TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 17 Ara 2017, 14:51

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 19594 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1369 370 371 372 373392 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Sohbet
MesajGönderilme zamanı: 21 Tem 2017, 20:42 
Akıncılar

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Fiziki koşullar bir yana, o kişiye göre iyidir kötüdür, ama "rahat" askerlik insanı yeterce meşgul edecek ancak berbat etmeyecek meşgalesi olabilendir. Bir şeylerle meşgul olabilen, üretebilen adam askerde rahat olur. Geçer gider. Fiziksel zorluğa iki haftada alışılır, kötü yemek epey moral bozar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Tem 2017, 22:31 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

HDS hocam yedek subay ve komando olmak istedim lakin nasip değilmiş olmadı. Fiziksel olarak herhangi bir rahatlık aramıyorum tam tersine kısa döneme "6 ay yatılı spor salonu" gibi bakıyordum ama şimdi istihkam, hizmet bölüğü ve ordu seviyesinde bir yere düşünce kalabalıktan yana ve biraz daha askerlikten uzak işlerle meşgul olacak gibi hissetmeye başladım. Yemekler kir pis falan sıkıntı değil yoksa.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Tem 2017, 23:15 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Hayırlısı olsun. Bende istihkam çavuştum. Güzel keyifli sınıftır istihkam. Konusu muazzam çok geniştir. Askeri mevzuya meyilli iseniz en çok zevk alacağınız bir sınıftır.

Tanktan sonraki en geniş konuya istihkam sahiptir kara sınıfları içinde. Mayın, tahrip, yol, köprü, yüzücü köprü, inşaat, tuzaklama ,ÇEM. Gayet muharip sınıftır. Hatta nizami harpte mızrağın ucudur. O yüzden taburların adı istihkam savaş taburlarıdır.

O bölgeye çok yakın bir yerde yaptım ama yıllar yıllar önce. Malesef hakkı verilmemiş bir askerlik oldu.

Gerçi kısa dönem. Muhtemelen kayda değer bir eğitim olmayacak. Belki AT/AP tipi mayınları görürsünüz. Yaz dönemi bittiği için tatbikat görme şansınız bir miktar az. Keyifli bir askerlik ve hayır tezkereler dilerim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Tem 2017, 23:19 
Akıncılar

HDS hocam yedek subay ve komando olmak istedim lakin nasip değilmiş olmadı. Fiziksel olarak herhangi bir rahatlık aramıyorum tam tersine kısa döneme "6 ay yatılı spor salonu" gibi bakıyordum ama şimdi istihkam, hizmet bölüğü ve ordu seviyesinde bir yere düşünce kalabalıktan yana ve biraz daha askerlikten uzak işlerle meşgul olacak gibi hissetmeye başladım. Yemekler kir pis falan sıkıntı değil yoksa.
İstihkamcılar bu umutları boşa çıkarmaz Hocam. ;)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2017, 01:27 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Otobüste askerleri darp edenler hakkında karar verilmiş, 7 kişi tutuklanmış, 2 kişi serbest kalmış Link

Adliyeye getirilirken zanlıların yakınları bunlar vatan evladı, vatan için canını verir diye slogan atmışlar, daha sonra jandarma ile kavga evip bir subayı yaralamışlar, bununla da kalmamış ilçe jandarma komutanının kolunu çıkartmışlar, bu neyin sevgisi nasıl vatan sevmek,

Oradaki olaya karışan herkesi toplayıp neden işlem yapmazlar anlaşılır gibi değil,

Bir insan nasıl askere saldırabilir, vatan hainliğinden yargılanması lazım askere saldıran kişilerin, bu kadarda olmaz artık, adliye önünde zaten komutana, jandarmaya, subaya saldıranlar direk idamlık benim gözümde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2017, 13:27 
Süvariler

Askerine el uzatanlarin elleri kirilsin, Allahin laneti de üzerlerine olsun.

Dayagi yemesine ragmen kendilerini korumayan Askerlerimiz, kendilerini korumamakla iyi etmisler. Aksi halde"Asker sivilleri dövdü" de diyebilirlerdi.

Tanidiklarina yardima gelen (hayasizlar) Askeri dövmekle kalmamis, daha sonra Askeri dövenler Jandarma tarafindan Adliyeye götürülürken de baska bir gurubun saldirisina ugramis. Jandarma komutaninin kolu cikmis, darp edilmis.

Kim bu Askere dayilik yapanlar? (Ellerinden kimlikleri alina, yurt disina sürüle!) Bunlar mi Vatan icin canlarini feda edecekler?..

Bu isin müsebbibi Askerlerimizi itibarsiz hale getirmek icin olmadik iftiralar yapanlardir.

Camur bu, tutmasa da izi kaliyor.

Askerin zedelenen Onurunu tamir etme sorumlulugu olan yönetim sadece "cok safmisiz" demekten öteye baska birsey yapti mi? Bu gibi durumlarda Resmi bir Devlet Merasimi ile "iade-i itibar" yapilir.

Kücücük bir örnek Almanyadan: Vaktiyle Alman Ordusunda Schmückle diye bir General, (Gay) larin ziyaret ettigi bir lokalde görünmüs, bu yüzden bu Generalin Ordu ile irtibati kesildi. Sonradan lokalde görülen kisinin o, olmadigi söylenerek, resmi bir merasim ile (iade-i itibari) yapildi..

Ayrica Askerin sahibi olan Milletimizden de "büyük bir Özür" dilenmesini beklerdim.

Görülüyor ki, atilan camurlarin izi kalmis!

Helal olsun, O (bir tek) bacimiza, Askerini korumak icin gögsünü siper etmis.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2017, 14:13 
Üye

Zorunlu askerliğin kökten kaldırılması lazım. Askerliğin diğer başka tüm kazanımlarını reddediyorum. 80 milyon nüfuslu bir ülkede asker kıtlığı endişesi varmış gibi zorunlu askerlik saçmalığı bitsin. Zorunlu askerlik sadece savaş zamanı olsa anlarım..
80 milyon nüfustan, 2.5 milyon kalıcı memur, 10 milyon kalıcı işçi çıkartabiliyoruz ama geçtim 1 milyonu (olması gerektiğini düşündüğüm), 500 bin kalıcı asker çıkartamıyoruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2017, 14:25 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Rahmetli Levent Kırca görse skeç yapmaya da gerek duymaz, güler geçerdi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turk ... lindi.html

Kripto fetöcülere de bak sen, kampüste el ele tutuşarak, şort giyerek, motor sürerek terör örgütü propagandası yapıyorlar.

15 liralık bu tişörtü alıp giyersen fetöcüsün. Lakin bunlar değil? Lan?!

https://www.youtube.com/watch?v=XXmTQLy75L4

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2017, 14:55 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler sayın Moon&star.

Hangi okulu bitirdiniz bilmiyorum.Ama genelde yedek subaylık beden eğitimi mezunlarına çıkıyo.Şimdiye kadar istemedikleri halde pek çok arkadaşıma çıktı. :P

SAVAŞ BARIŞTIR
ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
BİLGİSİZLİK KUVVETTİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2017, 15:58 
Üye

Alıntı:
Bu karara imza atanlar tam hıyanet işlemekteler, sn Sanchez'in de dediği gibi en büyük tehlike 100 sene önce olduğu gibi bugünde 100 sene sonrada bu oluşumlar olmuştur.

Hangi aklı selim ile kimse mi ses çıkartmaz? kimse mi karşı çıkıp engelleyemez? bu kadar mı körü körüne insanlar bu ülkenin düşmanı olabilir? anlaşılır gibi değil, cidden artık her geçen gün biraz daha yaşanmayacak bir ülke olma yolunda emin adımlar ile ilerliyoruz.
Ha diyanet, ha MEB ne farkeder. İsterse DSİ baksın. Zihniyet her kurumda aynı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2017, 16:00 
Üye

Sabanci - Boyner - Koc ufak ufak hisseleri elden cikariyorlar :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2017, 16:59 
Süvariler

USS Gerald R. Ford (CVN 78) Commissioning Ceremony

İnternet Explorer ile:

https://livestream.com/accounts/1506344/events/7612093

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2017, 21:32 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Resim

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2017, 22:46 
Üye

Boşuna çabalayıp debeleniyoruz. Bu ülkenin refaha çıkacağına dair umutlarım gün gün tükeniyor.
Alıntı:
"Cihat" konusunun 9’uncu sınıflara verilecek Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi müfredat taslağına girmesini değerlendiren TBMM Milli Eğitim Komisyonu'nun AK Partili üyesi Ahmet Hamdi Çamlı, "Cihat bilmeyen çocuğa matematik öğretmenin faydası yok" dedi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2017, 22:21 
Süvariler

Anlaşılan Kudüste kurulan üç dört metal dedektörü Türk hukümeti ve Milleti için Vatan toprağından çok daha önemli !

Lozan’ın yıldönümünde Yunan tahriki
Yunan Cumhurbaşkanı Pavlopulos, Lozan Antlaşması’nın 94’üncü Yıldönümü’nden bir hafta önce yanına Savunma Bakanı Kammenos ve Genelkurmay Başkanı Apostolakis’i alıp işgal altındaki Türk adalarında boy gösterdi. Hava sahamızı ihlal eden Pavlopulos “Bu adalar Avrupa’nın sınırı” dedi

http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/loz ... i-1943491/

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2017, 23:08 
Süvariler

Anlamadigim ve kabullenemedigim, bizimkilerin Yunanin tahrik ve ihlallerine karsi takindiklari sessiz tavirlari. Her konuda esip gürlüyorsunuz, Yunana grelince "cit yok!".

Lozana göre bize kalan ada ve kayaciklar belli ayrica bircok adaninda ismi Türkce olarak Amerika ve Ingilizlerin Harita üzerindeki kayitlarinda da mevcut.
Diyelim, bazilari tartismaya acik, Ha, o vakit, "dur bakalim hele!, bunlarin kime ait olup-olmadiginin tartismasini yapalim ve karsilikli saygi ve Hakkaniyet icinde bu isi aramizda halledelim." demek gerekmez mi?

Yunan babasinin mali gibi burnumuzun dibindeki adalari birbiri ardindan isgal ediyor, sesiniz cikmiyor. Kusura bakmayin ama bu Milletin cikarindan yana neden sessiz kaliyorsunuz? Bunu anlamak mümkün degil, yoksa gücenirler, "iyi komsuluk iliskilerimiz bozulur" diye mi endise ediyorsunuz?

Adam geliyor, burnunuzun dibinde Sirtaki tepiyor, üstelik Avrupalilarida misafir ediyor ve bize karsi kadehte toksturuyorlar. Ben kendi nefsimce bu durumu kabullenmem söz konusu olamaz.

Yetkililer, Milleti bir aydinlatsa da Milletimiz neyin ne oldugunu bilse kötü mü oluir? Biz Vatanseverler bu tavri gercekten anlayamiyoruz. Muhalefet ortalarda yok!.

Kilicdaroglu nerede?
Bahceliyi de gecelim gitsin!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2017, 19:00 
Süvariler

CIA ajanı diye söylentileri geçen merve kabakçı Büyük Elçi olarak atanmış.... Şaşırdım kaldım

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2017, 19:20 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ülkeye motosikleti sevdiren adam "Altın Elbiseli Adam" Barkın Bayoğlu'nu dün sabah kaybettik.

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2017, 20:36 
Üye

Allah rahmet eylesin. Yolu ışık olsun. Motorsiklet fuarında tanışma fırsatım oldu kendisi ile. Çok bilgili bir insandı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2017, 23:02 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Henüz tamamını okuma fırsatını bulabildim. 15 yıldır bu memleketin üzerine çöken çetecilere karşı bir gün bile susmadık. Bağırmaya devam edeceğiz. Yıllar boyunca el ele tutuştuklarıyla beraber onlar da aynı deliğe kaçacaklar.

Bunlarla savaşımız daha bitmedi. Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet!

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turk ... tiyor.html

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Tem 2017, 01:36 
Süvariler

Eveet fasülyenin faydalarına gelmeye başladık...

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Tem 2017, 13:43 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Darbe çığırtkanlarından midem bulanıyor artık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Tem 2017, 14:49 
Üye

Selamlar. Bana gerçek kurt dişi lazım, İnternet ortamında pek sağlam kaynak bulamadım. Nereden temin edebileceğimi bilen arkadaş var mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Tem 2017, 16:10 
Üye

Selamlar. Bana gerçek kurt dişi lazım, İnternet ortamında pek sağlam kaynak bulamadım. Nereden temin edebileceğimi bilen arkadaş var mı?
Genelde avcılığı yasak olan türlerin diş, post gibi parçalarının satış işlerini kaçak avcılar yapar. Aman derim bir kurt dişi edineceğim diye kaçakçılara para kaptırmayınız....

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Tem 2017, 16:13 
Üye

Darbe çığırtkanlarından midem bulanıyor artık.
Aynı tartışma programı aynı konuklar 55. kere 2. darbe tehlikesi var mı başlığı tartışılıyor ve aynı cümleleri söyleyip duruyorlar. Resmen birileri gündemde tutup halkın gözünü korkutmak ve madura yatmak istiyor...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Tem 2017, 16:18 
Üye

"Kendileri hiçte iyi olmayanlar, gerçekleştirdikleri kötü eylemlerden kendileri için gerekli olanı sağladıktan sonra, içleri gayet rahat, işe biraz iyilik ve dürüstlük karıştırmaktan hoşlanırlar. Bir karşılık veriyor, vicdanlarını temizliyorlarmış gibi. Üstelik bu korkunç kötülüklere alet ettikleri kimseler kendilerini suçluyormuş gibi gelir onlara. Yok olmalarını isterler ki bu yüz karası işlerin delili, tanıklığı silinsin gitsin.."

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2017, 00:48 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2017, 02:27 
Üye

Küresel sıcaklıkla paralel olarak artan deniz suyu sıcaklıkları, atmosfere öncesinden daha fazla su buharı pompalıyor. İstanbul'a son 10 günde 2. bir üst seviye soğuğu ugradı. Dun Istanbul'da yer seviyesi ile 5000 metrelik yükselti arasındanki sıcaklık farkı 40 dereceyi aşıyordu. Atmosferin alt ve ust seviyeleri arasındaki bu siddetli dengesizlik/kararsızlik "dowburst" denilen meteorolojik bir hadiseyi meydane getirmistir. Geçmis olsun tekrar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2017, 10:49 
Üye

Alıntı:
Küresel sıcaklıkla paralel olarak artan deniz suyu sıcaklıkları, atmosfere öncesinden daha fazla su buharı pompalıyor. İstanbul'a son 10 günde 2. bir üst seviye soğuğu ugradı. Dun Istanbul'da yer seviyesi ile 5000 metrelik yükselti arasındanki sıcaklık farkı 40 dereceyi aşıyordu. Atmosferin alt ve ust seviyeleri arasındaki bu siddetli dengesizlik/kararsızlik "dowburst" denilen meteorolojik bir hadiseyi meydane getirmistir. Geçmis olsun tekrar.
Hocam küresel ısınma artarak devam ettiğine göre önümüzdeki yıllar daha beterlerini yaşarız gibi geliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2017, 11:39 
Üye

Hocam küresel ısınma artarak devam ettiğine göre önümüzdeki yıllar daha beterlerini yaşarız gibi geliyor.
Evet, küresel Dunya sıcaklığı artıyor, üstelik bu yıl Pasifik Okyanusu'nda El Nino adlı sıcak dönemde baslıyor. Küresel ısınma Akdeniz Havzası'nda kendini cok daha fazla hissetirmekte. Tüm Akdeniz'de ortalamalardan yüksek deniz suyu sıcakliklari var ve herhangi bir kuzeyli serin hava Akdeniz Havzasina sokuldugu an ciddi fırtınalar( hortum, dolu, downburst, supercell) olusabiliyor. Bu fırtinalar eskiden de olusmuyor muydu diye akıllara bir soru gelebilir. Evet eskiden de olusuyordu ama cok daha nadirdi ve bu kadar güçlu değillerdi.

Örnegin yaklasık 3 gun once Almanya'dan Apenin Yarimadasi'na inen serin hava Italya'da ciddi dolu firtinası ve hortumlar olusturdu sonraki gun Sicilya ve Balkanlar ve nihayet dun sabahtan itibaren Kuzey Ege ve Trakya'dan İstanbul'a uzan kesimde, birlesik fırtina hatlari ve super hucreli fırtınalar olusturdu. Dun istanbul'daki hadise bir superhucreli firtinaydi bu firtınalar genelde K. Amerika'nin ic kisimlarindaki duzluklerde sıklikla gorulur.

Istanbul ve diger sehirlerimiz bu firtinalari tekrar yasayacak. Ancak sehirlerimiz ne yazık ki buna hazir degil. Sehirlerimizle ilgi bircok sey yazmak yerine tek bir cumle kurmayı yeterli göruyorum. Bir sekilde yağmur sularini topraga kavusturmaliyız aksi durum bir afete donusur.

Bu arada Tuzla Pendik civarinda bu sabah bir hortum olusmus.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2017, 11:55 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Pakistan Başbakanı Şerif görevden alındıAnayasa Mahkemesi, Panama belgelerinde aile üyelerinin ismi bulunan Başbakan Şerif'in ömür boyu siyasetten men edilmesine karar verdi. Tüm aileye yolsuzluk davası açılacak. Yüksek mahkemenin görevden aldığı bir başka isim, Maliye Bakanı İshak Dar oldu.

Kaynak: https://www.google.com.tr/amp/m.milliye ... a-2492508/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2017, 21:20 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Burası savunma sanayi forumu, din tartışma platformu değil. Nerede olduğunuzu idrak edin ve buna uygun davranın.

Bu tutum aynı devam ederse ikinci bir uyarı gelmeyecek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2017, 00:15 
Süvariler

Yarın direksiyon sınavım var tavsiyesi olan varsa alabilirim.
Normalde araç kullanan biriyim ama sınavda çok gereksiz şeylere dikkat ettikleri için şüpheliyim açıkçası.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2017, 00:33 
Üye
Kullanıcı avatarı

Normalde araç kullanan biriyim ama sınavda çok gereksiz şeylere dikkat ettikleri için şüpheliyim açıkçası.

Bu yardımcı olur herhalde. Benim zamanımda(2011 yılında) bu kadar ayrıntı yoktu.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2017, 02:19 
Süvariler

Rahat ol üstat. Araçtaki hocalarla sohbet et gayet sakince. Benim şansıma muhabetşinas çıkmışlardı da park faslında değnekçilik yapmıştı bir tanesi. :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2017, 09:49 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Elalem ve ibreti alem

Eminim hatırlarsınız, 2009'da İstanbul'a yağmur yağdı, 31 kişi boğularak can verdi, asrın liderimiz “derenin intikamı” dedi, Kadir Topbaş daha bilimsel bi izahatta bulundu, “sprey gazları ozonu deliyor, buzullar eriyor, bu yağışlar ondan” dedi.
*
(Manhattan feribotu süratini ayarlayamadı, iskeleye çarptı. 60 yolcu yaralandı, 129 yolcu New York Belediyesi'ni mahkemeye verdi. Omuriliği zedelenen, felç olan biri, 23 milyon dolar tazminat kazandı. Şimdilik toplam 52 milyon dolar tazminat ödendi, 42 dava sürüyor.)
*
Ankara'ya yağmur yağdı, denizi olmayan şehirde dalgıçlar insan çıkardı, Melih Gökçek vatandaşa tavsiyede bulundu, “sele uykuda yakalanmayın, üst kat komşunuzda kalın” dedi.
*
(Boston belediyesi, evinin önünde biriken karları temizlemediği için, ABD dışişleri bakanı John Kerry'ye para cezası kesti. ABD'de her kış milyonlarca dolarlık “buzda kaydım düştüm, kalçamı kırdım, bunun sorumlusu önlem almayan yetkililerdir” davası açılıyor.)
*
Balkan harbinden kalma ilkel vagonları “hızlı tren” yaptılar, ilk virajda 41 kişi sizlere ömür… TCDD genel müdürvekili “her şey Allah'tan” dedi. Akp milletvekili “kem gözlerin nazarı” dedi. Asrın liderimiz “bu bölgede 1950'den beri kaza oluyor” dedi. Binali bey ulaştırma bakanıydı, “niye istifa edeyim, treni ben mi kullanıyorum” dedi.
*
(Asfalttaki çukurlar nedeniyle Londra belediyesine açılan dava sayısında yüzde 40 artış oldu. Aracı zarar gören mahkemeye gidiyor.)
*
Boğaz köprülerindeki tamirat İstanbul trafiğini felç etti, karayolları genel müdürü çözüm önerisinde bulundu, “tatil imkanı olan İstanbullular İstanbul'u terkederse, İstanbullular rahat eder” dedi.
*
(Düsseldorf belediyesi, metro inşaatının gürültüsü ve görüntü kirliliği nedeniyle çevredeki 150 esnafa bir milyon euro tazminat ödedi.)
*
Soma'da 301 madencimiz katledildi, “fıtrat” denildi.
*
(Florida'da bir kadın Starbucks'tan kahve aldı, bardağın kapağı çıktı, kadının eli yandı, 100 bin dolar tazminat ödendi. Mahkeme “15 bin dolar tedavi masrafı için, 85 bin dolar yaşadığı acı için” dedi.)
*
Memleketi keneler sardı, Kırım Kongo kanamalı ateşinden ölen ölene… Sağlık bakanımız “pantolon paçalarını çoraba sokun” dedi.
*
(Malaga belediyesi, yoğun trafik nedeniyle kilisedeki düğününe bir saat geç kalan geline, üç bin euro manevi tazminat ödedi.)
*
Söndürmeyi beceremediler, Antalya Manavgat bir hafta yandı kardeşim, şehir büyüklüğünde alan kül oldu. Orman genel müdür yardımcısı “tek iyi tarafı ormanlarımızda kene kalmadı” dedi.
*
(Madrid belediyesi, bir apartman inşaatının gürültüsünden rahatsız olan komşu apartmanlara, daha az gürültü çıkaran makineler kullanılmadığı ve yeterli denetim yapılmadığı için 10 bin euro tazminat ödedi.)
*
Afrika uçuşlarında yeterli önlem alınmadığı için Ebola virüsünün Türkiye'ye bulaştığı ortaya çıktı, THY genel müdürü yüreğimize su serpti, “Ebola aslında göründüğü kadar kötü bir şey değil, Allah göstermesin bulaşınca öldürüyor” dedi.
*
(Japonya'nın Okinawa şehrinde yaşayanlar, şehirdeki Amerikan hava üssünün gürültüsü nedeniyle dava açtı, uçakların ses seviyesi yüzünden “sabır sınırının aşıldığı” gerekçesiyle, 22 bin kişiye 268 milyon dolar tazminat ödendi.)
*
Tuzla tersanesinde kurtarma filikasını kum torbaları yerine işçileri oturtarak denediler, işçileri filikaya doldurup tankerin arkasından denize attılar, üçü boğuldu. “Filika Çin malıydı, camı kırıldı, Çinlilerin hatası” dediler.
İş kazalarında, işçi ölümlerinde “dünya rekoru” kırdık, ekonomi bakanı “iş kazaları medeniyet göstergesidir” dedi.
Yandaş müteahhitin inşaatında asansör çakıldı, 10 işçi pisi pisine hayatını kaybetti, Ahmet Kiziroğlu “şehit hükmündedirler” dedi.
*
(Taaa 1931 senesinde yapılan 102 katlı 381 metre yüksekliğindeki 74 asansörlü Empire State gökdeleninde kaç işçi öldü biliyor musunuz? Beş işçi öldü. Bina üç katı büyüklüğünde, çalışan işçi sayısı dört katı, taaa 83 sene önceki teknik imkanlar, can kaybı yarı yarıya azdı. Taaa 1887 senesinde üç bin işçi tarafından inşa edilen 300 metre yüksekliğindeki Eyfel Kulesi'nde kaç işçi hayatını kaybetti biliyor musunuz? Sıfır… Ölen işçi olmadı. Eyfel Kulesi her yedi senede bir boyanır, her defasında 60 ton boya, bin 500 fırça, beş bin zımpara kağıdı, bin 500 işçi tulumu tüketilir. 130 senedir boyanıyor, 130 senedir kaç işçi hayatını kaybetti? Sıfır… Ölen işçi olmadı. İstiklal Savaşı'nda, İnönü, Sakarya, Büyük Taarruz, 10 bin 500 şehit verdik. Akp döneminde ihmaller ve sorumsuzluklar yüzünden pisi pisine hayatını kaybeden işçi sayısı, şimdilik 15 binden fazla.)
*
“Nükleer santral patlarsa ne olacak” diye sordular, asrın liderimiz “ha nükleer santral kurmuşsun, ha evine mutfak tüpü bağlatmışsın, riski aynı” dedi. Enerji bakanı daha şık izah etti, “ABD'de yapılan araştırmaya göre, bekarların ölüm oranı nükleer santral kazalarında ölenlerden daha yüksek, bekarlık nükleer santrallardan daha tehlikeli” dedi.
*
(ABD'de iki yıl içinde üç ayrı evde üç çocuğun üzerine şifonyer devrildi, çocuklar öldü, şifonyerlerin üreticisi olan İsveçli İkea firması, çocukların ailelerine 50 milyon dolar tazminat ödedi.)
*
Deprem oldu, Van Erciş yerlebir oldu, arama kurtarmada yetersiz kalındı, insanlarımız enkaz altında bağıra bağıra can verdi. “Yabancı ülkelerden gelen kurtarma ekiplerini niye kabul etmedik” diye sordular… Beşir Atalay “kendi potansiyelimizi görmek istedik” dedi.
İlkokullarda süt dağıttılar, onbinlerce çocuk hastanelik oldu, milli eğitim bakanı “zehirlenme değil, süte karşı hassasiyet” dedi, Bülent Arınç “çocuklar aşırı dozdan rahatsızlanmış olabilir” dedi, Diyarbakır valisi “sütten değil, psikolojik” dedi, Sivas valisi “zehirlenme değil, süt biraz bozuk” dedi, Konya valisi “zehirlenmediler, etkilendiler” dedi, Edirne valisi “açlıktan mideleri bulanmıştır” dedi.
Ankara'da su sıkıntısı başgösterdi, Melih Gökçek “Ankaralılar tatile çıksın, annelerini babalarını ziyaret etsinler, biraz rahatlarız” dedi.
Emeklilerin PTT'deki maaş kuyrukları çileye döndü, kuyrukta ölenler oldu, PTT genel müdürü “maaş kuyrukları emeklilerimiz için sosyal aktivite, kendi yaşıtlarını görüyorlar, kuyrukta sohbet ediyorlar” dedi.
Ankara'da belediye otobüsü durağa daldı, 12 insanımız öldü, sağlık bakanı “fren boşalması” dedi.
*
(Stuttgart tren garının yenilenmesi projesi, protesto gösterilerine sebep oldu, polis kalabalığa müdahale etti, TOMA benzeri araçtan sıkılan tazyikli suyla gözünden yaralanan protestocu 120 bin euro tazminat aldı.)
*
Cephanelik patladı, 25 şehit verdik, orman bakanı “Hindistan'da Pakistan'da olur böyle şeyler” dedi.
Türkiye'de Suriye'den fazla canlı bomba patladı, özellikle 2015 senesinde bombayla öldürülen sivil sayısı bir önceki seneye göre yüzde 7 bin 600 oranında arttı.
“Canlı bombaları niye yakalayamıyorsunuz” diye sordular… Ahmet Kiziroğlu “hepsinin tek tek isim listesi elimizde ama, eylem yapmadan tutuklayamayız, Türkiye sebepsiz yere insanların tutuklanabileceği bir ülke değil” dedi.
Kilis'te 22 kişi öldü, Kilis valisi toplumu bilgilendirdi, “bu roketlerin buraya düşüyor olması eleştiriliyor, tabii ki düşecek, havada mı kalacak, yerçekimi var” dedi.
*
(11 Eylül'de ikiz kuleler yıkıldı. Yaklaşık 10 bin kişi “saldırı sırasında o bölgede çalışıyordum, kül, duman ve zehirli gazlar nedeniyle sağlığımı kaybettim” diyerek dava açtı. New York belediyesi toplam 657 milyon dolar tazminat ödedi.)
*
Haydarpaşa Garı meşale gibi yandı, “kaynaktan” dediler.
Karaköy iskelesi battı, “lodostan” dediler.
İstanbul'da fabrika havaya uçtu, 20 insanımız daha gitti. İşyeri ruhsatsızdı, işçiler sigortasızdı, vergi kaçaktı, elektrik araklamaydı, bina çürüktü, “neden patladı” diye sordular, İstanbul valisi “fabrikanın kazanından” dedi.
Ankara'da yılbaşı gecesi üniversite öğrencisi yedi gencimiz doğalgazdan can verdi, başkent doğalgaz şirketinin genel müdürü “biliyorsunuz bugün cuma namazı var, fazla soru almayalım, müsaadenizi isteyeceğiz” dedi.
Konya'da tarikat yurdu patladı, 17 kız çocuğumuz öldü, “tüpten” dediler.
Adana'da tarikat yurdu yandı, 11 kız çocuğumuz öldü, “kapı sıkışmış” dediler.
*
(Londra'da geçen ay gökdelende yangın çıktı, 80 kişi hayatını kaybetti, mahkeme devam ediyor, Kensington&Chelsea belediyesinin 50 milyon sterlin tazminat ödemesi bekleniyor.)
*
İstanbul büyükşehir belediyesinin bir yıllık bütçesi ne kadar biliyor musunuz?
11 milyar dolar!
1994'ten beri bu zihniyet yönetiyor.
253 milyar dolar eder!
*

Belediyecilik bizim işimiz” diyen arkadaşların 253 milyar dolar harcadığı İstanbul'a bakıyoruz… İnsanlar sokaklarda yüzüyor, belediye otobüsleri duba olmuş, tramvay denizaltı olmadığı için gidemiyor, metro kaba dalgalı, Avrasya tüneli akvaryum.
*
Elalem Mars'ta su buldu.
Biz layığımızı bulduk.

Yılmaz Özdil

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2017, 13:11 
Üye
Kullanıcı avatarı

Allah akıl dağıtırken, bunlar şemsiye tutmuş. Ya da bünyeleri kaldırmıyor, vücutları dışlıyor beyinlerini. Bu yaptıkları açıklamaların başka bir izahı yok. Hitap ettikleri kitle ise onlardan bin beter. Deveye diken insana .... hesabı, her seferinde daha bir şevkle bağlanıyorlar .... kılı oldukları adama.

Tamam, alıştık artık tazminat beklemiyoruz, onursuz insanlardan istifa gibi bir onurlu davranışta beklemiyoruz artık. Fakat şu saçma sapan, beyin yoksunu açıklamalarınız yerine bari adam akıllı bir açıklama yapın, hatanızı kabul edin. Ateş zaten düştüğü yeri yakıyor, bu açıklamalarınızla insanları birde siz kahrediyorsunuz.

Yılmaz Özdil'e ayrıca teşekkürler. Son 10-15 yılın güzel bir özetini çıkarmış.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2017, 15:23 
Üye

Allah akıl dağıtırken, bunlar şemsiye tutmuş. Ya da bünyeleri kaldırmıyor, vücutları dışlıyor beyinlerini. Bu yaptıkları açıklamaların başka bir izahı yok. Hitap ettikleri kitle ise onlardan bin beter. Deveye diken insana .... hesabı, her seferinde daha bir şevkle bağlanıyorlar .... kılı oldukları adama.

Tamam, alıştık artık tazminat beklemiyoruz, onursuz insanlardan istifa gibi bir onurlu davranışta beklemiyoruz artık. Fakat şu saçma sapan, beyin yoksunu açıklamalarınız yerine bari adam akıllı bir açıklama yapın, hatanızı kabul edin. Ateş zaten düştüğü yeri yakıyor, bu açıklamalarınızla insanları birde siz kahrediyorsunuz.

Yılmaz Özdil'e ayrıca teşekkürler. Son 10-15 yılın güzel bir özetini çıkarmış.
Iyi de adamlar akilsiz degil ki, tam tersine son derece de akillilar. Ellerinde yaptiklari yanlis isleri kolayca ortmelerini saglayan bir metod var ve o metodu cok iyi kullaniyorlar. Bunu neredeyse bir sanat haline getirmisler.

Bu sayede hem para hem de siyasi guc kazaniyorlar, ustune bir de hayir duasi aliyorlar. Bundan iyisi Samda Emevi ca....yani kayisi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2017, 17:03 
Süvariler

İzlemenizi öneririm. Daha önce paylaşıldıysa kusura bakmayın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2017, 18:50 
Genel Yetkili

İstanbul'da veya başka bir yerde cadde üzeri belediyenin olduğu söylenen seyyar otoparkçılara para vermeden ayrılırsak, park ücreti ödemeyi ret edersek, hiç ödemezsek ne olur?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2017, 20:40 
Süvariler

Alıntı:
Sanırım geçtim :D

Tavsiye veren üyeler teşekkür ederim. Sakin kalmak olayın %90'ı.

Bu arada komisyon üyeleri çok acımasız, kendi sıramı beklerken 5 arabının en az 3'ü 2 dakika olmadan geri döndüler.
İyi bir şey mi kötü bir şey mi pek anlam veremiyorum açıkçası.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2017, 21:14 
Süvariler

Iyi de adamlar akilsiz degil ki, tam tersine son derece de akillilar. Ellerinde yaptiklari yanlis isleri kolayca ortmelerini saglayan bir metod var ve o metodu cok iyi kullaniyorlar. Bunu neredeyse bir sanat haline getirmisler.

Bu sayede hem para hem de siyasi guc kazaniyorlar, ustune bir de hayir duasi aliyorlar. Bundan iyisi Samda Emevi ca....yani kayisi.

Bahsettiğiniz yöntem şu olabilir mi?
https://www.youtube.com/watch?v=YRqkV5CIKN4&t=1s

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2017, 22:02 
Akıncılar

Geçenki İstanbul yağmurunda ön camı doludan çatlayan Atlas Jet uçağının kokpitten görüntüsü. Pilot Ukraynalı imiş.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2017, 03:09 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

İstanbul da yaşayan yazarlara. Çok yüksek derecede sıcak hava dalgası geliyormuş bu hafta.

Kaynak İTÜ'den Prof. Mikdat Kadıoğlu'nun Twitter hesabıdır.

Kuzeye "?" gidin diye tavsiyede bulunmuş. Hep İskandinavya taraflarına gitmek istemişimdir. Fiyordları ölmeden görsem iyi olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2017, 03:15 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

İstanbul'daki sıcak Antalya'dakileri güldürür çoğu zaman. Sakin olun ve klimaları açın. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2017, 06:00 
Üye

Bahsettiğiniz yöntem şu olabilir mi?
https://www.youtube.com/watch?v=YRqkV5CIKN4&t=1s
:)

Politikacilar da bir tur "shit test" uyguluyorlar millete. Eger halk yapmaya calistiklari asiriliklara onay veriyorsa o zaman bu yanlisa onay verdikleri icin halkin cezalandirilmasi gerekiyor. E cezayi kendileri o halki fakirlestirerek, kimligini yok ederek v.s. veriyorlar.

Bir nevi evrimsel mekanizma.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2017, 12:17 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

İstanbul'da veya başka bir yerde cadde üzeri belediyenin olduğu söylenen seyyar otoparkçılara para vermeden ayrılırsak, park ücreti ödemeyi ret edersek, hiç ödemezsek ne olur?
Muhtemelen arabanın başına geldiğinde boydan boya çizik ile karşılaşabilirsin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2017, 12:33 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Motosiklet ve bisiklet kullanıcılarına ufak bir hizmetimiz olsun.

Holland reach.

Bu bir araba kapı açma yöntemidir. Kapıyı açarken iç tarafta kalan kolla kapıyı açmaktır. Yani solda oturuyorsanız kapının sağ kolla açılmasıdır. Bu şekilde hem vucud hemde kafanız sola dönecek arkadan gelen motorcuyu yada bisikletçiyi dikizden görme imkanı sağlayacaktır. Hem karşı tarafa zarar vermemiş olacaksınız hem de aracınız zarar görmeyecektir. Hollanda'da ehliyette zorunlu eğitimin parçası imiş.

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanızı rica ederim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2017, 21:15 
Süvariler

Geçenki İstanbul yağmurunda ön camı doludan çatlayan Atlas Jet uçağının kokpitten görüntüsü. Pilot Ukraynalı imiş.

Resim
Camlar tamamen gitmiş gibi duruyor. ILS marifeti mi acaba.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2017, 21:42 
Süvariler

Onunu gormeden inemezsin. Ils ucagi indirmez :) muhtemel yan taraf filan gorebildigi kadar orta hatta tutmus.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2017, 17:05 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Aslında indirebilirsin . ILS yani aletli iniş sistemi çeşitli kademelerden oluşur, en yüksek kademesi olan CATIIIc düzeyinde bir havalimanına ve bu gereksinimi karşılayabilecek donanıma sahip bir uçağınız varsa zero visibility , yani tamamen kör bir şekilde piste inip taksi yapabilirsiniz, ancak dediğim gibi bunun için hem alanın hem uçağın hem de mürettebatın CAT3c standartında olması gerekli. Ve bildiğim kadarıyla Avrupada böyle bir havalimanı henüz yok, Ankara Esenboğa'ya çok ciddi yatırımla CATIIIc seviyesi ekipman döşendi , ama yapılan testlerde bu ekipmana rağmen CAT3c niteliğini sağlayamadığı bulundu. İstanbul ils CATII de hizmet verir bu da 30-60 metrelik bir irtifa ve 350 metrelik görüş menzil hassasiyeti sağlar.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 19594 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1369 370 371 372 373392 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: