TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 17 Oca 2018, 00:35

Tüm zamanlar UTC+03:00

Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.
Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 37 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: İngilizce
MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2013, 23:35 
Süvariler

İngilizce öğrenmek için tavsiye verebilecek var mı? Nereden nasıl başlamalıyım.

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: İngilizce
MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2013, 23:39 
Süvariler

İngilizce öğrenmek için tavsiye verebilecek var mı? Nereden nasıl başlamalıyım.
Kurs,özel ders vb bir yere kayıtlı mısınız?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2013, 23:44 
Süvariler

Hayır ama kayıt olmayı düşünüyorum haftasonları için. İzlemem gereken yol nedir, yaşımı da göz önüne alarak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2013, 00:29 
Akıncılar

http://edition.cnn.com/

http://www.reuters.com/

...

Açın haber okuyun.Hem dünya da ne olup bitiyor öğrenirsiniz hem de kelime bilginiz artar.Resimlerden vs de anlayabilirsiniz bilemediğiniz kelimeleri.

Ya da hobileriniz neler ise yazın onu google a,ingilizce sayfalarda onunla ilgili bilgi edinin.Bu sizin için de keyifli olur sıkılmazsınız.

Bu sadece İngilizce okuma-anlama bilginizi geliştirir.Bunun daha dinlemesi var,konuşması var,yazması var...

Dinleme için film,dizi izleyin,

Yazı içinse bol bol verilen ödevleri eksiksiz yapın.

Konuşma benim en muzdarip olduğum bölümdü.Onu da pratik yapmadan geliştirmek çok zor.Ama yabancı şarkıları dinlerken sözleriyle birlikte eşlik edin,bi nebze faydası olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2013, 00:30 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Ne tür ingilizce? Ticari, hukuk veya derdimi anlatayım kadar mı? Ona göre farklı kurslar farklı programlar var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2013, 00:49 
Süvariler

Ne tür ingilizce? Ticari, hukuk veya derdimi anlatayım kadar mı? Ona göre farklı kurslar farklı programlar var.
Sınav için aslında ama İngilizce bir film izlemek ya da roman okumak fena olmaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2013, 00:51 
Site Başkanı

Alıntı:
Sınav için aslında ama İngilizce bir film izlemek ya da roman okumak fena olmaz.
LYS-YGS yada KPSS içinse Dershanelerin Dil bölümleri var. Sizi bu sınavların Dil bölümlerine hazırlıyorlar. Sınav için en sağlıklı yol o olacaktır kanımca...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2013, 00:55 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2013, 01:31 
Süvariler

Sırf şu sitede paylaşılan İngilizce yazıları okumak için birkaç ay önce gittim bir kursa yazıldım :D

Bu arada İngilizce (daha doğrusu yabancı dil)bilen arkadaşları tebrik etmek istiyorum ki 'çok zor bu dil öğrenmek yahu' :lol: Ne kadar şükretseniz azdır, Çok önemli bir nimet var elinizde,değerini bilin.

Son 3 aydır haftada 3 gün kursa gidiyorum. Neredeyse hiç İngilizce bilmeyen biri olarak şimdiki geldiğim seviyeye bakıyorum,neredeyse derdimi anlatabilecek en azından karşımdakini veya okuduğumu çıkartabilecek kadar İngilizce öğrendim diyebilirim.Tabii ki birkaç ayda olacak iş değil ama bana çok yararı olduğunu söyleyebilirim açıkçası.

Yani naçizane diyorum ki en azından okuduğunuzu anlamak istiyorsanız bir kursa yazılın. Biraz zaman ayırsanız işinize yarayacak seviyeye gelebilirsiniz sanırım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2013, 01:39 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Size tavsiyem tümden gelim yöntemi kullanın . Tüme varımdan daha sağlıklı bir metod. Sözcüklerden ziyade cümlelere odaklanın. Çok tekrar yapın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2013, 02:09 
Süvariler

http://www.esli-turkey.com/menusayfa.aspx?i=11

Bunu Amerikada siyaset bilimi okumuş, burada özel ileri ingilizce dersi veren bir arkadaşım tavsiye etmişti. Siteyi bir inceleyin. Adamlar ciddi ciddi Amerika'daki okulların verdiği dil kursunu Türkiye'de verip direk bahsi geçen okulda 1. sınıftan başlamanıza, yani ingilizce hazırlık kursunu atlamanızı sağlayacak sertifikayı veriyor(muş).

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2013, 02:10 
Akıncılar

Ben çok faydasını gördüm öğrencilik yıllarımda zevk aldığınız bir şey, bilgisayar oyunu olur, kitap olur, filim olur, İngilizce yapın bu uğraşları faydalı oluyor fark ettirmeden. Ben özellikle kitap ve oyunlar sayesinde baya kelime öğrendim. :) Tabi birde imkanınız varsa turistler ile konuşun, saçmalasanız bile inanın çok faydası oluyor. :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2013, 02:18 
Akıncılar

Nasil ogrenmek istedigine ve dili nasil kullanmak istedigine bagli. Hedefler cok onemli. Ozellikle profesyonel firmalar yabanci dil kriteri ararken seviyelerine gore arayabiliyorlar. Eger yabanci dili tum islevleriyle kullanmak istiyorsaniz yani onu yasamak istiyorsaniz yazmadan ve konusmadan beceremezsiniz.

Eger auxilary language olarak ogrenmek istiyorsaniz, konusmaya ve cok fazla yazmaya ihtiyaciniz olmaz. Yani ihtiyaclariniza cevap verecek sekilde ogrenin dili.

Ama bir tane dili ana dil olarak bildikten sonra auxiliary language istediginiz kadar ogrenebilirsiniz. Turkiye'de de ne kadar ogrenilir tam anlamiyla orasi da muamma.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2013, 04:09 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Gideceğiniz kursun (kursa gitmeye karar verirseniz) öğretmenleri de çok önemli. Eğer yabancı öğretmen ile eğitim veriyorlarsa çok çok daha iyi eğitim alırsınız.

Onun dışında üniversitelerin yabancı dil kursları da çok iyi oluyor.

Bir de ufak bir detay vereyim; yaptığınız yapacağınız herşeyi ingilizce olarak düşünmek öğrenmenizi daha da hızlandırır. Türkçeyi kullanmamak, ne kadar kötü olursa olsun ingilizce olarak cümle kurmanız da yararınıza olur. Bana yabancı bir öğretmen söylemişti, ingilizceyi öğretirken bir bebeğin konuşmayı öğrenmesi gibi öğretilmesi her zaman yüksek başarı oranı getiriyormuş. Kursa giderseniz nasıl bir öğretme sistemi uyguladıklarını da mutlaka öğrenin. Kursların bazılarının sadece isimleri var çünkü. Yarın sizin için birkaç kurs ismi verebilirim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2013, 16:00 
Süvariler

http://www.bbc.co.uk/turkce/ingilizce_dersleri/

BBC'nin İngilizce Dersleri işinize yarayabilir. Deyimler ve farklı kelimeler kullanıyor, yararlı olabilir. (make killing, die hard vs.)

Sn. Sentetik'in de dediği gibi sürekli İngilizce cümleler kurun. Hiç kursa gitmeden, Facebook üzerinden dil mezunu arkadaşla gramer ve kelimeler üzerine sürekli konuşuyorduk, haberlerde, internet sitelerinde gördüklerimi kendisine sürekli soruyor, gördüğüm kelimeler ve cümle kalıplarını sürekli cümle halinde kurmaya çalışıyordum. Bakkala, fırına, okula giderken hep kafamda İngilizce cümleler vardı. Hatta derslerde hocanın söylediklerini, ders kitabındaki hikaye ve yazıları İngilizce'ye çevirmeye çalışıyorum.

Kursa gitmeden büyük bir yol katettiğimi düşünüyorum ama bu seviyeden sonra benim için kurs şart tabi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2013, 18:52 
Süvariler

Herkese tekrardan teşekkürler, kursta öğrenileceğini pek sanmıyorum, bu yaştan sonrada tahtaya kalkıp ım from kayseri demek zor olacak, o yüzden evde kendim temel olacak kadar çalışmaya sonra kursa gitmeye karar verdim. Amacım YDS sınavından 70 üzeri almak, bundan da önemlisi İngilizce bence bilinmesi mecburi bir dil artık. Saygılar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2013, 20:05 
Süvariler

Sırf şu sitede paylaşılan İngilizce yazıları okumak için birkaç ay önce gittim bir kursa yazıldım :D

Bu arada İngilizce (daha doğrusu yabancı dil)bilen arkadaşları tebrik etmek istiyorum ki 'çok zor bu dil öğrenmek yahu' :lol: Ne kadar şükretseniz azdır, Çok önemli bir nimet var elinizde,değerini bilin.

Son 3 aydır haftada 3 gün kursa gidiyorum. Neredeyse hiç İngilizce bilmeyen biri olarak şimdiki geldiğim seviyeye bakıyorum,neredeyse derdimi anlatabilecek en azından karşımdakini veya okuduğumu çıkartabilecek kadar İngilizce öğrendim diyebilirim.Tabii ki birkaç ayda olacak iş değil ama bana çok yararı olduğunu söyleyebilirim açıkçası.

Yani naçizane diyorum ki en azından okuduğunuzu anlamak istiyorsanız bir kursa yazılın. Biraz zaman ayırsanız işinize yarayacak seviyeye gelebilirsiniz sanırım.
Güzel diyorsun da arnork,artık ingilizceyi artı olarak görmüyorlar.Herkes biliyor diye bakılıyor olaya.

@Asteğmen;Kurstan eğer yaşınızdan dolayı çekiniyorsanız hata yaparsınız.Sizin yaş dolaylarınızda oluyor çoğu kursiyer.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2013, 23:26 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Herkese tekrardan teşekkürler, kursta öğrenileceğini pek sanmıyorum, bu yaştan sonrada tahtaya kalkıp ım from kayseri demek zor olacak, o yüzden evde kendim temel olacak kadar çalışmaya sonra kursa gitmeye karar verdim. Amacım YDS sınavından 70 üzeri almak, bundan da önemlisi İngilizce bence bilinmesi mecburi bir dil artık. Saygılar.
Hocam çekinmeyin sakın. Bu iş için ne kadarlık bir bütçe ayırabilirsiniz? Ona göre kurslar var. English Time (en iyilerden) ve Gökdil'i tavsiye edebilirim. Yanlız bunlar bütçeyi sarsan cinsten kurs oldukları için iyi düşünülmesi gerekiyor.

Tavsiye istersen İTÜ, Yıldızteknik, Boğaziçi gibi üniversitelerin yabancı dil kurslarını araştır derim. Boğaziçi'nin İngiliz Dili ve Edebiyatı'nın çok iyi olduğunu biliyorum. Oradan mezun teknik ve hukuki tercümanlık/çevirmenlik yapan arkadaşım var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2013, 23:38 
Süvariler

Bütçe sıkıntı değil hocam yalnız İstanbul'da değilim. Kayseri'deyim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2013, 00:32 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Güzel diyorsun da arnork,artık ingilizceyi artı olarak görmüyorlar.Herkes biliyor diye bakılıyor olaya.
Yok böyle bir şey aslında. CV'sinde İngilizce bildiğini iddia eden insanlar, iki cümleyi bir araya getiremiyor.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2013, 09:52 
Genel Yetkili

Eğer kursa ayıracak bütçeniz ya da vaktiniz yoksa ve kendi kendinize gramer öğrenmek istiyorsanız bu konuda kesinlikle "daylight ingilizce öğrenim set"lerinden çalışın derim. Toplamda 80 bölümden oluşuyor ve hemen hepsine youtube üzerinden ulaşabilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tHRoecOFMOo[/youtube]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2013, 13:20 
Süvariler

dilforum.com diller konusunda Türkiye'nin en büyük internet platformu, içinde İngilizce seviyelerine göre konular var bu forumda nasıl Atak inceleniyor ise orda da Present Tensler ve diğer İngilizce konuları inceleniyor. Ayrıca orda sana daha ayrıntılı yardımcı olurlar.

İngilizcenet.com buda diğer bir internet kaynağı konular net ayırt edilmiş, basit bir kullanım şekli olan mükemmel bir site.

İngilizce öğrenmek istiyorsan benim sana en öncelikli tavsiyem kendi dilini iyi öğren, özellikle cümle ögelerini iyi öğren çünkü İngilizce ile Türkçe'nin cümle kurulum şekli farklıdır; Türkçe de Özne nesne yüklem şeklindeyken İngilizcede ise Özne yüklem nesne şeklindedir. Eğer iyi öğrenmezsen cümle kurmada ciddi sıkıntı çekersin.

Kahramanlık; saldırıp bir daha dönmemektir.

"Ben devletimi, yedi düvele karşı yokluk içinde savaşarak kurmuşum. Şimdi bana silah çekenin ağzına, o namluyu sokarım " Osman Pamukoğlu

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2013, 20:30 
Süvariler

Ben de dil konusunda çok hevesli olmama rağmen zayıfım. Bulunduğum şehirde eğitim veren iki yabancı dil kursu var. "TEOL" ve "Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları". Bu iki okul hakkında bilgi sahibi olanlar hangisini tercih etmem gerektiğini söyleyebilir mi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2013, 22:07 
Uzaklaştırıldı

Eğer kursa ayıracak bütçeniz ya da vaktiniz yoksa ve kendi kendinize gramer öğrenmek istiyorsanız bu konuda kesinlikle "daylight ingilizce öğrenim set"lerinden çalışın derim. Toplamda 80 bölümden oluşuyor ve hemen hepsine youtube üzerinden ulaşabilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tHRoecOFMOo[/youtube]
CD seti bende mevcut isteyen arkadaşlara gönderebilirim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2013, 00:18 
Üye

1-öncelikle yapmanız gereken şey kendi dilinizi yani Türkçe'yi çok iyi bilmektir. bilmekten kastım "konuşmak" değil "anlamaktır". yani kendi dilinizde cümleyi "nasıl kurarsınız?" önce bunu bilmeniz gerekir.
2- eğer ingilizceyi sınav için öğrenmeniz gerekiyorsa kursa gidip bir dizi kuralı öğrenmekten başka şansınız yok.
3- eğer ingilizce öğrenmeyi iletişim kurmak için istiyorsanız, unutmamanız gereken şey "Dilde kural yoktur." yani sözlükten anlamlara bakıp kelimeleri yan yana getirerek bile iletişime geçebilirsiniz. kesinlikle kendinize güvenmelisiniz "tabiri caizse yırtık olmalısınız."
4- herkes ingilizce öğrenirken Türkçe düşünmemelisiniz der. ancak bence tam tersi Türkçe düşünmelisiniz. öncelikle ne söylemek istediğinizi iyi ölçüp biçmelisiniz. ingilizce bilginizi aklınıza gelen herşeyi ingilizce söylemeye çalışarak ölçemezsiniz. Söylemek istediğiniz şeyi, söyleyebileceğiniz şekle getirmeniz, Türkçe olarak düşünüp yapmanız gereken ilk şey olmalı.
5- 4. aşamayı yaptıktan sonra ingilizce düşünebilirsiniz. burada da biz türklerin ingilizce öğrenmede zorlanmasının nedeni:
İngilizce, almanca, fransızca gibi dillerin gramatik (dilbilgisi) yönden kelime sıralanışı, Türkçenin tam tersi olmasıdır. bu ne demek?
“ben okula gidiyorum.” …………………. Türkçe
“ben gidiyorum okula.”…………………. İngilizce, Almanca, Fransızca gibi diller.
Yukarıda gördüğünüz gibi bizim dilimizin kelime dizilişi ile yabancı dillerin dizilişi tam ters şekilde yapılıyor. Bu nedenle bir Avrupalı bir Avrupa dilini çok kolay öğrenebiliyorken, biz Türkler başka bir dili öğrenmekte zorlanıyoruz.
6- biz uyanıklığımızı,tembelliğimizi maalesef dilimizde de göstermişiz. Nasıl mı?
“Okula gidiyorum.”…………… kim gidiyor okula? Ben
“Okuldan sonra sinemaya gideceğiz.” ………………. Kim gidecek? Biz
Gördüğünüz gibi yukarıdaki cümlelerde “ben,biz” kelimesini kullanmadığımız halde bu iki cümlede de kimin ne yaptığınız anlayabiliyoruz. O cümlelerin başına “ben,biz” kelimelerini koymaya üşenmişiz. Bilinçaltımızda bu yapı böyle yerleştiği için tüm dillerde de böyle cümle kurmaya çalışıyoruz. Tabiî ki başka dillerde işe yaramıyor.
Oysa başka dillerde ne diyecek olursan ol, öncelikle “özne” ile yani neden veya kimden bahsediyorsan o kelime ile cümleye başlarsın. Yani;
“Ben okula gidiyorum”. ………………… demek zorundayız.
“Biz okuldan sonra sinemaya gideceğiz.”…………………..demek zorundayız.
Yukarıda yazmış olduğum maddeleri dikkate almanızı tavsiye ederim. Özellikle 4,5,6. Maddeler bizim dil öğrenmekte çektiğimiz sıkıntının temel nedenleri. Maalesef, MEB’de bir öğretmen olarak, tipik mükemmeliyetçi devlet zihniyetinden çıkamamam nedeni ile ben de öğrencilere istediğim seviyede İngilizce öğretemiyorum/öğrenemiyorlar.
İngilizce öğretmede çok başarılı, basit, güvenilir bir sistem buldum. Bunu dışarıda özel derslerde denedim ve tahmin ettiğimden çok başarılı sonuçlar elde ettim. (bu başarıda öğrencinin azmi de sistem kadar büyük etken) Ancak okulda bir türlü olmuyor.
Biraz uzun bir yazı oldu fakat işin içinde birisi olarak şimdilik aklıma gelen bazı noktalara dikkat çekmek istedim. Umarım dikkat çekmeyi başarabilmişimdir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2013, 00:29 
Üye

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NcTQFu-V0vM[/youtube]

bu dizi ingilizcesini ilerletmek isteyenler için gayet güzel bir dizi. yanılmıyorsam 24 bölüme kadar devam ediyor. bence herkesin severek izleyeceği bir dizi. bir göz atmanızda fayda var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2013, 00:47 
Genel Yetkili

Sn.Yandım Ali, açıklamalar için çok teşekkürler. Peki Daylight ingilizce videoları için ne düşünüyorsunuz? Gerçekten faydalı ve doğru öğreticilik becerisine sahip mi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2013, 03:28 
Süvariler

Sn.Yandım Ali, açıklamalar için çok teşekkürler. Peki Daylight ingilizce videoları için ne düşünüyorsunuz? Gerçekten faydalı ve doğru öğreticilik becerisine sahip mi?
Sn tankgunner bu paylaşım için teşekkürler.

Sn yandım ali siz çok haklısınız ben Türkçe dilbilgisini bilmediğimi kızımın ilkokul derslerine yardım ederken öğrendim. :)
Bende Peter sellers filmlerini İngilizce gelişmesi için tavsiye ederim.

Size konu harici bir şey sorayım.

yeniçeri ,paşa,süleyman gibi özel isimleri janissary,pasha,Suleiman diye niye yazarlar.O zaman bizim çörçil,maykıl,katrin diye yazma hakkımız yokmu?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2013, 04:30 
Süvariler

Daylight videoları eğer yds gibi sınavlara hazırlanıyorsanız kesinlikle işinize yarayacaktır. Ancak elinize defterinizi alıp yazıp çizerek dikkali çalışmalı örnekleri çözmelisiniz. Ben çok faydasını gördüm.

Ayrıca ingilizce yada diğer herhangi bir yabancı dili öğrenmek isteyen arkadaşlara temel tavsiyem Türkçe'yi gerçekten öğrenmeleri. Örneğin bir zamir nedir? sıfat nedir? tam anlamıyla öğrenilmeli. Yani biz güçlü bir motor derken güçlü sözcüğü dilbilgisi olarak ne işe yarıyor bilmek lazım. Yoksa kursta hoca yok adverb-adjective yok dativ-akusativ dediği zaman kafaya kolay yerleşmiyor çünkü sen anadilinde bunların karşılığını tam bilmiyorsun ve ezber yapmak zorunda kalıyorsun. Ana dilinin dilbisine hakim oldugunda ise "haa bu anlatılan bizdeki şu" diye çok daha kolayca öğreniyorsun.

BEn Türkçe dilbilgisini İngilizceyi öğrendikten sonra kavradım. Yani bir dil hangi temel öğelerden oluşur bunu çözüp sonra o temel öğelerin başka bir dilde karşılıgını anlamaya başladım. Ondan sonra 2. 3. yabancı dilleri öğrenmek çok daha kolay oldu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2013, 20:40 
Üye

merhaba,
açıklamalarım henüz bitmedi aslında devamı gelecek. Daylight videolarına biraz göz gezdirdim. bence çok fazla konuşuluyor, aynı şeyi sürekli tekrar edince, insan her seferinde farklı birşey öğreniyormuş gibi düşünüyor ve kafa karışıyor. aşırı kuralcı bir anlatım var bence. şahsen bana bu sistemle almanca anlatsalar, anlamama ihtimalim çok yüksek. pek tavsiye etmem.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2013, 20:48 
Üye

Alıntı:
Sn tankgunner bu paylaşım için teşekkürler.

Sn yandım ali siz çok haklısınız ben Türkçe dilbilgisini bilmediğimi kızımın ilkokul derslerine yardım ederken öğrendim. :)
Bende Peter sellers filmlerini İngilizce gelişmesi için tavsiye ederim.

Size konu harici bir şey sorayım.

yeniçeri ,paşa,süleyman gibi özel isimleri janissary,pasha,Suleiman diye niye yazarlar.O zaman bizim çörçil,maykıl,katrin diye yazma hakkımız yokmu?
evet özel isimler başka bir dile çevrilmez. ancak yeniçeri bir askeri birlik olduğu için, paşa bir mevki, sınıf sıfatı olduğu için ve Süleyman Osmanlı tarihinde ve Avrupa'da meşhur bir padişah olduğu için bu kelimeleri kendi dillerine çevirmeye çalışmışlar. çevirmişler demiyorum çevirmeye çalışmışlar. bazen böyle kelimeler olabiliyor.
başka kelimeleri bizim dilimize çevirirken yine özel isimleri çeviremeyiz. çörçil, maykıl gibi kelimeleri yazma hakkımız yok. yazsak birşey olur mu? bir Türkne yazdığımızı anlar da bir yabancı anlamaz malesef.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2013, 06:20 
Yeni Üye

livemocha.com
bedavaingilizce.com veya .net
siteleri çok faydalı ben Rusça için busuu kullanıyorum

Kayseri'de yaklaşık iki yıl önce Deulcom'a bağlı Avva Kampüs'e gittim hafta içi akşam veya haftasonunu tavsiye ederim. anadil seviyesinde konuşmaya yönelik öğrenebilirsiniz. Ayrıca vaktiniz varsa bütün kursiyerlerin katılabileceği derslere ek konuşma saatleri oluyor. İpeksaray'ın arka tarafında ayrı bi girişi var.

İkinci tavsiyem amerikan kültür ama oranın tavan alçak, sınıflar küçük, koridorlar dar beni öyle dar alanlar bunaltır ondan orayı seçmedim. Bi de orada kıllandım misyonerlik vs. söylentilerinden ...

Kayserideki diğer kursları tavsiye etmem. çünkü konuşmaya yönelik değiller.

kolay gelsin

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2013, 12:48 
Akıncılar

Dil öğrenmek sadece CV ve iş konusunda bir gereklilik ise başka , konuşmak ve ticaret yapmak için ise başkadır. Birinci kısmı arkadaşlar anlatmışlar. 2. kısım için en iyisi, en az 3 ay yurt dışına gitmektir. Sakın bizim uşakların yaptıklarını yapmayın ha, 3 ay sonra yurda dönmüş demiş babası ingilizce öğrendin mi ? Valla baba demiş bir Türk kahvesi buldum 3 ay okey attık.

Sonuç olarak Dil dil'e değmeden zor öğrenilir.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2013, 17:08 
Akıncılar

busuu.com
livemocha.com

Kayseri'de yaklaşık iki yıl önce Deulcom'a bağlı Avva Kampüs'e gittim hafta içi akşam veya haftasonunu tavsiye ederim. anadil seviyesinde konuşmaya yönelik öğrenebilirsiniz. Ayrıca vaktiniz varsa bütün kursiyerlerin katılabileceği derslere ek konuşma saatleri oluyor. İpeksaray'ın arka tarafında ayrı bi girişi var.

İkinci tavsiyem amerikan kültür ama oranın tavan alçak, sınıflar küçük, koridorlar dar beni öyle dar alanlar bunaltır ondan orayı seçmedim. Bi de orada kıllandım misyonerlik vs. söylentilerinden ...

kolay gelsin
Amerikan Kültür'ü Deulcom'dan daha başarılı buluyorum. Bunlara ek olarak, TÖMER de Kayseri'de tercih edilebilecek kurslardan.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2013, 22:27 
Yeni Üye

Alıntı:
busuu.com
livemocha.com

kolay gelsin
Amerikan Kültür'ü Deulcom'dan daha başarılı buluyorum. Bunlara ek olarak, TÖMER de Kayseri'de tercih edilebilecek kurslardan.
Tömer öğrenci bulamadığı için kapanmıştı Kayseri'de o zaman son iki yıl içinde tekrar açtılarsa bilemem.

Amerikan kültür için ise herkesin kendi fikri tabi bişey diyemem ben kendi düşüncemi söyledim sadece.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2013, 03:47 
Süvariler

evet özel isimler başka bir dile çevrilmez. ancak yeniçeri bir askeri birlik olduğu için, paşa bir mevki, sınıf sıfatı olduğu için ve Süleyman Osmanlı tarihinde ve Avrupa'da meşhur bir padişah olduğu için bu kelimeleri kendi dillerine çevirmeye çalışmışlar. çevirmişler demiyorum çevirmeye çalışmışlar. bazen böyle kelimeler olabiliyor.
başka kelimeleri bizim dilimize çevirirken yine özel isimleri çeviremeyiz. çörçil, maykıl gibi kelimeleri yazma hakkımız yok. yazsak birşey olur mu? bir Türkne yazdığımızı anlar da bir yabancı anlamaz malesef.
Bu kısım doğru değil. Özel isimleri de kendi dilimize çeviriyoruz.

London - Londra

England - İngiltere

Nazareth - Nasıra

Güncel olsun. Beşşar Esed - Beşar Esad

En son arcanus tarafından 13 Ağu 2013, 04:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Mesaj duzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2014, 13:31 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 37 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir