TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 18 Oca 2018, 06:59

Tüm zamanlar UTC+03:00

Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.
Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 50 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2014, 02:34 
Akıncılar

Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar'ın görevden ayrılması hakkında karar Resmi Gazete'de biraz önce yayınlandı.

En son ozgureksi tarafından 28 Mar 2014, 02:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2014, 02:38 
Akıncılar

Bir de bizim @aktifkarbon çekmiştir.. :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2014, 02:40 
Akıncılar

Müsteşarımıza geçmiş hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum, burayı okuyacaktır. Kendisi duruşuyla, konuşmasıyla ve bilgisiyle tam bir devlet adamıdır.

(Erhan Abi takılıyorum, kızma sakın :) )

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2014, 02:44 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Sn. aktifkarbon özelinde değil ama, biz türkiş gunfreaklerin yıllar yılı epey takdirini kazandı. Hayatının geri kalanında kendisine başarılar diliyorum.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2014, 02:44 
Akıncılar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2014, 02:45 
Süvariler

Başka bir göreve atanmak üzere görevinden alınmıştır diyor . Acep ne ola ki o başka görev ?

http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx ... 140328.htm

edit : yazım hatası

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2014, 02:46 
Akıncılar

Başka bir göreve atanmak üzere görevinden ayrılmıştır diyor . Acep ne ola ki o başka görev ?

internet sayfamda onu da yazdım :) biraz girip hitini arttırın :)))) ya da burada benden okuyun... Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün danışmanı olacağı iddia ediliyor. Kesin bir şey yok. Dedikodular bu yönde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2014, 02:49 
Akıncılar

Hocam link koymamışsınız ama hit istiyorsunuz :)

Buyrun: http://www.c4defence.com/tr/haber/murad ... en-ayrildi

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2014, 02:55 
Akıncılar

Hocam link koymamışsınız ama hit istiyorsunuz :)

Buyrun: http://www.c4defence.com/tr/haber/murad ... en-ayrildi
hitin amatörüyüm diyelim :)))

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2014, 10:50 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Vermiş olduğu hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ederiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2014, 10:54 
Akıncılar

Alıntı:
Başka bir göreve atanmak üzere görevinden ayrılmıştır diyor . Acep ne ola ki o başka görev ?

internet sayfamda onu da yazdım :) biraz girip hitini arttırın :)))) ya da burada benden okuyun... Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün danışmanı olacağı iddia ediliyor. Kesin bir şey yok. Dedikodular bu yönde.
Cumhurbaşkanı DDK'yı SSM'i denetlemek için görevlendirmişti, danışman yapacağını sanmam. Kanadaya yollatır kendini.
Hiçte sevmezdim kendini. Her şeylerinde yamukluk olan bir takımda muhteşem biri olmasını beklemek mantıksız geliyor.
Eski bir söz: Bataklıkta gül yetişmez.
Melike Demirağ'ın bir şarkısı şöyle bitiyordu: Bu şarkı burda bitmez :D

[email protected]
http://www.aktifkarbon.com

SosyalMedya:
http://twitter.com/aktifkarbon
http://www.facebook.com/aktifkarbon

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2014, 11:30 
Uzaklaştırıldı

Haberi okuyunca aklıma ilk gelen aktifkarbon oldu :) hayırlısı olsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2014, 13:08 
Üye

Bu kadar sıkıntılı ve şaibeli bir ortamda bir dolu projenin içinde bir meslek hayatı geçirmiştir.
Yakın tanımadığım ama ilgiyle izlediğim biri idi.
Sonraki hayatında başarılar dilerim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2014, 13:20 
Akıncılar

Bu adamlarla birlikte çalıştı, ne kadar zor; adam yaşlanır. Onlardan birimiydi yoksa devleti hala ayakta tutan ''helal süt emmiş'' kesimindenmiydi bilmiyoruz.

Bir şeyden eminim, bu ülkede hiç bir şey gizli kalmıyor. Doğruda yanlışda.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2014, 13:21 
Akıncılar

Haberi okuyunca aklıma ilk gelen aktifkarbon oldu :) hayırlısı olsun.
Zaten burada biz bize konuşuyoruz. Bence birileri tayyibe ve şurekasına söylesin bu site aracılığı ile haberleşsinler. Bi dinlenmeyen yer burası. Aksi taktirde burada yazılanları onların da duyması gerekirdi. İsmi bende saklı kalsın devletten sadece 1 (yazı ile BİR, one diye yazılıp van diye okunan rakam) kişi dışında kimse duymamış.
O meş-um NBC ihalesinde detayları bilmesine rağmen senelerdir duymazdan gelen birini malesef hayırla anamıyorum. Neyse şimdilik istediği yere gitsin. Yerine İETT müdürü mü gelir, tayyibin ilkokul öğretmeni olan teyzeoğlu mu gelir, yoksa başka bir kurbanlık mı seçilir göreceğiz.
Yakarım çubuğumu bakarım sefama... hele şu seçimler bi bitsin önümüzü daha rahat görürüz.
Ben şimdilik işime gücüme bakayım, onlar panikleri ile başbaşa kalsınlar :D

[email protected]

SosyalMedya:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2014, 13:26 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Erhan hocam, vallahi söyleye söyleye en sonunda gönderdin.

Başka beğenmediğin adam varsa bilelim de :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2014, 13:35 
Süvariler

@ozgureksi : Hocam sitenizdeki haberlerde "Haberin Devamını" okumak için üye olmak gerekiyor. Bu zorunluluğu kaldırırsanız daha kullanışlı olur diye düşünüyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2014, 20:17 
Süvariler

Başbakanlık baş müşavirliğine getirilmiş Murat Bayar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2014, 20:44 
Akıncılar

Resmi Gazete’de 28.03.2014 Tarih ve 28955 Sayı ile Yayımlanan Karar Hakkında

Müsteşar Sn. Murad BAYAR, yaklaşık 10 yıldır sürdürdüğü Savunma Sanayii Müsteşarlığı görevinden, Resmi Gazetede 28.03.2014 Tarih ve 28955 Sayı ile Yayımlanan Karar gereğince ayrılmış ve Sn. BAYAR’ın Başbakanlık Başmüşaviri olarak atanması uygun görülmüştür.

Savunma Sanayii Müsteşarlığına, Müsteşar Yardımcısı Dr. Faruk Özlü vekâlet edecektir.

https://www.facebook.com/savunmasanayii ... 5150253892

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2014, 20:52 
Süvariler

Yeni görevi, mevcut İçişleri Bakanının bir önceki görevi idi yanılmıyorsam.

Hayırlı olsun yeni görevinde canı gönülden başarılar diliyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2014, 22:16 
Uzaklaştırıldı

Sayın Bayar ın ciddi sağlık sorunları var bu yüzden böyle bir şey yapıldı.
Onu hala her kez seviyor

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2014, 23:43 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Demek ki Tayyibin teyze oğluna belkide halası oğluna yol açıldı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2014, 20:32 
Süvariler

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/1 ... grul-bilda

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2014, 14:10 
Akıncılar

İett genel müdürü geliyor...

Malesef ciddiyim...

Peki İETT genel müdürü otobüs şöförü mü ki, maalesef diyorsunuz? Bu kişiyi araştırdınız mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2014, 14:24 
Süvariler

Malesef ciddiyim...
Alıntı:
1966 yılı İstanbul doğumlu olan Dr. Hayri Baraçlı ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 1989 yılında Yıldız Teknik Üniversitesinden endüstri mühendisi olarak mezun oldu. Yüksek lisans ve doktora öğrenimini Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde tamamladı. Kalite Yönetimi, Finansman, Yatırım Planlaması ve Mühendislik Ekonomisi derslerini Yıldız Teknik Üniversitesi ve Hava Harp Okulunda veren Baraçlı, 1999 yılından bu yana aynı üniversitenin Endüstri Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Baraçlı, ayrıca Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Proje Koordinatörlüğü, Milli Prodüktivite Merkezi Yönetim Danışmanlığı ve Türkiye Güreş Federasyonu Denetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri bulunan Dr. Baraçlı’nın kamu ve özel sektörde Stratejik Yönetim ve Planlama, İşletme Yönetimi, Yeniden Yapılandırma, Reorganizasyon ve İnsan Kaynakları Yönetimi, Yatırımların Fizibilitesi ve Etütleri, Verimlilik Yönetimi gibi konularda çalışmaları bulunmaktadır. Son olarak Yıldız Teknik Üniversitesi Rektör Danışmanı, Halkla İlişkiler Koordinatörü ve İnsan Kaynaklarını Geliştirme Merkezi Başkanlığı görevlerinde bulunan ve Temmuz 2009`da İETT İşletmeleri Genel Müdürü olan Baraçlı, aynı zamanda Şehir Hatları AŞ`nin Yönetim Kurulu Başkanı görevini yürütmektedir. Baraçlı, evli ve üç çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2014, 14:26 
Akıncılar

Alıntı:
Alıntı:

Malesef ciddiyim...

Peki İETT genel müdürü otobüs şöförü mü ki, maalesef diyorsunuz? Bu kişiyi araştırdınız mı?
Evet.

Peki hangi yönlerini yetersiz buldunuz ki maalesef diyorsunuz? Lütfen paylaşın bizi de bilgilendiriniz. Ortaya bir laf atıp kaçmak olmuyor, altını da doldurmak lazım üstadım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2014, 15:07 
Akıncılar

Dr. Faruk Özlü ayrı bir konudur. Kendisi bu göreve gelirse ben şahsen memnun olurum çünkü, şuan yaptığımız her projede onunda katkısı var. Fakat Dr. Hayri Baraçlı'da öyle boş biri olmadığı açık ve kesinlikle maalesef denilecek biri değildir. Bahsi geçen bu iki iyi seçimden hangisi daha iyi derseniz bende sizin gibi Dr. Faruk Özlü'nün bu görevi almasını isterim fakat, Dr. Hayri Baraçlı'da görevi alması durumunda onunda başarılı olacağına inanıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2014, 15:32 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kurum içinden deneyimli birikimli biri atansaydı daha isabetli olurdu. Malum savunma sanayi farklı bir dal.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2014, 16:02 
Akıncılar

asker kökenli olur.
Bu fikrinize o kadar karşıyım ki bilemezsiniz. Asker emeklisi kişiler bu tür kurumların yüksek pozisyonlarından kesinlikle uzak durmalıdır. Malum askeriyedeki hayat ile sivildeki hayatı birbirine karıştırıp, girdiği kurumları perişan eden o kadar çok asker emeklisi var ki, bunun çok kötü bir fikir olduğunu kanıtlamaya yeterde artar bile.
Alıntı:
Ssm bir holding değil,kar amacı gütmeyen;bir ayağı sivil-asker savunma bürokrasisinde olan diğer ayağı ise savunma sanayi şirketlerinde olan bir devlet kurumu. Bu kurum siyasi etkiden uzak biçimde sektöre ve sivil-askeri savunma bürokrasisine yakın kişilerce yönetilmelidir...
Dr. Faruk Özlü'de AKP Düzce milletvekili adayı idi bir ara hala aday mı bilmiyorum. :) Bu tür yerlere siyasi bağ olmadan gelen kişi sayısı azdır ve öyle olmalıdır. Yöneticiler bu tür önemli pozisyonları güvendiği ve bu işi yapabileceğine inandığı kişilere verir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2014, 18:40 
Süvariler

Peki İETT genel müdürü otobüs şöförü mü ki, maalesef diyorsunuz?
Benim gözümde böyle bir atamanın, Büyükelçilik makamına ataması yapılan YÖK başkanından hiç bir farkı olmaz.
Oralara gelebilmek için çalışıp didinmiş meslek ve kariyer memurlarının başına ne kadar eğitimli olursa olsun aynı yağda kavrulmamış adamı oturtmanın aslına bakarsanız hakaretten de bir farkı yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2014, 18:43 
Akıncılar

Alıntı:
Peki İETT genel müdürü otobüs şöförü mü ki, maalesef diyorsunuz?
Benim gözümde böyle bir atamanın, Büyükelçilik makamına ataması yapılan YÖK başkanından hiç bir farkı olmaz.
Oralara gelebilmek için çalışıp didinmiş meslek ve kariyer memurlarının başına ne kadar eğitimli olursa olsun aynı yağda kavrulmamış adamı oturtmanın aslına bakarsanız hakaretten de bir farkı yok.

Yahu nereden biliyorsunuz Dr. Hayri Baraçlı'nın bu konuda herhangi bir tecrübesi olmadığını? Ezbere yazmayınız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2014, 18:51 
Süvariler

Yahu nereden biliyorsunuz Dr. Hayri Baraçlı'nın bu konuda herhangi bir tecrübesi olmadığını?
Mesajımı tekrar okursanız tecrübe ile ilgili herhangi bir şey yazdığımı sanmıyorum. Aksine ataması yapılacak kişinin tependen inme değil aynı memuriyet süreçlerinden geçmiş birisi olmasını aynı yağda kavrulmuş birisi olması gerektiğini yazdım.

Sayın Dr. Hayri Baraçlı'nın bu konudaki tecrübelerini biliyorsanız lütfen bizi aydınlatınız. Zira mesajınıza bakılırsa bu konuda bir şeyler biliyorsunuz aksi takdirde ezbere yazmışsınız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2014, 20:13 
Üye

Dr. Faruk Özlü'de AKP Düzce milletvekili adayı idi bir ara hala aday mı bilmiyorum. :) Bu tür yerlere siyasi bağ olmadan gelen kişi sayısı azdır ve öyle olmalıdır. Yöneticiler bu tür önemli pozisyonları güvendiği ve bu işi yapabileceğine inandığı kişilere verir.
Bu satırı görene kadar gayet doğru karar diye bakıyordum ancak herhangi bir partiye fazlaca angaje olmuş kişiler maalesef partizan davranma tehlikesi var. sonuç ihaleleri yandaşa vermek adına kalitesiz ve maliyetli yada çöp projeler çıkıyor. İlerleyen projelere bakmak yeterli. Gerçekten işi bilene yapabilene vermek mantık bence.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2014, 20:19 
Akıncılar

Alıntı:
Bu satırı görene kadar gayet doğru karar diye bakıyordum ancak herhangi bir partiye fazlaca angaje olmuş kişiler maalesef partizan davranma tehlikesi var. sonuç ihaleleri yandaşa vermek adına kalitesiz ve maliyetli yada çöp projeler çıkıyor. İlerleyen projelere bakmak yeterli. Gerçekten işi bilene yapabilene vermek mantık bence.

ABD'de bile başkanlar işleri dosta dağıtmaya çalışıyorsa bizde de olur üstadım. Oğul Bush zamanında dönmüştü böyle birşeyler yanlış hatırlamıyorsam.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2014, 21:42 
Üye

Alıntı:
Alıntı:

ABD'de bile başkanlar işleri dosta dağıtmaya çalışıyorsa bizde de olur üstadım. Oğul Bush zamanında dönmüştü böyle bir şeyler yanlış hatırlamıyorsam.
Verilmesine karşı değilim bal tutan parmak yalar hesabi ancak projeler uzuyor yada yetersiz kalıyor veya sil baştan oluyor buda imalattan karşılanacak diye TSK beklerken güvenlik açığı çıkmaz inşallah.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2014, 17:40 
Site Başkanı

Şimdi öncelikle Sn.Murad Bayar için hayırlı olsun diyorum verdiği emekler içinde ayrıca teşekkürler.

Yeni gelen Sn. Dr. Hayri Baraçlı için hayırlı olmasını diliyorum gerçekten yönetici özellikleri ile tam bu iş için biçilmiş kaftan.

SSM dediğimiz yapı kurumsal bir yapıdır.Burda alaylı olarak müsteşar veya uzman yetiştirme muhabbeti olmaz neticede Ahmet Ustanın dükkanı değil.

Bir diğer konuda sanırım herkesin kafasında olan yeni gelen müsteşar askeri sanayiden anlamıyor nasıl bu görevi yürütücek sorusu.SSM kurumunda müsteşar olan bir kişi askeri alımda teknik bilgi düzeyi ile direk söz sahibi değildir.Bunu isteyen bunun fizibilite çalışmasını yapan bunlarla ilgili raporları bütçeleri hazırlayanlar bu projelerde aktif rol oynayan başka idari kuruluşlardır.Bu makamda oturan adamlar askeri sistemlerle değil daha çok kurumun diğer kurumların (askeri-polis gücü-sivil savunma vs...) ihtiyaçlarını ve isterlerini değerlendirerek ekonomik ve idari ve ihtiyaçların muhatapları ile olan ilişkilerden sorumludurlar.

Sayın müsteşarın bu kadar ön planda olmasının sebebi bu döneme denk gelen projeler ile ilişkilidir.Neticede SSM her projede kordinasyon merkezli yönetim görevi yürüttüğünden ötürü başındaki insanın da orda olması gerekmektedir.Bu yüzden insanlar bu projelerin Sn.Bayar a ait olduğunu düşünebilir ama bu konuda teknik yeterlilik milli savunma sanayi gibi proje odaklarının genel merkezi siyasi ve askeri idaredir.Burda bu işi reel noktaya döken ise SSM dir.

O yüzden yeni gelicek Müsteşarda en az Murad Bey kadar yönetim ve projelendirme konularında farklı alanlar dahi olsa deneyimli bir insandır.Zaten ihtisasıda bu alan için oldukça yeterli gözükmektedir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2014, 17:52 
Akıncılar

Baraçlı hakkında "paralel" diye duyumum var. Ataması kesinleşti mi, varsayım mı?
Kaynağı söylemem söz konusu değil, ama güvenilir ;-)

[email protected]

SosyalMedya:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2014, 19:50 
Akıncılar

Murad Bayar Çin füzesi nedeniyle mi görevden alındı?
Alıntı:
10 yıldır Savunma Sanayi Müsteşarı olan Murad Bayar, ani bir kararla görevden alındı. Pasif olarak adlandırılan Başbakanlık Başmüşavirliğine atandı. Bu kararın arkasında Çin füzesi mi var?
Murad Bayar Çin füzesi nedeniyle mi görevden alındı?

Alımlara karar verilen Savunma Sanayi İcra Kurulu (SSİK) toplantılarından geçtiğimiz yıl sonunda ‘sürpriz’ bir sonuç çıkmıştı. Türkiye’nin uzun süredir peşinde olduğu yüksek hava savunma füze ihalesini Amerikan Patriot ve Avrupa sistemlerini geride bırakan, kimsenin şans vermediği Çin’in FD2000 sistemi kazanmıştı.

Bu alımda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı Müsteşar Murad Bayar’ın ikna ettiği belirtilmişti. Bu kararın alınmasının ardından ilginç bir gelişme daha yaşandı ve Bayar görevden alınarak pasif bir makam olarak adlandırılan Başbakanlık Büşmüşavirliği’ne atandı.

Bu değişikliğin arkasından Lale Kemal Taraf Gazetesi’nde ilginç bir köşe yazısı yazdı. Lale Kemal, bu ihalenin ardından oluşan dış tepkinin Murad Bayar’ı koltuğundan ettiğini iddia etti. Yazıda, “Murad Bayar, Amerikan firmalarının, füze projesinde Türkiye’nin yüksek askeri teknoloji transferini sağlamak amacıyla Çin kartını oynamış, diğer bir değişle Başbakan Erdoğan’ı yönlendirmiş. ABD Başkanı Obama da askeri ihalelerde aslında ülkesi ile Türkiye arasında çok uzun yıllardır devam eden sıkıntılara Erdoğan ile 20 Şubat’ta telefon görüşmesinde yeniden dikkat çekerek Çin füzesi seçimi konusundaki yönlendirme iddialırını dile getirmiş”

ALMANYA’DAN DA BASKI

Yazıda ayrıca Başbakan Erdoğan’a Almanya’dan da baskı geldiğine dikkat çekilmiş: “Almanya’da şubat ayında görüştüğü Şansölye Angela Merkel de Suriye’nin olası saldırısını caydırmak amaçlı Patriot füzelerinin Türkiye topraklarında kalması için gerekli süre uzatımının garanti olmadığı, Çin ile yapılmakta olan görüşmeleri yeniden düşünmesi gerektiğini Erdoğan’ın dikkatine getirmiş”

ÇİN KARTI TERS Mİ TEPTİ?

Türkiye’nin Çin teklifini öne çıkartarak aslında almak istediği Patroit füzeleri için daha fazla pazarlık ve teknoloji transferini isteyen Türkiye’nin oynadığı blöfün ise tutmadığına dikkat çeken Lale Kemal, bu nedenle Başbakan Erdoğan’ın 10 yıldır birlikte görev yaptığı Murad Bayar’ı görevden aldığını belirtiyor.
Kaynak: www.kokpit.aero

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2014, 21:04 
Üye

Çin füzesinden dolayı alındığını hiç sanmıyorum, zaten hükümet destekli bir adım. Mevcut hükümet siyaseti malum ABD vs. iktidarı değiştirmek istiyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2014, 02:26 
Akıncılar

Başlık görevden alındı olarak değişmeyecek mi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2014, 15:29 
Süvariler

=) yahu kimsede demiyor savunma sanayii müsteşarının değişeceği, loradmis projesi ihalesinin kazananı belli olmadan çok daha evvel biliniyordu konuşuluyordu diye. İlgili konuları açıp bir tarih karşılarştırması yapın bakalım=) çin seçimi ters tepmişde başbakan Murad Bayarı görevden almış, bunları yazan dizi yazsa reyting rekoru kırar keza halkımız sever entrikayı...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Nis 2014, 02:17 
Akıncılar

Savunma Sanayi Müsteşarı THY Teknik Müdürü İsmail Demir oldu.Az önce resmi gazetede yayımlandı.

[email protected]

SosyalMedya:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2014, 17:57 
Yeni Üye

fırsat buldukça forumu takip etmeye çalısıyorum ama iş yoğunlugundan son zamanlarda okuma fırsatı bulamamıstım. Forumda savunma teknolojilerine yönelik çok güzel paylaşımlar bulunmakta.

Fakat bugün dikkatimi çeken ve üzüldüğüm bir noktaya değinmek istiyorum. Savunma Sanayi diğer sektörlerden farklı ve kendi dinamiklerini içeren bir alandır. Savunma sanayini ve projelerdeki başarı ya da başarısızlık nedenlerini yorumlayabilmek için bu konulara hakim olmak gerekmekte.

Bu hususta, Sayın Murad Bayar adına yapılan yorumları üzüntüyle okudum. Çalışkanlığı,kişiliği ve bilgi birikimiyle onu tanıyanların saygısını kazanmış kurumuna ve sektöre dinamizim getirmiştir. Bu yüzden lütfen kişilerde onları yeterince araştırmadan ve diğer dinamikleri değerlendirmeden yorum yapmayın.

teşekkürler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2014, 22:33 
Genel Yetkili

Sayın Murat Bayar'ın bundan sonraki görevi artık ne olur? Takipçisi olmak isterim..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2014, 22:56 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Sayın Murat Bayar'ın bundan sonraki görevi artık ne olur? Takipçisi olmak isterim..

Başbakanlık başmüşaviri.

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Nis 2014, 00:44 
Site Başkanı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Nis 2014, 12:58 
Akıncılar

fırsat buldukça forumu takip etmeye çalısıyorum ama iş yoğunlugundan son zamanlarda okuma fırsatı bulamamıstım. Forumda savunma teknolojilerine yönelik çok güzel paylaşımlar bulunmakta.

Fakat bugün dikkatimi çeken ve üzüldüğüm bir noktaya değinmek istiyorum. Savunma Sanayi diğer sektörlerden farklı ve kendi dinamiklerini içeren bir alandır. Savunma sanayini ve projelerdeki başarı ya da başarısızlık nedenlerini yorumlayabilmek için bu konulara hakim olmak gerekmekte.

Bu hususta, Sayın Murad Bayar adına yapılan yorumları üzüntüyle okudum. Çalışkanlığı,kişiliği ve bilgi birikimiyle onu tanıyanların saygısını kazanmış kurumuna ve sektöre dinamizim getirmiştir. Bu yüzden lütfen kişilerde onları yeterince araştırmadan ve diğer dinamikleri değerlendirmeden yorum yapmayın.

teşekkürler
Sayın deepbluesea: Yeterince araştırmanın ötesinde yaşadıklarımı anlatarak değerlendirme yapıyorum.
2004 yılından beri dünyada teknolojinin nerelere geldiğini bir görürsek, yaşadığımız ilerlemelerin yeterli olup olmadığına daha iyi karar verebiliriz.
Umarım yeni gelen müsteşar bu manasız kavgamıza bir son verebilmek için birşeyler yapar. Yoksa aynı günahları paylaşmaya devam eder.

[email protected]

SosyalMedya:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Nis 2014, 19:14 
Yeni Üye

Alıntı:

teşekkürler
Sayın deepbluesea: Yeterince araştırmanın ötesinde yaşadıklarımı anlatarak değerlendirme yapıyorum.
2004 yılından beri dünyada teknolojinin nerelere geldiğini bir görürsek, yaşadığımız ilerlemelerin yeterli olup olmadığına daha iyi karar verebiliriz.
Umarım yeni gelen müsteşar bu manasız kavgamıza bir son verebilmek için birşeyler yapar. Yoksa aynı günahları paylaşmaya devam eder.

Sayin Aktifkarbon,

Web sitenizi henuz farkettim. Elbette siz de kendinize gore hakli nedenler sunmuşsunuz. Yorumlarınızı yargılamamakla beraber teknolojik gelişmelerin ya da geri kalmanın tek bir kişiye bağlanmasının hatalı olacağını dusunuyorum. Unutmamak gerekir ki bahsekonu başarılı ülkeler incelendiğinde sahip oldukları know-how, know-why ve birbirleriyle içice olan eğitim ve teknoloji politikalarının onları innovasyon ve Arge konularında nasıl da desteklediğinizi görebilirsiniz.

Çok fazla detayla canınızı sıkmadan sadece ulkemızde yazılan akademik makale sayısı incelendiğin de ya da şu aralar populer olan havacılık projeleri özelinde yıllık mezun havacılık mühendisi sayısına bakıldıgında (lutfen bu sayıya bakarken aralarndan pılot olmayı secen aralarında bırcok arkadasımın da oldugu onemlı bır oranı unutmayın) en ıyısını ıstesenızde bunun ıcın yeterlı bır alt yapınızın olmadıgınıı gorebılırsınız.

Ayrıca sadece SSM deki proje porfoliosuna baktıgınızda var olan sınırlı bilgi ve tasarım altyapısına ragmen onca projenin nasıl da özveriyle tamamlanmaya çalıstıgını görebilirsiniz.

siz de taktir edersiniz ki tüm bu değerlendirmeler bir bütün olarak yapılmak zorunda. bu yüzden tüm paydaşlar (ihtiyaç makamı, ssm, savunma firmaları, tübitak, üniversiteler ve diğer devlet kurumları) ortak değerlendirilmeden kişi bazlı yorumlar hataya yol açacaktır.

Saygılarımla

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Nis 2014, 20:25 
Akıncılar

Bir yanlış anlaşılmaya neden olmamak için uyarınızı dikkate alarak şöyle bir düzeltme yapmak isterim. Ben suç duyurusunu sadece müsteşara yapmadım. Ben suç duyurumu doğrudan savunma sanayi icra kuruluna(SSİK) yaptım. Savcılığa verdiğim belgenin ilk sayfasına bakarsanız bunu görebilirsiniz. Yani benim muhatabım; başbakan, genel kurmay başkanı ve savunma bakanıdır, ama daha sonra onlar günah kimde diye kimi yerlerse yesinler. Tabii o suç duyurumda ssm'i doğrudan ilgilendiren pasajlar da var..... var ama duymazdan gelmekten başka yaptıkları bişey yok.
Değindiğiniz diğer konuya gelince; makale sayısı, mezun sayısı hiç önemli değil. Kaliteli makale ve mezun olsun on kat az olsunlar daha iyi. Bu çokluk arasında iyi olan şeyler güme gidiyor. Ve aklı yerinde ve ahlaklı olanlaradil olurlarken, malesef ahlaksız olanlar klanlaşıp iyi olanların ayağını kaydırıyorlar. Ben bunlara genelde akademik mafya diyorum.

[email protected]

SosyalMedya:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2014, 22:16 
Yeni Üye

akademik yayinlar ve universitelerdeki mevcut durum hakkindaki yorumlariniza kesinlikle katiliyorum. dediginiz gibi hocalarin personal network unun akademik basarilarindan daha etkin oldugu bircok ornek mevcut ne yazikki.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 50 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: