TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 24 Nis 2017, 18:20

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 243 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2012, 13:40 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yasaklar bilgiye erişimi engellemek için değil, forumun kalite ve seviyesini korumak için, zannediyorum. Merak eden varsa, o kaynakları kendileri açıp okuyabilir, engelleyen yok.
Diğer forum içi düzenlemeler de o şekilde. Amaç kaliteyi yakalamaksa, bir tercihte bulunmak gerekiyor.

"Muhtemel Suriye-Türkiye Savaşı" konusu da güzel bir örnek. yine egolar tavan yapmış, herkes her şeyi biliyor; sonu da karşılıkla atışmaya, hakarete kadar gidiyor. "Genel Askeri Konular" bölümünde sadece seçilmiş üyelerin yazabilmesi lazım, eskiden olduğu gibi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2012, 13:46 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Grupları oluşturacağım diğer yönetici arkadaşlara gruplara dahil edilecek üyeler belirlendikten sonra gruplar hayata geçirelecektir ve bazı kısıtlamalar yapılacaktır yani kısaca eski sisteme geri döneceğiz.

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2012, 14:20 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Sayın KILIÇ eskiden imzanızda yasaklı kaynaklar altyazı şeklinde geçiyordu. Yöneticiler bu şekilde yaparsa tek tek yasaklı kaynakları aramak ile zaman kaybedilmez diye düşünüyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2012, 14:29 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Sayın Raptorr33 kayan yazı için özel bir kod eklemem gerekiyor bu gün içerisinde ekleyeceğim kodu.

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2012, 23:51 
Süvariler

Alıntı:
Yıllardır forumu takip eden biri olduğum halde, yasaklı kaynak uygulaması ve belirli yerlerin belirli üyelere açık olması konusunu hiç anlamamışımdır. Bugün bilgi denen şeye internet üzerinden heryerden ulaşmak mümkün zaten. Bu halka açık ve herkesin ulaşabildiği bilgileri yasaklamak, bana kafayı kuma gömmek gibi geliyor. Bu yasaklı kaynaklara göz atıldığında ise yöneticilerin tarafsız yasaklamalarından ziyade bu yasakları ideolojik olarak yaptığı algısı doğuyor. Gönül isterdiki yöneticilerimiz tarafsız bir yönetim sergilesin ve kuralları ciğnemeyen herkese eşit mesafede dursun.

Ayrıca yasaklı kaynaklar listesine bakıldığında, BTÖ ye ait hiçbir yayın kuruluşunun adınında listede olmamasını garipsedim. Bu verilen siteler onlardan dahamı tehlikeli ve bölücüdür?

Bu dediklerimde yanlış da anlaşılmasın, şahsen ben hergün 3 gazeteye girer bakarım (Hürriyet, milliyet, sabah) bunlardan biri yasaklı olmuş beni çokta etkileyen birşey değil. Trmilitary kapanmadan evvel butür önyargılardan dolayı çok eleşti alıyordu. Tekrar açıldıktan sonra çeşitli yasaklamalar getirilmemesi site için çok olumlu bir hava oluşturmuştu ama anlaşılan çok uzun süremedi.

Herkes gibi banada yasaklara saygı duymak düşer, ama bu konuda ki fikrimi beyan etmek istedim.

Dediğiniz gibi bilgiye ulaşmak çok kolay. Sorunda bu değil mi? Ulaştığımız bilgiyi hemen doğru kabul ediyoruz.
Yasaklı kaynaklar; TSK alehiye bilgi kirliliği yaratıp milleti TSK'dan soğutmak hatta TSK'ya karşı düşmanca bir tavır sergilenmesine yol açtıklarından dolayı yasaklılar.

TRM'nin bir ideolojisi vardır. Bu da sitenin en üstünde yazmakta; Tam Bağımsız Bir Türkiye İçin Yerli Savunma Sanayi...
TSK'ya karşı olanlar doğal tam bağımsız bir Türkiye'ye karşıdırlar.

Eğer bir itiraz olacaksa kural için değil kuralın uygulandığı kaynak için olmalı diye düşünüyorum.
Mesela; (misal)ben Sabah'ın TSK karşıtı olduğunu düşünmüyorum. Gerekçelerim bunlar şunlar diye itiraz edilebilir...

Ben btöye ait yayın kuruluşu bilmiyorum, öğrenmekte istemiyorum.
Zaten kimse gelipte burada onların yayın kuruluşlarından haber eklemez. Bunu özel olarak belirtmek abesle iştigal olacaktır.

Bence hersey paylasilabilmeli. Hersey tartisilabilmeli. Askeri konularda hicbir gizli kapakli sey kalmamali. BTO veya bilmem ne.. hangi zamanda yasiyoruz? Konu her yonuyle ele alinabilir, mesela BTO'nun haberi paylasilip yanlislari veya onemli bir noktasi vs varsa irdelenir, dikkat cekilebilir veya nihayetinde probaganda amacli nasil carpittiklari gozler onune serilebilir. Bu sekilde bircok kaynagin haberin carpistirilmasiyla gercege en yakin goruntu elde edilebilir. Diger yol pek saglikli degil, sadece duymak, gormek, bilmek istedigimiz hayalimizdeki gibi fanus ici bir dunya sunar bize. Gercek bizim inanis, duygu, dusunce ve kafa yapimizla uymuyorsa ve kafa konforumzu eksiliyorsa zaten diyecek bir sey yok. Tek tip kaynaktan beslenmek faydali degil kisaca. barikai hakikat musademei efkardan dogar demisler. Hulasa eger amac belirli bir gorusu yasaklamak digerini one cikarmak degilse, siyasi tartismalarin uzerinde bir platform kurmak amac ise teknik verilerin disinda hicbir kaynak paylasilamasin. Gerci bana kalirsa Turkiye'nin bagimli sanayii olmasinin daha iyi olacagini (!) dusunen veya savunan tipte haberler veya gorusler bile eklenebilmeli iler tutar bir yani varsa tartisilir yoksa zaten o sekilde kalir. Bunlari asmis olmamiz lazim. Kendine, dusuncesinin bilgilerinin dogruluguna ve mantiginin saglamligina guvenen icin sorun olmamasi lazim.

Son olarak bunun sidik yartistirir gibi karsilikli seviyesiz atismalarla konu butunlugunu bozan mesajlasmalara donusmesi elbette ki yanlis olur, bu konuda duzenleme yapilabilir (sadece link vermek ya da sadece buna ozel kisimlar acilarak vs.) ancak boyle ceffalkalem yasaklamak bence dogru degil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2012, 01:58 
Genel Yetkili

Valla sanırım topyekün eski sisteme döneceğim,bende rahatsız olmaya başladım bu kadar hoşgörü bünyeyi bozar.
Tamamen katılıyorum, forumun konsepti, teması vs. artık adı her ne ise kalitede düşmeler var, Bir konu açılıyor sonra olay kendiliğinden siyasete dönüyor, sonra asıl konuya dön dönebilirsen, üyeler arası tartışmalar için kıvılcım yetiyor.
Yeniçeriler, Akıncılar.. ne günlerdi..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2012, 03:04 
Akıncılar

Edit; Kullanıcı kontrol panelinden oluyormuş... K. Bakmayın...

Saygılar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2012, 06:22 
Süvariler

Aslında buranın İnternet sözlükleri gibi olması forumun kirlenmemesi açısından daha sağlıklı gibi forumun yazarları olur onlar yazar çizerler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2012, 01:39 
Süvariler

Birde bu onay ardından mesaj gönderimi var , ben sistemi destekliyorum. Neticede Akıncılar veya Yeniçeri olmak için herhangi bir talebim olmadı.. Olsaydı alınır mıyım ? orasını da bilmiyorum.. ve Evet can alıcı soru geliyor .. Normal üyeler onay ardından mesaj gönderimi yapılabilirken , hadi Akıncıları geçtim de Yeniçeri alımıyla ilgili ne gibi kriterler var ? Yeniçeriler , foruma mesaj atabilmenin legal yolu..

Birde Serdengeçtiler diye bir grup dala oluşturalım nihayetinde onlar Akıncıların en cesur olanlarıydı .. Ve bu gruba da sırf hatır, hit alma gibi unsurlar için Akıncı ya da Yeniçeri yapmadığınız insanları alabilirsiniz.

Eski siteden Paratrooper , orko_08 , serdengeçen , strongarm , HDS , HARZEMŞAH gibi adamları koyalım. Çünkü bana kalırsa bunların harici herkes roman yazabilecek vasıfta , ve bir çoğu Counter-Strike oyununda ki taktiklerini , yaşadım , gördüm ve ben oradaydım deyip paylaşan insanlardır.

Ve ve ve bu mesajımda onay süreci ardından yayınlanacak ve aslında yayınlanmayacak. Yine de cesur arkadaşları görmek her zaman için sevindirici olmuştur.

Allah Türk'ü korusun ve yüceltsin.

Düzenleme : " Yine de " kelimesinin bitişik yazılması.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2012, 02:31 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Fikir beyan ederken mantık,akıl ve izandan çıkmamak gerek,aykırı ses olmak için kendinizi bu kadar kasmanıza gerek yok.Herkes bir aykırılık peşinde mental matürbasyon peşindemisiniz bilmiyorum.

Burada adam kayırma ya da hatır gönül ile gruplara üye alınmıyor,kriterlerimiz kurallarımız belli ayrıca site kapanmadan önce gruplara dahil olan üyelerin kazanılmış hakları iade ediliyor o kadar.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2012, 02:02 
Süvariler

Forum tamamen kapandı zannetmiştim böyle seviyeli bir forumun tekrar hizmete sunulması gerçekten çok güzel umarım eski günlerdeki gibi olur herkeze merhaba

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2012, 02:03 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2012, 03:42 
Süvariler

Tekrar hoşgeldiniz Kılıç... Uslubunuzu her zaman desteklemesem de sizi aramızda görmekten mutlu oldum.

Her ne kadar bu işe yeni merak salan arkadaşları da foruma çekmemiz gerektiğini düşünsem de özellikle askeri forumda absürd iletilerle karşılaşınca canım sıkılıyor.
Tamam yazmayı serbest bırakalım ama yurdumun bilgiden önce fikir sahibi olan hevesli gençleri çok gaza geliyorlar zaman zaman. Terörle mücadele, uluslarası ilişkiler gibi konular alanım sayılırken ben yorum yazmaya konuların derinliği, kompleksliği, gri alanların çok olması nedeniyle yorum yazmaya çekinirken arkadaşlar iki satırlık yorumla konuyu kapatıyorlar. Ancak onlara kızmıyorum, ben de bu forumla 8-9 yıl önce SAM füzesi ile tanksavar füzesi ayrımını dahi yapamazken tanıştım, gerçi o sıra bırakın politik konulara hamasi yorumlar yapmayı silah sistemleri bölümünü okumaktan, altındaki yorumları incelemekten vakit bulamazdım diğer konulara.

Trmilitary öncelikli olarak savunma sanayii ve askeri sistemler forumudur. Uluslarası ilişkiler vs. bunlarla olan bağlantıları nedeniyle zaman zaman gündeme gelmesi gerekirken şu anki sistemde tartışmanın ana konusuna dönüşüyorlar. Arkadaşlar forumun ciddiyetini anladıktan sonra iletileri onaysız yayınlanmaya başlarsa uygun olur diye düşünüyorum.

Kaynaklarda ise haberin kaynağının değil içeriğinin tek tek göz önüne alınmasını tercih ederim. Bu tabi ki yöneticilerin üzerine sorumluluk ve yük bindirecektir ancak böyle bir sistemi işletebilirsek forumun yararına olacaktır

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2012, 21:14 
Süvariler

Sanirim bazi uyelerimiz iha yapmayi, rc ucaga fpv seti takip ucurmak kadar olay saniyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 01:13 
Süvariler

Özel bir İHA üreticimizde çalışan veya onun yakın çevresindeki iki farklı üyemiz-tesadüfen-arka arkaya gönderdikleri mesajlarda, TAI'yi başarısız, yeteneksiz, vizyonsuz olmakla suçlayıp, ANKA projesinin bir balon olduğu, başarılı olamayacağı iddiaları ile, TAI ile yakından uzaktan, yetenek ve büyüklüğü kıyaslanamayacak 15-20 kişilik bir başka İHA şirketini göklere çıkarıyorlar. İddialarına göre o olanaklar TAI yerine bahsi geçen minik firmaya verilseymiş ANKA çoktan operasyonelmiş vs...
Bu fikirler susturulduğu zaman geriye kalan üye havuzu da pek parlak değil. Bütün başlıklar 3-4 sayfada bir aynı sorulara dönüyor. Teknik açıklamasını yaparsın anlamaz, bin küsür mesaj yazmış okuyacak vakti de yok. Bir de bizzat işi yapanı cehaletle suçlayacak kadar kibir var. Elemanlar iddia edildiği gibi taktik uçakları yapan ekiptense ellerinde teknik bir argüman da vardır, işlerin doğru yapıldığına dair özgüveni olan dinlemekte sakınca görmez. Ki bana göre de vakıf şirketleri problemlidir, bunlara yapılacak düzeltici müdahele de en çok yoğun baskı altında saçları beyazlatan şirket çalışanlarına yarar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 22:19 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Üye hesaplarında güncelleme yapıldığında(e-posta değişimi vb.) zaman zaman sistemsel birsorundan dolayı güncellenen hesap deaktif olabiliyor ve siteye giriş yapamıyor bu gibi durumlarda benimle irtibata geçerseniz sorunu düzeltebilirim.

İrtibat için: kilic@trmilitary.com / https://www.facebook.com/groups/trmilitary/

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 22:52 
Uzaklaştırıldı

Sayın üyelerimiz,

Son günlerde neler oluyor bizlere?

Sadece öğrenci ziyareti çerçevesinde Aselsan'ı bir kere ziyaret etmiş-muhtemelen halen de öğrenci-bir üyemiz, Aselsan'ı teknoloji çalıp çırpmakla suçluyabiliyor. Onu yerden yere vuruyor.

Özel bir İHA üreticimizde çalışan veya onun yakın çevresindeki iki farklı üyemiz-tesadüfen-arka arkaya gönderdikleri mesajlarda, TAI'yi başarısız, yeteneksiz, vizyonsuz olmakla suçlayıp, ANKA projesinin bir balon olduğu, başarılı olamayacağı iddiaları ile, TAI ile yakından uzaktan, yetenek ve büyüklüğü kıyaslanamayacak 15-20 kişilik bir başka İHA şirketini göklere çıkarıyorlar. İddialarına göre o olanaklar TAI yerine bahsi geçen minik firmaya verilseymiş ANKA çoktan operasyonelmiş vs...

Gerçeklerle yakından uzaktan bağdaşmayan söz konusu mesajlar silindiğinde veya yayınlanmak için onaylanmadığında ise, bizleri "eleştrileri kaldıramamakla, demokrasiye katlanamamakla" suçluyorlar.

Herkesin üzerinde kolaylıkla uzlaşabileceği gibi forumumuz hızla eski etkinliğine kavuştu. Her gün binlerce kişi tarafından izleniyor. Bizim burada yalnızca forum üyeleri için değil, tüm ülkemiz için ciddi bir bilgi kaynağı olmak gibi bir misyonumuz var. Bu nedenle gerçekleri içermeyen, kanıtlanamayacak iddiaları kapsayan mesajları yayınlamamız söz konusu olamaz. Biz çoğu zaman forum yönetimini yerden yere vuran pek çok mesajı bizzat onaylayarak yayınlanmasına defalarca olanak vermiş bir yönetimiz. Demokrasi anlayışımız üyeler arasında adaleti ve hakaret içermeyen eleştiri hakkı ile sınırlıdır. Bunun dışında, Türk Savunma Sanayi, şirketleri ve bu uğurda ter döken çalışanları söz konusu olduğunda demokrat olamayız. Kanıtlanamayacak iddialar ve suçlamalarla söz konusu, kişi, kurum ve ürünlerin karalanmasına aracılık edemeyiz.

Tüm üyelerimize ve kamu oyuna duyurulur...
Yeni fark ettim bu mesajı. Yazdığım mesajı noktasına virgülüne dokunmadan yayınlamaya ve diğer üye arkadaşlarımızın mesajıma ne tepki vereceğini görmeye davet ediyorum sizleri. Benim mesajımı yayınlamayıp mesajıma bu şekilde cevap vermeniz hiç ama hiç demokratik ve hoş değil. Tartışacaksanız o zaman benim mesajımı da yayınlayın.

Bu ülkede her kurum ve her mevkide insan eleştirilebilir. İftira ve çamur atmak ile eleştirmeyi karıştırmayalım birbirine. Mühendis olarak benim eleştirmeme izin vermeyecekseniz o zaman peşin olarak yazın ANKA hakkında olumsuz yazmak yasaktır diye. Gerçi söylemlerinizden çok sıkı bir savunucu olduğunuz sonucu çıkıyor. Fanatizmi bırakın lütfen. Farklı bakış açılarının kimseye bir zararı yok.

Üzüldüm bu şekilde ispatlanmadan iftiralar altında kalmaktan. Ama kendimi savunmayacağım. TAI'den B abime saygı ve sevgilerimle :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 22:58 
Süvariler

^^Tabiside. Biz de ANKA olsun başka projeler olsun, onları yapan mühendislere sövebilmeliyiz bikere ! Demokratik haklar bunlar. Sonuçta adamlar 5 para etmez bi alet yapmışlar ya. Mühendisiz ayıks.

Hatta, bizlerin sövdüğü mesajları yayınlamak zorundasınız ! Hodri meydan, yayınlayın da tartışalım, üyeler de tartışsın. Demokratik olun biraz ya aa, ayıp ayıp.

Hem herkes Milli savunma sanayiini desteklemek zorunda mı ki ? Farklı görüşlere de saygı olsun yahu. değil mi ama ?

Allah sabır versin ya ..

Not : Mesaj yüksek dozda kinaye içermektedir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 22:59 
Akıncılar

ANKA hakkında olumsuz yazmak yasaktır diye kural koyulsa iyi olur aslında, güzel fikir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 23:00 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 23:01 
Süvariler

ANKA hakkında olumsuz yazmak yasaktır diye kural koyulsa iyi olur aslında, güzel fikir.
Eleştiri ile karalamak arasında ince bir çizgi.. Ne incesi yahu Fırat nehri kadar çizgi var, ama bazıları diretiyor işte.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 23:03 
Uzaklaştırıldı

Yayınlanmamış mesajım yüzünden lütfen beni suçlamayın. Yayınlanırsa herkes gibi beni de eleştirebilirsiniz. En doğal hakkınız :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 23:07 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Eleştirmek tabiki yasaklanamaz ama kalkıpta beş para etmez demek ayrı şeydir.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 23:11 
Uzaklaştırıldı

Şimdi ben zan altında kalıyorum mesajım yayınlanmadığından dolayı...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:27 
Uzaklaştırıldı

Aman arkadaşlar Harzemşah TAI'de personel olabilir. ANKA'ya laf yok...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:36 
Uzaklaştırıldı

Birine tu ka ka çekip, diğerine cilalama operasyonu yapmak ne demek oluyor peki? Bayındır firmasının pazarlama müdürü foruma gelse bu kadar olur sanırım.

Soytarıların ömrü, kralarınınki kadardır. (Fransız ata sözü)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2013, 15:13 
Akıncılar

Alıntı:
Sayın üyeler,

Bu forumda tüm yönetici arkadaşlar gönüllük esasına göre çalışmaktadırlar. Herkesin ya bir işi ya da okulu vardır. Burada geçirilen zaman tüm yönetici arkadaşların özel hayatlarından çalınan zamanlardan oluşmaktadır.

Son günlerde konular ne olursa olsun mutlaka siyasete dönüşmektedir. Burası iktidar ile muhalefetin hesaplaştığı bir ortam değildir. Hepimiz bir siyasi görüşe sahipiz ama bunu illa göstermek zorunda değiliz.

Örneğin "Atatürk Döneminde İzlenen Ekonomik Politika" başlıklı konu...
Başlık yaklaşık 50 civarında mesajdan oluşuyordu. Göreceğiniz gibi bunlardan sadece 4 tanesi konuyla ilgilidir. Kalan 46 mesaj bugünü ve bugün izlenen politikaları öven ya da eleştiren, yer yer hakaretlere varan mesajlarda oluştuğu için silinmek zorunda kalınmıştır.

Artık zamanımızın büyük bölümü, forumu izlemek yerine, gerçekleşen şikayetleri ve bildirimleri çözüme bağlamak ve siyasi tartışmaları yatıştırmaya çalışmaktan oluşuyor. Yaptığım iş gereği zamanımın büyük bölümü bilgisayar başında geçtiği için çoğu müdahale benim tarafımdan gerçekleştirilmektedir. Bu da beni, mesajları değişen her üye nezdinde hedef haline getirmektedir. Forumumuzdan bugüne dek uzaklaştırılan üye sayısı son derece azdır. Bu üyelerimizin olgunluğundan değil, forum yönetiminin tolerans düzeyinden kaynaklanmaktadır.

Bu forum hükümet icraatlarının övüldüğü, Türkiye'yi dünyanın merkezi olarak gösterildiği bir mecra olmadığı gibi, Türkiye'nin felaketin eşiğinde olduğu, zavallı-sefil durumda olduğumuzun ispatlanmaya çalışıldığı bir mekan da değildir. Eğer hesaplaşmalara ihtiyacınız varsa, lütfen bunu kendi açacağınız forumlarda ya da başka ortamlarda yapmayı deneyiniz.

Forumumuzun etkinliğini düşüren ve zayıflatan karşılıklı diyalog ve tartışmalardan kaçınınız. Israrla tartışma yaratan ve konuyu siyasete döken üyelerimiz, uyarı amaçlı olarak 7 gün süresince forumdan uzaklaştırılacaklar, davranışlarını sürdürmeleri halinde ise forumdan süresiz olarak uzaklaştırılacaklardır.

Demokrasi anlayışımız geeği çoğu zaman şahsımızı suçlayan mesajları da onayladığımızı, kişiliklerimizi yerden yere vuran mesajlara tolerans gösterdiğimizi ama bizlerin sabrının da bir sonu olduğunu lütfen unutmayınız...

İyi ve huzurlu forumlar dileriz...
[/spoiler]

Sonunda... Çok teşekkür ederiz, çünkü bu durumdan biz üyeler de hayli sıkıldık. Bu foruma çoğumuz birşeyler öğrenebilmek için giriyoruz, insanların tartışmalarını okumak için değil. Umarım boş içerikli mesajlara, tartışmalara, siyasi-dini tartışmalara bundan sonra daha az müsamahalı olursunuz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2013, 22:32 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Kayıtlı kullanıcı ve yeni üyelere Askeri Forum bölümümüz ileti yazmaya kapatılmış olup sadece okumaya açıktır,bu durumun kalıcı olup olmaması üyelerin forum içerisinde ki davranışları sonucu belli olacak.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2013, 22:22 
Uzaklaştırıldı

Kayıtlı kullanıcı ve yeni üyelere Askeri Forum bölümümüz ileti yazmaya kapatılmış olup sadece okumaya açıktır,bu durumun kalıcı olup olmaması üyelerin forum içerisinde ki davranışları sonucu belli olacak.

Sayın KILIÇ üstadım Genel Askeri Konular bölümünde niçin cevaplama seçeneği kapalı kusura bakmayın ama.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2013, 22:25 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Fırsat eşitliği sunuyorum geçici olarak tekrar Askeri Forum normal üyelere "Yetkili Onaylı" olacak şekilde açılmıştır.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2013, 22:42 
Uzaklaştırıldı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2013, 01:40 
Akıncılar

Az önce cümlelere büyük harfle başlaması konusunda uyardığım arkadaştan aldığım mesaj:
Alıntı:
hocam bunu üşengeçlikten ya da inattan dolayı yapmıyorum.sizler izlemiyor olabilirsiniz ama başta it endüstrisinde olmak üzere bu konu tartışılıyor.tüm dünyada büyük harflerin tıpkı kravat gibi işlevsiz ve sadece estetik olduğu için yakında kaldırılması tartışılıyor.ben buna inandığım ve destek verdiğim için uyguluyorum.
Sayın üyeler; kişisel görüşünüz ne olursa olsun forum konularına gönderdiğiniz mesajın kurallara tabi olduğunu unutmayınız. Forumun kuralları sizin görüşlerinizin alışkanlıklarınızın üzerindedir. Düzgün Türkçe kullanmaya, imla ve noktalamaya, noktalama işaretlerinden sonra boşluk bırakmaya ve özel isimlerde cümlelere büyük harfle başlamaya dikkat edelim.

6. Forum lisanı

6.1. Bu forumun lisanı Türkçedir. Yabancı kaynaklardan yapılan alıntılarda alternatif lisan olarak İngilizce kullanılabilir. Bu durumda mesajın içeriğine dair açıklayıcı bir not ve mesajın konma gayesi Türkçe olarak belirtilmek zorundadır.

6.2. Foruma yazılan yazıların güzel ve özenli bir Türkçe ile Türkçenin yazım ve dil bilgisi kurallarına uygun olarak yazılması gerekmektedir.

6.3. Tamamı büyük harflerle yazılmış yazılar, içinde bulunan çok sayıdaki gramer ve imla hatası yüzünden okunması ve/veya anlaşılması güç yazılar silinecektir. Forum yöneticileri gerektiğinde böyle yazıların düzeltilmesini talep edebilirler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2013, 01:58 
Akıncılar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2013, 02:03 
Genel Yetkili

İT Endüstrisi ne demekmiş ki ?
IT

" Information technology "

Şirketlerin bilgi-teknik servisine de deniyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2013, 02:06 
Akıncılar

Alıntı:
İT Endüstrisi ne demekmiş ki ?
IT
" Information technology "
Şirketlerin bilgi-teknik servisine de deniyor.
İyiymiş o zaman, IT diyorsa doğrudur, bunca yıldır yazma dilinde kullandığımız Türkçe'yi demek ki yanlış biliyormuşuz...

Saygılar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2013, 13:05 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Bu ecnebi milleti iyice tuhaflaşmaya başladı. Bizim insanımız da ona ayak uydurmakta çok istekli.

Amerikan mektup yazma standartlarında (bizim öğrendiğimiz zamanda) satır başı yapılır, ilk harf büyük başlar noktalama işaretleri olurdu. Şimdi ise iyice tuhaflaştılar. Yok efendim zamandan tasarrufmuş, şöyleymiş böyleymiş. Satırbaşı diye birşeyi kaldırdılar, noktadan sonra boşluk vermeyi bıraktılar. İyice saçmalamaya başladılar.

Örnek için alakasız bir köşe yazısını ekliyorum.
Alıntı:
hani kararsız veya arada kaldığımız konular, olaylar vardır ya, bizi zorda ya da darda bırakan.işte son zamanlarda böyle durumlarda keşke çocuk kalsaydım diyorum.neden derseniz.bir ağlasaydım altımı değiştirselerdi.bir ağlasaydım mama verselerdi.bir bağırsam oyuncak alsalardı.bir gülsem mutlu olsalardı. Bir düşseydim yaramı sarsalardı.
diyorum.
ne zaman mı?
işim konusunda gerekli özeni gösterdiğim, yazdığım her yazıda, yaptığım her röportajda bir öncekileri aşarak, tekrara düşmeyen işlere imza attığım halde, gereğinden fazla kişiye ulaşmadığında.
yapmak istediğim bir dolu proje varken, bunları gerçekleştirmek için birçok şartı sağlamış ama yerine oturacak bir tek taş kalmışsa ve çabalara rağmen o taş bulunamadığında.
Bunlar boşuna on parmak klavye öğretiyorlar o zaman. On parmak kullanan adamın bu tür saçmalıklarla kazanacağı vakit diye birşey olmaz.

Sadece saçmalık. Dillerini ve yazım kurallarını iyice köreltiyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2013, 21:37 
Akıncılar

Turkce yazim kurallarina uymayan onaya tabi mesajlar onaylanmayacak, onaya tabi olmadan mesaj gonderebilen suvari/akinci seviyesindeki uyelerin Turkce yazim kurallarina uymayan mesajlari ise silinecektir.

Duyurulur.

Arcanus

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2013, 22:52 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2013, 23:02 
Akıncılar

Sanirim yazimdaki Turkce karakterlerden bahsediyorsunuz. Bahsettiginiz durum birkac uye icin daha konusulmustu gecmiste. Ben ve benim gibi bazi uyeler yurtdisinda bulunduklarindan dolayi Turkce karakterleri yazisinda kullanmiyor/kullanamiyor. Evet klavye formati degistirilerek Turkce karakterler de kullanilabiliyor ama ikide bir klavye degistirmek gerekiyor ve buna adapte olmak cok zor.

Silinen mesajlarin neden silindigine gelince... Biz kimseden tam tamina yuzde yuz Turkce kurallarina uyan iletiler beklemiyoruz. Ama uyelerden bazilari hicbir sekilde nokta isareti kullanmiyor, cumlelere kucuk harfle basliyor. Yani mesajlar sadece birbiri ardina yazilmis havada ucan sozcuklerden olusuyor.

Ayrica bu kural herkes icin gecerli, akinci/suvari/uye farketmiyor. Bazi uyeler baskalari da uymuyor ama sadece benimki silinmis diye mesaj atiyor. Bunun da sebebi herseyi takip edememizdendir. Eger en basit Turkce kurallarina bile uymayan iletiler goruyorsaniz bunlari da yonetime iletin lutfen. Gereken yapilacaktir. Ayrica ben kurallari biliyorum ama tarzim bu gibi bahaneler de kabul edilmeyecektir.

Lutfen en azindan diger uyelerin okumasini ve anlamasini kolaylastiracak basit Turkce kurallarina uyalim ve uymayanlari da bildirelim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2013, 23:08 
Genel Yetkili

Türkçe dil bilgisi konusunda en katı forum kurallarının uygulanması hususuna katılıyor ve sonuna kadar destekliyorum. Eğer sürçü/suç-ü lisan edersem lütfen uyarın/cezalandırın. Saygılarımla.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2013, 23:55 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar, öncelikle yeniden aranızda olmaktan mutluyum. Böyle bir duyuruyla başlamak istemezdim ama tartışmalar siyasi bir hal almaya başlamıştı. Belki de en önemlisi bu tartışmalar karşılıklı yanlış anlamalara ve düşmanlıklara sebep olmaya başlamıştı. Arkadaşlar forumumuzun en büyük dezavantajı herkese açık bir yapıya sahip olması. Bu da bize daha dikkatli davranmamız gerektiğini gösteriyor. Forum içinde siyasi tartışmalara yol açacak konulara girmezseniz forum daha sağlıklı işleyecektir. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2013, 00:16 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2013, 00:33 
Süvariler

Sohbet başlığında sormuştum geri mi geldi diye ama araya kaynamış. Tekrar hoşgeldiniz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2013, 01:38 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar siteyi yeni server'a taşıyacağız birazdan bir süre kapalı olacağız panik yapmayın.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2013, 08:48 
Akıncılar

Benim bazı konularda (FNSS SAMUR ve Merak Ettikleriniz içerisinde) yorumlarım silinmiş... Neden silindiğini biri açıklayabilir mi ?

Bekliyorum...
Saygılar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2013, 08:56 
Uzaklaştırıldı

Benim bazı konularda (FNSS SAMUR ve Merak Ettikleriniz içerisinde) yorumlarım silinmiş... Neden silindiğini biri açıklayabilir mi ?

Bekliyorum...
Saygılar...

Sabah 03 gibi server taşınıyordu. Sanırım bu yüzden olmalı.Benimde mesajlar gitmiş.

Soytarıların ömrü, kralarınınki kadardır. (Fransız ata sözü)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2013, 09:06 
Akıncılar

Arkadaşlar siteyi yeni server'a taşıyacağız birazdan bir süre kapalı olacağız panik yapmayın.
Alıntı:
Sabah 03 gibi server taşınıyordu. Sanırım bu yüzden olmalı.Benimde mesajlar gitmiş.
Hocam,

Sayın KILIÇ'ın yeni server'e taşıyacağız duyurusundan sonra, ben mesaj atmıştım... Yani site yeni server'e taşınmıştı... Ben yokken bir şeyler mi oldu acaba ?

Saygılar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2013, 11:57 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Hocam taşınma esnasında bazı öngörülemeyen veri kayıpları olabiliyor,onun haricinde bir durum söz konusu değil.

Saygılar.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2013, 13:38 
Akıncılar

Hayırlısı ile taşındık, giden bizim mesaj olsun, ne diyelim... :)

Teşekkürler...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Tem 2013, 02:33 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar, şahsıma ait olan ve bir yığın kaynağın içinde araştırarak hazırladığım ve zaman zaman güncellediğim iletilerimi başka forumlarda paylaşırken ya kaynak gösterin ya da hiç paylaşmayın. Buna uymayıp sanki kendisi hazırlamış gibi eser hırsızlığına başvuranları şimdiye kadar uyardım ve genelde olumlu cevap geldi ve düzelttiler. Ama bazıları bu yanlışlarını sürdürmekteler. Bunları tek tek yayınlayacağım. İlk olarak,

http://www.savasteknolojileri.com/2012/ ... omment-989

sayfasındaki paylaşım benim kaynak göstererek hazırladığım bu hale gelmesi için çok uğraştığım envanter çalışmamdır. Bu sitenin sahiplerine sesleniyorum eser hırsızlığı size zarar olarak dönecektir.

Not: Yanlış anlamalar için tekrar ediyorum bu yukarıda linkini verdiğim site, bu forum içindeki bir iletimi çalmıştır.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 243 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: