TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 13 Ara 2017, 12:22

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2014, 14:39 
Yeni Üye

İyi günler Üniversite 1. sınıf öğrencisiyim .7 yaşımda mahalle arasında bir torna işleri yapan bir şirkette çalışmaya başladım .Meslek lisesi Makine teknolojileri kalıp dalı okudum .Üniversitede otomotiv mühendisliği okuyorum şuan çap vs olarak endütrial tasarım ve açıktan ikisat okumayı düşünüyorum .Hedeflerim biraz büyük yanlış anlamayın sorularıma cevap bulabilmek için yazıyorum burada , profesyonel olarak araç tasarımı ve zırhlı araç tasarımı yapmaktayım ,ileride okul bittiğinde veya 3.4. sınıfta zırhlı bir araç tasarlama k isitoyrum 4x4 kasırga hema gibi veya daha değişik ,devlet desteği alabilirmiyim amacım para değil sadece bir marka olbilmek .Hema veya Nural varken benim tasarladığım araca devlet destek verirmi veya hiç olmayan bir ürüne destek verip ürettirip sipariş edermi gibi sorular var aklımda 4x4 aracı yaptık örneğin fakat motor için bildiğiniz gibi arge yatırımı yapmak çok zor hele ben kobi bile değilim daha motor için toyoto ford vs gibi yabancı şirketlerden motor temin edebilirmiyim ,yani bir tane ürettim 2. motoru vermeme gibi bi durum olur mu
Kendimi geliştirme sürecim sizce nasıl olmalı ,Ülke için bütün zorluklara katlanmaya hazırım .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2014, 19:27 
Akıncılar

Şevkini kırmak gibi olmasın ama aşağıdakileri oku ; istanbulda ise gel çayımızı iç.

Öncelikle Türkiye'de olduğunu unutma. Burda hayalci insanlara yer yok. İkinci olarak teyyolara kuzen filan mısın o zaman bir şansın var. Arge yapmak bu ülkede düşünebileceğin en zor şeydir. 4 yılın sonunda kıçı kırık bi 3 boyutlu yazıcı yapıp satmayı başardık ve battık. Sen zırhlı araçtan bashediyorsun.

Örnek olarak 3 boyutlu yazıcı sürecimiz kabaca aşağıdaki gibidir.

Süreç Mali harcama Zaman Harcama
Planlama % 15 6 ay
Arge % 40 18 ay
Üretim % 15 6 ay
Geliştirme %10 6 ay
Satış % 10 ....
Satış Sonrası % 10 ...

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2015, 01:24 
Yeni Üye

savunma sanayisinde geri kalmış bir ülke olarak, ve son yıllardaki atılım yapma çabalarımızı görüp çıkan ürünlerle gururlanarak söylemek isterimki geç kalmış sayılmazsın. Lakin ağır döküm sanayisine olan ihtiyaç kadar üretilicek olan her makinaya can vericek motor fabrikalarınada ivedilikle ihtiyacımız.Saygılar Sevgiler.

Bir kɑrış dɑhi olsɑ vɑtɑn toprɑğını sɑtmɑm, zirɑ bu vɑtɑn bɑnɑ değil milletime ɑittir. Milletim de bu toprɑklɑrı ɑncɑk ɑldığı fiyɑtɑ verir. Çünkü bu toprɑklɑr kɑnlɑ ɑlınmıştır, kɑnlɑ verilir! -2. ABDÜLHAMİD

En son ilhan tarafından 19 Mar 2015, 01:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Noktadan sonra boşluk bırakmaya özen gösteriniz, önemle rica ediyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2015, 01:56 
Uzaklaştırıldı

Şevkini kırmak gibi olmasın ama aşağıdakileri oku ; istanbulda ise gel çayımızı iç.

Öncelikle Türkiye'de olduğunu unutma. Burda hayalci insanlara yer yok. İkinci olarak teyyolara kuzen filan mısın o zaman bir şansın var. Arge yapmak bu ülkede düşünebileceğin en zor şeydir. 4 yılın sonunda kıçı kırık bi 3 boyutlu yazıcı yapıp satmayı başardık ve battık. Sen zırhlı araçtan bashediyorsun.

Örnek olarak 3 boyutlu yazıcı sürecimiz kabaca aşağıdaki gibidir.

Süreç Mali harcama Zaman Harcama
Planlama % 15 6 ay
Arge % 40 18 ay
Üretim % 15 6 ay
Geliştirme %10 6 ay
Satış % 10 ....
Satış Sonrası % 10 ...
Yukarıdaki arkadaşımız gibi söyleyen arkadaşlarım/akrabalarım vardı. Burnumun dikine gittim, kendime/ekibime güvendim, IDEF 2015 fuarında ürünlerimin prototiplerini sergileyeceğim...

(Zerre kadar torpilim yok)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2015, 03:00 
Uzaklaştırıldı

Insane,

Öncelikle tebrik ederim.
Eğer sakıncası yok ise ürünlerinizi ve özelliklerini paylaşır mısınız?
Görselleri de olabilir.

Teşekkürler.
IDEF ola hayrola :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2015, 01:26 
Yeni Üye

Alıntı:
Insane,

Öncelikle tebrik ederim.
Eğer sakıncası yok ise ürünlerinizi ve özelliklerini paylaşır mısınız?
Görselleri de olabilir.

Teşekkürler.
IDEF ola hayrola :)

hayırla başlayalım hayırlara vesile olsun.

Bir kɑrış dɑhi olsɑ vɑtɑn toprɑğını sɑtmɑm, zirɑ bu vɑtɑn bɑnɑ değil milletime ɑittir. Milletim de bu toprɑklɑrı ɑncɑk ɑldığı fiyɑtɑ verir. Çünkü bu toprɑklɑr kɑnlɑ ɑlınmıştır, kɑnlɑ verilir! -2. ABDÜLHAMİD

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: