TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 23 Kas 2017, 21:29

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 19362 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1370 371 372 373 374388 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Sohbet
MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2017, 17:05 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Aslında indirebilirsin . ILS yani aletli iniş sistemi çeşitli kademelerden oluşur, en yüksek kademesi olan CATIIIc düzeyinde bir havalimanına ve bu gereksinimi karşılayabilecek donanıma sahip bir uçağınız varsa zero visibility , yani tamamen kör bir şekilde piste inip taksi yapabilirsiniz, ancak dediğim gibi bunun için hem alanın hem uçağın hem de mürettebatın CAT3c standartında olması gerekli. Ve bildiğim kadarıyla Avrupada böyle bir havalimanı henüz yok, Ankara Esenboğa'ya çok ciddi yatırımla CATIIIc seviyesi ekipman döşendi , ama yapılan testlerde bu ekipmana rağmen CAT3c niteliğini sağlayamadığı bulundu. İstanbul ils CATII de hizmet verir bu da 30-60 metrelik bir irtifa ve 350 metrelik görüş menzil hassasiyeti sağlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2017, 18:58 
Akıncılar

Motosiklet ve bisiklet kullanıcılarına ufak bir hizmetimiz olsun.

Holland reach.

Bu bir araba kapı açma yöntemidir. Kapıyı açarken iç tarafta kalan kolla kapıyı açmaktır. Yani solda oturuyorsanız kapının sağ kolla açılmasıdır. Bu şekilde hem vucud hemde kafanız sola dönecek arkadan gelen motorcuyu yada bisikletçiyi dikizden görme imkanı sağlayacaktır. Hem karşı tarafa zarar vermemiş olacaksınız hem de aracınız zarar görmeyecektir. Hollanda'da ehliyette zorunlu eğitimin parçası imiş.

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanızı rica ederim.
ABD aynalar haricinde serit degistirirken omuz uzerinde sag ve sol taraftaki kor noktalar goz ile kontrol yapilir. Cok faydali ve kazalari onlemek icin iyi bir yontemdir. Bellibir sure sonra artik otomatik hale geliyor. Turkiye'de ayni uygulamanin yapilmasi ve suruculerin bu teknige alistirilmesi faydali olacaktir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2017, 01:34 
Akıncılar

Abi önümüze baktık, aynada kabak gibi görünene baktık da kör nokta kaldı ya allahaşkına. :)
Ankara görmüş adamsın, hiç aynaya bakıldığına şahit oldun mu? :geek:

Hayır öte yandan, baktın ne oldu? O "insan" var mı diye kontrol için geçerli. Biz başka bir şeyiz. Makas atarak gelen adam 0,25 saniyede sağ arkandan sol yanına geçiyor. Günlük "commuter" bu burada. Bir aynadan baktın, diğerine bakana kadar zaten tüm şartlar değişiyor.

Müfredatta evrim olmasa ne yazar? Adam daha 4 metrelik arabasının 2,5 metrelik boşluğa hele ki 70 mille giderken sığmayacağının idrakinde değil. Ama zorluyor, göreliliği arıyor, aynı anda hem öyle hem böyle olur mu, aynı hacim hem o araba hem bu araba tarafından doldurulabilir mi diye deney yapıyor. Kah başarıyor kah başaramıyor. Ama kendini bilime vakfetmiş. İçindeki merak hiç tükenmiyor.

Burada araba sürmek Hindistan'da makaklara yiyecek kaptırmamaya çalışmak gibi bir şey. Mekan Bangalore ama maşallah herkes lord, olamayan mihrace...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2017, 10:31 
Akıncılar

Geçen sene bir akşam eve gitmeye hazırlanırken arabanın ön camında sileceğe sıkıştırılmış bir not gördüm. Notta, arabamla çıkarken arabanızın tamponuna çarptım, kedi gözü kırıldı, telefonum şudur, ararsanız hasarınızı öderim özür dilerim, yazıyordu. Çıktım baktım, sol arka tampon kedi gözü ortadan kırılmış ama her iki parça da yerinde kalmış. Davranış çok ince. Ertesi gün aradım ama hasarı ödemesi için değil, başka hiç bir yere zarar vermeden o parçayı nasıl kırabildiğini öğrenmek için :) Zira tamponun kavisinden dolayı ancak F1 arabası falan gibi yere çok yakın bir araçla kırılabilir. "Önemli değil, 3 kuruşluk şey ben size teşekkür etmek istedim dürüstlüğünüzden dolayı" dedim, helalleştik, kapattık. Zaten kısa süre sonra arabaya tam o tampondan çarptılar, kasko sağolsun tamiri bedavaya geldi :)

* * *

Geçen hafta bir işim için Balgat'ta çarşıya indim. Dükkanın önünde yaklaşık 2 arabalık bir boşluk vardı, arkamda bir arabanın sığmasına yetecek kadar boşluk bırakmaya özen göstererek parkettim. İşimi bitirdiğimde arabamın arkasında bir Honda, yaklaşık 45 derece açıyla parketmiş, ön tamponu benim arka tampona bombe verecek kadar yaslamış, sağ arka tekeri de kaldırıma çıkmış vaziyetteydi. Bu tampona iyice yaslayarak parketme şekline son zamanlarda sıkça tanık oluyorum. Aracın başında bekledim. Honda'nın sürücüsü hiç istifini bozmadı, arabaya bindi, kontağı çevirdi. Ben hayretler içindeyim, adam resmen çatır çutur tamponu kırarak gidecek! İşaret ettim. Araçtan indi, "buyrun" dedi. Pervasızlığı karşısında artık öfkelendim, kendimi zor tutarak "hocam nasıl parkettin, buradan nasıl çıkmayı düşünüyorsun?" dedim. İlk sözü şu oldu:

"Hasarınız ne ise tazmin ederim".

O kadar hiddetlendim ki o andan itibaren ya lügatimdeki tüm küfürleri edeceğim ya da "al sana hasarım, al bu da tazminatım" diyerek dalacağım. Kendimi tutmak için son gücümü kullandım, "uğraştığıma değmez" dedim, arabama bindim. Arkamdan koştu "ben sizden lütuf beklemiyorum beyefendi" dedi.

* * *

Her ikisi de vatandaş, memleketim insanı. Birincisi gibilere giderek daha az ikincisi gibilere giderek daha fazla rast geliyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2017, 10:44 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

ABD aynalar haricinde serit degistirirken omuz uzerinde sag ve sol taraftaki kor noktalar goz ile kontrol yapilir. Cok faydali ve kazalari onlemek icin iyi bir yontemdir. Bellibir sure sonra artik otomatik hale geliyor. Turkiye'de ayni uygulamanin yapilmasi ve suruculerin bu teknige alistirilmesi faydali olacaktir.
Sürücüler hadi aynadan baktılar, arka yolcular arabanın solundan hiç bakmadan dikkat etmeden aniden kapıyı açıp inmeye çalışıyorlar. O şekilde kaç kişi hayatını kaybetti.
Bu işe otomobil firmaları el atarsa belki kısmi çözümler getirilebilir. Örnek olarak tek seferde değil de 2 aşamalı açılabilen kapılar, ciddi sensör desteği ile arkadan gelen varsa açılmayan kapılar, kapı açılan tarafta güçlü sinyal bilemiyorum , artık nereye bir cadde yapılıyorsa planlamada gerçekten ayrılmış 2 tekerlekli taşıt yolu... bir sürü başka fikirde söylenebilir. Ancak şehirlerde motosiklet ve bisiklet sayısı geometrik katlanarak giderken ciddi önlemler silsilesi şart gibi görünüyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2017, 13:24 
Akıncılar

"Hasarınız ne ise tazmin ederim".
Ya işte bu en kral Bağdat Caddesi-Kemerburgaz kırsalı jip kullanan boyalı sarışın teyze repliği. "O kadar zenginim ki umrumda bile değil.." halleri.

Sonra gelsin krizler... :roll:

Alıntı:
Bu işe otomobil firmaları el atarsa...
Bunu sensörle, takozla falan çözmeye çalışmak nafile Hocam. Olmuyor ve hiç bir şey kendinden başkalarının da aynı yerde yaşadığının idrakine varmış "birey" yerini tutmuyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2017, 19:51 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Konu dışı olacak ama Silahtan ayrı olarak bi sosyal medya gerçeği göze çarpıyor.Herif adamıin fotosunu çalıyor üstüne bide kendi sayfasının amblemini koyuyor nasıl bi yüzsüzlük çözemedim.Hesabında kaç bin takipçisi var valla şaka gibi.
Bu sözleriniz üzerine daha önce birçok kişinin paylaştığı fotoğraf sahiplenen, kendisi ile defalarca konuşmam rağmen çalmaya devam eden hesaba bakayım dedim, bakmaz olaydım.Aldıkları her fav-rt'de orgazm yaşıyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2017, 13:53 
Süvariler

AKP' li Ayhan Oğan diye bir zat var; ismini dahi anmak istemiyorum lakin kendimi daha fazla tutamayacağım galiba. Adam demiş ki;

'' Anayasa' nın değiştirilemez maddeleri Tük devlet geleneğine aykırıdır. Çünkü değiştirilemeyecek tek şey töre' dir. Ve orada töreyi koyan istişare heyeti kimse, onlar her şeyi değiştirebilir. Bir defa böyle bir maddeyi koymak devleti kilitlemek demektir. '' demiş.

Videonun devamında da diyor ki;

'' Bu ülkede yaşayan herkes Türk' tür diye madde olamaz. Atatürk bu ülkenin kurucusu da değildir'' diyor.

Zaten bu ''çok hücreliyi'' oldum olası hiç sevmedim. Ve ömrü hayatımda bu adam kadar kaba-saba, yontulmamış bir varlıkla da karşılaşmadım. Nereden getirmişler, nereden bulmuşlar bu adamı arkadaş ya! Hangi ormanda yetişmiş, hangi dağ başında yaşamış ya (!) Bir insan hiç mi kibarlıktan, incelikten nasibini almaz. Bu kadar da mağra adamı olunmaz ki...!

Üstüne;

Hem Türk devlet geleneğinde ilk dört madde yoktur diyor; hem de herkes Türk olmak zorunda mı diyor :shock:

Yahu senin Türk kelimesini ağzına almadan önce; ağzını çalkalaman, dişlerini fırçalaman, üstüne boy abdesti alman gerekir. Türk kelimesi o kadar kutsal bir kelimedir. Ve O kelimeyi ağzına alacak son kişi de sensin.

Buyrun, burdan yakın: http://www.yenicaggazetesi.com.tr/ayhan ... 69898h.htm

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2017, 17:41 
Süvariler

Osmanlinin hükmettigi yerlerde sadece Müslüman ve Türk asilli tebaa yoktu. Sonra Osmanli bir Imparatorluk idi. Hükmü altina aldigi yerlerde katliam yapmadi. 1453 de Fath de Istanbulu fethedince katliam yapmadi. Biz Türklerin töre ve geleneklerinde böyle birsey yoktu. Atatürk ün komutasinda Türk Milleti olarak savastik ve düsmanlari ülkemizden "geldikleri gibi gitmelerini sagladik." Kurtulus savasinda aramizda yasayan diger inanclara sahip bircok gayri müslimlerde vardi. Cumhuriyetin kurulusunda Ülkemiz topraklari üzerinde yasayan hicbir gayri müslümede ayrimcilik yapmadan, bu topraklar üzerinde dogup-büyüyen herkese (bizden) "Türk" sayildi. Dogal olarak herkes inanc ve Soyu nereden gelirse gelsin. Biz Türkler bunu kendimize problem yapmadik. (Internetten okuduguma göre, Türkiyeden kacan önemli bir zat, bu konuda ilgili kurumlarla birlikte, Ülkemizde soy arastirma konusunda girisimlerde bulunmus)

Anlasilan aramizda Vatandaslik baglarini bir tarafa birakip, Köklerinin farkliligini kendilerine dert eden bir zümre var.
Var ki, iki de bir bu zümre mensuplarinin Türklüge ve Atatürke karsi olmadik iftira, hakaret ve ihanetlerine maruz kaliyoruz.
Sonra, bu kisiler, genelde Türklükde ve Islamiyette öne cikan isimleri benimsediklerine de sahit oluyoruz.

Hal böyle olunca da, Atatürke, Cumhuriyete ve Türklüge hakaret ve asagilamayi kendilerine dert veya görev edinenlerin, sahip olduklari isimlerini ve hangi inanca sahip olduklarini sorgulamadan edemiyorum.

Neden böyle dedim: "Para ile Imanin kimde oldugu bilinmez" diye bir söz vardir.

Ata sözlerimizin her zaman dogru bir teshisi vardir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 03:39 
Süvariler

Alıntı:
AKP' li Ayhan Oğan diye bir zat var; ismini dahi anmak istemiyorum lakin kendimi daha fazla tutamayacağım galiba. Adam demiş ki;

'' Anayasa' nın değiştirilemez maddeleri Tük devlet geleneğine aykırıdır. Çünkü değiştirilemeyecek tek şey töre' dir. Ve orada töreyi koyan istişare heyeti kimse, onlar her şeyi değiştirebilir. Bir defa böyle bir maddeyi koymak devleti kilitlemek demektir. '' demiş.

Videonun devamında da diyor ki;

'' Bu ülkede yaşayan herkes Türk' tür diye madde olamaz. Atatürk bu ülkenin kurucusu da değildir'' diyor.

Zaten bu ''çok hücreliyi'' oldum olası hiç sevmedim. Ve ömrü hayatımda bu adam kadar kaba-saba, yontulmamış bir varlıkla da karşılaşmadım. Nereden getirmişler, nereden bulmuşlar bu adamı arkadaş ya! Hangi ormanda yetişmiş, hangi dağ başında yaşamış ya (!) Bir insan hiç mi kibarlıktan, incelikten nasibini almaz. Bu kadar da mağra adamı olunmaz ki...!

Üstüne;

Hem Türk devlet geleneğinde ilk dört madde yoktur diyor; hem de herkes Türk olmak zorunda mı diyor :shock:

Yahu senin Türk kelimesini ağzına almadan önce; ağzını çalkalaman, dişlerini fırçalaman, üstüne boy abdesti alman gerekir. Türk kelimesi o kadar kutsal bir kelimedir. Ve O kelimeyi ağzına alacak son kişi de sensin.

Buyrun, burdan yakın: http://www.yenicaggazetesi.com.tr/ayhan ... 69898h.htm
Adam meczup diyorlar.... neden tımarhanede değil?

Değilse neden aponun yanına tıkılmıyor ? Apoda ,Kaplanda , Fetöcülerde Türkiye Cumhuriyetini yıkmak için beyanlarda bulundukları için zindanda değilmi?

Kanallarında(dikkatli seyredilirse çaktırmadan TRT de yapılıyor ) Atatürke ve annesine hakaret ederler (Şüphesiz ki annelerin, eşlerin bu işe karıştırılması son derece çirkin, dedi RTE hangi işe? ) meczup derler tabi bunların hepsi nabız yoklamak, tepki gelmezse dozu artır.

Bazen kasıtlı olarak et fiyatlarını yüksek tutuyorlar gibime geliyor, et proteyini olmadan beyin nasıl gelişip çalışsınki?

Ver makarnayı, topla meydanlara, ne haykırırsan haykır.

Demek beyin bedava değilmiş.

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 11:02 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Bayrak isteyen arkadaşlar, buyrunuz çekilişimiz var. İnstagram kullanıcısı üyelerimizi katılımını bekliyorum. Azcık ekipman bilgisi de istiyor.

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 13:44 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

'' Anayasa' nın değiştirilemez maddeleri Tük devlet geleneğine aykırıdır.

Yoklama çekiyorlar. Tepki ölçüyorlar. Gökçek'in anıtkabir denemesi gibi. Sonra geri vites.

Niyetlerinin beyanıdır bu. Milli Türk devletini yıkmak. Osmanlıyı yedi bu yobaz hainler. Ama Türkiye Cumhuriyetini yiyemeyecekler.

Türk milleti taşnakçıların, megalo ideacıların, sevrcilerin, pkkcıların , Türkiyeyi İran gibi yobaz devleti yada SSCB uydusu yapmak isteyenlerin hep eline verdi. Alayını denize döktü yada itlaf ederek gömdü. Milli devlet ve cumhuriyetini korudu.

1923 ten bu yana, milli rejimiyle hala ayakta kalan 8-10 devletten biriyiz. Ortadoğuda tekiz.

Bu ülkenin ve Türk milletinin orta yerine derin uçurumlar açılmasından büyük hainlik yoktur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 14:10 
Üye

Yoklama çekiyorlar. Tepki ölçüyorlar. Gökçek'in anıtkabir denemesi gibi. Sonra geri vites.

Niyetlerinin beyanıdır bu. Milli Türk devletini yıkmak. Osmanlıyı yedi bu yobaz hainler. Ama Türkiye Cumhuriyetini yiyemeyecekler.

Türk milleti taşnakçıların, megalo ideacıların, sevrcilerin, pkkcıların , Türkiyeyi İran gibi yobaz devleti yada SSCB uydusu yapmak isteyenlerin hep eline verdi. Alayını denize döktü yada itlaf ederek gömdü. Milli devlet ve cumhuriyetini korudu.

1923 ten bu yana, milli rejimiyle hala ayakta kalan 8-10 devletten biriyiz. Ortadoğuda tekiz.

Bu ülkenin ve Türk milletinin orta yerine derin uçurumlar açılmasından büyük hainlik yoktur.

Yalnız sıkıntı o ki, Türk milletini bilumum etnik yobazla değiştiriyorlar. 5 milyon oldular ve sayıları her gün artıyor. Bu söyledikleriniz yapacak Türk azalınca ne olacak?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 14:52 
Üye

Yalnız sıkıntı o ki, Türk milletini bilumum etnik yobazla değiştiriyorlar. 5 milyon oldular ve sayıları her gün artıyor. Bu söyledikleriniz yapacak Türk azalınca ne olacak?
Azalinca degil bitince.

Insanlarin anlamadigi - anlamak ya da inanmak istemedigi seyler var. Misir'da yuzyillarca hukum suren bir medeniyet silindi gitti. Sadece kulturu- dili degil, genetigi de gitti. Bunun gibi bugun Birlesik Kralliga baktiginizda binlerce yil asagi yukari ayni insanlarin yasadigi ada bir iki on yilda bambaska bir kimlige burundu. Yuzyilin sonunu bulmadan nufusu - dili - kulturu degismis olacak.

Istiklal Savasi cok zor sartlarda yapilmistir ama o zamanki bir avantajimiz Turkiye'ye milyonlarca ortadogulu gocmen gelmemis olmasidir. Su anki savasimiz Istiklal Savasindan bile zordur cunku dusman uniforma giymiyor. Dusmanin varligini kabul ettirmek bile mumkun olmuyor insanlara. Dusmanin var olduguna inanmayan insanlarla nasil savasacagiz?

Kurbaganin yavas yavas pisirilmesinden baska bir sey degil bu. Ister planli olsun bu olaylar ister plansiz - sunu gordum ki direnmesi - karsi gelmesi cok zor bir surec.

Siddet olaylari zamanin sikistirilmasi demek oluyor ve insan uzerinde daha buyuk bir etkisi var. Bir dusman ordusunun ulkeye girip sehirleri yakmasi bir "zaman sikismasi" oldugu icin algilanmasi cok daha kolay. Ote yandan 40-50 yil suren bir "yavas soykirim"in ya da "yumusak soykirim"in farkina varip da onlem alabilmek cok zor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 15:45 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Firavunlar saltanatları boyunca hüküm sürer.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 15:55 
Üye

Firavunlar saltanatları boyunca hüküm sürer.
Verdikleri vatandaşlıkları geri alabileceksek hiç sıkıntı olmaz ama hepsi burada kalacaksa o zaman çok büyük sıkıntı. Bugün olmazsa yarın

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2017, 21:05 
Üye

Alıntı:
Bu sözleriniz üzerine daha önce birçok kişinin paylaştığı fotoğraf sahiplenen, kendisi ile defalarca konuşmam rağmen çalmaya devam eden hesaba bakayım dedim, bakmaz olaydım.Aldıkları her fav-rt'de orgazm yaşıyorlar.
Hocam üstüne engellediler beni.Ne desek boş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2017, 22:38 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Ayrıca Türk damgası olup olmadığı da kuşkulu. Asya'nın da her yerinde değil, Mustafa Aksoy ustanın şu anda bulunduğu Arizona yönlerinde (oranın yerlileri bağlamında; ''Kızılderililer'') bile var. Dün yüklediği çalışmalara bakarken gördüm. Ortak bir iş olabilir; daha doğrusu evrencil. Yani çok eski dönemlere gidiyor; doğrudan bizimle ilgisi yok duyarım. Günümüzde Moğollar da anıtlarında kullanır. Birçok yerde var. Ayrıca tam olarak ne olup olmadığı da bilinmiyor; güneşi, ya da bir tür kasırgayı (whirlwind) anlatıyor olabilir. Bir de kim bu ''oz'' tanımlamasını kendince koyduysa (illa Mirşan'dır, ya da o ekipten) da; kendince bir şeyler yüklüyor bilmediği bir şeye. Oz- da ''geçmek; geride bırakmak; kurtulmak'' gibi anlamlara sahip. Ozakı bilgeler. Geçmiş dönemlerin bilgeleri. Ozmış Kağan. Bugün ''Ozan'' dediğimiz sözle ilgisi var mı bilmiyorum.
Biraz şakacı, biraz da uçlara dokunmayı seven bir adam; ama severek izlerim. Demin yüklediği son çalışması. Burada söz ettiğim konuya değinmiş bu kez; ilgili damgayı da konu edinmiş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2017, 23:13 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yarın belli olur net bir şekilde ama üniversite yerleştirmede ilginç şeyler olmuş galiba. Ben 62 bin sıralama ile 40 bindeki yere yerleştim. Birkaç kişiden daha böyle şeyler duydum. Belki sadece benim çevremdekilere has bir tesadüftür diyeceğim ama bu sene kontenjanlarda geçen seneye göre önemli boşluklar olmuş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2017, 14:06 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2017, 15:43 
Üye

Iktidarin su her kotu olayi dis guclere, ozellikle de batiya yormasinin halkimiz uzerinde bir de demotive edici bir etkisi var.

Uzun vadede surekli sizi yenen bir guc varsa ve bunu kabul ediyorsaniz o zaman o gucun sizden ustun oldugunu da kabul ediyorsunuz demektir.

Bir nevi batiyi tanrilastirmak bu!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2017, 16:01 
Süvariler

Lockheed Martin Skunk Works team iş ilanları:

http://search.lockheedmartinjobs.com/pa ... unk/Page-1

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2017, 21:25 
Üye

Lockheed Martin Skunk Works team iş ilanları:

http://search.lockheedmartinjobs.com/pa ... unk/Page-1
Lockheed'in sınırı yok resmen. Mükemmel teknolojiler çıkarıyorlar. Yalnız Lockheed Martin, Boeing, SpaceX gibi firmalar askeri teknoloji barındırdığı için çalışanlarına ABD vatandaşı olma şartı koşuyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2017, 14:28 
Üye

İngiliz Daily Express gazetesi "ilginç" bir iddia ortaya attı... İddiaya göre Türkiye atom bombası üzerinde çalışıyor.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2017, 16:17 
Üye
Kullanıcı avatarı

Kaynak Daily Zaman'cı Abdullah Bozkurt yalnız.

>Abdullah Bozkurt, a government-critical Turkish journalist, has dramatically revealed what he called 'secret plans’ for Ankara to acquire the ultimate weapon.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2017, 20:32 
Süvariler

Daha var. 2023 sonrası. Daha başkanlık seçimi, yeni anayasa yapılması, islamın anayasaya girmesi falan var. Ancak Türkiye'nin gittiği yolda nükleer silahları elde etmek istemesi kaçınılmaz. İran, K. Kore gibi devletler bu silahları neden istiyorsa, biz de o nedenle istiyoruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2017, 20:53 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Abilerim, kardeşlerim... Öğretmen olarak atanamama ihtimalime karşı PÖH mülakatları için hazırlanmaya başladım. Her gün 10-15 km koşu yapıyorum. Zihinsel olarak da kendimi hazırlamak istiyorum. Bu bakımdan bana önerebileceğiniz kitaplar var mı?(psikolojik savaş, kitle psikolojisi, gayrinizami harp vb.)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2017, 22:32 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Abilerim, kardeşlerim... Öğretmen olarak atanamama ihtimalime karşı PÖH mülakatları için hazırlanmaya başladım. Her gün 10-15 km koşu yapıyorum. Zihinsel olarak da kendimi hazırlamak istiyorum. Bu bakımdan bana önerebileceğiniz kitaplar var mı?(psikolojik savaş, kitle psikolojisi, gayrinizami harp vb.)
Branşın ne bilmiyorum ama öğretmenlik için şansını sonuna kadar kullan derim ben.Heleki atanma şansı yüksek bi branştaysan sonuna kadar değerlendir.Ben de öğretmenim.Sınıf öğretmeni.Atama için sonuna kadar uğraştım.Mezuniyetten 3 yıl sonra atandım...:P Şimdi 10 yıl oldu meslekte.:D Bizim zamanımızda mülakatıydı şuyuydu buyudu yoktu ama soru çalma falan vardı malum kişilerce.Şimdide mülakat adı altında torpil patlatıyolar diye duyumlar alıyoruz.Olsun sen yine de şansını dene derim...:)

Gerçi sözleşmeli öğretmenlik gibi garabet bi uygulama getirdiler.Büyük ihtimalle doğuya atanırsın.4-5 sene çakılı kalacaksın orada.Hiç bir şekilde atama şansın yer değiştirme şansın yok.Buna eş durumu da dahil.Eşin her türlü yanına gelmek zorunda. Yani anlayacağın öğretmenliğinde yer değiştirme şartları bakımından polislikten pek farkı yok. :P

SAVAŞ BARIŞTIR
ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
BİLGİSİZLİK KUVVETTİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2017, 22:34 
Üye

Abd li inşaat firmasının tesadüflerle dolu tarihine bir göz atalım...

https://seyler.eksisozluk.com/dunyayi-y ... _term=post

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2017, 23:04 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Babil Topu konusuna koyunca görmüş olabilirsiniz, buraya da yazayım, kaç kişi görse kardır.
Bu bir kamu hizmeti duyurusudur:

Haksız ve şerefsiz Wikipedia yasağı hala devam ediyor. Yasağı boş yere yermeyeceğim, gereği yok. Daha önce fikrimi belirtmiştim. Tarihte bilgiye erişimi kısıtlayan diğer rejimleri ve bu rejimlerin başına ne geldiğini araştırın Wikipedia'dan. oh, wait... :|

Bir çok VPN patlayınca ve kalanlar internet hızını mahvettiği için çareyi Wikiwand'da buldum ben. Aslında daha akışkan ve daha hızlı bir Wikipedia tecrübesi için yapılmış bu site/uygulama Türk insanının yardımına koştu. Bütün Wikipedia linklerini kendi üzerinden yönlendiriyor, Wikiwand üzerinden bağlanıyorsunuz. Resimler yok ama onun dışında format ve haritalar düzgün çalışıyor.

Direkt wikiwand.com üzerinden arama yapabileceğiniz gibi Firefox ve Chrome'a eklenti olarak kurabilirsiniz. Eklentiyi kurduktan sonra tıkladığınız bütün Wikipedia linkleri Wikiwand'da açılıyor. iOS versiyonu da mevcut. Android versiyonu hala geliştirilme aşamasında, beta davetiyesi bekliyorum.

http://www.wikiwand.com/

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 09:14 
Üye

Alıntı:
Babil Topu konusuna koyunca görmüş olabilirsiniz, buraya da yazayım, kaç kişi görse kardır.
Bu bir kamu hizmeti duyurusudur:

Haksız ve şerefsiz Wikipedia yasağı hala devam ediyor. Yasağı boş yere yermeyeceğim, gereği yok. Daha önce fikrimi belirtmiştim. Tarihte bilgiye erişimi kısıtlayan diğer rejimleri ve bu rejimlerin başına ne geldiğini araştırın Wikipedia'dan. oh, wait... :|

Bir çok VPN patlayınca ve kalanlar internet hızını mahvettiği için çareyi Wikiwand'da buldum ben. Aslında daha akışkan ve daha hızlı bir Wikipedia tecrübesi için yapılmış bu site/uygulama Türk insanının yardımına koştu. Bütün Wikipedia linklerini kendi üzerinden yönlendiriyor, Wikiwand üzerinden bağlanıyorsunuz. Resimler yok ama onun dışında format ve haritalar düzgün çalışıyor.

Direkt wikiwand.com üzerinden arama yapabileceğiniz gibi Firefox ve Chrome'a eklenti olarak kurabilirsiniz. Eklentiyi kurduktan sonra tıkladığınız bütün Wikipedia linkleri Wikiwand'da açılıyor. iOS versiyonu da mevcut. Android versiyonu hala geliştirilme aşamasında, beta davetiyesi bekliyorum.

http://www.wikiwand.com/
wikipedia ya girmek için
www.0wikipedia.org
tr.0wikipedia.org adresini kullanabilirsiniz.
Örneğin google üzerinde bir içerik aradınız. Arama sayfasında wikipedia linki çıktı.
O linkte wikipedia başına 0 ekleyin.

Yaylaları geçtik, karlı dağları aştık;
Siz salonda dans ederken bizler savaştık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 09:26 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Bu tarz yasaklı sitelere giriş için Opera internet tarayıcısını öneririm. Kendinden vpn ayarı yaptığından dolambaçlı yollarla girebileceğiniz sitelere doğrudan girebiliyorsunuz. Herhangi bir yavaşlamada görmedim son derecede memnunum. Zamanında vpn kurcalama, host dosyasıyla oynama gibi bir yığın saçmalıkla uğraşmış biri olarak bu işlerde nirvana Opera dır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 12:35 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

wikipedia ya girmek için
www.0wikipedia.org
tr.0wikipedia.org adresini kullanabilirsiniz.
Örneğin google üzerinde bir içerik aradınız. Arama sayfasında wikipedia linki çıktı.
O linkte wikipedia başına 0 ekleyin.
Önceden bunu kullanıyordum. Çok daha yavaş ve her seferinde linki kurcalamak bir süre sonra sinir bozucu hale geliyor.
-
Opera iyi güzel de, Google'ın verdiği senkronizasyon yok ki... Push olsun, sekmeler olsun, şifreler olsun, Office Online olsun. İndirdim, kurulu duruyor lakin çok nadir kullanıyorum.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 16:13 
Süvariler

Şimdi bu Wikipedi Berat Albayrak In hacklenen elektronik posta kutusu yüzündenmi erişimi engellenmekte?

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 17:56 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Şimdi bu Wikipedi Berat Albayrak In hacklenen elektronik posta kutusu yüzündenmi erişimi engellenmekte?
Hayır. Sincar'a hava harekatından sonra Türkiye'yi IŞİD Terör Örgütü'e yardım etmekle suçladıkları için.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 18:24 
Süvariler

Hayır. Sincar'a hava harekatından sonra Türkiye'yi IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü'e yardım etmekle suçladıkları için.
Bu konuda ısrarla yapılan dezenformasyona sahip çıktıları; yanlış bilgiye müdahele etmek isteyen kullanıcıları ve moderatörleri, beraberlerindeki onaylanmış doğru bilgileri de engelledikleri için erişime kapatıldılar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 18:35 
Üye

Alıntı:
Neden 4 yıllık üniversite bitirip PÖH olmak istiyorsun ki, PÖH lise mezunu da oluyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 18:42 
Süvariler

Çağ Ocağında çalışan Jeoloji Mühendisi bilirim...

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 21:48 
Üye
Kullanıcı avatarı

Çağ Ocağında çalışan Jeoloji Mühendisi bilirim...
Hiçbir yerde çalışamayan Atom Mühendisi bilirim.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 22:12 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Atom Mühendisi ne oluyor üstadım? Atom enerjisi mühendisliğini ( Hacettepe / NEM ) duydum ama bunu duymamıştım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 22:15 
Üye
Kullanıcı avatarı

Atom Mühendisi ne oluyor üstadım? Atom enerjisi mühendisliğini ( Hacettepe / NEM ) duydum ama bunu duymamıştım.
Doğru telaffuzu NEM, ağız alışkanlığı işte.

Resim

En son Moon&star tarafından 11 Ağu 2017, 22:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 22:22 
Üye

Alıntı:
Hayır. Sincar'a hava harekatından sonra Türkiye'yi IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü'e yardım etmekle suçladıkları için.
İşin saçma tarafı biz hariç herkese bu böyle yazıyor hala :D Rahatça girip içerikleri de düzenleyemiyoruz artık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 22:25 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

NEM mezunlarının işşizliği gayet normal. Memlekette nükleer santral yada nükleer reaksiyon ile ilgili işletme yada tesis yok.

Olan ülkelerde kendi vatandaşı olmayan mühendisleri pek çalıştırmak istemiyor. Hele Türkiye'den birilerini.

Yapabileceğiniz bir kaç iş kalıyor. Ya akademik kariyer yada eskiden olsa ÖSS öğrencilerine dersanelerde fizik dersi falan. Oda kalmadı ya.

Yurt dışı için denklik problemleri var. Belki denklikte bir mesafe kat edilmiştir.

Zaten bölüm pek az mezun veriyordu. 90 larda 20-25 kişi alınıyordu .En fazla 10 tanesi 3 sınıfa ulaşır senede fazla 3-4 mezun verirdi.

Okuldayken NEM den 2 kişi tanırdım. Alakasız işler yaptıklarını duydum. Bir yurdum trajedisi. Diplomasız CB, diplomalı NEM işsizleri.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 22:47 
Üye
Kullanıcı avatarı

"İmamhatip mezunu olupta CB. olan tanırım."

Birde adamın çocukluğunu araştırınca neler çıkıyor. Meğerse baştan ofsaytmış.

NEM konusuna dönersek, evet ülkede nükleer santral olmadığı için işsiz kalıyorlar. Fakat NEM in tek görevi santral işletmek değil. Nükleer enerjinin, kullanılan elementlerin ve reaktörlerin çeşitli dalları yöntemleri var. Evet şuan bir santralimiz yok ama en kötü arge yaptırırsın bilgi birikimin olur yada fizik gibi başka dallarda bu adamların etinden sütünden her türlü faydalanırsın. Bildiğim kadarı ile NEM fiziğin üst dalı kategorisine giriyor. Mekanik, dinamik, statik, mukavemet gibi fiziğin alt dalları olan ve aşırı beyin yakan dersleri görmüş biri olarak benim gördüğüm ders bunların çeyreği etmez. Uzun lafın kısası bu tür eğitim görmüş, nadir mezun çıkaran bölümü tamamlamış insanların işsiz kalmasının benim gözümde hiçbir mantıklı açıklaması yok.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 23:01 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Müfredatlarını tam bilmiyorum. Ama o kadar ağır değil dediğini hatırlıyorum. Yurt arkadaşlığımız olduğu için çok uzun sohbetlerimiz oldu.

Esas konuları enerji üretimi. Fizik vada nükleer fizik çok daha geniş bir yelpaze. Bu alan içinde enerji üretimine yöneliyorlar. Nispeten daha sınırlı bir fizik ve kimya ile uğraşıyorlar.

Temelde reaktör tasarımları, isletmeciliği, yakıt tasarımları ve reaksiyonları, bunların eldeleri, yakıt üretimi, kullanımı, atık yönetimi makine ve malzeme gibi konulara daha çok yöneliyorlar.

Kolay bir bölüm mü? Asla değil. Ortalama ders kitapları 300 sayfa falandı. Hatta üzerindedir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 23:34 
Üye
Kullanıcı avatarı

Ekşide yine TSK'ya saldırmaya çalışanlar çıkmış.
https://eksisozluk.com/entry/70108621
Sözlük yazarı varsa aranızda bir toplu operasyon yapalım mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 23:47 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Direkt hiddetleneceğinize bir kısa okuyun. Adamın meramı nedir, ne demeye çalışıyor; bir bakın.

Cigavara yersiz konuşur, çok bilmiştir; biraz da salaktır lakin aynı zamanda Atsızcı bir MHP'lidir, kendince vatanseverdir. Bilgi diye verdikleri saçmalıklar dışında düşüncesi ve yazının girişi ile sonucu yanlış değil, hepimizin bildiği gerçeklerden ve geçmiş olaylardan oluşuyor.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 23:52 
Üye
Kullanıcı avatarı

Hocam açık konuşmak gerekirse el-bab operasyonu btö'yü güçlendirmiştir sözünden sonrasını ciddiye almadım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2017, 00:25 
Süvariler

Alıntı:
Hocam açık konuşmak gerekirse el-bab operasyonu btö'yü güçlendirmiştir sözünden sonrasını ciddiye almadım.
TSK ya saldırı görmedim, ama bircoğumuzun düşüncelerini yazmış, hatta ben yazılanların hepsini zaman içinde bu sitede yazmışımdır.
Hukümet şerefli TSK mensublarını zindanda çürütürken bu olanların kumpas olduğunu o zamandan beride birçok kez verdiğiniz adreste konu olduğu gibi buradada yazılmışdır, ah pardon o zamanlar devleti bugünkü siyasiler değilde parlel yapı yönetiyordu değilmi. .... tab canım bundan dolayı Hukümet neden sorumlu olsunki. ....hep bu muhalefetin işi ha.

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2017, 03:48 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
TSK ya saldırı görmedim, ama bircoğumuzun düşüncelerini yazmış, hatta ben yazılanların hepsini zaman içinde bu sitede yazmışımdır.
Hukümet şerefli TSK mensublarını zindanda çürütürken bu olanların kumpas olduğunu o zamandan beride birçok kez verdiğiniz adreste konu olduğu gibi buradada yazılmışdır, ah pardon o zamanlar devleti bugünkü siyasiler değilde parlel yapı yönetiyordu değilmi. .... tab canım bundan dolayı Hukümet neden sorumlu olsunki. ....hep bu muhalefetin işi ha.
Mesajıma öyle bir cevap vermişsiniz ki iq'su iki haneli ak papağanlardanmışım gibi bir imada bulunmuşsunuz.
İnanın bunlara gerek yok.

Ergenekon'dur, Balyoz'dur buralarda çok yanlış durumlar var. Biatın liyakate uzun zamandır tercih edildiği, hatta layıklara zulmedildiği de bir gerçek. Şu açılım denilen gaflete değinmeyeceğim bile. Zaten bunları görebilmek için çok zeki bir insan olmaya da gerek yok.Ancak bir yanlışı kabul ettirmek için doksan dokuz doğru söyleme stratejisi yoluyla propagandaya da artık karnım tok. Bu temelde görüşümün arkasındayım. Al-bab operasyonu btö'yü güçlendirmiştir diyen bir kişi ciddiye alınmamalıdır. Yazının başlığı ise ayrıca sakat.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2017, 09:19 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunmaz yazısı.

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 19362 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1370 371 372 373 374388 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: KILIÇ, WERTİGO ve 12 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: