TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 24 Kas 2017, 21:20

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Havalı Tabanca
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2017, 01:19 
Üye

Havalı tabanca almak istiyorum hobi için.Sanırım 4.5mm oluyor standart.
Alabileceğim uygun site ve marka önerilerinizi bekliyorum.
Glock almak istiyordum ancak cok pahalı geldi.Cz 75 almayı düşünüyorum nedir nasıldır sorunu var mıdır cevaplarınızı bekliyorum.

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: Havalı Tabanca
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2017, 11:12 
Üye

Almayın daha iyi bence.Ben aldım pişmanım.Gerçi kaliteli de değildi pek.260 liraya almıştım.

''Türk Silahlı Kuvvetleri, bölücü terör örgütü tamamen yok edilinceye kadar bu haklı mücadelesine azim ve kararlılıkla devam edecektir. bu vesile ile aziz şehitlerimize bir kere daha huzurunuzda tanrıdan rahmet diler, aziz ruhları önünde saygı ile eğilir, ailelerine ve bütün Türk ulusuna başsağlığı dileriz."

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2017, 11:27 
Üye

Almayın daha iyi bence.Ben aldım pişmanım.Gerçi kaliteli de değildi pek.260 liraya almıştım.
Nereden aldınız modeli neydi sayın hocam?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2017, 11:58 
Üye

Ben Eskişehirden bir dükkandan aldım.Üretici KWC'ydi. Model de KM-42ZDHN'ymiş
Şimdi bu CO2 tüpü ile çalışanlar gerçekten kuvvetli ama eğer bir bahçe ortamı falan yoksa kullanımı sıkıntılı-siz nerede kullanacaksınız bilmiyorum-.
Ben mesela bir daha böyle savunma amaçlı falan değil de sadece hobi amaçlı silah alacak olsam airgun değilde airsoft denilen plastik atanlardan alırdım ama onlar çok daha pahalı.
En güzeli gidebiliyorsanız poligona gitmeniz.
Birde siz nasıl bir şey istiyorsunuz o da önemli.Mesela blowback özellikli olanlar var onların enerjisi vesaire daha düşük.

''Türk Silahlı Kuvvetleri, bölücü terör örgütü tamamen yok edilinceye kadar bu haklı mücadelesine azim ve kararlılıkla devam edecektir. bu vesile ile aziz şehitlerimize bir kere daha huzurunuzda tanrıdan rahmet diler, aziz ruhları önünde saygı ile eğilir, ailelerine ve bütün Türk ulusuna başsağlığı dileriz."

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2017, 12:35 
Üye

Ben Eskişehirden bir dükkandan aldım.Üretici KWC'ydi. Model de KM-42ZDHN'ymiş
Şimdi bu CO2 tüpü ile çalışanlar gerçekten kuvvetli ama eğer bir bahçe ortamı falan yoksa kullanımı sıkıntılı-siz nerede kullanacaksınız bilmiyorum-.
Ben mesela bir daha böyle savunma amaçlı falan değil de sadece hobi amaçlı silah alacak olsam airgun değilde airsoft denilen plastik atanlardan alırdım ama onlar çok daha pahalı.
En güzeli gidebiliyorsanız poligona gitmeniz.
Birde siz nasıl bir şey istiyorsunuz o da önemli.Mesela blowback özellikli olanlar var onların enerjisi vesaire daha düşük.

http://www.askermekani.com/asg-cz-75-p- ... a-pmu17012

Şöyle bir şey düşünmüştüm

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2017, 12:49 
Üye

Ama bu çok daha kaliteli bir tabanca zaten.Sıkıntı çıkacağını sanmıyorum hocam.Kullanımı daha zevklidir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2017, 13:13 
Üye

Ama bu çok daha kaliteli bir tabanca zaten.Sıkıntı çıkacağını sanmıyorum hocam.Kullanımı daha zevklidir.
Teşekkür ederim sayın hocam alırsam deneyimleri buradan paylaşırım :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2017, 18:28 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Sana şöyle söz edeyim karındaşım. Hani, amacın salt zevkse, illa tabancaysa, arada bir öylesine atış etmekse, başka, bu durumda sözümü görme.

Benim bir arkadaşım da Beretta almıştı, aynı türden, CO2, 4.5 mm, ki bu, sorduğun soruna binaen, evet, standarttır. İki hafta geçmedi, satışa çıkardı, ve sattı. Ben de atış etmiştim.

Eğer gerçekten hem zevk alayım, hem de amaç alma yetimi az çok geliştireyim diyorsan, sana havalı tüfek salık veririm. Ülkemizde durum nasıl bilmiyorum, ama burada 18 yaş sonrası yasal olarak herkesin ruhsatsız edinebileceği tür 7.5 Joule. Yaklaşık 50 metreye kadar gidiyor. Amaç alma yetilerini dinç tutmak için avcılar bile kullanır. Benim de var. Dürbün de alır, üstüne takar, hayli eğlenirsin. Tabancaya karşın, süreklilik ilkesi bakımından da daha sağlıklı bir karar olacağını düşünüyorum.

Bir de, o ücrete; yazık olur. O ücrete çok güzel bir havalı tüfek alabilirsin. Üstelik belki de takım [set], dürbünlü ve gereçli. Araştır dilersen, bence yerinde olur. Karar senin, ''kanına girmek'' istemiyorum, ama kendi deneyim ve düşüncelerim doğrultusunda iyi bir salık, öğüt de vermek isterim. Önermem.

Daha iyi bilenler varsa, onların da sözü yararlı olur.

Başa dön

Mesaj Başlığı: Havalı Tabanca
MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2017, 00:49 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bir havalı tabanca almak istiyorum. Üstünkörü bir araştırma yaptım. İki çeşidi mevcut sanırım. Biri CO2 tüplü olanlar, diğeri ise manuel olarak pompalanan kendi mekanizmaları olanlar. İkinci gruptakiler daha etkili. Bu tipte bir tane almak istiyorum. Ancak bu tipte sadece Türk yapımı Zoraki hp-01'i buldum. O da çok büyük ve tek atımlı. Her bir atımda yeniden bir mermi takmak için tabancayı açman gerekiyor. Ayrıca çok garip ve benim gibi solaklar için kullanışsız bir tasarımı var. Güya solaklar için olanı da var ama bulabilirsen.

Bu ikinci tipte olan daha kullanışlı seri atımlı havalı tabanca bilen arkadaş var mı? Ayrıca bu tip havalı tabanca türünün İngilizce adı nedir? Non-blowback diye tanıtılıyor ama yazınca pek bir şey çıkmıyor.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: tarassut ve 11 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: