TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 25 Eyl 2017, 18:20

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 571 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 16 7 8 9 1012 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2014, 14:29 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Brad'in filmlerinde normal. Adam "bullet proof". Zombili film yaptı, koskoca Israil ordusu madara oldu da eski BM temsilcisi buna birşey olmadı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2014, 02:14 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Fury gerçekten güzel bir film olmuş. Yiğidi öldür hakkını yeme. Sonunda her ne kadar saçmalasada tank savaşı sahnesi son derece güzeldi. İlk defa savaşın enteresan psikolojisini yansıtabilmişler. Yapılan her atışın hedefi bulamaması son derece normalken bunu anormal görmek bence hatalı. Ki ellerindekide firefly tankı orta menzilden tiger zırhını rahatlıkla delebilen bir silahı var. İlk defa Amerikalılar beni bu film mevzusunda yanılttı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2014, 19:20 
Süvariler

Adı üstünde: FİLM.
Romantizm olmasa film olur mu?
Atılan her mermi hedefini bulsa insanlık mı kalırdı?

Tank savaşı sahnesini de beğenin be forumdaşlarım.
Adamlar karınca kararınca Tiger'in Sherman'a meşhur 1'e 3 üstünlüğünü yansıtmış işte.
Olaya tank mürettebatının psikolojisi , savaş nedir ne değildir cihetinden yaklaşsak.
Hepsi mi sayısalcı bu forumun:) ?

Büyük Millet Meclisi sizin yiğitlik çevrenizde korkusuzca bağımsızlık mücadelesine devam edebilmiştir. Bu nedenle Ankaralı hemşehrilerimin, bu vatanı kurtarma mücadelesinde ayrı bir şeref hissesi vardır.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2014, 11:53 
Akıncılar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2014, 14:25 
Süvariler

http://www.imdb.com/title/tt2189461/?ref_=ttmd_md_nm

Resim

Marco Polo'nun Kubilay Han dönemi Moğol İmparatorluğundaki hayatı üzerine bir kurgu

Kostümler başarılı 3 bölüm yayınlanmış izledim yakın dövüş sahneleri dışında bir savaş sahnesi olmadı ama Çin ile savaşa hazırlanıyor ve ağırlıklı olarak Çin mücadelesi işleniyor bol savaş sahneli bir dizi olucak oldukça beğendim...

İlk bölümde bir sahnede Marco Polo,Kubilay Han'a Uygur Türklerinden öğrendiği kadar Türkçe konuşuyor...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2014, 17:55 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Geçen gün bitirdim Marco Polo'nun ilk sezonunu. Netflix'de yayınlandğı için tüm bölümleri aynı anda düşüyor.

Pek bir beklentim yoktu başta ancak tek kelimeyle muhteşemdi. dövüş koreografileri, oyunculuklar, sahne kullanımları, Çin entrikaları ve Haşhaşiler... 2. sezon çekilse de izlesek.

House of Cards'dan sonra Marco Polo. Bu ay itibariyle de Marvel'ın mini serileri başlayacak. Netflix'in stratejisini takdir etmek lazım. Tekel olacaklar bu gidiş ve bu kaliteyle.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2014, 14:26 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Act Of Valor
Zero Dark Thirty
Stalingrad (1993)
Er Ryan'ı Kurtarmak
Full Metal Jacket
The Pacific (Dizi) - Bu dizinin 9 bölümünü art arda izledim o kadar sürükleyici. 1 sezon 10 bölüm.
Unsere Mutter Unsere Vater (Dizi) - Alman perspektefinden 2. Dünya Savaşı'nı çok güzel ele almışlar mutlaka izleyin.
Defiance - Bu film de harika. Belarus'un işgali sonrası Belaruslu direnişçileri anlatıyor. Daniel Craig başrolde.

Şimdilik aklıma gelenler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2014, 17:32 
Süvariler

Malum bu yıl Kıbrıs Barış Harekatı'nın 40. yılı ve Kıbrıs'la ilgili fotoğraf paylaşmaktan öteye geçilemedi. Sezercik'i bir kenara bırakırsak neden Kıbrıs Harekatı ile alakalı güzel bir film çekilmiyor?

Keza 1. Dünya Savaşı. Avrupa'dan Afrika'ya, Kafkaslara kadar bir çok farklı cephe de savaşmamıza karşın yine adam akıllı çekilmiş bir film yok. Amerikanlar 2. Dünya Savaşı'nın ekmeğini hala yiyor. bkz. Fury

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2014, 17:38 
Süvariler

Sanırım bizim film kültürümüzle alakalı hocam.Asıl film Kurtuluş Savaşından çıkar aslında tam bir destan fakat bizim millet böyle ağır aksiyon gerektiren filmlerde Türkler oynayınca gülüyor.Neden bilmiyorum.Bir Çanakkale hakkında bile kaç tane film var ? Çekilmiş filmlerde hep bir kusur arıyor bizim millet elin Amerikalısı oynayıncada bayıla bayıla gidiyor.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2014, 04:36 
Süvariler

Hobbitler'in Shire'dan Mordor'a yolculuğu 3 film haline getirilmişken, Balkan Cephesi'nden Kuzey Afrika'ya oradan Orta Doğu'dan çık yukarı Kafkas cephesine olan savaş hattımızdan destansı seri çıkar. Bir Ermeniler, Kafkas Cephesi konusunda tatava yaparlar, onun haricinde de sorun yok. %100 Milli diyoruz ama senaryo, kurgu, yönetmenlik işini gavura verelim, güzel bir şeyler çıksın ortaya bari.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2014, 05:23 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Benim beklentim güzel olacağı yönünde. Bir Osmanlı, Mehmetçik destanı olacağını hiç sanmıyorum ama çok güzel bir savaş dramı olacağından eminim. Russel Crowe da yapamazsa bırakalım gitsin zaten.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2014, 13:27 
Akıncılar

En sevdiğim savaş filmi G.O.R.A diye cem yılmaz'ın yazıp oynadığı bir film. Uzaylılarla savaşı anlatıyor. Dünyadan gora gezegenine kaçırılarak esir tutulan bir türkün özgürlüğüne kavuşma mücadelesini konu alıyor. Filmde nimetle şaka olmaz, sen kahin misin, bunlar feyk ulan feyk, hee gördük montajı, ne yapacaktık tulumbadan su mu çekecektik gibi insanın bazı şeyleri anlamasına ve olgunlaşmasına katkıda bulunan sözler geçiyor. Her anına dikkat edilerek izlenmesini tavsiye ederim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2014, 13:40 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Şu sıralar Mel Gibson işsizken azıcıkta paraya kıysak ona yaptırsak Dünya Mirası gibi mükemmel bir film çıkabilir de biz vizyonsuz ve misyonsuz anlık yaşadığımız için böyle saçma şeylerle uğraşmayı düşünecek vakit bulamıyoruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2014, 15:06 
Süvariler

Sanırım bizim film kültürümüzle alakalı hocam.Asıl film Kurtuluş Savaşından çıkar aslında tam bir destan fakat bizim millet böyle ağır aksiyon gerektiren filmlerde Türkler oynayınca gülüyor.Neden bilmiyorum.Bir Çanakkale hakkında bile kaç tane film var ? Çekilmiş filmlerde hep bir kusur arıyor bizim millet elin Amerikalısı oynayıncada bayıla bayıla gidiyor.
Kusura Kalsa Fury de Adam Tankin Ustune cikmis Her tarafdan Alman Geliyor Ates ediyor ama Kahramani Keskin Nisanci zor vuruyor yakin mesafeden Bide Tum Filimde Bir tek Tank Dovusu sahnesi var ama Efektler guzel her zamanki Hol. filmi

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2014, 17:05 
Süvariler

...Bakanlar Kurulu’na sunulması planlanan taslakla, Hollywood ve Avrupalı sinemacıların filmlerini Türkiye’de çekmelerini özendirmek için masraflarının bir bölümünün karşılanması...

...Yabancı yapımcılara Türkiye’de çekim yaptıkları zaman süresince, harcamalarının yüzde 25’ini geri verecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı, çalışmanın gerçekleşebilmesi için gerekli bütçe konusunda anlaşmaya vardı...

http://www.borsamatik.com.tr/haber-deta ... cek/14490/

Böyle bir adım atılmışken, bizim filmler için de bir girişimde bulunsalar bari.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2014, 18:59 
Yeni Üye

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2014, 19:13 
Akıncılar

Miyazaki'nin jübile animesi "Rüzgar Yükseliyor".. Suluboya ile yapılmış bu animede Mitsubishi Zero'nun tasarımcısı olan, Mitsubishi'nin eski baş-tasarımcısı Jiro Horikoşi'nin aslında gerçek olmayan hayatı anlatılıyor..

Resim

http://tr.wikipedia.org/wiki/R%C3%BCzga ... BCkseliyor

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Wind_Rises

http://en.wikipedia.org/wiki/Jiro_Horikoshi

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2014, 19:23 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Tamamıyla unutmuşum ben bunu. İlk fırsatta izlemeli.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2014, 21:11 
Akıncılar

The Interview filmini buradan izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=Ed2kSuKqfz0

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2014, 00:32 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Fury, görsel efektleri, oyuncu kadrosu iyi olsa da senaryo bakımından vasat.

Filmle ilgili spoiler

[spoiler]O kadar savaşın sonunda Alman nasıl izin verdi ya tankın altındaki elemana (Norman)[/spoiler]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2014, 15:13 
Süvariler

Ben daha çok antik çağ savaşları barındıran filmler severim dişe diş kana kan.Son lejyon,belki çok kaliteli bir film sayılmaz ama lejyonun tekrar ortaya çıkması,defalarca geri sarılıp izlenecek bir olay.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2014, 19:25 
Süvariler

Uçak pilotu olmak isterken Arama-Kurtarma helikopter pilotu olan bir subayı anlatıyor.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2014, 08:27 
Süvariler

Ne geçmiş ile ilgili adam gibi bir film çekilmiş , ne de yakın zamandaki olaylarla ilgili...

120 diye bir film vardı , ufacık çocukların cepheye karda kışta katılma hikayesini anlatan...
Bunun dışında terörle mücadele için meşhur Nefes filmi bi de Dağ diye bir film vardı başka da bi şey yok...

Prodüksyon masraflarından mı korkuluyor, yeterli bütçe mi bulunamıyor artık ne tür alengirli işler dönüyor bilinmez ama bir beceriksizlik söz konusu...

Hava Kuvvetleri desteği ile çekilen Anadolu Kartallarında bile adam gibi bir aksiyon yok... Tamam Pilot adamlar aşk meşk olacak elbet ama koskoca film finali uçağa çarpan kuşlardan ibaret....

Mel Gibson diyince... Bir zamanlar askerdik filmini defalarca izledim , ne zaman görsem oturur tekrar izlerim...
Tamamen Haklisin Koskoca filim baslangicda ve sonda kucuk sahneden ibaret gerisi ask zirvaliklari Ben cok Bekledim bu filmi ama Hayal kirikligi O diyilde Reklami bile daha guzeldi Vestelin cekdiyi Ya bu kadar Olay varken egede falan bi tane it dalasi olmazmi filimde koreler bile o kadar aksiyon eklemisler askda var

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2015, 19:25 
Süvariler

Savaş muhabirliğiyle alakalı bir kaç film paylaşayım.

Resim

1973 Şili Darbesi’nde kaybolan gazeteci Charles Horman’ın gerçek hikayesi.

Resim

Kamboçya İç Savaşı sırasında Kızıl Kmerler’e esir düşen Sydney Schanberg’in hikayesi.

Resim

El Salvador İç Savaşı sırasında bir gazetecinin yaşadıklarının anlatılığı film.

Resim

Bu filmi bir çoğunuz izlemişsinizdir. Malum Sırp savaş suçlusunun peşinde olan 3 gazeteciyi anlatıyor.

Resim

İran-Irak savaşı sırasında Irak’daki 2 gazeteciden birinin eve dönüşü ve diğer gazeteciye aslında ne olduğunu anlatan film.

Resim

4 savaş muhabirinin 90’ların ortasında Güney Afrika’daki ırk/kabileler arasındaki savaşı konu edindiği gerçek hikaye. Pulitzer ödüllü fotoğrafçı Greg Marinovich vardır bilhassa.

Resim

Gürcistan-Rusya savaşı sırasında savaş muhabirlerinin 5 gününü konu edindiği, eminim -yine- bir çoğumuzun izlediği film.

Benim aklıma gelen filmler bunlar. Ayrıca Lübnan İç Savaşı ile alakalı 2 film daha var ancak filmleri ne İngilizce ne de Türkçe izleyebileyecek bir site bulamadım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2015, 08:42 
Süvariler

Arkadaslar Soyle bol Hava CArpismali Hava Kuvvetlerinden Bahs eden onere Bilermisiniz link olursa Sevinirim Tesekkurler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Oca 2015, 08:51 
Süvariler

Alıntı:
Arkadaslar Soyle bol Hava CArpismali Hava Kuvvetlerinden Bahs eden onere Bilermisiniz link olursa Sevinirim Tesekkurler
red tails , fortress, memphis bell, top gun, linkleri sen bul artık
Tesekkurler Abi Bulurum

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Oca 2015, 10:02 
Akıncılar

Sevmek , eğlenmektir sinema ama izlemedi iseniz Hotel Ruanda'yı izlemenizi isterim. 3 ayda 800 bin kişin satırlarla kesildiği filmi. Komşusunu teslim etmeyeninde doğrandığı bir fransız- belçika - abd katliamını

http://www.imdb.com/title/tt0395169/

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2015, 23:25 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Clint Eastwood'un yapımcılığını üstlendiği, Irak konulu Amerikan filmlerinin sonuncusu. Ramadi Şeytanı lakaplı Chris Kyle'ın yarı otobiyografik anlatısı. Başrolde Bradley Cooper. Çıkış tarihine bakılırsa Oscar kovalayacak. Muhteşem bi trailerla şahsen gözüme girdi. Clint baba üzmez diye düşünüyorum :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=99k3u9ay1gs[/youtube]
American Sniper, en iyi film, en iyi başrol erkek oyuncu ve en iyi uyarlama senaryo dahil 6 Oscar'a aday gösterilmiş.
http://www.imdb.com/title/tt2179136/awards?ref_=tt_awd

Geçen ay 2. fragmanı da çıktı. İlk notları epey iyi.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5bP1f_1o-zo[/youtube]

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2015, 01:30 
Süvariler

2013 yilinda nallari diken sEYTAN degil mi :twisted:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2015, 21:56 
Uzaklaştırıldı

Fury'i izledim beğenmedim...Bir de çok küfürlü geldi bana...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2015, 21:41 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

American Sniper güzel film. Ancak nedense beklentilerimin altında çıktı. Zero Dark Thirty, Lone Survivor, Hurt Locker gibi benzer filmler kadar ilgimi çekmedi benim. Bir şeyler eksik gibi geldi. Olaylar çok ani ve hızlı bitiyor. Diğer filmlerdeki derinlik yoktu. Keskin nişancı filmi olmasına rağmen heyecanı, gerilimi hissettirmedi bana.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2015, 03:11 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Bu film benim için uzay zamanda sabit noktadır.Ben hep bununla kıyaslarım. Bundan iyi mi? bundan kötü mü diye. Bu filmden kötüyse dönüp bakmam bile. 8-)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2015, 08:55 
Süvariler

Resim

Bu film benim için uzay zamanda sabit noktadır.Ben hep bununla kıyaslarım. Bundan iyi mi? bundan kötü mü diye. Bu filmden kötüyse dönüp bakmam bile. 8-)
Benim Icinde Bir ve iki Muthis 3 Fena Diyil ama sonuncuda olunu one surmusler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2015, 14:27 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

[spoiler]Resim[/spoiler]

"American Sniper" ile Tom Berenger'ın "Sniper" filmini karşılaştırmak pek doğru değil aslında. Askeri açıdan çok fazla şey beklenmeden izlenmesi gerekiyor American Sniper'ın. Çünkü film esasen Chris Kyle'nin psikolojisi, aile hayatı üzerine yoğunlaşıyor. Zaten askeri açıdan içinde birçok hata barındırıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2015, 17:30 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

American Sniper'ı pek beğenmedim açıkçası. Kitabı çok fazla çarpıtmışlar. Kitapta yazan 4-5 olay geçiyor sadece. Çok aşırı sığ ve yavan kalmış.

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2015, 20:55 
Uzaklaştırıldı

Fury filmini tekrar izledim ve mantık hatalarını yazmak istedim.

1- 4 Tank ile Almanlara saldırdıkları sahnede, gizlenmiş Alman topçular, yanaşık düzende üzerlerine gelen tankları ha bire ıskalıyor, tanklar ise gizlenmiş Alman toplarını, hareket halindeyken, körlemesine atışlarla havaya uçuruyor.

2- Aynı sahnede ,Almanlar mevzilerini yan yana ve direk atış yapacak şekilde hazırlamış, Lakin 1. dünya savaşından itibaren, açık alanda mevziiler, hedefi çapraz ateşe alacak şekilde hazırlanır, tankın arkasına saklanan piyadeler de, yan ateş ile biçilir.

3- Tiger sahnesinde, 800m den 3 tank yanaşık düzen , yan yana saldırıyor, Tıger 2 sini vurup 3. vuramıyor. Bir de Tıger kulesini çevirene kadar, Amerikalı Almanın etrafında 2 tur atıyor.

4-Şehirdeki sahnede, 40-50 m mesafeden tanksavar tankı ıskalıyor.

5- Final sahnesi zaten evlere şenlik. Koca tabur öncü olmadan yanaşık düzen yolda yürüyor. Çatışma olduğu belli olan mahalin yanına , keşif yaptırmadan adeta yığılıyor. 6 Yıl savaşmış olan ve tank savaşının kitabını yazan Alman ordusu , elit SS leriyle elde mavzer tanka saldırıyor. Hep tankın önünden saldırıyor, hayattan bezmişler ki hep birlikte intihar ediyorlar. Brad amca tankın üstünden, 50 kalibre ile karanlıkta saklanan Almanları kafadan kafadan vururken, Almanlar dağa taşa kurşun sıkıyor. Sniper sahnesi zaten komik ötesi, gereksiz bir sahne, yorum bile gereksiz. SS taburu yürüyüş halindeyken , hemen her 10 askerden birinde tanksavar varken, sonraki sahnede bu silahlar sandıktan çıkıyor. Taburun yarısı telef olduktan sonra kullanmayı akıl ediyorlar. Almanlar tankın üzerine çıkar, kapağı açar, kafayı uzatıp içeri bakar, kurşunu yer. İçeri el bombası atmak ondan sonra akıllarına gelir. Tankta 2 el bombası patlar, Brad amca hala pırıl pırıldır. v.s v.s. işte.

Oyunculuk iyi, dekor mükemmel, para harcamışlar, lakin senaryo çok zavallı.

Bende hayal kırıklığı yaşadım fury filminden...Demek ki fragmana inanmamak gerekiyormuş

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2015, 22:05 
Süvariler

Tüm saçmalıklara rağmen efektler için bile izlenir...

Birde adamlar yapmış saygı duyun sonuçta kurgu ve film tavrı ile ilgili düşüncem...

Cilalı taş devrinde değiliz Uzay filmi yapılırken bile bilime bağlı hareket etmeye çalışılırken bir savaş filminde bu kadar saçmalığın dayatılmasını ben kabullenemem...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2015, 08:24 
Süvariler

Fury filmini tekrar izledim ve mantık hatalarını yazmak istedim.

1- 4 Tank ile Almanlara saldırdıkları sahnede, gizlenmiş Alman topçular, yanaşık düzende üzerlerine gelen tankları ha bire ıskalıyor, tanklar ise gizlenmiş Alman toplarını, hareket halindeyken, körlemesine atışlarla havaya uçuruyor.

2- Aynı sahnede ,Almanlar mevzilerini yan yana ve direk atış yapacak şekilde hazırlamış, Lakin 1. dünya savaşından itibaren, açık alanda mevziiler, hedefi çapraz ateşe alacak şekilde hazırlanır, tankın arkasına saklanan piyadeler de, yan ateş ile biçilir.

3- Tiger sahnesinde, 800m den 3 tank yanaşık düzen , yan yana saldırıyor, Tıger 2 sini vurup 3. vuramıyor. Bir de Tıger kulesini çevirene kadar, Amerikalı Almanın etrafında 2 tur atıyor.

4-Şehirdeki sahnede, 40-50 m mesafeden tanksavar tankı ıskalıyor.

5- Final sahnesi zaten evlere şenlik. Koca tabur öncü olmadan yanaşık düzen yolda yürüyor. Çatışma olduğu belli olan mahalin yanına , keşif yaptırmadan adeta yığılıyor. 6 Yıl savaşmış olan ve tank savaşının kitabını yazan Alman ordusu , elit SS leriyle elde mavzer tanka saldırıyor. Hep tankın önünden saldırıyor, hayattan bezmişler ki hep birlikte intihar ediyorlar. Brad amca tankın üstünden, 50 kalibre ile karanlıkta saklanan Almanları kafadan kafadan vururken, Almanlar dağa taşa kurşun sıkıyor. Sniper sahnesi zaten komik ötesi, gereksiz bir sahne, yorum bile gereksiz. SS taburu yürüyüş halindeyken , hemen her 10 askerden birinde tanksavar varken, sonraki sahnede bu silahlar sandıktan çıkıyor. Taburun yarısı telef olduktan sonra kullanmayı akıl ediyorlar. Almanlar tankın üzerine çıkar, kapağı açar, kafayı uzatıp içeri bakar, kurşunu yer. İçeri el bombası atmak ondan sonra akıllarına gelir. Tankta 2 el bombası patlar, Brad amca hala pırıl pırıldır. v.s v.s. işte.

Oyunculuk iyi, dekor mükemmel, para harcamışlar, lakin senaryo çok zavallı.
Ellerine Salik Hocam yuzde yuz Haklisin. O Snayper zaten olduremiyor 10 metrden Bide ikinci dunya harbinin en iyi keskin nisancilarinin Almanlar olmalarina Ragmen Effektler Falan Guzelde Filim Senaryo Berbat

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2015, 10:40 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Adaleti kazanan taraf belirlediği için bu tip filmlerde "öyle olmamıştı aslında" demenin bir mantığı yok. Ayrıca Hollywood filmlerinin dış dünyaya göre değil sadece ABD vatandaşlarının egosunu tatmin etmeye yönelik olduğunu unutmayın.

:lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2015, 13:24 
Süvariler

Eleştirilere katılmakla birlikte katılmadığımı da belirtmek istiyorum. :-)

Bu filmi her ne kadar "savaş filmi" olarak değerlendirsek de aslında bu bir "aksiyon filmi." Zira, Hollywood uzun yıllardır savaş filmi çekmiyor/çekemiyor. Aksiyon filmlerinde ise dünya sinemasının lideri konumunda...

Fury, bir aksiyon filmi olarak çok güzel ve başarılı bir yapım. Bu yüzden, emeği geçenleri tebrik ediyorum. Tekrar hatırlatmak adına, bunun bir savaş filmi olmadığını, savaş konulu bir aksiyon filmi olduğunu önemle ifade ediyorum.

Savaş filmlerinin hissettirdikleri ve gösterdikleri şeyler bambaşkadır.

Ben kendi değerlendirmelerimi bu kıstaslara göre yapıyorum genelde...

Saygılar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2015, 23:45 
Yeni Üye

Güney Kore filmi olan kükreyen akıntıları izleyin ; tarihi deniz savaşı severler için bire bir...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2015, 11:09 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Platoon filminde William de Foe ölrken ağlamışımdır hani eller havada :)
Charli Sheen Tom Berengeri öldürdüğünde oley be çekmişimdir.
Gerçekçiliği konusunda hep olumlu tepkiler vardır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2015, 22:35 
Üye

Sevmek , eğlenmektir sinema ama izlemedi iseniz Hotel Ruanda'yı izlemenizi isterim. 3 ayda 800 bin kişin satırlarla kesildiği filmi. Komşusunu teslim etmeyeninde doğrandığı bir fransız- belçika - abd katliamını

http://www.imdb.com/title/tt0395169/
Film ararken yorumunuzu görüp bu filmi izledim, iyi ki de izlemişim. İnsanlığımı, yaşama amacımı sorgulattı film. Herkesin izlemesini tavsiye ediyorum. Keşke daha önce izleseymişim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2015, 00:44 
Üye

Son dönemde ısrarla tavsiye edeciğim birkaç film seyrettim:

Unbroken (azimli olarak tercüme edilmiş) bence mükemmel bir film, Bir italyan ailenin ABD göcü sonrası şartlara ayak uydurma çabası, ailenin küçük oğlunun ki filmin kahramanıdır kendisi, onun İkinci dünya savaşındaki başarısı, Hayatta kalma çabası ve başarısı, Japon esir kampı günleri ve filmin sonunda bir sürpriz gelişme yada hatırlatma ile bitiyor. Gercek hikayeden alıntılanmış.

Imitation Game ( Hayal Oyunları) Almanların Enigma şifreleme makinasının şifresinin kırılma hikayesi ve ilk bilgisayarın atasının nasıl yapıldığını anlatıyor. Kahramanımızın ki o da gerçek bir kişidir. Hakları geçtiğimiz yıllarda iade edilmiş bir homoseksüel olması söz konusu.

Eski bir film. Goya's Ghosts ( Goya'nın Hayaletleri) Günümüzdede çok rastlanan fişlemelerin neticesinin neler olduğu. Özgürlük getireceğim diye ortaya çıkan Napolyon ve İspanya'ya etkileri, menfaatçiler, çıkarcılar vs vs... işlenmiş kahramanımız ünlü ressam Goya

Bir de İnter Stellar ( Yıldızlar Arazı) sabırla seyretmeniz gereken bir baş yapıt bence. Filmin konusu için Şuraya da bakılabilir:
viewtopic.php?f=60&t=2044

https://www.youtube.com/watch?v=PV5YOm1Vkaw

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2015, 11:13 
Süvariler

Aşağıdaki adresten eski filmleri takip edebilirsiniz.

http://unutulmazfilmler.com/kategori/Tu ... Savas.html
Patton Filimini İzledinizmi 70 de cikmis fena diyildi ama Benim Merak ettigim Filimde Neden M47 Patton Kullanilmis Hatirasi icinmi ? 1943 den baslar 1945 kadar tum filimde M47 kullanilmis Alman Tarafindada

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2015, 05:33 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Yıllar önce televizyonda bir film seyretmiştim. Kosova Savaşı'nda geçiyordu. Fransız ve İspanyol birlikleri 6x6 araçlar ile devriye atarken olaylar gelişiyordu :)

Yıllar önce adını bulmuştum, sonra indiremeden kaybettim. Bu gece tekrar aklıma geldi, ne kadar anahtar kelime geldiyse aradım ve filmi buldum. 2002 yılı İspanyol yapımı Guerreros(Savaşçılar). Şu anda sorunum, filmi hiç bir yerde bulamamam. Torrent sitelerinde yok, varsa da paylaşanı yok, internet sitelerinde yok. Bir sitede Türkçe dublajlısını buldum, dublajlısını bile izlemeye razı geldim ancak o da açılmıyor :D

İnternet aleminde film için yapılmış sadece bir adet İngilizce altyazı var. Youtube'da kendi anadilinde trailer'ı bile yok. Soru şu; ben bu filmi nasıl izleyeceğim? Son çare Amazon benzeri bi siteden DVD'sini alacağım artık.

Aklımda kalanı ve internette gördüğüm yorumlara göre de epey çarpıcı, cesur, insanın içindeki canavarı ortaya çıkardığı sahnelerle dolu bir filmdi. Filmi izlediğim zaman(en azından 7-8 yıl olmuştur, daha çocuk olduğum zamanlar.) da muharip rolde bir kadın askeri çatışmada görmek epey ilginç olmuştu, hatırlıyorum.

Almanca trailerı,
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bbkUvggIZ-w[/youtube]

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2015, 15:59 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yıllar önce televizyonda bir film seyretmiştim. Kosova Savaşı'nda geçiyordu. Fransız ve İspanyol birlikleri 6x6 araçlar ile devriye atarken olaylar gelişiyordu :)

Yıllar önce adını bulmuştum, sonra indiremeden kaybettim. Bu gece tekrar aklıma geldi, ne kadar anahtar kelime geldiyse aradım ve filmi buldum. 2002 yılı İspanyol yapımı Guerreros(Savaşçılar). Şu anda sorunum, filmi hiç bir yerde bulamamam. Torrent sitelerinde yok, varsa da paylaşanı yok, internet sitelerinde yok. Bir sitede Türkçe dublajlısını buldum, dublajlısını bile izlemeye razı geldim ancak o da açılmıyor :D

İnternet aleminde film için yapılmış sadece bir adet İngilizce altyazı var. Youtube'da kendi anadilinde trailer'ı bile yok. Soru şu; ben bu filmi nasıl izleyeceğim? Son çare Amazon benzeri bi siteden DVD'sini alacağım artık.

Aklımda kalanı ve internette gördüğüm yorumlara göre de epey çarpıcı, cesur, insanın içindeki canavarı ortaya çıkardığı sahnelerle dolu bir filmdi. Filmi izlediğim zaman(en azından 7-8 yıl olmuştur, daha çocuk olduğum zamanlar.) da muharip rolde bir kadın askeri çatışmada görmek epey ilginç olmuştu, hatırlıyorum.

Almanca trailerı,
[spoiler][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bbkUvggIZ-w[/youtube][/spoiler]
Birkaç sitede görüntü kalitesi düşük, türkçe dublajlı olarak var. Birkaç yıl önce izlemiştim bu filmi.

http://www.yabancifilmsinema.com/yasak- ... -izle.html

http://www.direk-film.com/2008-ve-onces ... ce-dublaj/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2015, 19:24 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Faşizm ile ilgili bir film tavsiye edeceğim ama tepkilerden açıkçası çekiniyorum. Her insanın midesinin kaldıramayacağı kadar sadist içeriği yüksek bir film. Passolini'nin ölümle ilgili üçlemesinin ilk filmi (ve kendisinin son filmi).

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2015, 22:14 
Süvariler

Paylaşmakta sakınca yok bence, isteyen izler istemeyen izlemez. Bahsettiğiniz filmin ismi "Salo: O le 120 giornate di Sodoma" yani "Salo: Sodoma'da 120 gün"

Midesi hassas olanlar izlemesin. Sadizm ve görsel şiddet diz boyu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2015, 22:19 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Marki de Sado isimli Fransız bir aristokratın (Sadizmin babasıdır, hayatı akıl hastanelerinde geçmiştir orası ayrı bir konu) eserinden uyarlamadır. Hani bir ara Charlie Hebdo olayı patladığında Fransızları suçlamıştık hoşgörü vs bik bik bik diye. Adamların tarihinde böyle birisi varken senin peygamberinin resmini mi düşünür 8-)

Her neyse konu dışı bir bilgiydi.

-----

Ben filmi iki kere izledim. İkincisinde daha sakin ve anlayarak, olaylara daha geniş açıdan bakarak izlediğimde vermek istediği mesajı anlayabildim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2015, 10:21 
Süvariler

Alıntı:
Patton Filimini İzledinizmi 70 de cikmis fena diyildi ama Benim Merak ettigim Filimde Neden M47 Patton Kullanilmis Hatirasi icinmi ? 1943 den baslar 1945 kadar tum filimde M47 kullanilmis Alman Tarafindada
Maliyeti düşürmek için modelini yapmaktansa, servisteki araç gereçleri kullanmışlardır. Alman panzeri ile M47 yi kaç kişi ayırt edebilir ki. Bir İtalyan filmi hatırlıyorum, 2. Dünya savaşında G-3 kullanıyorlardı :lol: :lol:
Tesekkurler Hocam Taken 2 dede Turkiyede Hurdalikdan arablar toplamisidilar Polis araci diye Maliyyeti salmak icin

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 571 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 16 7 8 9 1012 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: