TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 30 Mar 2017, 07:54

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 344 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 57 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Forum İşleyişi Önerisi.
MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2013, 21:19 
Süvariler

Mesajlara puantaj önerim var. Tıpkı Hürriyetteki okur yorumları gibi .
dediğinizi puantaj gibi yada beğnip beğenmeme gibi daha önceleri geçmişte bende söylemiştim ama..;forum sakinleri pek dikkate almadılar,formu kirleteceğine işaret göstermişlerdi.. burasının bilgi-belge paylaşım formu olduğunu belirtmişlerdi... şimdi sizde sanırım benim gibi düşüncenizi paylaşmışsınız ..bence puanlam iyi bir öneri...
katılıyorum...

motorların sesleriii aks eder dağa taşa..; ordumun çelik kolu... ŞANLI EJDER SEN ÇOK YAŞA....

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2013, 21:26 
Süvariler

Alıntı:
dediğinizi puantaj gibi yada beğnip beğenmeme gibi daha önceleri geçmişte bende söylemiştim ama..;forum sakinleri pek dikkate almadılar,formu kirleteceğine işaret göstermişlerdi.. burasının bilgi-belge paylaşım formu olduğunu belirtmişlerdi... şimdi sizde sanırım benim gibi düşüncenizi paylaşmışsınız ..bence puanlam iyi bir öneri...
katılıyorum...
Puanlama yapınca yazarın eline ne geçecek? Ona göre "rütbe" mi alacak? Burası sözlük yada oyun forumu değil ki puantaj getirilsin. Velev ki getirildi, kim neye göre puanlama yapacak? Yeni üye olmuş birisi yazacak F-16'larımızı tek düğmeyle hurda yaparlar/ uçak gemimiz yok/ kaynak kodları... diye diğeri de doğru söylüyor diye basacak "şuku"yu. Böylece bilginin önemli olduğu bugünleri mumla arayacağız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2013, 21:47 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
dediğinizi puantaj gibi yada beğnip beğenmeme gibi daha önceleri geçmişte bende söylemiştim ama..;forum sakinleri pek dikkate almadılar,

Sayın ARSLAN4 dikkate almamak diye bir şey söz konusu değil aksine bende sizin ve diğer arkadaşların benzer görüşlerine oldukça sıcak bakıyorum ama teknik yönden bazı sorunlar var yoksa önerinizi hayata geçireceğim.

Allahü teâlâ hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2013, 21:54 
Süvariler

İlginize alakanıza teşekkür ederim..sağ olasınız.....

selamlar..sevgiler..saygılar....

motorların sesleriii aks eder dağa taşa..; ordumun çelik kolu... ŞANLI EJDER SEN ÇOK YAŞA....

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2013, 21:16 
Uzaklaştırıldı

Roket, Füze ve Mühimmatlar

HASSAS GÜDÜMLÜ STAND-OFF MÜHİMMATI (SOM)

Uzun Menzilli Hava Savunma Sistemi İhalesi yasi yasamiyorum nedeni cezami yedim
Kılıç üstadın son duyurusuna göre sadece akıncılar ve süvariler yazabiliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2013, 21:52 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Puandan kastınız mesaj sayısı mı?Hiç bir alakası yok. 10 mesaj yazarak da Süvari olunabilir. Kendinizi ve mesajlarınızı gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2013, 22:46 
Uzaklaştırıldı

Yazdığımız mesajların içeriğini yöneticiler değerlendiriyor.Foruma faydalı olduğumuz sürece akıncı da oluruz süvari de.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2013, 01:24 
Süvariler

Sadece yöneticilerin ve akıncıların puan verebilmesi daha iyi olur.

Belli bir puana ulaşan yeni üye ya da süvari yönetici onayı beklemeden otomatik olarak bir üst sınıfa geçebilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2013, 01:35 
Genel Yetkili

Biz o işi puanlama değil oylama usulüne göre yapıyoruz.

Mesajlarıyla dikkat çeken bir üye bir yönetici/akıncı tarafından süvari adayları başlığında teklif ediliyor.olumsuz görüş gelmezse fazla beklemeden süvariliğe geçiriliyor.

Akıncılık için farklılık olarak teklif üzerine anket açılıyor ve oylanıyor. Foruma katılışının ardından direk akıncı olanı bile gördüm şahsen.

Zorunlu olmasa da istikrarlı bir katılımcı ve paylaşımcı olmak , kendini ifade edebilecek bir dille mesaj yazmak da yeterli olacaktır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2013, 01:48 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Akıncılık için farklılık olarak teklif üzerine anket açılıyor ve oylanıyor. Foruma katılışının ardından direk akıncı olanı bile gördüm şahsen.
Açalım. Bir üyenin akıncı olması istendiği zaman, yönetici veya akıncılardan biri teklif sunuyor. Kabul görürse 1 hafta sürecek bir oylama açılıyor. Oylama sonucuna göre kişi akıncı yapılıyor. Hem yöneticiler, hem akıncılar oy kullanıyor.

Süvarilerde ise, yine bir akıncı veya yönetici öneri sunuyor. Akıncı oylamasından farklı olarak, yöneticiler uygun görürse kişi beklemeksizin süvariler grubuna dahil ediliyor.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2013, 01:51 
Genel Yetkili

İşte sonra renkleniyor ortalık. mavi,Sarı, lacivert, kırmızı ...

Aslında değişen bir şey de olmuyor genelde. Herkes yine yazacağını yazıyor.

Tabi bir de akıncılar bölümündeki çılgın partiler var. :mrgreen:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2013, 01:59 
Akıncılar

Herhalde akıncılığa giden yol, bildiğin konularda yazıp, bilmediğin konularda soru sormaktan ve öğrenmekten geçiyor. Üslup ve imla kuralları da cabası. Özellikle sitemizin en büyük hastalığı olan, her konuda fikir belirtip, hep soruya yanıt vermeye çalışmak akıncılığa giden bir yol değil. Sitemizde konusunda çok tecrübeli ve bilgili üstatlarımız var. Bence hangi grupta olursanız olun o üstatları takip edip, bilgilerinden ve tecrübelerinden yararlanmaya bakmak en iyi yöntem olacaktır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2013, 02:30 
Uzaklaştırıldı

Tabi bir de akıncılar bölümündeki çılgın partiler var.
Business Class olayı var yani köpükler, poker partileri :D
Alıntı:
Açalım. Bir üyenin akıncı olması istendiği zaman, yönetici veya akıncılardan biri teklif sunuyor. Kabul görürse 1 hafta sürecek bir oylama açılıyor. Oylama sonucuna göre kişi akıncı yapılıyor. Hem yöneticiler, hem akıncılar oy kullanıyor.
Bu iş Türkiye'nin Avrupa'ya girmesi gibi bir davaya dönüyor sonra , İnsan oralara giremeyeceğini bilse de yine de bir umut bekliyor işte :lol: :lol: Şaka bir yana bence asıl olan rahatça yazabilmektir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2013, 18:19 
Üye

1.Forum belli kişilerin belli gurupların paylaşım alanı olmuş alanı oldu.
2.Guruplara dahil olmayanlar bir konuda soru dahi soramaz hale geldi.
3.Guruplardakiler ne verirlerse onunla idare edeceksin.Biz bundan neyi, ne kadar öğreneceğiz.
4.Konu başlıklarının kapanması dahi uygun değilken,yorum başlıklarının dahi kapatılması..! diyecek birşey bulamıyorum.
5.Hakaret ve siyaset konularının bahane edilmesi son derece abesle iştigal. Üyeliği geçici yada devamlı durdurursun olur biter.
6.Süvarler ve Akıncılar dışındakiler gereksiz mahlukat yerine konulmuş oldu böylece.

Bütün forumdakilere saygılarımı sunuyorum. Sayın KILIÇ üyeliğimi iptal edin,lütfen.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2013, 18:31 
Akıncılar

6.Süvarler ve Akıncılar dışındakiler gereksiz mahlukat yerine konulmuş oldu böylece.
Yok böyle bir şey yahu, eğer böyle hissediyorsanız ciddiye alınır bu. Yönetim tartışır konuşur çözüm bulur. Buraya yazmanız yeterli.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2013, 19:21 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Bu karardan sonra:
1.Forum belli kişilerin belli gurupların paylaşım alanı olmuş alanı oldu.
2.Guruplara dahil olmayanlar bir konuda soru dahi soramaz hale geldi.
3.Guruplardakiler ne verirlerse onunla idare edeceksin.Biz bundan neyi, ne kadar öğreneceğiz.
4.Konu başlıklarının kapanması dahi uygun değilken,yorum başlıklarının dahi kapatılması..! diyecek birşey bulamıyorum.
5.Hakaret ve siyaset konularının bahane edilmesi son derece abesle iştigal. Üyeliği geçici yada devamlı durdurursun olur biter.

Bütün forumdakilere saygılarımı sunuyorum. Sayın KILIÇ üyeliğimi iptal edin,lütfen.
İyide hak böyle mi savunulur. Uygulamadan kaynaklı yanlışları aktarırken üslup nerede? Her şeyi kestirip atıyorsunuz, esip gürlüyorsunuz hem de anlamdan dinlemeden.
Yaşanan yoğun şikayetlerden dolayı böyle bir uygulamaya gidildi. Sonuçta kurunun yanında yaşta yandı. Varsa yanlışımız ki var, bu böyle ifade edilmez. Bana kalsa sadece kayıtlı kullanıcılar ve yönetim olsun. Sıkıntılı adamlarla da ileti raporlama yöntemiyle rahatlıkla mücadele ederiz.

Sonuç olarak böyle üslupsuz şikayet ve eleştiri olmaz. Önce insan kendini eleştirecek sonrada karşısındakini.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2013, 09:59 
Üye

Bilgisi olmayanın bilgisi olanlarla tartişmaya girmesi.Anlamadan bilmeden her tartişmaya dahil olması.Elbet sizin canınızı cok sıkar sizi ( yöneticileri) anyabilirim

Ama kurunun yanında yaş' ın yanması ( Kendimi hiç bir yere koymuyorum ) Buda cok can sıkıcı ve inciltici...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2013, 12:25 
Süvariler

Bilgisi olmayanın bilgisi olanlarla tartişmaya girmesi.Anlamadan bilmeden her tartişmaya dahil olması.Elbet sizin canınızı cok sıkar sizi ( yöneticileri) anyabilirim

Ama kurunun yanında yaş' ın yanması ( Kendimi hiç bir yere koymuyorum ) Buda cok can sıkıcı ve inciltici...
Bilgisi olup ta yanlış bilen yok mu?
İlla belli kişiler mi doğruyu biliyor?
Birisi yada birileri yanlış konuşuyorsa sen yazamazsın yerine bu yanlışı yapan uyarılır baktın devam ediyor cezalandırılır.
Yok kimse yazmasın demek okullar olmasaydı bakanlığı güzel idare ederim demekten başka bir şey değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2013, 13:33 
Üye

Alıntı:

Bilgisi olup ta yanlış bilen yok mu?
İlla belli kişiler mi doğruyu biliyor?
Birisi yada birileri yanlış konuşuyorsa sen yazamazsın yerine bu yanlışı yapan uyarılır baktın devam ediyor cezalandırılır.
Yok kimse yazmasın demek okullar olmasaydı bakanlığı güzel idare ederim demekten başka bir şey değil.
Benim bu durumu destekledigim gibi bir algıya kapılmadnız değil mi? Tabiki belli bir kısım dogru bilir diye bir düşünceye sahip olamam.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2013, 13:46 
Üye

Bilgisi olmayanların.( Herkesi demiyorum.Bilgisi olanlarla( Yine herkesi demiyorum)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2013, 15:16 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Beyler yazdıklarımı tam okuyup değerlendirin. Bakalım ne yazmışım. Anlayıncaya kadar okumanızı tavsiye ederim. Yaptığınız çıkarımlar baştan sona yanlış. Yarı uyarı ve yarı öz eleştiri içeren yazımdan yine bu tarz çıkarımlara izin vermeyeceğim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2013, 18:39 
Genel Yetkili

Şu kadar sayfa sistem tartişması yapilacağina, site baskanlarina kendinizi ifade edebileceginiz bir ozel mesaj yazsaniz, suvari olmak istediginizi belirtseniz, zaten muhtemelen hemen suvari olacak ve o konulara mesaj atabilme hakkina kavusacaksiniz.

alinan onlemi, spamlere ve istenmemesine ragmen tekrar tekrar uye olup saga sola trolluk yapan densizlere karsi alinmis olarak gorunuz. paylasimci ve kendini ifade edebilen arkadaslar gorusu ne olursa olsun, üsluptan şaşmadiklari surece hepsi has uyelerimizdir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2013, 22:32 
Genel Yetkili

Eski forumda bende akıncı değildim. Bu 4 yıl(2008-2012) böyle sürmüştü. Bazı yılbaşlarında akıncılığa terfi edenler açıklanırdı. Yılın enleri falan olurdu. Ama hiçbir zaman beni niye yapmadılar diye isyan etmedik. Bazı erişemediğimiz bölümler oluyordu ama erişmek istediğimiz bilgilere de ÖM yoluyla site yetkililerinden temin edebiliyorduk. Belki gözden kaçmıştık ama ben hiçbir yöneticiye bu konu hakkında serzenişte bulunmadım. Akıncı olamadık diye de sitem edip foruma küsmedik. Ardından da TRM alternatifi başka savunma sanayi forumuna koşmadık. (SSF hariçtir ama oraya da pek uğruyorum denemez.) Bu aralar da TRM için yeni başlıklar konusunda fazla çalışmamız olamadı. Yoğun iş temposu diyelim affedin. Ferahladığımız vakit telafisi olacaktır. Forum ahalisine sevgi ve selamlarımla.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2013, 23:27 
Süvariler

Eski forumda bende akıncı değildim. Bu 4 yıl(2008-2012) böyle sürmüştü. Bazı yılbaşlarında akıncılığa terfi edenler açıklanırdı. Yılın enleri falan olurdu. Ama hiçbir zaman beni niye yapmadılar diye isyan etmedik. Bazı erişemediğimiz bölümler oluyordu ama erişmek istediğimiz bilgilere de ÖM yoluyla site yetkililerinden temin edebiliyorduk. Belki gözden kaçmıştık ama ben hiçbir yöneticiye bu konu hakkında serzenişte bulunmadım. Akıncı olamadık diye de sitem edip foruma küsmedik. Ardından da TRM alternatifi başka savunma sanayi forumuna koşmadık. (SSF hariçtir ama oraya da pek uğruyorum denemez.) Bu aralar da TRM için yeni başlıklar konusunda fazla çalışmamız olamadı. Yoğun iş temposu diyelim affedin. Ferahladığımız vakit telafisi olacaktır. Forum ahalisine sevgi ve selamlarımla.
Yöneticilerden rica etsek de şu yılın enlerin tekrar yapsalar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2013, 01:10 
Akıncılar

Alıntı:
Yöneticilerden rica etsek de şu yılın enlerin tekrar yapsalar.
Yöneticiler bircok şeyi gözden kaçırmıyor merak etmeyin, benim savunmamada ihtiyaçları yok ama , belki bircok kişiden aynı seyleri duyarsanız, daha pozitif etki yaratabilir diye yazıyorum.sonucta onlar bu forum için değerli zamanlarından feragat ediyorlar,eleştiriden önce biraz empati lütfen.

Saygılar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2013, 01:56 
Süvariler

Yanlış anlaşıldım sanırım eleştiri mahiyetinde söylemedim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2013, 04:13 
Akıncılar

Siz üstünüze alınmayın, genel anlamda yazdım

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ara 2013, 22:03 
Genel Yetkili

Spor adı altında bir başlık açabilirmiyiz. Eskiden yasak diye biliyorum ama bi deniyelim derim.

Zaten mevcut :
viewtopic.php?f=67&t=4015

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ara 2013, 22:35 
Süvariler

Alıntı:
Spor adı altında bir başlık açabilirmiyiz. Eskiden yasak diye biliyorum ama bi deniyelim derim.

Zaten mevcut :
Sanırım arkadaş futbol ağırlıklı bir başlığı kastetti.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ara 2013, 23:11 
Genel Yetkili

Alıntı:
Alıntı:

Zaten mevcut :
Sanırım arkadaş futbol ağırlıklı bir başlığı kastetti.
Türkiye'de spor=futbol algısını yok etmek için sporun tüm branşlarını tek başlık altına topladık : )))))

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2013, 01:32 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

İş yoğunluğundan ötürü konuya cevap yazamadım bu güne kadar,fırsat bulduğuma göre bir kaç noktaya değinmek istiyorum. Bu uygulamanın fikir babası ve uygulayıcısı benim arkadaşlar,yaptığımız uygulama doğrudur,yanlıştır ve ya eksiktir bu tartışılır ama verilen karara saygı duymak gerekir. Herkes uygulamaya kedi bakış açısı ile baktığı için farklı yorumlar oluşması normal yöneticiler olarak bizim bakış açımızı söylemem gerekirse biz son günlerde iletilerin içerik bakımından kalitesinin ve seviyesinin düştüğünü gözlemliyoruz bunun bir nebze önüne geçmek ve engellemek için daha önce uyguladığımız uygulamayı tekrar hayata geçirmek durumunda kaldık.

Bu uygulamaya neden mecbur kaldığımıza gelirsek,

Foruma kayıt olan her yeni arkadaşımız mevcut konuları başından sonuna kadar okuma zahmetinde bulunmadığı için ayrı konular ve aynı sorular sürekli bir döngü halinde tekrar tekrar işleniyor.

İletilerin kalite bakımından oldukça yüzeysel ve sığ ifadelerden oluştuğunu ayrıca üslup bakımından da benzer olumsuzlukları gösterdiğini gözlemliyoruz,bu durum üyelerimiz arasında rahatsızlıklara yol açtığı bir gerçektir.

Yukarıda ki olumsuzluklar ve benzerlerinin önüne geçmek için gerekli her türlü önlemi alacağımızı buradan bir kez daha dile getirmek istiyorum,bu uygulamadan sonra üye kaybımız olacaktır belki ama bizim için nitelik nicelikten önemlidir. Bu forum kâr amacı gütmeyen bir oluşumdur misyon ve vizyonumuz da bellidir.

Göstereceğiniz anlayış ve hassasiyet için teşekkür ederiz.

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2013, 23:43 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2013, 03:01 
Uzaklaştırıldı

İlk forumda çok iyi ve gelişmiş anket başliklari vardı,eksikliği hissediliyor.
O dönemdekilerde iyi bilirki, anketlerde bile çok güzel bilgilere ulaşabiliyorduk.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Oca 2014, 21:34 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Ben düzeysiz bir ileti göremiyorum. Sorun yok. Çok problemli bir ileti mevcutsa sağ alt köşedeki iletiyi rapor et seçeneğiyle beraber nedenini yazıp bize bildirirsiniz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2014, 14:43 
Akıncılar

Eh, zaten siyasi yorumların bir çoğu da sansürsüz, özgür bir ülke olmamız için yapılıyor üstadım. Bunlar bu günlere bir günde gelmediler. Her türlü yasağa rağmen, Zübeyde Hanım hakkında sahte mahkeme belgeleri hazırlayıp, sitelerinden yaymak gibi eylemler yaparak geldiler. Burada gerçek yüzleri, sahte belge hazırlamak gibi alçaklıklara tenezzül etmeden gösteriliyor.

“Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur.” - İsmet İnönü

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2014, 15:03 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Forumu komple TOR serverlarına taşıyalım. Hızda bariz bir düşüş olacak ama kimse birşey iddia edemez veya bunu sen yazdın suçlusun diyemez. :) Çünkü TOR takip edilemez. (Marş gibi oldu yahu :))

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2014, 15:13 
Üye

Forumu komple TOR serverlarına taşıyalım. Hızda bariz bir düşüş olacak ama kimse bir şey iddia edemez veya bunu sen yazdın suçlusun diyemez. :) Çünkü TOR takip edilemez. (Marş gibi oldu yahu :))
Bir sayfayı artık bir saatte açarız TOR hızı ile.Sadece Hidden Wiki'ye girmek için 10 dakika bekledim.Hem FBI TOR'la ilgili bir baskın yapmıştı birkaç hafta önce.

-Carl von Clausewitz

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2014, 16:14 
Süvariler

Şu siyasi tartışma konusuna hakikaten dikkat etmemiz lazım,saçma sapan yaptırımlara maruz kalmayalım.Ben facebook,twitter dahi kullanmayan biriyim,işle alakalı konular dışında internette düzenli olarak takip ettiğim tek site Trmilitary...Çok yazık olur!Kaldı ki forumun iyice hareketlenmesi,konuların coşması yakındır ;)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2014, 20:26 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Bu tarz mevzularda gerekli önlemler alındı. Değerli üyelerimizden ricam iletilerine biraz daha dikkat etmeleridir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2014, 21:52 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Sayın Asik ben sildim. Biraz sakin olun. Durumu anlamadan dinlemeden öfke dolu iletiler paylaşmadan önce biraz düşünün. Askeri bir terim olacak ama bazen hedef küçültmek gerekir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2014, 21:55 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar bu Allahsız hırsızları ifşa etmeye devam edeceğiz bu siteyi kapatırlarsa yeni site kurarım.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2014, 21:57 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Doğrudur. Saygımda sonsuz. Ama iletinizdeki ifadeler son derece sıkıntılıydı. Ayrıca belirtmeliyim ki görüş ve düşüncelerim en az sizinki kadar belli ve aynı yönde. Ama biraz empati kuramazsanız anlaşamayız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2014, 22:00 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Yahu biraz sakin. Atalarımdan öğrendiğim şey mücadeledir. Kendini ezdirmeden yolu yordamına göre yapılan bir mücadele. Benim atalarımı bu topraklardan ne yunan ne ingiliz ne de Türk(Rumlarla işbirliği yapan vatan hainleri sonra yanlış anlamayın) ve Rum çeteleri atabildi. Hepsinin karşısında dimdik durup direndi. Bana bu mücadelenin nasıl yapılması gerektiğinide öğretmeyin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2014, 22:50 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Site kapanır korkusu ile bu yetim hakkı yiyen fakir fukaranın ekmeğini çalan( ya şimdi küfür ederdim de neyse) bu ak kan emicilerine buyun eğmeyiz.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2014, 12:46 
Akıncılar

Hem Sayın Kılıç ve Sayın Aşık'a desteklerinden ötürü teşekkür ederim. Sayın Teori ve Sayın Harzemşah'ı da anlıyorum. Zamanında ben de moderatörlük yapmıştım. Bazen her biri ayrı dava konusu olabilecek mesajlar üst üste birikiyor, ayıklayana, kırılanlara dert anlatana kadar canım çıkıyordu.

Yaşananlar insanı öyle çileden çıkarıyor ki bazen hakaret anlamına gelebilecek ifadeler kullanmadan edemiyoruz. Mümkün olabildiği kadar kaçınmaya çalışmakta fayda var. Bu noktada dikkat edilmesi gereken, bu tür ifadelerin asla forumdaşlara veya net olarak belirli bir sosyal gruba yönelik olarak kullanılmamasıdır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2014, 08:15 
Süvariler

K.Irak'da bulunan oluşumun adını yazınca malum şey çıkıyor ancak benzer ada sahip Baş K-urdistan yani Başkurtlar'ın yaşadığı bölgenin adı yazılınca da aynı kelime çıkıyor , yetkili bir arkadaş bu sorunu düzeltirse sevinirim. Foruma yeni katılan Orta Asya veya Kırım kökenli bir Türk arkadaşımız Başkurdistan yerine onların dilinde olan doğrudan K-urdistan kelimesini yazarsa şaşırıp kendisine hakaret olarak görebilir , hem forum Türk devletine hakaretmiş gibi anlaşılacak bu kelimeden doğacak yanlış itibardan kurtulmuş olur.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ba%C5%9Fkurdistan

NOT : Bana kalsa bütün Türk devletlerinden Arap eki olan istan kelimesini çıkartıp Eli kelimesi eklenmeli hem böyle sorunlar yaşanmamış olur. Türkeli , Türkmeneli , Kazakeli , Azereli , Kırımeli vb...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2014, 21:56 
Süvariler

Hepimiz ayni duygulari paylasiyoruz, haksizlik ve zulme maruz kalmis olan her insan asiri tepki verebilir buna ragmen bizlere yakisir bir sekilde kendimizi ifade etme gayreti icinde olmamiz gerekiyor.
Su anda Basbug tahliye edilmek üzere, bürtün Vatanseverler karsilamak üzere Silivriye gidiyor. Bu heyecani beraberce yasayalim.

Yasamis olunan bütün olumsuzluklara ragmen, bu olumsuzluklarin iyi diyebilecegimiz olumlu yönleri de var dersem pek yanlis olmaz. Bütün tutuklularin tahliye edilmesi dileklerimle hayirlisini diliyorum.

Oguz Koyutürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2014, 20:35 
Uzaklaştırıldı

30 Martta oylarınızı düzgün verirseniz sansürden felan korkmaya gerek kalmaz...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2014, 02:09 
Akıncılar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2014, 21:57 
Genel Yetkili

viewtopic.php?f=67&t=4015&start=150

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 344 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 57 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: