TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 21 Oca 2018, 07:49

Tüm zamanlar UTC+03:00

Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.

Resim
Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 19853 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1387 388 389 390 391398 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Sohbet
MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2017, 23:29 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Alıntı:
Arkadaslar,

Allah, Yüce Allah veya Yüce Tanrim gibi bütün (Allaha yönelerek) dile getirilen ifadeler arasinda neden problem olsun. Hristiyanlar Allaha ortak kosmaktadirlar. Örnegin, "Fater und Sohn" gibi söylemler takarak hitap etmektedir. Biz Müslüman olarak böyle ifade edersek, Dinden cikmis oluruz.

3'lüdür o, kutsal üçlü! :)

Adamın dini ayrı, senin dinin ayrı hocam. Yeni Ahit'in başında(Matta olmalı) İsa'nın kendi kelamı var, "baba oğul ve kutsal ruh adına vaftiz olun" diyor. Vaftiz olmadan Hristiyan olamıyorsun.

(işte bunlar hep can sıkıntısı)

-
Daha önemli konunun peşinden gidelim. PISA sonuçlarını yeni gördüm. Allah aşkına, sonuncuyuz yahu 40 küsür ülke arasında. Nasıl düzelecek bu... Sistemi, öğretmeni, okulları, beslenmesi; her bir kısım çok kötü. Bunun dönüşü olmaz.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2017, 23:50 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Et yemeden proteinsiz yetişen hamur beyinli nesil. Mesela araştırma vardı. Akademisyenler arasında bile kitap satın alma okuma sürünüyor. Çoğunluk akademisyenin ölçekli boyutlarda kitaplığı yok.

Bizde mesela memleketin ciddi bir sanayi ve teknoloji forumuyuz ama şu 5 senelik süreçte burdayım, bir kitap içeriği veya tavsiyesi tartıştığımızı pek hatırlamıyorum*.

*Özeleştiri çabasıdır. Kendi nasibime düşen paya bende sahibim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2017, 00:18 
Süvariler

Bizde mesela memleketin ciddi bir sanayi ve teknoloji forumuyuz ama şu 5 senelik süreçte burdayım, bir kitap içeriği veya tavsiyesi tartıştığımızı pek hatırlamıyorum*.
Biraz haksızlık oldu gibi :roll: Forumda kitap tavsiye konu başlığı var, tavsiye edilen kitaplar var fakat kitap tartışma ortamı yok. Olmaması da gayet normaldir çünkü tartışabilmek için aynı kitabı okuyanların olması lazım. Ayrıca tartışmak ister mi, istemez mi? Orası da ayrı bir konu.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2017, 00:20 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

En son first officer tarafından 28 Kas 2017, 01:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2017, 00:30 
Süvariler

Ve ayrıca Allah, eski Arap mitolojisindeki Ay tanrısının özel adıdır.
Bunu bilmiyordum. Nerede yazıyor, kaynak gösterebilir misiniz?

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2017, 00:49 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bunu bilmiyordum. Nerede yazıyor, kaynak gösterebilir misiniz?
İslam'ın eski Ortadoğu mitolojileriyle bağlantısı üzerine Turan Dursun'un (Kutsal Kitapların Kaynakları) ve Muazzez İlmiye Çığ'ın ( Kuran, İncil ve Tevratın Sümer'deki Kökeni) kitapları var. Ayrıca Ekşisözlük'te de bu mevzuların tartışıldığı başlıklar var. Bu başlıklarda da derinlemesine bilgi veren çok iyi yazılar söz konusu. Bunlar sadece Türkçe kaynaklar, yabancı kaynaklarda çok daha ayrıntı vardır.

En son first officer tarafından 28 Kas 2017, 01:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2017, 01:06 
Süvariler

İslam'ın eski Ortadoğu mitolojileriyle bağlantısı üzerine Turan Dursun'un (Kutsal Kitapların Kaynakları) ve Muazzez İlmiye Çığ'ın ( Kuran, İncil ve Tevratın Sümer'deki Kökeni) kitapları var tavsiye ederim.
Turan Dursun' un kitabı elimde mevcut. 3 cilt halinde yayınlanmıştı, elimde 3 cildi de mevcut. İkinci baskısını 1996 yılında almıştım lakin aradan çok zaman geçmiş, demek ki okuduğumuzu unutmuşuz. Siz söyleyince kitaplıktan aldım, bayağı tozlanmış! Bir daha gözden geçireyim bakalım...

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2017, 01:49 
Süvariler

Arkadaslar yaraticinin Türkcesi Tanri yahu adam bunu neden kaldirmak istedigini biliyor .

Türkiyede Türklerin dili kaldiriliyor, tabelalarda orda burda Kürtce, Arabca yaginlastirilirken Türkce kaldirilmakda farkinda degilmisiniz ?

https://www.cnnturk.com/turkiye/istanbu ... -eklenecek

http://www.hurriyet.com.tr/tabelada-ara ... i-40642016

https://www.google.de/url?sa=t&rct=j&q= ... WD9BRTW4Na

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2017, 09:05 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Konu yeteri kadar uzadı !!

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2017, 17:08 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Millet 4 ekmek parasına şirket kurup milyon dolarlar çeviriyor,biz bakkaldan 4 ekmek alamıyoruz o parayla.

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2017, 17:42 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Ne olacak, havuz medyası sahte o belgeler diyecek. Taraftarları gılışdar SSK yı batırdı diyecek. İki mehter araya sıkıştırılacak olay kapanacak. Ne umuyorsunuz ki?
30 milyar dolar iç edilmiş, çok mu?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2017, 19:36 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Ne olacak, havuz medyası sahte o belgeler diyecek. Taraftarları gılışdar SSK yı batırdı diyecek. İki mehter araya sıkıştırılacak olay kapanacak. Ne umuyorsunuz ki?
30 milyar dolar iç edilmiş, çok mu?
Açıkçası ben bir şey ummuyorum,bu ülkeye yapılanlar az bile ben daha fazlasını bekliyorum.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2017, 21:51 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2017, 00:11 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Flaş flaş flaş. Prof.dr. Cem Say hoca MAN adası hakkında gerçeği açıkladı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2017, 21:39 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Ötme bülbül ötme...

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2017, 22:24 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Bülbülün sesi çok güzel. Cipsimi çıtırdatıp kolamı yudumluyorum bülbül öterken.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2017, 22:26 
Süvariler

Zarraf bugun mahkemede herseyi öttü. Iktidar ulkeyi inanilmaz zor duruma soktu, ambargoyu deldiler diye guzel bir hesap kitlerler bize. Bakalim nasil neyle odeyecekler. Man adasindaki hesaplar paralar falan ne utanmaz insanlar bunlar be arkadas. 2018- 2019 Türkiye ekonomisinin sonu olacak, herifler 2019'a kadar ekonomiyi bitirecekler. Venezuela Brezilya ornekleri karsimizda, uzunun bu son donemi birdaha imkani yok secilemez, ha secilirse bu millete hersey müstehak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2017, 22:29 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Bu bülbüle arkasında türk bayrağı, ödüller vermişlerdi. Çok nankör çıktı bu bülbül.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2017, 22:43 
Üye

O kadar para değil bu ülkenin tapusunu verseler ben zannetmiyorum ki kimseden ses seda çıksın. Bu tarz olaylarin iktidarı yipratacagini hiç zannetmiyorum iyice güçlenip bile çıkabilir. Sonuçta 17 aralık olaylarını herkes hatırlıyor.

Çok bir şey beklememek lazim. Olan yine garibana olacak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2017, 22:47 
Süvariler

Ya bu kadar kolay biçimde bize ceza kesebilirler mi?
Ödemiyoruz kardeşim desek nolur
paralarımızı zorla gasp mı ederler?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2017, 22:51 
Süvariler

O kadar para değil bu ülkenin tapusunu verseler ben zannetmiyorum ki kimseden ses seda çıksın. Bu tarz olaylarin iktidarı yipratacagini hiç zannetmiyorum iyice güçlenip bile çıkabilir. Sonuçta 17 aralık olaylarını herkes hatırlıyor.

Çok bir şey beklememek lazim. Olan yine garibana olacak.
Üstadim bu comar dedigimiz kesim genelde karni guruldayinca sovup saymaya baslar, 2019'a kadar ekonomik kriz olacak, suanda zaten var euro 4.7 iki aya kalmaz 5 olur, dolar yine oyle. Yani bu degirmen boyle donmez uzunu cizdiler onun devri artik bitti. Zaten akli varsa tadinda birakir yoksa sonu Kadddafi gibi olacak.

Milyarlari caldilar yine doymadilar arkadas, torunun topragin olmus 70 yasina dayanmissin yasiyacagin surda 10 bilemedin 20 yil daha, git onu torununla topraginla, esinle, dostunla gecir. Nedir bu hirs? Ulasamadigin mevki kalmamis daha ne olacaksin peygamber mi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2017, 22:59 
Süvariler

Ustadim adamin duburunden kil alirlar. Ambargoyu deliyorsun resmen eskiya gibi para kacakciligi yapiyorsun, ve sen bir ulkesin! Oyle bir odetirlerki adama, odemezsen ambargolar vs. bir cok yolu var. Türkiye ekonomisinin mevcut gidisata dayanabilmesinin imkani yok, ulkeye yatirim gelmiyor icerdeki kaciyor doviz bitmis. Tasima suyuyla degirmen dondurmeye calisiyoruz. Bu bahsettigimiz cezalarda milyonlar falan degil milyar dolarlar. 4-5 tane Türk bankasinin ismi geciyor Halk, Garanti vs vs.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2017, 23:07 
Süvariler

Elimden geldigince canli yayinlayacagim gelismeleri.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2017, 23:09 
Süvariler

Sarraf, İran'ın gaz ve petrol satışlarından elde ettiği geliri kullanamadığını söylerken, yaptırım kuralları konusunda en iyi bilgiye sahip kişinin Hakan Atilla olması nedeniyle onu aradığını söyledi.

Aktif Bank Genel Müdürü ile görüşmeme dönemin AB Bakanı Egemen Bağış yardımcı oldu.

Döneminin Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile bağlantıya geçtiğini belirten Zarrab, Çağlayan'a Halkbank ile olan işi halletmesi için 45 ila 50 milyon euro arasında bir tutar rüşvet verdiğini söyledi.

Sarraf: "Aktif Bank direkt İranlılarla çalışıyordu. Beni ortadan kaldırdılar."

Sarraf, işbirliği yapmanın hapisten çıkmak için en hızlı yol olduğunu söyledi. "Hala FBI gözetimdeyim, otelde kalmıyorum" dedi.

-Duruşmada mola verildi!

Savcı: “Gelirlerinizin önemli bir bölümü Aktif Bank’tan mı geliyordu?”

Sarraf: Kesinlikle.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2017, 23:13 
Süvariler

Reza Zarrab davası moladan sonra devam ediyor. Jüri, mahkeme salonunun çok soğuk olduğundan şikayet etti.

Savcı ''Bu ödemeleri Çağlayan ne şekilde aldı?'' sorusun a Sarraf, "Nakit para, değerli eşyalar ve banka havaleleri'' diye yanıt verdi.

Zarrab, tanık koltuğundan kalkıp, bir poster tahtasının üzerinde altın ticaretinin nasıl işlediğini çiziyor şuanda.

Savcı, İran'la yürütülen ticaretten kâr olarak Çağlayan'ın kardeşine yapıldığı iddia edilen 2.4 milyon TL'lik ödemenin dekontunu kanıt olarak sundu. Atilla'nın avukatı itiraz etti. Hakim Berman kanıtı kabul ediyor.

Reza Zarrab, eski Türkiye Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'a toplamda 45-50 milyon Euronun dışında 7 milyon dolar, 2,4 milyon Türk Lirası ve 300 bin İsviçre Frankı rüşvet verdiğini itiraf etti.

Zarrab, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın genel müdür olduğu Çalık Holding'e ait Aktif Bank'ta hesap açtırmak için eski AB Bakanı Egemen Bağış'tan yardım istediğini söyledi.

Sarraf’ın salonda yaptığı çizim savcılık tarafından deliller arasına alındı; daha sonra kamuya sunulabilecek.

Sarraf, ambargoyu nasıl deldiğini şemalarla aktarırken bu işlemleri nasıl gizlediklerini de anlattı: “Birçok İran şirketi de Halkbank’la iş yapıyor.”

Onlarca yıl hapis cezasıyla karşı karşıyayken savcıyla anlaşarak ‘sanık’ken ‘tanık’ konumuna geçen Rıza Sarraf'ın davasında yeniden ara verildi!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2017, 23:37 
Site Başkanı

Bu kadar show a gerek yoktu hediye edilen kol saati kanıt olarak yeterli gelirdi :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2017, 23:41 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yalnız ABD hakkında fikrim değişti. Dolar milyarderi adam 2 senedir hapiste. En iyi en pahalı en yırtıcı avukatlarla bile çıkamadı. Kesin çok yüklü rüşvet, avanta teklifleri falanda olmuştur. Ona rağmen çıkamadı.

Yani ABD de herşey para derlerdi ama şu yaşanan hadise gerçekten ilginç. Tabi görmediğim için bilgim yoktu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2017, 23:51 
Süvariler

Hakim, “Bir saat daha devam, sonra eve gitme vakti” dedi.

Sarraf, anlatımı sırasında Halkbank’taki paranın Denizbank üzerinden çıkarıldığını da söyledi.
Sarraf: “Paralar TL ya da avro olarak Halkbank’tan çekilip Denizbank’a gönderiliyordu. Dolandırıcılığın merkezinde Halkbank vardı.”

Duruşmada Süleyman Aslan ile Reza Zarrab arasında olduğu iddia edilen bir telefon tapesi dinletildi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2017, 23:55 
Süvariler

Mahkemede şu an Zarrab ve Abdullah Happani arasında geçen telefon konuşmasının kaydı dinletiliyor.

Jüri şu anda, Emir Eroğlu tarafından, Zarrab'a gönderilen e-mail'i inceliyor.

Süleyman Aslan'ın asistan sekreteri ile bir telefon görüşmesinin kayıdı, yeni bir kanıt olarak kabul edildi.

Savcı: Halkbank’tan ne kadar para çektiniz?
Sarraf: Birkaç milyar?
Yargıç: Birkaç milyar ne?
Sarraf: Euro.

En son bitliprens tarafından 30 Kas 2017, 00:20 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 00:19 
Süvariler

Alıntı:
Nedir bu hirs? Ulasamadigin mevki kalmamis daha ne olacaksin peygamber mi?
Aksam aksam ne güldüm ha :lol:

Yanliz bu Ayinin ötdüklerine kanit lazim.....

Ha yalandir dogrudur bilmiyorumda ´, ya böyle bir adami sen nasil elini kolunu salaya salaya birakirsin Amerigaya gider :roll:

Süheyl Batumun Ordu icin dedikleri aklima geldi, Ameriga birtek Ordunun degil Istahbaratinda icini oymus yoh yoh Devletin icini oymus

Bu ne la

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 00:27 
Süvariler

Savcı: Dediğiniz birkaç milyar Euro'yu altın almak için mi kullandınız?
Zarrab: İran'dan altın ticareti kılıfında aldığımız bu para uluslararası kuralları yerine getirmek için edindiğimiz paraydı.

Zarrab, altınların İran destinasyonlu olduğunu ancak İran yerine Dubai'ye gönderildiğini söyledi. "Bu bize bağlı değildi, bizim tercihimiz değildi. Halkbank'ın kendi kuralları nedeniyle bunu yapmak zorundaydık." dedi.

Savcının İran'a altın gönderdin mi? sorusuna Zarrab, 'hayır' yanıtını verdi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 00:28 
Üye
Kullanıcı avatarı

USA'in 1. Körfez savaşında hangi mühimmattan ne kadar kullandığını görebileceğim bir yer var mı? (Örn: 500x BGM-109B)

En son Oppenheimer tarafından 30 Kas 2017, 00:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 00:29 
Süvariler

Bugünkü duruşma sona erdi. Zarrab yarınki duruşmada tanık olarak ifade vermeye devam edecek.
Hepinize iyi geceler arkadaslar. Hakkimizda hayirlisi...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 00:37 
Üye

Alıntı:
USA'in 1. Körfez savaşında hangi mühimmattan ne kadar kullandığını görebileceğim bir yer var mı? (Örn: 500x BGM-109B)
Hocam durun Allah'ınızı severseniz, zaten ortalık karışık :) :)

Yaylaları geçtik, karlı dağları aştık;
Siz salonda dans ederken bizler savaştık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 01:21 
Akıncılar

Gulf War Air Power Survey Volume 5: A Statistical Compendium and Chronology
http://www.dtic.mil/docs/citations/ADA279745

Sayfa 550'den itibaren harcanan tüm mühimmatın dökümü ve maliyeti var

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 01:40 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

-
Bakınırken şöyle bir anekdota denk geldim ama.
Alıntı:
Value of Stealth
Without stealth, a typical strike mission requires 32 planes with bombs, 16 fighter escorts, eight Wild Weasel aircraft to suppress enemy radar, four aircraft to electronically jam enemy radar, and 15 tankers to refuel the group. With stealth technology the same mission can be accomplished with only eight F-117s and two tankers to refuel them. Stealth technology combined with precision guided munitions puts far fewer aircraft at risk and saves lives -- both aircrews and innocent civilians.
https://www.globalsecurity.org/military ... rpower.htm

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 01:54 
Süvariler

Alıntı:
Türkiye Cumhuriyeti devletinin varlıklarına el koyulabilir. Dolar almak için geç değil arkadaşlar. Yakında dolar 5 TL'yi geçer. Size AKP'nin düşme tarihini de vereyim. Memur maaşları ödenemeyince. Bu ülkede devlet 3 ay maaş ödemesin ondan sonra Amerika çıksın desin ki ben bütün maaşları ödeyeceğim yalnız benim valim gelecek bu halk kabul eder.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 16:47 
Üye

Bu ülkede devlet 3 ay maaş ödemesin ondan sonra Amerika çıksın desin ki ben bütün maaşları ödeyeceğim yalnız benim valim gelecek bu halk kabul eder.
Eğer Kendine Türk diyorsan
Kendi halkını bu kadar aşağılayabilmek .....
Türk Milleti ile ilgili fikrin buysa Sana yazıklar olsun
Eğer demiyor isen şunu bil. Bu millet seninkiler gibi değildir. Vatanını her zaman kan ile almıştır bedelde budur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 17:09 
Akıncılar

Eğer demiyor isen şunu bil. Bu millet seninkiler gibi değildir. Vatanını her zaman kan ile almıştır bedelde budur
"Tayyip Erdoğan'ı anamın üstünde görsem anamda suç bulurum" diyenler Papuayenigineli idi tabii. Siz de haklısınız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 17:48 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:

Demogoji yapmadan cevap ver,hangi Türk milleti?

O bahsettiğin millet tarihin tozlu sayfalarında kaldı,şimdi anasını bile liderlerine pazarlayacaklar mı ararsın hırsızları savunanlar mı ararsın kocasına vermediğini liderine veren mi arasın kadınlara tecavüz eden mi arasın kadınları öldüren mi arasın din maskesi altında çocukları topladıkları kurslar da tecavüz eden mi ararsın ve bunlara göz yuman mı ararsın,ördeğe kediye köpeğe eşeğe damacanaya cansız mankene velhasıl ölüye diriye nefes alana almayana tecavüz eden mi ararsın,karısının yatak çarşafını başına dolayan mı ararsın,tankın egzozuna atlet tıkayan yiğitler mi arasın. Bu listeye yüzlerce daha örnek eklenebilir.

Açıklayamazsan sana da yazıklar olsun.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 18:13 
Üye

Demogoji yapmadan cevap ver,hangi Türk milleti?

O bahsettiğin millet tarihin tozlu sayfalarında kaldı,şimdi anasını bile liderlerine pazarlayacaklar mı ararsın hırsızları savunanlar mı ararsın kocasına vermediğini liderine veren mi arasın kadınlara tecavüz eden mi arasın kadınları öldüren mi arasın din maskesi altında çocukları topladıkları kurslar da tecavüz eden mi ararsın ve bunlara göz yuman mı ararsın,ördeğe kediye köpeğe eşeğe damacanaya cansız mankene velhasıl ölüye diriye nefes alana almayana tecavüz eden mi ararsın,liste uzar gider.

Açıklayamazsan sana da yazıklar olsun.
Seninde Mensup olduğun Türk halkı. Sizin Politik havanda su dövmeleriniz umrumda değil. Toplumun %1 bile olmayan pisliklerine bakıp bunu Tüm Türk milletine yaftalamanız ise Akıl Tutulması. Kurtuluş savaşında da hainler var şimdide var sonrada olacak.
Ak partililere söyleyecek bir şeyiniz varsa söyleyin bana ne. Ben Ak parti üyesi değilim ne savunurum ne suçlarım. Onun Cevabını Ak partililer versin.
Ama halk dediğin zaman O halkın içinde ben varım. Sen yok musun sende varsın.

Bu ülkede devlet 3 ay maaş ödemesin ondan sonra Amerika çıksın desin ki ben bütün maaşları ödeyeceğim yalnız benim valim gelecek bu halk kabul eder.

Ben böyle bir insan değilim. Sende değilsin. Sadece Çok fazla politikaya batmışsın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 18:30 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 19:29 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Seninde Mensup olduğun Türk halkı. Sizin Politik havanda su dövmeleriniz umrumda değil. Toplumun %1 bile olmayan pisliklerine bakıp bunu Tüm Türk milletine yaftalamanız ise Akıl Tutulması. Kurtuluş savaşında da hainler var şimdide var sonrada olacak.
Ak partililere söyleyecek bir şeyiniz varsa söyleyin bana ne. Ben Ak parti üyesi değilim ne savunurum ne suçlarım. Onun Cevabını Ak partililer versin.

Ben böyle bir insan değilim. Sende değilsin. Sadece Çok fazla politikaya batmışsın.

Demogoji yapma demiştim yapmışsın,bunlar politik söylem değil toplumsal gerçekler kaldı ki medyaya yansımış olanlar yansımayanları sen düşün.

Hangi %1'den bahsediyorsun eğer orana vuracak olursak bu oran %50'den daha fazladır(tabi hepsi yapıyor anlamında değil ama sessiz,tepkisiz kalıp göz yumuyor),Türk tarihinde böyle acz içinde ve cehaletin tavan yaptığı(başka tanımlamalarda yapardım ama neyse) bir toplum görülmemiştir.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 19:42 
Yeni Üye

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 19:45 
Süvariler

Kurtulus savasi öncesi "...en iyisi biz, ingiliz mandaligini tercih edelim" diyenlerin torunlari aramizda hala varlar. Su anda da önemli köse baslarini isgal etmis, bir elleri yagda, diger elleri de balda olanlardir.

Bunlardan daha kötüsü de var: Aramizda yasamalarina ragmen "Bana dokunmayan yilan bin yil yasin" diyebilen, kendi kisisel cikarlarinin ötesinde, deger ölcüsü olmayan Vatan sevgisinden nasibini almamis gafillerdir.

Vatan Sevgisi deyince; Kagni arabasiyla cepheye mühimmat tasirken Bebegi ile birlikte donarak Sehit olan Bacimiz gelir aklima.
Mermiler islanmasin diye, bebeginin hirkasini Mühimmatin üstüne örtmüs, bebegi ile birlikte donarak, vefat etmistir.

Iste Vatan Sevgisi böyle birseydir.

Başa dön

Mesaj Başlığı: slm arkadaşlar
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 21:35 
Yeni Üye

slm arkadaşlar bi konuda sizlerden yardim ıstıcem arkadaşlar bildıgınız gibi ıngiliz helikopter gemizini bize satarlarmı yoksa Brezilya satalarmı bizim ne gibi sansımız var bide yanında teyp26 fırkateyın veriyorlar sartları bu helikopter gemizinı alma sartı sız ne dusunuyorsunuz gecenlerde basbakanımız ıngitereydi sanılırım bu konular konusurmuştur sızce ne olur bu konuda

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 21:36 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Zarraf bugun mahkemede herseyi öttü. Iktidar ulkeyi inanilmaz zor duruma soktu, ambargoyu deldiler diye guzel bir hesap kitlerler bize. Bakalim nasil neyle odeyecekler. Man adasindaki hesaplar paralar falan ne utanmaz insanlar bunlar be arkadas. 2018- 2019 Türkiye ekonomisinin sonu olacak, herifler 2019'a kadar ekonomiyi bitirecekler. Venezuela Brezilya ornekleri karsimizda, uzunun bu son donemi birdaha imkani yok secilemez, ha secilirse bu millete hersey müstehak.
Şimdi değil mi? :lol:

Başa dön

Mesaj Başlığı: slm arkadaşlar
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 22:04 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
slm arkadaşlar bi konuda sizlerden yardim ıstıcem arkadaşlar bildıgınız gibi ıngiliz helikopter gemizini bize satarlarmı yoksa Brezilya satalarmı bizim ne gibi sansımız var bide yanında teyp26 fırkateyın veriyorlar sartları bu helikopter gemizinı alma sartı sız ne dusunuyorsunuz gecenlerde basbakanımız ıngitereydi sanılırım bu konular konusurmuştur sızce ne olur bu konuda
Şuradan itibaren konuşuldu:
https://www.trmilitary.com/viewtopic.ph ... &start=900

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 22:06 
Süvariler

Alıntı:

Bu ülkede Türk milletinin azınlıkta olduğunu göremeyecek kadar körsün. Sakarya savaşında cepheden kaçma oranı neydi biliyor musun? Kurtuluş savaşında millet canla başla memleketi kurtarmaya çalışırken Yozgat'ta Konya'da kimlerin ayaklandığı da belli. Hatta ülkenin mürekkep yalamış kısmı bile Amerikan mandası olur diyordu. Örnek H.Edip Adıvar. Soyu, aidiyet hissi, ülküsü, dini inancı hatta ahlakı belirsiz insan topluluğu millet değildir, Türk milleti hiç değildir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 23:54 
Süvariler

Ülkemizde Türk az kaldi azinlikdayiz diye hic kimse telas etmesin!
Hainler ve Türk kilifi icinde kendini kamufle edenler baslari bos birakildigi icin öyle görünüyor diyelim.
Ben Türküm diyen her Türk bunun bilincinde.

Eger Ülkemizde Türk az ise, cagirdim mi 10 milyon Türk yarin hemen kapimiza kadar kosarak gelir.

Ülkemizde Türkün azinlik oldugu hesabini yapanlar bir daha hesaplasinlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2017, 00:07 
Süvariler

Bir 5-10 sene daha bu ülkenin bu şekilde gitmesi mümkün değil. Azınlık olan Türkleri gerekirse cebren çoğunluk yapacak, çok geç olmadan ortalığa Türklük dehşeti saçacak biri lazım.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 19853 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1387 388 389 390 391398 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: