TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 30 Nis 2017, 09:58

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Mesajların onaylanması
MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2013, 14:01 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Evet.Yeni üyelere uygulanan rutin uygulamadır.Yönetici arkadaşlar attığınız mesaj forum kriterlerine uygunsa onaylayacakdır.

SAVAŞ BARIŞTIR
ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
BİLGİSİZLİK KUVVETTİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2016, 14:30 
Akıncılar

Mai hocam yöneticilerimiz de sizin bizim gibi insan :) Onlarında işleri güçleri var. Forumda olduklarında bekletmeden her mesaj için gerekli işlemi yapıyorlar. Lütfen onlara da acıyınız. ;)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2016, 17:55 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ustadlar,

Mesajlarin onaylanma zamaninin da otesinden yontemden dolayi da uyusmazliklar goruyorum ben.

Ornek uzerinden gideyim. Mesela onay gerektiren bir konuya aksam 19:00'da bir cevap gonderdigimi farzedelim. Ertesi sabah 11:00'de de onaylanmis olsun. Onaylandigi anda onceki aksam 19:00 da gonderilmis gibi islem goruyor. Populer bir konu ise, gonderiniz gerilerde kalmis, uzerinden 15-20 tane "mavili", "sarili", "morlu" ve "kirmizili"nin mesaji gecmis oluyor. Eger gonderiniz bir saptama ise anlami kalmamis, bir soru ise kimse gormedigi icin cevaplanmadan kaybolmus oluyor.

Bu yuzden bu tur konulara cevap mesaj gondermekten vazgectim ben.

Diger yandan bakiyorum. Son zamanlarda forumdan ihrac edilenler ayda 1-2 adet gibi, bu buyuklukte bir forum icin, ihmal edilebilir seviyelere dusmus durumda. Atilanlar icinde yanlis/dezenformatif teknik bilgiden gonderilenler ise neredeyse bir elin parmaklari ile sayilabilir durumda. Yani ihmal edilebilecek kadar az sapma disinda, forum sistematigi oturmus, yeni katilanlar da buna uyum sagliyor gorunmekte. Bu, teror sorunlari gibi ajitasyona ve anlik alevlenmelere acik konularin konusuldugu bir forum icin inanilmaz bir basari.

Bu saptamayi referans olarak kullanarak; forum yonetimi icerisinde, duzgun isleyisi de koruyarak, forumu daha dinamik hale kavusturmak ve mevcut statukoyu degistirmek isteyenler gercekten mevcut mu acaba diye dusunuyorum?

Evet ise, "Problemi hepimiz biliyoruz kardesim, cozumunu soyle de olur mu olmaz mi degerlendirelim" diyebilecekler icin:

1) Test amaciyla, 2 hafta boyunca yeni uye aliminin kapatilmasi.
2) 1 hafta boyunca, tum konularda, herkesin "gercek zamanli" mesaj gonderebilmesine izin verilmesi.
3) 1 hafta sonunda, gerceklesmelerin eski sonuclarla karsilastirilmasi.
4) Gerekiyorsa, duzeltici ve onleyici faaliyetlerin (bazi konularin yine mesaj atmaya engellenmesi, digerlerinin tamamen acik olmasi, vb.) yapilip ilave 1 hafta daha denenmesi.
5) Deneme sonucunda; yeni sistemin kabulu, eski sistemin devamina karar, yeni melez bir sistemle devama karar verilmesi gibi sonuclardan birinin secilmesi.
6) Uye aliminin eski rutine geri donusu ve yeni/eski/melez sistemin uygulanmasi.

Ekleme

Avantaji:
Olumlu sonuclanmasi durumunda, Forum Yetkili ve Yoneticileri'nin kisitli zamanlarinin daha verimli kullanilmasi.
Uzun vadede, daha az mudahale sonucu zaman kazanci.

Dezavantaji:
2 hafta zaman kaybi ve yogun moderasyon takibi ihtiyaci.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2016, 18:11 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Ustadlar,

Mesajlarin onaylanma zamaninin da otesinden yontemden dolayi da uyusmazliklar goruyorum ben.

Ornek uzerinden gideyim. Mesela onay gerektiren bir konuya aksam 19:00'da bir cevap gonderdigimi farzedelim. Ertesi sabah 11:00'de de onaylanmis olsun. Onaylandigi anda onceki aksam 19:00 da gonderilmis gibi islem goruyor. Populer bir konu ise, gonderiniz gerilerde kalmis, uzerinden 15-20 tane "mavili", "sarili", "morlu" ve "kirmizili"nin mesaji gecmis oluyor. Eger gonderiniz bir saptama ise anlami kalmamis, bir soru ise kimse gormedigi icin cevaplanmadan kaybolmus oluyor.

Bu yuzden bu tur konulara cevap mesaj gondermekten vazgectim ben.

Diger yandan bakiyorum. Son zamanlarda forumdan ihrac edilenler ayda 1-2 adet gibi, bu buyuklukte bir forum icin, ihmal edilebilir seviyelere dusmus durumda. Atilanlar icinde yanlis/dezenformatif teknik bilgiden gonderilenler ise neredeyse bir elin parmaklari ile sayilabilir durumda. Yani ihmal edilebilecek kadar az sapma disinda, forum sistematigi oturmus, yeni katilanlar da buna uyum sagliyor gorunmekte. Bu, teror sorunlari gibi ajitasyona ve anlik alevlenmelere acik konularin konusuldugu bir forum icin inanilmaz bir basari.

Bu saptamayi referans olarak kullanarak; forum yonetimi icerisinde, duzgun isleyisi de koruyarak, forumu daha dinamik hale kavusturmak ve mevcut statukoyu degistirmek isteyenler gercekten mevcut mu acaba diye dusunuyorum?

Evet ise, "Problemi hepimiz biliyoruz kardesim, cozumunu soyle de olur mu olmaz mi degerlendirelim" diyebilecekler icin:

1) Test amaciyla, 2 hafta boyunca yeni uye aliminin kapatilmasi.
2) 1 hafta boyunca, tum konularda, herkesin "gercek zamanli" mesaj gonderebilmesine izin verilmesi.
3) 1 hafta sonunda, gerceklesmelerin eski sonuclarla karsilastirilmasi.
4) Gerekiyorsa, duzeltici ve onleyici faaliyetlerin (bazi konularin yine mesaj atmaya engellenmesi, digerlerinin tamamen acik olmasi, vb.) yapilip ilave 1 hafta daha denenmesi.
5) Deneme sonucunda; yeni sistemin kabulu, eski sistemin devamina karar, yeni melez bir sistemle devama karar verilmesi gibi sonuclardan birinin secilmesi.
6) Uye aliminin eski rutine geri donusu ve yeni/eski/melez sistemin uygulanmasi.
Mesaj onayı sistemi, geçmiş tecrübelerle gelen bir sistem. Eğer forum içinde yanlış içerikli ve yanlış yönlendirici mesajlar az görülüyorsa bilinmelidir ki, mesaj onay sistemi sayesindedir.

Belirttiğinizin aksine, esas son dönemde çeşitli nedenlerden dolayı onaylanmayan veya silinen mesaj sayısı oldukça arttı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Nis 2016, 16:20 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Mesajların onaylanması/onaylanmaması hususunda ben de bir iki satır yazayım.

Farkettiyseniz son bir aydır mesajların neredeyse tamamına yakını editleniyor. Altlarında ise neden editlendiğine dair bir açıklama yazılıyor. Bu düzeltme işlemi forumun dili olan Türkçe'yi daha düzgün kullanmamız ve yazdığımız yazının daha anlaşılır olmasını sağlıyor. Bazen öyle yazılar geliyor ki editlemeyi bırak onaylamak bile insanın içinden gelmiyor.

Burada birçok kişi okumuş, mürekkep yalamış insan. Kurallara uygun olmayan ileti yazınca madalya mı veriyorlar anlamıyorum. Basit bir kurala uymak bu kadar zor mu?

10 saniye erken veya 1 dakika geç mesaj atınca adresinize hediye gelmiyor. İstenen basit. İçeriği boş bile olsa düzgün yazın. Üniversite mezunu adamdan beklenmeyecek derecede berbat yazılar var. Düzeltmek için günlerce uğraşılıyor. Adam sanki reçete yazıyor da biz de eczacı gibi onu deşifre etmekle vakit kaybediyoruz.

Bu yüzden de birçok mesaj ya çok geç onaylanıyor, veya hiç onaylanmıyor. Çünkü ondan önceki abidik gubidik mesajları düzeltmekten fırsat kalmıyor.

Özetlemem gerekirse; yaşadığınız ülkeye faydalı olmak için savunma sanayi kuruluşunda çalışmanız gerekmiyor, akademisyen olmanız gerekmiyor, bürokrat, devlet memuru, polis asker, savcı, hakim olmanız gerekmiyor. Dilimizi düzgün kullanmak bile bu ülkeye yapabileceğiniz en iyi faydalardan birisidir.

Lütfen kullandığınız dile, noktalama işaretlerine ilkokul çocuğu muamelesi görmek istemiyorsanız uyalım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Nis 2016, 17:10 
Süvariler

Sayın Tyrannosaurus Rex anladığım kadarı ile mesaj onaylanmasından yana sıkıntısı yok. Örnek ben bu mesajı 17:07'de yazıyorum yetkili kişi 13.04.2016 tarihi saat 11:05'de onaylıyor ve yayınlanıyor mesajı. O arada geçen sürede bir çok kişi mesaj atıyor ve konu bir sayfa ileriye götürülüyor ve sayın Tyrannosaurus Rex mesajı 12.04.2016 17:07'de görülüyor ve arada kaynıyor gidiyor. En azından mesaj onayı verildiği dakikada yayınlanırsa daha sağlıklı olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2016, 12:40 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar, mesajların onaylanmasıyla ilgili extreme bir sorun yok. Yazılan mesajlar çoğunlukla 1 saat içinde onaylanıyor zaten.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2016, 00:12 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu mesaj konusunda "kurunun yanında yaş da yanıyor" desek yanlış olmaz.
Yeni üye olmuş, noktalama işaretlerinden veya forumun kurallarından habersiz kişiler ile buranın tozunu yutmuş, atılan mesaj sayısı belli bir seviyeye ulaşmış arkadaşlarında aynı kefede olması da normal olmayan bir durum.
Bir mesaj kotası belirlenip bu kota aşıldıktan sonra iletiler serbest bırakılabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2016, 23:14 
Akıncılar

Hocam benim 1 saat içinde onaylanan mesajlarım var. Ama bir elin parmaklarını geçmez. Gönderi ve onay tarihlerini tutuyorsunuz umarım.
Bazı mesajlar sanırım bir bugdan dolayı konularda görünmüyor, sadece yönetim panelindeki onay bekleyen mesajlar bölümünde görünüyor. Bu nedenle oraya bakılana kadar çok uzun süreli gecikme yaşanabilir, şahsen bakıp günler, haftalar geçtikten sonra onaylamış bulunduğum mesajlar oldu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2016, 11:51 
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Dün bir paylaşım yaptım ANKA ile ilgili kaynak belirtmediğimden dolayı paylaşılmadı. Ardından kaynak da belirttim. Ne zaman onaylanır?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2016, 13:57 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Dün bir paylaşım yaptım ANKA ile ilgili kaynak belirtmediğimden dolayı paylaşılmadı. Ardından kaynak da belirttim. Ne zaman onaylanır?

Sabır önemli bir erdemdir,7/24 bilgisayar başında değiliz.

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2016, 14:33 
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Mesajlarım biraz birikti de moderatör arkadaşlar şuan açık değil yöneticilerden rica etsek onaylar mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2016, 14:39 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Eğer bir mesaj kayda değer içerikte değil(önceden konuşulmuş ya da aynı içerikte) ise onaylanmaz ve ya bir cümle de anlatılacak bir şeyi iki üç mesajda anlatılırsa yani flood yapılırsa onaylanmaz.

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2016, 14:42 
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Eğer bir mesaj kayda değer içerikte değil(önceden konuşulmuş ya da aynı içerikte) ise onaylanmaz ve ya bir cümle de anlatılacak bir şeyi iki üç mesajda anlatılırsa yani flood yapılırsa onaylanmaz.
Anladım teşekkürler. İnşallah öyle bir şey başıma gelmez :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2016, 02:45 
Üye

Mesela bi mesaj yazdım ama daha onaylanmadı ben bu mesajı düzeltmek veya silmek istiyorum nereden görebilirim? Ya da illa onaylanması mı gerekiyor üzerinde işlem yapabilmek için

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2016, 02:57 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Mesela bi mesaj yazdım ama daha onaylanmadı ben bu mesajı düzeltmek veya silmek istiyorum nereden görebilirim? Ya da illa onaylanması mı gerekiyor üzerinde işlem yapabilmek için

Evet.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz