TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 22 Oca 2018, 05:17

Tüm zamanlar UTC+03:00

Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.

Resim
Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2013, 13:29 
Süvariler

TEGMENIMIZIN TELEFONUNA "SEHVEN NUMARA YÜKLEYEN" POLIS BERAAT ETTI.

Konu ile ilgili haberi Televizyondan ögrendim. Internete bakinca, bircok sitelerin bu haberi paylastigi görülüyor.
Tegmenimz Mehmet Ali Celebi, Ergenokon Davasiyla ilgili olarak 29 ay tutuklu kalmis. Maruz birakilmis oldugu suclama, dolayisiyla 29 ay gibi uzun ve haksiz olarak Hapsedildigi icin görevli polis hakkinda acmis oldugu dava, Polisin Beraat etmesi ile sonuclanmis. Gec de olsa, Adalet yerine geldigi icin ailesine ve Silahli Kuvvetlerimiz Camiasina gecmis olsun.

(Daha teferruatli bilgi icin, Haberi Internetten indirme becerisi olan arkadaslar eklerlerse iyi olur)

Saygilarimla.

Oguz Koyutürk

En son DENO tarafından 22 Kas 2015, 03:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Başlık düzenlendi

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2013, 13:41 
Akıncılar

"Adalet yerine geldi" derken? Sözde sehven telefon numarası yükleyen polisin beraat etmesini kastetmiyorsunuz herhalde?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2013, 14:03 
Süvariler

Tegmenimizin haksiz yere tutuklandigini ifade ettim. (Adalet yerine geldi) derken, 16,5 sene Haksiz mahkumiyetten kurtulmus olmasini kastettim. 29 ay cok uzun bir zaman, insanin ailesinden, mesleginden ve dolayisiyle yasam ortami bagindan kopartilmasi korkunc birsey. Ama olan olmus, Allah hepimizi bu gibi durumlardan korusun.
Saygilarimla.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2013, 18:36 
Akıncılar

T... Maruz birakilmis oldugu suclama, dolayisiyla 29 ay gibi uzun ve haksiz olarak Hapsedildigi icin görevli polis hakkinda acmis oldugu dava, Polisin Beraat etmesi ile sonuclanmis. Gec de olsa, Adalet yerine geldigi icin ailesine ve Silahli Kuvvetlerimiz Camiasina gecmis olsun.
K.ından anlıyorum desem rahat eder misiniz Sayın Maverick16? Sayın Oguz Koyutürk cümlelerini biraz talihsiz bir dizilimle yazmış. Sadece yanlış anlaşılma olmasın diye sormak istedim ve nitekim kendisi anlayışla karşılayıp, kibarca yanıt verdi. O tepki göstermediğine göre, size ne oluyor? Bu kadar kabalık niye?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2013, 19:14 
Süvariler

Televizyonda dinlemis oldugum haber ve Internetteki haberleri okudugumda, Tegmenimizin almis oldugu Mahkumiyet kararina, sebep "sehven" yapilan kayitlar oldugu ortaya cikmis, durum böyle olduguna göre, polisin sebep oldugu suclamanin yersiz oldugu tesbit edilmis. (Benim anladigim bu) Dolayisiyle Tegmenimiz haksiz olarak maruz birakildigi suclamadan dolayi, bu duruma sebep olan polisi dava ediyor. Hakimin karari ise, polisin sebep olmus oldugu hatadan dolayi polise karsi herhangi bir ceza-i yaptirimi öngörmüyor.
Yine haberlerde, Tegmenimizin bu yüzden 2 sene 9 ay hapis oldugu yaziyor. Özet olarak: Tegmenimizin sucsuzlugu kanitlanmis, kendisinin (suclamadan dolayi aklanarak) serbest birakilmis olduguna hükmettim. Buna ragmen hala hapiste ise, vahim bir durum. Bu durumda, üzgün oldugumu ifade ederek, yanlis anlamaya sebep oldugum icin hepinizden özür dilerim.

Saygilarimla.

Oguz Koyutürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2013, 19:36 
Akıncılar

HARZEMŞAH, haberi analiz etmiş. Tartışmaya açık bir taraf yok. Haber, bu haliyle bu şekilde anlaşılır. Genel hatamız bu, tarafsız analiz yapamıyoruz/yapmıyoruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2013, 20:12 
Süvariler

Degerli arkadaslar tekrar özür dilerim. Tegmenimiz adina erken sevinerek, yanlis anlamalara sebep oldum. Tegmenimiz hakkindaki suclama sadece "sehven" den ibaret ise, Adalet biraz gec de olsa muhakkak tecelli edecektir. Dedigim gibi, bir Insanin kim olursa olsun yanlis ithamlarla suclanarak, ailesinden ve yasam ortamindan kopartilarak hapsedilmis olimasi cok üzücü bir durum, ümit ederim, Yargi bu yanlisligi en kisa zamanda düzeltir.

Saygilarimla.

Oguz Koyutürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2013, 21:56 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2013, 23:43 
Süvariler

Ben her firsatta söylerim: Yanlis hesap Bagdattan döner. Hepimiz adina ben Özür diliyorum: Benim yarim kulakla haberlerden duydugum üzere, Internetten de Tegmen arkadasimizin Mahkum olduktan sonra Ergenekon davasindan serbest birakildigi seklindeki bir haberle de beraber bir araya getirince, diger serbest birakilan bircoklari gibi bu arkadasimizin da sertbest birakildigi seklinde algiladim. Insallah sucu olmayan diger bütün arkadaslarimiz da en kisa zamanda serbest birakilararak ailelerine ve sevenlerine kavusurlar. Biz hepimizde buna muhakkak cok sevinecegiz.

Tekrar özür dileyerek, Hepinize Saygilarimla.

Oguz Koyutürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2013, 00:06 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

O değilde haksız yere içeride tutuklu bulunan yada mahkumiyet kararı alan hakiki vatan evlatları ne zaman çıkacak. Memleketimiz üzerindeki kötü ameller sonuçlandıktan sonra mı ? Ne kadar özgür bağımsız kendi üreten Türk ordusu sevdalısı varsa alayı içerde. Sempatizanlar alkış tutanlar dışarıda. Adalet ! Kimin adaleti ! Şu aşna fişna, angarya işlerini bu dünyada Türk milleti olarak beceremiyoruz fakat. Öteki dünyada Yüce Rabbim fitil fitil burunlarından getirsin.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ishLuprVip8[/youtube]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2013, 01:27 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Rezillikte hukuk tarihine gececek bir ifade.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2013, 01:54 
Akıncılar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2015, 20:56 
Süvariler

Tegmenimiz ve Silahli Kuvvetlerimizin maruz birakildigi iftira konusunda diledigim (Adaletin tecelli etmesi), yapilan iftira suclamalarinin akil almaz kapsamini göz önüne alininca, Fani yasamimiz icinde sanki yildirim hiziyla tecelli etmis gibi...

Bunlar herkesin ibret almasi gereken olaylar. ümit ederim, daha hala kenarda kösede masum, günahsiz Vatandaslarimiz yoktur insallah.

Ibret alinmasi gereken diger bir konu da, bazi sorumluluk tasiyanlar tarafindan itiraf edilmis olmasi.

Geriye, mümkün oldugunca, zedelenen itibar ve (zarar) larin telafi edilmesi gerekiyor.

Ilahi Adalet ise, Yüce Allah katinda gerceklesecek. Orada, ... siz konusmayacaksiniz, elleriniz ayaklariniz konusacak... diye bir Ayet haber veriyor...Ancak o zaman gercek Adalet tecelli etmis olacak.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: