TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 17 Oca 2018, 15:34

Tüm zamanlar UTC+03:00

Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.
Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 19833 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1386 387 388 389 390397 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Sohbet
MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017, 14:49 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Alıntı:
Ya bir video vardı pilotlarımızdan birisinin kendi çektiği kokpit içi bir video. F-16'dan Sniper pod ile düşman hedefine bomba atarken çekilmiş. Aradım taradım bulamadı 5-10 snlik kısa bir videoydu zahmet olmazsa bana atabilir mi videoyu bulabilen birisi ?
Kendi kendime cevap vereyim, videoyu buldum yahu. Hem de durduk yerde YouTube'da gezerken karşıma çıkıverdi. Saatlerce aradım bulamadım da. :)

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017, 15:33 
Akıncılar

Kendi kendime cevap vereyim, videoyu buldum yahu. Hem de durduk yerde YouTube'da gezerken karşıma çıkıverdi. Saatlerce aradım bulamadım da. :)

Aynı şekilde sizin ilk mesajınıza cevap veren @Lathander'in ''Google'a bölücü terör örgüt'yı bombalayan Türk pilotları yaz'' gibisinden mesajını gördükten sonra Youtube'a girdiğimde tavsiye edilen videolar arasında çıktı. Artık forumlardaki mesajları da mı okuyup, analiz edip ona göre içerik gösteriyorlar?

Başka bu videoya denk gelen olacak mı acaba?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017, 16:43 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Sistem dahilinde bir çok arama motorunun örümceği (verilen izinler dahilinde ki bazı bölümlerimizi göremiyorlar) mevcut ve bunlar sürekli yazılan bilgileri indeksleyip analiz edilmesi için arama motorlarının serverlerine gönderiyor bu verileri. Eh bu da size aramalar da ilgi alanınıza göre öneriler ve ya reklamlar olarak geri dönüyor.

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017, 18:21 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Sistem dahilinde bir çok arama motorunun örümceği (verilen izinler dahilinde ki bazı bölümlerimizi göremiyorlar) mevcut ve bunlar sürekli yazılan bilgileri indeksleyip analiz edilmesi için arama motorlarının serverlerine gönderiyor bu verileri. Eh bu da size aramalar da ilgi alanınıza göre öneriler ve ya reklamlar olarak geri dönüyor.
Ayrıca bir ekleme daha yapayım Android telefonunuzda Google uygulamasına mikrofon kullanma izni verirseniz telefon ortamdaki konuşmaları dinliyor. Mesela arkadaşlarımla ortamda "rüzgar gülü" muhabbeti döndürdükten sonra telefonda karşıma birden rüzgar gülleri reklamı çıkması falan. Rus muhabbeti döndürdük Rusça şeyler çıkmaya başladı. Dinliyor yani.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017, 20:10 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu abi bir ASELSAN mühendisinin "intihar" ettiğini iddia ediyor. Yalan söylüyor olmasını umut ediyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017, 21:44 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

R.O.K iyice rezil kepaze oldu. Hakediyor. Çok kişinin günahına bilerek girdi. O nasıl bir fantazi öyle kusturmalı ... :shock: :shock: FETÖ nün hediyesi köşkte nagehan la bayağı çılgın geçiyor olmalı geceler. :mrgreen: Nazlı Ilıcak ile onun başına gelenlere asla üzülmem.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017, 22:34 
Süvariler

Merak ettim, ne demiş bu rezil P. Videosu falan varmı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017, 22:57 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

O ettiği ayıp ve garip laf onun icadı değildir yalnız. Türk internet aleminin büyük trollü Şerif Faysal Yıldırım'dan çıkma bir laf o. Kendisi ASELSAN İsrail'e satıldı ve Cem Garipoğlu ölmedi trollerini de yapan kişidir aynı zamanda. Biraz garip bir bilgilendirme oldu ama birkaç yerde daha nereden aklına gelmiş diye soranlara denk gelince yazayım dedim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2017, 12:21 
Süvariler

Dün akşam izlediğim bir tartışma programında şöyle bir laf geçti. Türkiye hava kuvvetlerinin kabaca 250 tane kullanılabilir savaş uçağı olduğu fakat pilot sıkıntısı yüzünden bunların sadece 50 tanesinin uçurulabilir olduğunu söylediler. Bu bilgi doğru olabilir mi acaba ? Pilot açığımız bu kadar büyük mü ? Her savaş uçağı için ortalama 3 pilot olması gerekiyor dediler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2017, 12:58 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ağzı olan konuşuyor. Kaynak ne? Kaynak kim? Bilmesi gerekmiyor ki...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2017, 15:59 
Üye
Kullanıcı avatarı

Dış kaynak subaylarına hangi şerit rozet takılıyor acaba?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2017, 21:31 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Ordudaki yemek duasını değiştrmişler galiba.

SAVAŞ BARIŞTIR
ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
BİLGİSİZLİK KUVVETTİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2017, 21:57 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Hocam bazı kaynaklarda da değişikliğin orduda değil de jandarmada olduğu yazıyor. Emin olamadım ben de.

Eski kullanıcı adım Lathander

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2017, 22:03 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Hocam bazı kaynaklarda da değişikliğin orduda değil de jandarmada olduğu yazıyor. Emin olamadım ben de.
İçişlerinin yazısı ile yemek duası değiştirilmiş.Şimdi içişleri tüm orduya yazı gönderebiliyor mu yoksa sadece jandarmaya mı?

SAVAŞ BARIŞTIR
ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
BİLGİSİZLİK KUVVETTİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2017, 22:03 
Süvariler

Dış kaynak subaylarına hangi şerit rozet takılıyor acaba?

Dış kaynak subay şerit rozeti. Sarı ağırlıklı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2017, 22:06 
Üye

Başlangıç olarak İçişleri Jandarmada değiştirmiş yakında MSB TSK'da da aynı uygulamayı hayata sokar.

Ayrıca bir haber dönüyor, İçişlerine bağlanan korucu sisteminde seçilen koruculara eğitim sonunda uzman çavuş olma hakkı ve ileride subay olma yolunun açıldığı yazılıyor. Ayrıca bu kadro alanların ikâmet ettiği il ve ilçede görev yapacağı yazmakta sakıncaları var gibi sanki.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2017, 23:49 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Adamlar bir senede subay yetiştirip göreve soktular sizi yemek duası değişmiş diyorsunuz hocam. Ordu baştan aşağı değişti ne yemeği...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2017, 23:55 
Üye

MILLETIMIZ VAROLSUN

Yeni haliyle hece ölçüsü bozulmuş. Eskisi 7 heceliydi, değişiklikle ilk mısra 8 olmuş, ahenk tam tutmayacak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017, 00:19 
Genel Yetkili

El alem uzayda hayat kurar, kanser hücresini bulmaya çalışırken biz bunu mu tartışalım?
Tanrı mı diyelim? Allah mı diyelim?..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017, 00:26 
Süvariler

Türk düşmanlığı kervanına TSK damı Katılmış?

Suriyeli' lere uyummu sağlıyoruz?

Türk milletinin ordusuna ne oldu?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017, 00:33 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Mehmed Konstantinopolis'in kapısındayken Yunan ileri gelenleri meleklerin cinsiyetini tartışıyormuş ya, o hesap işte. Yobazlık, 15.yy'da da, 21.yy'da da değişmiyor. Kabilecilerin yönettiği devlet işte.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017, 01:06 
Süvariler

Yemek duası bizim zamanımızda da problem oluyordu. Komutanlar ''Tanrımıza Hamdolsun'' şeklinde emretmelerine rağmen, asker ''Allahımıza Hamdolsun'' diyerek tekrar ediyordu. Bunu askerlik hayatımız boyunca hemen her gün yaşadık. İlginç bir deneyimdi. Niye böyle olduğu konusunda düşünme fırsatımız da olmuştur. Benim tahlilim odur ki; din sadece ibadet kısmı ile uygulanmaktadır ve sadece ibadet olarak algılanmaktadır. 30 gün oruç, 5 vakit namaz, biraz zikr, biraz tesbih, biraz misvak, biraz sohbet, biraz cemaat, biraz başörtüsü, biraz Arapça...! İşte yaşanan din budur. Ve dolayısıyla algı da bu şekilde.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017, 02:11 
Üye

Resim şu parça kaç eksenli cnc'de üretilebilir ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017, 08:56 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
şu parça kaç eksenli cnc'de üretilebilir ?
5 eksenli.

https://youtu.be/CqePrbeAQoM?t=1m47s

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017, 13:45 
Üye

Alıntı:
Türk düşmanlığı kervanına TSK damı Katılmış?

Suriyeli' lere uyummu sağlıyoruz?

Türk milletinin ordusuna ne oldu?
Türk düşmanlığı ile yemek duasındaki Allahımıza hamdolsun kısmını nasıl bağdaştırdınız anlayamadım.

Onlar bize uyum sağlayacaklar, seve seve olmazsa nasıl olacağını söylerdim ancak gerisini biliyorsunuz. Ayrıca sadece Suriyelilerinmi Allahı var ?

Türk milletinin ordusu iyisiyle, kötüsüyle asırlardır Türk topraklarını savunmaya devam etti ve edecek. Hükümete muhalif olmanız kötü birşey değil, ancak bütün siyasilerin yaptığı “Muhalifliğe ve siyasete TSK’yı katmak.” hatasını yapmazsanız seviniriz.

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017, 15:21 
Süvariler

Alıntı:
Türk düşmanlığı ile yemek duasındaki Allahımıza hamdolsun kısmını nasıl bağdaştırdınız anlayamadım.

Onlar bize uyum sağlayacaklar, seve seve olmazsa nasıl olacağını söylerdim ancak gerisini biliyorsunuz. Ayrıca sadece Suriyelilerinmi Allahı var ?

Türk milletinin ordusu iyisiyle, kötüsüyle asırlardır Türk topraklarını savunmaya devam etti ve edecek. Hükümete muhalif olmanız kötü birşey değil, ancak bütün siyasilerin yaptığı “Muhalifliğe ve siyasete TSK’yı katmak.” hatasını yapmazsanız seviniriz.
Gördüğüm kadarıyla hükümet, tam gaz Türk milletinin ordusunu rejimin ordusuna çevirmekte.

Ordu, eğerki Türkçe kelimeler mevcut ve kullanılırken, arami sonrası İbranice İllah dan türeyen yaratıcının isminin neden arabçasını kullanır? (daha böyle olduğunun kesin kanıtı yok, bu nedenle soru işaretleri ile iletimi Gönderdim).

Ayrıca kimin adına bana cevap veriyorsunuz ki ? (seviniriz) Belki benim gibi düşünen bir çok kişi var ama ben onların adına birşey yazıp ileti gönderemiyorum !

En son Kafkasya tarafından 24 Kas 2017, 15:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017, 15:27 
Üye

Yahu Hoca Ahmet Yesevi bile kitaplarında Tanrı ismini kullanmış.
Bir çok Türk islam alimi eserlerine “esirgeyen bağışlayan Tanrının adıyla” diye başlamış. Bildiğimiz besmele bu.
Tanrı ismine tehannmül edemeyenleri ben anlamıyorum. Cehalet başka birşey değil.
Araplar yaratıcıya Allah demiş, Türkler Tengri, Tanrı demiş, İngilizler God demiş.
Bu Tanrı sözcüğüne neden bu kadar takıyor bu cahil sığırlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017, 15:34 
Akıncılar

Yapılan Türk ve Türkçe düşmanlığıdır ve Arap yalakalığıdr başka bir şey değil.
Peki biz katmayalım orduyu muhalifliğe de iktidarın yaptığı ne peki ? Çok mu gerekliydi yemek duasında okunan Allah / Tanrı kelimelerini kafaya takmak ?

Bak mesela bu şehidimiz de Allah mı demek zorunda olacaktı yada onun gibi gayri Müslimler ?

http://www.internethaber.com/kilisede-s ... 184583.htm

Bir de genelge çıkartmışlar bununla ilgili..

İnanamıyorum yaa. Hala 7.YY Arap masalları millete empoze edilmeye çalışılıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017, 17:26 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:

Önce şu gözlüğü çıkar da öyle bak ve yorumla!! Göktürk alfabesini yasaklayan da aynı kurumdu,onu neye yoralım peki. Anı kurum Türk toprakalrını savunuyor diye içine düştüğü yanlışıda mı dile getirmeyeceğiz.

Kafkasya gibi bende merak ettim kimin adına seviniyorsunuz.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017, 17:34 
Üye

Alıntı:
Gördüğüm kadarıyla hükümet, tam gaz Türk milletinin ordusunu rejimin ordusuna çevirmekte.

Ordu, eğerki Türkçe kelimeler mevcut ve kullanılırken, arami sonrası İbranice İllah dan türeyen yaratıcının isminin neden arabçasını kullanır? (daha böyle olduğunun kesin kanıtı yok, bu nedenle soru işaretleri ile iletimi Gönderdim).

Ayrıca kimin adına bana cevap veriyorsunuz ki ? (seviniriz) Belki benim gibi düşünen bir çok kişi var ama ben onların adına birşey yazıp ileti gönderemiyorum !
Ben kendi adıma sorarım, kendi adıma cevap beklerim sizi bilmem açıkçası çokta umrumda değil cevap verip vermemeniz. Kendinize fazla sıkıntı yapmanıza gerek yok ;) Sevinirim yazdığımda katı bir söz olacağını ve rahatsız olabileceğinizi düşünerek seviniriz yazdım tabi siz nasıl anlamak istiyorsanız anlayabilirsiniz. Sürekli dert yakındığımız konu x varken sırasımıydı ? X varken ne gerek vardı ? İşte tamda burada diyorumki bu kadar üzerine yorum yapılacak konu varken bu konunun üzerinden inanılmaz duygusal anlamlar çıkarmak mantıklımı ? Sadece Suriyeli değil milyonlarca göçmen ülkemize gelmiş ne olacağı belli değil, Türkiyenin kralı zannediyorlar kendilerini. Euro, dolar birkaç ayda bir sarsıntıya geçiyor. Suriyede hala önümüzdeki sis bulutu kalkmış değil. Eğer muhaliflik yapacaksak temeli sağlam şeyler üzerinden yapalım. Bir genelgeyle Tanrı kelimesi yine gelir ama yukarıdaki saydığım konular derinden derinden bizi etkilemeye başlarsa genelgede kurtarmaz.

@Isbara

Hocam zaten iletimde belirttim “Bütün siyasilerin yaptığı hataya düşmeyelim.” diye. Zaten ordu uçurumun kenarından dönmüş, hergün birsürü ithamla boğuşmak zorunda kalıyor. Hala siyasetin tartışmalarına katılıyor. MHP hariç neredeyse bütün partilerin 15 Temmuz sonrası eleştirileri TSK’ya yönelikti. Sizler gibi savunma sanayi meraklısı biri olarak ve asker büyüklerimden dinlediğim kadarıyla Yine TSK’nın içinde bulunan kahraman personellerimizin, o gecede canlarını ortaya koyduğu gerçeğini bilen biri olarak “İktidar yalakası, rejimin yardakçıları” hatta bazı çevreler “AKP’nin köpeği TSK” diyecek kadar alçaldılar. Benim tepkim TSK’ya aşırı yüklenilmesineydi. Bilmem derdimi anlatabildimmi anlatamadımmı, ama siz bu ülkenin geleceğine dair ne istiyorsanız şüphesizki bende aynısını istiyorum.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017, 17:41 
Akıncılar

@Isbara

Hocam zaten iletimde belirttim “Bütün siyasilerin yaptığı hataya düşmeyelim.” diye. Zaten ordu uçurumun kenarından dönmüş, hergün birsürü ithamla boğuşmak zorunda kalıyor. Hala siyasetin tartışmalarına katılıyor. MHP hariç neredeyse bütün partilerin 15 Temmuz sonrası eleştirileri TSK’ya yönelikti. Sizler gibi savunma sanayi meraklısı biri olarak ve asker büyüklerimden dinlediğim kadarıyla Yine TSK’nın içinde bulunan kahraman personellerimizin, o gecede canlarını ortaya koyduğu gerçeğini bilen biri olarak “İktidar yalakası, rejimin yardakçıları” hatta bazı çevreler “AKP’nin köpeği TSK” diyecek kadar alçaldılar. Benim tepkim TSK’ya aşırı yüklenilmesineydi. Bilmem derdimi anlatabildimmi anlatamadımmı, ama siz bu ülkenin geleceğine dair ne istiyorsanız şüphesizki bende aynısını istiyorum.
Üstadım bende onun için diyorum zaten bak KILIÇ'ta örnek vermiş zaten , Göktürk alfabesine kafayı takmak , Allah - Tanrı tartışması gibi gereksiz konuları gündeme getirmek neden ?
Ordu siyasete alet edilmesin tamam. Ama bunu en başta hükümet yapmasın. Eğer düşünceniz bu şekilde ise bir sorun yok ama önceki mesajlarınızdan bu anlaşılmıyor. Sanki Allah diye yemek duası okunmasına tepki gösterenlereymiş gibi sözleriniz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017, 17:47 
Üye

Alıntı:
Üstadım bende onun için diyorum zaten bak KILIÇ'ta örnek vermiş zaten , Göktürk alfabesine kafayı takmak , Allah - Tanrı tartışması gibi gereksiz konuları gündeme getirmek neden ?
Ordu siyasete alet edilmesin tamam. Ama bunu en başta hükümet yapmasın. Eğer düşünceniz bu şekilde ise bir sorun yok ama önceki mesajlarınızdan bu anlaşılmıyor. Sanki Allah diye yemek duası okunmasına tepki gösterenlereymiş gibi sözleriniz.
Niye tepki göstereyimki hocam isteyen istediğini düşünsün. Ben MHP hariç tüm partiler bunu yapıyor dedim zaten. Tekrarda söylerim problem yok. İçine düştüğü yanlışı dillendirmek başka farkında olmadan malum yerlerin organize ettiği kara propagandaya alet olmak başka. TRM’nin her zaman en iyi yaptığı şey kuruluşunun ana öğesi olan TSK’yı kara propagandaya alet olmadan eleştirel olarak yorumlayabilmesidir. O yüzden TRM’ye “Bizans” gibi şerefsizce bir yakıştırma yapıldı kendilerinden olmayanı hain ilan edenler tarafından.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017, 17:59 
Akıncılar

Eyvallah üstadım. Ama sanki insanların tepki gösterdikleri kurum bu olayda TSK değil de hükümet gibi. Sanki kendi ideolojisinde rejim bekçiliği yapacak bir TSK yaratmaya çalışıyorlarmış gibi. Açıkçası bu benimde gözlemlediğim ve beni ürküten bir şey. Hükümetin bu sevdadan vazgeçmesi lazım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017, 19:14 
Üye

Butun kuslar bitti sira leylekte...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017, 21:15 
Süvariler

Alıntı:
Niye tepki göstereyimki hocam isteyen istediğini düşünsün. Ben MHP hariç tüm partiler bunu yapıyor dedim zaten. Tekrarda söylerim problem yok. İçine düştüğü yanlışı dillendirmek başka farkında olmadan malum yerlerin organize ettiği kara propagandaya alet olmak başka. TRM’nin her zaman en iyi yaptığı şey kuruluşunun ana öğesi olan TSK’yı kara propagandaya alet olmadan eleştirel olarak yorumlayabilmesidir. O yüzden TRM’ye “Bizans” gibi şerefsizce bir yakıştırma yapıldı kendilerinden olmayanı hain ilan edenler tarafından.
Sizin neyi nasıl gördüğünüz sizi bağlar, MHP' şu zamandaki sesızliğide çok şaşırtıcı değil aslında. Hükümetin dümen suyuna su taşıdıklarını bilmeyen kalmadı sanırım.

Bana göre ordusunun yıpratıldığını görüp sesini çıkarmayanlar şerefsizliğin en çetrefillisini yapanlardır. (siz neyi kastediyorsanız bende onu). Bu iş yeni değil nerdeyse 15 sene evvel başladı, ama benim bu konuda taviz verecek halim yok, bu site kurulduğu günden bu yana bu durumu eleştirdim ve buna devam edeceğim,

Ordu biterse Türk milleti biter, hedef biziz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017, 21:37 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Engin Altan Düzayatan Vakıfbank ile 6 milyon liralık reklam anlaşması yapmış. Vakıfbank millete soruyormu bu paraları harcarken.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2017, 01:25 
Süvariler

Laik bir devlette hiç kimse zorla ibadet etmeye ve dua etmeye zorlanamaz. Yemeğe başlamak için zorunlu bir ritüel olan yemek duası uygulaması tamamiyle kaldırılmalıdır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2017, 09:08 
Üye

Alıntı:
Bence fazla abartılıyor ALLAH denilmesi yerinde bir karar olmuş.

Allah kelimesi eski Arap put inancından gelme, İslam öncesi de kullanılan bir put terimi olmakla birlikte, put inancında en büyük puta denilmekteydi. Tanrı kelimesi ise Tengri'den gelme eski Türk inancında tek bir yaratıcıya denilmekteydi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2017, 12:48 
Üye
Kullanıcı avatarı

İllaki yemek duası yapılmak zorunda mı? Kaldırılsa ve herkes kendi inancına, isteğine göre içinden ne diyorsa dese daha iyi olmaz mı? Hem ülkede onca düzeltilmesi gereken şey varken böyle lüzumsuz tartışmalardan da kurtulmuş oluruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2017, 14:25 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Bence fazla abartılıyor ALLAH denilmesi yerinde bir karar olmuş.
Başladın yine saçmalamaya!!!

En sonunda bu kelimeyi de oto sansür ile olması gereken kelimeye çevireceğim.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2017, 19:13 
Süvariler

Peygamber, namaz , bayram Farsça'dır. Bayramın kutlu olsun dersen dinden çıkarsın. Neden Türkçe diye!!
Eşhedü enla ilahe İllllah. Allah tek ilahtır. Kelime-i şehadette geçen bu kelime İlah yerine Tanrı derseniz dinden çıkarsınız..
Bu mantığı bilirim. İçlerinde büyüdüm.Size göre basittir ama aslında değildir...

Ayrıca Her Türk/ Türk Vatandaşı müslüman olmak zorunda da değildir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2017, 20:14 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Bu arap yalamalarını anlamıyorum,acaba "Tanrı" denilince yapılan ibadet ve ya dua yanlış adrese gider diye mi korkuyorlar.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2017, 00:09 
Süvariler

İslamcı köklerden gelen bir felsefecinin Tanrı-Allah kavramına yaklaşımı!

''Felsefeci olarak Tanrı kelimesini kullanmayı tercih ederim, çünkü ... '' -diyor.

Devamı videoda.

https://www.youtube.com/watch?v=HXXSotUsuos

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2017, 00:12 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2017, 01:58 
Üye
Kullanıcı avatarı

.....

En son Uçbirim tarafından 26 Kas 2017, 22:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2017, 13:25 
Süvariler

Normal hayatta kaç kişi yemek duası yaparak sofraya oturmaktadır?

Ramazanda oruç tutanlar hariç, dua ile sofraya oturulduğunu hiç zannetmiyorum.

Buradan hareketle; Ordu için yemek duası bir gelenek midir, görgü kuralı mıdır yada gereklilik midir?

Tanrı-Allah kavramından ziyade, evvela bu konuları tespit etmekte fayda var.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2017, 13:06 
Akıncılar

Allah Kelimesi eski arap put inancından gelme değildir.... Hz ADEM'den beri gelen bir kelimedir Araplara Hz.İBRAHİM zamanında geçmiştir cahiliye arapların Putlarına verdikleri isim LAT,MENAL,HÜBEL,UZZADIR
Yanlış...
Allah bir arap putudur. Kökeni de Aramice'dir. İlah kökeninden gelir ve bütün ortadoğu coğrafyasına bu kökenden yayılmıştır. İbranice Elohim , Arapça Al-İlah (Allah) bu kökenden türeyen kelimelerdir. Al-İlah putperest Mekke'de ki bütün putların babsı ve lideriydi. Sembolü de Hecerrül Esvet (İsmi yanlış yazmış olabilirim) taşı idi. Lat , Menat ve Uzza Al-İlah'ın kızlarıdır. HUbel ise damadı.
Ayrıca bu kelimenin hazreti ademden beri geldiğinin hiçbir kanıtı yoktur. Yazının ve icadı Sümerliler ile başladığına göre de Allah isminin Adem ile geldiğini iddia etmek teolojik bir afırmadan başka bir şey değildir. Zira bu iddiaya kanıt olarak gösterilebilecek hiçbir bilimsel veri yoktur. Mümin bir kişinin bu iddiasını desteklemek için söyleyeceği tek şey "Kur'an'da öyle yazıyor" olacaktır ki bunu da ciddiye almam mümkün değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2017, 13:14 
Akıncılar

Peygamber, namaz , bayram Farsça'dır. Bayramın kutlu olsun dersen dinden çıkarsın. Neden Türkçe diye!!
Eşhedü enla ilahe İllllah. Allah tek ilahtır. Kelime-i şehadette geçen bu kelime İlah yerine Tanrı derseniz dinden çıkarsınız..
Bu mantığı bilirim. İçlerinde büyüdüm.Size göre basittir ama aslında değildir...

Ayrıca Her Türk/ Türk Vatandaşı müslüman olmak zorunda da değildir.
Bir de Farsça Mevla diyince sorun yok , İbranice Rab diyince sorun yok ve yine Farsça Hüda derken sorun yok ta niye Tanrı diyince problem oluyor ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2017, 23:02 
Süvariler

Allah, Yüce Allah veya Yüce Tanrim gibi bütün (Allaha yönelerek) dile getirilen ifadeler arasinda neden problem olsun. Hristiyanlar Allaha ortak kosmaktadirlar. Örnegin, "Fater und Sohn" gibi söylemler takarak hitap etmektedir. Biz Müslüman olarak böyle ifade edersek, Dinden cikmis oluruz.

Bu yüzden Yüce yaratan Allahimiza hitap ederken, biz Yaratanimiz, Yüce Allahi kalben nasil tanimladigimiza bagli olan birseydir bu. Sonra, Esmaül Hüsma diye (Allahin 101 ismi - Sifatlari- vardir. Her ne kadar bunlar Arapca olarak dile getirilerek Zikredilmekte ise de Türkce Anlaminda tercüme edilmis olarak da ifade edilmektedir. Yüce Allah yarattigi biz kullarinin ötesinde diger yarattiklarinin da ifade etmek istediklerini muhakkak anlayandir. Bu yüzden hamdederek,yaratanina yakinlasmak isteyenin kisinin kendi inisiyatifine kalmis birseydir, diyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2017, 23:03 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yahu Allah size akıl fikir versin. Delinin biri kuyuya taş atıyor, 40 akıllı çıkartmaya çalışıyorsunuz vallahi pes.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2017, 23:29 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Arkadaslar,

Allah, Yüce Allah veya Yüce Tanrim gibi bütün (Allaha yönelerek) dile getirilen ifadeler arasinda neden problem olsun. Hristiyanlar Allaha ortak kosmaktadirlar. Örnegin, "Fater und Sohn" gibi söylemler takarak hitap etmektedir. Biz Müslüman olarak böyle ifade edersek, Dinden cikmis oluruz.

3'lüdür o, kutsal üçlü! :)

Adamın dini ayrı, senin dinin ayrı hocam. Yeni Ahit'in başında(Matta olmalı) İsa'nın kendi kelamı var, "baba oğul ve kutsal ruh adına vaftiz olun" diyor. Vaftiz olmadan Hristiyan olamıyorsun.

(işte bunlar hep can sıkıntısı)

-
Daha önemli konunun peşinden gidelim. PISA sonuçlarını yeni gördüm. Allah aşkına, sonuncuyuz yahu 40 küsür ülke arasında. Nasıl düzelecek bu... Sistemi, öğretmeni, okulları, beslenmesi; her bir kısım çok kötü. Bunun dönüşü olmaz.

Resim

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 19833 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1386 387 388 389 390397 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: