TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 22 Oca 2018, 05:20

Tüm zamanlar UTC+03:00

Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.

Resim
Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 93 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2012, 16:49 
Akıncılar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2012, 19:49 
Üye

ilk izlenimim derginin ilk sayısının dolu dolu ve güzel bir tasarımla hazırlanmış olduğu. ilk sayıyı okurken yayın peryodunu merak ettim. Hayırlı olsun ve yayın hayatında hayatında başarılar. Türk savunma sanayinin gelişmekte olduğunun diğer bir göstergesi..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2012, 01:24 
Süvariler

Özellikle Rodezya yazısı her yerde bulunamayacak türden bir yazıydı.Yayın hayatında başarılar dilerim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2012, 01:51 
Akıncılar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2012, 12:34 
Akıncılar

ilk izlenimim derginin ilk sayısının dolu dolu ve güzel bir tasarımla hazırlanmış olduğu. ilk sayıyı okurken yayın peryodunu merak ettim. Hayırlı olsun ve yayın hayatında hayatında başarılar. Türk savunma sanayinin gelişmekte olduğunun diğer bir göstergesi..
Her ay yayınlanacak. Türkiye ve dünyanın bu konuda geldiği nokta ortada. Bu gelişmişlik seviyesine karşılık daha seyrek yayını açıklamak zor olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013, 02:40 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013, 15:17 
Akıncılar

Bu dergi devam ediyor mu?
Evet... C4 Defence’in ilk sayısına göstermiş olduğunuz ilgi ve beğeniye teşekkür ederiz. Teknik açıdan yeni sürprizlerin hazırlığı içindeyiz. IDEX Fuarı öncesi için özel hazırladığımız yeni sayımız, net olmamakla beraber 15 Şubat civarı sizlerle buluşacak. Bu zaman zarfında önerilerinizi [email protected] mail adresinden bize ulaştırabilirsiniz.
Daha önce de söylediğimiz gibi Dergiyi aylık olarak planlıyoruz. Ancak görüyoruz ki aklımızdaki dijital platform daha dünyada tam olarak olgunlaşmamış. Bu nedenle teknik sorunlarımız oluyor, biz de o sorunları aşıyoruz ancak bizi geciktiriyor. Durum biraz "kervan yolda düzelir" e benziyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013, 15:57 
Genel Yetkili

Alıntı:
Evet... C4 Defence’in ilk sayısına göstermiş olduğunuz ilgi ve beğeniye teşekkür ederiz. Teknik açıdan yeni sürprizlerin hazırlığı içindeyiz. IDEX Fuarı öncesi için özel hazırladığımız yeni sayımız, net olmamakla beraber 15 Şubat civarı sizlerle buluşacak. Bu zaman zarfında önerilerinizi [email protected] mail adresinden bize ulaştırabilirsiniz.
Daha önce de söylediğimiz gibi Dergiyi aylık olarak planlıyoruz. Ancak görüyoruz ki aklımızdaki dijital platform daha dünyada tam olarak olgunlaşmamış. Bu nedenle teknik sorunlarımız oluyor, biz de o sorunları aşıyoruz ancak bizi geciktiriyor. Durum biraz "kervan yolda düzelir" e benziyor.
Sn. ozgureksi, Foruma gelişiniz ve derginizi hayırlı uğurlu olsun, e-dergi'nizi içerik olarak inceledim ve bu sektördeki çıtayı yükseltmiş gibi görünüyorsunuz. Bizler her konuda sizlere yardımcı olmaya hazırız, bizlerde sizleri kaynak yayın olarak görmekten memnuniyet duyar karşılıklı bilgi alış verişi çerçevesinde hem forum hem dergi kalitesine faydalı olmuş oluruz. Selam ve saygılarımla.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013, 16:11 
Süvariler

Derginin yeni yayın hayatı hayırlı olsun, online derginizin ücreti makul olursa veya trmilitaryden dolayı indirim olursa senelik abonelik başlatırım.

Kahramanlık; saldırıp bir daha dönmemektir.

"Ben devletimi, yedi düvele karşı yokluk içinde savaşarak kurmuşum. Şimdi bana silah çekenin ağzına, o namluyu sokarım " Osman Pamukoğlu

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013, 16:55 
Genel Yetkili

Özgür bey, yayın hayatınızda başarılar dilerim.

Derginizi okudum ve fikrim geldi. Basılı medya olmadığınıza göre, sadece kuşe dergi gibi okumaktan ziyade aktif bir okuma olmalı diye düşünüyorum. Bu sizi oldukça faklılaştırabilir bence. Mesela basit bir link atama işlemiyle sayfalardaki araç-gereç-silah-platform resimlerinin mouse imleci ile tıklamadan üzerine geldiğimizde o silahın/platformun/aracın basit speclerini ufak not penceresi olarak gösterebilirsiniz, tıklandığında ise hakkında geniş bilgi aktaran kendi sayfasına yönlendirilebilir. Aynı şekilde sayfalarda görülen her şey ve herkes için bu yapılabilir.

Örnek olarak Fransanın MALİ operasyonunu anlattığınız bir sayfada kullanılan resimdeki fransız askerin elindeki piyade tüfeğinin üzerine geldiğimizde o silahın speclerini, aynı resimde arkada görülen bir aracın üzerine geldiğimizde o aracın speclerini gösterebilirsiniz. Bu ürünlerin şirket sayfalarının linkini ekleyebilirsiniz. Murat BAYAR röportajında mesela, sayın BAYAR'IN üzerine imleç ile geldiğimizde biyografisini gösterebilirsiniz.

Veya tam sayfa bir G-sınıfı fırkateyn resmi kullandığınızda, radarından silahına kadar ayrı ayrı linklerle tüm gemiyi ve sistemleri resim üzerinden tanıtabilirsiniz. Eklediğiniz her bir datayı ilerde de kullanabileceğinizi de düşünmek gerek.

Bu uygulamayla derginizi okumak bilgilendirici ve tatmin edici bir maceraya ve sörfe dönüşecektir. Ek olarak zamanla müthiş bir kaynak/database sahibi olacağınızı da düşünüyorum. Anasayfanızda bu database'e de giriş verirseniz biz meraklılarına müthiş bir kaynak yaratmış olursunuz. Ayrıca basındaki arkadaşlarınız için de kolay bir arama motoru görevi üstlenmiş olursunuz.Hatalı resim ve yanlış yazımı engeller.

Zamanınızı alır mı? muhtemelen evet. Başarılı olur mu? Bence evet. Aslında bir tane web sayfası tasarımcı öğrenci bu sorunu sizin için çözebilir bile :)

Tekrar başarılar dilerim. Saygılar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013, 19:26 
Akıncılar

Bu dergidekiler makale be Hocam. How Stuff Works değil ki.. İyi böyle yahu.. :roll:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013, 20:16 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu dergiyi nerelerde bulabilirim. mesela; antalya'da nerede satılır?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013, 20:17 
Süvariler

Yazdığınız doğru ama böyle bir uygulama hem çok kullanışlı olur hem de bizdeki gibi günlük gazetelerdeki gazetecilik anlayışına sahip sözde gazetecilerin yaptığı komik hataları, yani akım derken .okum fotoğrafı koyarak yapılan haberler gibi haberleri yapan saçma sapan sayısal veriler veren haberleri yapan gazetecilerden bahsediyorum, minimize eder görüşündeyim. Yani tembellik edip bir wikiye bile bakmayan google'a yazıp bir arama bile yapmayanlara artık bu lüksü de vermeyen, mazeret bırakmayan bir uygulama olur. Ayrıca belki de kısa sürede daha çok bilgi vererek bu alana ilgi duyan genç arkadaşları da savunma sanayii ile ilgili hale getirir.
Bir de yapılmayanı yapanlar öne çıkar.
Saygılarımla.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013, 20:19 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Bu dergiyi nerelerde bulabilirim. mesela; antalya'da nerede satılır?
E-dergi bu yahu.
http://www.c4defence.com/

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013, 21:28 
Genel Yetkili

Sn. Dum 'un fikri bayağı akla mantığa yatıyor aslında, değerlendirilmesinde çok fayda görüyorum. Makaleyi okurken biraz konudan konuya atlanmış gibi olacak ama bilgi içinde bilgi sahibi olunacak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013, 23:12 
Süvariler

Alıntı:
Derginin yeni yayın hayatı hayırlı olsun, online derginizin ücreti makul olursa veya trmilitaryden dolayı indirim olursa senelik abonelik başlatırım.
İlk 3 sayı ücretsiz. Ancak derginin yalnızca internet ortamında yayınlandığını bir kere daha hatırlatalım...
Sırf google reklamlarıyla öyle çok fazla iyi olmayan bir wep sayfasının gelirinin bile ne kadar olduğunu herkes biliyor. E-dergide basit olarak basım masrafları yok buda maaliyeti önemli ölçüde azaltıyor. Online olan bir dergiye gidip 10 liraya satarlarsa dergiye ilgi olacağını da zannetmiyorum.

Kahramanlık; saldırıp bir daha dönmemektir.

"Ben devletimi, yedi düvele karşı yokluk içinde savaşarak kurmuşum. Şimdi bana silah çekenin ağzına, o namluyu sokarım " Osman Pamukoğlu

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013, 23:19 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Bunun basit bir iş olmadığını hatırlatmak isterim vakti zamanında bizde düşünüyorduk E-dergi ama gerekli alt yapıyı oluşturamadık.Velhasıl kolay bir şey değil.

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013, 23:30 
Genel Yetkili

E-dergiyi hayatta tutmak için ve alt sermayeyi de kurtamak için ciddi bir abone sayısına ihtiyaç var, bu durumda hedef kitleye ulaşmak için yine reklama ihtiyaç olacak bunlarda derginin kendini tanıtması için ciddi masraflar demek, cidden büyük risk ama dergi rayına oturduktan sonra yeterli abone sayısına da ulaşınca dergi de kendini geliştirmeyi sürdürür ise başarılı bir çalışma olacaktır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013, 23:51 
Genel Yetkili

Hocam e-abonelik mi olacak nasıl işleyecek bu sistem
İlk 3 sayı ücretsiz sonrası ister e-abonelik ister sayı satın alıp çevrimiçi okuyabilme olanağı.

Alıntı:
C4Defence isimli yeni bir savunma ve strateji dergisi yayın hayatına başladı.

En son Dünya Askeri Teknolojiler Ansiklopedisi'ne imza atan Sami Atalan'la birlikte, Ardan Zentürk ve Hürriyet Daily News eski Savunma Muhabiri Özgür Ekşi ve Bahadır Tokgöz liderliğinde bir ekiple hazırlanan C4Defence, sadece çevrimiçi ortamda yayınlanıyor.

Derginin çevrimiçi ve PDF biçemindeki içeriğine http://www.c4defence.com adresinden erişmek mümkün.

C4Defence'e yayın hayatında başarılar dilerim.

http://www.c4defence.com/c4Defence_Sayi1_TR/#/1/

Kaynak güncel takip ettiğim http://www.siyahgribeyaz.com/2012/12/ye ... rgisi.html

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2013, 23:00 
Akıncılar

Derginizi okudum ve fikrim geldi. Basılı medya olmadığınıza göre, sadece kuşe dergi gibi okumaktan ziyade aktif bir okuma olmalı diye düşünüyorum. Bu sizi oldukça faklılaştırabilir bence. Mesela basit bir link atama işlemiyle sayfalardaki araç-gereç-silah-platform resimlerinin mouse imleci ile tıklamadan üzerine geldiğimizde o silahın/platformun/aracın basit speclerini ufak not penceresi olarak gösterebilirsiniz, tıklandığında ise hakkında geniş bilgi aktaran kendi sayfasına yönlendirilebilir. Aynı şekilde sayfalarda görülen her şey ve herkes için bu yapılabilir.

Örnek olarak Fransanın MALİ operasyonunu anlattığınız bir sayfada kullanılan resimdeki fransız askerin elindeki piyade tüfeğinin üzerine geldiğimizde o silahın speclerini, aynı resimde arkada görülen bir aracın üzerine geldiğimizde o aracın speclerini gösterebilirsiniz. Bu ürünlerin şirket sayfalarının linkini ekleyebilirsiniz. Murat BAYAR röportajında mesela, sayın BAYAR'IN üzerine imleç ile geldiğimizde biyografisini gösterebilirsiniz.

Veya tam sayfa bir G-sınıfı fırkateyn resmi kullandığınızda, radarından silahına kadar ayrı ayrı linklerle tüm gemiyi ve sistemleri resim üzerinden tanıtabilirsiniz. Eklediğiniz her bir datayı ilerde de kullanabileceğinizi de düşünmek gerek.

Bu uygulamayla derginizi okumak bilgilendirici ve tatmin edici bir maceraya ve sörfe dönüşecektir. Ek olarak zamanla müthiş bir kaynak/database sahibi olacağınızı da düşünüyorum. Anasayfanızda bu database'e de giriş verirseniz biz meraklılarına müthiş bir kaynak yaratmış olursunuz. Ayrıca basındaki arkadaşlarınız için de kolay bir arama motoru görevi üstlenmiş olursunuz.Hatalı resim ve yanlış yazımı engeller.

Zamanınızı alır mı? muhtemelen evet. Başarılı olur mu? Bence evet. Aslında bir tane web sayfası tasarımcı öğrenci bu sorunu sizin için çözebilir bile :)

Sayın Dum,
Güzel dilekleriniz için teşekkür ederiz. Bütün söylediklerinizi biz de hep düşündük ancak herşey altyapı, altyapı da yüksek yatırım demek. Bir forumcu basım masrafı olmadığı için maliyetlerin çok düşük olması gerektiğini düşünmüş. İnsan bazen basım daha mı ucuza gelirdi diye düşünmeden edemiyor çünkü basım Gutemberg'den bu yana bilinen, gelişen olgunluğuna ulaşmış bir teknoloji. Bugün kullanılan her program para demek. Ve her programın alternatifi ertesi gün piyasaya çıkabilir..bir de bunu düşününce maliyetlerin o kadar tahmin edilebilir olmadığını görüyorsunuz. Neyse biz teknik sorunları çözmeye devam edelim ve yakında çıkacak ikinci sayımızı beğenmenizi umalım.
Bu arada benzer bütün güzel fikirleri hem burada hem [email protected] adresinden beklediğimizi belirtelim. Bir şeyi daha güzel yapmak mümkünse bu ancak paylaşarak olur.
saygılar
Özgür Ekşi

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2013, 23:02 
Akıncılar

Ali bey,
teşekkür ederiz. Online dergi bedeli makul olsun diye çok çaba sarf ediyoruz. Herkes için makulun karşılığı farklıdır. Umarım aynı noktada buluşuruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2013, 17:05 
Akıncılar

Alıntı:
Alıntı:
Sn. ozgureksi, Foruma gelişiniz ve derginizi hayırlı uğurlu olsun, e-dergi'nizi içerik olarak inceledim ve bu sektördeki çıtayı yükseltmiş gibi görünüyorsunuz. Bizler her konuda sizlere yardımcı olmaya hazırız, bizlerde sizleri kaynak yayın olarak görmekten memnuniyet duyar karşılıklı bilgi alış verişi çerçevesinde hem forum hem dergi kalitesine faydalı olmuş oluruz. Selam ve saygılarımla.
Teşekkürler... umarım beklentileri karşılarız. Bu hafta sonu Türkçe dergiyi umarım yayınlarız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2013, 02:50 
Uzaklaştırıldı

Sayfada abonelik bölümü göremedim hocam.Nasıl abone olacağız?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2013, 04:00 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Sayın Dum,

C4Defence sizi duymuş ve isteğinizi olabilirlik dahilinde yapmışlar :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2013, 09:46 
Akıncılar

En sonunda çıkmış dün denedim siteye girilmiyordu bugün çok mutluyum C4 Defence'nin yeni sayısı dergi 2 çıkmış yumulun arkadaşlar ben şu anda icine gömülüyorum bitirene kadar yokum :)
Ana sayfa : http://www.c4defence.com/tr/default.aspx
Dergi : http://www.c4defence.com/c4Defence_Sayi2_TR/index.html

Not:SSM HAVA SSM DENİZ SSM KARA SSM GENEL videoları harika olmuş anasayfanın ortasında seyredin.
Sayın Serdengeçen... ben duyuruyu yapana kadar siz erken davranmışsınız. tebrik ederim.
Bu arada Anka yazısında tasarım sırasında yaşanan bir hatadan dolayı başka bir makaleden bir cümle kalmış... Online olduğu için hatayı düzelteceğiz ancak bu bile zaman alıyor. Hatayı görenler farkında olduğumuzu bilsinler lütfen. Hatayı göremeyenler için söyleyecek tek şey var... Serdengeçen bizden erken davranmış olabilir, biz de hatayı düzeltmekte hızlı davranmışız demektir. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2013, 09:50 
Akıncılar

Sayfada abonelik bölümü göremedim hocam.Nasıl abone olacağız?
Abonelik için altyapı süreci gerekiyor.Önceliği başka konulara verdik. Abone işlemlerine başlamadan önce herşeyi mümkün olduğunca okuyucuyu tatmin eder hale getirelim istedik.
Bu nedenle sayfada abonelik işlemlerini görmemeniz normal. O da olacak. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2013, 22:31 
Akıncılar

Ardan Zentürk,
MSI dergisindeki yazılarında
hep AKP'nin politikalarını savunuyor, akp'nin neden böyle yaptığını, amacını vs. açıklamaya çalışıyordu.
bu dergide de okuduğum ve gördüğüm kadarıyla aynı yolda devam ediyor...
Hükumeti beğenmiyorsunuz diye doğruya da mı yanlış desinler?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2013, 00:06 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Konudan sapmazsak memnun olurum arkadaşlar.

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2013, 00:51 
Uzaklaştırıldı

Ardan Zentürk,
hep AKP'nin politikalarını savunuyor, akp'nin neden böyle yaptığını, amacını vs. açıklamaya çalışıyordu.
Bu nasıl bir bakış açısı?Eğer Ardan Zentürk AKP yanlısı ise,forumumuzun üyesi ve C4 dergisinin yöneticisi Özgür Ekşi de,Başbakanın nefret ettiği eski Hürriyet Baş Yazarı ve CHP Millervekili Oktay Ekşi'nin oğlu.Onlar bir olgunluk ve uzlaşı içinde birlikte çalışabilirlerken,yalnızca okuyucu olan bizlerin aynı olgunluğu sergileyememesi ilginç.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2013, 12:18 
Akıncılar

...düşürülen F4'ümüzün yanındaki İsrail uçağı...
O da mı düşmüş aynı yere?..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2013, 00:06 
Akıncılar

Alıntı:
Ardan Zentürk,
Bu nasıl bir bakış açısı?Eğer Ardan Zentürk AKP yanlısı ise,forumumuzun üyesi ve C4 dergisinin yöneticisi Özgür Ekşi de,Başbakanın nefret ettiği eski Hürriyet Baş Yazarı ve CHP Millervekili Oktay Ekşi'nin oğlu.Onlar bir olgunluk ve uzlaşı içinde birlikte çalışabilirlerken,yalnızca okuyucu olan bizlerin aynı olgunluğu sergileyememesi ilginç.
Doğrusu biz yayınlarımızın içeriği ile forumlarda tartışma konusu olmak istiyoruz. Siyasi görüşlerimizi tamamen dışarıda bırakarak bu yayınlara başladık. Dergimizde hiçbir kişinin ülke içi siyasi görüşüne ilişkin bir yazı yer almayacak çünkü ülke savunması bakanlığın adında da yer aldığı gibi milli bir konu ve biz siyaset yapmayacağız. Ancak eğer herhangi bir partinin propagandası anlamına gelen bir cümle, paragraf varsa bunu benimle özelden paylaşırsanız sevinim.

Sayın Cremna'nın iyi niyetle yazdığı her kelimesinden belli olan yorumu için de bir iki cümle söylemek zorunda hissediyorum kendimi. Öncelikle nazik sözlerinden dolayı teşekkür ederim. Ancak geçmişte babamın sıfatından dolayı "torpilli" olduğuma dair pek çok yakıştırmaya maruz kaldım, şimdi de iyi niyetle olsa da kendimi tam tersine maruz kalmış hissediyorum.

Babam bana göre aklından geçenleri dürüst bir şekilde ortaya koymaya çalışan hayatımda tanıdığım en sözünün eri kişilerden biridir. Onun oğlu olmaktan büyük şeref duyarım. Ama ben herkes ne kadar babasının oğlu olmaktan şeref duyarsa ben de babamın oğlu olmaktan o kadar şeref duyarım.

Oktay Ekşi'yle şeref duymanın yeri benim için ayrıdır ve bunu konuşma malzemesi yapmaya karşıyım.

Oktay Ekşi'nin oğlu olmak ise sahip olduğunuz ya da olduğunuzun düşünüldüğü nüfuzu/ torpili kullanmamakla eşdeğerdir.

Bu nedenle geldiğim yer, aile itibariyle siyasi görüşümün ne olduğu baştan belli olduğu kabul edilse de lütfen benim ben olduğum, kendime ait siyasi görüşlerim olduğu da bilinsin. Bu sözlerim sayın Cremna'nın ifade etmek istediklerinin aleyhine değildir. Ve yine kendisinin ifade ettiği gibi biz görüşümüz ne olursa olsun uyum içinde sizlere en güzel dergiyi vermeye çalışıyoruz.

Yeni dergimiz çok yakında yayınlanacak. Geçen sefer baktık 230 sayfa yazmışız. Bu defa daha kısa tutmaya çalıştık. Yeni bir sayıda görüşmemize az kaldı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2013, 01:53 
Üye

Alıntı:
Alıntı:
Ardan Zentürk,
Doğrusu biz yayınlarımızın içeriği ile forumlarda tartışma konusu olmak istiyoruz. Siyasi görüşlerimizi tamamen dışarıda bırakarak bu yayınlara başladık. Dergimizde hiçbir kişinin ülke içi siyasi görüşüne ilişkin bir yazı yer almayacak çünkü ülke savunması bakanlığın adında da yer aldığı gibi milli bir konu ve biz siyaset yapmayacağız. Ancak eğer herhangi bir partinin propagandası anlamına gelen bir cümle, paragraf varsa bunu benimle özelden paylaşırsanız sevinim.

Sayın Cremna'nın iyi niyetle yazdığı her kelimesinden belli olan yorumu için de bir iki cümle söylemek zorunda hissediyorum kendimi. Öncelikle nazik sözlerinden dolayı teşekkür ederim. Ancak geçmişte babamın sıfatından dolayı "torpilli" olduğuma dair pek çok yakıştırmaya maruz kaldım, şimdi de iyi niyetle olsa da kendimi tam tersine maruz kalmış hissediyorum.

Babam bana göre aklından geçenleri dürüst bir şekilde ortaya koymaya çalışan hayatımda tanıdığım en sözünün eri kişilerden biridir. Onun oğlu olmaktan büyük şeref duyarım. Ama ben herkes ne kadar babasının oğlu olmaktan şeref duyarsa ben de babamın oğlu olmaktan o kadar şeref duyarım.

Oktay Ekşi'yle şeref duymanın yeri benim için ayrıdır ve bunu konuşma malzemesi yapmaya karşıyım.

Oktay Ekşi'nin oğlu olmak ise sahip olduğunuz ya da olduğunuzun düşünüldüğü nüfuzu/ torpili kullanmamakla eşdeğerdir.

Bu nedenle geldiğim yer, aile itibariyle siyasi görüşümün ne olduğu baştan belli olduğu kabul edilse de lütfen benim ben olduğum, kendime ait siyasi görüşlerim olduğu da bilinsin. Bu sözlerim sayın Cremna'nın ifade etmek istediklerinin aleyhine değildir. Ve yine kendisinin ifade ettiği gibi biz görüşümüz ne olursa olsun uyum içinde sizlere en güzel dergiyi vermeye çalışıyoruz.

Yeni dergimiz çok yakında yayınlanacak. Geçen sefer baktık 230 sayfa yazmışız. Bu defa daha kısa tutmaya çalıştık. Yeni bir sayıda görüşmemize az kaldı.
Diyecek birşey bulamıyorum sizin gibi gıpta ile baktığım bir iş yapan, bizlere kusursuz bir şekilde tamda istediğimiz konulara ulaşmamız için emek harcayan sizleri bile mi? yuh artık ,sizide kirli çarkların içine çekmeye,ötekileştirmeye ve kılı kırk yararak adeta taşı sıkıp suyu çıkararak birşeyler çıkarmaya uğraşıp yeni düşmanlar yeni ötekiler yaratıp tekrar tekrar kısır tartışmalar yaratmaya calışan guruh yeter artık
Sayın ÖzgürEkşi yaptığınız iş için size teşekkürler.Devamını heycan ile bekliyoruz.Biz o ona ne dedi, şu bunun yanı, biz burdayız onlar orda, demiyoruz bu memlekete bir tuğla koyanın elinden öperiz ve diğer savunma sanayi haberlerini tartışıp konuşmak için burdayız.Sizde bunu bize ulaştırıyorsunuz tekrar TEŞEKKURLER.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2013, 00:22 
Uzaklaştırıldı

bence de Derginin yönetiminde olan birisinin en azından bu durumdan haberi oldu.
Allah razı olsun. Böylece sayenizde Özgür bey iş arkadaşının gerçek yüzünü öğrenmiş oldu. İyi ki varsınız...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2013, 01:33 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:
Alıntı:
bence de Derginin yönetiminde olan birisinin en azından bu durumdan haberi oldu.
Allah razı olsun. Böylece sayenizde Özgür bey iş arkadaşının gerçek yüzünü öğrenmiş oldu. İyi ki varsınız...
çok komiksin...
Özgür bey her halde kimlerle iş yaptığını biliyordur.
okurlardan böyle bir eleştiri geliyor diyebilir, tabiki Ardan Zentürk fikrini değiştirecek değil.
aslında herkesin tarafını belli etmesi iyi bişeydir. sadece MSI dergisini bırakıp yeni dergi çıkarmasından dolayı bir yazı yazdım.
"MSI 'da böyle yazıları vardı, bu dergide de devam etmiş gördüm kadarıyla" mealinden basit bir tespitim konuyu nerelere getirdi...
lütfen daha fazla uzatmayın.

ilk mesajımda şahsen nasıl bir dergi beklediğimi yazmıştım. öyle bir dergi olması dileğiyle...
ilgili bölümü aynen kopyalıyorum....
"Ayrıca
2013 -1 sayısından beri MSI'da Ardan ZENTÜRK yok. yerine Hakan BAYRAKTAR var. baş yazıları o yazıyor.
MSI dergisi her ay daha kötüye gidiyor.
malesef saçma sapan, toplantılardan, ödül törenlerinden bahsediyor.
bu sadece bürokratları ilgilendirir.
bizler daha çok silah, inceleme, taktik , strateji, jeo-strateji, savaş askeri tarih, yeni teknolojiler, planlamalar, çeşitli savunma saldırı aletlerinin yapımı, organizasyon koordinasyon çalışmaları, örgütlenme çeşitleri, istihbarat ve propaganda teknikleri ...
gibi şeyler görmek istiyoruz.
5-10 bürokratın bir araya gelip, uzun uzun konuşmalar yapıp, arkasından birbirlerine plaket vermesi şahsen benim ilgimi çekmiyor...

Umarım C4Defance dergisini D&R'da bulabiliriz ve istediğimiz şekilde olur.
MSI ' da umarım kendini düzeltir. yoksa bu yılı çıkarması sürpriz olur."
Tamamdır hocam.Özür dilerim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2013, 01:59 
Akıncılar

Diyecek birşey bulamıyorum sizin gibi gıpta ile baktığım bir iş yapan, bizlere kusursuz bir şekilde tamda istediğimiz konulara ulaşmamız için emek harcayan sizleri bile mi? yuh artık ,sizide kirli çarkların içine çekmeye,ötekileştirmeye ve kılı kırk yararak adeta taşı sıkıp suyu çıkararak birşeyler çıkarmaya uğraşıp yeni düşmanlar yeni ötekiler yaratıp tekrar tekrar kısır tartışmalar yaratmaya calışan guruh yeter artık
Sayın ÖzgürEkşi yaptığınız iş için size teşekkürler.Devamını heycan ile bekliyoruz.Biz o ona ne dedi, şu bunun yanı, biz burdayız onlar orda, demiyoruz bu memlekete bir tuğla koyanın elinden öperiz ve diğer savunma sanayi haberlerini tartışıp konuşmak için burdayız.Sizde bunu bize ulaştırıyorsunuz tekrar TEŞEKKURLER.
Umarım bu güzel düşüncelerinizi her zaman hak ederiz. Güzel sözleriniz için teşekkür ederiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2013, 15:29 
Akıncılar

ellerinize sağlık.dergi kağıt olarak basılmayacak.bunu anladık.bir ilk deneseniz.dergi bayilerde sadece cd olarak satılsa.çünkü insanlar illa para verdikleri şeye dokunmak istiyorlar
Dergiyi beğenmenize sevindik, teşekkür ederiz. CD olarak satılmasına ilişkin benzer bir teklif gelmişti. Bütün sayıları bir koleksiyon halinde yıl sonunda satmamız içindi bu öneri.
O öneriyi not aldık ve dergiyle ilgili çalışmalarımız yerine oturunca o öneriyi de ele alacağız. Ne yapabiliriz düşünmek istiyoruz. Bu önerinizi de dikkate alacağız.
Bu fırsattan istifade ederek tekrarlamak isteriz ki bütün önerilere açığız, yenilikçi, bu güne kadar yapılmayanları, yapılamayanları yapmak isteyen, farklı olmak isteyen bir dergiyiz. O yüzden her türlü öneriye açığız. Bir fikriniz varsa bizimle iletişime geçin. Teknoloji izin veriyorsa, yayın politikalarımıza aykırı değilse, yerine getirebilecek maddi gücümüz ve insan kaynağımız varsa o öneriyi hayata geçirmekten heyecan duyarız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2013, 15:51 
Akıncılar

Alıntı:
ellerinize sağlık.dergi kağıt olarak basılmayacak.bunu anladık.bir ilk deneseniz.dergi bayilerde sadece cd olarak satılsa.çünkü insanlar illa para verdikleri şeye dokunmak istiyorlar
evet, en azından böyle olabilir.
para verdiğim bir şeyi almam gerekir, biriktirmem, arşivlemem, koleksiyon yapmam gerekir.
Aksi halde,
- Kağıt, mürekkep, baskı, dağıtım vb. masrafları olmayan dijital bir derginin fiyatı, basılmış ve dağıtılmış bir derginin masraflarının kaçta kaçı eder?
- basılıp dağıtılan dergilen 12 ve 15 TL'ye satılıyorsa, dijital bir derginin 2-3 TL'yi geçmemesi gerekir.
- bilirsiniz, içlerinde bir tane film veya çocuklar için bir oyuncak olan poşetlenmiş tek yaprak bir kağıt kapağı olan dergi (gibi) şeyler D&R'da vs. satılıyor. tek sayfayı değil içindeki film veya oyuncağı satıyorlar aslında. bu dergi de böyle bişey olabilir. karton bir kapak ve poşetin içinde o sayının CD'si....
Sanırım bu konuda gittikçe güçlenen bir lobi oluşuyor:) Hoşunuza gitmesini umarak demagoji yapacağım sonra biraz daha açıklama yaparım.
Bizim sistemimizde sizden kağıt para almayacağız, sanal posla ödeme yapacaksınız tabi karşılığında alacağınız da sanal olacak.:)
gerçekten para verdiğinizi göz ardı etmeden yaptığım bu demagojiyi hoş karşıladığınızı umarım.

Şimdi derginin fiyatı ile ilgili sözlerinize açıklama yapmak isterim.
Derginin bilinen masrafları yok. haklısınız. Öte yandan her dergide var olan sabit masrafları var; personel, vergi gibi.
Bir derginin gerçek masrafları da bu masraflarıdır çünkü dergiyi basmadığımız ay demin bahsettiğiniz masraflar olmaz ama personel maaşı yine verilir.
ikinci aşamaya geçelim. Daha önce de söylediğimi zannediyorum. Gutenberg'ten bu yana işin yapısında büyük değişiklik olmadı. Yani yüzyıllardır var olan ve yapısı oturmuş bir üretim şekli var. En fazla baskı yöntemini değiştiriyorsunuz. Oysa internet /dijital teknoloji her gün değişiyor. Tasarımcının kullandığı program değişiyor, sizin elinizdeki bilgisayarlar değişiyor, bizim size haberi ulaştırma yöntemlerimiz değişiyor. Bunların hiç biri mürekkep, kağıt, baskı, ulaştırma kadar ucuz değil. Sırf animasyonları sizler Ipad'te görebilin diye kaç firmayla kaç toplantı yaptık bir bilseniz. Ben saymayı bıraktım.
Dergilerin oturmuş bir reklam tarifesi var çünkü elde tutuluyorlar. Yalnızca Türkiye'de dağıtılmalarına rağmen firmalar bu fiyatları vermeye hazır ama dünyanın her noktasından ulaşmanıza rağmen internet için aynı şeye hazır değiller. İnsan bu önyargıyı sorgulamadan edemiyor. Amaç görülmek, bilinmek mi yoksa elde tutulmak mı?

D&R ya da bayi, torba içinde CD... bu fikirleri dikkate alacağız ama bize biraz süre verin. Derginin test yayını yeni bitiyor ve yola çıkış amacımıza ulaştığımızdan emin olalım. Bu söylediklerinizi nasıl hayata geçiririz düşüneceğiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2013, 16:47 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Bu üç aylık dönemde E-derginin almış olduğu hit nedir acaba? Tatmin edici bir seviyeye ulaştı mı?

Az önceki mesajınızda da belirttiğiniz üzere e-derginin alacağı hit çok önemli. Derginin tasarımı, içeriğe ulaşılabilirlik gerçekten çok iyi.

Ayrıca fiyat olarak giderlerinizi karşılayabilecek, sizin "bu fiyat bizi tatmin eder" dediğiniz kafanızda oluşan bir miktar var mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2013, 16:07 
Akıncılar

Sayın Ekşi,

Bu üç aylık dönemde E-derginin almış olduğu hit nedir acaba? Tatmin edici bir seviyeye ulaştı mı?

Az önceki mesajınızda da belirttiğiniz üzere e-derginin alacağı hit çok önemli. Derginin tasarımı, içeriğe ulaşılabilirlik gerçekten çok iyi.

Ayrıca fiyat olarak giderlerinizi karşılayabilecek, sizin "bu fiyat bizi tatmin eder" dediğiniz kafanızda oluşan bir miktar var mı?
Sayın Sentetik,
Derginin tek başına aldığı hitten bahsetmek yanlış olur. Twitter, facebook, haberlerin bulunduğu dergi ana sayfası ve dergi.
4 ayrı koldan gelenlerin toplamları üzerine konuşmak gerek. Bunlar bize güzel yolda olduğumuzu gösteriyor çünkü başka dergilerin rakamları ile karşılaştırınca onların geçtiği yolları daha hızlı geçtiğimizi görüyoruz. Bizim gözümüze kestirdiğimiz nokta Türkiye'nin dışında bir kategori. O nedenle o rakamlara ulaşmadan hiçbir rakamı tatmin edici bulamayız. İkinci yıldan önce de oraya ulaşamayız.
Derginin tasarımı hakkındaki sözleriniz bize mutluluk veriyor. önerileriniz varsa dinlemekten mutlu oluruz. Tasarımımızın bir özelliğinin altını çizmek isterim; dergimizi internete özel bir şekilde tasarlıyoruz, alışagelmiş dergi yapalım onu internette yayınlayalım adı da böylece e-dergi olsun demedik.

Dergiyle ilgili aklımızda bir fiyat var. Ancak o fiyatı henüz kesinleştirmedik. Fiyat bir politikadır. Uzun zaman değiştirmek zorunda kalmayacağımız ama okuyucuya da pahalı gelmeyecek bir rakam olmalı bu. Fiyatı attığı zaman sizler de "değer, haklarıdır" demelisiniz. O güne kadar da biz yaşamalıyız. Sorularınıza net yanıtlar vermediğimin farkındayım ama bugün vereceğim yanıt benim için bağlayıcı olur ama daha o kadar her şey yerine oturmamışken o bağlayıcılık yanlış olur.

Eğer teknik bir aksaklık olmazsa bu hafta içinde üçüncü sayımızın önce Türkçesini ardından İngilizcesini yayınlayacağız. Görüş, öneri, eleştiri ve her türlü fikriniz için özelden gelecek mesajları bekliyoruz. Dergiyi biz çıkarıyoruz ama sizler için çıkarıyoruz. Görüşleriniz bizim için değerli.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2013, 21:19 
Akıncılar

Özgür Bey, üslubunuzu takdir ettiğimi belirtmek istiyorum.

Okuyucusu ile iletişimde olan, forumlarda, sosyal medyada vs. yapılan eleştirileri dikkate alan, sorulara cevap vermek için vakit ayıran bir yaklaşımın çok verimli olacağını düşünüyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2013, 00:46 
Akıncılar

Özgür Bey, üslubunuzu takdir ettiğimi belirtmek istiyorum.

Okuyucusu ile iletişimde olan, forumlarda, sosyal medyada vs. yapılan eleştirileri dikkate alan, sorulara cevap vermek için vakit ayıran bir yaklaşımın çok verimli olacağını düşünüyorum.

Bu güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim... aslında biz sizlere verdiğimiz değeri, önemi ifade etmeye çalışıyoruz. Bizlere yol gösteriyorsunuz, yazdıklarımızı okuyor, bizi merak ediyorsunuz. Tam tersi olsaydı... ne yaptığımıza dikkat edilmese, emeğimize "boş ver" denilse, ne anlatsak burun kıvrılsa ve biz ne kadar zaman verirsek verelim güzel bir geri dönüş olmasa.. asıl o zaman bizim halimiz ne olurdu? Bob Dylan'dan bir örnek vermek isterim. Kendimi onunla bir tuttuğum sanılmasın, ona atfedilen bir hikaye bence yol göstericidir. Hikaye odur ki Bob Dylan "emekli oluyorum " der ve müziği bırakır. Bütün "gitme" ısrarlarına da tek cevap verir; balık tutacağım.
Bir süre sonra Bob Dylan geri dönüyorum mesajı verir. Ne oldu diye soranlara da "balıklar alkışlamıyor" yanıtı verir.
Bu işi yaparken elbette para kazanmayı umut ediyoruz. Kaç şanslı kişi çalışarak para kazanmak zorunda değil ki?
ama yaptığı işe kıymet verilmesi, fikir verilmesi de çok önemli. Bu bizim için gerçekten motivasyon kaynağı. Sizler bize elinizi uzattığınız sürece biz o eli tutacağız. Bizim size el uzatmamız ise bir fantezi. Çünkü el uzatma kararı verecek olan sizlersiniz. Biz sadece 5, siz ise sayısız kişisiniz.
ve doğru yolda olduğumuzu duymak bizi bir defa daha mutlu etti.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2013, 14:46 
Akıncılar

Üçüncü sayımız yayında... eleştiri ve yorumlarınız için sizi bekliyoruz. Okunması kolay olsun diye sayfa sayısını daha az tuttuk.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2013, 15:09 
Genel Yetkili

Okuma isteyenler için linki verelim. http://c4defence.com/c4Defence_Sayi3_TR/index.html#/1/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2013, 16:25 
Akıncılar

Üçüncü sayımız yayında... eleştiri ve yorumlarınız için sizi bekliyoruz. Okunması kolay olsun diye sayfa sayısını daha az tuttuk.
teknik bir aksaklık nedeniyle yayından kaldırdık. Sorun düzelince tekrar yayına gireceğiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2013, 20:25 
Süvariler

Evden çikarken birazcik bakabildim. Çok güzel gözüküyordu, tebrikler. Acaba o teknik hata nedir, merak ettim. Deja vu yaziyordu bir yerde ama :-)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2013, 00:17 
Akıncılar

Evden çikarken birazcik bakabildim. Çok güzel gözüküyordu, tebrikler. Acaba o teknik hata nedir, merak ettim. Deja vu yaziyordu bir yerde ama :-)

O makalenin başlangıcında tasarım hatası yapılmıştı. Sorun çözüldü. Yayına tekrar girdik.
Gerçek e-derginin böyle avantajları var. Hata yapmak insanlara mahsus, onları düzeltmek de..
hata vardı, düzeltildi. :)
Tekrar yayındayız... ve yorumlarınızı, eleştirileriniz bekliyoruz. Bir önceki dergi 230 sayfa idi. Fark ettik ki okumak zor oluyor. Azalttık. Sanmayın ki azaltınca işlerimiz kolay oldu. Anlatacak çok şey var, elemek daha zor oluyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2013, 19:01 
Uzaklaştırıldı

3. Sayınızı da okudum. Eleştirebilecek kapasitede değilim. Ancak çok beğendiğimi ifade edebilirim. Başarılarınızın devamı dilerim. İyi yayınlar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2013, 20:37 
Süvariler

5.sayı çıkmış fiyatı da çok makul herkese tavsiye ederim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2013, 20:50 
Süvariler

Dergileri E-Dergi değilde direkt olarak elden alabileceğimiz bir yer var mı ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Haz 2013, 12:50 
Akıncılar

5.sayı çıkmış fiyatı da çok makul herkese tavsiye ederim.
Forumlarda fiyaı hakkında sorular oluyordu. Dijital yayının daha ucuza çıkacağı şeklinde yaygın bir kanı var. Oysa baskı ile dijital arasında fark kağıt, baskı ve dağıtımdan kaynaklanıyor. dijitalde olan server, yazılım, güvenlik, güncelleme gibi masraflar göz ardı ediliyor. Üstelik biz başka dergilerde olmayan yazılımlar, uygulamalara yer veriyoruz. Fiyatı makul bulduğunuza sevindim. Daha altına inmak mümkün olsaydı inanın onu da yapardık.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 93 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: