşarak kurmuşum. Şimdi bana silah çekenin ağzına, o namluyu sokarım " Osman Pamukoğlu

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2013, 18:26 
Akıncılar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2013, 18:35 
Uzaklaştırıldı

Bir şeyler yapılması gerekir. Bir şeyler yapmanın ilk aşamasıda EPİR kurtuluş ordusu ve TASELYA özgürlük partisi diye bir ordu ve örgüt grup Ege içlerinde örgütsel kamp ve dernekler kurmak. Basındada kasıtlı biçimde boy boy kamp resimleri çıkınca bakalım Yunanistan ne yapacak. Yaptığının yanına devamlı kar kalması palikaryaları şımartıyor. Pabuçun pahalı olduğunu göstermek lazım. Mazaretimizde hazır : İleri demokrasi(!) ve özgürlük... Bunun içinde siyasi irade ve milliyetçi strateji lazım. Bunlar gerçekleşene kadar Yunanlıların lavrion kampı faal kalır, en fazla yer değişir ama bize karşı düşmanlıkları bitmez.

Soytarıların ömrü, kralarınınki kadardır. (Fransız ata sözü)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2013, 15:54 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2013, 21:19 
Üye

Lavrion kampı kapatıldı, DHKP-C Selanik’teki 5 katlı bir apartmana taşındı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Samaras ile yaptığı görüşmede Yunanistan’daki terör örgütü kamplarını gündeme getirmiş ve kapatmasını istemişti. Yunanistan görüşmenin ardından ilk adımı attı ve Lavrion ’daki DHPK-C kampını kapattı. Yunanistan’ın Lavrion'un yanı sıra Oropo Dilesi bölgesindeki örgüt kampını da kapattığı bildirildi. Son olarak ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’ne saldıran canlı bomba Ecevit Şanlı gibi pek çok intihar bombacısı ve polis katilinin Lavrion’daki kamplarda eğitildiği tespit edilmişti.

Lavrion’daki kampın kapatılmasının ardından DHKP-C terör örgütünün Selanik’te bulunan 5 katlı bir apartmana taşındığı ve buradan yönetilmeye başlandığı belirtildi. Öte yandan örgütün Suriye kamplarını da kapattığı öğrenildi.

Bununla birlikte Türkiye geçtiğimiz günlerde Ankara’ya gelen Almanya Başbakanı Angela Merkel’e ülkesinde barınan örgüt üyelerinin iadesi için bir liste vermişti. Türkiye, Bölücü Terör Örgütü, DHKP-C, MKP, MLKP gibi örgütlerin liderlerinin de aralarında bulunduğu 170 teröristin iadesini istemişti. Terör uzmanları listede ismi olan yöneticilerin iade edilmesi durumunda sol terörün bitme noktasına geleceğini söylüyor.

http://gundem.bugun.com.tr/dhkp-c-nin-l ... ri/225727/ Zaten en büyük yaptıgımız şey tv de ahkam kesip kapatın demek kamuoyuna güzel görünmek,abi uyardın kapatmadımı aynı asala gibi kaldır ortadan

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2013, 00:51 
Genel Yetkili

Sn. tırıvırı bir önceki sayfada aynı kaynak , aynı mesaj mevcuttu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2013, 01:39 
Üye

tankgunner
Mesaj Başlığı: Re: Yunanistan'da bulunan BTÖ kampı (Lavrion)
Sn. tırıvırı bir önceki sayfada aynı kaynak , aynı mesaj mevcuttu hocam kaynak belirtmedim arkadaslara cevap vermek istedim en allttaki yazıyı okursanız anlarsınız ama oda bizim yazım hatamızdan kaynaklanmıs.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2013, 09:35 
Genel Yetkili

hocam kaynak belirtmedim arkadaslara cevap vermek istedim en allttaki yazıyı okursanız anlarsınız ama oda bizim yazım hatamızdan kaynaklanmıs.
Şimdi farkettim, bu gibi durumlarda spoiler kullansak daha iyi olur, saygılarımla.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2013, 12:44 
Süvariler

[spoiler]Resim[/spoiler]

AK Parti Genel Merkezi ile Adalet Bakanlığı’na yapılan saldırının üç şüphelisi Yunanistan’daki Lavrion kampında eğitim almış Muharrem K. (35), Hasan B (55) ve Murat K.’nin (32) oldukları tespit edilmiş.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22869699.asp
Bu yunanlılar battı hala akıllanamadı.

Lavrion kampı btö kampı değildir.

bu kampta Türkiye'den kaçmış komünizmin 11 fraksiyonu barındırılmıştı, içeride ikide bir Türk bayrağı yakılacağını anlayan yunanlılar, kampın itfaiye yanında olmasına özen göstermişlerdir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2013, 13:07 
Süvariler

http://www.gezginkorsan.org/forum/index ... pic=8245.0
Bu forumdaki can bey roman tadinda lavrionda geçen anılarını roman şeklinde yazmış.Yazı çok uzun ve çok sürükleyici.Başlayın müptelası olacaksınız.Sabaha kadar okuduğumu bilirim.İlk sayfanın sonundan başlıyo roman.Kitap halinde baılacağı söyleniyordu ama bilmiyorum sonucu ne oldu.Lavrionda geçen anıları derken yazarın anlattığı yıllarda sadece btö kampı değilmiş.Avrupaya kaçak gidenlerinde bolca olduğu bir kampmış.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2013, 05:28 
Süvariler

Türkiye bu konuda yıllarca yalnız kaldı.. ABD'ye yıllardır özellkile DHKP-C hakkında bilgi verildi, terörle küresel mücadele için destek istendi ama ABD genelde kulagının üzerine yattı ilgilenmedi. Bu açıdan son elçilik saldırısı bir yerde yararlı oldu gibi, gerçi şimdi de bizim onlardan bilgi sakladıgımızı düşünüyorlar ama en azından dikkatleri biraz daha üzerlerine çekildi, mücadele edilmesin gerektigini kabullendiler. Can düşmanları gibi değil tabi ama yine de olumlu bir gelişme.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2013, 20:15 
Akıncılar

Sevgili tankgunner şimdi geldim bu sefer Lavrion'a gidemedim ama hemen yanındaki enerji santraline gittim. Müsafir olarak beni alan firma yetkilisine hadi beni mülteci kampına götürsene dedim ama aptal aptal baktı suratıma işleri bitirip anca uçağa yetiştim.
Bir gece önce Porto Raftide(lavrionun hemen kuzyindeki küçük liman) meyhanede içerken yine arap asıllı kuzey afrikalı mülteci balıkçılar yanaştı ilk yazımda da yazmıştım bu arkadaşların ikamet yerleri Lavrio mülteci kampı hemen gidip yanlarına muhabbeti kurdum ilginç olanı türküm dediğimde önce bir çekingenlikle yaklaşıyorlar. Daha önce ortadoğuda çalıştığımdan çat pat arapça merhaba nasılsın keyifler iyi müslüman gibi kalıplar sonunda ingilizce tarzanca karışık bayağı uzun konuştuk. En son olaylardan sonra kampta güvenlik arttırılmış giriş çıkışlar düzenlenmiş kimlikler yenilenmiş girip çıkarken arma yapılıyormuş.

Oradaki Türkler iyi müslüman değilmiş bizim balıkçılar el kaide görünümlü mülteci idiler o ayrı(Hemen inandırmak için umre maceralarımı anlattım daha gidememişler tam not aldım:). Oradaki Türkler hep problemmiş diğer mültecilerde sorun pek yokmuş eskiden ama şimdi yeni gelen suriyeliler ıraklılar da iyi müslüman değilmiş. Anlaşılan iyi müslüman değil = BTÖ elemanı olmak gibi bir şey.

Ya onlar(BTÖ) orada no good ofis closed right diye süper ingilizce soruma No flag yes, office open dediler sonra biri habibi no flag dedi" Anlaşılan hala içeride ofis işliyor belki biraz daha sönümlenmiş ama balıkçı mültecilere göre gayet işler vaziyette. Sadece now too much security dediler kısaca güvenlik önlemleri artmış. Herhalde dışarıdan foto çekmek isteseydim polisler müdehale edeceklerdi.

Daha öncede Lavrio ya gittiğimde orası sadece BTÖ kampı değil ayni zamanda AB tarafından kabul edilmiş bir mülteci kampı içerisi Star wars filmlerinin bar sahmesi gibi her milletten her kültürden insan var.

İki ilginç not: 1.Yunalıların en büyük enerji santrali bölgesi orası(lavrio) eskisine göre daha çok polis vardı yada ben algıda seçiciydim. Adamların enerji santralleri hala nafta yakıtı kullanıyor o kadar pahalıya elektrik üretiyor ki şöyle söyleyeyim Doğal gaz santrali naftaya göre 6 kat daha ucuza birim enerjiyi sağlar. Üstüne üstlük atık ısından buhar elde edip ekstra enerji kazanacakları atık ısı kazanları ve buhar türbinleride çalışmıyor. AB daha enerji işlerine el atmamış. Söylenilen AB yarım kalan projelerin durumunu incelemek üzere heyet kurmuş hangileri tememlanabilir ona bakıyorlarmış? Yunanistana gidenler bilir her inşaatın yanında bizdeki gibi işi anlatan tabelalar vardır yunanistandakilerin tamamı AB bütçesinden başlandıoğı için yarın kalmış balıkçı barınağı inşaası tekne çekek yeri yol genişletmeler vs vs. Öyleki ülkenin en büyük 3cü şehrine yol inşaası yarım kaldığı için yer yer uzunca mesafelerle ulaşım iki dar şeritten veriliyor ve yol inşaası hala tekrar başlamamış durumda.

Not 2: Denizden rota ve seyir konuştuk Balıkçı mülteciler sakız boğazını alaçatı kıyısını seferihisarı kuşadası kıyılarını bayağı biliyorlardı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2013, 23:03 
Süvariler

Sevgili tankgunner şimdi geldim bu sefer Lavrion'a gidemedim ama hemen yanındaki enerji santraline gittim. Müsafir olarak beni alan firma yetkilisine hadi beni mülteci kampına götürsene dedim ama aptal aptal baktı suratıma işleri bitirip anca uçağa yetiştim.
Bir gece önce Porto Raftide(lavrionun hemen kuzyindeki küçük liman) meyhanede içerken yine arap asıllı kuzey afrikalı mülteci balıkçılar yanaştı ilk yazımda da yazmıştım bu arkadaşların ikamet yerleri Lavrio mülteci kampı hemen gidip yanlarına muhabbeti kurdum ilginç olanı türküm dediğimde önce bir çekingenlikle yaklaşıyorlar. Daha önce ortadoğuda çalıştığımdan çat pat arapça merhaba nasılsın keyifler iyi müslüman gibi kalıplar sonunda ingilizce tarzanca karışık bayağı uzun konuştuk. En son olaylardan sonra kampta güvenlik arttırılmış giriş çıkışlar düzenlenmiş kimlikler yenilenmiş girip çıkarken arma yapılıyormuş.

Oradaki Türkler iyi müslüman değilmiş bizim balıkçılar el kaide görünümlü mülteci idiler o ayrı(Hemen inandırmak için umre maceralarımı anlattım daha gidememişler tam not aldım:). Oradaki Türkler hep problemmiş diğer mültecilerde sorun pek yokmuş eskiden ama şimdi yeni gelen suriyeliler ıraklılar da iyi müslüman değilmiş. Anlaşılan iyi müslüman değil = BTÖ elemanı olmak gibi bir şey.

Ya onlar(BTÖ) orada no good ofis closed right diye süper ingilizce soruma No flag yes, office open dediler sonra biri habibi no flag dedi" Anlaşılan hala içeride ofis işliyor belki biraz daha sönümlenmiş ama balıkçı mültecilere göre gayet işler vaziyette. Sadece now too much security dediler kısaca güvenlik önlemleri artmış. Herhalde dışarıdan foto çekmek isteseydim polisler müdehale edeceklerdi.

Daha öncede Lavrio ya gittiğimde orası sadece BTÖ kampı değil ayni zamanda AB tarafından kabul edilmiş bir mülteci kampı içerisi Star wars filmlerinin bar sahmesi gibi her milletten her kültürden insan var.

İki ilginç not: 1.Yunalıların en büyük enerji santrali bölgesi orası(lavrio) eskisine göre daha çok polis vardı yada ben algıda seçiciydim. Adamların enerji santralleri hala nafta yakıtı kullanıyor o kadar pahalıya elektrik üretiyor ki şöyle söyleyeyim Doğal gaz santrali naftaya göre 6 kat daha ucuza birim enerjiyi sağlar. Üstüne üstlük atık ısından buhar elde edip ekstra enerji kazanacakları atık ısı kazanları ve buhar türbinleride çalışmıyor. AB daha enerji işlerine el atmamış. Söylenilen AB yarım kalan projelerin durumunu incelemek üzere heyet kurmuş hangileri tememlanabilir ona bakıyorlarmış? Yunanistana gidenler bilir her inşaatın yanında bizdeki gibi işi anlatan tabelalar vardır yunanistandakilerin tamamı AB bütçesinden başlandıoğı için yarın kalmış balıkçı barınağı inşaası tekne çekek yeri yol genişletmeler vs vs. Öyleki ülkenin en büyük 3cü şehrine yol inşaası yarım kaldığı için yer yer uzunca mesafelerle ulaşım iki dar şeritten veriliyor ve yol inşaası hala tekrar başlamamış durumda.

Not 2: Denizden rota ve seyir konuştuk Balıkçı mülteciler sakız boğazını alaçatı kıyısını seferihisarı kuşadası kıyılarını bayağı biliyorlardı.
AB bunlara sadece yol yapsınlar diye 17 milyar euro hibe verdi.Ne yapmış bunlar paraları,tavernada da yenmez ki bu para? :shock:

Hesaplıyorduk o zaman 1km otoyol 1.000.000 euro/km den 17.000 km otoyol yapar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2013, 23:14 
Genel Yetkili

Teşekkür ederim Sn. sailordream, izlenimlerinizi gözümde canlandırdım da ordaki tipler hep gözümün önüne geldi, polisin security konusunda pek etkin çalışacağını pek sanmıyorum, güvenlik seviyesi arttırılmış ama neye göre kim arttırmış anlayamadım, ben orayı gördüğümde yol geçen hanı gibiydi. Umarım orası hakkında ciddi yaptırımlar olmaya başlamıştır.

Yol inşaat durumu 3 yıldır düzelmemiş demekki halen pasif şekliyle devam ettirilmeye çalışılıyor, ulaşım için aktarılan kaynaklar belli ki başka amaçlarca kullanılmış durumda..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2013, 10:46 
Akıncılar

Teşekkür ederim Sn. sailordream, izlenimlerinizi gözümde canlandırdım da ordaki tipler hep gözümün önüne geldi, polisin security konusunda pek etkin çalışacağını pek sanmıyorum, güvenlik seviyesi arttırılmış ama neye göre kim arttırmış anlayamadım, ben orayı gördüğümde yol geçen hanı gibiydi. Umarım orası hakkında ciddi yaptırımlar olmaya başlamıştır.
Yol inşaat durumu 3 yıldır düzelmemiş demekki halen pasif şekliyle devam ettirilmeye çalışılıyor, ulaşım için aktarılan kaynaklar belli ki başka amaçlarca kullanılmış durumda..
Sevgili tankgunner bence ciddi bir yaptırım yok kuvvetle muhtemelde bu artan güvenlik önlemleri ya göstermelik yada geçicidir. Anlaşılan artan güvenlik önlemleri dışarıdan haber yapacak delil elde edecek kişileri engellemek için. Zaten yunan istihbarat ve savunma teşkilatlarının var olma amacı Türkiye olduğu için Atina yakınındaki Lavrio sönümlenir ismi deşifre olan kişiler sınırdışı edilir(birkaç ay sonra başka kimlikle tekrar dönerler) başka bir yunan şehrindeki yükselir ama asla bitmez.

Yollar meselesine bakacak olursak Türkiye için her zaman inşaat alanı yada "always under construction" ibaresini kullanırım. Yunanistanda ise şantiyeler kelimenin tam anlamı ile terk edilmiş iş makinaları kenara çekilmiş yarı mamul ürnler yerlerine monte edilmek için bekliyor koca tünel inşaatları bomboş sadece kapıda bir bekçi "yasak hemşerim" tiplemesinde kendi iddiaları ödeneklerin gelmediği Almanların söylemi AB çoktan ödedi siz bitirmediniz şeklinde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2015, 15:27 
Üye

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2015, 23:36 
Akıncılar

Daha ilginci, son günlerde tv lerde yetkililerin açıkladığı çoğu büyük ada dan büyük olan yunanistan tarafından bayrak çekip istila edilen ve hükümetin uyuduğuna dair söylentiler çok canımı sıktı. Anlatılanlara göre manisa belediyesine tapusunda bile türkiye manisaya bağlı toprağımız gözüken adaların yunanlıların işgal ettiği. Hatta manisa belediye başkanı veya valisi teftiş için sahil güvenlikten adalara götürülmesini istediğinde görevliler o adalara götüremeyiz yunanlıların elinde cevabı vermişler...
Manisada deniz yok vali içişlerinden yada emniyetten olur alınmadan sahil güvenlikle operasyon yada denizi olmayan bir ilin valisi olarak gezi yapamaz.
Manisaya tapuda bağlı adayı merak ettim doğrusu.

Sayın Pars nasipse yaz sonu planımda var enerji santralinde arıza olur ve yabancı firma beni freelance gönderirse daha da erken olur. Nasip.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2015, 00:46 
Üye

Daha ilginci, son günlerde tv lerde yetkililerin açıkladığı çoğu büyük ada dan büyük olan yunanistan tarafından bayrak çekip istila edilen ve hükümetin uyuduğuna dair söylentiler çok canımı sıktı. Anlatılanlara göre manisa belediyesine tapusunda bile türkiye manisaya bağlı toprağımız gözüken adaların yunanlıların işgal ettiği. Hatta manisa belediye başkanı veya valisi teftiş için sahil güvenlikten adalara götürülmesini istediğinde görevliler o adalara götüremeyiz yunanlıların elinde cevabı vermişler...
Ahh Manisa! Türkiye'de denize kıyısı olmayıp da sahillere en yakın ildir Manisa :) Siz Aydın valisi ile karıştırıyorsunuz hocam, söz konusu iddia emekli bir albaya aitti ve netten bulduğum kadarıyla şunları söylemişti:
''Aydın ilimizin sınırları içinde bulunan Hurşit, Fornoz, Eşek, Nergizçik ve Bulamaç Adaları da Yunan işgali altında. 2009-2011 yılları arasında Aydın Valisi olarak görev yapan Hüseyin Avni Coş, Eşek ve Bulamaç Adaları’na gitmek istedi ancak Yunan işgali altında olduğu için adalara gidemedi. Aydın ilimizin sınırları içinde, biri Türk bayrağı, diğeri Yunan bayrağı olmak üzere iki bayrak dalgalanıyor. Aydın, biri Türk diğeri Yunan olmak üzere iki Vali ve iki Belediye Başkanı tarafından yönetiliyor.''

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2016, 10:30 
Akıncılar

Son LAvrion güncellemem. Anne ve babam gemi turuna çıktılar. Gemide kimsenin görmediği tek kişi olarak gelen bir bayan yolcu lavrion da inip kaybolmuş. Detaylı inceleme yapılnca kadının pasaportu 1 aylık "geçici" bir pasaportmuş. Dedim bota para verip mülteci olarak kaçmaktan daha ucuza gelmiştir. Gemi öncesinde başka yunan adalarına uğramış ama kadın diğer adalarda gemiden inmeyip sadece Lavrion da inip gitmiş.
Bilgi olarak gemiye binince pasaportunuzu alıp size geçiş için bir kart verirler yeni nesil gemilerde bunlar dikital olup tüm bilgileriniz fotonuz vs vardır. Yani pasaportu gemide bırakmış.

Yürüyerek kampa kankilerinin yanına gitmiştir orada zaten ona hemen orada yeni kimliği verilmiştir.
Ben hemen güneydoğuda ölen bir yeni devşirme terörist kadının kimliğini alıp oradan pasaport çıkarttı ve kaçtı diye düşündüm ama??

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 35 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: