TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 18 Oca 2018, 22:22

Tüm zamanlar UTC+03:00

Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.
Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 48 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Siyaset Bölümü
MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2013, 18:28 
Yeni Üye

Forumda konular siyasete kayınca üyeler uyarılıyor ve iletiler siliniyor . Evet , burası bir askeri forum fakat bence siyaset de askeri konulara gayet bağlı bir konu . Forumda siyaset bölümü olsa ve bu konular orada tartışılsa diğer konularda konu sürekli siyasete kaymaz ve daha iyi bir forum ortamı olur bence . :geek:

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: Siyaset Bölümü
MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2013, 18:36 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Forumda konular siyasete kayınca üyeler uyarılıyor ve iletiler siliniyor . Evet , burası bir askeri forum fakat bence siyaset de askeri konulara gayet bağlı bir konu . Forumda siyaset bölümü olsa ve bu konular orada tartışılsa diğer konularda konu sürekli siyasete kaymaz ve daha iyi bir forum ortamı olur bence . :geek:
Biz toplum olarak siyaset tartışmayı bilmiyor, beceremiyoruz. Hemen hakarete başlıyoruz. Tartışmayı karşı tarafa bağırıp çağırmak, kendi görüşünü ısrarla kabul ettirmek zannediyoruz. O yüzden bırakın siyaset tartışmak yasak olsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2013, 18:41 
Süvariler

Bence olsun ama tadında bırakılsın, terör başlığında bana yazılanlara bakabilirsiniz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2013, 18:44 
Akıncılar

Konuları siyasete kaydıranları direkt forumdan atmak lazım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2013, 18:48 
Süvariler

Siyaset bölümü olmasın burası askeri forum bunda herkes hemfikir ama bir teröristleri destekleyen siyasetçiler hakkında yorum yapamayacaksak veya askeri harekatları etkileyen siyasi gelişmeleri tartışamayacaksak konuşamayacaksak bu forum niye var.

Toplum olarak karşındaki dinlemeyi- anlamayı bilmesek de demokrasiyi sadece kendi düşüncesini söylemek olarak görsek de peki hep susarak ne zaman demokrasiyi, tartışmayı öğreneceğiz.

Kahramanlık; saldırıp bir daha dönmemektir.

"Ben devletimi, yedi düvele karşı yokluk içinde savaşarak kurmuşum. Şimdi bana silah çekenin ağzına, o namluyu sokarım " Osman Pamukoğlu

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2013, 18:54 
Akıncılar

Böyle bir bölümümüz olursa ben size olacakları yazayım. İlk olarak biri fikrini belirtecek, sonra 2. kişi fikrini belirtecek, karşılıklı atışmalar başlayacak, en son kişisel hakaretler uçuşacak, son olarak da yöneticiler bu kişileri banlayıp, konuyu kitleyecek. Nereden mi biliyorsun dersen, şuan siyaset bölümümüz yok ama forumda ısrarla siyaset yapanlar var ve her seferinde sonuç bu anlattıklarıma geliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2013, 18:55 
Süvariler

Konuları siyasete kaydıranları direkt forumdan atmak lazım.
Sizin çoktan atılmanız gerekiyordu, yani hoşgörüsüz bir ortamda olsaydık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2013, 19:00 
Süvariler

Hemen hemen hiç siyasete girmemiş bir üye olarak fikir beyan ediyorum ki, Tek kelimeyle B...u çıkar... Zaten gidişat hiç iyi değil, birde böyle birşey olursa ne anlamı kalır Trmilitary isminin? Tr siyaset açılacaksa o başka.

Ben buraya siyaset için girmiyorum. Siyaset için milyonlarca yer var. Bula bula burasını mı buldunuz? Elde avuçta kalan tek forum burası. Bırakın da temizkalsın burası...

Oyum..HAYIR.Açılmasın. :ugeek:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2013, 19:17 
Uzaklaştırıldı

Böyle bir gündem açılırsa forumdaki badem bıyıklı ya da badem çağlaları anında tek çatı altında toplanır. Ve Yoğun bir çatışma yaşanır. Hiç gerek yok. Açılan konularda zaten bazı kişilerin siyasi - dünya görüşü aşağı yukarı belli oldu. Ekstradan olayı kızıştırmanın anlamı yok.

Soytarıların ömrü, kralarınınki kadardır. (Fransız ata sözü)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2013, 19:20 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Sadece Süvariler ve Akıncılar kısıtlaması ile olabilir diye düşünüyorum...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2013, 19:26 
Süvariler

Zaten başka kim kaldı ki? herkes ya akıncı ya da süvari. Az sayıda normal üye var sürekli aktif olan.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2013, 20:31 
Akıncılar

Biz toplum olarak siyaset tartışmayı bilmiyor, beceremiyoruz. Hemen hakarete başlıyoruz. Tartışmayı karşı tarafa bağırıp çağırmak, kendi görüşünü ısrarla kabul ettirmek zannediyoruz. O yüzden bırakın siyaset tartışmak yasak olsun.
Bende Sayın Wolvorine'ye katılıyorum... Ayrıca her konuyu siyasete bağlayan üyelere kısıtlamalar getirilmesini uygun görüyorum...

Saygılar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2013, 04:45 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Öncelikle konu yanlış bölüme açılmış taşıyorum.

Siyaset bölümüne sıcak bakmıyoruz yönetim olarak,burada bahsedilen önerilerin(siyaset üzerine ayrı bir site,gruplara özel siyaset bölümü vb.) hepsini daha önce denedik ama olumlu sonuçlar alamadık.

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2013, 12:45 
Süvariler

Konu siyaset olunca maalesef kontolümüzü kaybediyoruz çoğumuz.Buna ben de dahilim.
Savaş siyasetin uzantısıdır doğru ama beceremiyoruz işte.
Akıncılar da birbirine giriyor,üyeler de yani bu bağlamda bir tartışma adabı oturtamadık,oturtamıyoruz.
Ben mümkün mertebe bu tip konulardan uzak kalmaya çalışacağım.
Rencide ettiğim arkadaştan da bilahare özür diliyorum.
Saygılarımla.

Büyük Millet Meclisi sizin yiğitlik çevrenizde korkusuzca bağımsızlık mücadelesine devam edebilmiştir. Bu nedenle Ankaralı hemşehrilerimin, bu vatanı kurtarma mücadelesinde ayrı bir şeref hissesi vardır.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2013, 17:42 
Süvariler

Konu siyaset olunca maalesef kontolümüzü kaybediyoruz çoğumuz.Buna ben de dahilim.
Savaş siyasetin uzantısıdır doğru ama beceremiyoruz işte.
Akıncılar da birbirine giriyor,üyeler de yani bu bağlamda bir tartışma adabı oturtamadık,oturtamıyoruz.
Ben mümkün mertebe bu tip konulardan uzak kalmaya çalışacağım.
Rencide ettiğim arkadaştan da bilahare özür diliyorum.
Saygılarımla.
Zaten millet olarak siyasetten diplomasiden çok savaşta başarılıyızdır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2013, 17:33 
Akıncılar

Bu konu "siyaset bölümünün" neden açılmaması gerektiğini çok güzel gösterdiği için duyurular kısmına sabitlenebilir :) -Kirli sakallı bir üye

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2013, 18:11 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Daha -açılsın, -açılmasın tartışmasını beceremezken böyle ateşten gömleği kim giymek ister?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2013, 18:34 
Akıncılar

İşte bu yüzden ''SİYASET''in yasak olması ne kadar güzel bir uygulama olduğu tekrar anlaşılıyor... Yetkim ve haddim değil, ama siyasi tartışmalar yapmak isteyen forumda işi yok bence, Yöneticilerde böyle düşünüyordur umarım ?

Foruma üye olanlar, burada siyasi tartışmalardan çok forumun amacı için geliyor ki,

TRMilitary
Tam Bağımsız Bir Türkiye İçin Yerli Savunma Sanayi

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2013, 18:37 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Türk tarihini Yunan , Ermeni tarih kaynaklarından eleştirirsin İsrail yerel gazetelerinden alıntı yaparsın Türkiye ekonomisini eleştirirsin en son çare de yetişin başlığı kilitleyin diye çağrı yaparsın ...
Lütfen biraz saygılı olalım kaynak çeşitliği konulara objektif olarak bakabilmemizi sağlar. Şu anda batıda Ermeni tezlerine verilen en doğru cevaplar ermeni arşivlerinden çıkan ve onları okuyan kişiler tarafından sunulan verilerdir. O yüzden keşke sizde her kaynağı okusanız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2013, 18:56 
Akıncılar

Forum kurallarını istismar etmeyin arkadaşlar burası forumla ilgili bir öneri konusu "siyaset yapma bölümü" değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2013, 19:04 
Süvariler

Siyaset bu foruma bulaşmasin.Çesitli şekilde bulaştirmaya çalışanlara yol verilmesinden yanayim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2013, 19:35 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Konuyu baştan sona okuyup değerlendirilene kadar kilitli kalacak.Kullanılan üslup ve hitap şekilleri dikkate alınacak.

Alternatif uygulamalar yapabiliriz.

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2013, 19:49 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Kural ihlali içeren iletiler silindi,değerli üyeler fikirlerinizi belirtebilirsiniz lakin kuralların dışına çıkmayın özellikle üsluba dikkat ediniz.Belki kısıtlı olarak bir bölüm açabiliriz bunu diğer arkadaşların da görüşüne sunacağım.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2013, 20:10 
Akıncılar

Forum için huzursuzluktan, yöneticiler için bütün gün ileti silmekten başka birşey değil, hiç gerek yok. Zaten şu anda da isteyen inceden siyaset yapabiliyor, gerek yok...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2013, 14:17 
Uzaklaştırıldı

Geçmişe bakarak söylüyorum.
Askeri yetkililer, sivil otoritenin söylem ve icraatlarına "Biz bu konuda tarafız"diyerek görüşlerin ide bildirerek gidişata yön verir ve etkilerdi.Bu durum az da olsa halen devam etmekte.
Bu site askeri bir site diye siyasi görüşler kısıtlanıyor.Askerin en rütbelileri bir şekilde siyaset yapıyor da biz SİVİLLER, sivil kişiler tarafından kurulduğunu düşündüğüm sitede siyaset kısıtlanıyor. :?: :!:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2013, 16:43 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Benim şöyle küçük bir düşüncem var.
Geçmişe bakarak söylüyorum.
Askeri yetkililer, sivil otoritenin söylem ve icraatlarına "Biz bu konuda tarafız"diyerek görüşlerin ide bildirerek gidişata yön verir ve etkilerdi.Bu durum az da olsa halen devam etmekte.
Bu site askeri bir site diye siyasi görüşler kısıtlanıyor.Askerin en rütbelileri bir şekilde siyaset yapıyor da biz SİVİLLER, sivil kişiler tarafından kurulduğunu düşündüğüm sitede siyaset kısıtlanıyor. :?: :!:
Hocam becerebilsek yapalım da, beceremiyoruz :roll:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2013, 00:21 
Akıncılar

Siyaset bölümüne kesinlikle karşıyım , sonu kötü olacaktır ,
burası askeri bir forum bunu unutmayın .
Eğer yönetim bunun kısa sürecek bir oylamaya açarsa kesin ve net oyum HAYIR dır .

Saygılar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2013, 02:24 
Süvariler

Trmilitary askeri forum olarak kalsın. Şahsi düşüncem siyaset bölümü olmasın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2013, 22:01 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Değerli arkadaşlar forumun içerik belirleme ve gelişimini üyeler açacakları konular ile belirler,askeri içerikli konular açtınız da biz engelledik mi.Burada bir çok arkadaşımız içerik konusunda eleştirilerde bulunmuş ama bu içeriğin şekillenmesinde üzerine düşeni yapmamış elini taşın altına koymamıştır maalesef.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2013, 02:28 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Lütfen siyaset olmasın. Bari burada olmasın.Heryerde siyaset var. Sanki faydası varmış gibi .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2013, 14:30 
Üye

Bence saygılı ve ölçülü olmak şartıyla herkes fikrini ortaya koymalı önemli olan doğru şeyleri tespit etmektir. Ben burda Türkiye için doğru ve gerçekleri söyleyemeceksem fikirlerimizin ve burda yazdıklarımızın ne kıymeti var.Bazı arkadaşlalr politika yapmış bizde ona cevaben doğruları yazmak istyerdim valla içimde kaldı .saygılar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2013, 14:56 
Üye

Benim coktan soyledigim siyaset bolumu degil de Genel / konu disi bir bolum, baska alt bolumler olacaksa da ana sayfada goze gelmemesi icin bir bolumde toplanir.

Hatta Askeri konular ile karismamasi icin "Aktif başlıkları görüntüle" bolumunde de gosterilmemesi ve o bolume has baska bir Buton ayarlanmasi da mumkun.

Ayrica bu bolum yeni uyeler icin belli bir ileti sayisina ulastiktan sonra ulasilabilir.

Bence bu tur bir bolumun acilmasi diger askeri konulara siyasi vs iceriklerin karismasini kismen de olsa onune gececektir ve hem sitenin daha aktif olmasina yardimci olacaktir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2013, 20:42 
Süvariler

Mesaj yazmak için belli bir yaş sınırı olamaz mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2013, 20:53 
Süvariler

mesaj yazmak için belli bir yaş sınırı olamaz mı?
nüfus cüzdanı örneği atmak lazım. Siteden bildirdiğine nasıl inansın. :roll:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2013, 21:40 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

mesaj yazmak için belli bir yaş sınırı olamaz mı?
kendisi büyük aklı küçük çok üye gördü bu forum. İşe yarayacağını sanmıyorum :)

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Eki 2013, 21:53 
Süvariler

Siyaset deniyor ama, anladigim kadariyla, Ülkemizin Ic ve Dis Politik tercihleri kastediliyor saniyorum. Burakin Siyaseti Politikacilar yapsin, bu is bizim isimiz degil.

Saygilarimla.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Eki 2013, 22:08 
Süvariler

Herkesin siyasi fikri kendinde kalsa işleyiş daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum. Siyasi inanç kişiseldiri, karşı tarafa kendi ideolojisini ihraç etmek isteyen, karşıt görüşe tahammül gösteremeyen fazlaca siyasi fikir var.

Eğitim düzeyimizi, milletçe tartışma karakteristiğimizi ve kişilerin saygı algısının değişkenliğini de göz önüne alarak bir savunma forumunda siyasetin yeri olmadığını düşünüyorum.

Siyaset yerine kendi çapımızda askeri doktrinler geliştirip tartışsak daha doğru ve faydalı olur diye düşünüyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Eki 2013, 22:27 
Süvariler

Siyasetin gayesi, Ülkeye ve icinde yasayanlara en iyi hizmeti vermekten gecer. Bu konuda biribirinden farkli siyasi iradeler vardir. Bunu da Ülkenin Siyasi iradesini belirleyen Siyasetciler yapar. Bizim Siyasi tercihimiz ise ancak Secim Sandiklari acildiginda ortaya cikar. Önemli olan bizlerin tercihlerini Ülkemize ve bize en iyi hizmeti verecegine inandigimiz Siyasetcileri tercih etmekle Siyasi irademiz gerceklesir.
Bu konu tamamen bizlerin kisisel tercihlerine baglidir. Herhangi bir alinganliga konu olmamalidir.
Demokrasi dedigimiz de iste budur.
Saygilarimla.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2013, 20:05 
Süvariler

Yukarida dedigim gibi, Siyaset yapmak bizim isimiz olmamali. Ayni zamanda Siyasi Iradeyi belirlemenin, bizlerin kisisel tercihlerine göre sectigimiz Politikacilar tarafindan gerceklestirilecegini söylemistim. Demokratik Ülkelerde bu böyle olur.
Bu durumu bilen Politikacilar, Secim zamani geldiginde kendilerini tercih etmemiz icin, gercekten yapabileceklerinin ötesinde vaad etmeyecekleri seylerde yoktur. Örnegin; gecmiste,Kayseriye Liman yapmayi bile vaad eden bir Politikacidan bahsedilir. Duymayanimiz yoktur herhalde. Toplumun her bölümüne mavi boncuk atarlar. Secim zamani geldiginde hangi Politikaci bizim Siyasi irademizi temsil edebilir buna cok iyi dikkat etmemiz gerekir. Sorun, sectigimiz Politikacinin bizlere verdigi sözlerin hilafina bir Siyaset uygulamasi ile baslar. Bu yüzden tercih etmek istedigimiz Politikacinin daha önceki secimlerdeki verdigi sözlerde ne derece basarili oldugunu degerlendirmemiz gerekmektedir. Bugünkü Siyasi Irade 10 sene önce bizlere neler vaad etmisti:

Kibris konusunda, Cözümsüzlük cözüm degildir
Komsularla 0 problem.
(Bedavaya) diyebilecegimiz Saglik hizmetleri
Hortumcularin, hortumlari kesilecek
Ögrenimde firsat esitligi
Herkese is ve as. (Bu her politikacinin olmazsa-olmazlar listesindeki vaad idir)

Yakinda Siyasi irademizi teslim edecegimiz politikacilar bize yine vaadlerle gelecekler. Tercih edeceginiz Politikaci, ne kadar vaad ettiklerini gerceklestirir, veya gerceklestirmez, iste bu durumun sorumlulugunda payiniz oldugunu göz önüne alarak Altindan bile degerli olay Oy unuzu verirken düsününüz.

Saygilarimla

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2013, 00:01 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Biz millet olarak takım tutar gibi parti tutuyoruz. Yanlış da yapsa kabullenmiyor ve körü körüne savunuyoruz. Nedendir bilinmez insanların düşüncelerini değiştirmek çok zor oluyor konu siyaset olunca. Keşke bilsek de şu siyaset nasıl edebi ile tartışılır insanlara bazı şeyleri gösterme imkanı da geçer elimize...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2013, 17:37 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Şuan forumda bu konularda fanatiklik yapanı görmedim. Yapanıda zaten tutmuyoruz. Eleştiri diye asılsız laf sokuşturanlarıda aynı şekilde atıyoruz. Forum bu tarz mevzularda kıvama gelmeye başladı. Paylaşılan şeyler temelli ve tartışma ahlakı az biraz daha oturmuş vaziyette. Hala eksiklerimiz var ama bu da hallolucak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2013, 18:01 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Siyaset birçok konuda konuşuluyor , sadece ona özel bir bölüm açılmamış...

Forumun ''olgunlukmetre'' si...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2015, 21:13 
Süvariler

Siyaset konusunda daha önce, yukarida dediklerime ilave edebilecegim yeni bir sey yok: Siyasetin gayesi; Ülkeye ve icinde yasayanlara en iyi hizmeti vermekten gecer demistim. Bu Sabah bir kanalda duydum. Avrupali Politikacilarin bu deyimi kendilerine gaye edinmis olmalari nedeni ile Ülkelerinde huzurlu bir yasamin devamliligini saglamis olmalarndan dolayi, kendi aralarinda bir nevi ögünüyorlarmis. Tam kelimesi ile diyemiyecegim ama (.. en büyük Kanun, Milletin Huzur ve Adalete olan ihtiyaclarinin saglanmasindan gecermis. Bundan öteye daha büyük bir Kanun yokmus.) Ümit ederim, Politikacilarimizda Avrupali meslekdaslarini kendilerine örnek alirlar.
Bu arada, Kumpas Magdurlarinin büyük bir cogunlugu Vatan Partisi bünyesinde Siyasi Hayata atilmislar, kendilerine Candan basarilar diliyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2015, 23:13 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Bu arada, Kumpas Magdurlarinin büyük bir cogunlugu Vatan Partisi bünyesinde Siyasi Hayata atilmislar, kendilerine Candan basarilar diliyorum.

Konuyu dağıtmak ve tartışmaya açmak istemiyorum ama bir cümle söylemeden edemeyeceğim. "Mağdur"ların kimin kucağına oturduklarına dikkat etmeleri gerekir diye düşünüyorum.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2015, 17:39 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Golf oynarken bu düzen değişmediği sürece Bir yiyici gider başka yiyici gelir. Demişti bana eski bakanlardan F. Ü.

O yüzden ben topunun...... diyorum başkada birşey demiyorum.

Bu kulaklar siyasilerden neler duydu bir bilseniz.

Alayı pislik, hortum. İnsanlar inandıkları peşinde koşturdukları kişilerin gerçek yüzlerini görseler suratlarına tükürür diyeceğimde yok hocam.

Hala peşlerinde koşar bizim millet.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2015, 18:51 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bütün siyasi partiler birer mafya çetesidir. Bu çeteler en büyük vurgunları yapabilmek için gerekli olan en büyük güce yani devlet yönetimine talip olurlar. Bu gücü elde edebilmek için her türlü iğrenç yolu denerler. Sonunda içlerinden biri bu gücü elde eder ve diğerlerinden daha fazla ve daha rahat hırsızlık yapabilirler. Diğer mafya çeteleri ise yerel yönetimleri ele geçirerek elinden geldiğince çalmaya devam ederler...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2015, 20:01 
Süvariler

O zaman Yaşasın Başkan mı ? " Başkanlık sistemi " ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2015, 22:37 
Süvariler

Sapla samani biribirine katmamamiz lazim. Örnegin, Rahmetli Ecevit icin kim ne diyebilir? Süleyman Demirel de elinden geldigi Kadar Ülkemiz icin hizmetler verdi.
Secmen olarak Problem; (Altindan bile daha degerli olan Oy umuzu) rastgele herhangi bir parti veya adaya vermeden önce, bütün parti ve adaylarinin ne dediklerini izlememiz gerekli, gerekli ki kim veya hangi Parti bizim beklentilerimize ne derecede olumlu yaklasiyor. Bu arada palavra ve gercekten söylemleri biribirinden ayirt etmek sorumlulugu biz secmenlere ait. Bilhassa farkli alternatifler vadeden Parti ve adaylari izleyiniz. En önemli olani Ülkemizin gelecegini, hangi Partinin iradesine teslim etmemiz daha hayirli olabilsin. Inandiriciligindan süphe etmediginiz bir Parti veya adayina Oy unuzu gönül huzuru ile verebilesiniz.Buna ragmen hayal kirikligina maruz kalmanizin hicbir garantisi yok. Bu yüzden Oy unuzun ne Kadar degerli oldugunun bilincinde olmanizdir.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 48 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: