TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 30 Mar 2017, 03:48

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 344 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 13 4 5 6 7 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Forum İşleyişi Önerisi.
MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2014, 11:34 
Akıncılar

Arama motoru çok güzel olmuş, Kılıç hocam. Herhangi bir konuda arama yaptığınız zaman sadece trmilitary'deki sonuçlar çıkıyor. Elinize sağlık.

Ama birkaç önerim olacak.

1) Arama motoru ortalansa iyi olur, yanda solda bence kötü duruyor.
2) Motoru sayfanın başına değil de sonuna koyabilirsiniz. Çünkü aktif konulara bastığınızda motor yer kapladığından konuları görebilmek için scroll yapmak zorunda kalıyoruz. Zaten arama aktif konular kadar çok kullanılan bir şey değil.
3) Motorun beyaz rengi siyah-lacivert karışımı forum rengine çok kontrastlı kaldı. Aynı renge ya da yakın koyu bir renge değiştirilebilir.

Saygılar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2014, 20:51 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Arama motorunu düzenledim böyle biraz daha iyi sanki. Ne dersiniz.

Allahü teâlâ hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2014, 21:06 
Akıncılar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2014, 21:07 
Genel Yetkili

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2014, 21:27 
Üye

Tesekkurler, Sonuclar yeni sayfada olusursa daha iyi olacak. (Konunun ustune gelmeden sonuclarin gosterildigi yeni bir sayfaya yonelme)[wimg][/wimg]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2014, 21:40 
Üye

Elinize sağlık. Biliyorum daha önce de tartışılmıştı ama çok arzu ettiğim için tekrar dile getirmek isterim. Keşke yorumların altında beğendim/beğenmedim butonları olabilse ve bazen gereksiz tartışmalardan uzak kalabilmek adına işi sadece bu butonlarla özetleyebilsek ya da tartışma hakkındaki konum ve tutumumuzu bu butonlar aracılığıyla pek te konuyu sulandırmadan doğrudan müdahil olmadan gösterebilsek.
Saygılar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2014, 22:10 
Genel Yetkili

Yakında @ veya # ile menşınlanınca yeşillenen mailbaks da ister bu üyeler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2014, 22:41 
Uzaklaştırıldı

Son durum nedir bilmiyorum ama foruma telefon üzerinden bağlandığımda, açtığım her sayfada tapatalk uyarısı geliyor. Oldukça rahatsız edici.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2014, 23:16 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Tesekkurler, Sonuclar yeni sayfada olusursa daha iyi olacak. (Konunun ustune gelmeden sonuclarin gosterildigi yeni bir sayfaya yonelme)[wimg][/wimg]
Sonuçlar yeni sayfada gösterilecek şekilde düzeltildi.

Alıntı:
Yakında @ veya # ile menşınlanınca yeşillenen mailbaks da ister bu üyeler

Elimden geldiğince yerine getirmeye çalışırım :)

Alıntı:
Son durum nedir bilmiyorum ama foruma telefon üzerinden bağlandığımda, açtığım her sayfada tapatalk uyarısı geliyor. Oldukça rahatsız edici.

Bu sorunu çözeceğim en kısa sürede.

Alıntı:
Elinize sağlık. Biliyorum daha önce de tartışılmıştı ama çok arzu ettiğim için tekrar dile getirmek isterim. Keşke yorumların altında beğendim/beğenmedim butonları olabilse ve bazen gereksiz tartışmalardan uzak kalabilmek adına işi sadece bu butonlarla özetleyebilsek ya da tartışma hakkındaki konum ve tutumumuzu bu butonlar aracılığıyla pek te konuyu sulandırmadan doğrudan müdahil olmadan gösterebilsek.
Saygılar...

Siteye eklemek istediğim özelliklerden biri de bu,eklemeye çalışacağım.

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2014, 05:19 
Üye

Bakıyorum da hesabımı silin diye başlık açan bir çok kişi var. Bu tür "Masaya yumruğu vurur öyle giderim" Diyen kişilerden kurtulmak için."Hesap kapatma"seçeneği olmalı..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2014, 15:05 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Foruma girmez olur biter. Onların amacı farklı. Böyle bir seçenek koysak bile intiharı şova dönüştürmeye devam ederler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2014, 02:18 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Forumun dili nedir? Dil değişti de haberimiz mi olmadı?

Türkçeye zaten zor hakimiz, arada cümlelerin içinde "mecburen" kullanılan yabancı terimlerin yanında bir de acayip bir moda türedi. Milyar yazmak zor mu geliyor 1.0BN$ yazıyoruz? Bir amacı var mı böyle yazmanın?

Eğitimimiz ne olursa olsun dilimiz Türkçe değil miydi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2014, 08:55 
Akıncılar

Forumun dili nedir? Dil değişti de haberimiz mi olmadı?

Türkçeye zaten zor hakimiz, arada cümlelerin içinde "mecburen" kullanılan yabancı terimlerin yanında bir de acayip bir moda türedi. Milyar yazmak zor mu geliyor 1.0BN$ yazıyoruz? Bir amacı var mı böyle yazmanın?

Eğitimimiz ne olursa olsun dilimiz Türkçe değil miydi?
İnsanları tercih ettikleri ifade biçimleri nedeniyle uyarmak veya ceza vermek hoş değil. Bu tür yazım tercihleri, alışkanlık haline getirilip göze batmazsa herhangi bir yaptırım uygulanmaz. Bu konuda her şeyi yetkililerden beklemeyerek, tüm üyelerimizin sorumluluk hissetmesi ve güzel dilimize uygun düşmeyen saçma sapan şekillerde yazan arkadaşları, tercihen özel mesaj yoluyla, sonuç alınamazsa yazdıkları konular içinde uyarmaları lazım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2014, 10:05 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Aslında kurallarımız gereği yaptırımda bulunmalıyız ama son zamanlarda amiyane tabirle saldık biraz, ancak biraz toparlamak gerektiğini düşünüyorum.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2014, 13:09 
Sn.Yönetim

İsrail veya Suriye veya Irak konusunda ister jeopolitik ister savunma sanayi/silahlı kuvvetler ister terör/operasyon ile ilgili bir görüş yazmak veya yazılanları okumak için onlarca ayrı ana başlık altında alt topiclerde kaybolmaktayım. Nereyi açşam önüme bir (örneğin) "İsrail" ile ilinitli topic çıkıyor. Aynı şekilde SU-35 konusunda yazsam yine önüme bir kaç alternatif çıkıyor.

Ayrıca İran veya Azerbaycan ile ilgili bir yazı görmek için dört beş alt topic açmam gerekiyor. Ülkeler > Asya > İran > İran vs.

Bir de sohbet veya konu dışı alt başlıklarında dönen muhabbet direk teknik boyutlarda gidiyor. Ne nerede yazılı insanın takip etmesi zorlaşıyor.

Bunların daha derli toplu olabilmesi mümkünmü?

Keyfiyet bilgilerinize sunulur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2014, 13:47 
Genel Yetkili

Bazı arkadaşlar, bu detaylı başlıklandırma sistemini ve ilgili konuya gitmeyi zul görüp, sohbet başlığinda ağırlıklı olarak geyik muhabbeti yapacağına, herşeyi orada yazıyorlar ya, İlgili konuya yazsalar belki daha basit olacak herşey.

Aslında bir başlıkta özkonuyla alakasız ama lafın gelişiyle tartışmalar bazen güzel noktalarda devam edebiliyor. Bu durumda bir müddet tartışmanın ilerlemesini bekleyip, uygunsa ilgili bir konu başlığına yapıştırmak, değilse ve dağılan bir konuysa belki de silmek veya çöpe taşımak ****yöneticilerin**** görevi tabi. Bazen bu yeni sapkın tartışma, başlığın esas konusundan daha baskınsa eğer , sadece başlığın adını değiştirmek bile daha basit ve etkin bir çözüm olabilir.

Şimdi şöyle de bir şey var, burası söz gelimi wowturkey gibi değişik ve binlerce alt konunun portalı değil ki, ana başlık altında toparlayalım tüm başlıkları. Bu forum zaten tematik bir forum, detaylı bir alt başlıklandırma dizinini ve arşivini hak ediyor bana göre.

Mesela , uluslararası ve daha kalabalık ve aktif bir tematik forum olan defencepk'da Türk savunma sanayi ile ilgil sadece bir başlık var ve her konu onun altına açıldığından konular akarak devam ediyor. Sadece Türkiye başlığına bakarak herşeyi , en azından arka sayfaya gidene kadar takip edebilirsiniz. Ama bu forum komple Türk savunma sanayisi konuları ve 2-3 muhabbet konusundan ibaret. Sistem tanımı, fotograf ve videosu, hava,kara, denizi, gündelik sohbeti, merak ettikleriniz gibi alt başlıklarla detaylandırmak bence kaçınılmaz.

Belki şu olabilir teknik olarak bilmiyorum. Herhangi bir başlıktaki,herhangi bir tartışmada , herhangi bir sistem veya başka bir konuya atıf yapıldığında ismi gecen sistem veya konuya direk link gelebilir mi? Veya bu kadar çaba fazla mı olur? Aslında eklenen son google araması ile, spesifik bir konuda forum içinde arama yapmak oldukça kolaylaştı. Öte yandan yeni konular butonu ile son mesajlar da ekrana akıyor, ana pano sayfasından da ilgilendiğiniz alt başlığa ve forumla ilgili bilgilere ulaşılabiliniyor. Aktif konular butonu da son dönem konularını getiriyor.

Sistem bir şekilde kendine de bağlıyarak devam ediyor aslında. Active study sözlüğü gibi, bir kelimeye bakıcam diye sözlüğü elinize alıp açıyorsunuz, ordan oraya 1 saat gezdiriyor.

@Burakz de çok şikayetçiydi başlarda, şimdi elinden bırakamıyor. Biraz da sohbet bölümünü teknik konularla ciddileştirmese iyi olacak aslında.

@kılıç , bak mesela ; mention ikazı olsaydı, burak bu konuya girmese de bilirdi ki biri onu anmış. Veya özellikle birisine soru sormak isteyen " @orko " yazardı, orko da ilk girdiğinde görürdü o konudan gelen ikazı.

Saygılar herkese.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2014, 13:51 
Akıncılar

Veya özellikle birisine soru sormak isteyen @orko yazardı, orko da ilk girdiğinde görürdü o konudan gelen ikazı.
Soru vb şeklinde çok atıf olduğundan, umursamamış ya da kaale almamış olmak için sık sık arama kısmında orko* şeklinde aratıyorum ben.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2014, 14:00 
Genel Yetkili

Tekrar düşündüm de bu kadar çabuk görebildiğine göre, mentiona gerek olmaya dabilr aslında :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2014, 22:25 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Forum içerisinde de üyelerin ismine tıklayabilelim, mesela şuan bu mesajı yollayacağım. Ama bu mesajı görüp benim kullanıcı adımın üstüne geldiğinizde, birşey olmayacak profilime yönlendirmeyecek. Yönlendirirse çok iyi olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2014, 22:26 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Forum içerisinde de üyelerin ismine tıklayabilelim, mesela şuan bu mesajı yollayacağım. Ama bu mesajı görüp benim kullanıcı adımın üstüne geldiğinizde, birşey olmayacak profilime yönlendirmeyecek. Yönlendirirse çok iyi olur.
http://prntscr.com/49uu0a

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2014, 22:28 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
http://prntscr.com/49uu0a
Bakıpta görememek böyle birşey demekki hocam, diğer forumlardan alışmışım, hiç dikkat etmemişim inanamadım, teşekkür ederim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2014, 18:39 
Uzaklaştırıldı

Forumda kopyalamaya engel olmuşsunuz. Bu çok zorluk çıkartan sıkıcı bir durum. Forumlar yukarıdakini kopyalayıp yapıştırıp yazı yazılan bir yer
Üstelik bunu yapınca sağ menü tuşu da çalışmıyor. Oradan ben bazı şeyleri google da aramaya göneriyorum mesela bilmediğim için yada bir resmini görmek istiyorum. Sağ tuşu yasaklamayın lütfen forum da bu çok lazım. Hem öyle kopyalayıp yeni forum yapılmasıda endişe edilecek bir şey değil taşıma suyla olmuyor o işler. Ama illada yapacağım diyende zaten yapar bunun çareleri var biliyorsunuz. Farklı kaydet der frontpage de yada word de açar sayfayı filan. sitesi olan adamlar bilirler bu işleri.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2014, 19:19 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Senin farede sorun var olmasın hocam. Hesaptan çıkıp misafir olarak denedim, yine sorun yok :)

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2014, 19:28 
Uzaklaştırıldı

Yok yok bir an denediler sonra vaz geçtiler düzelttiler. Öneri dinliyorlar bu iyi bir şey inatçı değiller körü körüne.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2014, 20:43 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Yok yok bir an denediler sonra vaz geçtiler düzelttiler. Öneri dinliyorlar bu iyi bir şey inatçı değiller körü körüne.

Bir şey denediğimiz yok burak ayrıca öyle bir düşüncem de yok,İstanbul'un değişken havası yaramamış sana.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2014, 20:46 
Uzaklaştırıldı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2014, 18:35 
Akıncılar

Forumdaki İran propagandası rahatsız etmeye başladı.

Bu ülkeye Reza yeterli diye düşünüyorum...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2014, 18:51 
Süvariler

Forumdaki İran propagandası rahatsız etmeye başladı.

Bu ülkeye Reza yeterli diye düşünüyorum...
Ben rahatsız değilim , sailordream ve Ice Man'ın tartışmasına başkaları atlayıp İran şunu niye üretmiyor , İran bunu niye üretmiyor diyerek sürekli kışkırtırsa haliyle İran vatandaşı olan insanda aynı üslup ile cevap verir.

Ice Man bir iddia ortaya attı , sailordream gereken cevabı verdi , üçüncü şahısların bu tartışma ile alakası ve yeterli bilgisi olmadığı halde kalkıp İran sayfasında İran'ı aşağılayan mesajlar yazması sonucunda alakasız ve gereksiz bir tartışmaya dönüştü , Türkçü birisi olmama rağmen hatalı olan taraf Türk kimliğiyle bir şeyler ima edip saldırmaya kalkıyorsa benim törem de o şahısı ve benzeri düşünceyi savunmanın yeri yoktur. Ice Man'ın TURAN vb.. şeylerde söylediklerine gelince kimseye Türk tarihini anlatmak zorunda değilsiniz , Alman-Fransız-İngiliz-Japon-Çinli-Amerikalı-Arap-Rus-Hintli-Yunan-Ermeni İran'da kurulan devletler şu şu şu dönemlerde şöyledir şunlar tarafından yönetilir deyip başka bir İran'lı 11 milletten tarihçinin dediklerinin aksine başka şeyler söylüyorsa bu İran'lı tarihçiyi haklı göstermez , bende diyebilirim Hollandalılar - Belçikalılar - İsviçreliler Cermen değildir başka bir ırktır ancak elimde ne kaynak vardır nede benim dediğimi diğer milletlerden tarihçiler doğrular , sonuç olarak kimseye tarih anlatmak zorunda değiliz , dünyanın bildiği bir şeyi başkalarına kabul ettirmek zorunda değiliz , doğruya koşan bilgeliğe ulaşır , yanlışa koşan boşa aldanır. Bu kadar basit.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2014, 19:00 
Süvariler

Yetkili arkadaşlar, mesaj silme ya da düzeltme konusundaki ''trigger happy'' tutumunuzu biraz dizginleyin yahu..

Misal, benim emek ayırıp ortaya çıkardığım metine niye ellersiniz ? Ya da aynı şekilde başkasının metnine ? Aha da az önce yine aynı şey oldu. Bahreyn SK başlığındaki güzelim bilgileri sildiniz. Sailordream sayesinde bir iki şey öğreniyordum. Çok trigger happy'lik var bu meselede, lap diye silmeyin bir şeyi. Acık kızışalım yani, nedir. Küfür yok bir şey yok, tehdit yok. Bilgi içerdiği müddetçe kızışalım yani, tartışalım azıcık.. Ölür müyüz ?

Bir de birinin kellesi uçtuğunda bir zahmet 5N1K'yı yazıverin yahu. Koca başlık açtınız bunun için, boşuna mı açtınız ?

Ohh... :roll:

En son Aqerdf tarafından 14 Ağu 2014, 19:06 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2014, 19:08 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Yetkili arkadaşlar, mesaj silme ya da düzeltme konusundaki ''trigger happy'' tutumunuzu biraz dizginleyin yahu..

Misal, benim emek ayırıp ortaya çıkardığım metine niye ellersiniz ? Ya da aynı şekilde başkasının metnine ? Aha da az önce yine aynı şey oldu. Bahreyn SK başlığındaki güzelim bilgileri sildiniz. Sailordream sayesinde bir iki şey öğreniyordum. Çok trigger happy'lik var bu meselede, lap diye silmeyin bir şeyi. Acık kızışalım yani, nedir. Küfür yok bir şey yok, tehdit yok. Bilgi içerdiği müddetçe kızışalım yani, tartışalım azıcık.. Ölür müyüz ?

Birde birinin kellesi uçtuğunda bir zahmet 5N1K'yı yazıverin yahu. Koca başlık açtınız bunun için, boşuna mı açtınız ?

Cevap verelim. En az mesaj silen, konu gidişatına müdahale eden yöneticilerden biri olduğumu düşünüyorum. Bahreyn konusunda yaşanan tartışma ise önemliydi. İnce bir mesele. Çabucak asıl konudan, görmek istemeyeceğimiz yönlere sapacaktı. Bahreyn ve İran etkisi hakkında tartışılacaksa, kaldığı yerden devam edebilir. En son baktığımda Timur resimleri atılıyordu. Tartışmanın kavgaya dönmeyeceğini garanti edebilir misiniz?

İçgüdü diyelim. Yıllardır yöneticiliğini yapınca, forumun reflekslerini az çok tahmin edebiliyoruz :)

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2014, 19:28 
Süvariler

Değerli Sanchez, yetkili arkadaşlar dediğimde topu direk sana atmadım. Ama en son da sen yaptın be hocam..

Timur'u falan sil, bilgiler kalsın.(bence) Foruma girilmiş bilgiyi niye sildin ki ? Kalsın o veri orada, sonra şöyle afilli bir yazıyla ''yöneticiliğin bana verdiği yetkiye dayanarak........'' gibisinden bir ''bak uyarıyorum'' mesajı atabilirdin.

''Şunu ve şunu da sildim, ama şu sebepten, bilginize dokunmuyorum, amma konudan uzaklaşmayın emi'' de olabilirdi..

Tema şu: emek ayrılıp ortaya çıkan metine mümkün olduğunca az dokunulması.

Sadece Sanchez'e demiyorum bunu. Mavililer bu işlere çok girmiyor. O yüzden kırmızılılara diyorum. Ellemeyin benim mesajıma be üstatlar.. Forum ruhu törpülenir öyle, iyi bir şey değil bu..

MP.net bizden yüz kat daha fazla konuya, on kat daha fazla yorumcuya sahip iken ve orada bizden daha beter yorumcular da var iken nasıl bu işleri yürütüyorlar..

''Elde olan mal belli, biz ne yapalım'' bir cevap olmamalı...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2014, 08:44 
Kılıç'ın Yasaklılar listesinde atlamalar olmuş. İlave öneriler:

Akşam Gazetesi
Takvim Gazetesi
Güneş Gazetesi
A Haber TV
aktifhaber.com

Hazırlık önerisi
Yakında Hürriyet ile Cumhuriyeti de ekleyebilirsiniz. İlki Mega Amire ikincisi Pens'e meyil etti. Hatta Hürriyet upuzun metiyelerle süslü bakanlar kurulu başkanı olan sevimli mıymıy Başbaş'ı "turkish Kissinger" olarak ilan etti bile. Oysa image makercı hurriyetin salladığı eski fotolardan sadece ezik geçtiği belli olan gençliğinde radikal dinciler ile beraber menemen üstadı olduğu anlaşılıyor o kadar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2014, 18:39 
Akıncılar

Alıntı:
Birde birinin kellesi uçtuğunda bir zahmet 5N1K'yı yazıverin yahu. Koca başlık açtınız bunun için, boşuna mı açtınız ?
Cevap verelim. En az mesaj silen, konu gidişatına müdahale eden yöneticilerden biri olduğumu düşünüyorum. Bahreyn konusunda yaşanan tartışma ise önemliydi. İnce bir mesele. Çabucak asıl konudan, görmek istemeyeceğimiz yönlere sapacaktı. Bahreyn ve İran etkisi hakkında tartışılacaksa, kaldığı yerden devam edebilir. En son baktığımda Timur resimleri atılıyordu. Tartışmanın kavgaya dönmeyeceğini garanti edebilir misiniz?
İçgüdü diyelim. Yıllardır yöneticiliğini yapınca, forumun reflekslerini az çok tahmin edebiliyoruz :)
Hocam gaza gelip yazınca o başlığın temizlenmesini yönetimden ben rica ettim silinenler arasında özellikli bilgi yoktu genel kültürel her yerde bulunan referanslar vardı.
Aslında bunlar o kadar kötü değilÜ; Ancak bu tür dağılmalar ara sıra lazım ama konu başlığı çok kirleniyor.
Örneğin İsrail başlığında silah bilgisi bulmak için çok zaman harcamanız gerekli.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Eyl 2014, 19:37 
Üye

Tank konusundan bahseden bir başlık altında bakmışsınız gemilerden bahsediliyor. Bunlara önlem alınmaz mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2014, 18:41 
Üye

AA yasaklı kaynaklardan çıkarılması. Yönetimden bütün kullanıcı gruplarının paylaşımlarının haber bazında kaynağı durumunda. Özellikle fotoğraf bölümü konusunda bazen sadece AA fotoğrafları kullanılıyor. Yani kural tam manası ile uygulanamıyor ve gerçekten gerekli bir kaynak olduğu için yasağın kalkması lazım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2014, 18:47 
Akıncılar

AA yasaklı kaynaklardan çıkarılması. Yönetimden bütün kullanıcı gruplarının paylaşımlarının haber bazında kaynağı durumunda. Özellikle fotoğraf bölümü konusunda bazen sadece AA fotoğrafları kullanılıyor. Yani kural tam manası ile uygulanamıyor ve gerçekten gerekli bir kaynak olduğu için yasağın kalkması lazım.
AA siyasi bir partiye ait propaganda ajansı olduğu için yasaklı kaynaklardan çıkartılması söz konusu bile olamaz. Fotoğraflarını makul ölçüde kullanabilirsiniz, ama haberlerini eklemeyin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2014, 18:50 
Akıncılar

Bu durumda cumaya gitmek caiz midir Hocam?.. Yoksa orada da parti propagandası yapılıyor diye kendi imamımızı bulup kendi vaazımızla alternatif cuma mı yapalım?..

Ne der TRMüftülüğü?..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2014, 18:53 
Akıncılar

Her konuda trollük yapmazsanız iyi olur der...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2014, 18:57 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
AA siyasi bir partiye ait propaganda ajansı olduğu için yasaklı kaynaklardan çıkartılması söz konusu bile olamaz. Fotoğraflarını makul ölçüde kullanabilirsiniz, ama haberlerini eklemeyin.
Herhangi bir siyasi partinin propagandasını yapmayan medya kuruluşu var mı acaba bu ülkede?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2014, 19:02 
Akıncılar

Herhangi bir siyasi partinin propagandasını yapmayan medya kuruluşu var mı acaba bu ülkede?
Olsun olmasın, yaptığı asılsız ve sadece tsk'yı yıpratmaya yönelik haberlerle forum için bir sorun haline gelen her kaynak yasaklanır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2014, 20:09 
Üye

AA yanlı yada propaganda haberleri yapabilir ama bu forumdakiler de çocuk değil ki propagandayı ayırt edebilir. Önemli olan üyelerin bunun farkında olarak paylaşım yapması gerekir. Bu tip bilgilendirme işini de yönetimden arkadaşlar yapabilir.

Zaten milliyet, hürriyet vs gibi kaynaklarda haberleri paylaşırken AA ibareleri mevcut. Yani bu bir ajans olduğu için ve kamusal bir kurum olduğu için Türkiyenin haber kaynağı durumunda. Bunun direk olarak yasak olması insanın aklı ile dalga geçilmesi gibi birşey. TSK karalayıcı tip haberlerin üyelerin kendileri filtreden geçirip eleyebilir. Bu durumda direk yasaklı kaynak olması gerekmez.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2014, 21:58 
Akıncılar

Her konuda trollük yapmazsanız iyi olur der...
Oysa bütün vitamini orada forumun.. ;)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2014, 22:18 
Akıncılar

Sohbet'te görülmedi sanırım, bir de buraya koyayım.
Alıntı:
İran bölümünün kapatılmasıyla ilgili bir anket vardı, aradığımda bulamadım, silindi mi ?

İlgili üye İran propagandası konusunda uyarıldı mı ? İlgili mesajları silindi mi ?

Keşke bizi de biraz bilgilendirseniz...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2014, 22:25 
Akıncılar

Forum kuralları şöyle. Bu kurallara aykırı mesajları raporlayabilir veya özel mesajla yetkililere bildirebilirsiniz.

[spoiler]FORUM KURALARI

1. Yasal içerik ve SPAM

Bu foruma atılan mesajların içeriğinden doğrudan mesajı atan kullanıcı sorumludur. Forum Yönetimi, makul çaba göstererek mesaj içeriklerinin kanunlarımıza ve forum kurallarına uygunluğunu denetleme sorumluluğunu üstlenmiştir, ancak mesaj içeriklerine dair hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Gözden kaçabilecek bütün ihlaller için forum yönetimine özel mesaj veya adresinden bildirimde bulunulmalıdır. Forum Yönetimi, herhangi bir ihbarın ardından 24 saat içerisinde gerekli incelemeyi yaparak yasadışı veya forum kurallarına aykırı mesajları silmeyi ve kullanıcıları hakkında gerekli işlemleri yapmayı taahhüt eder.

1.1. Bu foruma yazılan yazıların içeriği Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına ve kanunlarına, Türkiye Cumhuriyeti’nin taraf olduğu uluslararası antlaşmalara, iç hukuk haline gelmiş uluslararası bağlayıcı hukuk kurallarına, Anayasa’da belirtilen temel hak ve hürriyetlere, genel ahlak kurallarına, Atatürk ilkelerine, Atatürk’ün manevi şahsiyetine, Atatürk devrimlerine ve Cumhuriyete aykırı olamaz. Bu tür içeriği olan mesajlar hiç bir uyarı yapılmadan silinecektir.

1.2. Forumda ırk, dil, din, mezhep, milliyet, renk, cinsiyet, siyasal veya diğer fikir yahut düşünceleri, felsefi inanç, millî veya sosyal köken, doğum, ekonomik ve diğer toplumsal konumları yönünden ayrım yapan mesajlar kullanılamaz, bu türden malzeme içeren site ve kaynaklardan alıntı yapılamaz, bağlantı verilemez.

1.3. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı içeriği olan web sitelerinden alınmış yazı ve görsel-işitsel malzemeler forumda kullanılamaz veya böyle sayfalara bağlantı verilemez. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre yasadışı sayılan hiçbir örgüt, ülke, kurum ve kuruluşa ait propaganda amaçlı yazılı, görsel ve işitsel malzeme kullanılamaz, yayılamaz, bağlantı verilemez. Bu kurallara uymayan üyelerin üyelikleri hiç bir uyarı yapılmadan bitirilecektir.

1.4. Yargı ve veya soruşturma süreci devam eden dava ve konulara ilişkin olarak bu süreci etkileyecek ya da bu süreci tartışan herhangi bir mesaj konulamaz. Yargı ve veya soruşturma süreci sonuçlanmış dava ve konulara ilişkin olarak kanıtlanmamış, belgelendirilmemiş hiçbir belge, bilgi ve iddia forumda dile getirilemez.

1.5. Kanıtlanamayacak, bu anlamda da yazarına hukuki sorumluluk doğurabilecek iddialarla resmi, tüzel, gerçek kişi ve kurumlara tecavüzde bulunulamaz.

1.6. Her türlü şekilde SPAM yasaktır. Buna içeriği olmayan kısa cevaplar, sürekli yapılan tekrarlar ve konu dışı yazılan mesajlarda dâhildir. Foruma yazılan bir yazının SPAM olup olmadığının takdiri forum Yöneticileri ve Moderatörlerdedir. İçinde makul olmayan ölçüde smilies bulunan veya sadece smilieslerden oluşan mesajlar da SPAM kapsamında değerlendirilecektir.

1.7. Forumumuzda yer alan haber, yorum ve sair malzemenin ilgili haber, yorum ve sair malzemeyi foruma koyan kullanıcının ve forum yönetiminin ön yazılı izni olmaksızın bir kısmının ya da tamamının, başka forum ve sitelerde veya makale vb. usullerle kullanılması, tahrif edilmesi ya da değiştirilmesi durumunda 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 765, 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu hükümleri uyarınca gerekli adli işlemler başlatılır.

1.8. Ulusal ve ya Uluslararası hukuk çevrelerince belirlenmiş olan terör örgütleri lehinde yazı,propaganda içerikli ileti ve görsel içerik paylaşılması kesinlikle yasaktır,paylaşımda bulunan üye hakkında cezai yaptırım uygulanacaktır.

2. Siyasi ve dini içerik

2.1. Forumda siyaset ve herhangi bir siyasi partinin propagandası yapılamaz.

2.2. Forumda salt dini konularda ve/veya dinlerin temel konuları üzerine tartışma yapılamaz. Politik veya askeri konular ile doğrudan bir ilişkisi olan dini konularda, dini eserlerden ve/veya din adamlarını sözlerinden alıntı yapılması mümkün olabilir.

2.3. Dini eserlerden yapılan alıntılar ve/veya din adamlarının sözleri imza olarak; dini temalı resim ve çizimler avatar olarak kullanılamazlar.

3. Hakaret, Küfür, Kışkırtma, Alay ve benzeri

3.1. Foruma yazılan yazılarda her türlü resmi, tüzel ve gerçek kişilere, kurum ve kuruluşlara hakaret edilmesi, küfür vb. aşağılayıcı beyanlarda bulunulması yasaktır.

3.2. Foruma yazılan yazılarda argo kelimeler içeren, etnik, dini vb. saldırı / hoşgörüsüzlük, aşırı derecede provokasyon içeren yazıların yazılması, görsel ve işitsel malzeme gönderilmesi yasaktır.

3.3. Foruma yazılan yazılarda alay, iğneleme ve benzeri içeriğe genel kabul görmüş ahlak ve görgü kuralları içerisinde kaldığı sürece izin vardır. Yazılarda bulunan alay, iğneleme ve benzeri içeriğin genel kabul görmüş ahlak ve görgü kuralları içinde kalıp kalmadığının takdiri Forum Yönetimindedir.

3.4 Forumda şiddet içeren görsel vb. malzeme kullanılamaz, link verilemez.

4. Reklamlar

4.1. Foruma yazılan yazılarda veya koyulan linklerle ticari ürünlerin açık veya gizli reklamlarının yapılması yasaktır.

4.2. Foruma yazılan yazılarda veya koyulan bağlantılarla kullanıcının bir aracı üzerinden sattığı kitap, DVD, oyun vb. reklamının da yapılması yasaktır.

4.3. Bağış veya yardım kampanyaları gibi kamu yararına hizmet eden organizasyon ve/veya kampanyaların duyurularının yapılması forum yöneticilerinin iznine bağlıdır.

5. Alıntı ve kaynak gösterme

5.1. Foruma yazılan yazılarda kullanıcı tarafından yazılmamış yazı ve/veya yayınlardan yapılan uzun alıntılar açık bir şekilde belirtilecektir. Fikri ve Sınai Mülkiyet haklarını düzenleyen Türkiye Cumhuriyeti kanun ve yönetmeliklerine ve Türkiye Cumhuriyeti’nin taraf olduğu uluslararası antlaşma ve sözleşmelere aykırı olarak alıntı yapılamaz.

5.2. Foruma yazılan yazılarda yapılan alıntılarda mutlaka kaynak gösterilmelidir. Kaynak gösterme eğer kaynak bir internet sitesiyse kaynağın site içindeki tam adresi, basılı süreli yayın ise yayın ismi, tarih ve sayfa numarası, basılı ve süresiz bir yayın ise yayın ismi, yazar ve sayfa numarası bilgileri şeklinde olmalıdır. Kaynağı belirsiz (anonim) yazı, belge, e-posta vb materyal, kaynak olarak kabul edilmeyecektir.

6. Forum lisanı

6.1. Bu forumun lisanı Türkçedir. Yabancı kaynaklardan yapılan alıntılarda alternatif lisan olarak İngilizce kullanılabilir. Bu durumda mesajın içeriğine dair açıklayıcı bir not ve mesajın konma gayesi Türkçe olarak belirtilmek zorundadır.

6.2. Foruma yazılan yazıların güzel ve özenli bir Türkçe ile Türkçenin yazım ve dil bilgisi kurallarına uygun olarak yazılması gerekmektedir.

6.3. Tamamı büyük harflerle yazılmış yazılar, içinde bulunan çok sayıdaki gramer ve imla hatası yüzünden okunması ve/veya anlaşılması güç yazılar silinecektir. Forum yöneticileri gerektiğinde böyle yazıların düzeltilmesini talep edebilirler.

7. Kayıt, kullanıcı ismi, avatar ve imza

7.1. Bir forum kullanıcısını başka bir isim ile foruma üye olması yasaktır. Bu durumun forum yönetimi tarafından fark edilmesi durumunda üyenin üyeliği derhal bitirilecektir.

7.2. Seçilen kullanıcı isimleri, avatar ve imzalarda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı, rencide edici, küfür ve/veya hakaret içeren, dini ve/veya etnik saldırı ve/veya hoşgörüsüzlük içeren içerik ve resimler kullanılamaz.

7.3. Forum yönetimi gerekli gördüğü takdirde ve gerekli gördüğü sürede foruma kayıt olmuş ancak hiç bir mesaj atmamış üyelerin üyeliklerini iptal etme hakkına sahiptir.

7.4. Forumda kullanılacak avatarlarda herhangi bir siyasi parti ve hareketin simgesi olan veye andıran veya siyasi bir iması olan herhangi bir imaj kullanılamaz.

7.5. İmza ve avatar resim boyutları belirtilen boyutları geçmemelidir. İmza için 600X200 avatar için 150X150.

7.6. Üyeler mesajları ile birlikte olsun veya olmasın silinme talebinde bulunamaz.

8. Yeni başlıklar, yeni konular ve mesaj yazma

8.1. Halihazırda mevcut bir konu hakkında moderatör onayı alınmadıkça yeni bir başlık açılamaz.

8.2. Açılan bir konunun doğru alt forumda olduğuna dikkat edilmelidir.

8.3. Konu içeriğini tam olarak özetleyen başlıklar kullanılmalıdır. (“Bu Nedir?”, “Lütfen Okuyun” ve benzeri gibi başlıklar kullanılmamalıdır.)

8.4. Aşırı geniş bir yelpazeyi kapsayan başlıklar kullanılmamalıdır. (“Türk Dış Politikası”, “Türk Hava Kuvvetleri” gibi)

8.5. Konu başlık isimlerinin tamamı büyük harfle yazılmamalıdır.

8.6. Konu başlığı ile doğrudan ilgisi olmayan yazılar, tartışmaya herhangi bir katkı sağlamayan baştan savma yorumlar, "one liner" olarak tabir edilen, tartışma ve bilgi alış verişine herhangi bir katkısı bulunmayan yazılar silinir.

8.7. Aynı konu hakkında kısa zaman içinde peş peşe birden çok yazı yazılmamalıdır.

8.8. Okunabilirliği ve forumun işlevselliğini zorlaştırabilecek, görüntü kirliliğine neden olabilecek her türlü yazı stilinin-renginin, grafiğin, mesaj biçimlendirmesinin kullanımı yasaktır. Tamamı büyük harflerden oluşan mesajlar yazmak yasaktır.

8.9. Birkaç kelimeden ibaret “teşekkür” amaçlı mesajların gönderilmesi yasaktır. Teşekkür etmek istediğiniz üyeye özel mesaj yolu ile teşekkür ediniz.

9. Resimler

9.1. Foruma konulacak resimlerin kaynaklarının belirtilmesi gerekmektedir.

9.2. Foruma konulan resimlerin kamuya açık ve/veya herkesin kullanımına sunulan kaynaklardan alınması tercih edilmelidir.

9.3. Foruma konulan resimler özel ve/veya herkesin kullanımına sunulmayan bir kaynaktan alınmış ise eser sahibinin izni olmalıdır.

9.4. Foruma konulan ve eser sahibi tarafından kaldırılması istenen resimler hiç bir uyarı bulunmadan silinecektir.

10. Ceza Sistemi

10.1. Uyarı ve Hatırlatma: Forum kurallarına uyulmadığı zaman kullanıcıya gönderilir. Amacı kullanıcıyı uyarmak ve kullanıcıya forum kurallarını hatırlatmaktır. Uyarı ve hatırlatma gönderme sayısı Forum Yönetiminin takdirindedir.

10.2. Geçici Uzaklaştırma: Forum kullanıcısının kendisine gönderilen uyarı ve hatırlatma ile sonuç alınamayan durumlarda uygulanır. Amaç üyenin foruma tekrar kazandırılması için şans tanımaktır.

10.3. Üyeliğin sona erdirilmesi: Geçici uzaklaştırma ile sonuç alınamayan durumlarda üyelik sona erdirilir. Ağır ihlallerde herhangi bir dereceli uyarı sistemi işletilmeden de üyelik sona erdirilebilir. Bu konuda takdir yetkisi Forum Yönetiminindir.

İşbu forum kuralları Trmilitary forum yönetimi ile üye arasında yapılmış bir sözleşmedir. Trmilitary foruma giriş ve onu kullanım hakkı tanır. Burada ayrıca belirtilmemişse Trmilitary forum 'la bir anlaşma yapılmamışsa, Trmilitary forum sadece sizin ticaret dışı, bireysel kullanımınız içindir. Trmilitary forum işbu sözleşmeyle ifade edilip kullanıcıya tanınanlar dışındaki bütün hakları elinde tutar. Üyeler yada foruma kayıt yapmadan ve misafir olarak adlandırılan kişiler, Trmilitary forumda sunulan materyali Trmilitary Forum Yönetiminin yazılı izni olmaksızın hiçbir şekilde kopyalayamaz, yayınlayamaz, değiştiremez, dağıtamaz, başka bir bilgisayara yükleyemez, postalayamaz, iletemez ve bunun için üçüncü kişilere yardım edemezler. Trmilitary forumdan bu şekilde materyal alanlar bunları hiçbir yerde kullanmayacaklarını ve 24 saat içinde bilgisayarlarından sileceklerini, sunulan yada herhangi bir üyenin yayınladığı materyali herhangi bir amaçla Trmilitary forumdan almaları yada yukarıda zikredilen maddelerde kullanmaları halinde hiç bir surette delil olarak göstermeyeceklerini kabul ve taahhüt ederler.

Üye Trmilitary foruma kaydını tamamladıktan sonra yada üyelik istenmeyen yerler için yukarıdaki zikredilen tüm maddeleri ve gerektiğinde yukarıdaki maddelerin kanunlar önünde geçerli olduğunu ve aksi davranışta bulunduğunda suçlu olduğunu şimdiden beyan ettiğini kabul eder.[/spoiler]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2014, 23:49 
Akıncılar

Sayın matmat, ice man'ın birilerine sabun yapardım dediği bir mesajı bana gösterin ben siliyor muyum silmiyor muyum bakın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2014, 23:50 
Üye

Bi başka öneri mesajımızı silinince şu sebepten dolayı silindi diye özel mesaj atılsın yada konuya şu sebepten silindi yazın.

E peki benim ki neden silindi.

En son PARS tarafından 24 Eyl 2014, 23:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2014, 23:54 
Üye

Hocam mesajlarımı siliyorsunuz tamam kabul ,bari cevap verdiğimiz adamınkini de silin de cevap vermemiş gibi olmayalım .

''Türk Silahlı Kuvvetleri, bölücü terör örgütü tamamen yok edilinceye kadar bu haklı mücadelesine azim ve kararlılıkla devam edecektir. bu vesile ile aziz şehitlerimize bir kere daha huzurunuzda tanrıdan rahmet diler, aziz ruhları önünde saygı ile eğilir, ailelerine ve bütün Türk ulusuna başsağlığı dileriz."

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2014, 23:55 
Süvariler

Bu konuda ben de Sayın PARS'ı destekliyorum. İletilerimiz silindiğinde bize gerekçesiyle beraber bildirilmeli.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2014, 00:02 
Akıncılar

Hocam mesajlarımı siliyorsunuz tamam kabul ,bari cevap verdiğimiz adamınkini de silin de cevap vermemiş gibi olmayalım .
Herhangi bir kurala aykırı olmayan mesajı nasıl silebilirim? Bu sizin meseleniz, forum kurallarını öğrenin, sizin mesajınınz da silinmesin.
Alıntı:
Bu konuda ben de Sayın PARS'ı destekliyorum. İletilerimiz silindiğinde bize gerekçesiyle beraber bildirilmeli.
Arkadaşlar ben üye uzaklaştırmaktansa sakıncalı mesajları silme ve uyarma yöntemini tercih ediyorum. Forumda olduğum zaman içinde de o kadar çok mesaj siliyorum ki her birine sebebini açıklasam başka iş yapamaz hale gelirim. Eğer bir mesajınızın silinme sebebini merak ediyorsanız forum kurallarını açın içinde vardır.
Alıntı:
Yaptığınız ankette tarafıma belirttiğiniz İmzasın da taşıdığı Teröristi kaldırıp, dalga geçer gibi Farklı bi teröristi yerleştirdi...

Imtiyaz değilde nedir ?
Bu görmezlikten gelmek değil midir?
Fotoğraftaki şahsın terörist olduğuna dair kanıtınızı 1 saat içinde bekliyorum. Kanıt gelmezse şamar gelecek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2014, 00:09 
Üye

Alıntı:
Herhangi bir kurala aykırı omayan mesajı nasıl silebilirim? Bu sizin meseleniz, forum kurallarını öğrenin.
Alıntı:
Arkadaşlar ben üye uzaklaştırmaktansa sakıncalı mesajları silme ve uyarma yöntemini tercih ediyorum. Forumda olduğum zaman içinde de o kadar çok mesaj siliyorum ki her birine sebebini açıklasam başka iş yapamaz hale gelirim. Eğer bir mesajınızın silinme sebebini merak ediyorsanız forum kurallarını açın içinde vardır.
Alıntı:
Yaptığınız ankette tarafıma belirttiğiniz İmzasın da taşıdığı Teröristi kaldırıp, dalga geçer gibi Farklı bi teröristi yerleştirdi...

Imtiyaz değilde nedir ?
Bu görmezlikten gelmek değil midir?
Fotoğraftaki şahsın terörist olduğuna dair kanıtınızı 1 saat içinde bekliyorum. Kanıt gelmezse şamar gelecek.
2. Siyasi ve dini içerik

2.1. Forumda siyaset ve herhangi bir siyasi partinin propagandası yapılamaz.

2.2. Forumda salt dini konularda ve/veya dinlerin temel konuları üzerine tartışma yapılamaz. Politik veya askeri konular ile doğrudan bir ilişkisi olan dini konularda, dini eserlerden ve/veya din adamlarını sözlerinden alıntı yapılması mümkün olabilir.

2.3. Dini eserlerden yapılan alıntılar ve/veya din adamlarının sözleri imza olarak; dini temalı resim ve çizimler avatar olarak kullanılamazlar.

3. madde zaten bu forumun din ile ilgili ne düşündüğünü kanıtlıyor ,
Adamın dine resmen sövmediği kaldı bir şey demediniz biz Dinimizi savununca forum kurallarını çiğnemiş olduk .
Elinizi vicdanınıza koyun cevap verin bunu kendinize yedirebiliyorsanız lütfen mesajlarımıda üyeliğimide silin ve bu sitesinin FORUM olduğunu bir daha iddia etmeyin
Saygılarımla ..

''Türk Silahlı Kuvvetleri, bölücü terör örgütü tamamen yok edilinceye kadar bu haklı mücadelesine azim ve kararlılıkla devam edecektir. bu vesile ile aziz şehitlerimize bir kere daha huzurunuzda tanrıdan rahmet diler, aziz ruhları önünde saygı ile eğilir, ailelerine ve bütün Türk ulusuna başsağlığı dileriz."

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 344 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 13 4 5 6 7 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: