TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 17 Eki 2017, 06:53

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: BORKAN
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2015, 14:25 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aranıza henüz yeni katıldım ve sizlere geçen sene tasarladığım bir araçtan bahsetmek istiyorum. Uzak geleceği düşünerek oluşturduğum bu senaryoda kendi rezervlerimizi ve teknolojimizi kullanarak, yerleşik askeri sistem harici bir araç düşündüm. Tasarımlarını gördüğünüz bu araçta ana silah, bor madeninin işlenmesiyle oluşturulmuş şarj edilebilir lazer topudur. Ayrıca içinde yaşam üniteleri (Revir, Karakol, Sosyal birimler v.s.) olan bir araçtır. Savunma sisteminin temeli ise yine bor kullanılarak oluşturulan görünmez, manyetik bir zırhtır (Iron Curtain). İş yoğunluğum nedeniyle tasarımı tam anlamıyla bitiremedim. Ama yakında hem daha detaylı resim, hem de hareket ve ateşleme hakkında animasyon yapmaya çalışacağım.

Resim
Resim

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: BORKAN
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2015, 15:03 
Üye

Hevesini kırmak istemem ama daha gerçekçi yapmaya çalışsan daha güzel olur hem de yapmış olduğun emekle yarışmalara katılırsın hemde emeklerin boşa gitmemiş olur.

Bu arada ne bormuş arkadaş her derde deva.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2015, 15:21 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Bakalım, bitirebilirsem daha güzel olacaktır. Altın rezervimiz olsaydı ondan da birşeyler düşünürdüm ama borla idare edelim artık :) Selamlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2015, 17:13 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Devasa bir boyutu var gibi anladım yerdeki insanlardan. Böylesine bir alet çok kolay hedef olur. Ama çiziminiz güzel.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2015, 18:47 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Böyle bir şeyi Caterpillar yapmıştı . Tabi o uzay mekiklerini taşımak içindi. 8-)

Bundam kusura bakma bundna cacık bile olmaz. Adamın bunu vurması için nişan almasına gerek yok . Appaleseed Alpha tasarımındaki "mobi kale" bundan daha gerçekçi diyim. en azından üzerinde bol bol CIWS var özsavunma için. :idea:

Resim

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5L4S7YtA0eM[/youtube]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2015, 20:12 
Üye

Devasa bir boyutu var gibi anladım yerdeki insanlardan. Böylesine bir alet çok kolay hedef olur. Ama çiziminiz güzel.
Bir korvet büyüklüğünde bile değil, her büyük olan illaki kesin kolaylıkla vurulur anlamını çıkartmamak gerek yahu... koyarsın üstüne her tür en etkili öz savunma silahlarını ... insanlar yeni birşey düşündüğünde illaki amerikada avrupada muadili varmı saplantısını bırakmak lazım , ben öyle inanıyorum ki böyle birşeyi usa ordusu üretmek için karar almış diye amerikan savunma formunda okusaydınız yukardaki yazdığınızı yazmayacaktınız...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2015, 23:26 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Evet, günümüz savaş şartlarını ve araçlarını ele aldığımızda söyledikleriniz tamamen doğru arkadaşlar. Büyük bir hedef oluşu, ağır hareket edişi, savunma sistemi v.s. Fakat dediğim gibi bu uzak gelecek için tasarlanmış bir araç. Sınır kavramlarının kalktığı, askeri birlik düzeninin yerine gruplaşma ve klan sisteminin aldığı bir dünya düşünün. Bundan 100 yıl sonra dünyanın böyle olmayacağını kim bilir? :) Savunma mekanizmasıyla ilgili bir şema yapmaya çalıştım.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 May 2015, 11:15 
Üye

Delinmez zırhlar, her hedef vuracak silahlar eklenip dokunulmazlığı sağlansa bile geçirecek köprü ve yol bulmaktta zorlanabilirsiniz. 2nci dünya savaşındaki Maus ağır tankın kaderi gibi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2015, 21:21 
Yeni Üye

Delinmez zırhlar, her hedef vuracak silahlar eklenip dokunulmazlığı sağlansa bile geçirecek köprü ve yol bulmaktta zorlanabilirsiniz. 2nci dünya savaşındaki Maus ağır tankın kaderi gibi.
Amfibik yapılır sıkıntı olmaz :) Aslında hoşuma gitmedi değil ama çok maliyetli olur ve 100 yıl sonra bu tanktan 10 tane bile yapmak çok zor olabilir. Ama bor çözümü de hoşuma gitti. Avrupa gibi ülkelerde muadili olmaması daha iyi ayrıca bu tankı düşman görünce ne yapar bir düşünün :) ama cidden karadan giderse asfalt buna dayanmaz ve kolay görülebilir. Ama klan sisteminden bahsetmiş tasarımcı yani tankın tareti olacak sonra üzerinde yine şuan ki Aselsan SARP gibi silahlar olacak yanlış anlamadıysam. Fakat ne olursa olsun radar izi olmasa bile bir uçak tarafından vurulabilir. Hava Savunma Sistemi de işe yaramaz beyler şuan 50 tane F-18 uçağı bir uçak gemisine dalsa inanın bana gemi paramparça olur :) Dalmaktan tarzım kamikazedir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2015, 21:52 
Süvariler

Üstadım obüs tasarlayın hatta zaten 2018de üretilmesi planlanan 6x6 zırhlı araç üzerine obüs çizin ?
Yada amfibi araç ?
Bu ne da beğenmedim ama emeğinize sağlık. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2015, 11:13 
Akıncılar

Eline sağlık dostum. Maalesef mevcut şartlar altında geçerliliği yok ama iyi emek verip, ortaya şık bir tasarım koymuşsun.

Nazilerin de benzer projeleri vardı. Bazıları:

https://en.wikipedia.org/wiki/Landkreuz ... 00_Monster

https://en.wikipedia.org/wiki/Landkreuzer_P._1000_Ratte

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2015, 13:36 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Elinize ve emeğinize sağlık. Zaten "uzak bir gelecek" denmiş, olurda önümüzdeki yıllar belki böyle devasa tasarımlara gerek duyar belli mi olur.
Peki bu tasarımı normal bir AMT boyutunda ya da daha küçük olarak tasarlansa olabilir mi, insansız kule, 1-2 personele sahip olsa tasarımı buna uygun olur mu, gerçekçi olur mu merak ettim, spor bir araba gibi tasarımı hoşuma gitti.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2016, 01:56 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Evet fantastik bir modeldi :) İlginiz için teşekkürler arkadaşlar.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: