TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 20 Oca 2018, 07:55

Tüm zamanlar UTC+03:00

Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.
Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2015, 18:09 
Süvariler

Uzun zamandan beri bu güzel Sitemize pek zaman ayıramadım:

Duyurular bölümüne girdiğimde, değerli Site Başkanlarımızdan İlhan bey arkadaşımızın yukarıdaki duyurusuyla karşılaştım:

Hacı İlbey arkadaşımızın, Bilgi, ileri Öngörü ve sahip olduğu yüksek Kültür değerlerini göz önüne alınca, böyle bir ithamla yüz-yüze gelmiş olmasını ancak talihsiz bir yanlışlık neticesinde olduğuna inanabilirim. Kaldı ki arkadaşımızın doğrular varken yalanlar ile uğraşmaya zaman harcayacağına inanmam mümkün değil. Şuna inanabilirim: (benim de başıma da gelmişti) Acele ve heyecanla birlikte konuyu tam kavramadan bir yanlışlığa sebep olmuş olabilir.

Saygılarımla.

Oguz Koyutürk

En son ilhan tarafından 22 Haz 2015, 07:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Konu başlığı düzeltildi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2015, 18:22 
Süvariler

Sayın Hacıİlbey Milliyetçi yaklaşımıyla yorumlara farklılık geitriyor.Böyle adamları fazla üzmemeliyiz bence de .
iyi forumlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2015, 21:55 
Süvariler

Türkü seven, milliyetçi adamdan zarar gelmez. Hacı İlbey de böyle bir beyefendidir. Bu şekilde bir durumla karşılaşması üzdü beni.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2015, 22:33 
Süvariler

Arkadaşlar sakin olmakta fayda var.Görüşlerimiz gerçekleri değiştirmiyor.Böyle bir şeyin cezası herkes için aynıdır.Forumda doğru bilgi edinmek herkesin hakkı.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2015, 01:29 
Akıncılar

Aslında neymiş o yalan haber ben de merak etmiyor değilim....

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2015, 07:19 
Akıncılar

Değerli görüşleriniz için teşekkür ederiz. Biz de sizler gibi sayın Haci ilbey'i sevmekte ve saymaktayız. Bununla beraber, forum yönetimi söz konusu olduğunda herhangi bir ayrıcalığa tabi tutmamaktayız.

Haci ilbey, 20 Haz 2015, 19:45 tarihli 3. Nükleer santral konusuna yazmış olduğu, zaytung benzeri bir uydurma haber sitesinen alıntı mesaj nedeniyle 3 gün uzaklaştırılmıştır. Kendisini tanıdığımız bildiğimiz ve iyiniyetinden şüphemiz olmadığı için 3 gün ile geçiştirdik.

Ayrıca, kendisinin yalan haber ekleme amacıyla bunu yapmadığını anlamakla birlikte, internette gördüğü bir yazıyı hiç araştırıp sorgulamadan olduğu gibi getirip buraya yazması, hem foruma hem de okuyucu olan sizlere ciddi bir saygısızlık niteliğinde. Bunun için özür diler mi bilmem ama, şahsen ben bundan rahatsız oldum.

Söz konusu mesaj spoiler içinde aşağıdadır.

Ayrıca size not: Tamamen büyük harflerden oluşan mesaj ve başlık yazmak yasaktır.

[spoiler]
Alıntı:
Alın Size Yeni Türkiye

TÜBİTAK: Hadron çarpıştırmak Allah’a şirk koşmaktır

Resim

TÜBİTAK Genel Kurulu başkanı Selahattin Ermeneğin bir panelde CERN’le ilgili yaptığı açıklamaya bilim camiasından sert tepki geldi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde düzenlenen “Kuantum Paradigması ve Parçacık Fiziği Hakikati” panelinde söz alan Gazi Üniversitesi Nükleer Fizik Bölümü üyesi Prof. Dr. Selahattin Ermenek, CERN’de devam eden büyük hadron çarpıştırması deneyini Allah’a şirk koşmak olarak niteledi.

CENAB-I ALLAH ZAR ATMAZ

Ermeneğin, bilim camiasında büyük tepki yaratan konuşmasından bazı satırbaşları: “Modern bilim kuantum alemi yüzünden büyük bir bunalımda. Bilimin temel amacı değişmez ve kesin kaideler bulmaktır. Yani aynı ortamlarda, aynı şartlarda aynı sonuçlar veren değişmezler arama gayesindedir. Amma velakin iş atomaltı alemine indiğimiz zaman, bütün bilim yasaları bir anda yok oluyor. Çünkü kuantum alemi bilinmezlik, ölçülemezlik ve hesaplanamazlık üzerine yaratılmıştır. Nitekim bu hakikat karşısında Alman ilimadamı Einstein “Cenab-ı Allah zar atmaz” demiştir. Aslında zarı da oyunu da yaratan O dur.

“Atomaltı alemdeki fotonları, kurakların aynı anda her yerde olabilmelerini sağlayan şey, yine cenabı Allahın üstün kudretidir. İbrahim suresi 49. ayetde şöyle der: “Ve yevmeizin (dikkat edilen, kulak verilen, izin verilen gün) mücrimini (cisimleri, tenleri, renkleri, sesleri, semavi varlıkları) iplerin içinde birbirlerine bağlantılı, bağlanmış olarak görürsün” işte bu ilimin yıllar sonra keşfettiği, kuantum alemindeki dolanıklık denilen hadisedir”

HİGGS BOZONU YERİNE İMANIN PEŞİNDEN KOŞUN

“Kutsal kitabımız, daha ilim ortaya çıkarmadan yıllar önce fotonların, kuarkların, protonların ve maddenin içindeki parçacıkların müjdesini vermiştir. Bugün tutturmuşlar bir Higgs bozonu diye, neymiş kütleyi yaratan şeyi bulacağız. Kütleyti yaratan şey Cenab-ı Allahın kudretidir. CERN’deki hadron çarpıştırıcısının yaptığı şey Allaha şirk koşmaktır. İlim adamları Higgs bozonunun peşinden koşacağına, imanın peşinde koşmalı”

Ermeneğin açıklamasına bilim camiasından büyük tepki geldi. Konuyla ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz bilim insanı Celal Şengör: “TÜBİTAK’taki kadrolaşmanın felaket bir durumda olduğunu. Okullarımızda Fen bilimlerine ayrılan ders saatlerinin acilen arttırılması gerektiğini” ifade etti.

Kirpi Bilim-Teknoloji
[/spoiler]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2015, 16:23 
Süvariler

Konu aydınlandı: Yalan Haber Ekleme gibi bir durumun Söz konusu olmadığı açığa çıktı. Arkadaşımızın (Günah Keçisi) olarak cezaya maruz kalmış olmasının sebebini hala kavramış değilim.

Bu Sitenin Bizlere sağladığı olanaklar ve Sitemizin kuruluş gayesine uygun olarak Vatanseverlik bilinci içinde, Ülkemizin Çağdaş Ülkelerin seviyesine erişmesi için sorumluluk ve karşılıklı saygıya dayalı olarak Bilgi ve Haberleşme paylaşımında bulunmamızdan daha doğal ne olabilir?

Eğer bazıları bu Sitenin (Körler ve Sağırlar biri birilerini ağırlar) şeklinde yoluna devam etmesini arzu ediyorsa. Bu Sitemizin Kuruluş gayesine ters düşmektedir.

Başlık atmaya gelince:

Büyük Harf veya daha büyük punto ve Koyu Harfler ile olmasını teklif ediyorum:

Başlık ile Metin arasında bu fark olmazsa olmazlar arasındadır. Bunu her yerde görmüş olmanız gerekiyor. Yani oturmuş bir Kural.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2015, 17:21 
Akıncılar

Bu ŞEYİ ilk duyduğumda, paylaşımlar arasında gördüğümde yadırgamamıştım.
Çünkü seneler önce bir nükleer profesörü ile magnetik alanların yönlendirilmesi ve biyolojik maddelere etkisi üzerini hipotezimi paylaşırken beni "bu sakıncalı bir konu, bu konu ile uğraşma" demişti. Sakıncası neymiş diye sorduğumda dumur olmuştum.
Sistemdeki bir piramit şeklini göstererek; Bu firavun ilmi, demişti. Tabii benim cevabım da müminin elektronu böyle, kafirin ki böyle mi dönüyor olmuştu(el işaretleri ile destekli tabii)
Bu adamlardan bu tip çıkışları rahatlıkla bekleyebildiğimden, yadırgamamıştım. Ki haber o günlerde birçok medyada da yayınlanmıştı. Hoş şimdi sadece kirpi haberde duruyor.
Ama gerçekten bu kafalardan çok var, ve meydan kontrolsuz.
Nükleer bilimlerde ne kadar bilgiliyiz ki 1.5 kilo sezyumu elimizde sallayabiliyor, kargo veya ulak ile atom enerjisi kurumuna yollayabiliyoruz.....bu oltaya ben dahil birçok bilimle alakalı dostum takıldı. Bence ceza kırıcı oldu

[email protected]
http://www.aktifkarbon.com

SosyalMedya:
http://twitter.com/aktifkarbon
http://www.facebook.com/aktifkarbon

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz