TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 28 Tem 2017, 01:42

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 344 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5 6 7 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Forum İşleyişi Önerisi.
MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2014, 21:57 
Genel Yetkili

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

"Spor ve sağlık" başlığı neden kilitli?

viewtopic.php?f=67&t=4015&start=150

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2014, 21:58 
Üye

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2014, 22:12 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:

Artık kilitli değil tankgunner hocam.

Alıntı:
Yorum beğenme olabilir aslında.

Gündemimde olmakla beraber öncelikli değil.

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2014, 22:16 
Genel Yetkili

Alıntı:

Artık kilitli değil tankgunner hocam.

Alıntı:
Yorum beğenme olabilir aslında.

Gündemim de olmakla beraber öncelikli değil.
Çok teşekkür ederim Sn.KILIÇ.

Sevgi ve Saygılarımla..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2014, 11:13 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Terörle Mücadele konu başlığına problem mi var?

Ne zamandır yeni mesaj geldiğinde son sayfaya git desem sürekli 166. sayfa açılıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2014, 01:13 
Uzaklaştırıldı

Yazım kuralları bence çok katı,benim yaşıtlarımdan birini getirin şurda yazı yazamaz,iki yazıdan sonra uyarılardan bıkar gider,aslında bende bırakcaktım ama inatçı bir kişiliğim var malasef bazen işe yarıyor,forumda yazı yazabilmek için evde türkçe çalışıtım ve yazımı düzetip geldim ama bu defada,telefonda yazı yazarken cok zorlanıyorum,hani gençlere biraz imtiyaz gösterseniz forumu alır götürür bu gençler,cünkü bu kadar kaliteli kültürlü insanlar yok coğu yerde,hatta hiçbir forum sitesinde yok:)

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2014, 01:20 
Uzaklaştırıldı

Siz yazım takıntılı forum görmemişsizin. Benim bildiğim bir savunma forumu var katılımcı olmak için Orhan Pamuk olmak gerek.
Burada İskandinav özgürlüğü var onun yanında.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2014, 01:21 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Şurada üç beş yazım kuralından kaçınan adamın bu forumu bir yere taşıyamayacağı kesin. İstediğimizde öyle çok bir şey değil. Noktasına virgülüne dikkat etsin yeter.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2014, 01:29 
Uzaklaştırıldı

Doğru diyorsunuzda,benim yaşıtlarımda durum malasef cok cok kötü,ben kısaltma yapan herşeye abuk sabuk cevaplar veren yersiz ingilizce kelime yazanları demiyorum ki ,sadece yazım kurallarında biraz daha imtiyazlı davranmanızı istiyorum size burdan facebook'ta konuştugum bir konuşmayı atim,hiçbişey anlamazsınız iddaa ediyorum,sadece gençleri küstürmeyin diyorum,mesajlarını direk silmek yerine düzeltme yapılabilir yada uyarılabilir.
edit:imla

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2014, 01:36 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Yazılarını düzeltmeye çalışsınlar. Böyle yazmak gençlik göstergesi değil yozlaşmışlığın eğitimsizliğin göstergesi. Buna inatla uymayan adamla işimiz olmaz. Ayrıca bu mevzuda çok görmezden geldik. Amacımız yanlış bir şeylerin doğrusunu öğretmek. İstediğimiz de temel anlaşılır yazım biçimi. De Da niye ayrı yazılmamış diye tepki göstermiyoruz. Noktayı ve virgülü yerli yerinde kullanmadıkları için anlatmak istedikleri yanlış anlaşılan bir yığın insan mevcut. Bir de şu bahsettiğiniz anlaşılmaz yazı yazan tipler de bu forumdan uzak dursun ya da kendilerini eğitsinler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2014, 01:43 
Akıncılar

Siz yazım takıntılı forum görmemişsizin. Benim bildiğim bir savunma forumu var katılımcı olmak için Orhan Pamuk olmak gerek.
:lol: Ben bu mesajı görmemişim.
centurul Hocam, BurakZ'ni sözlerini ciddiiye al burası gerçekten rahat.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2014, 01:43 
Akıncılar

Hocam sen de çok bodoslama yazıyordun virgül yok, nokta yok, noktadan sonra büyük harf yok. :)

Ama cezalardan sonra gözle görülür bir düzelme var, bunu ciddi yazıyorum. Biz düzgün yazıyoruz da n'oluyor, bizi de uçurdular :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2014, 01:45 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Orada dil bilgisi bahane atmak şahane.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2014, 02:35 
Uzaklaştırıldı

Geçen ssf üye olayım dedim,adam benden bi ikamet istemediği kaldı,kışlaya çevirmişler adamlar orayı yakında bi kaç kişiyi direğe selam verdirirlerse şaşırmam:)

Not:Balıkçı üstadım ben zaten takip ediyorum herkezi hani daha yeni yeni mesaj yazmaya başladık ama kimin ne yazıp cizdiğini biliyoruz,ben burasıda kışlaya dönmesin diye haksız yere kimsenin hakkı yenmesin diye bu kadar,eleştiriyorum eğer forum olarak gençleri bu alana yönetmezsek ne anlamı kalır ki topun tüfegin..

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2014, 03:46 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Gençler eğitimsizlikle yönelmez. Eğitimsiz gençlere hitap etmiyor burası. Gerçekten öğrenmek isteyenler üye olmalı. Mevcut kurallar belli. Kimseyi de sıkmıyoruz. Uymayanla işimiz yok. Daha uzamasın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2014, 03:55 
Uzaklaştırıldı

Gençler eğitimsizlikle yönelmez. Eğitimsiz gençlere hitap etmiyor burası. Gerçekten öğrenmek isteyenler üye olmalı. Mevcut kurallar belli. Kimseyi de sıkmıyoruz. Uymayanla işimiz yok. Daha uzamasın.
Trmilitary kuruluş amacı,savunma sanayisini türk halkına ilgi duyması kurulmadı mı ben mi yanlış biliyorum üstadım..

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2014, 03:59 
Akıncılar

Hocam biraz çaba sarfetmek lazım. Biraz düzgün Türkçe kullanmak çok büyük bir istek değil. Kimse de tabletten yazarken çıkan ingilizce karakterlere kızmıyor. Sadece basit birkaç kurala uymamız gerektiğinden bahsediyorlar, böylece insanlar birbirini yanlış anlamamış olacak.

Mesela virgül kullanılması gereken yerde virgül, nokta kullanılması gereken yerde nokta kullanmak.

Paragraf yaparken bi satır boş bırakmak, noktadan sonra bir boşluk bırakıp büyük harfle başlamak, özel isimleri büyük harfle başlayarak yazmak.

İlkokul Türkçesi... Eh, onu da bir zahmet yapalım...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2014, 04:10 
Uzaklaştırıldı

Ben yanlış anlaşıldım galiba yada yanlış anlattım ben sadece forum yönetimin biraz daha imtiyazlı davranmasını istedim,gençleri küstürerek bi yerlere gelemez kimse,farkındayım coğu kişinin yaşı büyük ve karşışındaki insanlarıda belli bir olgunlukla cevap yazmalarını istiyorlar benim isteğim kalp kırmadan o kişiyi doğru yöne sevk etmesidir forum ahalisinin ,sonuçta siz büyükler yol göstermesseniz nasıl bulucaz biz yolumuzu.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2014, 04:27 
Akıncılar

Haklısınız ancak yöneticiler ve moderatörler biz gençler gibi bolca boş vakti olan insanlar değil. Yurtiçinde/yurtdışında çalışan var, çoluğu çocuğu olan var. Bütün bu hengamede vakit ayırıp foruma giriyorlar, bir de gereksiz işlerle mi uğraşsınlar ? TRM dışarı açık bir forum olduğu için yüzlerce insan giriyor, hangi biriyle güzellikle uğraşsınlar ? Hem güzellikle yaklaşınca bu sefer karşı taraf olayı uzatma eğilimine giriyor.

Biraz anlayış gösterin.

Sektöre genç, kaliteli beyinler kazandırmak SSM'nin görevi. TRM'nin görevi sektöre gençleri kazandırmaktan çok bu alana ilgi gösteren insanlara doğru bilgi sunabilmek ve Türkiye'de savunma sanayii kültürünü oluşturmak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2014, 05:17 
Akıncılar

@centurul, bu dil ve imla konusu önemli , Theavengers üşenmemiş çok güzelde izah etmiş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2014, 16:52 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Hocam geçenlerde world of tanks oynarken iki türkün konuşmasına denk geldim. Yazdıkları abartmıyorum şöyleydi.

Mrb nsln b sg trf. Bni tkp t. Konuşma bu şekilde uzayıp gitti.
İlk önce yabancı dil zannetmiştim. İsimlerden anladım türk olduklarını.

Yani yeni gençlik çok değişik. Hızlı yazı yazmak için yeni yazım dili türettiler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2014, 17:02 
Süvariler

Sayın BurakZ hangi forum orası?

Ayrıca ben mi cahil kaldım bilmiyorum. SSF olarak bahsedilen yer neresi. Yoksa sayın BurakZ'nin de bahsettiği yer orası mı? :oops:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2014, 19:07 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Sn. Centurul, kaç yaşındasınız bilmiyorum. Şahsen, 2008'den beri TRM'de üyeyim. Üye olduğumda lisedeydim. Şu an üniversite öğrencisiyim. Bir kez imla yüzünden ceza almadım :)

Bu imla kurallarını, sadece kendiniz için, sizi bir kalıba sokuyormuşuz gibi hissetmeyin lütfen. Benzer şekilde düşünen diğer üyeler için de aynısını söylüyorum. Sade, okunabilir yazı, epeyce forum zevkini ve deneyimini arttırıyor diyebilirim. Vallahi ne yalan söyleyeyim, imla kuralları yüzünden ceza/uyarı vermeyi tercih eden biri değilim elimden geldiğince mesajı düzeltmeye çalışıyorum ancak noktalama işaretinden sonra boşluk bırakmayan, paragraf geçişi kullanmayan, iç içe geçmiş, denemeden hallice mesajları okumuyorum.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2014, 19:22 
Akıncılar

Sen aynı zamanda TRM Okulundan mezunsun, iyi bir önrenciydin. Birde Lejyoner vardı tam mezun olacaktı kayboldu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2014, 19:39 
Genel Yetkili

Ulen 40 yaşında hayatının baharında bir eleman olarak y kuşağından zılgıt yiyip , üstelik bir de ihtiyar ilan ediliyorum öyle mi?

Ymn edyrm ck krldm beya...

Şimdi küçükbey, eğer mümkün olduğunca kurallara uyarak yazarsanız , yaş grubuna bağlı olmaksızın herkes sizi anlar ve paylaşımda bulunmuş olursunuz.

Yok eğer emesen lisanı ile yazarsan sadece sen gibiler seni anlar, biz seni anlayamayız veya okumadığımızdan anlamamayı tercih ederiz. E bu da forumumuzun paylaşım ve münazara ve hatta bazen tartışma temelli kültürüne ters bir durum.

Hah işte kuşak farkı dediğin şey de zaten iki nesil arasındaki iletişimsizlik ve devamında oluşan zihniyet farkı değil mi?

Dolayısıyla dil, imla, ifade önemlidir diyip sizi kurallara davet ediyorum. Ha diyorsanız ki ; ben mümkün olduğunca düzgün yazmaya çalışıyorum, maksadım dikkat etmeyen yaşıtlarım, onlar için ve onlar adına yazıyorum bu itirazları . Ben de derim ki bu ne kibirdir arkadaş, seni kim sözcü yaptı. O çocuk belki de kitap yerine telefonundan buraları ve benzer yerleri okuyarak hem bilgilenip hem de imla eksiğini kapatmayı arzu ediyordur ne biliyorsun?

Neyse netice itibarı ile konuştuğumuz dilin yazım kuralları belli. En azından minumum seviyede riayet edilmesi de forumumuzun kurallarından. Uyan yazar uymak istemeyen okur. Su yolunu bulur.

Bir diğer konu da, o size bu yüksek özgüveni ve toplum adına konuşma isyan dilini kazandıran gezi sürecine selam olsun. Böyle bir özgüven iyi bir kazanç ama, bilgelik ve kendine has da olsa kurallarla ifade edilmezse nasıl anlatacaksınız biz ihtiyarlara derdinizi.

Bu güzel, ince ve çaktırmadan trolleme girişiminize de saygı duyuyor, böylesine uygunsuz bir talep için harcadığımız zamanın bedelini de ayrıca hesaplıyorum.

Selametle...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2014, 19:51 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ben 16 yaşındayım, neden yazmakta zorluk çekiyorsunuz? Noktalamaları düzgün yapın cümlenin başı ve özel isimler büyük olsun, pek de zor değil açıkcası. Biraz da olgun, seviyeli tartışma forumlarına katılın zamanla düzelirsiniz, hem de Türkçe'ye bir katkınız olur, hem de yeni şeyler öğrenirsiniz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2014, 19:52 
Süvariler

Sayın dum yazısıyla "yeter la dağılın artık" demiş olsa da değerli centurul, içinize çok mu atmıştınız ne yaptınız böyle birdenbire? Ayrıca benden evvel defaatle yazıldığı gibi noktaya virgüle az biraz da üslubunuza dikkat ederseniz hiçbir sıkıntı olmaz. Ben buraya kaydolduğumda sivilcelerim yeni çıkıyordu sonra ilköğretim diplomamı aldım, sivilcelere veda ettik onların yerini inceden tüylere verdik, lise diplomamı da aldım, sakallarım halen yok bu arada :D bu sene sonuna doğru da bir üniversiteli olarak yazmaya devam edeceğim daha sonra kısmet olursa baba, dede falan... Velhasıl yaşla ilgili hiçbir sıkıntınız yahut çekinceniz olmasın. Anlaşılamama mevzuu da anlatımınızı daha etkili kılarak geçilir; dert etmeyin yani.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2014, 21:38 
Süvariler

Benim anladığım; sorun kuralların olması değil, uygulama şekli. Biraz da diğer üyelerin tutumundan rahatsız olmuş.
Kurallar ve üslup konusunda yeni üyelerin ya da yeniçerilerin söylediklerini fazla önemsememek lazım. Önemsememekten kastım sert, ukala olan söylemlerdir.

Yöneticiler ve özellikle akıncılar zaten oldukça anlayışlıdır. Bilhassa akıncılar sorulan sorulara oldukça samimi cevaplar veriyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Haz 2014, 13:35 
Uzaklaştırıldı

Sorularıma Cevap veren herkeze Teşekkür ederim.Bazen benim böyle fevri çıkışlarım oluyor,kimsenin başını ağrıtmak istemezdim forum ahalisinden özür diliyorum..

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2014, 09:21 
Uzaklaştırıldı

ANKA cirit füzesi atmış yazayım diyorum ANKA geçen konu başlığını aratamıyorum. Çok yaygın kelimeymiş. İçinde ANKA geçen kaç başlık olurki. Bağlaç değilki bu yaygın kelime olsun. Google yaygın kelime demiyor trilyonlarca şeye rağmen ama forum bulamam forumda çok kullanılıyor çok yaygın diyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2014, 11:22 
Akıncılar

Google'a gir "site:trmilitary.com XXXX" diye arat çıkar. Bu site arama konusunda çok iyi, SSF'nin arama motoru çalışmıyor, dışarı kapalı olduğu için Google ile de arama yapılmıyor, sonuçta samanlıkta iğne arar gibi konu aramak zorunda kalıyorsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2014, 11:31 
Uzaklaştırıldı

Birde ben çok iddialı bir düşüncem değil ama bir öneri gibi şunu düşünüyorum
Forum izin verdiği için sanki yapma kzorundayız daha iyiymiş gibi bir sürü ana başlıklar yapmışız
Hava Kuvvetleri Kara kuvvetleri Kitaplar filan gibi yani. Bu bana çok gereksiz geliyor. Ne gerek var böyle iki düzine üst başlığa. Seperatör gibi konuları gurupluyor faydalı gibi geliyor ama bence gereksiz bir yol. Bütün her şeyi forum diye bir başlık altında yazmak daha hoş olmazmı. Belki bir tanede duyurular şikayetler gibi idari başlık olur iki tane yeter. WAFF gibi yani her şey aynı yerde olsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2014, 12:55 
Genel Yetkili

Sistem tanıtımi, kara-hava-deniz gibi kişiye özel ilgi alanı tasnifi, bunların tanitim ve fotograf olarak ayırılması, arama motoru bile kullanmadan istedigin konuyu bir iki tıklamayla bulma,

başlangıçta herhangi bir konu ile alakası bilinemeyen bazı sorular ve geyik icin merak ettikleriniz ve sohbet gibi basliklar ki eğer buralarda muhabbet uzar ve arada faydalı tartışmalar ve bilgiler gelirse ilgili oldugu başlıga taşıma gibi,

Yöneticileri zorlayan ama okuyucular icin kullanışlı bir forum başlık tasnifi hedeflenmişti.

Sen ne yapiyorsun diye sorarsanız, biraz da her konuyu takip edebilmek için "yeni iletiler" sekmesini imlerime ekledim , tek tıklamayla canlı tüm konu başlıkları sürekli okumak için önümde akıyor. Yok eğer başlık açacak isem ilgili konu başlığına gidip orada açıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2014, 13:02 
Süvariler

Birde ben çok iddialı bir düşüncem değil ama bir öneri gibi şunu düşünüyorum
Forum izin verdiği için sanki yapma kzorundayız daha iyiymiş gibi bir sürü ana başlıklar yapmışız
Hava Kuvvetleri Kara kuvvetleri Kitaplar filan gibi yani. Bu bana çok gereksiz geliyor. Ne gerek var böyle iki düzine üst başlığa. Seperatör gibi konuları gurupluyor faydalı gibi geliyor ama bence gereksiz bir yol. Bütün her şeyi forum diye bir başlık altında yazmak daha hoş olmazmı. Belki bir tanede duyurular şikayetler gibi idari başlık olur iki tane yeter. WAFF gibi yani her şey aynı yerde olsun.
Yahu "arama - bulma konusundan" şikayet edip böyle bir öneride bulunmak çok ilginç gerçekten. :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2014, 14:26 
Uzaklaştırıldı

Ben bunu hep düşünüyorum. Böyle bir yeteneği var diye forumu elli parçaya bölmek bana yanlış geliyor. Alt alta akıp gitsin forum tek başlıkta ne farkı var.
Yani burası ile alakalı değil dünyadaki bütün forumları düzetmek için öneriyorum
Ne zaman olur bu biliyormusunuz mesela yazılım geliştirme forumu dur biri Visual BAsic öbürü C## öbürü JAVA diye ana başlıklar olur çünkü bir birlerinin alanına geçmezler asla ama bir forumda uçakalr tanklar toplar diye ayrılmaması lazım forumun
Hobiler diye bir forum olsa makrome resim elişi maket yemek diye ayırırsın mesela ama sulu yemek susuz yemek pilav diye bir daha ayırmaya gerek yok. Bizimki sulu yemek susuz yemek diye ayrım çünkü burası bütün konular bizim konularımız

En son BurakZ tarafından 24 Haz 2014, 14:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2014, 14:29 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Böyle daha uygun. Düzen iyidir. Bu sistem değişmeyecek. Konu kapandı. Bir gün forum açarsan forumunda uygularsın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2014, 14:46 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Burak önce kendi içinde ki çelişkiden kurtul, forum düzeni kolay iş.

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2014, 15:38 
Akıncılar

Burak önce kendi içinde ki çelişkiden kurtul, forum düzeni kolay iş.
:D :D :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2014, 22:52 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

İşin şakası bir yana burada yazılan tüm önerileri ve şikayetleri(kimse kusura bakmasın bazıları saçma da olsa) dikkate alıyorum takip ediyorum yapılabilecekleri vaktim ve bilgim elverdiğince yapıyorum,teknik yönden bazen desteğe ihtiyacım oluyor sağ olsunlar bir kaç arkadaşımız yardım edebileceklerini söylüyorlar lakin bu arkadaşlarımızı yakinen tanımadığım için forum sistemine müdahale edilmesine çok sıcak bakamıyorum,kimse kusura bakmasın.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Haz 2014, 07:03 
Akıncılar

bu forumlarda arama yapmak çok zor
ANKA cirit füzesi atmış yazayım diyorum ANKA geçen konu başlığını aratamıyorum. Çok yaygın kelimeymiş. İçinde ANKA geçen kaç başlık olurki. Bağlaç değilki bu yaygın kelime olsun. Google yaygın kelime demiyor trilyonlarca şeye rağmen ama forum bulamam forumda çok kullanılıyor çok yaygın diyor.
Forum phpBB tabanlı, eski ve zayıf yanları olan bir yazılım. Sıkıntı ondan kaynaklı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2014, 21:28 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Aktif konular ikiye ayrılabilir. Mesela aktif konular 1 savunma içerikli olur. aktif konular 2 savunma dışı konular troll tartışmalar sohbetler için olur. Böylece konu bütünlüğünde denge olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2014, 14:49 
Bence;

Savunma Sanayi Firmaları Ve Ürünleri > Savunma Sanayi Projeleri

dağıtılarak "Askeri Forum" konularına atanmalıdır. Ben ANKA projesini hem askeri projelerde hem savunma sanayi projelerinde aramak durumunda kalıyorum ve devamlı benzer duplikasyonlar oluyor

Ayrıca

Askeri Forum > Ülkeler ve Silahlı Kuvvetleri

başlığı da lav edilerek diğer Askeri Forum başlıklarına serpiştirilebilir. Irak HvKuv yeni Su-25 lerini ben "Hava Kuvvetleri"nde mi arayacağım yoksa "Irak" başlığında mı? Ya da Ülkeler kalsın ama Askeri Forumda yer alan tüm başlıklar "TSK, THvKK, vs." olarak değiştirilsin. Böylece yine ayrışma ve dublikasyon engellenebilir

Bunlar naçizane önerilerimdir. Keyfiyet, Forum Yönetiminin takdirine sunulur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2014, 20:42 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Arama butonu hiç yardımcı olmuyor... Hem de hiç! Gıcık oldum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Tem 2014, 03:39 
Üye

Arama butonu hiç yardımcı olmuyor... Hem de hiç! Gıcık oldum.
Bazen google aramasindan yardim almak daha yararli olur, Mutlaka biliyorsunuzdur ama bilmeyenler icin:

Example Site:http://www.trmilitary.com

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2014, 02:04 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Siteye google özel arama eklendi.

Resimleri otomatik olarak boyutlandırma eklentisi eklendi.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2014, 03:02 
Genel Yetkili

Siteye google özel arama eklendi.

Resimleri otomatik olarak boyutlandırma eklentisi eklendi.
Elinize sağlık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2014, 03:09 
Akıncılar

Gerçekten ihtiyacımız vardı, elinize sağlık. Boyutunu da ayarlarsak çok daha güzel olacak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2014, 03:16 
Akıncılar

Bencede elinize sağlık,iyi olmuş,birde yavaşlatma sorunu falan gözardı edilip tapatalk olsa tadından yenmez.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2014, 04:27 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Böyle insanların gözüne sokar gibi oldu ama idare edin arkadaşlar, boyutunu ayarlayamadım henüz.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2014, 12:12 
Akıncılar

Rengini forum temasına uygun hale getirebiliyorsanız boyutu düşüremezseniz bile göze batmaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2014, 12:55 
Sn.Yönetim

Elinize sağlık harika olmuş
Ama mesaj gönderince sayfa yenilendiğinde çok parlıyor ve korkuyorum :)
Belki boyut ve ton yeniden düşünülebilir.

Saygılarımla

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 344 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5 6 7 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: