TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 11 Ara 2017, 16:18

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 65 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2013, 15:42 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Değerli Trmilitary üyeleri malumunuz IDEF'13 yaklaşıyor,fuara girebilmek için davetiye ile mümkün malumunuz bu konuda davetiye paylaşımı ve talep için açılmıştır.Ayrıca yapılacak toplu katılım ve diğer etkinlikler için organizasyonu bu konu başlığı altında konuşabiliriz.

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2013, 16:06 
Akıncılar

Tam da benim aklımdan geçen bir konuyu açmışsınız. Kim katılıyor bir görsek de toplanıp bir şeyler yapsak...
Edit: KILIÇ üstadım siz geliyorsunuz değil mi? :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2013, 16:44 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Edit: KILIÇ üstadım siz geliyorsunuz değil mi? :)
Bir aksilik çıkmazsa.

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2013, 19:12 
Uzaklaştırıldı

Eğer elinizde fazladan davetiye varsa bende almak isterim:)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2013, 19:54 
Uzaklaştırıldı

Bende istiyorum varsa davetiye bana da yollarmısın Başkan

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2013, 21:04 
Akıncılar

Ben de katılmayı umuyorum, bir davetiye de ben alabilirsem çok mutlu olacağım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2013, 22:12 
Uzaklaştırıldı

Üstadlar eğer mümkünü varsa bende davetiye talep ediyorum gerçi 2. gününde sonra girilebiliyor demişlerdi ama bu sene şansa kalsın istemem üzerimize düşen birşey olursa seve seve yapabilirz

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2013, 22:58 
Süvariler

Fuar için ingilizce kursumdan feragat edip, gelmeye çalışacağım. Eğer bir adet fazla devatiyede bana nasip olursa gerçekten çok müteşekkir olacağım :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2013, 23:05 
Süvariler

İki adet bileti aldım diyebilirim, tabi sayın icoolman sayesinde. Ben nasip olursa taaa Rize' den geleceğim baya eziyetli olacak benim için. Ama buna değeceğine inanıyorum.

Eğer davetiye almak isteyen varsa sayın icoolman' a özelden ulaşmanızı tavsiye ederim. Elinde 300 taneye yakın davetiye varmış. Bende rica ettim kendisinden o da benim adresimi alıp 2 adet davetiyeyi bana kargo ile göndereceğini belirtti.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2013, 23:35 
Süvariler

Üstatlar böyle bir davetiye paylaşma durumu varsa bende rica edeceğim çünkü artık savunma sanayi firmasında çalışmıyorum, iş değiştirdim.

Sana ne mutlu efem...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2013, 23:58 
Akıncılar

Ben o işi hallettim sayılır.

İki adet bileti aldım diyebilirim, tabi sayın icoolman sayesinde. Ben nasip olursa taaa Rize' den geleceğim baya eziyetli olacak benim için. Ama buna değeceğine inanıyorum.

Eğer davetiye almak isteyen varsa sayın icoolman' a özelden ulaşmanızı tavsiye ederim. Elinde 300 taneye yakın davetiye varmış. Bende rica ettim kendisinden o da benim adresimi alıp 2 adet davetiyeyi bana kargo ile göndereceğini belirtti.
Evet kendisi bana da yardımcı oldu sağ olsun. Ben de Ankara'dan geleceğim nasip olursa. Tek kalemde 300 lira gitti cebimden. :)
Bu arada benim gibi uçakla gelmeyi düşünen varsa Pegasus baya bir ucuz. Ben konuştum Ankara-Sabiha Gökçen gidiş dönüş 121 TL dediler. Bir de HAVAŞ ücreti olacak tabi oradan TÜYAP Avrupa yakasına.
Aynı tarifeye THY 533 TL fiyat verdi :shock: . Aradaki uçurum nerden geliyor anlamış değilim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2013, 00:35 
Süvariler

Evet kendisi bana da yardımcı oldu sağ olsun. Ben de Ankara'dan geleceğim nasip olursa. Tek kalemde 300 lira gitti cebimden. :)
Bu arada benim gibi uçakla gelmeyi düşünen varsa Pegasus baya bir ucuz. Ben konuştum Ankara-Sabiha Gökçen gidiş dönüş 121 TL dediler. Bir de HAVAŞ ücreti olacak tabi oradan TÜYAP Avrupa yakasına.
Aynı tarifeye THY 533 TL fiyat verdi :shock: . Aradaki uçurum nerden geliyor anlamış değilim.
Ankara'dan Sabiha Gökçen'e uçakla gelip sonrasında Tüyap'a gelmekle Ankara'dan İstanbul'a otobüsle gelmek aynı kapıya çıkıyor üstadım :) Ben olsam uçakla gelmek yerine otobüsle gelir, sonra Büyükçekmece servisine biner ve Tüyap önünde inerdim.

Sana ne mutlu efem...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2013, 00:43 
Süvariler

bende gelmek isterim fazla davetiye varsa.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2013, 00:53 
Akıncılar

Alıntı:
Ankara'dan Sabiha Gökçen'e uçakla gelip sonrasında Tüyap'a gelmekle Ankara'dan İstanbul'a otobüsle gelmek aynı kapıya çıkıyor üstadım :) Ben olsam uçakla gelmek yerine otobüsle gelir, sonra Büyükçekmece servisine biner ve Tüyap önünde inerdim.
Otobüs kadar uzun sürmez diye düşünüyorum üstadım ancak hiç denemedim. Benim amacım ''iki gün (gidiş dönüş) yola harcamaktansa okula giderim.'' di. Ancak ne kadar sürer oradan TÜYAP?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2013, 00:58 
Süvariler

Otobüs kadar uzun sürmez diye düşünüyorum üstadım ancak hiç denemedim. Benim amacım ''iki gün (gidiş dönüş) yola harcamaktansa okula giderim.'' di. Ancak ne kadar sürer oradan TÜYAP?
Şöyle söyleyeyim, Esenboğa'ya gitmek + uçuş öncesi işler vs en az 1.5 saat sürecek, 1 saat uçakta geçecek, Sabiha Gökçen'den Tüyap'a gelmek trafiğin durumuna göre 2.5 saat sürer. Yani toplamda 5 saat kadar ediyor, otobüsle gelseniz 5.5-6 saat civarı ve Tüyap'a servis 1 saat :) Fiyat olarak 3te 1 ini ödemiş olursunuz 1 saat fark için.

Sabiha Gökçen İstanbul'un bir ucunda, Tüyap başka bir ucunda :)

Sana ne mutlu efem...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2013, 01:08 
Akıncılar

Alıntı:
Şöyle söyleyeyim, Esenboğa'ya gitmek + uçuş öncesi işler vs en az 1.5 saat sürecek, 1 saat uçakta geçecek, Sabiha Gökçen'den Tüyap'a gelmek trafiğin durumuna göre 2.5 saat sürer. Yani toplamda 5 saat kadar ediyor, otobüsle gelseniz 5.5-6 saat civarı ve Tüyap'a servis 1 saat :) Fiyat olarak 3te 1 ini ödemiş olursunuz 1 saat fark için.

Sabiha Gökçen İstanbul'un bir ucunda, Tüyap başka bir ucunda :)
Hocam o 6 saat otobüs yolculuğu + TÜYAP'a gitmek beni mahveder :) . Uçağa binersem 3,5 saat falan otobüs kullanmış oluyorum. Yine sanırım benim için en avantajlısı uçak. Aslında Atatürk limanı için de sordum ona da İzmir aktarmalı uçuşumuz var ve aktarma olduğu için gidiş dönüş veremiyoruz dedi yani ikiye katlıyor. O yüzden ben en iyisi uçağa bineyim. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2013, 01:36 
Süvariler

Eğer sınav, okul tarihleriyle çakışmazsa neden olmasın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2013, 01:40 
Süvariler

Ustatlar hangi gün,saat kaçta toplanıp gidileceği ne zaman belli olur ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2013, 14:11 
Üye

adresinde online bilet var. Ancak bazı şartlara uyulması lazım!
''
Fuar sadece konunun profesyonellerine açık olup giriş için davetiye verilmesi zorunludur.
- Askeri okul öğrencileri dışında 18 yaşından küçüklerin girmesi yasaktır.
- Fuar alanına silahla giriş yapılmayacaktır.
- Tüyap Onur Kartı ve profesyonel ziyaretçi kartı sahiplerinin, fuar girişinde kimliklerini ibraz etmeleri gerekmektedir.

Online Davetiye için tıklayınız...''
Davetiye linki;
http://forms.tuyap.com.tr/invite/index.php?Fid=945

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2013, 14:23 
Akıncılar

Bende gelmek istiyorum ama davetiyem yok. Sanırım normal vatandaş alınmıyor. :(

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2013, 15:11 
Akıncılar

http://www.idef13.com/
''
Fuar sadece konunun profesyonellerine açık olup giriş için davetiye verilmesi zorunludur.
- Tüyap Onur Kartı ve profesyonel ziyaretçi kartı sahiplerinin, fuar girişinde kimliklerini ibraz etmeleri gerekmektedir.

Davetiye linki;
Arkadaşlar r12'nin yazdığı linkten davetiye tedarik edilebiliyor. Buradan davetiye alamayanlar için:
Özel mesajla bana ulaşıp adres vererek kargoyla tedarik etmek ya da Abdullah adlı kullanıcımıza ö.m. ile ulaşmak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2013, 16:59 
Üye

Online davetiye bağlantısında şöyle bir yazı mevcut;

idef 13 yalnızca profesyonel ziyaretçilere açıktır..
İş Bu davetiye bağlı bulunduğunuz kurumun kartvizitiyle geçerli olacaktır

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2013, 19:04 
Uzaklaştırıldı

TRMilitary üyeleri de ucundan az buçuk profesyonel sayılır aslında ;) Maddi imkansızlık sebebi ile bu seferde gidemeyeceğim ama 2015'de artık giderim heralde :(

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2013, 19:21 
Süvariler

Hafta içine denk gelmesi kötü oldu bari bir günü hafta sonuna denk gelseydi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2013, 02:21 
Üye

Metrobüs Tüyap'a kadar uzatıldığından ulaşım bu yıl daha kolay olacak.
Otellerde yer bulamaz veya alternatif isterseniz emlak siteleri aracılığıyla Tüyap çevresinden günübirlik ev kiralayabilirsiniz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2013, 19:30 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Hocam o 6 saat otobüs yolculuğu + TÜYAP'a gitmek beni mahveder :) . Uçağa binersem 3,5 saat falan otobüs kullanmış oluyorum. Yine sanırım benim için en avantajlısı uçak. Aslında Atatürk limanı için de sordum ona da İzmir aktarmalı uçuşumuz var ve aktarma olduğu için gidiş dönüş veremiyoruz dedi yani ikiye katlıyor. O yüzden ben en iyisi uçağa bineyim. :)
Hocam Pendik'ten metroya atladın mı Kadıköy'de Beşiktaş vapur iskelesinin önünde çıkıyorsun. Tahmini ulaşım süresi 25-30 dk (Metro)

Eğer otobüs ile gelmek istersen (Havaalanından) Havataş (Havaş artık yok) ile rahatlıkla gelebilirsin. İstanbul'da geçerli olan Akbil veya İstanbulkart'ın varsa daha da güzel olur. Neyse devam edeyim.

Metro ile geleceksen Kadıköy'de inip Beşiktaş vapuruna binebilirsin (kalkış saatleri ise yarım saatte bir Çeyrek geçe ve Çeyrek kala [7:15, 8:45 gibi]). Beşiktaştan Zincirlikuyu'ya minibüs ile gidip gerisini Metrobüs ile halledebilirsin.

Veya Kadıköy'den metrodan çıkıp Eminönü veya Karaköy vapuruna binebilirsin. Tahmini 20 dakikada bir. Eminönünden (veya Karaköy'den) tramvay ile direkt havaalanının içerisine gidebiliyorsun (aktarmalı idi sanırım).

İstanbul'da doğru ulaşımı seçmezseniz başınız büyük derde girer. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2013, 19:39 
Süvariler

Arkadaşlar kusura bakmayın ama ben İstanbul' a bir kaç kez gitmişliğim var ama her gelişim en fazla 5 gün olup o da iş ile alakalı olduğundan pek bir dolaşmışlığım vede adres billgim yok.

08 Mayıs günü için türk hava yolları ile Atatürk havaalanına bilet aldım. Havaalanından en kısa yada tek araç ile fuara nasıl ulaşabilirm?

Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. Çünkü vakit kaybetmek istemiyorum akşam uçağından geri döneceğim :?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2013, 19:40 
Akıncılar

Alıntı:
Hocam Pendik'ten metroya atladın mı Kadıköy'de Beşiktaş vapur iskelesinin önünde çıkıyorsun. Tahmini ulaşım süresi 25-30 dk (Metro)

Eğer otobüs ile gelmek istersen (Havaalanından) Havataş (Havaş artık yok) ile rahatlıkla gelebilirsin. İstanbul'da geçerli olan Akbil veya İstanbulkart'ın varsa daha da güzel olur. Neyse devam edeyim.

Metro ile geleceksen Kadıköy'de inip Beşiktaş vapuruna binebilirsin (kalkış saatleri ise yarım saatte bir Çeyrek geçe ve Çeyrek kala [7:15, 8:45 gibi]). Beşiktaştan Zincirlikuyu'ya minibüs ile gidip gerisini Metrobüs ile halledebilirsin.

Veya Kadıköy'den metrodan çıkıp Eminönü veya Karaköy vapuruna binebilirsin. Tahmini 20 dakikada bir. Eminönünden (veya Karaköy'den) tramvay ile direkt havaalanının içerisine gidebiliyorsun (aktarmalı idi sanırım).

İstanbul'da doğru ulaşımı seçmezseniz başınız büyük derde girer. :)
Sağolun hocam. Fark ettim başımın ne kadar büyük derde gireceğini. :) Havataş TÜYAP'a gider mi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2013, 20:13 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Üstad Havataş sadece belli noktalara gidiyor. Kadıköy ve tam emin olamamakla birlikte Sabiha Gökçen'den Taksim. Taksime gelmesi işimi kolaylaştırır demeyin aksine Taksim daha berbat bir yerdir ulaşım için. Şuan Taksim'de altgeçit inşaatı var ve inanın aracıyla gelen adama acırım. Otobüs keza.

benim tavsiyem Metro. Metro için istikameti de şöyle söyleyebilirim: Metro'ya Pendikte bindiniz. Kadıköy istikametinde yaklaşırken Ünalan durağında iniyorsunuz (burası Metrobüs istasyonudur ayrıca). Buradan Metrobüs'e biniyorsunuz. Zincirlikuyu istasyonunda Metrobüs değiştiriyorsunuz.

Bunun için aşağıdaki Web sitesini inceleyebilirsiniz.

http://www.metrobusharitasi.com/

Tekrar ediyorum; İstanbul trafiğinde yolda kalmak istemiyorsanız ya deniz ulaşımını kullanacaksınız (Bursa'dan Kabataş'a Denizotobüsü servisi var -ücreti 18 TL, ayrıca 18 dakikalık bir deniz uçağı servisi de var (ücretini belirteyim: 100 TL)) ya ana arterlerde tren yolunu kullanacaksınız veya Metrobüsü tercih edeceksiniz. Metrobüs için de ayrıca bir tüyo vereyim. Bindiğiniz yere göre mesafe uzun olduğu için yanınızda mutlaka su ve kolonyalı mendil bulundurun. Bir İstanbullu olarak bu iki ufak şey hayatınızı kurtarır.

Sayın Islak23,

Havaalanından en kolay ulaşım için benim tavsiye edeceğim metrobüstür ama şimdiki durak yerlerini bilmediğimden daha tecrübeli bir arkadaşın tavsiyesine kulak vermenizi dilerim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2013, 22:04 
Süvariler

Üstad Havataş sadece belli noktalara gidiyor. Kadıköy ve tam emin olamamakla birlikte Sabiha Gökçen'den Taksim. Taksime gelmesi işimi kolaylaştırır demeyin aksine Taksim daha berbat bir yerdir ulaşım için. Şuan Taksim'de altgeçit inşaatı var ve inanın aracıyla gelen adama acırım. Otobüs keza.

benim tavsiyem Metro. Metro için istikameti de şöyle söyleyebilirim: Metro'ya Pendikte bindiniz. Kadıköy istikametinde yaklaşırken Ünalan durağında iniyorsunuz (burası Metrobüs istasyonudur ayrıca). Buradan Metrobüs'e biniyorsunuz. Zincirlikuyu istasyonunda Metrobüs değiştiriyorsunuz.

Bunun için aşağıdaki Web sitesini inceleyebilirsiniz.

http://www.metrobusharitasi.com/

Tekrar ediyorum; İstanbul trafiğinde yolda kalmak istemiyorsanız ya deniz ulaşımını kullanacaksınız (Bursa'dan Kabataş'a Denizotobüsü servisi var -ücreti 18 TL, ayrıca 18 dakikalık bir deniz uçağı servisi de var (ücretini belirteyim: 100 TL)) ya ana arterlerde tren yolunu kullanacaksınız veya Metrobüsü tercih edeceksiniz. Metrobüs için de ayrıca bir tüyo vereyim. Bindiğiniz yere göre mesafe uzun olduğu için yanınızda mutlaka su ve kolonyalı mendil bulundurun. Bir İstanbullu olarak bu iki ufak şey hayatınızı kurtarır.

Sayın Islak23,

Havaalanından en kolay ulaşım için benim tavsiye edeceğim metrobüstür ama şimdiki durak yerlerini bilmediğimden daha tecrübeli bir arkadaşın tavsiyesine kulak vermenizi dilerim.
Sentetik üstadın güzel alternatiflerine ek olarak ben şöyle bir seçenek sunayım, Sabiha Gökçen'den E-10 Havaalanı otobüsleri geçer onların 2 çeşidi var, ilki E-5 güzergahı üzerinden gideni, diğeri ise camında "Ekspres" yazanı (TEM'den giden). Ekspres yazılı olanlardan birisine binip Uzunçayır durağında inilirse, Uzunçayır'dan metrobüse binilip Tüyap'a gitmek daha kolay olacaktır gibime geliyor.

Sana ne mutlu efem...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2013, 22:22 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Metro'ya Pendikte bindiniz. Kadıköy istikametinde yaklaşırken Ünalan durağında iniyorsunuz (burası Metrobüs istasyonudur ayrıca). Buradan Metrobüs'e biniyorsunuz. Zincirlikuyu istasyonunda Metrobüs değiştiriyorsunuz.

Ufak bir düzeltme metro başlangıç istasyonu Kartal E-5 köprüsü,henüz Pendik istasyonu açılmadı.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2013, 22:57 
Akıncılar

Sayın sentetik ve muhendus teşekkür ederim.
Akbil nerelerden temin edilir ve akbil almak EGO kartı almak gibi mi? Hiç almadığımdan soruyorum, parayı verip alıyormusunuz yoksa kişiye özel falan bir durumu varmıdır akbilin. (İstanbul cahiliyim kusura bakmayın :) )

En son Alfa tarafından 08 Nis 2013, 23:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2013, 23:00 
Genel Yetkili

Çevre illerden beraber gidecekler 1-2 günlüğüne ortak bir kiralık arabaya atlayıp eğlenceli bir fuar+istanbul+yol macerası yaşayabilirler.

Müziksel not : Yolda 500 miles dinlenebilir.
http://www.youtube.com/watch?v=_cEdVXxkaNA

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2013, 23:10 
Akıncılar

Profesyonel ziyaretçi olup olmadığı nasıl anlayacaklar ? Girişte teste mi tabi tutulacak ziyaretçiler... Diğer konu ise ''İş Bu davetiye bağlı bulunduğunuz kurumun kartvizitiyle geçerli olacaktır'' Öğrenci olan veya çalışmayan bir insan bu Organizasyona katılamayacak mı ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2013, 23:37 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:

Profesyonel ziyaretçi olup olmadığı nasıl anlayacaklar ? Girişte teste mi tabi tutulacak ziyaretçiler... Diğer konu ise ''İş Bu davetiye bağlı bulunduğunuz kurumun kartvizitiyle geçerli olacaktır'' Öğrenci olan veya çalışmayan bir insan bu Organizasyona katılamayacak mı ?
İşte sözde profesyonel olunup olunmadığına dair kanıt olarak kartvizit istiyorlar :/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2013, 00:44 
Üye

Arkadaşlar kusura bakmayın ama ben İstanbul' a bir kaç kez gitmişliğim var ama her gelişim en fazla 5 gün olup o da iş ile alakalı olduğundan pek bir dolaşmışlığım vede adres billgim yok.

08 Mayıs günü için türk hava yolları ile Atatürk havaalanına bilet aldım. Havaalanından en kısa yada tek araç ile fuara nasıl ulaşabilirm?

Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. Çünkü vakit kaybetmek istemiyorum akşam uçağından geri döneceğim :?
AHL'den metro ile Şirinevlere(<5dk) geçip oradan metrobüse binebilirsiniz. Duraklarda beklemeyeceğinizi varsayarsak yaklaşık 1 saat sürer.
Alıntı:
Sayın sentetik ve muhendus teşekkür ederim.
Akbil nerelerden temin edilir ve akbil almak EGO kartı almak gibi mi? Hiç almadığımdan soruyorum, parayı verip alıyormusunuz yoksa kişiye özel falan bir durumu varmıdır akbilin. (İstanbul cahiliyim kusura bakmayın :) )
Akbil dolumu yapan herhangi bir dükkandan 6 lira karşılığında İstanbulkart alıp kontör yükletebilirsiniz. 1-3-5-10 kullanımlık biletler de mevcut ancak ücret olarak İstanbulkart daha avantajlı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2013, 09:52 
Akıncılar

Akbil nerelerden temin edilir peki ve ücretleri nedir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2013, 13:03 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Akbil nerelerden temin edilir peki ve ücretleri nedir.
Akbil herhangi bir büfeden temin edilebiir (İstanbul'da hemen hemen bütün otobüs durakları yanında bulunan büfeler akbil dolumu yapar ve istanbulkart satar. İstanbulkart'ın boş fiyatı 6 TL. Dolumu ise 5-10-15-20-25-30-50 vs gibi 5 ve beşin katları şeklinde yapılır.) Ek olarak İstanbulkart veya akbil kullanırsanız birinci binişten sonra ikinci kere (2 saat içerisinde) tekrar herhangi bir metro-metrobüs-tren-vapur akbil gişesi olan herhangi bir araçta aktarma olacağından indirimli seyahat edersiniz. Tabii 2 saat kuralını geçmezseniz. 2 saat içerisinde 3. kez binerseniz ikinci bir indirim daha kazanırsınız :)

Metrobüs'ü kullanacaksanız kısa duraklar arasında ücret iadesi var. Bunun için Metrobüs'ten indikten sonra çıkışta bulunan Akbil-İstanbulkart okuyucularına kartınızı/akbilinizi okutmanız yeterli. Anında para iadesi oluyor.

Ek not: Havataş'ın akbil/istanbulkart iadesi olmayabilir. 1 kere kullandım. 8 TL ücreti var. İkinci bir kullanımda sanırım indirim yapabilir.

Ek not2: İstanbul'da normal banliyö otobüsleri ve vapurlarda istanbulkart ücreti 1,95 TL'dir. yine aynı şekilde deniz motoru, ikinci otobüs, tramvay, metro kullanılacaksa ücret 1,40 TL'ye düşüyor (birinci aktarma ücreti), tekrar 2 saat içerisinde bu hatlardan birisini kullanmak istediniz o zaman ücret 1,00 TL'ye düşüyor (ikinci aktarma). Metrobüste bu ücret daha fazla. Metrobüs indirimleri için http://metrobuuuuus.wordpress.com/2012/ ... unutmayin/ linkini kullanabilirsiniz. Eğer "beşibiryerde" gibi bir bilet alırsanız veya 2 kullanımlık hem kazık yemiş olursunuz hem de sizi yarı yolda bırakır. Tavsiyem istanbulkart almanız. Ana duraklarda (İETT peronlarının olduğu duraklarda, mesela Eminönü, Beşiktaş, Kadıköy gibi) iade garantisi de var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2013, 13:30 
Akıncılar

Yardımlarınız için teşekkür ederim üstadım. Ben akbil almayı düşünüyorum. Hem bir Ankaralı olarak özeniyorum hem de Istanbul'a diğer gidişlerimde de kullanmak için.
Size bir de son bir soru sormak isterim. Akbillerin son kullanım tarihi varmıdır, yani bir kez aldığım ve içini doldurduğumda ne kadar süre kullanabilirim?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2013, 13:48 
Genel Yetkili

Yardımlarınız için teşekkür ederim üstadım. Ben akbil almayı düşünüyorum. Hem bir Ankaralı olarak özeniyorum hem de Istanbul'a diğer gidişlerimde de kullanmak için.
Size bir de son bir soru sormak isterim. Akbillerin son kullanım tarihi varmıdır, yani bir kez aldığım ve içini doldurduğumda ne kadar süre kullanabilirim?
Akbil ile istanbulkart arasında kullanım yönünden bir fark yok, bence istanbul kart alın cüzdanınızda bulunsun, akbil ise anahtarlık şeklinde ve yer kaplıyor. kart olması daha kullanışlı. Akbil ve istanbul kartın son kullanma tarihi yoktur. Saygılarımla.

Not: Ben o tarihte çalışıyor olduğumdan ve izin alamayacağımdan fuara katılamayacağım. Sn. dum'un ortak araba tutulması fikri yerinde olmuş. Örneğin İzmir ve Ankara'da 4'lü gruplar oluşturulursa akaryakıt maliyetine doğrudan fuar etkiniğinizi gerçekleştirmiş olursunuz. Forumda minibüs ya da otobüs ayarlabilecek olan varsa maliyetler çok daha düşük olurdu. Bir de otobüsün önüne pankart ayarlanır TRMilitary kendi reklamını yapmış olurdu.
Ayrıca fuara girişte kılık kıyafet önemli, sakın kimse rahat olsun diye eşofmanlarını çekip gelmesin.

saygılarımla.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2013, 13:55 
Akıncılar

Anladım üstadım, teşekkürler. Ayrıca gelememenize de çok üzüldüm. Forumda yüzyüze konuşmak ve tanışmak istediğim kişilerden birisi de sizdiniz...

Saygilar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2013, 14:29 
Süvariler

Hangi gün ziyaret yapmayı planlıyorsunuz?

Ben çarşamba günü için uçak biletimi aldım bile. Eğer bir sorun çıkmaz ise çarşamba günü saat 9 gibi AHL ye inmiş olacağım. Aynı gün ziyaret ederseniz sizinle vede forumdaki diğer arkadaşlar ile tanışmak isterim.

Şimdiye kadar forumda bir buluşma yada birlikte hareket etme gibi bir başlık görmediğim için böyle bir fikir sunuyorum ortaya ;)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2013, 16:15 
Akıncılar

Sayın Alfa

Ben çarşamba günü için uçak biletimi aldım bile. Eğer bir sorun çıkmaz ise çarşamba günü saat 9 gibi AHL ye inmiş olacağım. Aynı gün ziyaret ederseniz sizinle vede forumdaki diğer arkadaşlar ile tanışmak isterim.

Şimdiye kadar forumda bir buluşma yada birlikte hareket etme gibi bir başlık görmediğim için böyle bir fikir sunuyorum ortaya ;)
Güzel fikir üstadım, ben çarşamba günü gelmeyi planlıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2013, 16:23 
Süvariler

Sayın Alfa

Ne güzel işte. Bende ayın 8 inde yani çarşamba günü geleceğim bir aksilik çıkmazsa tabi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2013, 23:38 
Yeni Üye

Alıntı:
http://www.idef13.com/
''

Davetiye linki;
Arkadaşlar r12'nin yazdığı linkten davetiye tedarik edilebiliyor. Buradan davetiye alamayanlar için:
Özel mesajla bana ulaşıp adres vererek kargoyla tedarik etmek ya da Abdullah adlı kullanıcımıza ö.m. ile ulaşmak.
Sayın icoolmar; benimde 2 davetiyeye ihtiyacım var. ÖM attım. Selamlar..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2013, 01:54 
Süvariler

Alıntı:
Sayın Alfa

Ne güzel işte. Bende ayın 8 inde yani çarşamba günü geleceğim bir aksilik çıkmazsa tabi.
Çarşamba günü bende fuarı ziyaret etmeyi düşünüyorum. Mümkünse bende size katılabilir miyim? Ayrıca davetiyeyi sayın icoolmar sayesinde edindim ama davetiyenin üstünde firma kaşesi yok, bunu nasıl halledebiliriz acaba ve sizin davetiyenizde firma kaşesi var mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2013, 01:56 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Hocam davetiye üzerinde firma kaşesine gerek yoktur,sorun çıkmadan girebilirsiniz.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2013, 01:59 
Süvariler

Bunu öğrenmem beni çok rahatlattı, teşekkür ederim sayın KILIÇ.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2013, 02:00 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Bu yıl bir aksilik olmaz ve davetiye bulursam bende ilk gün hariç diğer günler katılmak istiyorum tanışmak isteyen arkadaşlar ile memnuniyetle tanışır gezeriz fuarı.
Alıntı:
Bunu öğrenmem beni çok rahatlattı, teşekkür ederim sayın KILIÇ.
Rica ederim,firma kısmına arkadaşlarımız takılmasın her hangi bir firma bilgisini kafadan yazabilirsiniz davetiye üzerine.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2013, 16:20 
Akıncılar

Alıntı:
Alıntı:
Sayın Alfa

Çarşamba günü bende fuarı ziyaret etmeyi düşünüyorum. Mümkünse bende size katılabilir miyim? Ayrıca davetiyeyi sayın icoolmar sayesinde edindim ama davetiyenin üstünde firma kaşesi yok, bunu nasıl halledebiliriz acaba ve sizin davetiyenizde firma kaşesi var mı?
Firma kaşesi sorulursa ve mutlaka istenirse kapıda yardım edecek birileri mutlaka olur. Çünkü fuar ziyaretçi sayısını artırmak istiyor. Hatta Trmilitary forum üyesiyim demiş olmanız bile girmeniz için önemli bir neden.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 65 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: