TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 12 Ara 2017, 03:52

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 245 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2012, 17:42 
Yeni Üye

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Hayırlısı bakalım...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2012, 21:49 
Akıncılar

Bu arada bizim eski yorumlarımız bazı kötü amaçlı kişilerin eline geçmiş olabilir mi acaba?
:lol: Site ROJ tv'ye haber oldu daha ne olsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2012, 22:15 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Bu arada bizim eski yorumlarımız bazı kötü amaçlı kişilerin eline geçmiş olabilir mi acaba?
:lol: Site ROJ tv'ye haber oldu daha ne olsun.
Wikipedia'ya yazmışlar Türk Ordusu napalm kullanıyor diye...
Sonra silinince silinmesini esrarengiz göstermeye çalışmışlar :D :D
Ayrıca (konuyla alakalı değil ama) gerektiği yerde anlaşmalar daha büyük (anlaşmanın getirddiğinden) çıkarlar için yoksayılabilir...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2012, 19:11 
Üye

Bugün forumumuzun yeniden doğuşunun birinci ayı...

Geçtiğimiz 30 günde 10.000'i aşkın mesaj, 600 konu başlığı ve 760 üye kazandık.
Eskisinden daha güçlü olabilmemiz için, mesaj yazan, üye olan, izleyen, iyi dileklerini ileten herkese binlerce teşekkür...

Hep birlikte dönüşümüz muhteşem oldu...
şimdi merak ettim işte kaçıncı üyeyim ben malum 5 yıldır bu forumu takip ederim geçici ara üzücü.ayrıca bende eski konular hakkında depoladıklarım var ama bunları yüklemek zaman alacak.Tekrardan kavuşmak sevgiliyle kavuşmak gibi bişey...ama bazı üyeler yok ve de olmayacaklar kayıp bizler için...kendileri savunma sanayi hakkında yazan yazılı medyadan da takip ettiğimiz kişiler...neyse eldekiyle yetinmeyi bilmek en büyük servet galiba...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2012, 22:49 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Sevgili arkadaşlar, forum tekrar açıldığından beri bazı kurallar kondu. Bu kurallarda siyaset yasak dedik. Ama bunu pek iplemeyen bazı arkadaşlar bile bile bu kurala uymayarak iyi bir halt ettiklerini zannettiler. İletileri silinince de isyanları oynadılar. Doğruları yanlışlarla harmanlayarak doğrunun bulanmasına gerçeğin kaybolmasına sebep oldular. Bu arkadaşlardan bazıları uzaklaştırıldı bazıları ise uyarıldı. Forumun kuralları, misyonu , vizyonu belli bunlara uymayacaksanız forumda işiniz ne. :?: Gerçekten öğrenmeye hevesli ya da düşüncelerini saygı çerçevesinde foruma aktaran insanların suçu ne ki bu kural dışı ütopik saçmalıklarınıza katlansın.
Bu uyarıyı isim vermeden yaptım. Amacım rencide etmemek. Bu yüzden bu yazılanlardan kendinize bir ders çıkarıp bir öz eleştiri yapmanızı öneriyorum. :!:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2012, 00:29 
Yeni Üye

Site kapandı diye kaç aydır internete bile girmiyordum, tekrar buluşmak çok güzel. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum... :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2012, 02:01 
Yeni Üye

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2012, 16:30 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Eleştiri yapamamaz hale geldik...

Hangi konuda, değerli arkadaşlar ben buradayım sıkıntı, şikayet ve isteklerinizi özel mesaj aracılığıyla iletebilirsiniz.

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2012, 18:49 
Yeni Üye

Herkese merhaba ;) Şükür kavuşturana özledik TRM yi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2012, 12:05 
Uzaklaştırıldı

Umudumu kestiğim için uzun süredir bakmıyordum. Yeniden hoş geldiniz ve hoşbulduk.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ağu 2012, 23:50 
Uzaklaştırıldı

Ben bu sefer sınavsız, sorgusuz, sualsiz üye oldum. Kurallar mı değişti yoksa arada kaynadım mı :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2012, 04:04 
Akıncılar

Yöneticilerin cevab vereceği bir soruya ukalalık edip cevap vereyim. Bilahere onların cevabı olacaktır muhakkak.

Forumda, zaten sınav, sorgu, sual yoktu. Forumun yapısı itibari ile bazı sorunları vardı, bu sebeble zaman zaman foruma üyelikler donduruluyordu. Buna sebeb, foruma aşırı bir üye yüklenmesi ve bu üyelerin çoğunluğunun belli bir eğitim seviyesinde olmaması idi. Bu sakın yanlış anlaşılmasın bu kücümseme değil forumun yaşadığı gerçekti.

Bulunan çözüm; üye alımlarının zaman zaman durdurularak mevcut üye yapısının hazmedillerek, mevcut üyelerin forum geleneklerine uyumunu sağlamaktı. Forum işleyişi belli bir stabilitiye kavuştuğunda ise üye alımlarını tekrar açmaktı. Sağlıklı bir işleyiş ancak bu şekilde sağlanabilmişti.

Bu ve benzeri uygulamalar olmasaydı emin olun burası bir curcuna yerine döner kısa sürede de tarih olur giderdi. Bu gün bile TRM2 bu kadar sağlıklı çalışabiliyorsa emin olun o günün gayet despotik görülen uygulamarının toplanan sağlıklı meyveri sayesindedir. Zira halen üye çoğunluğu o TRM ekolünü koklamış kişilerden oluşmaktadır. Ve iyi kötü bir düzen sağlanabilmekte ve yine belli bir kalite tutturulabilmektedir.

Görüldüğü gibi bu şartların dayatması idi. Yoksa tabanca, tüfek konuşmak için kurulmuş forum, okul olmak gibi bir deli gömleğini giymeye kalkmazdı. Ama başardı; ''abi bizim hede hödemiz adama on basar'' diyen adamda burada olgunlaştı. Disiplin içinde sanal ortamda bunu sağlamak hiç kolay değildi. Zira işin uçunda; kötü adam olmayı baştan kabullenmek gerekiyordu.

Dışarıdan bakıp çalakalem yazdıklarım. Eminim sayın yönetim, daha doğru şeyler söyler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2012, 05:20 
Süvariler

Forumda, zaten sınav, sorgu, sual yoktu.
Sayın balıkcı ben trmilitarynin ilk zamanlarında böyle bir uygulama vardı diye hatırlıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2012, 05:49 
Akıncılar

Hocam, tarihmi konuşulacak. Forumu bıraktığın yerden konuşursun. Adam dediğin adamda dün kundaktaydı, onun nasıl meme emdiğinimi konuşursun. Dün yaptığın muhabbetimi konuşursun. Eleştireceğin odur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ağu 2012, 01:52 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar, forum içerisinde tartışma adabını aşan iletileri gördüğünüzde bu iletilere laf yetiştirmeden önce iletinin sağ altındaki ünlem işaretine tıklayarak iletiyi rapor ediniz. Biz gerekeni yaparız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2012, 17:20 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2012, 17:22 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Kılıç , yöneticilikten ayrıldı mı ?
Evet ayrıldım.

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2012, 17:23 
Akıncılar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2012, 12:50 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Sayın Kılıç. Forumu 2007'den beri takip etmekteyim. Ve inanın bu forumdan çok şey öğrendim.
Yöneticilikten neden ayrıldınız bilmiyorum fakat bende sizi yönetici olarak görmek istiyorum. Sizin otoriter yazılarınıza herzaman ihtiyaç var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2012, 13:12 
Süvariler

Sayın Kılıç. Forumu 2007'den beri takip etmekteyim. Ve inanın bu forumdan çok şey öğrendim.
Yöneticilikten neden ayrıldınız bilmiyorum fakat bende sizi yönetici olarak görmek istiyorum. Sizin otoriter yazılarınıza herzaman ihtiyaç var.
Görevinize dönmeniz dileğiyle....

http://www.youtube.com/watch?v=Om8RQoMyfDs

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2012, 22:58 
Süvariler

Bence isabetli bir karar olmuş , insanların üzerinde baskı oluşturduğunuzu ve eleştirilere kapalı olduğunuzu düşünüyorum. Kendi fikirlerinizi , düşüncelerinizi dayatma yaparak benimsetmeye çalışıyordunuz. Yetkilerinizi insanlar üzerinde baskı oluşturacak şekilde kullanıyor ya da kullanırım ha demeye getiriyordunuz.

Nihayetinde burasıda sadece bir forumdur ve forumlar açık görüşlü insanlar tarafından kullanılmalıdır . Yönetici vasfında ki insanların bu gibi kişiler üzerinde , belirli olan kurallar harici konularda ve durumlarda , kullanıcılarına baskı kurmaya hakkı yoktur. Ne yazık ki ; siz böyle bir vasfı üzerinizde taşımayarak , bu forumu geriye götürüyorsunuz.

Sınırlı sayıda bilgi paylaşımında bulunarak , bilgi paylaşımında bulunan insanlara da zararınız dokunuyordu . Sade bir kullanıcı olarak görüyorum ki çok yalnızsınız , doğrusu da bu . Yetkileriniz olmadan paylaşımlarınızı bekler , her kesimin nabzını kontrol edebilme yeteneğini , öz eleştiri yapabilme yeteneği , bende insanım diyebilme yeteneğini , azami sürede kazanmanızı canı gönülden isterim.

TRMilitary.com ; bu durumdan sonra daha da canlanacaktır. Buna olan inancımda sonsuzdur. Bir kaç cesur yöneticinin bu mesajı silmeyeceğini de biliyorum. Ancak bunu silmeye yeltenen kişilere de maşa olmamaları konusunda dostane bir uyarıda buluyorum.

İyi forumlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2012, 00:13 
Akıncılar

Bu forum önümüzdeki günlerde sizlere açıklanacak yeni yapılanması ile, yalnızca Türkiye sınırlarında değil, uluslararası bir referans haline gelecektir.
Ben de sayın KILIÇ'a haksızlık yapıldığını düşünenlerden biriyim. Benim böyle düşünmem önemli, zira ''kapıyı çarpıp çıkıp gitmiş'' adamım. Ama bu durum yiğidi öldürüp hakkını da teslim etmemi engellemez. Eğer bunu yapmasaydım kendimden şüphe ederdim. Gerçekten sayın KILIÇ emekleri için teşekkürü hak ediyor.

Yukarıdaki alıntıya gelince; bu yeni projeyi çok merak ettim, hayli iddialı ve insanı heyacanladıran bir projeye benziyor. Çok önemsedim bunu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2012, 02:43 
Akıncılar

Sayın KILIÇ’ın biran önce eski görevine dönmesini düşünenlerdenim… Bu kadar üyenin ricasını kırmaz diye düşünüyorum…

Saygılar…

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2012, 02:50 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2012, 14:14 
Süvariler

Açıkçası ben Kılıç ın müdahele ettikleri arasında bilgi, fikir sahibi birini hatırlamıyorum. Kılıç nasıl olması gerekiyorsa öyle bir başkandı ve başkan olmasa da aynı ölçüde saygıdeğerdir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2012, 15:57 
Akıncılar

Ben sayın kılıç ın gayet iyi idare ettiğini düşünüyorum,karşısındaki üye hangi dilden anlıyorsa o maskeyi takıyordu,
Sn.harzemsah ın yazısıda özetliyor zaten herşeyi,ali bey dönsünmü dönmesinmi diye anketmi yapalım istiyor anlamadım,neden görev başında degil anlayamadım,yeter birkaçgün dinlendiniz,bundan sonrası kaytarmaya girer.
Saygılar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2012, 00:51 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Benim hakkımda olumlu yada olumsuz görüş bildiren tüm değerli arkadaşlara teşekkür ederim,sizleri kırmamak adına görevime geri dönmüş bulunuyorum.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2012, 00:53 
Süvariler

Benim hakkımda olumlu yada olumsuz görüş bildiren tüm değerli arkadaşlara teşekkür ederim,sizleri kırmamak adına görevime geri dönmüş bulunuyorum.

Tekrar Hayırlı Olsun :cry: Tekrar Alışık Olduğumuz Sahneye Kavuştuk .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2012, 02:10 
Süvariler

Tekrar hoş geldiniz o zaman Sayın Kılıç, böylesi daha güzel oldu. İstediğiniz gibi bir hayat yaşayabilirsiniz, ama görevi bırakamazsınız. Bizi sizi hep başkan olarak görmek istiyoruz. Ben öyle ciws, sar, flir, rcws gibi şeylerden pek anlamam. Şurada tecrübeli 20 - 30 arkadaşımız olmasa bizim ne işimiz var burada. Gider Facebook'tan tartışırız, onun da gerisi geyik olur zaten...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2012, 02:38 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2012, 23:11 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Değerli arkadaşlar son zamanlarda üyelerimizden yoğun şikayetler alıyoruz seviyenin düştüğüne dair.bu konuda yaptırımlarımızı biraz sertleştireceğiz.Detayları daha sonra açıklayacağız ama şu kadarını söyleyeyim eski siteme yakın bir sistem üzerinde çalışıyoruz.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2012, 23:15 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:

Siz gidiniz Viper gelsin Piton arkadas rahatsiz oluyormus :lol:
O üyemizin de görüşlerine saygı duyuyorum görüşlerinden dolayı alınganlık yapmadım eleştirilerini dikkate aldığımı da belirtmek isterim,ama şu kadarını söyleyeyim düzeni korumak kolay olmuyor.

Viper25 plakayı unuttun sevgili kafkasya :) hey gidi günler viper'ken daha mı iyidim acaba.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2012, 23:21 
Uzaklaştırıldı

Viper25 plakayı unuttun sevgili kafkasya :) hey gidi günler viper'ken daha mı iyidim acaba.
2006 yılında falan kullanıyordunuz sanırım. 2007'de KILIÇ diye gördüğümü hatırlıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2012, 23:24 
Akıncılar

İsabet olmuş zira yokluğunuz baya hissedildi. ;) :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2012, 23:25 
Akıncılar

Abi bizde tam uçak yapıyoduk son anda yetiştin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2012, 23:39 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Abi bizde tam uçak yapıyoduk son anda yetiştin.
Gördüm onuda kandile göndermeden yetişeyim dedim.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2012, 02:51 
Süvariler

Bir de "Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı" sloganlı biri geldi ki dağıtıyor ortayı. Eleman aynı mesajı copy paste yapıyor, uçuruyor. Bir de durmadan soruyor. Millet cevap yetiştiremiyor adama. Hayır yetişebilsem cevap vereceğim beyefendiye de klavyem yavaş. :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2012, 03:00 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Artık bazı kısıtlamalar söz konusu olacak.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2012, 23:04 
Üye

Üzülmüştüm ve epey şaşırmıştım site kapanınca, forumu daha çok okumayı tercih eden birisi olarak . Şeytan dürttü iki gün önce bir bakayım dedim , şeker bulmuş çocuk gibi sevindim :lol: Yeni başlangıç hayırlı ve daim olsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2012, 03:50 
Süvariler

öncelikle yaşanan sorun neden ile herkese geçmiş olsun diyorum vede aranıza tekrar katılmatan çok mutlu oldğümü belirtmek isterim . sitenin açıldığını henüz oğrenmiş oldum yeniden kaydolmak vede veri tababın kaybolmüş olması ne kadar uzucu olsa da burada sizlere tekrar birlikte olmanın hazını yeniden yaşamak sevindirici ..özlemişim gerçekten .. herkese iyilikler ve esinlikler diliyorum

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2012, 23:33 
Üye

Almanya 2. Dünya savaşında herşeyini kaybetti ama felsefesini ve birikimini kaybetmediği için tekrar şahlandı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eki 2012, 21:00 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Son zamanlarda yazılan iletilerin Türkçe'nin kullanımı bakımından özensizleşmesi,konuların konu dışı yorumlar yüzünden dağılması ve iletilerin kalitesizleşmesi yüzünden forum genelinde bazı kısıtlamalara gideceğiz.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eki 2012, 22:01 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
Son zamanlarda yazılan iletilerin Türkçe'nin kullanımı bakımından özensizleşmesi,konuların konu dışı yorumlar yüzünden dağılması ve iletilerin kalitesizleşmesi yüzünden forum genelinde bazı kısıtlamalara gideceğiz.
Ne gibi üstadım? Eski sistem geliyor diyebilirmiyiz?
Evet sayın Alfa

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Eki 2012, 01:10 
Üye

Cani gonulden destekliyorum...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Eki 2012, 05:19 
Süvariler

O değil de .. Şuan üyemiz olup eskiden ''gerek yok açılmasın'' diyen üyemiz var ya ... Hatta sitenin arızalanmasına sevinen başka üyelerimiz de ... Şaşılacak şey değil. Sormadan edemeyeceğim..

Madem o kadar nefret ediyordunuz forumdan, şuan neden üyesiniz ? :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Eki 2012, 09:47 
Süvariler

Ben bu foruma Ergenekon gibi, Balyoz gibi masallara karşı olduğu için giriyorum. Bu masalların bu forumda yer alması beni rahatsız ediyor ve bu forumda o masalları savunan insanları görmek istemiyorum.

Eskiden ne güzel bazı kaynaklar yasaklıydı. Şimdi herkes o kaynakları eklemeye başlamış. Umarım eski sisteme dönüşle birlikte "yasaklı kaynak uygulaması" devreye girer.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Eki 2012, 15:30 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Valla sanırım topyekün eski sisteme döneceğim,bende rahatsız olmaya başladım bu kadar hoşgörü bünyeyi bozar.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Eki 2012, 15:34 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Son derece bozmuşta görünüyor zaten. Bu aralar pek giremiyordum. Önüne gelen saçmalıklarla doldurmuş forumu. Bir gün özellikle oturup konu dışı siyasete kaymış iletileri sileceğim. Ayrıca arkadaşlar yazım kurallarına dikkat etmenizi öneririm.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Eki 2012, 20:06 
Üye

İki yıldan fazladır okuyucuyum.Yeni üye olmuşken forum kapanmıştı, açılınca tekrar üye oldum, yine okuyorum ama eski kalite yok.Özellikle terörle mücadele yorum konusu ile Suriye iç savaşı konuları.Aklına esen her konuya yorum yazmış; siyasi, ideolojik mesajlarla dolmuş ortalık, eskisi gibi almak istediğiniz verimi alamıyorsunuz.Önceden Akıncılar grubu üyeleri hariç herkes her yere mesaj yazamıyordu.Akıncılar grubu üyeleri ise üst düzeyde bilgi sahibi oldukları için -bence- yorumlarından çok şey öğrenebiliyordunuz.Eski sistemin geri gelmesini ben de çok isterim.

NOT: Benimde yazmış olduğum bir yorumu -sanırım sayın KILIÇ- silmişti, konu dışı olduğu için gerekeni yaptı tabii.
Saygılar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Eki 2012, 06:26 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Forumu 2006 yılından beri takip eden biri olarak, eski sisteme dönülmesini ben de destekliyorum. Özellikle Suriye konusunda bilgi içerikli mesajlar bir elin parmağını geçmiyor. Sürekli bir bilgi yarışı, ego çatışması hakim olmuş. Bu foruma hiç yakışmıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2012, 02:47 
Süvariler

Yıllardır forumu takip eden biri olduğum halde, yasaklı kaynak uygulaması ve belirli yerlerin belirli üyelere açık olması konusunu hiç anlamamışımdır. Bugün bilgi denen şeye internet üzerinden heryerden ulaşmak mümkün zaten. Bu halka açık ve herkesin ulaşabildiği bilgileri yasaklamak, bana kafayı kuma gömmek gibi geliyor. Bu yasaklı kaynaklara göz atıldığında ise yöneticilerin tarafsız yasaklamalarından ziyade bu yasakları ideolojik olarak yaptığı algısı doğuyor. Gönül isterdiki yöneticilerimiz tarafsız bir yönetim sergilesin ve kuralları ciğnemeyen herkese eşit mesafede dursun.

Ayrıca yasaklı kaynaklar listesine bakıldığında, BTÖ ye ait hiçbir yayın kuruluşunun adınında listede olmamasını garipsedim. Bu verilen siteler onlardan dahamı tehlikeli ve bölücüdür?

Bu dediklerimde yanlış da anlaşılmasın, şahsen ben hergün 3 gazeteye girer bakarım (Hürriyet, milliyet, sabah) bunlardan biri yasaklı olmuş beni çokta etkileyen birşey değil. Trmilitary kapanmadan evvel butür önyargılardan dolayı çok eleşti alıyordu. Tekrar açıldıktan sonra çeşitli yasaklamalar getirilmemesi site için çok olumlu bir hava oluşturmuştu ama anlaşılan çok uzun süremedi.

Herkes gibi banada yasaklara saygı duymak düşer, ama bu konuda ki fikrimi beyan etmek istedim.

Dediğiniz gibi bilgiye ulaşmak çok kolay. Sorunda bu değil mi? Ulaştığımız bilgiyi hemen doğru kabul ediyoruz.
Yasaklı kaynaklar; TSK alehiye bilgi kirliliği yaratıp milleti TSK'dan soğutmak hatta TSK'ya karşı düşmanca bir tavır sergilenmesine yol açtıklarından dolayı yasaklılar.

TRM'nin bir ideolojisi vardır. Bu da sitenin en üstünde yazmakta; Tam Bağımsız Bir Türkiye İçin Yerli Savunma Sanayi...
TSK'ya karşı olanlar doğal tam bağımsız bir Türkiye'ye karşıdırlar.

Eğer bir itiraz olacaksa kural için değil kuralın uygulandığı kaynak için olmalı diye düşünüyorum.
Mesela; (misal)ben Sabah'ın TSK karşıtı olduğunu düşünmüyorum. Gerekçelerim bunlar şunlar diye itiraz edilebilir...

Ben btöye ait yayın kuruluşu bilmiyorum, öğrenmekte istemiyorum.
Zaten kimse gelipte burada onların yayın kuruluşlarından haber eklemez. Bunu özel olarak belirtmek abesle iştigal olacaktır.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 245 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: