TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 15 Ara 2017, 03:52

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 19587 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1383 384 385 386 387392 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Sohbet
MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2017, 13:12 
Akıncılar

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Alıntı:
Sayın hocam, güzel bir değerlendirme yapmışsınız lakin bunların olabilirliği nedir? Teknopark, görece iyi üniversiteler, dışarıdan beyin göçü falan... Peki bunlar kuyruğu dik tutmak için yeterli mi?
Ben benzerini bir iki kez daha telaffuz etmiştim sanırım; Suudi'nin bu planının tutmasını hiç mümkün görmüyorum. Hem sosyal sebeplerle, hem de vakitlerinin kalmayacak olması ile. Ama baştan bir ekono-politik bir girişim olarak başlayan bu "nüfuz alanı" hareketinin "ekono" tarafı budanırsa geriye kalacak şey beni korkutuyor. Yine buraları bize toplattıracak tarih korkarım ki. O da sopa ile olacak. Mehmet ile olacak...

Asıl, BAE'nin de bu konudaki yatırımları bizim için endişe verici. Zira herifler güve gibiler. Üstelik BAE daha küçük, daha batıya dönük. Bir finans merkezi olmayı, bir dünya çapında havayolu ve operasyonu kurmayı başaracak akla da sahiplerdi. Bu işi az çok kıvırabilirler. Yine de çok çok ileriye gidebileceğini, bir yaygın ekosistem yaratabileceğini sanmıyorum.

______

Gel beri, çuvaldızı kendine batır; Elin Arabı bile AI peşinde koşarken, olmayacağı oldurmaya çalışırken, çölde fidan tutturmaya çalışırken bizim halimize bak. Biz kendi fidanlığımıza keçileri saldık, her filizi kemiriyorlar.
Bunu demeyi sevmiyorum, slogansı anlaşılsın istemiyorum, ama durum en basiti ile bu.

Okuyanlar için mesaj ne? Oturun işinize gücünüze bakın. Dersinize çalışın.. :roll:

Mehmet'in sopası ile değil, bu kez cebindeki parası ve etkisi ile olsun bir şey de. Bu olacak çünkü. Tarihimizden de, sosyal arka planımızdan da kaçamıyoruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2017, 19:41 
Süvariler

Yahu bizim milletin yaratıcılık gücü gerçekten inanılmaz. İYİ Parti kurulunca, sosyal medyada birbiri ardına esprili şeyler çıkmaya başladı. Bunlardan birisi de İYİ, KÖTÜ, ÇİRKİN filminin final sahnesi. Yalnız final sahnesinin orijinal müziği ile yayınlamadıklarından dolayı; şuraya ben ekleyeyim dedim.

Bir de İYİ Parti için henüz el hareketi falan düşünülmedi sanırım. Örneğin AKP için dört parmak Rabia, MHP için Bozkurt işareti, Solcular için zafer işareti, Milli Görüşçüler için baş parmak (ok.) işareti var. İYİ Parti için de benim bir önerim var. Tabanca işareti yani ( L ) İki eli de ( L ) yaparlarsa parantez olarak da kullanabilirler:) Kullanışlı bir işarete benziyor.

Bu da İyi, Kötü, Çirkin filminin en sevdiğim sahnesi...

https://www.youtube.com/watch?v=0LQaCVz_JDA

Mustafa Kemal ATATÜRK

En son PARTİKÜL tarafından 26 Eki 2017, 15:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2017, 19:56 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Logodan anlam çıkarmak öyle olmaz böyle olur.

Resim

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2017, 20:12 
Üye
Kullanıcı avatarı

Demin trt world'de bir haber gördüm. Habere göre Kerkük'ten kaçanlar mülteci olarak Türkiye'ye geliyormuş.
https://www.youtube.com/watch?v=X3_vkcL ... jreload=10

Seçim çalışmaları?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 00:31 
Üye

Alıntı:
Hükumetin Eğitim politikası konusunda size katılıyorum. İçinde olan biri olarak söyleyebilirim ki kötü değil rezalet bir eğitim politikamız var. Ama yinede umutsuzluğa kapılmayın insanlar kendi çözümlerini üretiyorlar. Mesela İstanbul'da özel okul sayısı devlet okulu sayısın geçmiş durumda. Bu iyi midir kötü müdür tartışılır. Ama insanlar çocuklarının eğitimi için ciddi paralar harcıyorlar ve bunu az sayıda değil hatırı sayılır miktarda insan yapıyor

Milli eğitim bakanlığının çeviri odasındaki 20 çalışandan sadece biri ingilizce biliyor. Saatlik kazançları 40 euro. Fena değil değil mi? Annesi kolejde çalışan bir öğretmen, babası ise o kolojin müdürü olan birisi için diyebilirim ki sayılı bir kaç kolej hariç hepsi sizin kıçınızdan ter akıtarak kazandığınız paraları yollamaya çalışan sülüklerden başka birşey değiller. Çoğu zavallı bedavaya çalışıyor, çoğu zaten yetersiz, ilk maaşını alamadan kovuluyor zaten gariban. ( %70'den fazlasında 4-5 ay gecikmeli verilir aylıklar, yıl sonu çoğu öğretmen kovulur ve içerideki 3-4 aylık iş verene kalır. Bu saydıklarım Bahçeşehir veya Doğa koloji gibi bir kaç saylı kurum dışında genellikle böyledir. ) Tek kazanan aynı zamanda müteahhit de olan sonradan görme, anadolunun bağrından gelme okul sahipleri. ;) Zaten çok iyi para olduğu için işin içine girmiştir, sorsan tek fikri yoktur eğitim hakkında. Birde en dandik setleri falan seçer bu okul sahipleri. Her sene başı müdürlerle bu yüzden kavga edilir. Tudem almaz mesela, kar edemez onun üzerinden, gider üzerinden en fazla kar edeceği dandik yayını alır öğrenciye. Bunu da tudem parasına beyaz yakalıya giydirir. ;)

Tavsiyem eğer bu ülkede çocuk yapma gibi bir planınız varsa ve olan çocuğunuz elit liselere veya fen liselerine giremeyecek potansiyelde bir çocuk olursa yurt dışına göndermeniz. Ben yurt dışına gidemez ve çocuğum bu şartlarda olursa en azından bunu yapacağım gelecekte. Sistem rezalet değil, kanalizasyon. Özelikle matematik, fen bilimleri ve yabancı dil konusunun çok üzerine gidin. Örneğin Ankara'nın en önemli kolejlerinden birinde matematik dersine bir fen bilgisi öğretmeni giriyor. :? Zavallı halkım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 00:41 
Süvariler

O iste öyle olmuyor, kendi cocugunuzu nasil düsünüyorsaniz ötekinin cocuguuda düsünmek zorundasiniz, sonra bugünki gibi ötekinin cocugu size cok büyük sorun yaratir.

Ülkede herkezin cocugu cok iyi egitim almali.

Önce Egitmenleri iyi egitmeliyiz, kaliteli egitim kaliteli egitimciyle olur.

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 00:59 
Süvariler

Alıntı:
Yamamak değil hocam ''şerh'' düştüm. Peşim hükümle yaklaşmıyorum. Fakat meseleleri sağlıksız şekilde analiz ederlerse şerhimi de düşerim. AKP iktidarından herkes gibi bizler de bıktık. Fakat yağmurdan kaçarken doluya tutulmak ta istemeyiz. Hele parti programı açıklansın bakalım ne diyorlar, hedefleri nelerdir? Söylemler, eylemler nelerdir. Tutarlı mı, değil mi? Ortaya çıksın.

Hocam genel yapı itibariyle vatandaşın siyasal partilere yaklaşımı akıl ve mantık ölçüsünden daha çok duygu ve beklentiler yönündedir. Siyasal hareketler öyle vaatlerde bulunur ki; toplumda heyecan dalgası yaratarak beklentileri yükseltir. İYİ Parti örneğinde de aynı duygu yoğunluğunu görüyorum. Toplumda bir heyecan dalgası yarattı. Hatta ben de bile yarattı. Acaba dedikleri gibi; Her şey İYİ olacak mı? diye insan ümit etmek istiyor. Ümit fakirin ekmeğidir hocam. Allah' ın fakir kulları olarak, bizlerde de heyecan yaratmakla birlikte; duygulardan çok akıl ile hareket etmek konusunda şerhimi düştüm oldum. Mesele bundan ibarettir.

Hocam yagmurdan kacarken doluya tutulma meselesi degil, Metal yogunlugu, artik RTE yanildim bundan sonra en büyük Atatürkcü benim desede olacak is degil. Artik Türkiyede hic birsey iyi degil. Nerde eski Türkiye ?

Ülke disinda Dünyada söz sahibi ülkeler Halklarina RTE yi Diktatör olarak tanitdi (yalanda degil hani ), ve bu Dikatörün ülkesiyle mücadele edilmesi gerektigini anlatiyorlar, bakiniz ABD gazeteleri ve AB gazeteleri, Hollanda ve Almanyada bizzat secim kampanyalarina girdi, Marketlerde Türk ürünleri satin alinmiyor cürüyor, Turistler rezervasyon yapmiyor,Nato dan atilma, Vize dahi verilmeme , Ekonomik Ambargo tehditi, Askeri ürün Ambargosu neden ? Israil ve ABD kumandali Medya ve Rusya' nin yeni internet basin ordusu Türkiyeye karsi cok etkili probaganda yapildi.

Amerika' nin, AB' nin ve Rusya' nin aralarinda anlasip Türkiyeyi bitirme planina dur demek icin, bu kötü gidise dur demek icin, CHP nin sacma sapan vekilleri ve 27% yi gecmeyen oy oraniyla bir yere varilamiyacagi icin.

Bundan daha kötüsü olurmu sizce ?

Sahsen maddi ve Manevi desdek olacagim.

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 02:12 
Süvariler

Ülke disinda Dünyada söz sahibi ülkeler Halklarina RTE yi Diktatör olarak tanitdi (yalanda degil hani ), ve bu Dikatörün ülkesiyle mücadele edilmesi gerektigini anlatiyorlar,...
Bakınız size bir sosyolojik tespit yapacağım. Bir düşünürümüzün şöyle bir tespiti vardı, mealen diyordu ki;

'' Devletin bağımsızlığı arttıkça halkın özgürlüğü azalır; halkın özgürlüğü arttıkça devletin bağımlılığı artar. Örneğin 1930-1940 dönemi ele alırsak; özgürlüklerin sınırlı olduğu ancak devletin bağımsız olduğu bir dönemden bahsedebiliriz. Fakat NATO süreciyle birlikte Menderes dönemini ele alırsak; görece, halkın özgürlüğü artmış olmakla birlikte, devletin bağımsızlığı azalmıştır '' diyordu.

Devamla:

Hem bağımsızlığın, hem de özgürlüğün arttığı bir siyasal düzlem düşünülemez mi? sorusuna; bu siyasetin yapabilecekleriyle sınırlı bir konudur demekle yetiniyordu. Buradan aldığımız pasla gol atmaya doğru depar atarsak; 1960 darbesi hem özgürlüklerin arttığı hem de bağımlılığın azaldığı bir dönem olabilir mi (!) Neticede Süleyman Demirel ne diyordu; '' 60 Anayasası artık bol gelmeye başladı...! '' demiyor muydu? Peki sonuçta ne oldu; devletin bağımsızlığı mı arttı, yoksa halkın özgürlüğü mü azaldı? Elbette ki bol gelen elbise daraltılarak halkın özgürlüğü belli ölçülerde elinden alınmıştır. Demek ki belli merkezlere devletin bağımlılığı artmıştır. zaten 80 dönemini anlatmaya lüzum dahi görmüyoruz.

Peki, Batı merkezleri açısından diktatör yakıştırmaları ne için yapılıyor?

Meseleyi özgürlükler ve bağımlılıklar düzleminde ele alırsak; diktatörlük söylemleri beraberinde özgürlükler sorununu da beraberinde getireceğinden... Mesela '' HALKLARIN ÖZGÜRLÜĞÜ '' diyebilirler mi? Veya ''Gazetecilere Özgürlük...!'' Peki gazeteci FETÖ' cüyse? Perinçek böyle bir soruya; onlar gazeteci de biz marangoz muyuz! Biz de yıllarca kendi partimizin yayın organında gazetecilik yaptık'' diye karşılık veriyordu.

RTE güzellemesi yapmak için söylemiyorum, çizgimiz bellidir lakin Mustafa Kemal Atatürk için de DİKTATÖR demiyorlar mıydı? Hatta o dönemin yabancı basın yayın organlarında bile Atatürk için '' diktatör '' tanımlaması yapılmıştır. Bu konu kavramları nasıl tanımlamak istediğinizle alakadar bir konudur.

Özgürlükler meselesine gelirsek;

Emperyal güçler halklara özgürlükler getirmek amacıyla gelirler ve devletlerin bağımsızlığını ellerinden alırlar. Bir Afrikalı rahip; beyaz adam bu topraklara geldiğinde elimizde İncil yoktu fakat bize ait topraklar vardı; elimize İncili verdiler toprakları elimizden aldılar -diyordu. çağımızın misyonerlik faaliyetlerini de aynen İncil örneğinde olduğu gibi; özgürlükler kavramıyla ifade edebiliriz. Artık kutsal değer ÖZGÜRLÜK kavramı olmuştur. Yerel güçler ise halkını aydınlığa kavuşturmaya çabalarken, bağımsızlığını korumaya da gayret eder. Ben deniz 1960 ihtilalini bu çerçeveden değerlendirdiğim için; 1960 ihtilaline laf sokuşturanlara da iki çift laf etmeden kendimi tutamam. Ve analizimi de ona göre yaparım. Derim ki, hem halkı hem de devleti özgürleştirmek isteyenleri eleştirerek hangi güce bağımlılıktan bahsediyorsunuz? Ortada bir diktatoryal düzen varsa; hangi haklara özgürlükler verilecektir? Bu soruların cevabını ararım. Henüz yolun başında olduğumuz için cevapları net olmamakla birlikte en baştan şerhimi koymuş bulunuyorum.

Hocam bizim çizgimiz bellidir. ''Devletin bağımsızlığı, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü'' Kırmızı çizgimiz budur. Çünkü vatandaşların özgürlüğü de belli ölçülerde buralardan geçiyor. Türkiye' yi yönetmeye talip olanları mercek altına incelemeye her zaman hakkım vardır. Bilinçsiz bir yurttaş edasıyla hareket etmek istemiyorum.

RTE ve dolayısıyla AKP sorunu; başka bir analizin konusu olduğu için, iletiyi burada tamamlamak istiyorum.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 07:05 
Süvariler

Kaliteli eğitim kaliteli eğitimciyle olur...

O halde ne yapmak gerekir normalde asla öğretmen olamayacak ama iğrenç uygulamalar ile öğretmen olabilmiş olan (geçmişte ve şimdi) kişileri yani çeri çöpü temizlemek gerekir. Peki bunu kim yapabilir. Hiç kimse. Kimse belli bir grubu tepkisini tamamen çekmek istemez, hangi parti gelirse gelsin bu işe neşter atamaz, atmaz çünkü kimse sorunun kaynağının burada yattığımın farkında değil, umrundada.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 12:33 
Süvariler

Yakın zamanda 1inci mot.p.tug. Taşkısığı/Sakarya'da askerlik yapan var mıdır?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 16:05 
Üye

O iste öyle olmuyor, kendi cocugunuzu nasil düsünüyorsaniz ötekinin cocuguuda düsünmek zorundasiniz, sonra bugünki gibi ötekinin cocugu size cok büyük sorun yaratir.

Ülkede herkezin cocugu cok iyi egitim almali.

Önce Egitmenleri iyi egitmeliyiz, kaliteli egitim kaliteli egitimciyle olur.
Ben Kamyon şoförü bir baba ile ev hanımı bir annenin Endüstri meslek lisesine gönderdikleri 136 Iq lu öteki çocuğum üstadım. Bu nedenle bu konuda konuşabilirim. Ne yazık ki hayat bilgisayar oyunu değil. Herkes Bir ana bina 5 işçiyle oyuna başlamıyor. Kimine babası hazır üs bırakıyor. Kiminin işçilerini babası kumarda yiyor. Burada yapılacak şey devlet bize onu vermiyor bunu vermiyor demek yerine. Elimizde olanlar ile karşılaşacağımız zorluklara rağmen en iyisini yapmak. Babamızdan daha iyi bir baba olup. Bizden daha iyi evlatlar yetiştirmek ve sadece değiştirebileceğimiz şeyler ile ilgili kafa yormak değiştiremeyeceklerimize takılıp kalmamak
Alıntı:

Birde en dandik setleri falan seçer bu okul sahipleri. Her sene başı müdürlerle bu yüzden kavga edilir. Tudem almaz mesela, kar edemez onun üzerinden, gider üzerinden en fazla kar edeceği dandik yayını alır öğrenciye. Bunu da tudem parasına beyaz yakalıya giydirir. ;)
Katılıyorum Özel okulların çoğu çöp ama başarısı çok kolay ölçülebilen bir yapı aynı zamanda diye düşünüyorum. (Daha çocuklar küçük şimdilik kreşteler büyüyünce bizde o hamamlarda terliyeceğiz)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 16:53 
Süvariler

Alıntı:
Ben Kamyon şoförü bir baba ile ev hanımı bir annenin Endüstri meslek lisesine gönderdikleri 136 Iq lu öteki çocuğum üstadım. Bu nedenle bu konuda konuşabilirim. Ne yazık ki hayat bilgisayar oyunu değil. Herkes Bir ana bina 5 işçiyle oyuna başlamıyor. Kimine babası hazır üs bırakıyor. Kiminin işçilerini babası kumarda yiyor. Burada yapılacak şey devlet bize onu vermiyor bunu vermiyor demek yerine. Elimizde olanlar ile karşılaşacağımız zorluklara rağmen en iyisini yapmak. Babamızdan daha iyi bir baba olup. Bizden daha iyi evlatlar yetiştirmek ve sadece değiştirebileceğimiz şeyler ile ilgili kafa yormak değiştiremeyeceklerimize takılıp kalmamak
Ne demek istediğinizi anlamadım ?

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 17:32 
Üye

Demek istediğim şey üstadım. Sahip olduğumuz ülke bu. Ne yazık ki bir çok imkansızlık bir çok eksiklik bir çok yanlışın olduğu bir yer ülkemiz ve bunların çoğunu değiştirmeye gücümüz yetmiyor. Bu ben küçükken de böyleydi şimdi de böyle gelecekte de böyle olacak. Yapabileceğimiz şey bu şartlar altında elimizden gelen en iyisi. Eğitim sitemini değiştirme gücüm yok. Bu ülkenin eksikliklerini giderip daha iyi bir yer yapmaya da gücüm yok. (Sizinde yok hiç kimsenin yok).

Önce iyi bir sistem kurulsun iyi okullar iyi eğitimciler sonra bu sistem iyi insanlar yetiştirsin. Bu böyle olmuyor olamaz. Olması gereken şey önce iyi insanlar yetiştireceğiz sonra bunlar sisteme entegre olup sistemi iyileştirecekler ve bu devletten çok ailenin görevi

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 18:03 
Süvariler

Şu sistem, iyi sistem, kötü sistem nedir ben anlayamıyorum. Sistemin iyisi kötüsü olmaz, sistemin işleyişi bilerek veya istemeyerek takozlanıyordur o başka yoksa her sistem kendine göre bir mantık çerçevesinde doğru hamleler yapılırsa başarıya götürür. Sistemsizlik bir sistem değildir o başka.
Örneğin iyi okullar kuralım iyi eğitimciler bulalım meselesini ele alalım. Bana yetki verin size en az 50 bin iyi eğitimci bulayım diyebilirim. Sorun şurada ki biz temiz yumurta istiyoruz, temiz yumurta sayısı hiç azımsanamayacak kadar çok ancak ''boklu'' yumurta sayısı devasa, hesap dahi edemiyoruz. Ve aynı sepette temiz yumurtalar da kirleniyor. Yapılacak çok basit hamleler var kirli yumurtaları oradan def etmek diğerlerini tek tek silip o sepete güzelce yerleştirmek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 18:57 
Üye

Şu sistem, iyi sistem, kötü sistem nedir ben anlayamıyorum. Sistemin iyisi kötüsü olmaz, sistemin işleyişi bilerek veya istemeyerek takozlanıyordur o başka yoksa her sistem kendine göre bir mantık çerçevesinde doğru hamleler yapılırsa başarıya götürür. Sistemsizlik bir sistem değildir o başka.
Örneğin iyi okullar kuralım iyi eğitimciler bulalım meselesini ele alalım. Bana yetki verin size en az 50 bin iyi eğitimci bulayım diyebilirim. Sorun şurada ki biz temiz yumurta istiyoruz, temiz yumurta sayısı hiç azımsanamayacak kadar çok ancak ''boklu'' yumurta sayısı devasa, hesap dahi edemiyoruz. Ve aynı sepette temiz yumurtalar da kirleniyor. Yapılacak çok basit hamleler var kirli yumurtaları oradan def etmek diğerlerini tek tek silip o sepete güzelce yerleştirmek.
Olay sizin düşündüğünüzden biraz daha karışık.
900 bin den fazla öğretmen var bu ülkede. 50 bin kişi ile bu sayıyı kapatamazsınız
Bu sayıdaki öğretmeni nasıl neye göre değerlendireceksiniz.
Hakkari EML deki Türkçe öğretmeni ile Kabataş'taki Türkçe öğretmenini aynı değerlendirmeye mi tabii tutacaksınız.
Ağrının Karacehennem Köyünde çalışmak için o 50 bin kişiden kaçı istekli olur.
Gecenin 9 unda okulda hiç bir görevli yokken tuvalette esrar çeken Tek derdi askerden bir kaç sene daha muaf olmak olan Açık Lise öğrencisine nasıl ders anlatırsınız ve bu anlatılan dersi neye göre değerlendirirsiniz (Ki bu benim birebir yaşadığım bir olaydır)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 22:33 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 22:46 
Üye

Alıntı:
Akşam akşam... :lol:

Halay çekesim geldi müzikte :D

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 22:58 
Süvariler

Alıntı:
Demek istediğim şey üstadım. Sahip olduğumuz ülke bu. Ne yazık ki bir çok imkansızlık bir çok eksiklik bir çok yanlışın olduğu bir yer ülkemiz ve bunların çoğunu değiştirmeye gücümüz yetmiyor. Bu ben küçükken de böyleydi şimdi de böyle gelecekte de böyle olacak. Yapabileceğimiz şey bu şartlar altında elimizden gelen en iyisi. Eğitim sitemini değiştirme gücüm yok. Bu ülkenin eksikliklerini giderip daha iyi bir yer yapmaya da gücüm yok. (Sizinde yok hiç kimsenin yok).

Önce iyi bir sistem kurulsun iyi okullar iyi eğitimciler sonra bu sistem iyi insanlar yetiştirsin. Bu böyle olmuyor olamaz. Olması gereken şey önce iyi insanlar yetiştireceğiz sonra bunlar sisteme entegre olup sistemi iyileştirecekler ve bu devletten çok ailenin görevi
Hiç kimsenin yok demek yanlış, elin avrupalısı yapıyorsa bizde yaparız, onlar bizden zeki değil, sadece daha iyi eğitim sistemi kurmuşlar.
Nasıl olmuş, din adamlarını ve din üzerinden siyaset yapanların etkisini yok etmişler, sorun belli.

İyi insanlar yetiştirme işini sadece ailelere bırakamazsınız çünki ötekinin ailesi buna uygun olmaya bilir.

Modern zamanlarda evin geçimini sağlamak ve refah düzeyini yükseltmek için anne baba tam gün çalışmak durumunda, yani ailenin çocuklarını yetiştirmesine zaman yok. Akşam saat 5 de 6 da eve gelen anne baba yemek, duş filan derken çocuklarıyla 2 saat zaman geçiremezken çocuk en az 8 saat başta kreş olmak üzere okulda geçiriyor, yani eğitmende. Evlatlarımızı teslim edeceğimiz insanlar bu eğitim konusunda en az sizin kadar zeki ve donanımlı olması gerekir. Eğer siz zekiyim diyorsanız o zaman düşünün eğitmende sizden daha az ücret kazanmaması gerekir, sadece kapasitesi düşük insanlar az ücreti kabul eder gibi bir mantık çıkıyor.
Eğer iyi eğitmen istiyorsak eğitmenin zekasının yüksek ve doğal olarakda kazancının yüksek olması gerekir, hangimiz düşük zekalı insanlara Evlatlarımızı teslim etmek isterizki.
Yani eğitim ülke bütçesinden aslan payını almak zorunda, ama zaten en iyi yatırımı geleceğimize, yani evlatlarımıza yapmalıyız, zaten iyi eğitilmiş insanlar o harcanan parayı gelecekte huzur ve refah olarak geri getirecekler.
Ama herkezin çocuğunu iyi eğitmeliyiz, yoksa ötekinin çocuğu yarın trafikte korna çaldınız diye kafanızı gözünüzü dağıtır huzurunuzu kaçırır.
Alıntı:

RTE güzellemesi yapmak için söylemiyorum, çizgimiz bellidir lakin Mustafa Kemal Atatürk için de DİKTATÖR demiyorlar mıydı? Hatta o dönemin yabancı basın yayın organlarında bile Atatürk için '' diktatör '' tanımlaması yapılmıştır. Bu konu kavramları nasıl tanımlamak istediğinizle alakadar bir konudur.

" Bilinçsiz bir yurttaş edasıyla hareket etmek istemiyorum."

" RTE güzellemesi yapmak için söylemiyorum, çizgimiz bellidir lakin Mustafa Kemal Atatürk için de DİKTATÖR demiyorlar mıydı? "

Hocam Atatürk ile ötekinin adini ayni cümlenin icinde kullanmak bile benim görüsüme göre cok ters, yanlis karsilasdirma ve kim Atatürk icin Diktatör yakisdirmasi yapmis ben bunu sadece siyasal yobaz dincilerden duydum....

Hocam artik bu ideolojik düsüncelerinizin biri birine baskin geldigi düsüncesindeyim, fakat baskin olan Atatürkcülük kesinlikle degil.

Kurda kuzuyu teslim etmek üzeresiniz. Yahu sizin Perincek' i bile bu adamlar istedi diye sucsuz yere zindana tikdilar, Askerleri demiyorum bile, bunun adi nedir ?

Mustafa Kemal Atatürk

En son Kafkasya tarafından 27 Eki 2017, 00:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2017, 01:10 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Ali Türkşen, Kardak Operasyonu'ndan önce "botlara yakıt almayı unuttuğu" için kötü bir subaymış.

Halbuki kendi de biliyordur aslında hikayenin aslını. Bunun derdi vatan filan değil, 40 yıllık uğraşın sonunda ucundan kazandığı gücü kaybetme korkusu. Anca korkan biri böyle yalanlar söyleyip üstüne sırıtabilir.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2017, 01:22 
Süvariler

Hocam Atatürk ile ötekinin adini ayni cümlenin icinde kullanmak bile benim görüsüme göre cok ters, yanlis karsilasdirma ve kim Atatürk icin Diktatör yakisdirmasi yapmis ben bunu sadece siyasal yobaz dincilerden duydum....
Hocam siz duymamış olabilirsiniz lakin gazeteler yazmış! Bakınız Atatürk' ün ölümü üzerine 11 KASIM 1938 tarihli ''The New York Tımes'' gazetesinde çıkan yazı da ne diyor.

'' ...Ancak Atatürk’ ün yerini doldurabilecek kimse yok. Bir yönetim şekli olarak, bu en insaniyetli diktatörlüğün iki belli başlı zafiyeti var. Ne bir kontrol mekanizması bulunur, ne de bir devamlılık sağlanabilir. Türk liderin ölümüyle birlikte, günümüzün en merak uyandıran sorunlarından birinin de cevabını alacağız: Diktatörün ardından ne olacak? Atatürk iktidarda aynı dönemde ki otokratlara kıyasla daha uzun süre kaldı. Bu işi daha sessizce ve daha büyük halk desteğiyle gerçekleştirdi. Yarattığı devlete içerik olarak olmasa bile şekil olarak Cumhuriyet yönetimini getirdi. Bu yüzden onun ölümü, Almanya, Rusya veya İtalya’ da yaşanacak benzer bir olaya kıyasla o kadar üzücü ve moral bozucu olmayabilir. Ancak diktatör’ ün ölümüyle birlikte ‘’ Bu ülkeye ne olacak?’’ sorularının hemen gündeme gelmesi, durumu tek bir adamın yaşamına bağlı ülkenin ne kadar güvensiz olduğunu kanıtlıyor. Özellikle de o adam dâhiyse.''

Hocam zamanında Atatürk ile ilgili pek çok döküman, belge, kitap, makale topladığım için biraz zaman ayırmak kaydıyla daha pek çoklarını sizlere sunabilirim. Kısaca mesele o değil. Adamlar demiş... Peki diktatör demiş de ne olmuş? Unutmayınız ki Atatürk' ten önce ki dönem Padişahlıktı. Padişahlık dönemine toz kondurmayan bir takım insanlar söz konusu Büyük Atatürk olunca; işte şu yukarıda yazdığım bir takım yazıların da etkisiyle DİKTATÖR diyorlar. Yahu varsın diktatör olsun, ne olacak yani (!) O diktatör ki; diktatörlüğü zamanında iki defa çok partili döneme geçiş denemesi yaptığı halde toplumun genel entelektüel yapısı ve şartların na hoş olması nedeniyle kafasında ki Türkiye Cumhuriyeti projesini erken dönem gerçekleştirememiştir. Atatürk' ün bu hamlelerini başka türlü izah edenler de olmakla birlikte sonuç olarak bunlar yaşanmıştır.

Diğer konu:

Yahu bırakın RTE' yi ; dünya tarihinde Büyük Atatürk ile kıyaslanabilecek insan sayısı bir elin parmağını geçmez. Ha... kimdir derlerse mesela; Türk tarihinden başlayacak olursak: Bilge Kaan' dır, Mete Han' dır, Timur' dur, Fatih' tir, belki Alparslan' dır... bu kadar yani. Dünya tarihinden en büyük komutanları devlet adamlarını sayacak olursak; İskenderdir, Cengiz Handır, Belki Napolyondur falan... Zorlayarak toplasanız bir kaç tane daha ya çıkar ya çıkmaz...! Yahu Atatürk kim falanca kim ya! Sadece cümlenin bir yerinde geçmiş bulundu. Hepsi o kadar:)

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2017, 01:37 
Süvariler

Kurda kuzuyu teslim etmek üzeresiniz. Yahu sizin Perincek' i bile bu adamlar istedi diye sucsuz yere zindana tikdilar, Askerleri demiyorum bile, bunun adi nedir ?
Hocam Allah aşkına; Perinçekçi olduğumuzu nereden çıkarttınız (?) Biz Atatürkçüyüz.
Şayet Perinçek '' Kemalist '' olmuşsa, bizim tarafımıza gelmiş demektir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2017, 02:26 
Üye

Arkadaşlar bir sorum olacaktı. Kısaca telefon ile ilgili sorun yaşadım Tüketici hakem heyetine başvurdum karar lehime cıktı ve telefonu Sıfır olarak aldım. Ancak firma Bilirkişi raporuna itiraz etti, şimdi bana tensip tutanağına geldi cevap dilekçesi yazmamı istiyorlar. İnternet den baktım cevap yazmazsan karşı tarafın iddiasını inkar etmiş olursun diyorlar, Ancak mutlaka yazın diyende var kafam karıştı ilk defa başıma geldi ne yapmalıyım. Bu arada firma Bilirkişi raporunun iptal istemi ile mahkemeye başvurdu. Ne yapmam lazım teşekkürler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2017, 07:19 
Süvariler

Alıntı:
Olay sizin düşündüğünüzden biraz daha karışık.
900 bin den fazla öğretmen var bu ülkede. 50 bin kişi ile bu sayıyı kapatamazsınız
Bu sayıdaki öğretmeni nasıl neye göre değerlendireceksiniz.
Hakkari EML deki Türkçe öğretmeni ile Kabataş'taki Türkçe öğretmenini aynı değerlendirmeye mi tabii tutacaksınız.
Ağrının Karacehennem Köyünde çalışmak için o 50 bin kişiden kaçı istekli olur.
Gecenin 9 unda okulda hiç bir görevli yokken tuvalette esrar çeken Tek derdi askerden bir kaç sene daha muaf olmak olan Açık Lise öğrencisine nasıl ders anlatırsınız ve bu anlatılan dersi neye göre değerlendirirsiniz (Ki bu benim birebir yaşadığım bir olaydır)
Hocam bende işin içindeyim, 900 bin öğretmen var diyorsunuzda bunların en az 500 bini anladığınızı düşündüğüm ve benim demiş olduğum iğrenç uygulamalar ile öğretmen olabilmiştir. Bunlar zaten kendine yol olarak iğrenç bir uygulamayı seçebilmişti, devlet bana ''hak'' verdi diyerek. Ee peki bu bahsettiğim kişilerin kendine ne hayrı dokunabilmişte ellerine teslim edilen ortaokul veya lise öğrencilerini tam donanımlı ve iyi birer insan olarak yetiştirebilsin. Örneğin ben lise matematik öğretmeninin yüzünü dahi hatırlamıyorum kendisi matematikçi idi hakkında hatırladığım şey bir konuyu anlatıp geçtiği idi hemde hiç bir öğretim teknik ve yöntemini adam gibi kullanmadan hatta hiç bir şey kullanmadan. Sonrası ise malum 2 şube idik eşit ağırlık olarak, bizim şubeye bu hoca girerdi ve matematikten kelimenin tam anlamı ile çarpıldık. Ama diğer şube, onu örnek vereyim birde matematik öğretmeni gerçek bir ''matematik öğretmeni'' idi, o şubedeki öğrencilerin hepsi sayılı ve çok iyi yerlere gidebildiler yapabildikleri matematik sayesinde. Okul aynı, bina aynı, öğrenci profili çok benzer, yayınlar aynı, potansiyel benzer ne ola ki bu farklılığın sebebi?
50 bin öğretmen elbette az onun farkındayım ki zaten bu bahsettiğim yığının haricindeki kalan 300-400 bin öğretmeninde bir çoğu emeklilik yaşlarını artık çoktan geçmişler, sadece gelip gidiyorlar. Geriye bir avuç adam akıllı öğretmen kalıyor elimizde onla olacak iş değil. Tek yapmamız gereken bu bahsettiğim yığını çıkarıp ve emeklilik yaşı gelenleri emekli edip yerlerine gerçek birer öğretmen yerleştirmek elde var olmasa dermanım yanmayacakta.

NOT: Açık lise, açık öğretim, yaşam boyu öğrenim, özel okullar, özel üniversiteler şu an için kökten karşı durduğum kavram ve kurumlardır. Bu tarz oluşumlar sürekliliği ve kabiliyetini yükselmiş toplumlar için uygundur. Ayrıca ülkemizde bunlar örgün eğitime birer alternatif olarak ve yerine geçebilecek şekilde konumlandırılıyor ki bu çok yanlış asıl olan birer tamamlayıcı olarak bakmak gerek bunlara.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2017, 15:00 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Perinçek'i savunan adamı forumdan uzaklaştırırm.

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2017, 18:24 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Katalonya meclisi bağımsızlık ilan etti, hemen ardından İspanya meclisi Katalonya'nın özerkliğini iptal eden maddeyi meclisten geçirdi.

Resim

En son TMRT tarafından 27 Eki 2017, 18:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2017, 18:40 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Katalunya konusunda en çok merak ettiğim şey İspanya'nın orduyu kullanıp kullanmayacağı. Çok ilginç olaylar göreceğiz, göstericilere ateş açmaya varmayacaktır ama ciddi şiddet olayları olacak gibi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2017, 19:00 
Akıncılar

ciddi şiddet olayları olacak gibi.
Olmayacaktır. İşler çok ciddileşecek ama şiddet ekseninde değil. Ben daha çok katalan tarafının süreci ne şekilde idare edeceğine dikkat ediyorum, ispanya ne yaparsa yapsın sınırı belli.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2017, 19:03 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Olmayacaktır. İşler çok ciddileşecek ama şiddet ekseninde değil. Ben daha çok katalan tarafının süreci ne şekilde idare edeceğine dikkat ediyorum, ispanya ne yaparsa yapsın sınırı belli.
Kastım büyük çaplı sokak olaylarıydı aslında, klasik gösterici polis çatışmaları.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2017, 19:13 
Üye

Yarın Ankara'ya gidiyorum. Pazar akşamı döneceğim. Kesin ziyaret et dediğiniz yerler var mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2017, 19:18 
Üye

İspanya katolonyanın bağımsızlığını iptal etmiş , peki ırak kürtlerin bağımsızlığını iptal edebilir mi ? Yaptıklarının bir cezası olmalı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2017, 19:26 
Süvariler

Yarın Ankara'ya gidiyorum. Pazar akşamı döneceğim. Kesin ziyaret et dediğiniz yerler var mı?
Devlet mezarlığı :) Niyeyse Ankara'daki en sessiz sakin yer :) hem bir fatiha okursun geçmiştekilere hem de müzeyi gezersin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2017, 20:08 
Süvariler

Anıtkabir mutlaka git, zamanın var ise etnografya müzesi gez oradan çıkışta da Hamamönün de dibek kahvesi iç derim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2017, 20:14 
Süvariler

Ankara' da mekan olarak gezilebilecek yerler;

Anıtkabir, I. TBMM, II. TBMM Müzesi, Etnografya Müzesi, Anadolu Medeniyetler Müzesi, Ankara Kalesi, Hamamönü gibi yerlerdir.

Ankara' da şehri genel olarak gezmek isterseniz;

Ulustan başlarsınız, Kızılay' dan ver elini Çankaya. Oradan isterseniz İncek üzerinden Ahlatlıbele gider oralarda biraz orman havası alırsınız. Daha aşağı inerseniz Mogan Gölü var.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2017, 21:48 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

"Endişemiz yok, ekonomimiz iyi durumda. coşmuş olan bir ekonomimiz var."

Biraz olsun rahatladım.Bunu duymak iyi geldi.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2017, 22:00 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
"Endişemiz yok, ekonomimiz iyi durumda. coşmuş olan bir ekonomimiz var."

Biraz olsun rahatladım.Bunu duymak iyi geldi.

Bunun nasıl bir çoşma olduğunu artan vergilerden anlayabiliyoruz.

Resim

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2017, 20:51 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2017, 00:45 
Üye

https://www.youtube.com/watch?v=XHCT4_VuwHE

Videoyu hazırlayan kanalı pek sevmesem de kaliteli işleri var.

Yiğidi öldür hakkını yeme.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2017, 16:40 
Üye

Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun. Daha aydınlık günlerin gelmesi dileğiyle.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2017, 00:32 
Süvariler

Havada en uzun kalan insansız hava aracı rekoru

Vanilla Aircraft tarafından hazırlanan insansız hava aracı Vanilla VA001, yapılan son denemede kendi rekorunu kırmayı başardı.

Vanilla Aircraft firmasının üzerinde NASA desteğiyle uzun zamandır çalıştığı VA001, dizel motora sahip bir gelişmiş insansız hava aracı. Uzun süre boyunca havada kalması için tasarlanan araç, geçtiğimiz ocak ayında 56 saat havada kalmış ve önemli bir rekor kırmıştı. Kısa süre önce bir denemesi daha yapılan VA001, bu sefer 5 gün 1 saat 24 dakika boyunca havada kalmayı başardı. Bu sonuçla tarihteki en uzun içten yanmalı insansız uçuşa imza atan araç, iniş yaptığında tanklarında 3 günlük daha yakıt taşıyordu. Hem askeri hem de sivil amaçlar doğrultusunda geliştirilen ve uzun uçuş süresiyle gözlem / gözetleme için harika görünen VA001‘in, denemede 1,524 metre yükseliğe çıktığı ve orada 3 km’lik bir yörünge çizdiği söyleniyor.

Vanilla VA001 insansız hava aracı, uzaktan kontrol ediliyor
4,600 metre yükseklikte 139 km/s hızla 10 gün boyunca uçabilecek kapasitesinin olduğu belirtilen hava aracı, yerdeki merkezden anlık olarak kontrol edilebiliyor. Bünyesinde birçok gelişmiş görüntüleme cihazı taşıyabildiği söylenen VA001, aynı zamanda gelişmiş iletişim donanımlarını da belirlenen bölgelere odaklayabiliyor. Testlerin olumlu sonuç vermesiyle üretimine devam edileceği söylenen hava aracı, birçok farklı alan için gerçekten büyük önem arz ediyor.

http://www.log.com.tr/havada-en-uzun-ka ... /galeri/3/

http://www.vanillaaircraft.com/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2017, 03:56 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bizim orduda isviçre malı topçu nişanghaları kullanılıyor mu ? Bugün bir tanesini bit pazarında gördüm. İlkönce harita kadastorcuların
sandım. Ama rengi askeri yeşil. Kutusuda öyleydi. Optiği bozuktu yada ben yapamadım. Bir türlü odaklayamadım.

*Resimdekine benziyordu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2017, 21:27 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Günün anlam ve önemine binaen.

Resim

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2017, 23:29 
Üye

Alıntı:
Günün anlam ve önemine binaen.

Resim
Yok sayın KILIÇ.
Şahsi fikrim bu daha çok uyuyor ;)
Resim

Yaylaları geçtik, karlı dağları aştık;
Siz salonda dans ederken bizler savaştık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2017, 09:08 
Süvariler

Perinçek'i savunan adamı forumdan uzaklaştırırm.
:D :D

Sizi bilmem ama Sayın KILIÇ'ın forumu Albay Deli Halit Bey usulü yönetmesi çok hoşuma gidiyor sayın üyeler. Sabah sabah anlamsızca sırıtıyorum.

Ruhumuz militarist demek ki...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2017, 21:06 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
:D :D

Sizi bilmem ama Sayın KILIÇ'ın forumu Albay Deli Halit Bey usulü yönetmesi çok hoşuma gidiyor sayın üyeler. Sabah sabah anlamsızca sırıtıyorum.

Ruhumuz militarist demek ki...

Kurtuluş savaşına katılan komutanlar(başta ulu önderimiz M.Kemal Atatürk olmak üzere tüm komutanları seviyorum orası ayrı) arasından idolüm olan ve büyük saygı beslediğim iki komutandan biridir,diğeri de sakallı Nurettin(Nureddin İbrahim Konyar) Paşadır.

Işıklar içinde uyusunlar.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2017, 23:05 
Üye

Yunaninstan'da model uçak yarışması, Türk F-16'sı vuran Yunan Mirage'ı!!!

http://www.goklerdeyiz.net/yunanistanda ... yarismasi/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2017, 00:17 
Süvariler

Niye kiziyoruz ki. Bu adamlar asla muttefikimiz degil. Hicbir zaman olmayacaklar. Inlar nasil hayallerinde Istanbul'u Izmir'i isgal ediyorsa bizim nihai hedefimiz Yunanistan'in kucuk olcekli bir Balkan devleti gibi guccuz , aciz , ezik bir sekilde bizim golgemizde yasamasidir. Bu adamlar artik corbadaki sinek gibi. Yunan Yunan kusacagim artik. Bunlarin diger bir modeli Sirplardir. Ayni kafa ayni zihniyet.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2017, 00:46 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

ABD NYC Manhattan'da sıkıntı var. Dünya Ticaret Merkezi'nin yakınlarında saldırgan kamyonet ile bisiklet yoluna dalarak insanları ezdikten sonra araçtan inerek rastgele ateş açmış. 8 ölü 15 yaralı.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2017, 03:41 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Yunaninstan'da model uçak yarışması, Türk F-16'sı vuran Yunan Mirage'ı!!!

http://www.goklerdeyiz.net/yunanistanda ... yarismasi/
Komşu hala bizim uçakları vurma hayalleri kuruyor veya ona böyle hayaller kurduruluyor. Ben merak ediyorum. Bizim Aselsan Koral sistemi (ki çok başarılı bir sistem olsa gerek, çünkü yeni neslini veya güncellenmiş bir versiyonunu üretmeye yönelik en küçük bir belirti yok) o hayallerini kabusa çevirmek konusunda yardımda bulunur mu?

Ekleme: Gerçi faydası olsa bile bu konuları tartışmamak en iyisi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2017, 22:57 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yerli otomobil babayiğitleri yarın külliyede açıklanacak daha doğrusu resmi olarak tanıtılacak. Merakla bekliyorum, inşallah bu iş nihayete erer.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2017, 01:00 
Üye

Yerli otomobil babayiğitleri yarın külliyede açıklanacak daha doğrusu resmi olarak tanıtılacak. Merakla bekliyorum, inşallah bu iş nihayete erer.
BMC buraya bırakıyorum yarın açıklandığında buradan kopyala yapıştır yaparsınız.Aklıma başka bu sektörden yandaş gelmedi ama belki Karsan bir nebze. 3 büyüklerden olursa halk tatmin olmaz çünkü.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2017, 02:18 
Üye
Kullanıcı avatarı

https://www.dunya.com/ekonomi/babayigit ... eri-389030
Dünya gazetesi haber yaptı zaten. Haberine göre ortaklardan biri BMC olacak, diğerleri Anadolu Grup ve Vestel. Ayrıca Ethem Sancak'ın Beşiktaş maçında yüzü gülüyordu. Maçı Erdoğan'la birlikte izledi.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 19587 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1383 384 385 386 387392 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: