TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 18 Oca 2018, 15:05

Tüm zamanlar UTC+03:00

Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.
Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Havalı Silah Tercihi
MesajGönderilme zamanı: 16 Kas 2013, 01:31 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Herkese kolay gelsin, bir konuda siz sayın üyelerden bir isteğim olacak. Kaliteli bir havalı tabancayı nereden alabiliriz? Özellikle İstanbul bölgesinde bu tarz av ve silah bayii biliyor musunuz? (Bildiğiniz daha önce alış veriş yaptığınız) İnternet üzerinden gerekli araştırmayı yaptım ama bu mevzuları bir bilene sormak gerek diye düşündüm. Cevaplarınızı ÖM yoluyla iletirseniz sevinirim.

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: Havalı Silah Tercihi
MesajGönderilme zamanı: 16 Kas 2013, 01:36 
Genel Yetkili

Ben satın almadım ama bilgi edinmek için uğramıştım. Karaköy yeraltı geçidinde havalı tabanca dükkanlarıyla karşılaşırsınız. Benim ilgimi çeken Colt 1911 modeli idi. Orjinale yakın metal bir model yapmışlar çok hoşuma gitmişti. Beretta gibi birkaç ünlü firmanın da havalı tabanca ürünleri mevcut. Diğer daha profesyonel poligon hedef atıcılığına yönelik modeller de var ama fiyatta ona göre artmakta.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Kas 2013, 01:59 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Evet orayı biliyorum daha önce alışveriş yapmışlığım var. Valla iyi hatırlattınız hiç aklıma gelmemişti. Ben daha çok saçma tarzı çelik bilye atanlara bakıyorum. Menzili uzun olabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Kas 2013, 05:03 
Üye

Evet orayı biliyorum daha önce alışveriş yapmışlığım var. Valla iyi hatırlattınız hiç aklıma gelmemişti. Ben daha çok saçma tarzı çelik bilye atanlara bakıyorum. Menzili uzun olabilir.
üstadım karaköy 'de yer altı geciti'nin hemen üstünde vapur iskelesi tarafında cok güzel bir kaç magaza var.Ayrıca Doğubank tarafında 'da bir kaç mağaza var

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Kas 2013, 06:05 
Süvariler

Siz müsabaka tipi diyabol atan havalı silahlara bakmıyorsunuz anladığım kadarıyla, o yüzden pek bir şey söyleyemedim.

Sana ne mutlu efem...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Kas 2013, 14:08 
Süvariler

Sahsi görüsüm sakin o tarz yerlerden havali silah almayin. Hatta havali tabanca almadan once,
www.hobisilah.com
www.airgunturk.com
Havali silah severlerinin sitelerine üye olup bilgi edinin. Alisveris icin www.hilalav.com kullanin. Ben filintalar üyesiyim. Isterseniz size pcp silah tavsiye ederim. Eger atis-tahribat icin kullanacaksaniz tufek tavsiye ederim.
Marka olarak www.fxairguns.com sitesine mutlaka bakin. Tabanca icin türk mali Zoraki uluslararasi arenada standartlari belirleyecek derecede iyidir. Ama gorsel olarak tedbir-korkutma amacli tabanca ariyorsaniz o baska.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Kas 2013, 15:34 
Süvariler

Bu çok hoşuma gitti , Metal veya çelik BBs tip bilye saçma atar diyor Türkiye'de satılıyor mu bu saçma çeşidi ?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dD8v57EHyW0[/youtube]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Kas 2013, 16:13 
Süvariler

Sn. TEORI, bu konudan başkalarının da faydalanabilmesi için ÖM olarak değil de buraya bunları yazmam sakıncalı olmaz umarım. Eğer olursa mesajımı kaldırabilirsiniz.

Havalı silahlar ve airsoft ile ilgilenen biriyim. Airsoftların yurt içi-yurt dışı fiyatları arasında uçurum var. Ama havalı silahlar yurt içi piyasası olarak fena değiller.

Ben büyük şehirde yaşamadığım için bulunduğum bölge ve çevresinde iyi silah dükkanları yok. Bu yüzden bütün işlerimi internet üzerinden yapıyorum. İncelemeler, geri bildirimler, fiyat karşılaştırmaları gibi pek çok konuda internet büyük bir avantaj sağlıyor. Dikkat edilmesi gereken noktalar:
-Güvenilirlik
-Orjinallik
-Sipariş sonrası destek

Bu kriterlere dikkatli bir şekilde uyan ve uygulayan çok fazla web mağazası yok. Ben tavsiye ettiğim bir kaçını burada paylaşayım:
mahmutogluav.com
isgoren.com.tr
hilalav.com.tr
armer.com.tr

Değerlendirme yapacak kadar alışveriş yapmadım ama iyi gözüküyorlar:
bozkurtav.com
kafkasav.com
avfuari.com

Havalı silah inceleme konusunda çok iyi olarak gördüğüm yerler:
replicaairguns.com
pyramydair.com

Türk kaynakları bakımındna AirgunTurk zaten 1 numara. Bunların dışında hobisilah.com da var ama pek takip etmiyorum. Bu yüzden nasıl bir yer olduğu hakkında kesin bir görüş bildiremem.

Saygılar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2014, 19:43 
Akıncılar

Havalı tabancaları toplum içinde yanımızda taşımamız yasak mı ? (Teşhir etmeden, kutusunda ya da belimizde)

Edit: Bir saldırıya uğradığımız takdirde kendimizi korursak ateşli silah muamelesi görür mü ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2014, 19:55 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Evet yasak. Kutusunda faturasıyla birlikte bulundurabilirsiniz(Taşıyamazsınız!). Silah muamelesi görür.

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2014, 20:45 
Akıncılar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2014, 20:50 
Süvariler

Kedilere atacak galiba.. :roll:
Kedi değil de havalı tüfeklerle 10 numara fare avlanıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2014, 21:46 
Uzaklaştırıldı

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CzKZmaMCHKA[/youtube]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2014, 22:29 
Akıncılar

Evet yasak. Kutusunda faturasıyla birlikte bulundurabilirsiniz(Taşıyamazsınız!). Silah muamelesi görür.
Teşekkürler, peki ya elektroşok cihazları / elektroşok tabancaları bu kapsamda mı ?

Yani kendimizi herhangi bir saldırıya karşı korumamızın bir yolu yok mu ?
Alıntı:
Kedilere atacak galiba.. :roll:
Çöpten birden fırlıyorlar, onun için istiyorum. :roll:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2014, 23:10 
Süvariler

Biber gazı harici her şey silah sayılıyor diye biliyorum. Gaz taşıyabilirsiniz. Ki onu da sadece nefsi müdafaa durumlarında kullanmanız yasal sanırım.

Ya da, hazır kış gelmek üzereyken gidin bir çift çelik burunlu bot alın. Silah statüsüne sahip olmayan eşya ve objeleri rahatlıkla silah vazifesi görecek şekilde kullanabilirsiniz.

Aslında gaz, jop, havalı silah, vb. çokta sıkıntı şeyler değil. Katlanır jop ve biber gazı satın alın. Yanınızda silah statüsü görmeyecek sivri ve sert bir şeyler bulundurun. Bot işini araştırın. Süs eşyası olarak kullanılan zincir,vb'ları da araştırın.

Zaten ''ciddi'' bir kavgaya girdiğinizde her halükarda paketleneceksiniz.(by L.E.) ''Gaz taşırsam sıkıntı olur mu ?'' diye hiç düşünmeyin.

3 adet silahlı şahısla silahsız kavgaya girip sanık durumuna düşen arkadaşım var. Kim çok vurduysa o suçlu olur. E çok vurmadan da tehdidi bertaraf edemiyorsunuz genelde. Ya da az vurursunuz ama pis çalışırsınız -ki bu sefer sakatlamaktan başınız belaya girer.

Biraz Fight Club'a çevirdim, umarım yardımcı olabilmişimdir. :roll:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2014, 12:05 
Uzaklaştırıldı

Havalı tabanca değilde , Tüfek daha iyi bende hatsan mod 125 sniper var 5.5mm fps hızı 350/ms baya iyi bir çıkış gücü var ama düzgün mermiler kullanmak çok önemli gamo pro hunter tavsiye ederim. Yasal olup olmadığı bana alırken bir sıkıntı olmaz demişti satıcı ama geçen gün parkta atarken şikayet gelmiş silah atıyorlar diye malasef polis geldi , 2 ekip arabasıyla 1 tane shortland malum hırsızın oğlu bizim mahallede oturuyor ya görür görmez mermileri aşagıya attım bende önce üstümü arayıp sonra silaha el koydular , gerçek silah olmadığı görünce biraz nutuk çekip korkutup eve kadar ekip otosuyla bıraktılar ama ne yalan söylim baya korktum :lol: :lol:
Resim
Resim

Resim

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz