TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 24 Eyl 2017, 07:59

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 344 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 13 4 5 6 7 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Forum İşleyişi Önerisi.
MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2014, 00:09 
Üye

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Alıntı:
Alıntı:
Hocam mesajlarımı siliyorsunuz tamam kabul ,bari cevap verdiğimiz adamınkini de silin de cevap vermemiş gibi olmayalım .
Herhangi bir kurala aykırı omayan mesajı nasıl silebilirim? Bu sizin meseleniz, forum kurallarını öğrenin.
Alıntı:
Bu konuda ben de Sayın PARS'ı destekliyorum. İletilerimiz silindiğinde bize gerekçesiyle beraber bildirilmeli.
Arkadaşlar ben üye uzaklaştırmaktansa sakıncalı mesajları silme ve uyarma yöntemini tercih ediyorum. Forumda olduğum zaman içinde de o kadar çok mesaj siliyorum ki her birine sebebini açıklasam başka iş yapamaz hale gelirim. Eğer bir mesajınızın silinme sebebini merak ediyorsanız forum kurallarını açın içinde vardır.
Alıntı:
Yaptığınız ankette tarafıma belirttiğiniz İmzasın da taşıdığı Teröristi kaldırıp, dalga geçer gibi Farklı bi teröristi yerleştirdi...

Imtiyaz değilde nedir ?
Bu görmezlikten gelmek değil midir?
Fotoğraftaki şahsın terörist olduğuna dair kanıtınızı 1 saat içinde bekliyorum. Kanıt gelmezse şamar gelecek.
2. Siyasi ve dini içerik

2.1. Forumda siyaset ve herhangi bir siyasi partinin propagandası yapılamaz.

2.2. Forumda salt dini konularda ve/veya dinlerin temel konuları üzerine tartışma yapılamaz. Politik veya askeri konular ile doğrudan bir ilişkisi olan dini konularda, dini eserlerden ve/veya din adamlarını sözlerinden alıntı yapılması mümkün olabilir.

2.3. Dini eserlerden yapılan alıntılar ve/veya din adamlarının sözleri imza olarak; dini temalı resim ve çizimler avatar olarak kullanılamazlar.

3. madde zaten bu forumun din ile ilgili ne düşündüğünü kanıtlıyor ,
Adamın dine resmen sövmediği kaldı bir şey demediniz biz Dinimizi savununca forum kurallarını çiğnemiş olduk .
Elinizi vicdanınıza koyun cevap verin bunu kendinize yedirebiliyorsanız lütfen mesajlarımıda üyeliğimide silin ve bu sitesinin FORUM olduğunu bir daha iddia etmeyin
Saygılarımla ..

''Türk Silahlı Kuvvetleri, bölücü terör örgütü tamamen yok edilinceye kadar bu haklı mücadelesine azim ve kararlılıkla devam edecektir. bu vesile ile aziz şehitlerimize bir kere daha huzurunuzda tanrıdan rahmet diler, aziz ruhları önünde saygı ile eğilir, ailelerine ve bütün Türk ulusuna başsağlığı dileriz."

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2014, 00:13 
Akıncılar

Adamın dine resmen sövmediği kaldı bir şey demediniz biz Dinimizi savununca forum kurallarını çiğnemiş olduk .
Elinizi vicdanınıza koyun cevap verin bunu kendinize yedirebiliyorsanız lütfen mesajlarımıda üyeliğimide silin ve bu sitesinin FORUM olduğunu bir daha iddia etmeyin
Saygılarımla ..
Adam kendine müslüman diyenlere sövüyor, sen dine sövdüğünü zannediyorsun.

Afedersin ama, senin zekan düşük diye, kime laf söylendiğini anlayamıyorsun diye burası forum olmaktan çıkmaz. Ben de müslümanım kendi çapımda gayet sağlam inançlıyım ama dinime sövülmüş gibi hissetmiyorum çünkü beynim var ve kullanıyorum. Hadi Allah'a emanet.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2014, 00:14 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
2. Siyasi ve dini içerik

2.1. Forumda siyaset ve herhangi bir siyasi partinin propagandası yapılamaz.

2.2. Forumda salt dini konularda ve/veya dinlerin temel konuları üzerine tartışma yapılamaz. Politik veya askeri konular ile doğrudan bir ilişkisi olan dini konularda, dini eserlerden ve/veya din adamlarını sözlerinden alıntı yapılması mümkün olabilir.

2.3. Dini eserlerden yapılan alıntılar ve/veya din adamlarının sözleri imza olarak; dini temalı resim ve çizimler avatar olarak kullanılamazlar.

3. madde zaten bu forumun din ile ilgili ne düşündüğünü kanıtlıyor ,
Saygılarımla ..

Bu forum din savunulacak yada tartışılacak bir yer değildir ve hiç bir zaman da olmayacaktır, dininizi gidin başka yerde savunun.

Gavatlar,hırsızlar pedofili sapıklar,haram yiyenler,vatanını kendi çıkarları ve dinleri için satan şerefsizler vicdan muhasebesi yapmıyor da biz neden yapalım.

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2014, 00:23 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Üyenin hesabı donduruldu,yönetimin yapacağı görüşme sonrası(yeni uygulamamız artık üye uzaklaştırma yönetici arkadaşların görüşleri ve oyları sonucu yapılacaktır) gereken işlem yapılacaktır.

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2014, 00:25 
Akıncılar

Ben de resmi bir terörist listesi falan getireceksiniz sandım... :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2014, 01:07 
Süvariler

Forumda sürekli küfür ediliyor.Özellikle son dönemde.İyi bir profil çizmiyoruz bu açıdan.Yönetimden biraz daha ilgili olmalarını bekliyorum.Saygılar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2014, 18:49 
Ben buraya bugün görüş yazdım
Ama silinmiş
Yok
ya yaşlandım ya da Neden?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2014, 18:19 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Merhaba...
Benim Forum yöneticilerinden ve tüm kullanıcılardan bir ricam var.
Son dönemlerde özellikle Suriye ile ilgili bölümlerde bölge adlarının Kürtçe söylenmesi moda oldu. Halbuki bahsi geçen yerlerin Suriye toprakları olması sebebiyle; eğer bizim dilimizde bir karşılığı varsa Türkçe adlandırılması, bir karşılığı yok ise Arapça adlandırılması uygun olur.
Bu bölgelerin Kürtçe olarak adlandırılmasının hiç bir gereği yokken medya da maalesef bu bölgeleri tanımlarken genellikle Kürtçe adlar kullanmaktadır.

Medyamız farkında olarak veya olmayarak Köpek Soyları Örgütü' nün propagandasını yapmaktadır.

Biz buna engel olmalıyız... Bu nedenle ;
1- Tüm üyelerimizden bu konuda hassas olmalarını rica ediyorum.
2- Forum yöneticilerimizden gerekli düzenlemeleri yapmasını talep ediyorum. ( Bir kullanıcı Kürtçe isim yazdığında yorumun orjinal ismine dönüştürülmesi gibi. )

Saygılar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eki 2014, 22:01 
Uzaklaştırıldı

Bence bunlar aslında dağınıklığı azaltıyor. Her şeye yeni konu açılamazki. Bir kare de bir şey görülür oradan az konu değişir ama eninde sonunda çok geçmeden eski yerine döner. Kimse konunun başlığını unutmaz biraz dallanma oldu diye. Tank asfalt ta gider gitmez diye başlıkmı açılsın yani dahamı derli toplu olacak o zaman. Yarım günlük sapmalara göz yumulabilir bence ucundan alakası varsa. Bazı şeyler konu açmaya değmez ama o an konuşmaya değer.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eki 2014, 23:18 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Dur hocam ben bir döneyim evceğizime toptan temizlik yapacağım.

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eki 2014, 23:38 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Başlıklar çorba olmuş durumda.

Bir başlık çok konu dışına çıkılmadan elbette diğer yönleriyle tartışılabilmeli ama işin ucu artık çok alakasız sorularla hiç edilmeye vardı. T-129 başlığında "aslında sivil genel maksat helikopteri yapılabilir", Altay başlığında "tanklar neden asfaltta gitmiyor gibi "Merak Ettikleriniz" bölümünde ayrı birer başlık konusu olabilecek mevzular, bahsi geçen başlıkların son sayfalarını doldurmuş durumda.

Bir uyarı mekanizması yapılmalı. Şikayet et butonuna "Konu dışı, taşınmalı" gibi bir ibare yerleştirilmeli ve akabinde varsa ilgili başlığa, yoksa konuya muhattap olan bölüme yeni bir başlık açarak ilgili yorumlar, sorular taşınmalı.

Bu haliyle forum safi tartışma, öğrenme misyonunu yerine getirirken "ARŞİV" niteliğini kaybetmiş durumda.

Sevgiler.

Bu konuda kesinlikle haklısınız,radikal tedbirler almamız gerekiyor anlaşılan.

Mevcut kuralımızı daha etkili kullanmamız gerekiyor.
Alıntı:
8.6. Konu başlığı ile doğrudan ilgisi olmayan yazılar, tartışmaya herhangi bir katkı sağlamayan baştan savma yorumlar, "one liner" olarak tabir edilen, tartışma ve bilgi alış verişine herhangi bir katkısı bulunmayan yazılar silinir.

Bundan sonra kimse benim iletim neden silinmiş diye mesaj yazmasın.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Eki 2014, 13:45 
Süvariler

Birinden Atom bombası yapmasını istemek gibi olacak ancak gönüllü bir yetkili 1.5 - 2 haftalık bir zamanda belli konuları temizleyebilir diye düşünüyorum , 150 vb.. sayfalarca süren konular var her gün 1 tanesini 2-3 saat ayırıp temizlerse 2 haftaya kilit konular düzenlemiş olur.

Bunun dışında bu saatten sonra sürekli alakasız mesajları tekrarlayan üyelere 1 hafta gibi uzaklaştırmalar verilebilir '' benimde bir çok konuda gereksiz mesajım var , tekrarlamam durumunda en başta bana ceza verilmesini talep ediyorum ''

Bütün forum 2 haftada temizlenemeyecek olsa bile gönüllü ve istekli bir yetkilinin çabası sonucunda 2 haftada kilit konuları temizlemek mümkündür. Böylelikle gereksiz mesajdan oluşan bilgi kirliliğinin önüne geçilmiş olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Eki 2014, 13:50 
Süvariler

[/quote]Bundan sonra kimse benim iletim neden silinmiş diye mesaj yazmasın.[/quote]

dün suriyeye girlmeli'mi konusunda yazdığım yazı kaldırlmış...

sayın kılıç size-de mesaj bile atmadım.. en azından gerekcesi söylenebiliridi... şundan dolayı...

ha.. bundan sonra yorum yapmak..! :( pek sıcak bakmıyorum artık...

selamlar. sevgiler..saygılar...

motorların sesleriii aks eder dağa taşa..; ordumun çelik kolu... ŞANLI EJDER SEN ÇOK YAŞA....

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Eki 2014, 14:10 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Yahu tamam ben ele alacağım işte. Bir durun evime gideyim.

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Eki 2014, 16:20 
Üye

Leviathan'a katılmakla birlikte bir ek önerim daha var;

Şu yorum gönderme arası sürede bir oynama yapılabilir. Yemeyip içmeyip, iki kelimeyle cevap veren, her konuda, herkese, her an mesaj gönderen üyeler mevcut. En azından belirli grupların belirli bölümlere yorum eklemesi için uygulanabilir. Bizim için önemli olan Atak, Milgem, Altay gibi başlıklarda bu süre 2 saat olabilir. Böylece yazacak olan da düşünerek, değiştiremeyeceği ve kafasına göre cevap yazamayacağını bilerek, forumu kıraathane havasından uzaklaştırır.
Aslında bu konuyu saat sınırlamasından daha etkin bir biçimde engelleyecek çözüm sanırım beğendim/beğenmedim butonları konabilmesi olurdu. Daha önce de tartışıldı-önerildi biliyorum ama ben gereksiz ileti yerine konuya bu şekilde müdahil olunmasını daha mantıklı buluyorum. Ben 2 kelimeyle cevap verecek olduktan sonra 10dk beklesem ne farkeder 10 saat beklesem ne?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Eki 2014, 18:28 
Genel Yetkili

Alıntı:
Leviathan'a katılmakla birlikte bir ek önerim daha var;

Şu yorum gönderme arası sürede bir oynama yapılabilir. Yemeyip içmeyip, iki kelimeyle cevap veren, her konuda, herkese, her an mesaj gönderen üyeler mevcut. En azından belirli grupların belirli bölümlere yorum eklemesi için uygulanabilir. Bizim için önemli olan Atak, Milgem, Altay gibi başlıklarda bu süre 2 saat olabilir. Böylece yazacak olan da düşünerek, değiştiremeyeceği ve kafasına göre cevap yazamayacağını bilerek, forumu kıraathane havasından uzaklaştırır.
Aslında bu konuyu saat sınırlamasından daha etkin bir biçimde engelleyecek çözüm sanırım beğendim/beğenmedim butonları konabilmesi olurdu. Daha önce de tartışıldı-önerildi biliyorum ama ben gereksiz ileti yerine konuya bu şekilde müdahil olunmasını daha mantıklı buluyorum. Ben 2 kelimeyle cevap verecek olduktan sonra 10dk beklesem ne farkeder 10 saat beklesem ne?
+1

(Beğen tuşu olaydı bu gereksiz mesajı atmazdım mesela)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2014, 01:31 
Süvariler

Ayn El Arab sistemini getiren yöneticilere teşekkür ediyorum , çok yerinde bir karar verilmiş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2014, 02:38 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Ayn El Arab sistemini getiren yöneticilere teşekkür ediyorum , çok yerinde bir karar verilmiş.

Bu işler benim başımın altından çıkar, genelde bu tarz müdahalelerime anında reaksiyon olurdu ama pek kimsenin sesi çıkmadı sanırım fark edilmemişti eh artık sayende fark ettiler.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2014, 02:42 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:

Bu işler benim başımın altından çıkar, genelde bu tarz müdahalelerime anında reaksiyon olurdu ama pek kimsenin sesi çıkmadı sanırım fark edilmemişti eh artık sayende fark ettiler.
çapulcu ( G e r i l l a ) yazdım. Bu düzeltmenin sebebi nedir? Teşekkürler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2014, 02:50 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:

Çapulcu ( G e r i l l a ) yazdım. Bu düzeltmenin sebebi nedir? Teşekkürler.

Konu soru cevap formatına dönecek, bu tarz soruları özelden gönderilirse daha makbule geçer.

İstisna yapayım, el cevap : o düzeltme gezi olaylarının öncesine dayanır, bir ara bu btö teröristlerine g.......a aşağı g...... a yukarı hitap ediliyordu ona istinaden yapılan bir düzenleme.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2014, 17:32 
Üye

Alıntı:
Üyenin hesabı donduruldu...
[/spoiler]

TrMilitary`deki sevgili dostlar ve takipciler

26 Eylul gunu Trmilitary`deki hesabimin site yonetimi tafindan 4-5 gun boyunca donduruldugunu ogrenmis oldum.

Malesef site yonetiminin sahsima ayit kural disi hic bir kanita rastlamamasi nedeniyle uyeligi uzaklastirmak yerine dondurmayi tercih etmistir cunku bu karari dayandirabilecegi tek bir delil bile mevcut degildir.
Yonetimin 7 yila yakin bir sureden sonra kurallar yerine baskalarinin istek ve tercihi dogrultusunda hareket etme egilimi tessuf edilmesi bir durumdur.

Yine uzulerek goriyoruz ki, en aktif olduklari bolumun “Sohbet” basligi oldugu bazi uyelerin istegi uzerine ve onlarin gazini almak icin uye uzaklastiran site yonetimi, deliller ve sayfa goruntuler ile de verdigimiz bir suru hakaret, itham, iftira ve satasma mesajlar karsisinda sessiz kalmistir.

Bilindigi uzere Forum diger formatlardan farkli bir formattir, Forumlarda degisik gorusler ile bir suru uye bulundugundan gorev alan yoneticiler adil ve tarafsiz bir sekilde kurallari goz onunde bulundurarak islem yapmalari gerekmektedir.

Acikcasi benim ilk gunden adaletsiz tavirlara karsi tutumum aciktir, Sayin Kilic`in da bildigi uzere Trmilitary`den once faaliyetde oldugum askeri siteden yaklasik 7 yil once zaten bu neden ile ayrilmis ve Trmilitarye gecmisdim, Bu defa da gelenek bozulmamis ve Trmilitary deki calismalarimi askiya almaya karar verip, hatta diger ulasim yollrini bilmeyen arkadaslarimiza da bu ulasim yollarini gondermeye basladim.

Ama bu esnada gectigimiz kac gun icerisinde buradaki sevgili dostlarimiz ve takipciler ile irtibata gectikten sonra yaptigimiz konusmalar ve fikir alisverislerinde sonra ve uzulerek onlarin bazilarina, bazi uyeler tarafindan gonderilen taciz ve baski mesajlarini ogrendikten sonra ve bazi uyelerin de imza ve mesajlarini gordukten sonra calismalarin askiya alinmasinin, aksine meydani bosaltmak anlamina gelecegini ve en fazla buradaki dostlar ve takipcileri uzecegi sonucuna vardigimdan simdilik calismalari daha da yogun ve dolu sekilde devam ettirmek karari aldim.

Ayrica gelecekte gerceklesebilecek muhtemel butur haksiz eylemler icin de yeni irtibat yollarini sevgili arkadaslarim ile Ozel Mesaj`dan paylasicagim, arada unutulan yada mesaj ulasmayan arkadaslar da bana mesaj atarak yeniden mesaj gondermemi mutlaka hatirlatsinlar, ayrica her turlu haksiz uzaklastirma veya baska durum yasanmasi halinden Twitter hesabindan da bilgilendirme yapilacak ve yakin zamanda yeni Bloglar da yayin hayatina girecektir.

Saygilarimla
Ice Man

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2014, 17:46 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Hocam senin kahraman olarak lanse ettiğin imzandaki adam bizim için terörist. Bunu dikkate alman gerekirdi.

Ben de Ariel Şaron'un resmini imzama koysam ve Filistin/Lübnan forumlarında "kahraman budur heyyo" desem doğru mu yapmış olurum?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2014, 18:20 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Merhaba...
Benim Forum yöneticilerinden ve tüm kullanıcılardan bir ricam var.
Son dönemlerde özellikle Suriye ile ilgili bölümlerde bölge adlarının Kürtçe söylenmesi moda oldu. Halbuki bahsi geçen yerlerin Suriye toprakları olması sebebiyle; eğer bizim dilimizde bir karşılığı varsa Türkçe adlandırılması, bir karşılığı yok ise Arapça adlandırılması uygun olur.
Bu bölgelerin Kürtçe olarak adlandırılmasının hiç bir gereği yokken medya da maalesef bu bölgeleri tanımlarken genellikle Kürtçe adlar kullanmaktadır.

Medyamız farkında olarak veya olmayarak Köpek Soyları Örgütü' nün propagandasını yapmaktadır.

Biz buna engel olmalıyız... Bu nedenle ;
1- Tüm üyelerimizden bu konuda hassas olmalarını rica ediyorum.
2- Forum yöneticilerimizden gerekli düzenlemeleri yapmasını talep ediyorum. ( Bir kullanıcı Kürtçe isim yazdığında yorumun orjinal ismine dönüştürülmesi gibi. )

Saygılar...
Gerekli düzenlemeler yapılmış.
Hassasiyet gösteren forum yöneticilerine teşekkür ederim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2014, 09:10 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Şikayetlerin çoğunun kendisi olduğu başlığı da çöpe çevirdi ya, daha da bir şey demem.

Çöpü temizlemekte bize düşer.

Temizlikten sonra konu tekrar açılacak.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2014, 18:16 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

MİLGEM sayfasını mundar ettik özür dilerim. Konu dışı mesajlar silinmesinde benim açımdan sorun yoktur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2014, 15:38 
Süvariler

Arkadaşlar hepinize iyi günler. Forum yönetiminden bir isteğim olacak. Ben genelde okumayı severim; yazmak için hem vaktim hem de yeterli bilgim yok. Son zamanlarda canımı sıkan , kendine tekrarlayan ama kişilerin de değiştiği bir olay var. Foruma yeni arkadaşlar giriyorlar; maaşallah fırtına , bilmediği fikir öne sürmediği bir konu yok. Sohbetten, mpt ye, abd silahlı kuvvetlerinden, lazer silahına, ciws ten uzun menzilli hava savunmaya kadar her konuda ombudsman. Doğru güzel yazdığı konularda var ama insan her şeyi bilemez ki. Buradan sonra genelde kendini tekrarlayan bir süreç var. Yeni arkadaşlar yazıyor üstadlar düzeltmeye çalışıyor. Seçici olayım diyorum son ileti sahiplerine göre okuyayım diyorum onlarda genel olarak düzeltme yapan üstadların yazıları oluyor. Belli süre sonra bu arkadaşların kendine iyice güveni geliyor üstadlara tafra yapmaya , atar yapmaya başlıyorlar ve genelde de uzaklaştırma alıyorlar ya da küsüp gidiyorlar.

Şimdi benim fikrim şu yeni gelen arkadaşlar forum kurallarına ve adabına alışıncaya kadar günde mesela sohbet, spor vb. konular dışında beş ileti yazma hakkı olsun, teknolojik veya alt yapı olarak olur mu bilmiyorum ama olursa veya başka yolu varsa sonucun iyi olacağını düşünüyorum.

Yeni foruma gelipte bu yazıyı okuyan arkadaşlar belki bana kızacaklar ama üç beş ay sonra bana hak vereceklerdir. Ayrıca yeni gelen arkadaşlar da kotaları dolmasın diye her konuya okuyup bilgi sahibi olmadan yazmıyacaklarını düşünüyorum. Hem kırgınlık lar olmaz hem de bu arkadaşları kaybetmeyiz.

Not: Burada üstad dediklerim sadece yönetici, akıncı sınıfındaki arkadaşlarımız değil belli konularda bilgi ve deneyimi olan tüm arkadaşlarımızdır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2014, 17:11 
Süvariler

... Foruma yeni arkadaşlar giriyorlar; maaşallah fırtına , bilmediği fikir öne sürmediği bir konu yok. ...her konuda ombudsman. ...Yeni arkadaşlar yazıyor üstadlar düzeltmeye çalışıyor...
Demek istediğiniz gayet net anlaşılıyor ,haklı olduğunuz yerler de çoktur ancak takdir edilir ki burası bir forum , akademik kürsü değildir. Sınırlı insan hayatında hiç kimse her şeyi bildiğini iddia edemez. Kaldı ki forumlar bilgi yarıştırılan yerler değil ,bilginin yada düşüncenin paylaşıldığı ortamlardır. Forum mantığında kimin ne bildiği kadar , kimin neyi bilmediği veya yanlış bildiği de önemlidir. İyi ile kötü , yanlış ile doğru karşı karşıya gelecek ki ; düşünceler fikirler çarpışacak , bu şekilde yeni fikirler ortaya çıkacak.

Forumlar ayrıca kamusal alandır. Yani toplumun düşünce ortalamasıdır. Bu sayede toplumda ki genel kanaate ulaşılabilir. Yanlış bilinen hususlar varsa , karar vericilere yol gösterici olurlar. Denilir ki ; falanca konuda halkımız şu şekilde düşünüyor , hâlbuki hiç alakası yoktur .Gerekli bilgilendirme çalışmalarını yapalım denilir.

Kısacası üyeler bariz ölçekte saçmalamadıktan ve genel düzeni bozmadıktan sonra fikirlerini söyleyebilmelidir. Saygılar.

Bizim ilham kaynağımız; doğrudan doğruya, Türk milletinin vicdanı olmuştur.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2014, 17:44 
Genel Yetkili

İşte bu forumun teması az buçuk belli ve kısmen belli taktik ve tekniklerin dayattığı savunma sanayi olduğundan , bu yukarıda tarif edilen hariçten gazel okuyanlar saçmaladıklarının da farkında olmuyorlar çoğu zaman. Genelde pek gaddar cevap verilmeyip yazışılıyor hani belki bir yeni yaklaşım çıkar mı diye, veya anlatılan yanlışlar akıllarda kalmasın diye ama, insan bir yerde tıkanmıyor değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2014, 18:02 
Süvariler

(Kaldı ki forumlar bilgi yarıştırılan yerler değil ,bilginin yada düşüncenin paylaşıldığı ortamlardır.)

Tamda ben de bunu söylemek istiyorum. X Arkadaş foruma yeni girmiş ve öyle bir iştah var ki o konuda onlarca sayfada neler yazılmış hiç okumadan bence şöyle olmalıydı, acaba böyle olsaydı nasıl olurdu, bunu kandile atmak lazım, o bizi döver , biz de şunu döveriz gibisin den ama her konu da fırtına estiriyor. Y arkadaş ta foruma yeni girmiş merak ettiği bazı şeyleri soruyor, ilgisini çok çeken şeyleri paylaşıyor, bildiklerini yazıyor , bilmediklerinde bilenlere ukalalık yapmıyor.

X arkadaşların sayısı fazla olmuyor ama forumu uzun süredir takip eden arkadaşların takdir edeceği gibi sürekli bir dejevu yaşıyoruz. Arkadaşın biri seçkin birliklerde görev yapan arkadaştan adresini isteyip rajon kesmeye , diğeri savunma sanayin de seminer veren arkadaşı küçümsemeye , diğeri savunma sanayinde önemli pozisyonda çalışan arkadaşla dalga geçmeye çalışıyor.

Böyle olacağına genel sohbet konuları hariç günlük bir ileti kotası olsa daha az yazıp , daha çok okuyacağı için hem bilgisi artar hemde üç sayfada bir aynı konuları okuyup konuşmuş olmayız. Hemde X arkadaşları da kaybetmemiş oluruz.

Saygılarımla

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2014, 18:25 
Akıncılar

Foruma bir chat özelliği eklenmesi sorunu çözmede yardımcı olur. Geyik muhabbetinin önemli kısmı başlıklardan chat ekranına yönlenir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2014, 23:04 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Siteye mobil versiyon(uygulama değil tema) yükledim mobilden giren arkadaşların deneyimlerini paylaşmasını rica ediyorum.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2014, 23:26 
Süvariler

Bizim ilham kaynağımız; doğrudan doğruya, Türk milletinin vicdanı olmuştur.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2014, 02:53 
Üye

Siteye mobil versiyon(uygulama değil tema) yükledim mobilden giren arkadaşların deneyimlerini paylaşmasını rica ediyorum.
Hocam mobilden girdikten kısa süre sonra sistem otomatikman orijinal versiyona geçiş yapıyor yani sanırım hata veriyor. Kaldı ki ben mobil versiyonu beğenmedim. Şu haliyle çok özgün bir site. Günümüzde büyük şirketler (otomotivden elektroniğe) kendilerine bir karakteristik çizgi oluşturmaya çalışırken biz sahip olduğumuz bu değeri yenilikler yapmakla beraber ana hatlarıyla muhafaza edersek sanırım doğru olanı yapmış oluruz. Saygılar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2014, 11:16 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

:roll:

Şu yazdığım yazıyı okuyabilmek için ne zorluklar çeken insanlar vardır bir bilseniz. bazen şaşı olduğumu sanıyorum. Çift görünüyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2014, 22:25 
Süvariler

Tabletimde sorunsuz çalışıyor ama sevmedim eski haliyle kullanmak için ne yapmam gerekiyor?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2014, 22:33 
Genel Yetkili

Yav 7 senelik siyah temam getti amaneeey.

En azından görüntüyü geri almanın imkanı varmı? Bu beyaz ekran, batarya düşmanı bir de sanki..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2014, 22:39 
Süvariler

Yeni iletiler ayırt edilemiyor, beyaz ekran çok göz alıyor ve soğuk geliyor.Mükerrer olacak ama sevemedim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2014, 22:41 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Mobil versiyonu kapattım arkadaşlar.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2014, 17:35 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Mobil versiyonu kapattım arkadaşlar.
Teşekkürler bir an telefon mu bozuldu diye düşünmüştüm. Tapatalk eskisi gibi değil zaten site full versiyon sorunsuz çalışıyor mobilde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2014, 23:42 
Üye

Hatta ben Putty'nin sitesine girdim sandım,şaşırdım görünümü aynı idi.Neyse bu hali çok güzel forumun..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2016, 03:59 
Üye

Spoiler butonu tekrar eklenirse güzel olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2016, 04:04 
Site Başkanı

Spoiler butonu tekrar eklenirse güzel olur.
Gelecek, gelecek, eski özelliklerin hepsi gelecek tekrar. Accık sabır yeter ki...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2016, 12:53 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Eksiklikler giderilecek arkadaşlar hatta önceden talep edilen bazı özellikler de eklenecek,şu sistemi bir oturtalım.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2016, 19:05 
Süvariler

Ben şu anda aktif konular butonunu göremiyorum ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2016, 19:07 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Geçende böyle oldu yönetim kontrol paneli geliyor ve giriş yapabiliyorum, yapamamam lazımdı hocam bir el atın ona.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2016, 19:09 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Buraya yazamayacağım bir durum var, YÖNETİM tarafından bana ulaşılırsa sevinirim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2016, 19:18 
Üye

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2016, 19:24 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Durumun aciliyetini belirtmek lazım. Şuan yok da olmayacağının da garantisi yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2016, 19:29 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Durumun aciliyetini belirtmek lazım. Şuan yok da olmayacağının da garantisi yok.

Hocam özel mesaj gönderebilirsiniz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2016, 19:31 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:

İşin tuhafı diğer konuya rağmen artık ÖM butonu çıkmıyor.

Acilen bana yazabilirseniz süper olur hocam.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2016, 19:43 
Süvariler

Alıntı:

Hocam bendede öm gözükmüyor sizde .
Ayrıca aktif konularda gözükmüyor..

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 344 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 13 4 5 6 7 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: