TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 20 Kas 2017, 16:46

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 173 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 4 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Özel uğraşlarınız
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2013, 23:58 
Süvariler

Ben de ekip bulabildiğim zaman FRP ya da bazı çevrelerde bilindiği adıyla RPG oynamaktayım.

Nedir bu FRP? (bunu gerçekten çok soran oluyor)

FRP, yani Fantasy Role Playing, bir zarın durabileceği kadar düz herhangi bir zeminde oynanabilir. Herşey oyuncuların kafasında biter, yani bilgisayarlık bir durum yoktur. Oyunun bir yöneticisi (Dungeon Master - DM) vardır. Oyunda olacak olan herşey onun tasarrufundadır. Oyuncular karakterlerinin yapmaya çalışacağı hareketleri belirler. Yani karakterinize hedef koyarsınız, bir elmaya ok atmak gibi. Gerisi zara kalmıştır. Garip şekilli 20 yüzeyli bir zar (aynı şekilde 12, 10, 8, 6, 4, 3, yüzeyli zar da vardır.) yerde yuvarlanır, karakteriniz okçulukta yetenekliyse 20'de 6 tuttursanız da vurabilirsinizs, ama eline ok yay almamış bir karakteriniz varsa sizi ancak 20 kurtarır.

Hayatımda gördüğüm en eğlenceli oyundur. Muhabbeti kaliteli bir ekiple oynanması halinde Crystal Meth etkisi yapabilir.

Bunun yanında, özellikle yaşınız gençse, Türkiye basını tarafından satanist oyunu olarak karalanmış bir oyunu oynamak sonucunda kendinizi anne-babanızın karşısında hesap verirken bulabilirsiniz. (bu arada satanistler filan gerçekten hardcore oynarlar. Oyundaki karakterinin kolu kopmuşsa kendi kolunu kesen var...)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2013, 00:04 
Genel Yetkili

Fırsatını bulabilsem askeri araç maket yapımı ile uğraşacağım. Eski forumda el emeği göz nuru maketler adı altında bir başlık vardı. Orada bir çok harp sahasından canlandırma örneklerini görebiliyorduk. Yani bu tür uğraşlara merak salmışımdır ama hiçbir zaman başlayamamışımdır.
Aşağıdaki resim bunu daha iyi anlatabilir.
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2013, 00:09 
Süvariler

Bir Gıda Mühendisi olarak gıdayla ilgili enterasan bir sitenin hazırlığını yapıyorum. (Yaklaşık bir yıldır.)
Eğer becerebilirsem günde bir milyondan fazla insanın ziyaret edeceği süper bir çalışma olacak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2013, 00:21 
Üye

Acı biber yetiştirmek balkon bahçeciliği , Dogo argentino ,köpek eğitimi ,elktro gitar klasik gitar , F1 ve online araba yarısları , bisiklet aktiviteleri , dans arjantin tango salsa aklıma ilk gelenler...

Sayın HARZEMŞAH ; izmirde niğde gazozu görüyorum ,daha birçok var ama denk gelirsem iletirim size...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2013, 01:06 
Üye

call of duty 4, yarı profesyonel Hardcore (search and destroy hariç bütün modlar) oyuncusuyum(öyle olduğumu iddia ediyorum).
hardcore 'u bilmeyen arkadaşlar için açıklıyayım oyundaki nişangah çizgileri, muhimmatınızın durumu, yakınınızdaki el bombaları gözükmez ayrıca canınız gerçekçi olur 1 mermide ölürsünüz bilemediniz 2 .

ak-47 ile nişan almayı sevmem counter gibi oynarım o silahla,bu yüzden yasaklandığım server da oldu.
m4-carbine ve reddot favorimdir. Aynı zamanda hız çok önemlidir hızlı olan ve hızlı başlayan kazanır o yüzden 2.perkim Sleight of Hand (el çabukluğu);hızlı şarjör değiştirmeye yarar ve eksikliğini yeniden 0 lavel den kasmaya başlıyında 23. yada 21. level'e kadar hissederim.
3.perkim ise tabikide stady aim, nişan almadan yapılan atışları kolaylaştırır ve hedefi vurmak daha kolay hale gelir hele ak-74 aman allahım, ama uzakdan hardcore da bile etkisiz.
Rpg kullamöayıda çok severim hele falso almıyormu bazı serverlarda, öyle bir zevk yok işte.
anlatılacak çok şey var da... :D
FİRAVUN , SADDAM ve PASA kullandığım nicklerdir ama genelde PASA yı kullanırım bir ara hile yapmakla suçlanınca değiştirmek zorunda kaldım ve nedense kimse ispatlayamadı da..
buda 3-5 oyun sonu ve içi resimlerim
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 6852_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/ ... 0092_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/ ... 6599_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/ ... 0192_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... 1405_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 6444_n.jpg

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2013, 01:14 
Süvariler

Ben de formülü bana ait, tamamen doğal ve benzersiz kozmetik formüller geliştirdim. Aslında hobi olarak başlamıştı. Ancak ciddi ısrarlara yıllarca göğüs gerdikten sonra yenilgiyi kabul ettim ve sadece tek bir ürünü internet sitesinden satmaya karar verdim. Gıdanın kozmetik olarak kullanımı ile yakından ilgiliyim. Formüllerimi geliştirirken olabildiğince soframıza koyabileceğimiz türde aktifler kullanıyorum. Bazılarını ise sadece gıda menşeli yani hiç kimyasal içermeyen, tamamen doğal ürünlerle hazırlıyorum.

Sn. Anadolu Kaplanı, size de başarılar dilerim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2013, 01:17 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bir Gıda Mühendisi olarak gıdayla ilgili enterasan bir sitenin hazırlığını yapıyorum. (Yaklaşık bir yıldır.)
Eğer becerebilirsem günde bir milyondan fazla insanın ziyaret edeceği süper bir çalışma olacak.
Bayağı iddialısınız...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2013, 01:20 
Akıncılar

MTB bisikletim var ona binmeyi çok severim. Biraz kendimi geliştirdim ancak bu aralar bıraktım gibi, üstünden inmeden 40km sürebiliyorum daha da geliştirmek istiyorum, Ankara Eskişehir yolunda insanlar trafikten bezmişken sol şeritten, bazen aralarından Güven Park'a gidip gelmek çok eğlenceli doğrusu :) EGO şoförlerine dikkat, kendilerini Cumhurbaşkanı sanıyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2013, 02:00 
Süvariler

Bende amator bir akvaristim, suan aktif durumda bir tane 98 litre low tech bitkili ve 210 litre lepistes tankim var. Ankara'da olan arkadaslara bu ugrasi asilamak adina bitki ve balik hediye edebilirim. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2013, 02:07 
Süvariler

Bi rakı sever olarak boş zamanlarımda dostlarımla rakı içmenin üstüne bir şey tanımam özellikle meze hazırlamakta üzerime yoktur. :D Pek büyük olmasa içki şişesi koleksiyonum var. Rakı şişeleri, viski şişeleri tekila şişeleri, vokta şişeleri şişelere baktıkça ben bunlara ne kadar para verdim diye kara kara düşünüyorum. :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2013, 02:11 
Genel Yetkili

Bi rakı sever olarak boş zamanlarımda dostlarımla rakı içmenin üstüne bir şey tanımam özellikle meze hazırlamakta üzerime yoktur. :D Pek büyük olmasa içki şişesi koleksiyonum var. Rakı şişeleri, viski şişeleri tekila şişeleri, vokta şişeleri şişelere baktıkça ben bunlara ne kadar para verdim diye kara kara düşünüyorum. :D
Yaşınıza bakıcak olursak biraz vites düşürün derim :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2013, 02:22 
Akıncılar

Evde olan ufak tefek işleri halletmek için, Anahtar seti (Çift ağızlı, alyan seti), Matkap, takımı aldım... Musluk kaçırdığını anladığım an ben hemen oradayım :D :D Bağ bahçe işleriyle uğraşmayı seviyorum, Ufak çaplı... Onun haricinde günlerim Sanayii'de geçiyor, bir tane külüstür arabam var, araç kullanmayı ilk onda öğrenmiştim, (İlk Göz Ağrım) araç'a kıyıp aracı satamıyorum, çürümesi içinde bırakamıyorum, uğraşıp duruyorum... Seviyorum Arabamı :D :D
Alıntı:
Sayın Hocam, çıtayı çok yüksek tutmuşsunuz ama, ümit ediyorum ki bu hedefinizin üzerine çıkmayı başarırsınız...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2013, 02:31 
Site Başkanı

Küçüklüğümden beridir resim ile özel bir uğraşı içindeyim ,tuval ve kara kalem teknik çizim gibi alanlarda çalışmalarım var ,onun dışında seramik ,ahşap boyama ve cam boyama gibi diğer görsel sanat alanlarında da çalışmalar yapmıştım zamanında ,şu anda uğraşmakta olduğum maket hobimi de işin içine dahil edebiliriz sanırsam :) pek iyi olmasalar da kendi imkanlarım ile yaptığım 10-15 cm boyutlarında Harrier savaş uçağı ,Bismarck Zırhlısı ,M-60A3 Patton ana muharebe tankı ,T-80U ana muharebe tankı ve Ah-1W Super Cobra saldırı helikopteri modelleri mevcut. Müsait olmadığım ve istediğim maketleri bulamadığım için son zamanlarda uğraşamıyorum ama...

Birde askeri şapka ,başlık ve bere gibi askeri giyim eşyaları koleksiyonum var ,şu ana kadar yeşil Sovyet piyade beresi (90 öncesi yapılmış) ,Sovyet kalpağı (orjinal değil) Mig-21 kask içi telsiz başlığı ve 1999 yılında üretilmiş üzerinde arması olan "Amfibi Deniz Komando" şapkası mevcut. Anlayacağınız koleksiyonum daha emekleme aşamasında :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2013, 02:32 
Süvariler

call of duty 4, yarı profesyonel Hardcore (search and destroy hariç bütün modlar) oyuncusuyum(öyle olduğumu iddia ediyorum).
hardcore 'u bilmeyen arkadaşlar için açıklıyayım oyundaki nişangah çizgileri, muhimmatınızın durumu, yakınınızdaki el bombaları gözükmez ayrıca canınız gerçekçi olur 1 mermide ölürsünüz bilemediniz 2 .

ak-47 ile nişan almayı sevmem counter gibi oynarım o silahla,bu yüzden yasaklandığım server da oldu.
m4-carbine ve reddot favorimdir. Aynı zamanda hız çok önemlidir hızlı olan ve hızlı başlayan kazanır o yüzden 2.perkim Sleight of Hand (el çabukluğu);hızlı şarjör değiştirmeye yarar ve eksikliğini yeniden 0 lavel den kasmaya başlıyında 23. yada 21. level'e kadar hissederim.
3.perkim ise tabikide stady aim, nişan almadan yapılan atışları kolaylaştırır ve hedefi vurmak daha kolay hale gelir hele ak-74 aman allahım, ama uzakdan hardcore da bile etkisiz.
Rpg kullamöayıda çok severim hele falso almıyormu bazı serverlarda, öyle bir zevk yok işte.
anlatılacak çok şey var da... :D
FİRAVUN , SADDAM ve PASA kullandığım nicklerdir ama genelde PASA yı kullanırım bir ara hile yapmakla suçlanınca değiştirmek zorunda kaldım ve nedense kimse ispatlayamadı da..
buda 3-5 oyun sonu ve içi resimlerim
EasTBlooD da benim nick. M-4 Red dot, extreme con. , deep impact duruma görede 3frag veya bandolier alırım. p-90 ilede müthiş bina temizliği yaparım :D Sleight of Hand almıyorum ben, 30 mermi+7mermi(deagle) da adamı, timi, grubu ne geldiyse artık indirdim indirdim yoksa mermi değiştirmeyi sevmiyorum sıcak çatışmada, bıçakla dalarım :D özellikle elinde lmg bulunan kişilere zikzaklı koşmaya bayılıyorum panik halinde vuramıyorlar :D tabi hardcore da acımaz tık diye gidersin :D YGS öğrencisi olduğum için bu sene bıraktım. Arada bir arkadaşlarla gidiyoruz internetkafelere hesabına, daha geçen hafta gittik 3 arkadaş kovalıyor beni 'backlot' da internette diğer köşedeler, konuşmalarını duyuyorum; 'doğu aha orda orda, 2.kata tırmandı' 'atladı atladı' 'hayır merdivenden çıkmadı mı ya' 'mert sık sık RPG yi at oraya' 'FLASH' sonuç olarak 2kişi mefta 3.nün bir kaçışı var :D

İstediğiniz takımı kurun gelin diyorum, en son arkadaş ARAL game de ödül kazanmış birini getircekti bakalım ne olcak :D Sizede benim gibi hileci lekesi bulaşmış, sindiremiyorlar işte bazı oyuncuları :D Neyse uzatmayaym CoD denince akan sular durur benim için :)

09:23/21.11.2012

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2013, 04:17 
Süvariler

Alıntı:
Yaşınıza bakıcak olursak biraz vites düşürün derim :)
Üstadım yerden göğe kadar haklısınız fakat aileden gelen bir gelenek olarak vites hiç düşmüyor. Babamın bir sözü vardır soyadı benimle aynı olan içmiyorsa bizim sülaleden saymam diye :) bende baba sözü dinliyorum :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2013, 04:21 
Akıncılar

Arge derken, üstad ( Harzemşah) hala sizi çaya bekliyorum. Bu günlerde 3D printerlara merak sardım. Bir tane makerbot aldım. Ofiste kızıma oyuncak yapıyoruz. Bir tane de elektronik kit siparişi verdim yapabilirsek kendimize bir RepRap yapıcaz.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rUiehGVRrXU[/youtube] ilgilenen olursa ofise gelip görebilir. Maket için ve prototip için ideal oyuncaklar...

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2013, 07:32 
Akıncılar

Kır tavşanı büyütmekteyim hobi olarak :D Kendilerini dağda buldum ufacıktı kaçmıyordu ben de attım cebime sonra bir kutunun içinde büyütmeye başladım biraz büyüyünce kutuyu yedi :) Evde kendisini bebek gibi besleyip altını temizleyerek büyütmekteyim çok tatlı bir meret. :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2013, 08:23 
Üye

EasTBlooD da benim nick. M-4 Red dot, extreme con. , deep impact duruma görede 3frag veya bandolier alırım. p-90 ilede müthiş bina temizliği yaparım :D Sleight of Hand almıyorum ben, 30 mermi+7mermi(deagle) da adamı, timi, grubu ne geldiyse artık indirdim indirdim yoksa mermi değiştirmeyi sevmiyorum sıcak çatışmada, bıçakla dalarım :D özellikle elinde lmg bulunan kişilere zikzaklı koşmaya bayılıyorum panik halinde vuramıyorlar :D tabi hardcore da acımaz tık diye gidersin :D YGS öğrencisi olduğum için bu sene bıraktım. Arada bir arkadaşlarla gidiyoruz internetkafelere hesabına, daha geçen hafta gittik 3 arkadaş kovalıyor beni 'backlot' da internette diğer köşedeler, konuşmalarını duyuyorum; 'doğu aha orda orda, 2.kata tırmandı' 'atladı atladı' 'hayır merdivenden çıkmadı mı ya' 'mert sık sık RPG yi at oraya' 'FLASH' sonuç olarak 2kişi mefta 3.nün bir kaçışı var :D

İstediğiniz takımı kurun gelin diyorum, en son arkadaş ARAL game de ödül kazanmış birini getircekti bakalım ne olcak :D Sizede benim gibi hileci lekesi bulaşmış, sindiremiyorlar işte bazı oyuncuları :D Neyse uzatmayaym CoD denince akan sular durur benim için :)[/quote]

Hardcore dan başka hiç birinde oynayamam, ölmüyorlar uyuz oluyorum kısacası normal TDM ve promod bana çok ters :) el bombasıyla 4 kişiyi alma zevki başka nerde yaşanır :lol: onun dışında kendi takımımıda kuramam çünkü kendi seviyemde tanıdığım hiç arkadaşım yok eğer dilerseniz bir server'a gireriz kill yarışması yaparız :) bende şu aralar oynayamıyorum ancak yaza.
favori bölümümde countdown dır :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2013, 11:23 
Üye

Alıntı:
Acı biber yetiştirmek balkon bahçeciliği , Dogo argentino ,köpek eğitimi ,elktro gitar klasik gitar , F1 ve online araba yarısları , bisiklet aktiviteleri , dans arjantin tango salsa aklıma ilk gelenler...

Sayın HARZEMŞAH ; izmirde niğde gazozu görüyorum ,daha birçok var ama denk gelirsem iletirim size...
Teşekkür ederim üstadım,

Niğde Gazozu her yerde bulunabiliyor artık. Tebrik etmek gerek sahip ve yöneticilerini. Ama dağıtıma soktukları şişeler depositosuz şişeler. Bana eski depositolu şişelerden lazım üstadım...
Tahmin etmiştim üstadım :) , anladım simdi imbat diye bi gazoz vardı , kermeraltına indiğimde bakarım artık :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2013, 11:28 
Üye

MTB bisikletim var ona binmeyi çok severim. Biraz kendimi geliştirdim ancak bu aralar bıraktım gibi, üstünden inmeden 40km sürebiliyorum daha da geliştirmek istiyorum, Ankara Eskişehir yolunda insanlar trafikten bezmişken sol şeritten, bazen aralarından Güven Park'a gidip gelmek çok eğlenceli doğrusu :) EGO şoförlerine dikkat, kendilerini Cumhurbaşkanı sanıyorlar.
Sayın theavengers üstadım ; bisiklet yollarının eksikliğini cekmeteyiz , bende bisiklet tutkunuyum ama güvenli seyir almak mümkün değil , bisikletlilere hic saygı yok , insallah bisiklet yolları ve parkurlarını arttırırlar ülkemizde. 40 km baslangıc icin iyi km :) , orta seviye turlara rahat rahat katılırsınız. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2013, 14:26 
Süvariler

Uzakdogu spor ve motosiklet merakimin yaninda yemek cesitleri yapmasini cok severim. Ara sira kendim yemek tarifeler üzerinde
aklima gelen degisikler denerim.
Bu sanati kendimde üniversite yillarinda kesif etttim. Hergün bir tas mercimek corbasi icin 3 € bayilmaktan bikmistim. Nitekim birisinden corba tarifesini aldim , uyguladim ve pisirdim. Hakikatten restorantlardaki mercimek corbalari halt etmis (Annemde saolsun misafirleri cagirmadan evvel mercimek corbanin yaninda bütün yemekleri bana yaptiriyordu).
Balik cesitlerden en cok somon ve cipura hazirlamasini severim. Baliklari genelikle firinda hazirlarim. Izgarada lezzeti ve besin maddeleri ölüyor, saglik acisindan pek tavsiye etmem.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2013, 20:02 
Üye

Bir futbol hakemi olarak 80li yıllardan itibaren kullanılmış tüm hakem formaları mevcut elemde ve hakem kokartları=))

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2013, 21:11 
Genel Yetkili

Spor dalındaki özel uğraşım Tenis'ti* . 2004 yılında hiç bilmeden başlamıştım, 1 yıl boyunca haftada 3 gün özel dersler almıştım. 2005 yılında İstanbul içi Senior turnuvalarına katıldım. 2006 da Türkiye klasmanında ilk 100e girmeyi başarmıştım.2006'da Türkiye şampiyonasında yarı final oynadım. yine 2006 ve 2007 de İstanbul bölge turnuva şampiyonluklarım var. 2008'de ayak bileğimi sakatlamam nedeniyle spora veda ettim. 2007-2008 yıllarında İstanbul CUP WTA bayanlar tenis turnuvasında organizatörlük yaptım. Şimdi ise sadece takipteyim. Organizatörlüğe dahi vakit ve fırsat bulamıyorum. Yani hızlı başladık hızlı bitirdik...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2013, 21:17 
Yeni Üye

Ateşli ve ateşsiz silah'lar özel ilgi alanıma girer.İyi olduğunu düşündüğüm bıçak koleksiyonumun yanında kılıç ve yay yapımıyla da uğraşırım amatör olarak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2013, 03:28 
Uzaklaştırıldı

Zaman oldukça ve o zamanlarda deniz hava ve kulak şartları uygun oldukça zıpkınla dalıyorum , forum bu konuya biraz ön yargılı ama arada da uçar avı yaparım .

Denizin ayrı doğanın ayrı bir dinlendirici etkisi var arkadaşlara bu iki aktiviteyi de tavsiye ediyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2013, 12:35 
Süvariler

Bende amator bir akvaristim, suan aktif durumda bir tane 98 litre low tech bitkili ve 210 litre lepistes tankim var. Ankara'da olan arkadaslara bu ugrasi asilamak adina bitki ve balik hediye edebilirim. :)
Forumda bir akvaristin olduğunu görmek güzel,halihazırda kurulu bir tankım olmasa da çok kafa patlatmıştım bu hobiye.Amerikancıyım bu arada ;)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Oca 2013, 01:07 
Üye

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2013, 00:38 
Süvariler

Şu an için yaptığım tek hobim kitap okumak her hafta bir kitap okumaya dikkat ediyorum en son okuduğum 2 kitap kürk mantolu madonna ve Amin Mooluf Semerkant. Yapmak istediğim hobiler arasında acı biber ve tavşan yetiştiriciliği.

Kahramanlık; saldırıp bir daha dönmemektir.

"Ben devletimi, yedi düvele karşı yokluk içinde savaşarak kurmuşum. Şimdi bana silah çekenin ağzına, o namluyu sokarım " Osman Pamukoğlu

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2013, 00:46 
Süvariler

Havalı silahlara merkım vardır. Pcp havalı tüfeğim ile 150 mt yi görmüşlüğüm vardır. Ha bu arada haşere görürsem affetmem.
Bunlar dışında balık avını çok severim. Yayını bulduğumda değmeyin keyfime..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2013, 01:26 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Puro içmek (bence bir hobidir)
TRMilitary

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2013, 10:44 
Üye

havalı tüfekle atış 7 şubatta Antalyada müsabakaya katılacağım

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2013, 13:31 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Puro içmek (bence bir hobidir)
Kesinlikle katılıyorum. Ciddi bir hobidir.
Özel bir harmanı humidora koyunca oyuncak almış çocuk gibi sevindiriyor beni.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2013, 15:14 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Judo, BJJ ile ilgileniyorum bu aralar.
daha önce başka dallar ile uğraşmışlığım vardır.
ayrıca; SSF ve TRMilitary önemsediğim hobilerimdir.
Ekle: gençken (=yıllar önce yani) lisanslı fitbol oynadım. basketbolu çok severim; ragbi ve amerikan futbolunu da izlerim. ragbi antrenmanlarına çıktım, "vücudum isyan etti" :)
Son olarak; okçulukta gözüm kaldı.

Boyun eğmek şân ve şerefle yaşamış ecdâdımıza yapılması mümkün ihânetlerin en büyüğüdür... Savaşta cengâverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şânı yaşayacak, çocuklarımız torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır. ÇİÇİ

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2013, 02:00 
Akıncılar

okçulukta gözüm kaldı.
Okçuluk işi ilerlemiş, spor salonlarında falan bulunabiliyor haftada 2-3 gün. Ben organikle biraz attım, çalışmak lazım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2013, 21:59 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Ben hobi olarak aşağıda gördüğünüz gibi fotoğrafları boyarım, masaüstü resmi yaparım. Vakit buldukça tank, gemi, uçak boyaması yaparım, kafama göre yaparım özel bir şekli şemali olmalı diye uğraşmam anlayacağınız. (Resimleri araklamasın başkası diye üzerine mecburen nick name ekledim, normalde paylaşmam :) )

Orjinali:
Resim

1)
Resim

2)
Resim

3)
Resim

4)
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2013, 14:31 
Süvariler

Alıntı:
Forumda bir akvaristin olduğunu görmek güzel,halihazırda kurulu bir tankım olmasa da çok kafa patlatmıştım bu hobiye.Amerikancıyım bu arada ;)
Biraz gec farkettim hocam lutfen kusura bakma, tankinizi aktif etmeyi dusunurseniz size canli hediye edebilirim. Saygilar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2013, 15:10 
Akıncılar

Bu aralar vakit buldukça şununla uğraşıyorum:

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2013, 18:41 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:
Biraz gec farkettim hocam lutfen kusura bakma, tankinizi aktif etmeyi dusunurseniz size canli hediye edebilirim. Saygilar.
Öyle bir durum olursa sizi rahatsız ederim merak etmeyin :D Bu arada akvaryum.com'a üye misiniz?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2013, 20:13 
Süvariler

Öyle bir durum olursa sizi rahatsız ederim merak etmeyin :D Bu arada akvaryum.com'a üye misiniz?
Estagfurullah hocam ne rahatsizligi ne zaman isterseniz :) , evet uyeyim ama cok aktif degilim, ordaki kullanici ismim Didon.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2013, 20:57 
Uzaklaştırıldı

Veledliğimde 43 farklı ülkeden 500'ün üzerinde adette çok çeşitli telefon kartları toplamış ve koleksiyon yapmıştım. Cep telefonlarının yaygınlaşması ile birlikte temin kaynaklarım bir bir kayboldu. Çocukluk aklıyla bende kartları eşe dosta arkadaşlara dağıtıverdim. (pişmanım, şimdi iyi para ederdi :) )

Grafik tasarım ile amatör olarak uğraşırım. Ticari olarak da faydası dokunuyor, nispeten iyi bir noktaya ulaştım.

MCU, CPU, SBC, PID, PLC, EEPROM, LOGO, SCADA, HMI vs. edüstriyel alanda kullanılan ve programlanan her çeşit entegre, cihaz ve bilgisayarı programlayabilmeyi amaç edindim. Para ve imkan yettikçe numune satın alıp setler oluşturmaya çalışıyorum, denemeden okumakla pek yol alınmıyor. Herşeyi almaya da cüzdan dayanmıyor :/

Solidworks ve Altium ikilisini en iyi şekilde öğrenmeyi hem hobi olarak hemde mesleki olarak istiyorum. Zira bu iki program arasındaki uyumluluk mükemmel, tasarlanan elektronik devreyi 3D olarak görmeyi, montajlanacak kutunun/alanın içinde görmeyi ve buna göre devrede ve kutuda değişikliğe gidebilmeyi mümkün kılıyor. Sevdim bu ikiliyi.

MMORPG oyunlarını sever ve oynarım. Yıllarca Silkroad Online oynadım. Piyasaya çıkınca ArcheAge oynayacağım.

Yine çoğunlukla hobi olarak web projeleri ile uğraşıyoruz bir arkadaşımla birlikte. Hedef kitlesi il düzeyinde olan bir projeyi sona getirdik. Hedef kitlesi TR çapında olan ve yapılabilirlik incelemesini tamamladığımız bir proje daha var. Destek alabilirsek kosgep ile alamazsak kendi imkanlarımızla start vereceğiz. Bu ikisinin dışında hedef kitlesi dünya çapında olan fikir aşamasında (seed) bir projemiz daha var. İnsanlara yeni bir sosyal medya tecrübesi ve yeni bir "KEŞİF" anlayışı vaad ediyor. En büyük gücü akıllı telefonlardan alacak. Facebook ve Twitter'ı tahtından etmese de proje ile ilgili çok büyük umutlarımız var. Proje hakkında konuşması bile bizi heycanlandırıyor. Yapılabilirlik, ticarilik, işlev vs konuları kağıt üstünde oturttuktan sonra bir melek yatırımcıya hisse satmak yoluyla sermayesini finanse etmeyi düşünüyoruz. Çünkü şu an için 5-10 yazılımcıyı bir yere oturtup 1 sene çalıştıracak, proje kar edinceye kadar "tükkanı döndürecek" finansman yok. :/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2013, 23:21 
Süvariler

Piyano var, çalıyorum kendimce. Sonra da ses ve müzik teknolojileri tabi -daha öğrenim süreci-

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2013, 04:02 
Süvariler

Klavye başına geçmeden önce , bordo beremi bir güzel kafama takıyorum, google da uzun aramalar sonucu , bulabildiğim tüm yabancı forumlara "since 1453" isimli konular açıyorum..

Şaka bir yana , dinimiz gerektirdiği gibi yaşamaya ve yaşlanmaya devam ediyorum. Ülke içinde gezilerim olmuştur , gezmeyi ve video kamera ile kayıt etmeyi seven biriyim. Üniversite eğitimim de Turizm türevi üzerine , hal böyle olunca eğilim de bu şekilde..

Ancak ben özel olarak , insanlara güvenme konusunda sıkıntı çeker , hiç bir şeyi doğru olduğundan emin olana kadar kabul edemeyen biriyim...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2013, 16:02 
Süvariler

Benim özel uğraşım uğraştan çok artık bir hayat felsefesini almış olsa da , Muay Thai yapıyorum , 86 kg il ve akdeniz bölge şampiyonuyum sakatlıktan dolayı bu sene Türkiye şampiyonasına gidememiş olsam da seneye Türkiye şampiyonu olup ülkemi Avrupa ve Dünya da temsil etmek istiyorum , aynı zaman da Boks yapıyorum ve bu sene ilk defa K-1 style Kick Box turnuvasına da katılmayı düşünüyorum.Bundan 2 yıl önce Mersin Mustangs (o zamanki adıyla) American Football oyuncusuydum , X ve H oynardım büyük çoğunlukla, Linebacker olmak istesem de hep fiziğim el vermediğinden reciever olarak oynadım, ama dövüş sporlarına merakım daha büyük olduğundan bıraktım ve dövüş sporlarına başladığımın 7. ayında 2 şampiyonluk alarak ne kadar doğru bi karar verdiğimi anladım.Bundan sonraki hedefim Türkiye ve uluslararası şampiyonluklardan sonra , MMA ' e dönüp BJJ ve Grekoromen alarak devam etmek. Aynı zamanda araştırmacılığı çok seviyorum ve Nato-Türkiye veya Nato-Rusya ilişkileri hakkında bi araştırma tezi yapmayı çok istiyorum.Biraz uzun olduysa affola.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2013, 14:31 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Benim özel uğraşım uğraştan çok artık bir hayat felsefesini almış olsa da , Muay Thai yapıyorum , 86 kg il ve akdeniz bölge şampiyonuyum sakatlıktan dolayı bu sene Türkiye şampiyonasına gidememiş olsam da seneye Türkiye şampiyonu olup ülkemi Avrupa ve Dünya da temsil etmek istiyorum , aynı zaman da Boks yapıyorum ve bu sene ilk defa K-1 style Kick Box turnuvasına da katılmayı düşünüyorum.Bundan 2 yıl önce Mersin Mustangs (o zamanki adıyla) American Football oyuncusuydum , X ve H oynardım büyük çoğunlukla, Linebacker olmak istesem de hep fiziğim el vermediğinden reciever olarak oynadım, ama dövüş sporlarına merakım daha büyük olduğundan bıraktım ve dövüş sporlarına başladığımın 7. ayında 2 şampiyonluk alarak ne kadar doğru bi karar verdiğimi anladım.Bundan sonraki hedefim Türkiye ve uluslararası şampiyonluklardan sonra , MMA ' e dönüp BJJ ve Grekoromen alarak devam etmek. Aynı zamanda araştırmacılığı çok seviyorum ve Nato-Türkiye veya Nato-Rusya ilişkileri hakkında bi araştırma tezi yapmayı çok istiyorum.Biraz uzun olduysa affola.
seninle ortak ilgialanlarımız var BReal.
ben de zamanında Ankara Cats ile antrenmanlara çıkmıştım. Football'u imdi sadece televizyonda izliyorum.
Muay Thai ise herleslere tavsiye edeceğim bir daldır.
Araştırma konularında biraz daha spesifik olmalısın;Nato-Türkiye konusunu hangi bağlamda inceleyeceksin (medyanın bakışı mı, TSKya etkileri mi?, Türk dış politikasındaki yerimi?), onu da zamanı gelince kararlaştırmalısın.
:)

Boyun eğmek şân ve şerefle yaşamış ecdâdımıza yapılması mümkün ihânetlerin en büyüğüdür... Savaşta cengâverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şânı yaşayacak, çocuklarımız torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır. ÇİÇİ

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2013, 20:28 
Süvariler

Alıntı:
seninle ortak ilgialanlarımız var BReal.
ben de zamanında Ankara Cats ile antrenmanlara çıkmıştım. Football'u imdi sadece televizyonda izliyorum.
Muay Thai ise herleslere tavsiye edeceğim bir daldır.
Araştırma konularında biraz daha spesifik olmalısın;Nato-Türkiye konusunu hangi bağlamda inceleyeceksin (medyanın bakışı mı, TSKya etkileri mi?, Türk dış politikasındaki yerimi?), onu da zamanı gelince kararlaştırmalısın.
:)
Evet okuduğuma göre bayağı ortak noktamız var , en azından bu konuda yanlız olmadığımı bilmek güzel.Ankara takımları American Football konusunda gerçekten iyiler , Gazi Warriors'a fena ezilmiştik zamanında :)
Araştırma konusunda spesifik bi çalışma yapmadım daha şimdilik sadece düşünce ,master sonrası için olabilir belki de sadece çalışma alanı olarak kalabilir ama önce, okulun bitmesini bekliyorum ne yazık ki.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2013, 06:26 
Süvariler

Başlık biraz eskimiş ama yazasım geldi :)

Hobi olarak model araba biriktiriyorum. 1/18 ölçüsünü tercih ediyorum çocukluğumdan beri süperspor arabalara karşı olan ilgimi bu şekilde tatmin ediyorum. Bir ara 50 kadar modelim vardı ancak hobi ilerledikçe elimdeki 3-4 modeli satıp bir tane daha kaliteli modeller almaya başladım. Bu ölçüde dahi fiyatlar 1000tl'ye kadar çıkabiliyor :(

Onun dışında karting ile ilgiliyim ancak çevremde çok fazla yarışacak insan bulamıyorum bazı turnuvalarda profesyonelleri dahi terletmişliğim vardır :D. Fırsat buldukça da yamaç paraşütü yapıyorum henüz kendime ait bir kanadım yok ve yakın zamanda almayı planlamıyorum çünkü bu sıralar kendime dikkat etmem gerekiyor kolu bacağı kırmamam lazım... Ancak 1 sene sonra falan bir kanat ve paramotor almak istiyorum. Havacılığın her türlüsü candır...

Bir de yaz geldi diye mi nedir bir motor sevdası başladı bende(geçen sene bu zamanlarda da başgöstermişti kurtuldum) şöyle 125cc'lik falan küçük birşeyler ile başlayayım diyorum ama çekiniyorum. Biraz gazla çalışan bir insan olduğumdan hız yapaıp sonunu felaketle getirme ihtimalim yüksek bakalım kendimi nereye kadar frenleyebileceğim...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2013, 05:54 
Süvariler

Başlık biraz eskimiş ama yazasım geldi :)

Hobi olarak model araba biriktiriyorum. 1/18 ölçüsünü tercih ediyorum çocukluğumdan beri süperspor arabalara karşı olan ilgimi bu şekilde tatmin ediyorum. Bir ara 50 kadar modelim vardı ancak hobi ilerledikçe elimdeki 3-4 modeli satıp bir tane daha kaliteli modeller almaya başladım. Bu ölçüde dahi fiyatlar 1000tl'ye kadar çıkabiliyor :(

Onun dışında karting ile ilgiliyim ancak çevremde çok fazla yarışacak insan bulamıyorum bazı turnuvalarda profesyonelleri dahi terletmişliğim vardır :D. Fırsat buldukça da yamaç paraşütü yapıyorum henüz kendime ait bir kanadım yok ve yakın zamanda almayı planlamıyorum çünkü bu sıralar kendime dikkat etmem gerekiyor kolu bacağı kırmamam lazım... Ancak 1 sene sonra falan bir kanat ve paramotor almak istiyorum. Havacılığın her türlüsü candır...

Bir de yaz geldi diye mi nedir bir motor sevdası başladı bende(geçen sene bu zamanlarda da başgöstermişti kurtuldum) şöyle 125cc'lik falan küçük birşeyler ile başlayayım diyorum ama çekiniyorum. Biraz gazla çalışan bir insan olduğumdan hız yapaıp sonunu felaketle getirme ihtimalim yüksek bakalım kendimi nereye kadar frenleyebileceğim...
Hocam motor konusunda aynı kafadayız daha binmek nasip olmadı ama hayranlık had safada alma düşünceside tabi hatta çevre yolu dibimizde hafta da en az 2-3 kere geçerler ve ben her seferinde balkondayım. :) Sesini duymam yetiyor.Boşver frenleme sal gitsin atın ölümü arpadan olsun misali :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2013, 13:44 
Akıncılar

O yaşlarda normaldir komser kardeşim, 17-19 yaş arası motor üzerinde geçti diyebilirim neticede ağır bir kaza ve 5 kırık ile geçti o günlerde :oops:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2013, 23:29 
Süvariler

O yaşlarda normaldir komser kardeşim, 17-19 yaş arası motor üzerinde geçti diyebilirim neticede ağır bir kaza ve 5 kırık ile geçti o günlerde :oops:
Abi öncelikle geçmiş olsun.İnşallah şuan sağlıklısındır.Fakat bu çocukluktan gelen bi hayranlık ve şuan binmek gibi bi düşüncem yok zaten verseler eğer binemem kendime güvenemem.Ama benim düşüncem şuanlık JAMYO yada JATEK e girmeyi istiyorum.Eğer başarabilirsem 2-3 yıl çalıştıktan sonra almayı düşünüyorum.Bahsettiğim motorları bilirsindir 20-30 bin TL daha fazla hatta.Yani kısacası :) benim o motoru almam ve binmem şuan 19 yaşındayım 26-27 yi bulur :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2013, 23:44 
Süvariler

Hocam pitbulu sevmem ama dogonun başka bi asaleti vardır çok asil hayvan bende de terrierle kaniş yavrusu var ama eğitimle hiç alakam yok varsa bi kaç önerebileceğin bişey paylaşırmısın :)

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 173 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 4 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: bekro ve 9 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: