TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 20 Oca 2018, 05:45

Tüm zamanlar UTC+03:00


Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.
LoadingYeni başlık gönder  Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Forum Kuralları
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2016, 23:20 
Çevrimdışı
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 10 Tem 2012, 22:24
Mesajlar: 4491
Yaş: 40
Trmilitary'nin misyonu;
Tam Bağımsız Bir Türk Savunma Sanayisinin gelişmesindeki en büyük katkıyı yapacak genç ve dinamik neslin Atatürk İlke ve Devrimlerinin ışığında doğru ve bilgi kirliliğinden uzak bilgilere ulaşmasını sağlayarak özendirilmesi ve katkı sağlamalarına olanak vererek bir bütüne ait olduklarının hissettirilmesini amaç edinmiştir.

Trmilitary'nin vizyonu:
Tam Bağımsız Bir Türk Savunma Sanayisinin gelişmesine katkısının yanında uluslararası savunma sanayi gündemini takip edip güncel ve doğru bilgiye ulaşılmasını sağlayarak kendi alanında etkinliğinin arttırılmasını sağlamaktır.


FORUM KURALARI

1. Yasal içerik ve SPAM

Bu foruma atılan mesajların içeriğinden doğrudan mesajı atan kullanıcı sorumludur. Forum Yönetimi, makul çaba göstererek mesaj içeriklerinin kanunlarımıza ve forum kurallarına uygunluğunu denetleme sorumluluğunu üstlenmiştir, ancak mesaj içeriklerine dair hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Gözden kaçabilecek bütün ihlaller için forum yönetimine özel mesaj veya adresinden bildirimde bulunulmalıdır. Forum Yönetimi, herhangi bir ihbarın ardından 24 saat içerisinde gerekli incelemeyi yaparak yasadışı veya forum kurallarına aykırı mesajları silmeyi ve kullanıcıları hakkında gerekli işlemleri yapmayı taahhüt eder.

1.1. Bu foruma yazılan yazıların içeriği Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına ve kanunlarına, Türkiye Cumhuriyeti’nin taraf olduğu uluslararası antlaşmalara, iç hukuk haline gelmiş uluslararası bağlayıcı hukuk kurallarına, Anayasa’da belirtilen temel hak ve hürriyetlere, genel ahlak kurallarına, Atatürk ilkelerine, Atatürk’ün manevi şahsiyetine, Atatürk devrimlerine ve Cumhuriyete aykırı olamaz. Bu tür içeriği olan mesajlar hiç bir uyarı yapılmadan silinecektir.

1.2. Forumda ırk, dil, din, mezhep, milliyet, renk, cinsiyet, siyasal veya diğer fikir yahut düşünceleri, felsefi inanç, millî veya sosyal köken, doğum, ekonomik ve diğer toplumsal konumları yönünden ayrım yapan mesajlar kullanılamaz, bu türden malzeme içeren site ve kaynaklardan alıntı yapılamaz, bağlantı verilemez.

1.3. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı içeriği olan web sitelerinden alınmış yazı ve görsel-işitsel malzemeler forumda kullanılamaz veya böyle sayfalara bağlantı verilemez. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre yasadışı sayılan hiçbir örgüt, ülke, kurum ve kuruluşa ait propaganda amaçlı yazılı, görsel ve işitsel malzeme kullanılamaz, yayılamaz, bağlantı verilemez. Bu kurallara uymayan üyelerin üyelikleri hiç bir uyarı yapılmadan bitirilecektir.

1.4. Yargı ve veya soruşturma süreci devam eden dava ve konulara ilişkin olarak bu süreci etkileyecek ya da bu süreci tartışan herhangi bir mesaj konulamaz. Yargı ve veya soruşturma süreci sonuçlanmış dava ve konulara ilişkin olarak kanıtlanmamış, belgelendirilmemiş hiçbir belge, bilgi ve iddia forumda dile getirilemez.

1.5. Kanıtlanamayacak, bu anlamda da yazarına hukuki sorumluluk doğurabilecek iddialarla resmi, tüzel, gerçek kişi ve kurumlara tecavüzde bulunulamaz.

1.6. Her türlü şekilde SPAM yasaktır. Buna içeriği olmayan kısa cevaplar, sürekli yapılan tekrarlar ve konu dışı yazılan mesajlarda dâhildir. Foruma yazılan bir yazının SPAM olup olmadığının takdiri forum Yöneticileri ve Moderatörlerdedir. İçinde makul olmayan ölçüde smilies bulunan veya sadece smilieslerden oluşan mesajlar da SPAM kapsamında değerlendirilecektir.

1.7. Forumumuzda yer alan haber, yorum ve sair malzemenin ilgili haber, yorum ve sair malzemeyi foruma koyan kullanıcının ve forum yönetiminin ön yazılı izni olmaksızın bir kısmının ya da tamamının, başka forum ve sitelerde veya makale vb. usullerle kullanılması, tahrif edilmesi ya da değiştirilmesi durumunda 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 765, 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu hükümleri uyarınca gerekli adli işlemler başlatılır.

1.8. Ulusal ve ya Uluslararası hukuk çevrelerince belirlenmiş olan terör örgütleri lehinde yazı,propaganda içerikli ileti ve görsel içerik paylaşılması kesinlikle yasaktır,paylaşımda bulunan üye hakkında cezai yaptırım uygulanacaktır.2. Siyasi ve dini içerik

2.1. Forumda siyaset ve herhangi bir siyasi partinin propagandası yapılamaz.

2.2. Forumda salt dini konularda ve/veya dinlerin temel konuları üzerine tartışma yapılamaz. Politik veya askeri konular ile doğrudan bir ilişkisi olan dini konularda, dini eserlerden ve/veya din adamlarını sözlerinden alıntı yapılması mümkün olabilir.

2.3. Dini eserlerden yapılan alıntılar ve/veya din adamlarının sözleri imza olarak; dini temalı resim ve çizimler avatar olarak kullanılamazlar.

3. Hakaret, Küfür, Kışkırtma, Alay ve benzeri

3.1. Foruma yazılan yazılarda her türlü resmi, tüzel ve gerçek kişilere, kurum ve kuruluşlara hakaret edilmesi, küfür vb. aşağılayıcı beyanlarda bulunulması yasaktır.

3.2. Foruma yazılan yazılarda argo kelimeler içeren, etnik, dini vb. saldırı / hoşgörüsüzlük, aşırı derecede provokasyon içeren yazıların yazılması, görsel ve işitsel malzeme gönderilmesi yasaktır.

3.3. Foruma yazılan yazılarda alay, iğneleme ve benzeri içeriğe genel kabul görmüş ahlak ve görgü kuralları içerisinde kaldığı sürece izin vardır. Yazılarda bulunan alay, iğneleme ve benzeri içeriğin genel kabul görmüş ahlak ve görgü kuralları içinde kalıp kalmadığının takdiri Forum Yönetimindedir.

3.4 Forumda şiddet içeren görsel vb. malzeme kullanılamaz, link verilemez.

4. Reklamlar

4.1. Foruma yazılan yazılarda veya koyulan linklerle ticari ürünlerin açık veya gizli reklamlarının yapılması yasaktır.

4.2. Foruma yazılan yazılarda veya koyulan bağlantılarla kullanıcının bir aracı üzerinden sattığı kitap, DVD, oyun vb. reklamının da yapılması yasaktır.

4.3. Bağış veya yardım kampanyaları gibi kamu yararına hizmet eden organizasyon ve/veya kampanyaların duyurularının yapılması forum yöneticilerinin iznine bağlıdır.


5. Alıntı ve kaynak gösterme

5.1. Foruma yazılan yazılarda kullanıcı tarafından yazılmamış yazı ve/veya yayınlardan yapılan uzun alıntılar açık bir şekilde belirtilecektir. Fikri ve Sınai Mülkiyet haklarını düzenleyen Türkiye Cumhuriyeti kanun ve yönetmeliklerine ve Türkiye Cumhuriyeti’nin taraf olduğu uluslararası antlaşma ve sözleşmelere aykırı olarak alıntı yapılamaz.

5.2. Foruma yazılan yazılarda yapılan alıntılarda mutlaka kaynak gösterilmelidir. Kaynak gösterme eğer kaynak bir internet sitesiyse kaynağın site içindeki tam adresi, basılı süreli yayın ise yayın ismi, tarih ve sayfa numarası, basılı ve süresiz bir yayın ise yayın ismi, yazar ve sayfa numarası bilgileri şeklinde olmalıdır. Kaynağı belirsiz (anonim) yazı, belge, e-posta vb materyal, kaynak olarak kabul edilmeyecektir.


6. Forum lisanı

6.1. Bu forumun lisanı Türkçedir. Yabancı kaynaklardan yapılan alıntılarda alternatif lisan olarak İngilizce kullanılabilir. Bu durumda mesajın içeriğine dair açıklayıcı bir not ve mesajın konma gayesi Türkçe olarak belirtilmek zorundadır.

6.2. Foruma yazılan yazıların güzel ve özenli bir Türkçe ile Türkçenin yazım ve dil bilgisi kurallarına uygun olarak yazılması gerekmektedir.

6.3. Tamamı büyük harflerle yazılmış yazılar, içinde bulunan çok sayıdaki gramer ve imla hatası yüzünden okunması ve/veya anlaşılması güç yazılar silinecektir. Forum yöneticileri gerektiğinde böyle yazıların düzeltilmesini talep edebilirler.

7. Kayıt, kullanıcı ismi, avatar ve imza

7.1. Bir forum kullanıcısını başka bir isim ile foruma üye olması yasaktır. Bu durumun forum yönetimi tarafından fark edilmesi durumunda üyenin üyeliği derhal bitirilecektir.

7.2. Seçilen kullanıcı isimleri, avatar ve imzalarda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı, rencide edici, küfür ve/veya hakaret içeren, dini ve/veya etnik saldırı ve/veya hoşgörüsüzlük içeren içerik ve resimler kullanılamaz.

7.3. Forum yönetimi gerekli gördüğü takdirde ve gerekli gördüğü sürede foruma kayıt olmuş ancak hiç bir mesaj atmamış üyelerin üyeliklerini iptal etme hakkına sahiptir.

7.4. Forumda kullanılacak avatarlarda herhangi bir siyasi parti ve hareketin simgesi olan veye andıran veya siyasi bir iması olan herhangi bir imaj kullanılamaz.

7.5. İmza ve avatar resim boyutları belirtilen boyutları geçmemelidir. İmza için 600X200 avatar için 150X150.

7.6. Üyeler mesajları ile birlikte olsun veya olmasın silinme talebinde bulunamaz.


8.Yeni başlıklar, yeni konular ve mesaj yazma

8.1. Halihazırda mevcut bir konu hakkında moderatör onayı alınmadıkça yeni bir başlık açılamaz.

8.2. Açılan bir konunun doğru alt forumda olduğuna dikkat edilmelidir.

8.3. Konu içeriğini tam olarak özetleyen başlıklar kullanılmalıdır. (“Bu Nedir?”, “Lütfen Okuyun” ve benzeri gibi başlıklar kullanılmamalıdır.)

8.4. Aşırı geniş bir yelpazeyi kapsayan başlıklar kullanılmamalıdır. (“Türk Dış Politikası”, “Türk Hava Kuvvetleri” gibi)

8.5. Konu başlık isimlerinin tamamı büyük harfle yazılmamalıdır.

8.6. Konu başlığı ile doğrudan ilgisi olmayan yazılar, tartışmaya herhangi bir katkı sağlamayan baştan savma yorumlar, "one liner" olarak tabir edilen, tartışma ve bilgi alış verişine herhangi bir katkısı bulunmayan yazılar silinir.

8.7. Aynı konu hakkında kısa zaman içinde peş peşe birden çok yazı yazılmamalıdır.

8.8. Okunabilirliği ve forumun işlevselliğini zorlaştırabilecek, görüntü kirliliğine neden olabilecek her türlü yazı stilinin-renginin, grafiğin, mesaj biçimlendirmesinin kullanımı yasaktır. Tamamı büyük harflerden oluşan mesajlar yazmak yasaktır.

8.9. Birkaç kelimeden ibaret “teşekkür” amaçlı mesajların gönderilmesi yasaktır. Teşekkür etmek istediğiniz üyeye özel mesaj yolu ile teşekkür ediniz.


9. Resimler

9.1. Foruma konulacak resimlerin kaynaklarının belirtilmesi gerekmektedir.

9.2. Foruma konulan resimlerin kamuya açık ve/veya herkesin kullanımına sunulan kaynaklardan alınması tercih edilmelidir.

9.3. Foruma konulan resimler özel ve/veya herkesin kullanımına sunulmayan bir kaynaktan alınmış ise eser sahibinin izni olmalıdır.

9.4. Foruma konulan ve eser sahibi tarafından kaldırılması istenen resimler hiç bir uyarı bulunmadan silinecektir.

10. Ceza Sistemi

10.1. Uyarı ve Hatırlatma: Forum kurallarına uyulmadığı zaman kullanıcıya gönderilir. Amacı kullanıcıyı uyarmak ve kullanıcıya forum kurallarını hatırlatmaktır. Uyarı ve hatırlatma gönderme sayısı Forum Yönetiminin takdirindedir.

10.2. Geçici Uzaklaştırma: Forum kullanıcısının kendisine gönderilen uyarı ve hatırlatma ile sonuç alınamayan durumlarda uygulanır. Amaç üyenin foruma tekrar kazandırılması için şans tanımaktır.

10.3.
Üyeliğin sona erdirilmesi: Geçici uzaklaştırma ile sonuç alınamayan durumlarda üyelik sona erdirilir. Ağır ihlallerde herhangi bir dereceli uyarı sistemi işletilmeden de üyelik sona erdirilebilir. Bu konuda takdir yetkisi Forum Yönetiminindir.

İşbu forum kuralları Trmilitary forum yönetimi ile üye arasında yapılmış bir sözleşmedir. Trmilitary foruma giriş ve onu kullanım hakkı tanır. Burada ayrıca belirtilmemişse Trmilitary forum 'la bir anlaşma yapılmamışsa, Trmilitary forum sadece sizin ticaret dışı, bireysel kullanımınız içindir. Trmilitary forum işbu sözleşmeyle ifade edilip kullanıcıya tanınanlar dışındaki bütün hakları elinde tutar. Üyeler yada foruma kayıt yapmadan ve misafir olarak adlandırılan kişiler, Trmilitary forumda sunulan materyali Trmilitary Forum Yönetiminin yazılı izni olmaksızın hiçbir şekilde kopyalayamaz, yayınlayamaz, değiştiremez, dağıtamaz, başka bir bilgisayara yükleyemez, postalayamaz, iletemez ve bunun için üçüncü kişilere yardım edemezler. Trmilitary forumdan bu şekilde materyal alanlar bunları hiçbir yerde kullanmayacaklarını ve 24 saat içinde bilgisayarlarından sileceklerini, sunulan yada herhangi bir üyenin yayınladığı materyali herhangi bir amaçla Trmilitary forumdan almaları yada yukarıda zikredilen maddelerde kullanmaları halinde hiç bir surette delil olarak göstermeyeceklerini kabul ve taahhüt ederler.


Üye Trmilitary foruma kaydını tamamladıktan sonra yada üyelik istenmeyen yerler için yukarıdaki zikredilen tüm maddeleri ve gerektiğinde yukarıdaki maddelerin kanunlar önünde geçerli olduğunu ve aksi davranışta bulunduğunda suçlu olduğunu şimdiden beyan ettiğini kabul eder.

_________________
Resim

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur


Başa dön
   
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye