TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 24 Eki 2017, 12:28

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 54 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Bireysel Silahlanma..
MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 13:48 
Yeni Üye

Kabus gibi günler yaşadık,Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin.Umarım ülkemiz ve ordumuz bu süreci en az zarar ile atlatır.

Tüm bu olaylardan sonra Cb başdanışmanlarından bir kişi bireysel silahlanmanın önünün açılacağına dair açıklama yapmıştı.

-Sizce bireysel silahlanmanın önü açılacak mı?
-Açılırsa bunun sınırları Nasıl olur.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: Bireysel Silahlanma..
MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 14:37 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

CB danışmanı Şeref Malkoç bu beyanı verdi. İçeriği tamamen belirsiz spontane bir açıklama.

Kafasında düşüncesi olan varsa e-mail ile istekte bulunabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 14:47 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Keşke açıklama yapmasaydı. 3 ay boyunca değil ruhsatlı silahlarımızla atışa gitmek, mermi alıp eve getiremeyeceğiz. Ben bu işten bir şey anlamadım vallahi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 14:55 
Üye

Bireysel silahlanma taraftarıyım. Fakat ülkemizin şuan buludunuğu duruma bakarsak yivli tüfeklerin satışının kolaylaştırılması bizim için pek hayırlı olmayacak. Terör örgütleri çok daha kolay bir şekilde mühimmat ve silah bulabilecek duruma gelebilir. Bir de her kavga ettiği kişi ile silahlı çatışmaya girebilecek eğitimsiz halk gerçeği var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 14:59 
Süvariler

Bireysel silahlanma taraftarıyım. Fakat ülkemizin şuan buludunuğu duruma bakarsak yivli tüfeklerin satışının kolaylaştırılması bizim için pek hayırlı olmayacak. Terör örgütleri çok daha kolay bir şekilde mühimmat ve silah bulabilecek duruma gelebilir. Bir de her kavga ettiği kişi ile silahlı çatışmaya girebilecek eğitimsiz halk gerçeği var.
Terör örgütlerine kanunlar sökmez. Onlar her şekilde bulabiliyorlar. Sorun; bizim kanunlara takılıyor olmamız. Kontrollü şekilde bireysel silahlanma yarı otomatik yivli tüfek seviyesinde sağlanmalıdır. OHAL sürecinde çıkacak yeni kanunlar, temizlenen kurumlar ve oluşturulacak altyapı ile bireysel silahlanmanın önü açıklacaktır, benim tahminim bu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 15:02 
Yeni Üye

Alıntı:
Terör örgütlerine kanunlar sökmez. Onlar her şekilde bulabiliyorlar. Sorun; bizim kanunlara takılıyor olmamız. Kontrollü şekilde bireysel silahlanma yarı otomatik yivli tüfek seviyesinde sağlanmalıdır. OHAL sürecinde çıkacak yeni kanunlar, temizlenen kurumlar ve oluşturulacak altyapı ile bireysel silahlanmanın önü açıklacaktır, benim tahminim bu.

Cevaplar için teşekkürler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 15:19 
Uzaklaştırıldı

Silah fiyatları ile birlikte ruhsat harçlarına da bir düzenleme gelmesi lazım
Böyle bir harç tutarı olmaz, taşıma ruhsatı sahibi adam bir Glock parası harç ödüyor neredeyse.
Ayrıca Bulundurma ruhsatı çok saçma bir statü, tek bir tip olmalı silahı alana vereceğin ruhsat ile taşıyabilmeli

Tabanca Bulundurma Ruhsat 5 Yıl 1.195,40 TL
Tabanca Taşıma Ruhsat 5 Yıl 3.735,50 TL
Yivli av tüfeği Ruhsat 5 Yıl 3.735,50 TL
Yivsiz tüfek Ruhsat 5 Yıl 29,00 TL

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 15:24 
Üye

Arkadaşlar aklıselim olun
Yivli silahlar bu ortamda yaygın olsaydı,sokağa çıkmış adamların yarısında tüfek görürdünüz,kimin kime sıktığı belli olmazdı
Ayrıca güçler sadece politik olarak değil insan gücü olarak da yayılmaya çalışırlardı
Yivli silahların yaygınlaşması demek en ufak çatırmanın büyük bir kaosa dönüşmesi demektir
Zaten bizim memleket kuralların tam olarka uygulanabildiği biryer değil,artık iyice zıvanadan çıkar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 16:00 
Süvariler

Katılıyorum. Eğer bireysel silahlanmanın önü açık olsaydı darbe gecesi belki de binlerce insan ölebilirdi. İnsanımız çok sinirli. Emin olun bir çok kavga v.b. durumda silah olsa çıkartıp sıkar insanımız. Sizi temin ederim mahalle, taraftar , trafik kavgaları çok daha kanlı olur. Liseli gençler evdeki silahı alıp okulu basar. Abd hala bu durumu tartışıyor. Bize bireysel silahlanma bir kaç beden büyük.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 16:05 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Keşke açıklama yapmasaydı. 3 ay boyunca değil ruhsatlı silahlarımızla atışa gitmek, mermi alıp eve getiremeyeceğiz. Ben bu işten bir şey anlamadım vallahi.
OHAL süresince yasal ateşli silahlar ile ilgili hiçbir kısıtlama yok. Avlanmak bile serbest. Sadece ruhsat şubeler 1-2 hafta

boyunca işlem yapmıyor. Oda FETÖ cü temizliğinden ve yoğunluktan . Bazı poligonlarda kapalı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 16:57 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Bende tam tersini söylüyorum. Eğer bireysel silahlanmış olsaydık, o vatan hainleri kendilerine çok sert şekilde karşılık alacaklarını bildikleri için bırakın sokağa adım atmayı darbe yapmaya teşebbüs dahi edemezlerdi. Güçlü bir ülke olmak istiyorsak bireysel silahlanma şarttır. Suç işleyen ya gidiyor kuru sıkıyı açtırıyor, terör bölgesinden yada kuzey ıraktan ediniyor bir şekilde.

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 17:09 
Süvariler

Halkı galeyane getirmeye çalışacak etki ajanlarını unutuyorsunuz ama. İç kargaşa ortamı yaratmaya çalışacak unsurlar gidecekler; ülkenin fay hatları diyebileceğimiz etnik ve meshepsel alanları manüpüle edecekler; ondan sonra da sosyal medya aracılığıyla veya her hangi bir vasıta ile halkı galeyana getirip birbirlerine düşürmeye çalışacaklardır. İşler kontrolden çıktığı zaman nasıl engel olacaksınız. Sosyal bir çılgınlık ortamında atşlenen fitili nasıl söndüreceksiniz? Bireysel silahlanmaya karşıyım.

Diyorsunuz ki; şuç işleyecek adam zaten gidip silahı buluyor! Tamam, suç işleyen zaten bulur- eroin, kokain, esrar içmek isteyenler de buluyor öyle değil mi? O zaman uyuşturucu madde satışını da serbest hale getirsinler- ne de olsa bulunuyor öyle değil mi! ancak kazın ayağı öyle değildir. Normal vatandaşı suç unsuru ile yanyana getirmemek gerekiyor. En azından suç unsuru olabilecek vasıtalara ulaşım imkanları kısıtlamak gerekir ki; suç işlemek, basitçe gidip bakkaldan peynir ekmek almaya dönmesin.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 17:16 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bende birseysel silahlanma taraftarıyım ama göz ardı edilmemesi gereken bir ülke gerçegimiz var.Silahı seven bir milletiz ve olur olmaz her yerde kullanıyoruz maç galibiyetlerinde, düğünlerde,asker ugurlamasında, yolda giderken trafik levhalarına ateş etmekteyiz sonucunda serseri kurşun'nun öldürdüğü insanların haberlerini duyuyoruz.Eline silah alanlarının çoğu boş olsa bile ilk iş olarak namluyu bir başkasına korkutma maksatlı çevirmesi, bence kafa olarak bu silahlanma olayına hazır değiliz.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 17:19 
Süvariler

Kimse peynir ekmek gibi silah satışından bahsetmiyor zaten. ABD, bu konuda rol model değildir.

"...Kontrollü şekilde bireysel silahlanma yarı otomatik yivli tüfek seviyesinde sağlanmalıdır...OHAL sürecinde çıkacak yeni kanunlar, temizlenen kurumlar ve oluşturulacak altyapı ile bireysel silahlanmanın önü açıklacaktır, benim tahminim bu."

Diploma verir gibi veya yivsiz tüfek ruhsatı verir gibi herkese verilebilecek bir yivli silah ruhsatından bahsetmiyoruz. Aktif veya emekli güvenlik görevlileri ve resmi profesyonel kullanıcılar tarafından verilecek eğitim, yine güvenlik güçleri tarafından kontrol edilen ve sınırlandırılan silah&mühimmat sayısı ve kullanım alanı ile ruhsatlar verilir; yetkililerden onay almış(fiziksel/ruhsal sağlık ve ekipman kullanım becerileri/melekeler v.s.) kişiler ve kullanımları da kayıt altında olmak kaydı ile rahatlıkla bu yivli yarı otomatik silahlardan faydalanmalılar. Hatta bunun bir üst seviyesi milisler/paramiliterler olmalıdır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 17:29 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Almanya bu konuda rolmodel olabilir. Almanya'daki prosedür gerçekten muazzam.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 17:54 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
OHAL süresince yasal ateşli silahlar ile ilgili hiçbir kısıtlama yok. Avlanmak bile serbest. Sadece ruhsat şubeler 1-2 hafta

boyunca işlem yapmıyor. Oda FETÖ cü temizliğinden ve yoğunluktan . Bazı poligonlarda kapalı.
Ben bu maddeyi kesin uygularlar diye düşünüyordum ilk gün, bunu emniyete ve av bayilerine sorayım. Teşekkürler hocam.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 18:46 
Süvariler

Kesinlikle karşıyım. Kartopu etkisi yapacak olaylar yaşanabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 19:22 
Uzaklaştırıldı

Sivillere ATGM kullanımının önü açılsın :)

İşin şakası bir tarafa, asker üniformalı teröriste karşı silahsız halk bence silahlı halktan çok daha etkilidir. Halkın silahsız olması can kayıplarını azaltmıştır bu olayda.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 20:06 
Akıncılar

Yok olmasın . Ben hergün trafikteyim sıkıntı çıkar yeminle :)

O değilde arkadaşın çalıştığı şirket franchise larını Las vegasa gönderip toplantı sonrası poligonda Rpg attırmış :o Şaka gibi ya..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 23:12 
Üye

Alıntı:
Yok olmasın . Ben hergün trafikteyim sıkıntı çıkar yeminle :)

O değilde arkadaşın çalıştığı şirket franchise larını Las vegasa gönderip toplantı sonrası poligonda Rpg attırmış :o Şaka gibi ya..
:shock:
Şirkete bak arkadaş.

Facebook'a şöyle bir fotoğraf koyduğunuzu düşünsenize; "Poligonda RPG qeyfi" :lol: :lol:

Yaylaları geçtik, karlı dağları aştık;
Siz salonda dans ederken bizler savaştık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 23:22 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kötüler zaten saldıracak silahı bir yerden bulurlar; buradaki gaye, iyilerin kendini savunmak için silah almasıdır.

"Hee olsun" veya "yok yok kesinlikle olmasın" demek yerine farklı ülkelerin bu konudaki tutum ve uygulamalarına bakılması gerekir.

Almanya, bu konu için ideal bir örnektir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 23:32 
Akıncılar

Alıntı:
Kötüler zaten saldıracak silahı bir yerden bulurlar; buradaki gaye, iyilerin kendini savunmak için silah almasıdır.

"Hee olsun" veya "yok yok kesinlikle olmasın" demek yerine farklı ülkelerin bu konudaki tutum ve uygulamalarına bakılması gerekir.

İyi ile kötüyü ayıramadığımız bir devreden geçtik. İlerisi içinde benim ümidim yok :oops:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 23:57 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Silah alınca herkese taşıma ruhsatı verilmiyor ya Sayın leventt.

Kötü zaten bir şekilde ulaşıyor. Maksat iyinin kendini savunması.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2016, 01:49 
Süvariler

Silah alınca herkese taşıma ruhsatı verilmiyor ya Sayın leventt.

Kötü zaten bir şekilde ulaşıyor. Maksat iyinin kendini savunması.
Kimin iyi kimin kötü olduğu alnında yazmıyor ya! İnsanlar biranda canavara dönüşebilecek potansiyele sahiptir. Cinnet hali geliverir, etki altında kalabilir, gaza getirilebilir vs. Sosyal psikoloji gereği bu gibi hallerde silaha kolayca ulaşamaması gerekiyor.

İlginç bir örnek var üstelik. Kalkışma videolarından birinde binbaşı vardı; binbaşı elinde tabanca varken bağırıyor, çağırıyor, cuntacı generalin kafasına silahı dayıyor; tetiği çekti çekecek yani...kendini zor tutuyor, en sonunda silahı kılıfına koyuyor; bu arada şeytan vesveseyi vermektedir! bir ara elinde ki silahı yanında ki askere veriyor da; general ölmekten kurtuluyor!

Bir de şöyle bir örnek var; köprüde teslim olan askerler yere yatırıldı ve olmasını istemediğimiz bir sürü kötü şeyler oldu. O ruh halindeyken sıradan halk silahlı olsaydı ne olurdu mesela? Çatışma çıkardı, kandırılmış askerler de teslim olmazdı.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2016, 02:38 
Süvariler

Almanya seviyesinde eğitime sahip olunca Almanyanın silah regülasyonunu uygularız. Yoksa gomünizler ayaklanmış diye sarıklı amcaların gezici gençleri taramasının önüne kim geçecek?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2016, 02:39 
Uzaklaştırıldı

Kötü adam diyor ki ; Ben her türlü ateşli silahı illegal yollardan bulur taşır kullanırım...

İyi adam diyor ki ; Ben de legal yollardan devletin kontrolünde silah almak istiyorum. Prosedürleri harçları makul bir yere getir ki ben iyi adamım beni kötüye dönmeye zorlama ...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2016, 03:38 
Üye

Alıntı:

Sayın Avcı örnek verdiğiniz ülke Almanya. Bizden birçok alanda fersah fersah ileride olan bir ülke. Bizde var olan birçok kanun uygulanamazken siz kitlelerin eline silah vermeyi düşünüyorsunuz. Ve verdiğiniz örnek Almanya. Bana kalırsa değil silah, ülkemizdeki çoğu bireye trafik ehliyeti bile verilmemeli.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2016, 03:50 
Süvariler

Resim

Siyah ve beyaz gibi iyi adam kötü adam yoktur. Grinin birçok tonu vardır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2016, 08:52 
Süvariler

Sayın Avcı örnek verdiğiniz ülke Almanya. Bizden birçok alanda fersah fersah ileride olan bir ülke. Bizde var olan birçok kanun uygulanamazken siz kitlelerin eline silah vermeyi düşünüyorsunuz. Ve verdiğiniz örnek Almanya. Bana kalırsa değil silah, ülkemizdeki çoğu bireye trafik ehliyeti bile verilmemeli.
Aynen katılıyorum... Almanya hukuk ülkesi. Kuzey ülkelerinin kendilerine has kuralcılıkları, disiplin anlayışları vardır. Trafikte kırmızı ışık yanarsa durur, yeşil yanarsa geçer. Şerit ihlali yapmaz; aynen koyun sürüsü gibi öndekini takip ederek kendi şeridinden yoluna devam eder gider. Markette, ATM önünde vs. sıraya girmesi gerekiyorsa sıraya girer, araya kaynak yapmaya çalışmaz. İş yerinde kural neyse uyar, kendi kafasına göre kural ihlali yapmaz falan... Biz de öyle mi!? Biz kendi kuralımızı kendimiz koyarız, durumun vahametine göre yeni kurallar icat eder ve uygularız.

Mesela geçen gün başıma gelen bir olayı anlatayım; trafik kilit durumda, öndeki jeep sürücüsü daha fazla tahammül edemeyerek bölünmüş yol arasında ki 20-30 cm lik kaldırımı aşmak suretiyle karşı yöne geçerek sıkışıklıktan kurtulmaya çalışıyordu. Ondan feyz alan diğer sürücüler de aynı şeyi yapmak isteyince ilginç olaylarda oldu. Aklı evvelin biri de sanki altıda ki araç ''off road'' aracıymış gibi 20-30 cm lik kaldırıma çıkmaya çalışınca aynen tamponu aşağı indirdi (!)

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2016, 08:55 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bizim millet delikanlıdır(!), çeker vurur adamı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2016, 09:24 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Almanya seviyesinde eğitime sahip olunca Almanyanın silah regülasyonunu uygularız. Yoksa gomünizler ayaklanmış diye sarıklı amcaların gezici gençleri taramasının önüne kim geçecek?
Şu mesajınızla Almanya'daki prosedürü bilmediğinizi o kadar belli ettiniz ki... :roll:

Gerçekten merak ediyorum, dediğime karşı çıkanlar Almanya'daki silah prosedürünü biliyorlar mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2016, 11:32 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Hükümetine zor durumlarda dâhi sadık kalacak yüksek refah seviyesindeki topluma, ihtiyaç duyulursa sivil milis olabilecek şekilde silahlanmaya izin verilebilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2016, 12:23 
Süvariler

..................

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2016, 13:20 
Süvariler

Hükümetine zor durumlarda dâhi sadık kalacak yüksek refah seviyesindeki topluma, ihtiyaç duyulursa sivil milis olabilecek şekilde silahlanmaya izin verilebilir.
Hükümete sadık kalmak değil de; devletine, milletine sadık kalmak desek daha doğru olacak.
Hükümetin her yaptığı iş doğru mudur (!?)

Bir de şöyle bir durum var; bizim partiden olanlara silah verelim, diğerlerine engel çıkartalım (!) Ya da ''silah almak mı istiyorsunuz ? hemen gidiniz, bizim partinin falanca il teşkilatına üye olunuz, üyelik kartınızı getiriniz ve işinizi hemen halledelim'' şekilde ki bir mantıkla hareket edilirse sonuçları hiç de iyi olmaz.

Canlı örneği bile var. FETÖ' nün Hava Kuvvetleri Personeline yaptıkları bir bir ortaya çıkmaya başladı. Kendinden olmayan subaylara Mobbing uygulamak suretiye canlarından bezdirmeye çalışmışlar. Uçucu subayların maaşlarını da bilinçli olarak düşürmek suretiyle; istifa ederek yüksek ücretler karşılığı sivil hava yollarına transfer olmalarına zemin hazırlamışlar. Böylece meydan onlara kalmış oldu.

Artık şu memleket insanının MENSUBİYET DUYGUSU ile hareket etme alışkanlığından kurtulması gerekiyor. Son derece ayıp, çirkin, insan onuruna yakışmayan bir uygulamadır. Diğer insanların hakkını yemek suretiyle cennete gideceği düşünenler varsa yanılıyorlar.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2016, 13:38 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yok olmasın . Ben hergün trafikteyim sıkıntı çıkar yeminle ..
Bulundurma genişletilebilir kuralları esnetilir kolaylaştırılır. Hele yivli tüfeklere bir kolaylık düzenlemesi şart.

Ama taşıma daha sıkılaşmalı çok zorlaşmalı. Hele standart boy servis tabancası çok zorlaşmalı.

Hiç unutmuyorum . Kıytırık tir kazada adam bana tabanca çekti. Yani kazanın boyutu 1000 TL bile değil. Ben de silah falan yok . Sadece olayı hatayı kabul etmedim. Yok dedi suçlu sensin. Biraz itiş kakış adam tabancayı çıkardı arabadan . Ha bana doğrultmadı ama neyse olayı öyle geçiştirdik . Daha 27 yaşında p.kurusu nasıl almışsa ruhsatlı almış . Polise söyledim ruhsatı varmış dediler. Şikayetçiysen işlem yapalım dediler. Dedim lanet olsun. Zaten polisde senin suçun yok sen gidebilirsin dedi.

Taşıma kolaylaştırılırsa heryıl bir dünya insan hayatını trafikte kesin kaybeder. Zırmanyak milletiz biz. Trafik sigortası var kaskosu var. Silahsız adama silah çekecek kadar cibilliyetsiz adama ruhsatlı silah veriyorlar bu ülkede.

Taşıma kolaylığının ülke demokrasisine işgaline hiç bir faydası olmaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2016, 14:01 
Akıncılar

Benim başıma gelen hikaye tam evlere şenlik. Eskiden carrefour vega vardı Ümraniyede bilen bilir. Vega ya gelmeden ortada göbek olan 3 şeritli yolun orta şeridindeyim sağ dönüş var ben düz gideceğim bana kırmızı yanıyor. Neyse yanımdan iki ağır vasıta geçti sağa döndü onun arkasından eski kasa mercedes camlar siyah :) bir araç bana korna çalıyor. Dedim hayrola birader sola yanaşta rahat gecelim diye bağırıyor.Neyse dedim herhalde acemi biraz daha sola kaydım gecerken küfür etmezmi dedim şerefsiz kockoca kamyon geçti sen geçemedin. Suç bendemi aman yarabbi araçtakiler aşağı inip dört kişi namlulu silahlarını bana doğrultmazmı. Altıma ettim desem yeridir. Lakin erkeğiz ya dedim napacaksınız vurun lan diye naralar atıyorum :D ALLAH tan araçların arkasında ekibin biri sirenlerini çalar çalmaz araçlarına binip olay yerinden uzaklaştılar.

Bana eşkiyası rastladı sanırım. lakin etrafımda hep görüyorum. Eskiden bileğine güvenirdi insanlar şimdi delikli boruya yada sopaya. Kesinlikle bireysel silahlanma konusunda dikkat edilmeli.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2016, 15:49 
Süvariler

Suç işleyecek adam bir şekilde silah buluyor lafına sonuna kadar katılıyorum. Fakat bu durum planlı suçlar için geçerli. Bizim toplumumuz en bilinçlisinden, eğitimlisinden en cahiline kadar en ufak şeyde bile kavga eden bir toplum. Bugün herkeste silah olsa(siz değerli üyelerin önüne gelen silah alsın demediğinizi çok iyi biliyorum) günde 10 kat ölü çıkar bu ülkede. Her şeyde kavga eden insanlar silahını çeker tereddütsüz vurur. Bunu en mantıklı, kültürlü, bilgili insan da yapar. Çünkü bunun eğitimle vs. alakası yok. Biz artık ırktan mı dersiniz neyden dersiniz bilemem ama sinirlendiğimiz zaman ki çok kolay sinirleniyoruz anormal derecede kendimizi kaybediyoruz. Karşımızdaki düşmanımızmış, ölmesi gerekiyormuş gibi bir sinire bürünüyoruz. Bu durumda insanlar eline ne geçseler kullanıyorlar. Sopa, bıçak, silah...

İstediğiniz kadar yasa vs. koyun ve bu yasaların gerçekten düzgün insanları ayırt edeceğine inanın.(Almanya'daki kuralları bilmiyorum) Bu ülkenin istisnalar hariç elinde silah olsa çok kolay adam öldürecek potansiyele sahip insanlarla dolu olduğunu hepimiz biliyoruz ve bunun iyi insan kötü insan olmakla da alakası yok. Bu Türk siniri gibi bir şey. Bunları bilmeyenler toplumdan epey bir uzaklaşmış demektir.

Kavga eden insan görürseniz bir oturun dikkatli izleyin. Ne kadar saçma sapan bir sebepten kavga ediyor olmalarına rağmen, birbirlerine ne kadar kin dolu nefret dolu saldırdıklarını görebilirsiniz. Ve bu insanlar cahil şöyle böyle zaten yasalar bunlara silah vermeyecek bahanesinin arkasına sığınmayalım. %90'ı böyle bu ülkenin. Ülke kan gölüne döner, başka bir şey değil.

Yukarıda bir üstat bahsetmiş katılıyorum. Silahı olan insanlar darbe gecesi sokağa çıkıp köprüdeki erlere ateş açsaydı daha mı güzel olurdu? O gece sivillerde silah olsa geçmiş olsun. Ordunun, halkta silah var aman darbe yapmayalım gibi bir korkuya gireceğini hiç sanmıyorum. Bu aynı Güneydoğu'da herkeste silah var, terör operasyonları yapmayalım gibi bir şey.

Çok uzattım son bir ekleme daha: Avrupa ülkelerinde bazı şeylerin mükemmel olmasının tek sebebi sahip oldukları çok iyi yasalar, kurallar vs. değil. Toplum bilinci de çok önemli. Adamlar çok başka kafa yapısına sahipler, bizle kıyaslanamaz. Hatta Dünya'da kimseyle kıyaslanamaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2016, 16:34 
Akıncılar

Öncelikle illegal ve psikopatlar istediği gibi silaha sahip olabiliyorlar. Bunların heveslerini kıracak olan kendilerinden başka insanlarda da silah olduğunu bilebilmeleridir.
3-5 çapulcu gelip bir mahallede istediği gibi arabaları yakıp ortalığı yangın yerine çevirebildiği günleri de yaşadık(şu günlerde terör örgütlerimiz dinlenmede!!), ama her pencereden bir namlu doğrulabileceğini bilseler o kadar cesur olamazlar.

Bireysel silahlanma haktır, koruyacağı değerleri olan herkesin silah sahibi olmasında bir hata görmüyorum. Ama sadece kendi adamıma, parti mensubuma veririm derseniz iç savaş çıkar.

Başım sıkışınca, evimi bastıklarında polisi çağırırız llafı artık ÖLDÜ! Bakınız; darbe girişiminde 30-40 askere direnmek için, polisi değil halkı davet ettiler. Sizin evinizi illegal tipler basarsa kimi çağıracaksınız? Onlar gelene kadar ikametgahı TEPEKÖY muhtarlığına aldırırsınız.

Bundan 20 sene önce biri beni vurmak için geliyordu, silahlı ve alkollüydü, polisi aradım(Antalya/Şarampol Karakolu), ihbar ettim; olay olmadan karışamayız dedi. Tabi her türlü küfrü ettim ama telefonu yüzüme kapayınca, balkondan firar etmekte buldum çareyi.
...Bireysel silahlanma HAKTIR!

[email protected]
http://www.aktifkarbon.com

SosyalMedya:
http://twitter.com/aktifkarbon
http://www.facebook.com/aktifkarbon

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2016, 17:23 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Koskoca İstanbul'da 28000 polis var. Evet, yazıyla: "yirmisekizbin"
Cesetlerinizi almaya gelirler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2016, 17:30 
Süvariler

Konutta bulundurma gibi bir çözüm olabilir belki. Taşıma ve araçta bulundurma kesinlikle olmamalı. Böyle olunca bile apartman kavgasında silahlar konuştu, balkondan izmarit atılması kanlı bitti gibi haber başlıklarına çok sık rastlarız. Böyle bir toplumsal yapı, silah kültürü bilinci bizde yok. Evden silahı alıp okulda öğretmenini tarayan, kız kavgasında silah çeken bir dünya genç olacak. Elimin altında silah olsa ben kendime de güvenmiyorum anlık olarak çekip vurabilirim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2016, 17:35 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Zaten silah yasak değil ki. Bak oluyor mu?
Pompalıyı arabada da taşıyabilirsin, evde de bulundurabilirsin, kutusuyla elinde de taşıyabilirsin.
Mesele bu silahların hükümeti savunuyor olup olmayacağı.
Savunuyor olursa yasalar buna göre düzenlenir, kimin öldüğüne de kimse bakmaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2016, 00:03 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Bireysel silahlanma haktır.Askerliğini yapmış herkese bu hak tanınsın.Askerde bu silah kullanmanın en ince ayrıntısnı öğretsinler.Askerden dönene silahını da alma hakkını versinler.İsviçre gibi,Finlandiya gibi,İsrail gibi evinde bulundursun askerde kullandığı silahını.Öyle 3-5 mermi sıktırıp al bu silahı evine götür olmasın.Hatta okullarda bile öğretsinler bu silah kullanmayı.Seçmeli ders gibi bir şey olsun silah kullanmayı öğretmek okullarda.

İsveç,Finlandiya,İsrail en silahlı uluslardır.ama ateşli silahla ölmek bu ülkelerde çok azdır.Eğitim eğitim,eğitim.... 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

SAVAŞ BARIŞTIR
ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
BİLGİSİZLİK KUVVETTİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2016, 11:17 
Uzaklaştırıldı

Silah üstadlarının güzel bir sözü vardır...

Silahının olup ihtiyacının olmaması, ihtiyacın olduğunda silahının olmamasından iyidir...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2016, 21:57 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2017, 01:01 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2017, 03:12 
Üye

Resim
It "used to have" dense daha dogru olur. O utopik Isvec milyonlarca Afrikali ve Ortadoguluyu ulkeye doldurmadan onceydi.

Simdi polise el bombasi atilan bir ulkeye donustu ve bu daha iyi gunleri.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2017, 03:14 
Üye

Isvec'ten ogrenilebilecek tek sey : Ulkenizde her sey yolunda ise, ulkeniz homojen bir nufus yapisina sahip ise, insanlariniz yasaalra saygili iseler, ulkeye milyonlarca Afrikali ve Ortadoguluyu doldurmayin. Ya da doldurun ev bireysel silalanmanin gerekliligini ogrenin!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2017, 00:29 
Süvariler

Amerika' da yaşayan bir Kayserili var... Amerika' da ki genel yaşantı hakkında sürekli olarak bilgiler veriyor. Bu sefer de, Amerika' da ki bir silah mağazasını ziyaret etmiş. Paylaşımları eğlenceli, öğretici son derece keyifli oluyor. Beni de çok güldürüyor yav :)
https://www.youtube.com/watch?v=TsmbmrtUjoc

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2017, 04:44 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu konuyu neden bu kadar büyüttü bu camia anlamadım. YouTube geldi mertlik bozuldu. Ne varsa yazıda var sözün canı cehenneme. Halen makale yazan büyüklerimizin ellerinden öperim. Beyefendi güzel anlatmış lakin kısa da anlatmış olsa çok daha güzel olacakmış.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2017, 14:20 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

TOPLUCA silahlanmalıyız.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 54 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: