TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 24 Oca 2018, 00:38

Tüm zamanlar UTC+03:00

Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.

Resim
Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 55 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Bireysel Silahlanma..
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2017, 14:20 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Bireysel silahlanmaya karşıyım.

TOPLUCA silahlanmalıyız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2017, 18:33 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Avcı hocam Osman beyden pek haz etmediğinizi biliyorum lakin seri olarak 3 video yapmıştı zamanında Almanya'da aradım buldum,

Bu videoda ki anlatılanlar gibi bir kalite, imkan ve devletin köstek olmaktan daha çok desteği veya hiç karışmaması bizde olmuş olsa eminim ki çok güzel şekilde "bilinçli olarak" silahlanabiliriz ama bu videodaki imkanlar sağlanmadığı sürece bu işler bizde zor hocam.

Daha evde ki birtanecik tabancayı evde tutabilmek için aile içi çatışma gerekiyor babama anlatamıyorum ki diğerlerine/yetkilere nasıl anlatacağız.

Koca emniyet bu işin mabedi bile silaha hayır diye boy boy afişler asıyor.

O zaman bu gidişle bizde arabaya hayır ehliyete hayır diye kampanya yapalım forumca cebimize doğaya zararından değil ateşli silahlardan onlarca kez daha fazla sayıda insan ölüyor trafikte her sene ülkemizde ve hepsi sözde ehliyetli insanların başının altından çıkan işler.

Adamlar Almanya'da en iyi mermiyi kutusu 8€ dan alır, tabancalar ha keza aynı derecede ekonomik, bizim aklımızın ucundan geçiremediğimiz sokamadığımız silahlar orada hem ucuz hem serbest hem ekonomik, poligonlar desen hem iyi hem ucuz.

Ucuz mermilerin kutusu 3€, genemi pahalı geldi al barutunu kovanını doldur doldur sık, kovan altlarını herkes farklı renkte boyamış ki karışmasın atışlarda diye, olaya bakın.

Videoları sonuna kadar izlerseniz o atıcılık kültürünü görebilir, onlar insan ise biz neyiz? onlar yaşıyor ise biz ne yaşıyoruz diye felsefik bir sorulamaya kadar götürüyor beni.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2017, 18:35 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bilinçli ve sadece savunma, savuşturma amaçlı kullanacak insanların bireysel silahlanmasına karşı değilim. Hatta destekliyorum da, en kısa zamanda ruhsatlı bir tabanca almayı da düşünüyorum. Ancak bireysel silahlanmanın önünün açılmasının suçları önleyeceği büyük bir yanılgıdır. Suçluları önlemenin yolu bireysel silahlanma değildir. Caydırıcı ve taviz verilmeden uygulanacak cezalardır. Yani suç işleyecek olanın yaptığının hayatını mahvedeceğini bilmesidir. Bu ülkede adi suçlara verilen cezalar ve polisin, yargının adi suçlara bakış açısı ortada. Devletin kendisi adi suçları olması gerektiği gibi umursamıyor, önlemeye çalışmıyor, üzerine gitmiyor, soruşturmuyor. Onu geçtim güvenlik birimlerinde bile polis olmasa, asker olmasa arızanın teki olacak suça meyilli görevli sayısı oldukça fazla. Fiziksel en ufak şiddetten, ağır hakaretlerden tecavüz, cinayet gibi suçlara kadar her suçun ciddi cezaları olsa, devlet baştan savmasa bu tip şeyleri o zaman görürüm ben bu milleti. Suçluları önleyecek olan devlettir. Suçu önleyecek olan ise eğitimdir. Tabi kişi suçlu olduktan sonra değil, daha çocukken verilecek adam akıllı bir eğitim.

İnsan doğası gereği kötüdür. Kötülüğe, güçsüz gördüğünü ezmeye meyillidir. Eğitimle, biraz da ekonomik durumunu iyileştirerek bir nebze bunu zayıflatabilir, sorunları medenice çözmeye çalışan insanlar yaratabilirsiniz. Ama yine tam olarak yok edemezsiniz. Özellikle bizim gibi ikinci, üçüncü sınıf toplumlarda, gücün, şiddetin bir araç değil amaç, marifet gibi çocuklara öğretildiği, bellendiği bir kültürde vatandaşlar üzerlerinde bir baskı unsuru hissetmediklerinde karşılaştıkları en ufak tartışmalarda her türlü suçu işler, kötülüğü de yaparlar.

Bireysel silahlanma güçte eşitlik sağlar biraz, bu sebeple mantıken suçları azaltması gerekir. Örneğin devletler de denk güçlerde olduklarında pek birbirleriyle savaşmayı tercih etmezler. Ancak burada bir püf noktası var. Bireysel silahlanmış bireyler arasında devletlerde olduğu gibi bir resmiyet, sağduyu, mantıklı düşünme çerçevesi yoktur. Bireysel silahlanmış iki taraf, güçlerinin eşit olduğunu anladıklarında sürdürülebilir bir anlaşma yapmazlar devletler gibi, sadece geri çekilip daha fazla nefret biriktirerek birbirlerinin güçsüz oldukları anlar için fırsat kollarlar. Yani biri erken davranıp ilk önce çekip vurur. Böylece elinizdeki silah da boşa gitmiş olur. Hele birbirlerini aile olarak tanıyan taraflarsa iş kan davasına doğru gider. Yani bireysel silahlanma sizi bir kereliğine kötülerden korur. O adam size karşı nefretle doluysa niyetinden vazgeçmeyecektir, daha çok peşinizden gelecek, güçsüz olduğunuz anda size daha büyük bir kötülük yapacaktır.

Ülkemizin köyleri bireysel silahlanmanın yol açacağı sıkıntılar açısından önümüzde örnek olarak duruyor aslında. Köylerde hemen hemen her evde mutlaka ruhsatlı veya ruhsatsız bir tabanca bulunur. Yanında da av tüfeği genellikle vardır. Güneydoğu köylerindeki evlerde Kalaşnikoflar da oldukça yaygındır, çoğu evde bir tane bulunur belki de. Ve tabancayı genellikle köyde, arazide dolaşırken yanında taşır köylüler. Köylerde işlenen suçlar, çatışmalar ortada. Bizim şehirlerdeki insanımız aslında köy insanından daha tehlikelidir. Çünkü çoğu birbirini tanımaz. Tartıştığı adamı bir daha pek görmez. Daha çok ve daha sudan sebeplerle bile kavga ederler. Köylerdeki silahlanma şehirlerde olsa bir haftada 500 ölü gibi rakamlar ortaya çıkar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2017, 19:42 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Hocam lakin bu dediğiniz yangın çıkmasın diye kibrit, çakmak gibi ateş kaynaklarının satışını yasaklamakla aynı şey,
devlet görevini yapıp kolluk kuvvetleri görevini yaptığı sürece bir sorun olmaz lakin her zamanki gibi ülkemize ve devletimize özel şartlardan ötürü yine cezayı normal vatandaş çeker konunun bence özeti budur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Eyl 2017, 20:28 
Süvariler

Bir liberal için silah almak nasıl birşeydir? :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2018, 11:25 
Üye
Kullanıcı avatarı

https://youtu.be/EAMdElQJX0o

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 55 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir