TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 21 Oca 2018, 10:01

Tüm zamanlar UTC+03:00

Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.

Resim
Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2015, 18:33 
Üye

Üzülerek ifade ediyorum ki, 2006 yılından bu yana severek takip ettiğim ve üstatların bilgilerinden yararlandığım bu forumda maalesef herkes üye olabilmekte ve dilediğince saçmalayabilmekte artık. Bu nedenle teklif ediyorum, henüz yeterli olgunluğa erişmemiş, mesaj sayısının çokluğunun sosyal statü göstergesi olduğunu zanneden, olur olmaz her konuda fikir kaçıran ve tahminen yaşı/zeka yaşı küçükler için forumda " Jr. " bölümü açılsın.

Çocuklar orada oynarken benim gibi savunma sanayi ve silahlar konusunda bilgi almak isteyen üyeler de o saçma sapan atışmaları, ithamları, maksadı varlığı olan mesajları görmek zorunda kalmasın.

Ben fazlaca mesaj daktilo etmem, bolca okurum ve maalesef Orko gibi üstatların son yıllarda mesaj sayısının dikkat çekici şekilde azaldığını, mesajlarına konu hakkında zırnık bilgisi olmadığını bağıran zibidi cevaplar veren kişilerin varlığının rahatsızlığını yaşıyorum. Oysa ki Orko gibi sektörün içerisinde yer alan daha nice üstatlar vardı ki artık mesaj daktilo etmiyorlar. Bu konuda gayet ciddiyim lütfen Jr. bölümünü açın ki çocuklar orada eğlenirken bizler bir sürü gereksiz mesaj arasından bilgiyi seçmek için gözlerimizi yormak zorunda kalmayalım.

Selamlar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2015, 18:45 
Süvariler

Görüşünüze saygı duyuyorum ama kimin çocuk kimin yetişkin olduğunu anlamak zor, belki mesajlarından anlayabilirsiniz ama isteyen kişi çocuk gibi de mesaj atabilir, yetişkin gibi de. Varsayalım öyle bir bölüm açıldı, benim gibi üyeler o bölüme gitti, ben istersem gidip başka bir üyelik alıp kendimi 30 yaşında gösterip yine forumda mesaj yazabilirim.

Saçmalama olayı ise belirli konularda mesajlar önce yönetici kontrolünden geçiyor sonra yayınlanıyor, yöneticiler bir sıkıntı görmediyse benim için sıkıntı yok. Kontrol olmayan bölümlerde ise yöneticiler-üyeler dalga geçen üyeleri farkedip gerekli cezayı verebilirler.
Burada hepimiz bilgi almak için duruyoruz ki bu forum trollük yapacak insanların şak diye bulabilecekleri bir forumda değil. Böyle dalga geçen üyeleri sizi rahatsız eden üyeleri -belki bende dahilimdir- yönetime şikayet edin, gerekeni yapsınlar. Birkaç kişinin yaptığı hata yüzünden tüm gençlere mal edilmemesi taraftarıyım.

Böyle bir uygulama benim gibi savunma sanayine ilgisi olan üyeleri küstürmek olur diye düşünüyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2015, 18:59 
Uzaklaştırıldı

Her ne kadar üzerime düşmese de cevaplamak istiyorum.

Ben konunun yazarı sayın yavuzmurat'ın bunu daha çok sitem, üzüntü ve özlem belirtmek için yazdığını düşünüyorum. Teoriden pratiğe dönüşmesinini istediğini zannetmiyorum.

Ayrıca pratik bir çözüm olarak,

bildiğim kadarıyla forumun herhangi bir üyesinin, bir tür forum üyesi grubunu engelleme hakkı var. Kısa vadeli bir çözüm olarak bu uygulanabilir. Örneğin sayın yavuzmurat profilinden "üye" grubunu seçerek belli bir rahatlama yaşayabilir hatta akıncıları engelleyebilir. Bu özellik forumda yoksa bile kısa sürede eklenebilir, eminim bir kişi bunu düşünüp php forumlarından birine atmıştır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2015, 19:02 
Akıncılar

Ben fazlaca mesaj daktilo etmem, bolca okurum ve maalesef Orko gibi üstatların son yıllarda mesaj sayısının dikkat çekici şekilde azaldığını, mesajlarına konu hakkında zırnık bilgisi olmadığını bağıran zibidi cevaplar veren kişilerin varlığının rahatsızlığını yaşıyorum. Oysa ki Orko gibi sektörün içerisinde yer alan daha nice üstatlar vardı ki artık mesaj daktilo etmiyorlar.
Bunun sebebi çoluk çocuk üyeler değil, adamın yaşı geçti artık işi gücü başından aşkın yürüttüğü başka mecralar var bir yandan evlendi, çocuğu var. Sorun o değil orko çok yazarken de bu tür üyeler vardı hatta daha beterleri vardı. Hangi tank daha süper? F-15 mi döver su-27 mi? gibi konular konuşulurdu eski forumlarda.

Bizdeki sorun yeni bir orko falan çıkaramamış olmamız. Her yıl itü uzay'dan kaç kişi mezun oluyor? Buraya gelmesini bırakın doğru düzgün bir blog sahibi olan bile var mı? Roketsan'da staj yapan onca kişiden bir Hds'den başkası çıkmıyor örneğin. Bu genç adamlar evlenip çoluk çocuğa karıştıktan sonra yerlerine gelecek yenile hazır olmalı. Ama değil, elimizde yok. Çünkü bu tür idealist adamlar kolay çıkmaz. Çıkanların da bu sosyal medya çağında burayı bulması zor. Veya bulsa bile, son yıllarda ülke ve milletçe yaşadığımız bunalım ve bezginlik, insanların konuşma yazma motivasyonundan geriye pek bir şey bırakmamış olacaktır diye tahmin ediyorum.

Tavsiye olarak şöyle söyleyelim, eğer bir yerde, karşılıksız ve artniyetsiz olarak size bir şey öğretmeye çalışan insan görürseniz, öğretmeye çalıştığı her ne olursa olsun o insan özel bir insandır, ona yapışın ve bırakmayın.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: