TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 24 Nis 2017, 18:19

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 344 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 4 57 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Forum İşleyişi Önerisi.
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2013, 02:50 
Akıncılar

Basit bir önerim var. Kurallar uygulansın...

[spoiler]
Alıntı:

FORUM KURALARI

1.5. Kanıtlanamayacak, bu anlamda da yazarına hukuki sorumluluk doğurabilecek iddialarla resmi, tüzel, gerçek kişi ve kurumlara tecavüzde bulunulamaz.

1.6. Her türlü şekilde SPAM yasaktır. Buna içeriği olmayan kısa cevaplar, sürekli yapılan tekrarlar ve konu dışı yazılan mesajlarda dâhildir. Foruma yazılan bir yazının SPAM olup olmadığının takdiri forum Yöneticileri ve Moderatörlerdedir. İçinde makul olmayan ölçüde smilies bulunan veya sadece smilieslerden oluşan mesajlar da SPAM kapsamında değerlendirilecektir.

2. Siyasi ve dini içerik

2.1. Forumda siyaset ve herhangi bir siyasi partinin propagandası yapılamaz.

2.2. Forumda salt dini konularda ve/veya dinlerin temel konuları üzerine tartışma yapılamaz. Politik veya askeri konular ile doğrudan bir ilişkisi olan dini konularda, dini eserlerden ve/veya din adamlarını sözlerinden alıntı yapılması mümkün olabilir.

2.3. Dini eserlerden yapılan alıntılar ve/veya din adamlarının sözleri imza olarak; dini temalı resim ve çizimler avatar olarak kullanılamazlar.

3. Hakaret, Küfür, Kışkırtma, Alay ve benzeri

3.1. Foruma yazılan yazılarda her türlü resmi, tüzel ve gerçek kişilere, kurum ve kuruluşlara hakaret edilmesi, küfür vb. [color=##00FF00]aşağılayıcı beyanlarda bulunulması yasaktır.[/color]

6.2. Foruma yazılan yazıların güzel ve özenli bir Türkçe ile Türkçenin yazım ve dil bilgisi kurallarına uygun olarak yazılması gerekmektedir.

8.6. Konu başlığı ile doğrudan ilgisi olmayan yazılar, tartışmaya herhangi bir katkı sağlamayan baştan savma yorumlar, "one liner" olarak tabir edilen, tartışma ve bilgi alış verişine herhangi bir katkısı bulunmayan yazılar silinir.

[/spoiler]

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: Forum İşleyişi Önerisi.
MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2013, 17:51 
Süvariler

Alıntı:
üslüp, niyet vs herhangi bir nedenden dolayı yanlışım olmamasına rağmen gördüğüm kadarıyla başlıklara yorum eklemem cevap yazmam engellenmiş. iyi niyetle kurulduğunu düşünüp üye olduğum bu siteden kaydımın silinmesini istiyorum.
Konu sizin şahsınızla ilgili değil...
Alıntı:
Kayıtlı kullanıcı ve yeni üyelere Askeri Forum bölümümüz ileti yazmaya kapatılmış olup sadece okumaya açıktır,bu durumun kalıcı olup olmaması üyelerin forum içerisinde ki davranışları sonucu belli olacak.
Adamın yorum yazması engellenirse forum içindeki davranışı nasıl gözlenecek?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2013, 18:00 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:

Yazmanız var anlaşıldığı gibi peki okumanız var mı,ne yazmışım ben.
Alıntı:
Kayıtlı kullanıcı ve yeni üyelere Askeri Forum bölümümüz ileti yazmaya kapatılmış olup sadece okumaya açıktır,bu durumun kalıcı olup olmaması üyelerin forum içerisinde ki davranışları sonucu belli olacak.

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2013, 18:17 
Akıncılar

Olmazsa olmaz kimseyi zorla tutmuyoruz uygulamalarımız bu.
Ya çok merak ediyorum yazma yetkisi versek ne yazacaksınız, şunlardan üç beş tane alalım, kandile atalım, Yunana saldıralım falan filan.
Bir konuda KILIÇ'ın yaptığı yorum. Yeterki şu forumda vaktimiz boşa gitmesin, yeni şeyler öğrenelim, gerekirse benim de yazma yetkim kaldırılsın. Bu forum kar amacı güden, yüksek tık alma amacı olan bir forum değil burada yanılıyorsunuz. Forumun amacı doğrudan savunma sanayii'ne olan ilgiyi arttırmak ve bunu yaparken de akılcı-doğru bilgilerden faydalanmak, yoksa "Apache alalım Yunan'da bile var" yazılabilecek bir sürü forum var, burada olmamızın amacı farklı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2013, 18:19 
Akıncılar

Alıntı:
Olmazsa olmaz kimseyi zorla tutmuyoruz uygulamalarımız bu.
Ya çok merak ediyorum yazma yetkisi versek ne yazacaksınız, şunlardan üç beş tane alalım, kandile atalım, Yunana saldıralım falan filan.
Bir konuda KILIÇ'ın yaptığı yorum. Yeterki şu forumda vaktimiz boşa gitmesin, yeni şeyler öğrenelim, gerekirse benim de yazma yetkim kaldırılsın. Bu forum kar amacı güden, yüksek tık alma amacı olan bir forum değil burada yanılıyorsunuz. Forumun amacı doğrudan savunma sanayii'ne olan ilgiyi arttırmak ve bunu yaparken de akılcı-doğru bilgilerden faydalanmak, yoksa "Apache alalım Yunan'da bile var" yazılabilecek bir sürü forum var, burada olmamızın amacı farklı.
Ah kar olsada daha fazla yatirim yapilsa, yöneticiler idealizmleri cercevesinde cepten harciyorlar karsiliksiz. Bunlar biline..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2013, 18:22 
Akıncılar

İkinci önerim : Eski forumda olan yaş bilgisi girme zorunluluğu tekrar getirilse daha iyi olurdu, en azından karşımızdakine hitap ederken ona göre kendimizi ayarlardık. 40 yaşında adam 13 yaşında çocuğa dert anlatmaya çalışıyor, bu da anlamamakta ısrar ediyor tabi, yazık oluyor o adamın emeğine, bilse hiç uğraşmaz.

@Zagor hocam forumun ya da yöneticilerin banka hesapları varsa elimizden gelen yardımı yapalım, ne olacak yani 100 kişi 5TL verse 500TL yapar, birlikten kuvvet doğar, yeter ki forumun kalitesi-idealizmi-kuralları bozulmasın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2013, 18:24 
Akıncılar

İkinci önerim : Eski forumda olan yaş bilgisi girme zorunluluğu tekrar getirilse daha iyi olurdu, en azından karşımızdakine hitap ederken ona göre kendimizi ayarlardık. 40 yaşında adam 13 yaşında çocuğa dert anlatmaya çalışıyor, bu da anlamamakta ısrar ediyor tabi, yazık oluyor o adamın emeğine, bilse hiç uğraşmaz.
O mümkün bir şey değil.Forumda 99 yaşında arkadaşımız var.Yarın belki ben de 99 olurum,kısmet.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2013, 18:28 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

bilse hiç uğraşmaz.
Neden uğraşmıyor? Bilen bilmeyene öğretmez ise, nasıl ilerleyeceğiz? Karşısındakinin yaşı küçük ise ona göre bir üslup takınılır. Yaşı küçük üyelerimizi ,sadece yaşları küçük olduğu için dikkate almama, saygısızlık yapmak da forumda yeri olmayan bir hareket.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2013, 18:34 
Akıncılar

Alıntı:
bilse hiç uğraşmaz.
Neden uğraşmıyor? Bilen bilmeyene öğretmez ise, nasıl ilerleyeceğiz? Karşısındakinin yaşı küçük ise ona göre bir üslup takınılır. Yaşı küçük üyelerimizi ,sadece yaşları küçük olduğu için dikkate almama, saygısızlık yapmak da forumda yeri olmayan bir hareket.
Haklısınız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2013, 18:35 
Akıncılar

@Zagor hocam forumun ya da yöneticilerin banka hesapları varsa elimizden gelen yardımı yapalım, ne olacak yani 100 kişi 5TL verse 500TL yapar, birlikten kuvvet doğar, yeter ki forumun kalitesi-idealizmi-kuralları bozulmasın.
Diger arkadaslari tam olarak bilemem ama ben asla para mara almam, o zaman benim perspektifimden isin kutsalligi kacar (ki diger arkadaslar yesil isik yaksa bile kisisel degil asla, yani bireysel onlar da asla almazlar)..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2013, 18:41 
Süvariler

Alıntı:

Diger arkadaslari tam olarak bilemem ama ben asla para mara almam, o zaman benim perspektifimden isin kutsalligi kacar (ki diger arkadaslar yesil isik yaksa bile kisisel degil asla, yani bireysel onlar da asla almazlar)..
Yöneticiler için değil yahu.
Foruma katkı olması, yeni özelliklerin eklenmesi için yapılmış bir talep sanırım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2013, 18:43 
Süvariler

Alıntı:
O mümkün bir şey değil.Forumda 99 yaşında arkadaşımız var.Yarın belki ben de 99 olurum,kısmet.

99 yaşındaki benim :D Ben başından beri karşıyım bu yaş mevzusuna. Zamanında az dil dökmedim derdimi anlatana kadar.

en iyisi 99.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2013, 19:01 
Süvariler

Bu tarz (bilgiye dayali) forumlarda birseyler karalamak oldukca zahmetli bir is, yogun arastirma ve bilgi birikimi gerekir diye dusunuyorum. Sahsen hergun 3, 4 saatimi gecirdigim bu forumda okuyucu olmaktan memnunum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2013, 19:36 
Süvariler

Alıntı:

Alıntı:
Okuyabiliyorum çok şükür.Ancak askeri forum bölümü yoruma dayalı olduğu için bir üyenin en iyi gözlenebileceği bölümlerin başında yer alıyor.(Bana göre)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2013, 22:41 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:

Alıntı:
Okuyabiliyorum çok şükür.Ancak askeri forum bölümü yoruma dayalı olduğu için bir üyenin en iyi gözlenebileceği bölümlerin başında yer alıyor.(Bana göre)
Süvariler grubuna giriş kriterimiz üyenin bilgi seviyesi değil ki,forum içerisindeki davranışları,üslubu hal ve hareketleridir.Biz istiyoruz ki üye hal ve hareketlerine dikkat etsin nerede ne yazması gerektiğine özen göstersin o kadar yoksa kimseden ileri seviyede bilgili olmasını beklemiyoruz.Evet burası bir forum tabi ki çok çeşitli fikirler olacaktır bununla ilgili bir sorunumuz da yoktur ama ciddiyetsiz yaklaşımlara konuların kirletilmesine de müsade edemeyiz.Ya ben sitenin kurucusuyum her konuya yazdığımı gördünüz mü ama bir çok arkadaşımız kendilerini her konuya yazmaya mecbur hissediyorlar sanki kendilerini ispat ettirmek çabası içerisine giriyorlar,bunlara gerek yok.

Tekrar ediyorum kimsenin fikirlerini söylemesinde kendisini ifade etmesinde bilgilerini paylaşması ve katkıda bulunması ile ilgili bir sıkıntımız yok ve buna saygı duyuyoruz ama belirlediğimiz kural ve kaidelere de üyelerimizin saygı duymasını bekliyoruz.

Genelde bir üyenin bir kaç iletisinden sonra hangi yönde ilerleyebileceğini(gruplara yükselme ve ya uzaklaştırma yönünde) önce ki tecrübelerimizden yola çıkarak tespit edebiliyoruz ama insanız sonuçta gözden kaçırdığımız üyeler olabiliyor bu üyelerimiz de kendilerini fark etmemize olanak sağlarlarsa en kısa sürede gerekeni yaparız.Bir çok üyemizi ilk bir kaç mesajından sonra üst gruba yükseltmişizdir hatta iki ve ya üç kez uzaklaştılmasına rağmen üyeyi üst gruba yükseltmişizdir,kimseye karşı bir kin gütme ve ya ön yargımız yoktur beklentilerimiz oldukça basit ve uygulanabilir şeylerdir bunları yerine getiren her üyemiz istisnasız gruplara dahil edilir.

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2013, 01:52 
Süvariler

Benim görüşüm kurunun yanında yaşda yanacaktır. Mesela ben polemiğe girmem, huyum değildir yani. Şimdi benim de hakkım elimden alınmış oldu. Mesaj kirliliği olduğundan hem fikirim ama bu da forumun biraz aktif olmasını sağlıyor. Yoksa günde ne kadar gelişme oluyor ki SS ile ilgili millet mesaj yazsın. En azından "Yeni Üye" ve "Üye" şeklinde ayrılabilir. Yani normal Üyelere izin verilebilir gibi geliyor bana.(Yeni Üye olduğumu bilerek söylüyorum bunu)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2013, 02:06 
Akıncılar

Bu yazdığımı lütfen hadsizlik ve saygısızlık olarak algılamayın, yalnızca kendi görüşümdür eleştiriye açıktır;

Forum kapanmadan önceki üye grupları daha yerli yerindeydi, bu şikayetimi Sayın HARZEMŞAH'a da özel mesaj olarak göndermiştim. Benim gözümde Akıncılar üye grubunda olanlar çok bilgili-saygılı insanlar(dı), kesinlikle kahvehane muhabbeti yapmazlar, verilmesi gereken bilgileri güzelce verirlerdi, bundan dolayı bilgisiz olan ben bu gruptan birinin mesajını okuyunca güvenebilirdim, o bilgiyi tekrar araştırmazdım çünkü ya bir kaynaktan yazmış olurlardı ya da bizzat kendileri kaynaktı. Şimdi ise bu grup genişletilmiş ve eski kalitesinin bir tık altında; böyle olunca da artık yalnızca eski forumdan tanıdığım kişilerin yazdıklarına itibar etmeye başladım(Bu ifademi yanlış anlamayın, herkesin yazdığı gözümde değerli ancak onların ki daha farklı). Son zamanlarda yaşanan bazı şeyler de biraz haklı olduğumu gösterdi kendime.

Neyse sizin de gözlerinizi yorduk yaza yaza, kusura bakmayın artık :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2013, 02:22 
Süvariler

Alıntı:
Bu yazdığımı lütfen hadsizlik ve saygısızlık olarak algılamayın, yalnızca kendi görüşümdür eleştiriye açıktır;

Forum kapanmadan önceki üye grupları daha yerli yerindeydi, bu şikayetimi Sayın HARZEMŞAH'a da özel mesaj olarak göndermiştim. Benim gözümde Akıncılar üye grubunda olanlar çok bilgili-saygılı insanlar(dı), kesinlikle kahvehane muhabbeti yapmazlar, verilmesi gereken bilgileri güzelce verirlerdi, bundan dolayı bilgisiz olan ben bu gruptan birinin mesajını okuyunca güvenebilirdim, o bilgiyi tekrar araştırmazdım çünkü ya bir kaynaktan yazmış olurlardı ya da bizzat kendileri kaynaktı. Şimdi ise bu grup genişletilmiş ve eski kalitesinin bir tık altında; böyle olunca da artık yalnızca eski forumdan tanıdığım kişilerin yazdıklarına itibar etmeye başladım(Bu ifademi yanlış anlamayın, herkesin yazdığı gözümde değerli ancak onların ki daha farklı). Son zamanlarda yaşanan bazı şeyler de biraz haklı olduğumu gösterdi kendime.

Neyse sizin de gözlerinizi yorduk yaza yaza, kusura bakmayın artık :)
Üstadım,

Akıncılar, eski bildik tanıdık Akıncılar. Belkide bazıları nicklerini değiştirdiği için bir farklılık hissediyorsunuz. Yeni dönemde yalnızca 2-3 yeni üye katıldı Akıncılar grubuna...
Yok yok eski akıncılar değiller bence de. Eskiden gerçekten on numara insanlar vardı ama şimdi bakıyorum aralarında ekmeğe süremeyecek tipler var. Acı ama gerçek..

Ayrıca eskiden daha aktiflerdi şimdi neredeyse yazılarını özler olduk..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2013, 17:54 
Akıncılar

Bazı üyeler ''AKINCILAR'' grubuna müdahil olmuş, rengi kapmış, ama 1 mesaj dahi yapmadığı gibi foruma herhangi bir katkısı olmamış...

Madem demokrasi var forumun şu anki halinde, bende buradan Sanchez'i eleştirmek istiyorum... Sanchez, özellikle yeni gelen üyelere karşı, tutumu son derece yanlış... Birilerine yardımcı olmaktansa, dalga geçme, aşağılama, açık arama peşinde...

Saygılar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2013, 18:01 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Bazı üyeler ''AKINCILAR'' grubuna müdahil olmuş, rengi kapmış, ama 1 mesaj dahi yapmadığı gibi foruma herhangi bir katkısı olmamış...

Madem demokrasi var forumun şu anki halinde, bende buradan Sanchez'i eleştirmek istiyorum... Sanchez, özellikle yeni gelen üyelere karşı, tutumu son derece yanlış... Birilerine yardımcı olmaktansa, dalga geçme, aşağılama, açık arama peşinde...

Saygılar...

Hocam forum tekrar açıldığında belirttiğim gibi önceden kazanılmış haklar geri verilecek diye,yani bu arkadaşlarımız önceden de akıncı idi keza süvariler de öyle.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2013, 19:33 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Birilerine yardımcı olmaktansa, dalga geçme, aşağılama, açık arama peşinde...
Forum dışında daha önemli bir işim yokmuş gibi.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2013, 19:40 
Akıncılar

Alıntı:
Birilerine yardımcı olmaktansa, dalga geçme, aşağılama, açık arama peşinde...
Forum dışında daha önemli bir işim yokmuş gibi.
Ben yukarıda ki yazdıklarımı Siz'le ikili tartışmaya girmek için yazmadım, Forumda Yetkili olsun, üyeler olsun bugüne kadar kimseyle ikili tartışmaya girmedim... Bundan sonrada girmeyi düşünmüyorum...

Sadece yukarıdaki söylediklerimi dost tavsiyesi olarak kabul edin...

Saygılar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2013, 21:52 
Akıncılar

Forumda madem demokrasi var, herkes istediği kişileri ‘’Saygı çerçevesi içerisinde’’ eleştirme hakkı var diye düşünmekteyim… Önemli kişi, Önemsiz kişi ben o konuya girmem, (Herkes kendi açısından önemlidir) sadece bilgi düzeyine bakar geçerim…

Saygılar…

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2013, 22:00 
Akıncılar

Benim kastettiğim konuda bu, bir ''AKINCILAR'' grubuna müdahil olmuş bir üye, hiç bir konuda yorum yapmazsa, biz bunun önemli biri önemsiz biri olduğunu nasıl anlarız, ya da bilgi düzeyini nasıl anlarız...

Sizinde belirttiğiniz gibi konu uzatmaya değmez...

Saygılar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013, 15:53 
Üye

Forumda cok gereksiz yere mesaj atan arkadaslar var.Bazen dusunuyorum,bu insanlarin isi gucu yokmu?Hic durmaksizin hemen hemen her konuda mesaj atan arkadaslar var.Hep benzer insanlar savunma konularinda bilgiyi artirici hic bir etkisi olmayan mesajlar atiyor.Birde forumda asiri siyasete dogru gidis var.Siyaset tabiki konusulur ama heryerde okudugumuz gordugumuz seylerin tekrar dile getirilisi foruma olan ilgiyi azaltabilir.Bazi arkadaslar en iyi muhendis,en iyi asker,en iyi tarihci olmanin otesinde en iyi politikaci olma sevdasinda yaziyorlar.Hem kendi zamanlarini hemde bircok forum uyesinin zamanini bosa harciyorlar.Yeni yazilan bir sey varmi diye foruma geldigimizde ayni kisir tartismalari gormek insani uzuyor ve sogutuyor.Bir dusunup bin soylemekdense, bin dusunup bir soylesek daha iyi.

Forumun her yazilani yayinlamama politikasinida destekliyorum.Aslinda olmamali ama bazi arkadaslar kendini tutamiyorlar.O yuzdende boyle bir onlem alma geregi ortaya cikiyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013, 17:11 
Üye

Ben bu konuda birşeyler eklemek istiyorum,

Tamamen emin olmadan birşey yazmaya bilgi birikimimi yeterli görmüyorum, çünkü bazı arkadaşlar yanlışı düzeltmek yerine alay ediyor. Kendimi bu forumdan soğutmak istemiyorum.

Bunun yerine daha bilgili ve işbilir üyeleri yapıcı cevaplar vermeye yönelten sorular sormaya çalışıyorum.

Umarım doğru olanı yapıyorumdur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013, 19:31 
Akıncılar

Forumda cok gereksiz yere mesaj atan arkadaslar var.Bazen dusunuyorum,bu insanlarin isi gucu yokmu?Hic durmaksizin hemen hemen her konuda mesaj atan arkadaslar var..
Bunlardan biri de benim aksi gibi.. :roll:
Boşverin yahu.. Sonra çok boş kalır forum.. Üzülürsünüz bak sonra..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013, 19:46 
Genel Yetkili

Ben de üstüme alındıydım HDS senmişsin demek ki, rahatladım..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013, 20:14 
Üye

Alıntı:
Forumda cok gereksiz yere mesaj atan arkadaslar var.Bazen dusunuyorum,bu insanlarin isi gucu yokmu?Hic durmaksizin hemen hemen her konuda mesaj atan arkadaslar var..
Bunlardan biri de benim aksi gibi.. :roll:
Boşverin yahu.. Sonra çok boş kalır forum.. Üzülürsünüz bak sonra..
Alıntı:
Ben de üstüme alındıydım HDS senmişsin demek ki, rahatladım..
Keske herkes sizin gibi mesajlar atsa.
Sizler yazmaya devam edin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013, 23:37 
Genel Yetkili

Bende üstüme alınmadım değil hani, tank dışı konulara yazmamaya çalışsamda genel konularda kendimi tutamıyorum kusura bakmayın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013, 23:40 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Allah iyiliğinizi versin nerede üstüne alınmaması gereken varsa üstüne almış.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013, 23:42 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2013, 10:24 
Akıncılar

Alıntı:

Alıntı:
Kayıtlılar ve yeni üyelerin forumun her yerine yazma hakkı olması gerekir. Mesajları onaylama yetkisi de akıncılara ve hatta yeniçerilere de
verilirse yönetimin üzerindeki yük de kalkar, mesajlar da gecikmeden onaylanır. Teknik olarak mümkün olabiliyor mu biilmiyorum ama yöneticilerden başka tecrübeli üyelerin de mesaj onaylayabilmesiyle bu iş çözülür bence.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2013, 19:33 
Süvariler

Kollarini sivamaya basla simdiden. Ama bir aksilikte vaktim yoktu , islerim aksiyor gibilignden mazeret istemeyiz.

Sana simdiden kolay gelsin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2013, 19:51 
Akıncılar

Benden başka süvari/akıncı mı yok? Ben tüm gruba yetki verilmesinden bahsediyorum. Mevcut düzende yeni üye olanlar sadece merak ettikleriniz bölümüne yazabiliyor. O kısımda kendini göstermesi çok zor yeni üyelerin. Tüm konulara, denetim altında yazabilmeleri lazım. Bu denetimin de hızlı olması için az sayıdaki yöneticiye ek olarak tecrübeli üyelerin de yetkilendirilmesi iyi olur.

Yönetimin bu fikrin uygulanabilirliği hakkında bilgi vermesini rica ediyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2013, 19:52 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Akıncı grubuna yetki verilebilir.Teknik yönden bu mümkün.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2013, 19:57 
Akıncılar

Ansiklopedi bölümü dahil yeni üyelere açarsanız, kontrol altında mesaj göndererek yeni üyelerin hem foruma katkı yapması hem de kendilerini gösterebilmeleri adına iyi olur. Bu mesajları akıncılar da onaylayabilirse siz de rahatlarsınız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2013, 20:05 
Süvariler

Harika bir fikir.

Kollarini sivamaya basla simdiden. Ama bir aksilikte vaktim yoktu , islerim aksiyor gibilignden mazeret istemeyiz.

Sana simdiden kolay gelsin.
Bize vermezler zaten merak etmeyin :)

Edit:Şimdi gördüm vermeyeceklermiş zaten :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2013, 20:08 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Çoğu yeni üye konuları okumadan balıklama dalıyor,sorulmuş sorular tekrarlar yorumlar derken kısır döngü oluşuyor iki üç sayfada bir aynı şeyler konuşuluyor zahmet edip baştan okunmuyor konular.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2013, 20:10 
Akıncılar

Uygun olmayan mesajlar onaylanmasın zaten. Kötüye gidiş olursa da eski sisteme dönmek birkaç tık zaten. Denemeye değmez mi? Akıncılara da mesaj onaylama konusunda bir mesaj gönderirsiniz gayet iyi olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2013, 20:13 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Benim açımdan bir sıkıntı olmaz,diğer arkadaşların da görüşü önemli tabi.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2013, 01:47 
Süvariler

Uygun olmayan mesajlar onaylanmasın zaten. Kötüye gidiş olursa da eski sisteme dönmek birkaç tık zaten. Denemeye değmez mi? Akıncılara da mesaj onaylama konusunda bir mesaj gönderirsiniz gayet iyi olur.
Nasıl yani ? akıncılar mı ileti onaylıyacak ?

Ben sevmediğim bir adamın iletisini onaylarmıyım sizce? (akıncı olsam)

Bence az yetkiye sahip,mümkün olduğunca aktif olan birkaç kişiye onaylama yetkisi verilmeli ayrıca küçük düzenlemeler yapma iznide verilmeli ki,yöneticilerin yetişemediği yerlerde devreye girsinler.

Kaldı ki ben kimsenin sınırlandırmaya maruz bırakılmasına destek vermiyorum. Üye ya da süvari, kim içinden nasıl geliyorsa onu yazsın. Sonuçta forumdayız öyle değil mi?

İş iletilerdeki kaliteye gelecekse,üyelerden önce çok süvari var denetlenecek.Boş beleş adam çok...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2013, 03:41 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

İş iletilerdeki kaliteye gelecekse,üyelerden önce çok süvari var denetlenecek.Boş beleş adam çok...
Süvarilere de gerektiğinde yaptırımlar uygulanmakta, merak etmeyin.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2013, 09:11 
Akıncılar

Nasıl yani ? akıncılar mı ileti onaylıyacak ?

Ben sevmediğim bir adamın iletisini onaylarmıyım sizce? (akıncı olsam)

Bence az yetkiye sahip,mümkün olduğunca aktif olan birkaç kişiye onaylama yetkisi verilmeli ayrıca küçük düzenlemeler yapma iznide verilmeli ki,yöneticilerin yetişemediği yerlerde devreye girsinler.

Kaldı ki ben kimsenin sınırlandırmaya maruz bırakılmasına destek vermiyorum. Üye ya da süvari, kim içinden nasıl geliyorsa onu yazsın. Sonuçta forumdayız öyle değil mi?

Akıncılar, anladığım kadarıyla üyeyi sevmese de saygı gösteren kişilerden oluşuyor. Hem zaten tüm grubun onaylama yetkisi olacak, birinin onaylamadığını başka biri onaylayabilir, mesajın foruma gönderilecek seviyede olduğunun onaylanması yeterlidir. Ayrıca gönüllülerden oluşan yeni üyelerin mesajlarını onaylayan ayrı bir grup da kurulabilir. Bunlar yönetimin tasarrufundaki şeyler. Benim önerim yönetime yük bindirmeden yeni üyelerin foruma katkı yapmasını ve kendini göstermesini sağlamaya yöneliktir. Ne şekilde uygulanacağı, nasıl olacağı yönetime bağlı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2013, 13:08 
Süvariler

Bence forumun isleyisi iyi. Heran bir yetki ve yönetim degisklige hic sicak bakmiyorum ve bence de gerek yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2013, 19:51 
Akıncılar

Bence forumun isleyisi iyi. Heran bir yetki ve yönetim degisklige hic sicak bakmiyorum ve bence de gerek yok.
Üyeler bölümünde son sayfalara bakarsanız yeni üyelerin çok az bir kısmı mesaj yazmış, çok daha azı üye statüsüne yükselebilmiş süvari akıncı hiç yok. Bu şekilde forum tuz gölüne döner bir müddet sonra.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2013, 23:42 
Süvariler

onaylanmayan mesajlarımızı ''kendi mesajlarınız'' bölünümde göremiyoruz,onları silip atıyormusunuz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Mar 2013, 00:01 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Onaylanmayan mesajlar forum sistemi dolayısıyla silinmekte, evet.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Mar 2013, 00:07 
Üye

2008 yılından beri takip ediyorum ne ögrendiysem okuyarak ögrendim bu forumdan 2 ay oldu kayıt olalı,forumdaki yaşca büyük vede kıymetli bilgileri olan insanlar var,forumun kirlenmemesi için benim gibi az bilgisi olanlar,fazla okuyup az yazsa forum kirlenmemiş olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Mar 2013, 04:08 
Süvariler

Onaylanmayan mesajlar forum sistemi dolayısıyla silinmekte, evet.
aslında onaylanmadı diye gelen mesajın içinde bizim yazdığımız mesaj olursa bizde kaybetmemiş oluruz.
Sonuçta iyi kötü bir bilgi var içinde.

olabilirse tabi.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 344 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 4 57 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: