TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 20 Eyl 2017, 17:51

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 18859 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1373 374 375 376 377 378 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Sohbet
MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017, 21:11 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Konu üzerine güzel bir kısa derme.
Alıntı:
Uluslararasi mucadelelerde bir basarimiz var mi ? Hani Ata sporu ya ?
Var. Geçenlerde birimiz dünya birincisi oldu. Şimdi yarışmayı getiremiyorum, ama yakın. Bir yıl geçmedi üzerinden.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017, 21:13 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017, 21:22 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Yukarıdaki özelliğe şimdi denk geliyorum. Bunun için yönetimi kutluyorum. Bu işi gerçekten çok beğendim. İyiymiş! Aynı biçimde ustamın yazılarından bundan böyle buraya atabilirim. Okunması kolay olur.
Alıntı:
Elinize sağlık :)
Ne demek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2017, 03:22 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2017, 12:41 
Üye

Hain
Anadan doğma Türk oğlu Türk
Ama dehşetli Amerikan

Mart sonu
Ne güzel açar bahar çiçekleri
Hür ve yiğit
Anadolu çiçekleri, Türk mü Türk
Ama adam dehşetli Amerikalı
Anadan doğma Türk ama Amerikalı
Umurunda mı vatanı

Ayağında kovboy çizmeleri
Hain ve zalim
Bir Türk

Çiğniyor çiçekleri
Hür ve yiğit Anadolu’yu
Kovboy çizmeleriyle

Bir çiçek bin bebek
Bir bebek bin umut
Anadolu
İşte o Türk
Kovboy çizmeli

Sattı Anadolu’yu
Toprağı, ormanı, tarlayı, ekini, gelini
Bebeleri, böcekleri
Ve çiçekleri

Devam edecekti ihaneti
Tam kazandığı anda
Dolarlarını sayarken
Küçük kızı yatakta

Eğilip tam öperken
Mağrur ve gururlu
Hain ve zengin
Küçük kızını öperken
Dehşetli irkildi birden

Kızı çiçek kokuyordu
Hür ve yiğit
Anadolu’nun

Fahrettin Cüreklibatur ( Cüneyt Arkın )

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2017, 00:49 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Biraz yüzey olmuş kimi noktalarda, ana hat olarak iyi tazeleme.

Ruhun şad olsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2017, 12:15 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2017, 13:10 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Sayın Çetin.İnternette Sayokan diye bi savaş sanatı gördüm geçen.Türk savaş sanatı diye geçiyor. Böyle bir şey var mı gerçekten.İsrail in dövüş sanatı gibi ordan burdan toplama bir şey mi yoksa.

SAVAŞ BARIŞTIR
ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
BİLGİSİZLİK KUVVETTİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2017, 22:22 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Sayın Çetin.İnternette Sayokan diye bi savaş sanatı gördüm geçen.Türk savaş sanatı diye geçiyor. Böyle bir şey var mı gerçekten.İsrail in dövüş sanatı gibi ordan burdan toplama bir şey mi yoksa.
Sorunuz için teşekkür ediyorum sayın WERTİGO. Özünde, yukarıdaki üleştiğim çalışmada da söz edildiği gibi, böyle bir olay, yok. Her toplumun kendi işleyişi olduğu gibi, yapısı, olguları da ona göre gelişir. O yüzden günümüzde ''martial arts'' olarak görülen yapıda ayrı bir savaş/savunma erdemi yok. Bunun nedenleri var. Ustamın yazısı bu bağlamda yol gösterici sanıyorum. Ortalığı toza dumana katışımıza da bakılırsa, başka şeyler de anlaşılır. Ancak günümüzde kişiler katkı yapmak, bir şeyler geliştirmek, günümüz isterlerine karşılık olmak/vermek istediklerinden elbette değişik şeyler ortaya çıkıveriyor. Örneğin Sayokan'ın (Savaşçının Yolu ve Kanı) kurucusu Nihat Bey, bir takım olgularımızdan esinlenerek bir takım hareketler vs. geliştirmiş. Yani biraz ayrıntılı bakmak gerekiyor. Kesin bir söz edemem. Ancak şöyle de bir gerçek var. Kendi bedenini bilen, gövdesini duyan algılayan, gövdesini ve duyuşunu geliştiren, olgunlaştıran, nerede az çok ne edip etmeyeceğini bilir. Bu bağlamda birçok olgu, hareket, ..., bir bakıma evreneldir. Yani belirli bir hareketi örneğin illa her hangi bir savunma, döğüş erdemine bağlamak gerekmez. Bruce Lee'nin de anlayışı, öğretisi bu yönde idi. Bir şeyler yapılıyor. Ancak ne boyutta, ne kadar, bilemiyorum. Özgün olduğu sürece, elbette dediğinizden söz edilir. İlgili kişi zaten ömrü boyunca bu konuyla ilgilenmiş. Görmüş geçirmiş. Sınanmış kişi bildiğim kadarıyla. Yani ilgili bir takım savunma erdemlerini öğrenmiş, bir süre de Japonya'da kalmış. Ona göre de özgün iş ortaya koyuyordur sanıyorum (umuyorum). Bir harekete örneğin Hilal/Kurt Kapanı(?) diyorlar. Ya da benzer bir ad, getiremedim.

Bunlar dışında, bir adaşımdan aldığım bilgiye göre, ki bu ne dek doğru bilmiyorum, Japon'da savunma erdemlerinin öğretilerinde* bu işin ana (olgu) olarak Altay boylarında çıktığı öğretiliyormuş. Güreş, çok erken dönemlerden beridir bizde (Altaylılarda, demek yerinde olacaktır sanırım) var. Japonlar'ın kökü de Mançu'ya, yani Altay'a gidiyor olabilir. Koreliler ile zaten bir biçim bağ var. Bugün Moğollarda da örneğin güreş, bizdekinden daha görkemli uygulanır. Özel, milli yarışmalar olur. Gövdeli olan, bek olan, katı olan da pek çok işe karşı koyabilir yerli yerince. Yani, çok yönlü anlaşılabilir bu söz, ancak ben şunu demeye getiriyorum: Bizimkiler tümden toplum olarak sağlam adamlardı. Her şey, kendi işleyişi, kendi yapısı, kendi gelenek çerçevesi, kendi anlayışı içerisinde gelişir, böyle güzeldir, ve, (ancak) işler. Bu son sözü şu bağlamda söylüyorum: Günümüzde çok kişi birçok konuda eksik olduğumuzu, kimisi iye iken bizim olmadığımızı düşünüyor (sanıyor). Ancak olay birçok kez öyle olmadığı gibi, kimi olgular da, başka türlü ele alınmalı. Örneğin her hangi x bir şeye gerek duyulmuyorsa, o ya da bu nedenden, o zaman onun karşılığı da olmaz. Bunun eksiklik, bilmezlik, hele ki gör-gü-süzlük/geleneksizlik (culture) ile ilgisi yoktur. Anlayış başkadır. İşleyiş başkadır. Başka türlü karşılanıyordur misal. Ya da, başka başka şeyler, ilgili olguyu doğruca gerek olgusu konumundan atıp çıkartıyordur. Ve saire, ve saire. Bu bağlamda sözümü bitirirken son olarak eklemem gereken, kendimizi keşfetmemiz gerektiğidir. Okumaya, araştırmaya çok gereğimiz var. Bugün, ''muhteşem'', inanılmaz bir kopukluk var. Böyle bir toplum mutlu, sağlıklı olamaz. Kendi ayakları üzerinde duramaz. Oktay Sinanoğlu'nun sözlerini dinlemiş olanlar, neden böyle olduğunu, kimlerce böyle edildiğini, istendiğini de bilir. Bugün çok başka konumdaydık. Konuştuğumuz sorunları, eksikleri de konuşmuyor olacaktık. Olay hep aynıdır:

tabgaç bodun sabı süçiğ, ağısi yimşak ermiş. süçiğ sabın yimşak ağın arıp ırak bodunuğ ança yağutir ermiş. yağrı ko(o)ntukda kisre a(ny)ığ biliğ anta öyür ermiş. edgü bilge kişiğ edgü alp kişiğ yorıtmaz ermiş.

Çin milletinin sözleri tatlı, ipekli kumaşları (günün parası, değerli malı) da yumuşak imiş. Tatlı sözlerle, yumuşak ipekli kumaşlarla (para, mal, mülk) kandırıp uzaklarda yaşayan milletleri böylece kendilerine yaklaştırırlar imiş. Bu milletler yaklaşıp yerleştikten sonra da Çinli fesatlıklarını o zaman düşünürler imiş. İyi bilge, bilgili kişileri, iyi, yürekli/alp kişileri yürütmezler (ilerletmezler, gelişmesine engel olurlar) imiş.

Bunu ne çağ, kimin demiş olabileceğini size bırakıyorum. Yeni olaylar değil, hep vardı. Tüm bunlardan kurtulmanın da, atanın da gösterdiği gibi, yegane yolu vardır. Millet, ne olduğunu ve ne olması gerektiğini bilecek. Millet, kendisi kendi kendine egemen olacak. Her şeyin ilk adımı budur.

''Türk evladı ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.''

Bu sözler, dayanaksız söylenmiş sözler değildir. Önümüzde derya deniz bir varlık, bir medeniyet, bir uygarlık, sonsuz güç doğuracak, öz verecek bambaşka boyutta bir kaynak var. Ancak, görmüyoruz. Görmenin vakti geldi.

*''Terbiye'', ''yol'', örneğin. Öğretiğ. KB'de (Kutadgu Biliğ) geçer.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2017, 14:58 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Geçenlerde araştırma yapmak amacıyla facebooktaki ümmet ve fetva gruplarına girdim.Siyasal islamcılar neler diyor, neler yapıyor öğrenmek için.Birisine denk geldim.Şahıs MEB'de çalışıyor.MEB bunu Suriye'de görevlendirmiş.Görevini tam olarak bilmiyorum ama eğitim adına yapılması gerekenler için rapor sunması istenildiğini düşünüyorum.Şahıs tam anlamıyla HTŞ propagandası yapıyor.Türkiye'nin İdlib'e müdahalesi sadece ABD'yi bölgeden çekmek için olmalı diyor.Kamuflajlar ile fotoğraf paylaşıyor.Profil fotoğrafında II. Abdülhamid'in remisin önünde kamuflajlar ile durmuş hali var.
Bu şahıs DKK'de asteğmen olmuş, üniforma ile fotoğraf çekilmiş.Açıklamaya da aynen şunları yazmış; "Biladi Şam Topraklarında yaptığımız çalışmalarından sonra Türkiyemize Ümmete hizmet etmek için SUBAYlık eğitimi TAMAMLADIM. Uzman Çavuş ve ASTSUBAY yetiştirmek için görevlendirildim."
Bu sözler ve o üniformalı fotoğraftan sonra ne yazacağımı, neler söyleyeceğimi bilemiyorum; sadece karamsarlığa düşüyorum.
NOT; Görmek isteyen olursa mesaj atsın, link atarım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2017, 18:20 
Süvariler

Bu tam bana uygun... Aslında 2008 yılından beri bildiğim ama uygulamadığım bir yöntemdi. Bu yöntem sayesinde Üniversite, Kpss ve bir çok sınavdan başarılı oldum. 8 saat çalışmak yerine 1 saat çalışmak ama tam odaklanarak çalışmak...

Yeni bir bilgisayar, yeni bir masa ve yeni bir oda... Derinlere dalacağım inşallah.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2017, 19:58 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Bu tam bana uygun... Aslında 2008 yılından beri bildiğim ama uygulamadığım bir yöntemdi. Bu yöntem sayesinde Üniversite, Kpss ve bir çok sınavdan başarılı oldum. 8 saat çalışmak yerine 1 saat çalışmak ama tam odaklanarak çalışmak...

Yeni bir bilgisayar, yeni bir masa ve yeni bir oda... Derinlere dalacağım inşallah.
İşleriniz her daim yolunda gitsin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2017, 20:01 
Üye
Kullanıcı avatarı

Arakan da yapılan müslüman katliamına bir müdahele yapamaz mıyız ? Lpd şuan elimizde olsaydı, anfibi birlik ve yanında destek gemileri vasıtası ile bir görev gücü göndererek oradaki zulm altındaki müslümanları kurtarmış olurduk. Tabi bu ülkenin diğer uzakdoğu ülkelerinle durumu nedir ? müttefik midir ? bilemiyorum.

Herkes için eyyy şunlar bunlar diyenler, oradaki müslümanlar filistinde ki, suriyede ki lerden daha mı az müslüman ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2017, 20:15 
Akıncılar

Arakan da yapılan müslüman katliamına bir müdahele yapamaz mıyız ? Lpd şuan elimizde olsaydı, anfibi birlik ve yanında destek gemileri vasıtası ile bir görev gücü göndererek oradaki zulm altındaki müslümanları kurtarmış olurduk. Tabi bu ülkenin diğer uzakdoğu ülkelerinle durumu nedir ? müttefik midir ? bilemiyorum.

Herkes için eyyy şunlar bunlar diyenler, oradaki müslümanlar filistinde ki, suriyede ki lerden daha mı az müslüman ?

LPD yola çıktığı anda Çin askerlerini Münbiç'te filan görürüz herhalde...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2017, 20:37 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Arakan bölgesinde aslında neler döndüğü, yüzyılın en büyük gizemlerinden birisi herhalde. Sahi, noluyor Arakan'da :| On yıllar oldu, Arakan'da hala katliam var...

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2017, 21:41 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Güç yetirememek böyle kötü, yer yüzünün en kötü olgusudur işte. Güç yetirememek, yapamamak, bilememek, yeter olamamak, değiştirilmesi gerekeni değiştirememek kadar daha acıtıcı, insanı daha ''yok'' edici bir şey yoktur şu yer yüzünde.

Gönül isterdi ki, tüm ezilen, tüm zulüm, tüm baskı gören insanlar, insan yerine konmayan insanlar, için, başta bizim insanlarımız, soydaşlarımız için bir elimiz olsun. Böyle bir gün gelir mi? Gelir. Ancak, bu ayrı konu. Hatta konular.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2017, 00:06 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ucuz Casio saat önerileriniz nelerdir? Şu an dedemin hediye ettiği F-91W'yi kullanıyorum. Daha önce altında dijital kısmı da olan bir Casio'm vardı ama sonra kullanılamaz hale geldi. Metalik dijital kısmı olan/olmayan modelin hoşuma gitmesine göre bir saat almak istiyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2017, 01:38 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Ben de bir çakı tavsiyesi isteyeyim. Eski emektar çadırın yanına 2 mat, 1 çanta bir de tulum aldım; çok güzel bir kamp çantası oldu. Bir İsviçre çakısı istiyorum lakin sadece Victorinox'un dahi en az 20-30 farklı modeli var, aralarında kayboldum.

Genellikle haftasonları kısa mesafede bir, en fazla 2 gecelik kaçamaklar yapmayı planlıyorum. Kamp atmayı planladığım yerler de orman ve dağ başı değil, göl ve deniz kenarları.

Çakıda illa olmasını istediğim aletler kapak açacağı, tirbuşon ve makas. Bıçak zaten standart. İsviçre çakılarına ilgi duyup model model bilen var ise bir yardım rica edeceğim. Victorinox'un Climber modeli en uygun seçenekmiş gibi geliyor ama başka tavsiyeniz varsa bekliyorum. Climber modelinde canımı sıkan testeresi olmaması oldu. Makası iptal edip Camper modelini de alabilirim.

Yeni çadır olarak da Quechua'nın standart iki veya üç kişilik fresh&black modellerini gözlüyorum. Kullanıp da şikayetçi olan var mıdır? Aşağı yukarı 200 liraya en az 3 mevsim götürecek sağlam çadırlara benziyorlar. Başka öneriniz varsa da beklerim.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2017, 09:28 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2017, 09:38 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2017, 19:55 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 00:47 
Süvariler

Hepimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlarım.

"30 Ağustosu kazananlar kutlar, kaybedenler değil."
Osman PAMUKOĞLU

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 02:52 
Üye

Başta gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve tüm silah arkadaşlarına tüm saygı ve minnet duygularımla 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum . Bazıları sevinç içinde kutlamaları yasaklasınlar zaman bu kansızların zamanı
elbet eskisinden daha çoşkulu ve daha ihtişamlı tören kutlamalarının hasreti elbet dinecektir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 05:09 
Yeni Üye

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Ulu önder başta olmak üzere, zaferin kazanılmasında payı olan bütün atalarımızı derin bir saygıyla yad ediyorum. Ruhları şad olsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 09:37 
Üye
Kullanıcı avatarı

Bu sene geçit töreni olacak mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 11:30 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

TRT 1'de kanalında saat 11'de geçit töreni yayın yapardı. Şimdi karşımıza dizi var. TRT 1 Yayın akışı tabloda saat 13'de yayın yapılacak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 12:13 
Süvariler

Merhabalar, amatör balıkçılığa merak saldım bu aralar ama hiç bilgim yok hangi olta markası iyidir, ne lazımdır falan. Acaba burada bu işle uğraşıp bu spora yeni giren biri için olta takımı tavsiyesi verecek var mı? :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 12:31 
Üye

Alıntı:
Merhabalar, amatör balıkçılığa merak saldım bu aralar ama hiç bilgim yok hangi olta markası iyidir, ne lazımdır falan. Acaba burada bu işle uğraşıp bu spora yeni giren biri için olta takımı tavsiyesi verecek var mı? :)
Selam. Size birkaç bilgi verebilirim fakat bu iş tamamen zevk ve bütçe işi.
Benim kanımca bu olay 2'ye ayrılıyor;
1- Beklemeli av.
2- Hareketli av.

Beklemeli av.

Bu av çeşidinde ister kıyıda olun ister teknede, yemi atıp beklersiniz. Yemi ya dibe, ya da şamandra ile yukarıya atarsınız. Bir olta takımınız olur ve altına kurşun bağlayarak ister tatlı suya isterseniz de denize atar beklersiniz. Ya da, bir şamandranın altına takımı bağlar, aşağı doğru sarkıtırsınız.

Hareketli av.

Hareketli avda aksyon halindesinizdir. 2 türlüdür.
1- Şamandralı
2- Sahteli

Şamandralı; takımınızın önünde belirli bir ağırlıkta şamandra olur, bunun arkasına ister takıma taktığınız yem, isterseniz sahte silikon yem, isterseniz de sahte balık takar atarsınız. Daha sonra bu attığınız takımı çeşitli aksyonlarda çekersiniz ve balığı alırsınız.

Sahteli; Sahteli avda ise oltanın ucuna direkt olarak belirli ağırlıkta bir sahte takarsınız ve çekersiniz.Tekneden atarken bu sahteleri dibe atıp yukarı doğru da çekebilirsiniz. Bu sahteler genelde yaralı balık taklidi yapar. Bunlar genel olarak 2 çeşittir; rapala ve jig. Rapalalar tam balık formundadır. Jigler ise renkli metal parçalardır.

Anlattığım şeyler birkaç başlıkta toplanır;
Surf avcılık
Spin avcılık
Lrf avcılık
Fly avcılık (tavsiye dışı)
Bir de çarptırma var.

Surfte amaç dalganın arasında dolaşıp yem kovalayan balığı yakalamaktır, bu yüzden oltaları biraz daha büyük ve ağırdır.
Lrf ve spin avcılığın oltaları daha ufak ve hassastır. Mesela 10 grlık bir takımı surf kamışla atmanız zordur fakat bu kamışlarla atmanız daha rahattır.
Fly avcılık pahalı bir hobidir. Attığınız yem sinek, böcek benzeri şeylerdir. Balıkların buna gelmesini sağlarsınız.

Ben şu an surf avlanıyorum. Deniz kenarında güzel bir iskele ya da girinti bulursanız gayet güzeldir.
Captain camelon 3.50m
Shimano Katana 4000
Bu 2 ürünü kullanıyorum. Spin isterseniz. Okuma deed modeli var bunu deneyebilirsiniz. Makine benimki de olur, oradan önerecekleri başka bir makina da.

Artık pek misina kullanılmıyor. İp olarak Kaikiri öneriyorlar. Surfte olmasa da spinde ipin kalitesi bir tık daha önemli. Şahsen aliexpressten katsking 8 örgü misinadan memnun olmayan görmedim. Deneyebilirsiniz.
Daha spesifik sorularınız olursa yanıtlarım. Bu ara mavi yengeç ve kefal avlıyorum. Bunun için a101'den alınan makine bile yeterli :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 12:39 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

https://teyit.org/arakandaki-musluman-k ... s-goruntu/

https://teyit.org/ güzel bir site oldu. İhtiyacımız vardı. Bir de Politifact benzeri http://dogrulukpayi.com var. Kullanın bu siteleri.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 12:39 
Süvariler

TRT 1'de kanalında saat 11'de geçit töreni yayın yapardı. Şimdi karşımıza dizi var. TRT 1 Yayın akışı tabloda saat 13'de yayın yapılacak.
Bu yıl da askeri geçit töreni olmayacak mış.

Zaten Baş Kumandanlık Meydan Savaşını, Türk Ordusu değil; AKP Gençlik Kolları kazanmıştı (!)

Bizim ilham kaynağımız; doğrudan doğruya, Türk milletinin vicdanı olmuştur.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 13:03 
Süvariler

Selam. Size birkaç bilgi verebilirim fakat bu iş tamamen zevk ve bütçe işi.
Benim kanımca bu olay 2'ye ayrılıyor;
1- Beklemeli av.
2- Hareketli av.

Beklemeli av.

Bu av çeşidinde ister kıyıda olun ister teknede, yemi atıp beklersiniz. Yemi ya dibe, ya da şamandra ile yukarıya atarsınız. Bir olta takımınız olur ve altına kurşun bağlayarak ister tatlı suya isterseniz de denize atar beklersiniz. Ya da, bir şamandranın altına takımı bağlar, aşağı doğru sarkıtırsınız.

Hareketli av.

Hareketli avda aksyon halindesinizdir. 2 türlüdür.
1- Şamandralı
2- Sahteli

Şamandralı; takımınızın önünde belirli bir ağırlıkta şamandra olur, bunun arkasına ister takıma taktığınız yem, isterseniz sahte silikon yem, isterseniz de sahte balık takar atarsınız. Daha sonra bu attığınız takımı çeşitli aksyonlarda çekersiniz ve balığı alırsınız.

Sahteli; Sahteli avda ise oltanın ucuna direkt olarak belirli ağırlıkta bir sahte takarsınız ve çekersiniz.Tekneden atarken bu sahteleri dibe atıp yukarı doğru da çekebilirsiniz. Bu sahteler genelde yaralı balık taklidi yapar. Bunlar genel olarak 2 çeşittir; rapala ve jig. Rapalalar tam balık formundadır. Jigler ise renkli metal parçalardır.

Anlattığım şeyler birkaç başlıkta toplanır;
Surf avcılık
Spin avcılık
Lrf avcılık
Fly avcılık (tavsiye dışı)
Bir de çarptırma var.

Surfte amaç dalganın arasında dolaşıp yem kovalayan balığı yakalamaktır, bu yüzden oltaları biraz daha büyük ve ağırdır.
Lrf ve spin avcılığın oltaları daha ufak ve hassastır. Mesela 10 grlık bir takımı surf kamışla atmanız zordur fakat bu kamışlarla atmanız daha rahattır.
Fly avcılık pahalı bir hobidir. Attığınız yem sinek, böcek benzeri şeylerdir. Balıkların buna gelmesini sağlarsınız.

Ben şu an surf avlanıyorum. Deniz kenarında güzel bir iskele ya da girinti bulursanız gayet güzeldir.
Captain camelon 3.50m
Shimano Katana 4000
Bu 2 ürünü kullanıyorum. Spin isterseniz. Okuma deed modeli var bunu deneyebilirsiniz. Makine benimki de olur, oradan önerecekleri başka bir makina da.

Artık pek misina kullanılmıyor. İp olarak Kaikiri öneriyorlar. Surfte olmasa da spinde ipin kalitesi bir tık daha önemli. Şahsen aliexpressten katsking 8 örgü misinadan memnun olmayan görmedim. Deneyebilirsiniz.
Daha spesifik sorularınız olursa yanıtlarım. Bu ara mavi yengeç ve kefal avlıyorum. Bunun için a101'den alınan makine bile yeterli :)
Çok teşekkürler hocam. Sorum olursa özelden sorarım artık. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 13:11 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Bu yıl da askeri geçit töreni olmayacak mış.

Zaten Baş Kumandanlık Meydan Savaşını, Türk Ordusu değil; AKP Gençlik Kolları kazanmıştı (!)
Şu anda var.

http://www.trt.net.tr/anasayfa/canli.aspx?y=tv&k=trt1

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 13:30 
Üye

sen buna geçit törenimi diyorsun bu akp nin şanlı ordumuzu nasıl küçük gösterebilirizin müsamere gösterisi!!!
geçmişte biliyorduk bu zihniyetin tıynetini ellerinden geldiği kadar aşağılamanın derdindeler kimi kandırıyorlar yol boyunca yolları tutan masum belediye tırlarını gözümüze daha cok sokarak ne ima etmeye çalışıyor !!! kuş kadar olmayan akıllarıyla tam kendilerina has çakallıklarını hoyratça gösterisini ibretle ve tiksinerek izliyorum şu an

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 13:55 
Süvariler

Şu an izliyorum da, saçma sapan bir gösteri bu!
Nerede kaldı eski görkemli gösteriler.
Türk milletine istiklal Harbini ve Büyük Atatürk' ü unutturmaya çalışıyorlar.

Eskinin görkemli törenlerini youtube' dan şuradan buradan seyreder hale geldik!
Yeni nesillerin O görkemi bilmesini, yaşamasını istemiyorlar.
Çocukların, zihin dünyasını çalıyorlar...
Ama onlara inat, Anıtkabir' e gideceğiz; ÇATIR ÇATIR ÇATLAŞINLAR!

Bizim ilham kaynağımız; doğrudan doğruya, Türk milletinin vicdanı olmuştur.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 14:28 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ankara da gereksiz güzergahları dolanmaktan ve Askeri geçit ne zaman yayınlanacak diye moralimi bozuyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 16:32 
Yeni Üye

Büyük Türk milletinin 30 Ağustos zafer bayramı kutlu olsun..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 18:25 
Üye
Kullanıcı avatarı

Bu malazgirt e giden, görkemli kutlama yapanlar, acaba bugün bir yere gittiler mi ? Gitmedilerse, 30 ağustos bizim değil yunanistanın bayramı olduğundan mı gidilmedi ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 22:56 
Süvariler

Bu malazgirt e giden, görkemli kutlama yapanlar, acaba bugün bir yere gittiler mi ? Gitmedilerse, 30 ağustos bizim değil yunanistanın bayramı olduğundan mı gidilmedi ?
Milli bayramlara komple düşmanlar.Zorunlu olarak kutluyorlar zaten,son yıllarda ise de kutlamaları git gide kısıtladılar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 23:09 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Çelikten yürek kahraman ordu.
Seni bilmez tanımaz gelen,
Mahlûkâta ibret-i âlem oldu.

Sana gelmez yerler gökler,
Sana yaraşmaz bu cîhân.
Düşman hep boşuna gözler,
Yine olacak mülkü vîrân.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2017, 01:50 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Kızılay "ürün yerleştirme" işini yanlış anlamış sanırım.

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2017, 10:32 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

+18 fotoğraflar da var.

https://teyit.org/ güzel bir site oldu. İhtiyacımız vardı. Bir de Politifact benzeri http://dogrulukpayi.com var. Kullanın bu siteleri.
Sn. Forum üyeleri.

Bu aralar sosyal medyada alabildiğine provokatif resimler paylaşılıyor. Bilhassa Myanamar'da Arakan bölgesi ile ilgili resimler. Hemen hemen bariz çoğunluğu yalan yanlış şeyler.

Toplu ölümler, toplu kazalar veya ilgisi olmayan ölüm içerikli resimler sanki oradan çekilmiş gibi paylaşılıyor. Bu konuda havuz medyası belli bir algı yönetimine odaklanmış durumda.

Neden orada müslümanlara böyle bir saldırı yapıldığı belirsiz. Bu olaylar neden çıkmış pek paylaşılmıyor. Alabildiğine bir mağduriyet, alabildiğine dinsel duygu sömürüsüne yönelik ciddi çok yönlü bir algı operasyonu yapılıyor.

Galiba Türkiye'de dinci havayı pompalamak mağduriyetle doldurmak gibi bir amaçla kullanıldığını çokça düşünüyorum.

3000 ölümden bahsediliyor ama kaynak belirsiz ve teyitsiz. Myanmar'la derdi olan bazı kişisel kaynaklar dışında doğrulanmış net kaynak yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2017, 10:46 
Üye

.............…

En son Greyjoy tarafından 31 Ağu 2017, 19:15 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2017, 10:58 
Üye

Alıntı:
+18 fotoğraflar da var.

Bu yalan haberlerin amacı nedir, neden insanlar galeyana getiriliyor, bir amacı olmalı bu propagandanın.
Daha öncede Doğu Türkistan'da katliam var çocukları yiyorlar falan diye aslı astarı olmayan fotoğraflar kullanılıp halk galeyana getirildi. O sırada bölgede olan arkadaşıma bu olayların doğruluğunu sorduğumda bana hepsinin yalan olduğunu söyledi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2017, 11:41 
Üye

Ortadoğulu olmanın gerektirdiği asla değişmez karakteristik özellikleri var olmalı. Bu özellikler gözlem yapılarak çoğaltılabilir ama en bariz iki özelliğin birincisi en azılı yalancı olmak, ikincisi kindar ve nefret dolu olmak olmalı. Burada var olmak için yalan büyük bir öneme sahip. Aynı tanrı yapısal olarak benzer iki farklı din ve bu dinlerin insanlarının arasındaki uçurum farklar, nedeni inançları değil farklı coğrafyalarda olmaları. Öte yandan eğer rastladıysanız ülkemizde ki hristiyanlara, ateistlere ve diğerlerine dikkat edin. Onlarında ne kadar yalancı, kindar ve nefret dolu olduklarını görebilirsiniz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2017, 11:47 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Milli bayramlara komple düşmanlar.Zorunlu olarak kutluyorlar zaten,son yıllarda ise de kutlamaları git gide kısıtladılar.
Bunların ansiklopedi olarak bildiği meczup dökmüş zaten içindekini, yeterince açık.
Alıntı:
yunan galip gelseydi,
hilafeti yıkardı.
medreseyi kapatırdı.
yazıyı ve dili değiştirirdi.
laikliği getirirdi değil mi?!
sahi kim kazandı?..
Bunların derdi vatan, millet yahut bayrak değil; dindir. Bu adam ve bundan önce gelenlerin son 1000 yıldır tek derdi din ve bu sapkın dinlerini nasıl muhafaza edecekleri oldu. Orta Doğu'da hiç bir müslüman çoğunluklu ülkenin yükselememesinin, Batılı devletlerin iki dudağının arasından çıkacak kelimeye bakıyor olmasının sebebi dindir; bu dincilerdir.

Yunan galip gelseydi, bu şerefsizler ve bunların yancılarına dokunmaz, krallar gibi yaşatırdı; bu yetersizlerin hüküm süreceği bir düzen yaratır ve güllük gülistanlık bir biçimde ülkeyi yönetirdi. Modern eğitimin, laikliğin olduğu yerde insanları kolayca köle edemezsiniz.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2017, 13:31 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu yalan haberlerin amacı nedir, neden insanlar galeyana getiriliyor, bir amacı olmalı bu propagandanın.
Bu iç politikaya yönelik bir algı oluşturma. Temeli dünyada müslümanların mağduriyeti edebiyatına dayanıyor. iyi prim yapıyor.

Ortak korku ve ortak acı sürüyü bir arada tutar. Kısaca sürü psikolojisi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2017, 13:48 
Üye
Kullanıcı avatarı

Zaten dün haberlerde gördüğüm kadarıyla yandaş taraftarlar reis in ziyareti sırasında tezahuratlar yapıp o gidince mozale ziyareti bile yapmadan Anıtkabir i terketmişler. Yani şakşak yapmaya gelmişler bizde burdayız diye. Anıtkabir özel defterine kumpası, darbeyi yazmak ne trajikdir...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2017, 14:38 
Üye

Her bayram oncesi Arakan'da muslumanlar katlediliyor haberleri ile guzel yardim toplaniyor sanirim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2017, 15:24 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Çok fazla yalan resimler paylaşılıp duygu sömürüsü yapılıyor da bazı olaylar da dönüyor, İngiltere bile kalkıp BMGK'yı çağırıyor.
TİKA Başkanı'nın Flood'unu okumakta fayda var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2017, 16:04 
Üye
Kullanıcı avatarı

Güvenlik uzmanı Mete Yarar, geri sayımı süren TSK’nın Suriye operasyonu öncesinde “BAE, Suudi Arabistan ve diğer üçleme tam karşımıza Mısır ordusunu getiriyor.” ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin Suriye'ye düzenleyeceği operasyon öncesi geri sayım devam ederken, güvenlik uzmanı Mete Yarar, katıldığı bir televizyon programında dikkat çekici açıklamalar yaptı. Yarar, Türkiye'nin Suriye'deki operasyonları için 4 Eylül'de düzenlenecek Astana Zirvesi sonrasını işaret etti.

İDLİB'TE TÜRKİYE'NİN İSTEDİĞİ OLACAK

Yarar, “İdlib'te Türkiye'nin tezi konusunda yüzde 90 uzlaşma sağlandı. Buna oradaki gruplar da yanaştı. Muhtemelen Türkiye'nin istediği olacak” dedi.

MISIR ORDUSU SURİYE'YE GELİYOR

Yarar, “Mısır ordusu Esed'e destek vermek için Suriye'ye gelme kararı aldı. Yavaş, yavaş öncü birliklerini gönderecek. BAE, Suudi Arabistan ve diğer üçleme tam karşımıza Mısır ordusunu getiriyor” şeklinde konuştu.

SÜRPRİZ OPERASYON PLANI

Yarar, şunları kaydetti: “Türkiye her duruma göre hazırlığını yaptı. Türkiye'nin sürpriz bir operasyon planı var. Çok ilginç bir şey yapacak Türkiye. Herkesi şaşırtacak, öyle söyleyeyim. Türkiye 4 Eylül Astana zirvesi sonrasında ne yapacaksa yapacak.”

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2017, 16:36 
Süvariler

Tutarsa Mete YARAR, Nostradamus olur gözümde :) Mısır Ordusu da ancak Suriye Ordusu gibi sınırda durur. Zaten onlar bizim sınıra gelene kadar o güzel Abraams'cıkları erimiş metale dönüşür.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 18859 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1373 374 375 376 377 378 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: ilker0101, mohawk ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: