TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 21 Oca 2018, 05:21

Tüm zamanlar UTC+03:00


Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.

Resim
LoadingYeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 115 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Güney ve Kuzey Kore Krizi
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2017, 11:13 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 10 Eki 2016, 00:19
Mesajlar: 900
Yaş: 18

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Kuzey Kore'den tehlikeli bir hamle daha... Japon ve Güney Koreli yetkililer, Kuzey Kore’nin Japon Denizi’ne doğru dört balistik füze fırlattığını duyurdu. Kuzey Kore geçen hafta, bölgede başlayan ABD-Güney Kore ortak askeri tatbikatını savaş hazırlığı olarak gördüğünü açıklamıştı.
Güney Kore Genelkurmay Başkanlığı, Kuzey Kore’nin Dongchang-ri bölgesinden yerel saatle 07.36’da (TSİ 01.36) dört adet balistik füze fırlatıldığını açıkladı. Açıklamada, Japon Denizi’ne doğru yaklaşık 1000 kilometre seyir mesafesi kat eden füzelerin türünün değerlendirilmekte olduğu belirtildi.
Tokyo merkezli haber ajansı Kyodo, füzelerin üçünün münhasır ekonomik bölge içine düştüğünü bildirdi. Münhasır ekonomik bölgeler, genel olarak bir ülkenin kıyı başlangıcından itibaren denize doğru 200 mil uzanıyor. Japon Denizi’ndeki münhasır ekonomik bölgesinde, Tokyo yönetimi 230 mil uyguluyor.

ABE: SON DERECE TEHLİKELİ EYLEMLER
Japonya Başbakanı Şinzo Abe, Kuzey Kore’nin "yeni bir tür tehdit" teşkil ettiğini söyledi. Parlamento üyelerine hitap eden Abe, "Fırlatmalar, Güvenlik Konseyi kararlarının aleni ihlalidir; son derece tehlikeli eylemlerdir" dedi.
Güney Kore’de milli güvenlik kurulunu acilen toplayan Devlet Başkan Vekili Hwang Kyo-ahn ise toplantının başlangıcında yaptığı açıklamada, THAAD füze savunma sisteminin konuşlandırma sürecinin bir an önce tamamlanması için hızla hareket edeceklerini ifade etti.
ABD'ye ait THAAD sistemi (Yüksek İrtifa Son Aşama Alan Savunması), güçlü radarları nedeniyle Pekin’den şiddetli muhalefet görüyor.
Uzmanlar, Kuzey Kore’nin uydu fırlatmaları için kullandığı Seohae Üssü’nün Dongchang-ri bölgesinde yer aldığına işaret ederek, roketlerin harp başlığı taşıyabilen kıtalararası balistik füze kategorisinde yer alabileceğine dikkat çekiyor.

GÜNEYDE ORTAK TATBİKAT
ABD ve Güney Kore silahlı kuvvetleri, geçtiğimiz hafta ay sonuna kadar sürecek olan geniş çaplı ortak tatbikata başlamıştı. Kuzey Kore, yılda bir yapılan düzenli tatbikatlara her yıl tepki gösteriyor. Pyongyang yönetimi, tatbikatları kendisine karşı topyekûn savaş provası olarak algılıyor.
Kuzey Kore, Trump’ın Beyaz Saray’a oturmasının ardından ilk roket denemesini 12 Şubat’ta gerçekleştirmişti. ABD’yi ziyaret eden Başbakan Abe’nin Florida’da Başkan Trump ile birlikte bulunduğu sırada Japon Denizi’ne doğru ateşlenen roketin orta ve uzun menzilli Pukguksong-2 olduğu anlaşılmıştı.
Pyongyang yönetimi, Abe ve Trump’ın ortak basın toplantısıyla ortaya koyduğu tepkinin ardından, yeni stratejik silahlar denemeyi sürdüreceğini ilan etmişti.

KUZEY’DEN SİNYAL GEÇEN HAFTA GELDİ
Kuzey Kore İşçi Partisi’nin yayın organı Rodong Sinmun tarafından geçen hafta yayımlanan değerlendirmede, "Birleşik Devletler ile kukla rejim, işgal provasını sürdürdüğü müddetçe yalnızca Pukguksong-2 değil, yeni stratejik silahlar da ihtişamla gökyüzüne havalanacaktır" denmesi dikkat çekmişti.
Geçtiğimiz yıl iki nükleer deneme gerçekleştiren Kuzey Kore’nin kıtalararası balistik roket denemesinden endişe ediliyor. Pongyang’ın bu türden bir testi başarıyla icra ettiği takdirde, teorik olarak ABD kıyılarını vurma kapasitesine erişeceği varsayılıyor.
Trump yönetimine yakın kaynaklar, Kuzey Kore stratejisinin gözden geçirilmekte olduğuna dikkat çekiyor.

“GÜÇ KULLANIMI VE REJİM DEĞİŞİKLİĞİ”
Son olarak geçen hafta Wall Street Journal gazetesi, strateji revizyon sürecinde güç kullanımı ve rejim değişikliği seçeneklerinin değerlendirildiğini öne sürdü.
ABD Savunma Bakanı James Mattis’in geçen ay Seul ve Tokyo’ya yaptığı resmi ziyaretlerin ana gündeminde Kuzey Kore meselesi yer almıştı. Ziyaretler, Mattis’in ilk yurtdışı seyahatiydi.
Hali hazırda, Güney Kore’de 28 bin, Japonya’da ise 50 bin dolayında Amerikan askeri görev yapıyor.
http://www.kokpit.aero/asya-da-savas-canlari-caliyor

_________________
Resim


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Güney ve Kuzey Kore Krizi
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2017, 12:09 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 10 Eki 2016, 00:19
Mesajlar: 900
Yaş: 18
"THAAD'in ilk parcalari dun gece G. Kore'ye vardi."
https://twitter.com/TyrannosurusRex/sta ... 9960675329

_________________
Resim


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Güney ve Kuzey Kore Krizi
MesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2017, 14:08 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 10 Eki 2016, 00:19
Mesajlar: 900
Yaş: 18
ABD resmen ilan etti! Kuzey Kore'ye askeri harekat yapılabilirABD Dışişleri Bakanı Tillerson'ın Güney Kore'de sarfettiği sözler dünyada son dakika oldu, televizyonlar yayınlarını kesti. Tillerson, Pyongyang yönetiminin silah geliştirmeye devam etmesi halinde yeni adımların atılacağını söyledi.
Güney Kore'yi ziyaret eden ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Kuzey Kore'nin nükleer silah geliştirmeye devam etmesi halinde askeri bir müdahale seçeneğinin gündeme gelebileceğini söyledi.
ABD Dışişleri Bakanı'nın sınırdaki askerden arındırılmış bölgede bulunan ve kimsenin yaşamadığı Panmunjom köyünde sarfettiği sözler, dünyada son dakika oldu, tüm büyük haber organları gelişmeyi yayınlarını keserek verdi.

Pyongyang'a karşı stratejik dayanma limitinin sona erdiğini belirten Tillerson, ABD'nin gündeminde yeni diplomatik, askeri ve ekonomik tedbirlerinin olduğunu aktardı.

Açıklamanın ardından Güney Koreli mevkidaşıyla basın toplantısı düzenleyen Tillerson'a aynı konu bir kez daha soruldu.

ABD Dışişleri Bakanı, "Tabii ki işin askeri çatışmaya dönüşmesini istemiyoruz. Ama eğer silah programlarının oluşturduğu tehdidin düzeyini artırırlarsa ve bunun karşılık gerektirdiği kanısına varırsak, bu seçenek de masadadır" dedi.

Dünyada eşi benzeri olmayan köy: Panmunjom

Tillerson'un ziyaret ettiği Panmunjom, dünyada eşi benzeri olmayan bir köy. Köyde, sokak ve binalar bile ikiye bölünmüş halde.

Kimsenin yaşamadığı köyde askerler nöbet tutuyor. ABD Dışişleri Bakanı'nın ziyareti sırasında, Kuzey Kore askerleri de uluslararası haber ajanslarının geçtiği karelerde yer aldı. Askerlerin Tillerson'ın fotoğrafını çektiği görülüyor.

Bir zamanlar küçük ve sakin bir Kore köyü olan Panmunjom, bugün düşman kardeşlerin arasındaki sınıra adını veriyor. Uzun yıllardır askerlerden arındırılmış halde, yani tampon bölge.

Ancak tampon bölge olarak da ikiye ayrılmış durumda. Tam ortadan ikiye bölünen köyde bir sokak da iki ayrı ülkeye ait. Sokakta yer alan Birleşmiş Milletler Askeri Ateşkes Komisyonu'nun konferans binası da bölünmüş durumda. Hattaki sınır, bina içindeki müzakere masasının tam ortasından geçiyor. Masanın yarısı başka bir ülke, diğer yarısı başka bir ülke. Masadaki sınır ihlallerini önlemek için her iki uçta da silahlı iki asker nöbet bekliyor.

Köyde sınırı barındıran binaya turistlerin girmesine izin veriliyor. Ancak 'sınır masasını' bekleyen askerlere dokunmak kesinlikle yasak.

Kuzey ve Güney Koreli yetkililer, söz konusu masanının iki yanına oturarak görüşüyor. Masada oturanların ellerini birkaç santim ileri uzatması sınırı ihlal edebilir, resmi olarak halen savaş halinde olan iki ülke arasındaki ateşkes de böylece bozulabilir.

Bölgede Kuzey Kore askerleri ve Güney Kore askerleri de sürekli yüz yüze bakıyor. Birinin sınırı ihlal etmesi durumunda diğerinin ateş açma yetkisi var.

İki ülke arasında üç yıl süren, büyük yıkımlara sebep olan savaş 27 Temmuz 1953'te Panmunjom'da imzalanan ateşkes anlaşmasıyla sona erdi. Ancak barış anlaşması imzalanmadığı için taraflar teknik olarak halen savaş halinde.

1953’te biten Kore Savaşı’nın ardından milyonlarca aile iki ülkeye ayrıldı. İki ülke arasında mektup veya telefonla iletişim sağlanmadığı için, aileler yüz yüze görüşmediği sürece birbirinden haber alamıyor.

Kore Yarımadası’nın düşman kardeşleri, 2000'lerin başından bu yana ailelerin buluşmasını sağlıyor. Bugüne kadar binlerce aile, diğer taraftaki akrabalarıyla görüştü.
http://m.milliyet.com.tr/son-dakika-abd ... a-2415423/

_________________
Resim


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Güney ve Kuzey Kore Krizi
MesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2017, 14:09 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 03 Tem 2016, 22:02
Mesajlar: 478
Yaş: 23
Kuzey Korenin Balistik füzelerinin menzili henüz ABD amerikan anakarsına kadar yetmiyor.
Japonya G.Kore ABD bir olur ezerler K.koreyi.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Güney ve Kuzey Kore Krizi
MesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2017, 14:40 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 05 Ağu 2012, 14:49
Mesajlar: 3742
Yaş:
K.Kore tek devlet degil. Muhtemel Cin ve Rusya arkasinda , G.Kore ise ABD ve Japonya destegi ile kapistirilabilir. Yeni bir vekalet cephesi de orada acilir. Ya ABD tarihte yaptigi gibi hasmini istedigi zaman ve yerde savasa zorlayacak ya da savas demokrasisinin istahi kabardi ekonomi buyumeye devam etsin diye. K.Kore'ye dokundurmak yerine iyi niyet olarak ambargoyu hafifletsen adamin nukleer silah icin bahanesi kalmayacak bir de senin tarafina kayip Rusya ve Cin ortada kalacak. Sorun cozulmek istense cozulur. 2 kandas devlet dusman , bu kadar mi ... olunur.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Güney ve Kuzey Kore Krizi
MesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2017, 18:24 
Çevrimdışı
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 11 Tem 2012, 14:25
Mesajlar: 3236
Yaş:
Abd detaylı istihbarat, süpriz faktörü, yoğun bombardıman ve birazda şansla bu işin üstesinden gelir. Nükleer silahların ve tombikin aynı anda bombardımanla imha edilmesinden bahsediyorum.

Yok arada sıkıntılı bir iletişim kopukluğu olursa kore yarım adasından bir elli yıl hayır gelmez.

Abd bu işi bir şekilde yapacak zaten. Bir on yıl daha beklerse ana karasına kadar tehdit genişleyecek. Sanılanın aksine çinde kuzey korenin nükleer silahlarından huzursuz. Ama abd ninde bölgede at koşturmaya başlamasınada kızgın. Hali hazırda mercanlardaki doldurma üsleri meselesi mevcut.

Yani kısaca askeri müdahele imkansız gibi gözüküyor. Ama eninde sonunda orada bir aksiyonda olacak. Bu iş İstanbul depremi olasılığına döndü.

Bir de abd nin asya da işleri pekte istediği gibi gitmedi şimdiye kadar. Gs nin Kadıköy deplasmanındaki şanssızlığı gibi bir şey.

_________________
Resim
Death Star da sıkışıp kalmış stormtrooper


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Güney ve Kuzey Kore Krizi
MesajGönderilme zamanı: 18 Mar 2017, 01:48 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 22 Şub 2014, 17:08
Mesajlar: 1088
Konum: Kırklareli
Yaş: 31
İşler kötüye gider de K.Kore başarılı bir direniş gösterirse ne olacak? ABD mutlaka G.Koreye yardım edecek ancak ne kadar asker yığacak Koreye belli değil. Çin buna nasıl karşılık verecek? K.Kore senelerdir bu savaşa hazırlanıyor her yer tünel her yer cephanelik. ABDnin de belli bir güç aktarım kapasitesi var, sonuçta denizaşırı savaşacak. Ordusunun yarısını yığsa Çin de işin içine girebilir. En olası ihtimalin K.Korenin nükleer kapasitesini yok etmeye yönelik bir hava saldırısı olduğunu düşünüyorum. Bununla beraber genel olarak K.Kore misillemelerine karşı G.Kore toprakları savunulacak. Belki sınır boyunca G.Kore askerleri ağırlıklı, K.Kore taarruz kapasitesini kırmak amaçlı sınırlı bir kara taarruzu da gündeme gelebilir. Ancak K.Korenin ciddi anlamda işgali çok ciddi sorunları beraberinde getirir. Hem Çin faktörü, hem K.Korenin Vietnama dönme ihtimali, hem de deli bir diktatörün gider ayak en azından G.Kore için kırmızı butona basma ihtimali.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Güney ve Kuzey Kore Krizi
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2017, 23:25 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 19 Ara 2015, 20:49
Mesajlar: 117
Yaş:
Alıntı:
Belki sınır boyunca G.Kore askerleri ağırlıklı, K.Kore taarruz kapasitesini kırmak amaçlı sınırlı bir kara taarruzu da gündeme gelebilir. Ancak K.Korenin ciddi anlamda işgali çok ciddi sorunları beraberinde getirir. Hem Çin faktörü, hem K.Korenin Vietnama dönme ihtimali, hem de deli bir diktatörün gider ayak en azından G.Kore için kırmızı butona basma ihtimali.
Olası bir müdahalede kara taaruzu bana pek olası gelmiyor açıkçası. Tombik amcamız üzerine "olası" bir kara taaruzu veya işgalin Kuzey Kore'nin açlık ve sefalet içerisindeki halkının işgal eden tarafın üstüne kalması gibi bir durumu beraberinde getirir değil mi? Ki bana kalırsa bu ülkenin esas tehlikesi nükleer gücünden ziyade her an göçedebilecek bu halkıdır.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Güney ve Kuzey Kore Krizi
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2017, 23:58 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 12 Tem 2012, 18:07
Mesajlar: 403
Yaş:
Bence güney korenin Amerikan askerlerini defedip Kuzey koreyle anlaşıp birleşmesi lazım.
Anında süper güç olurlar.
Bir tarafta teknoloji diğer tarafta nükleer güç var.
İşte ordada bizdeki gibi bir basiretsizlik var.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Güney ve Kuzey Kore Krizi
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2017, 01:25 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 03 Tem 2016, 23:20
Mesajlar: 392
Yaş: 26
Alıntı:
Bence güney korenin Amerikan askerlerini defedip Kuzey koreyle anlaşıp birleşmesi lazım.
Anında süper güç olurlar.
Bir tarafta teknoloji diğer tarafta nükleer güç var.
İşte ordada bizdeki gibi bir basiretsizlik var.
Kuzey Kore dünyanın en geri kalmış ülkelerinden biri. Güney o kadar salak değil. USAF pek yakında delinin nükleer kapasitesini bir saatte yok eder. Sonra güney kafası rahat bir şekilde önüne bakar. Kuzeyde ortaçağda yaşamaya devam eder.

Bak nükleer süper güç.

https://static.independent.co.uk/s3fs-p ... -night.jpg


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Güney ve Kuzey Kore Krizi
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2017, 06:08 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 08 Eki 2014, 09:11
Mesajlar: 367
Yaş:
Alıntı:
Bence güney korenin Amerikan askerlerini defedip Kuzey koreyle anlaşıp birleşmesi lazım.
Anında süper güç olurlar.
Bir tarafta teknoloji diğer tarafta nükleer güç var.
İşte ordada bizdeki gibi bir basiretsizlik var.
Tam tersi, birleşmek istemiyorlar.

Güney Kore'li çok arkadaşım var burada. Kime sorsam istemiyor böyle bir şey.

Ekonomik, kültürel olarak ciddi, hatta dil bakımından bile farklılıklar oluşmuş durumda iki taraf arasında.

"Biz Kuzey ile birleşip onların adapte olması için 20+ yıl onlara bakmak istemiyoruz. Bu bizi geri götürür" diyorlar.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Güney ve Kuzey Kore Krizi
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2017, 12:52 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 17 Tem 2012, 13:17
Mesajlar: 265
Yaş:
Kuzey ve Güney Kore’nin birleşmesinin o kadar da kolay olacağını zannetmiyorum. Ancak bu sürecin nasıl olabileceğine ilişkin önümüzde Doğu ve Batı Almanya’nın birleşimi ve sonrasında ortaya çıkan sorunlar yol gösterici olacaktır.

Birleşme sonucunda; Kuzey Kore tarafından daha önce kamulaştırılan ve mülkiyeti başkalarına ait taşınmaz ve diğer muhteviyatın eski sahiplerine ya da bunların mirasçılarına geri verilmesi gerekecektir. Bu süreçte Kore’deki hukuksal durum ve yargı kararları ne olacağı kestirilememekle birlikte iade süreci devlet eliyle yönetilmez ise yatırımcıları bölgeye çekemezsiniz zira bu bir risktir. Kimse bir ülkeye yatırım yaparken fabrika arazisi olarak kullanacağı yerin aslında kime ait olduğunu; karşısına çıkacak hukuki süreç ile bu araziyi kaybetme riski olup olmadığını araştırmak istemez(ki araştırmaz da zaten)

Kuzey Kore’nin kapitalist sisteme geçişi evresinde atılacak ekonomik adımların çoğu uzun vadede büyümeyi baltalayıcı etkileri olacaktır. Buda birleşme sonucunda Kuzey Kore ekonomisinde ciddi bir durgunluğa sebep olacaktır. Durgunluk sebebiyle yetersiz kaynak girişinin, Güney Kore hükümetinin yapacağı yatırımlar ile karşılaması gerekecektir. Almanya’nın birleşmesinden hemen sonraki 5 yıllık süreçte Batı Almanya hükümeti ve özel yatırımcılar tarafından 900 milyar Alman Markına yakın bir kaynak Doğu Almanya’ya akmıştır. Buna rağmen birleşmeden sonra Almanya’nın büyümesi oranı düşmüş ve Doğu Almanya üretime katkı sağlamaktan ziyade işsizlik oranının artmasına sebep olmuştur. Yine Kuzey Kore’nin ciddi bir alt yapı yatırımına ihtiyaç duyacağı aşikardır.

Tüm bunlar birlikte değerlendirildiğinde; Kuzey ile Güney’in birleşmesi bölgede güvenlik kaygılarının ciddi oranda azalmasına ve yatırımcıların bölgeye daha rahat gelmesine olanak sağlayacağı doğru olmakla birlikte Kuzey Kore’nin başta Güney Kore’nin sistemine ve genel olarak da kapitalist sisteme entegrasyon sürecinde Güney Kore hükümetine ve halkına ciddi mali yükler bindirecek olur kısa vadede bu birleşmenin sonuçları negatif etkiler gösterecektir.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Güney ve Kuzey Kore Krizi
MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2017, 16:07 
Çevrimiçi
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 30 Ağu 2012, 02:08
Mesajlar: 730
Yaş:
Kuzey Kore bugün tekrar füze denemesi yaptı. Tillerson Bm'de konuşma yapıyor. Geçen gün Trumpta askeri müdahaleye hazırız demişti. Bizimkiler iyi planlama yapsalar medyanın dikkatı Kuzey Koredeyken araya Tal Abyad operasyonu sıkıştırıp üçkağıt yapabilirler aslında.

_________________
Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üzerinde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK (1920. Söylev ve Demeçler II:Sayfa 435)
Eski adım: Blackeyes90


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Güney ve Kuzey Kore Krizi
MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2017, 18:38 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 23 Eyl 2012, 01:28
Mesajlar: 80
Konum: hollanda
Yaş:
mesele sadece k.kore olsa is coktan bitmisti asil sorun cin ne yapacak olcmeye calisiliyor cin de elbette birseyler yapacak bunu bildikleri icin birsey cikacagi yok sadece guc gosterisi trump icin iyi bir mesgale olacak sonunda sisteme boyun egmesi saglanmis olacak...


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Güney ve Kuzey Kore Krizi
MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2017, 23:08 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 15 Tem 2012, 19:06
Mesajlar: 4542
Yaş:
Çin çoktan ABD'den yana olduğunu gösterdi. Bu gidişler K. Kore bir darbe yiyecek orası kesin.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Güney ve Kuzey Kore Krizi
MesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2017, 15:52 
Çevrimdışı
Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 29 Tem 2012, 03:34
Mesajlar: 372
Yaş:
Kuzey Kore bugün TSİ 02.40' ta Hwasong-14 ateşlemiş. Füze 39 dakika havada kalıp 2 bin 802 km irtifaya ulaşıp ve 930 kilometre kat etmiş.

Haberin devamı: http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-k ... a-2478836/

_________________
Today's lesson will be pain.

Resim


Başa dön
   
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 115 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3

Tüm zamanlar UTC+03:00


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye