TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 18 Oca 2018, 15:08

Tüm zamanlar UTC+03:00

Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.
Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 19840 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1393 394 395 396 397 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Sohbet
MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2017, 22:03 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Herkese selamlar. Gece yarısından sonra atarsa 59. Burayı çok özledim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2017, 23:16 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Herkese selamlar. Gece yarısından sonra atarsa 59. Burayı çok özledim.

Şimdiden hayırlı tezkereler. Az kalmış.

Yeni yılı kutlu olsun cümle forum üyelerinin ve ailelerinin .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2017, 23:44 
Süvariler

2018 Ülkemize Barış Getirsin , Herkesin Yeni Yılı Güzel Olsun , Mutlu Yıllar .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2017, 23:51 
Süvariler

Herkes yeni yıl diye sevinirken, ben üzülüyorum. Yaşlandık mı nedir? Herkese mutlu yıllar.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2018, 00:07 
Süvariler

Siyahı çok hoşuma gitti ama resminin kodunu alamadım. 522,22 TL

Resim

https://www.banggood.com/Autumn-Outdoor ... rehouse=CN

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2018, 00:20 
Üye
Kullanıcı avatarı

Mutlu yeni yıllar arkadaşlar. 2019'a asker olarak girme hedefiyle.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2018, 00:24 
Süvariler

Arada iki tek atan yok mu? Bakıyorum da forumdakilerin aklı başında. Bugüne özel iki tek atılır yav!

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2018, 00:45 
Süvariler

Arada iki tek atan yok mu? Bakıyorum da forumdakilerin aklı başında. Bugüne özel iki tek atılır yav!
70 lik rakının sırf vergisi 60- TL olmuş nereye içiyorsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2018, 00:49 
Süvariler

Felek bizden koskoca bir yıl çalmış, bizde felekten bir gün çalalım dedik -çok mu?

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2018, 01:01 
Süvariler

Sevgili Trmilitary ailesi yeni yıl size sağlık, mutluluk ve huzur getirsin. Geçen sene vatani görevimi yerine getirirken nöbet kulesinde girmiştim yeni yıla ne ara bitti koca bir sene, yaşlanıyoruz dostlar :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2018, 03:06 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

:lol:

Felek bizden koskoca bir yıl çalmış, bizde felekten bir gün çalalım dedik -çok mu?
Köpek öldürenler bile 15 liradan başlıyor artık yahu. Zevk kalmadı, zevk!

Cümleten güzel yıllar dilerim. Ölümün, savaşın duracağı yok ama 2018 en azından daha az masumun canının yanacağı bir sene olsun.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2018, 03:10 
Üye
Kullanıcı avatarı

Her zaman yaptığımız gibi iki bira atıp yolumuza devam ediyoruz :roll:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2018, 12:38 
Üye

http://www.goklerdeyiz.net/tsknin-gozu- ... -kez-acti/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2018, 14:33 
Üye

Alıntı:

Resim

Çizgileri çok hoşuma gitti.
Üzerinde US army yazmasa hemen sipariş veririm :)
Bunun üzerinde US army yazmayanı bulamaz mıyız acaba ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2018, 22:38 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Şili'deki Dev Macellan Telekopu'nun(GMT) -ve diğer bazı dev teleskopların- aynaları nasıl yapılıyor? İsteyene İngilizce altyazı da var.

https://www.youtube.com/watch?v=BP9HNVuGb-g

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2018, 01:18 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Tüm hayatımda gördüğüm en sönük yılbaşı kutlamasıydı. Bu gidişle birkaç seneye kutlanması İzmir harici yasaklanır gibime geliyor.
Ne istanbul ne Ankara'da hiç program olmamış. TRT falan rezildi. TRT müzikkte eski çekim kasetten TSM konseri vvardı. Ülke adım adım İran olmaya gidiyor. Yobazlık ülkenin içine iyice çöküyor.

işin tuhafı İran'da da tren ters yöne gitmeye çalışıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2018, 02:10 
Süvariler

işin tuhafı İran'da da tren ters yöne gitmeye çalışıyor.
İran' ı Türkiye, Türkiye' yi de İran mı yapacaklar dersin !

Valla hocam, her iki durum da kötü. Mesela İran, Türkiye gibi olursa ne olur?

Eskiden Şahlık döneminde olduğu gibi '' Yarı Bağımlı, sömürge'' devlet olur. Mevcut durumda ki Türkiye gibi. Yaklaşık 40 yıldır baskı rejimi altında bunalan İran halkına, görece özgürlük alanları açılır fakat ekonomik ve siyasal bağımsızlıklarını kaybederler. Amerikan şirketleri İran' a çöreklenir, sanal bir bolluk ve ferahlık dönemi yaşanır fakat bütün ekonomi ABD güdümüne girer. Petrol rezervleri ABD şirketleri tarafından bölüşülür, ABD üsleri açılır. Bir de bakmışsınız ki İran NATO ülkesi oluvermiş! Tabi olarak İran NATO müttefiki olunca, Türkiye' nin NATO' dan çıkartılması gerekecek. Bölgeye bir düşman lazım. Sonra bu iki düşmanın tokuşturulması lazım...falan. Kısacası Molla rejiminden bunalan İran halkı; özgürlük alanları karşılığında siyasal bağımsızlığını kaybedip sömürge olacaktır.

Pek, Türkiye İran gibi olursa?

Açıkcasını söylemek gerekirse, İran' ın mevcut durumundan daha kötü sonuçlar doğurabilir. Çünkü İran da büyük ekseriyetle Şiilik hakimken; Şiilik toplumu birleştiren ortak payda görevi görüyordu. Fakat Türkiye gibi bir ülkede Şeyhülislam Rejimi olursa; işte o zaman kan gövdeyi götürür. Çünkü Şeyhülislam rejimi Türk milletinin ortak paydası değildir. Kaldı ki Türk milletinin 1/4 ü Alevidir. Yani Mezhep kavgası çıkar. Kısa vadede kaybeden Aleviler olur -zaten kaybedenler her zaman Aleviler olmuştur. Bu sefer de kaybederler. Aynen Suriye' de olduğu şekliyle büyük göç hareketleri olur. Sonra ki dönem de ABD olaya müdahale eder ve Şeyhülislam rejimi yıkılır fakat ortada Türk devleti diye bir şey de kalmaz. Türk milletinin arasını mezhep fitnesi girdiği için de Türk milleti diye bir şey kalmaz. Paramparça olur yok olur gideriz.

Daha ılımlı senaryoya göreyse; millet feraset gösterdi ve diyelim ki mezhep kavgası çıkmadı. Bu sefer de aynen İran da olduğu şekliyle ambargolar ile boğuşmak zorunda kalınır ve millet bu şekilde perişan olur gider. Kısacası her iki durumda birbirinden beterdir. Ne Türkiye' de İran gibi molla rejimi olsun, ne de İran Türkiye' de olduğu gibi yarı sömürge olsun. İran' ın yarı sömürge olmadan molla rejiminden kurtulması mümkün müdür? diye soracak olursak; bir takım şartlar dahilinde mümkün olabileceğini düşünüyorum. Bunun şartı; rejimin kendi kendini rehabilite etmesinden geçiyor. Yani kendi göbeğini kendileri keserlerse pekala da mümkün olabilir fakat dışarıdan destekle göbek bağı kesilecek olursa, İran Türkiye gibi yarı sömürge olur -diyorum. Benim analizim kısaca bu şekilde.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2018, 11:56 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2018, 18:12 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

“Bunlarla ilgili çok önemli iddialar var. Örneğin Tokat ve Konya'da silahlı eğitim kampları bulunduğunu duyuyoruz, bu iddialar söyleniyor. Araştırılsın ve bize bilgi verilsin. Bunların seçim döneminde rol alacakları, istenmeyen bir sonuç çıkması halinde karışıklık yaratacakları yolunda yoğun söylentiler var. Bunlardan birisi de Sadat diye bir yapı. İnanın Sadat da diğer yapılar da benim için toz zerresidir. Bu malum yapılar insanları çatışmaların içerisine sürükleyecekler. Şimdiden uyarıyorum ve önlem alınmasını istiyorum.”
http://www.haberaktuel.com/meral-aksene ... 41212.html

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2018, 22:16 
Üye
Kullanıcı avatarı

>Örneğin Tokat ve Konya'da silahlı eğitim kampları bulunduğunu duyuyoruz, bu iddialar söyleniyor.

Kesin öyledir. S-400 ne işe yarayacak diyen birisi kendisi çok da şaşırmamak lazım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2018, 22:45 
Süvariler

Alıntı:
>Örneğin Tokat ve Konya'da silahlı eğitim kampları bulunduğunu duyuyoruz, bu iddialar söyleniyor.

Kesin öyledir. S-400 ne işe yarayacak diyen birisi kendisi çok da şaşırmamak lazım.
Siz daha iyi biliyorsanız bir anlatın bizde aydınlanalım.

........

Sadat hakkında çok evvelden bu sitedede vardı konusu!

En son Kafkasya tarafından 02 Oca 2018, 23:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2018, 23:08 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Dinler insanlık için gelmiş geçmiş en büyük kötülük kaynağıdır.

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2018, 23:37 
Süvariler

Dinler insanlık için gelmiş geçmiş en büyük kötülük kaynağıdır.
Orhan Hançerlioğlu, Felsefe Sözlüğü kitabında ''Din Kavramını'' şu şekilde açıklıyor;

'' İnanca dayanan doğaüstü tasarımlar ve işlemler sistemi... Arkeolojik araştırmalar dinsel tasarımların ancak elli bin yıldan beri var olduklarını tanıtlamışlardır. Demek ki insan yirmi milyon yıl din düşüncesinden uzak yaşamıştır. İlk tasarımlar, insanın doğa karşısında duyduğu güçsüzlük duygusundan doğmuştur. Dinler, bu temel nedeni her zaman taşımışlar, zamanla daha da derinleşmesini gerçekleştirmişlerdir. İnsanla doğaüstü güç arasında ki ilişki daima bir efendi-köle ilişkisi olarak kalmıştır. Pek korkulan ölüm olayını anlayıp açıklayamamak da bu ilişkinin efendi yararına kökleşmesini sağlamıştır. Efendi öylesine güçlüdür ki, ölümden sonra da yardımını ve koruyuculuğunu sürdürmektedir.

Önce '' Totemcilik'' adı verilen hayvanlarda ve bitkilerde koruyucu güçler görme olayı çoktanrıcılığı gerçekleştirmiş, zamanla gök saltanatında da yer saltanatında olduğu gibi bir efendilerin efendisi (Kral) arama eğilimi; çoktanrıcılığı, tektanrıcılığa dönüştürmüştür. Antik toplumdan toprak köleliğine dayanan feodal topluma geçilince de dinler, devlet dini olmuşlardır. Alman İdealist HEGEL, Din Felsefe derslerinde özetle şöyle der: '' Hintli için doğaüstü güç her şeydir, insan hiçtir. Yunanlı için insan her şeydir, doğaüstü güç pek az şeydir. Hristiyanlıksa insanda gerçekleşen tanrı düşüncesiyle İnsan-Tanrı bireşimine girişmiştir. Buna ussal bir biçim verilmesini de felsefe gerçekleştirmektedir.'' Bilgiyi aramak ve sevmekten doğan felsefe; batıda ve doğuda yüzyıllar boyunca tanrı bilgisini aramak ve sevmek niteliğine bürünmüştür. İlkin insanların ölüm ve yok olma korkularının avuntusu olan din, giderek yoksullukların avuntusu olmuştur''

-diyor.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2018, 23:43 
Süvariler

Alıntı:
Orhan Hançerlioğlu, Felsefe Sözlüğü kitabında ''Din Kavramını'' şu şekilde açıklıyor;

'' İnanca dayanan doğaüstü tasarımlar ve işlemler sistemi... Arkeolojik araştırmalar dinsel tasarımların ancak elli bin yıldan beri var olduklarını tanıtlamışlardır. Demek ki insan yirmi milyon yıl din düşüncesinden uzak yaşamıştır. İlk tasarımlar, insanın doğa karşısında duyduğu güçsüzlük duygusundan doğmuştur. Dinler, bu temel nedeni her zaman taşımışlar, zamanla daha da derinleşmesini gerçekleştirmişlerdir. İnsanla doğaüstü güç arasında ki ilişki daima bir efendi-köle ilişkisi olarak kalmıştır. Pek korkulan ölüm olayını anlayıp açıklayamamak da bu ilişkinin efendi yararına kökleşmesini sağlamıştır. Efendi öylesine güçlüdür ki, ölümden sonra da yardımını ve koruyuculuğunu sürdürmektedir.

Önce '' Totemcilik'' adı verilen hayvanlarda ve bitkilerde koruyucu güçler görme olayı çoktanrıcılığı gerçekleştirmiş, zamanla gök saltanatında da yer saltanatında olduğu gibi bir efendilerin efendisi (Kral) arama eğilimi; çoktanrıcılığı, tektanrıcılığa dönüştürmüştür. Antik toplumdan toprak köleliğine dayanan feodal topluma geçilince de dinler, devlet dini olmuşlardır. Alman İdealist HEGEL, Din Felsefe derslerinde özetle şöyle der: '' Hintli için doğaüstü güç her şeydir, insan hiçtir. Yunanlı için insan her şeydir, doğaüstü güç pek az şeydir. Hristiyanlıksa insanda gerçekleşen tanrı düşüncesiyle İnsan-Tanrı bireşimine girişmiştir. Buna ussal bir biçim verilmesini de felsefe gerçekleştirmektedir.'' Bilgiyi aramak ve sevmekten doğan felsefe; batıda ve doğuda yüzyıllar boyunca tanrı bilgisini aramak ve sevmek niteliğine bürünmüştür. İlkin insanların ölüm ve yok olma korkularının avuntusu olan din, giderek yoksullukların avuntusu olmuştur''

-diyor.
Şu an Krt tv'de Prof.Niyazi Kahveci bunu anlatıyor :roll:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2018, 00:01 
Süvariler

Alın size bu da başka türlü bir din adamı! Ve hatta bir aralar ben Mehdiyim diyordu. Trmilitary üyeleri olarak bizler 2018 yılına Türkiye ve Dünyayı kurtararak girerken; muhterem hoca efendimiz 2018 yılına kedicikleriyle dans ederek girmiş. Adam dünyadayken cennet hayatını yaşıyor vesselam (!) Karılar, kızlar, kedicikler, kuşlar, balıklar, balık etli kediler, elmalar, armutlar, dansözler, huriler... Adam iyice kendini aşmış yav! Biz de memleketi kurtaralım... :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=771bq_Bg7_g

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2018, 01:12 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Siz daha iyi biliyorsanız bir anlatın bizde aydınlanalım.

........

Sadat hakkında çok evvelden bu sitedede vardı konusu!
Sen olduğunu iddia ettiğin şeyi kanıtlayacaksın önce. Twitter/Facebook seviyesi tartışma...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2018, 01:36 
Süvariler

Alıntı:
Sen olduğunu iddia ettiğin şeyi kanıtlayacaksın önce. Twitter/Facebook seviyesi tartışma...
Sen kim ?, benmi ,Meral hanimmi, Tiwwiter/Facebook mu ?

Ne kanitlanacak ?

Anlayamadim :roll:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2018, 08:14 
Üye
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2018, 17:59 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Devletin tekel bayine sokmadığı çocuğu diyanet (din) gerdeğe sokabiliyor.

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2018, 20:08 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alın size bu da başka türlü bir din adamı! Ve hatta bir aralar ben Mehdiyim diyordu. Trmilitary üyeleri olarak bizler 2018 yılına Türkiye ve Dünyayı kurtararak girerken; muhterem hoca efendimiz 2018 yılına kedicikleriyle dans ederek girmiş. Adam dünyadayken cennet hayatını yaşıyor vesselam (!) Karılar, kızlar, kedicikler, kuşlar, balıklar, balık etli kediler, elmalar, armutlar, dansözler, huriler... Adam iyice kendini aşmış yav! Biz de memleketi kurtaralım... :lol:

MAAAAAAŞŞŞŞAAAAALLLLAAAAAHHHHHH HOCAAAAMMMMM :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2018, 22:29 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ne zararını gördünüz adamcağızın ? Vur patlasın çal oynasın. Keşke bütün yobazlar böyle olsa. Dünya koşa koşa hak dine tabi olur. :D

Yalnız çok amele düşük seviyeli zevksiz. Koca göğüslü, koca popolu, kalın şişirilmiş dudaklı kadınlar. Çok bayağı. ;)

Yalnız o kadar kadını adamı nasıl kafalıyor hiç anlayamıyorum. :mrgreen:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2018, 11:56 
Üye

Alıntı:

Resim

Arkadaşlar İstanbul da bu tür ürünler satan mağalar var mı?
Bilen birisi varsa bizi aydınlatsın.
Biraz araştırdım kamuflaj desenli ürünler çok, pilot montlarından da bulunuyor fakat military jacket dedikleri bu tür tasarımlar bizim mağazalarınızda yok galiba.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2018, 21:40 
Üye
Kullanıcı avatarı

Kasımda PÖH dizisi Börü çıkacaktı. Ne oldu ona?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2018, 22:23 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Dinin ne denli bir sapkınlık içerdiğine örnek.

Rahatsız edici ifadeler içeriyor kusura bakmayın,bunların zihniyetine örnek teşkil ediyor.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2018, 22:26 
Akıncılar

Sen belli ki sene sonu satış hedeflerini aşmışsın.

O değil de şu sunucu olayına bir el atalım. Sürekli elimiz yüreğimizde. Para mara, bir el atın şuna.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2018, 22:32 
Akıncılar

bunların zihniyetine örnek teşkil ediyor
Bunların zihniyeti çok da farklı değil elbette ama bu büyük ihtimalle trol denemesi, çünkü bunların zihniyetinde öyle şeyler yasaktır.

"Eli ile nikahlanan bizden değildir."

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2018, 23:01 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Sen belli ki sene sonu satış hedeflerini aşmışsın.

O değil de şu sunucu olayına bir el atalım. Sürekli elimiz yüreğimizde. Para mara, bir el atın şuna.

Hedefi tutturmak benim işim,askerlikten beri bu hiç değişmedi :)

Bu sunucu işi benimde canımı sıkıyor,kayıtsız görünmem yanıltmasın. Evet maddi boyutu da var ama başka bir sunucuya taşınmakta gözümü korkutmuyor değil,ite kaka zorla çalışır hale getirmiştim şimdi el vurmaya çekiniyorum. Ama durumda pek iç açıcı görünmüyor böyle giderse ben değiştirmesem de hizmet aldığım firma hizmeti durdurabilir,oldukça fazla yük biniyor sunucuya sonuçta ortak alt yapı kullanılıyor diğer hizmetlerde aksıyordur.

Bir başka neden de yoruldum artık.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2018, 23:03 
Akıncılar

Genç arkadaşlara emanet edeceğiz artık. Üç beş biz de ateşleyeceğiz bir güvenilir sunucu bulacağız.

Uçar bu yakında yoksa...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2018, 00:38 
Süvariler

Maddiyat aşılır. Sonuçta herkes bir lira verse... :) Tam on sene olmuş şu forumu okumaya başlayalı. Lise birdeydim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2018, 01:34 
Süvariler

https://www.youtube.com/watch?v=7jtRj_3RHtk
Erol Mütercimler İran konusunda çok güzel tane tane anlatıyor,Mollaların nasıl geldiğini ne yaptığını felan...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2018, 05:22 
Süvariler

https://www.youtube.com/watch?v=oCi6taII6Yo

Suna bir göz atin :?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2018, 07:30 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

70 lik rakının sırf vergisi 60- TL olmuş nereye içiyorsun.
Ne güzel litrelik etil alkolden çakma rakımızı yapıyorduk. Bayağı ekonomik oluyordu. 3 70 lik 1 35 lik 60 lira gibi maliyeti vardı.
İşin kötüsü iyi ayarda tutturduk. Adi herifler içine kırmızı biber katkısı katacakmış ki insanlar içmesin diye. :evil: :evil:

Birader Yunan adasından Uzo getirdi. 6 euro. Memleket betsiz berektsiz kerbala oldu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2018, 11:52 
Süvariler

Son zamanlarda İnternet ortamında sosyal medya sitelerinde 300- 350 TL Satılan Pompalı Tüfeklerin Kontrolsüz , Ruhsatsız ,Raporsuz Satılması dileyenin kapısına kadar kargo ile teslim alması hakkında ne düşünüyorsunuz ,

Anlatmak istediğim konu Bireysel Silahlanma kapsamında değil .

Ve bu konu hakkında Kamuoyu nasıl bilinçlendirilebilir ?

http://www.youtube.com/watch?v=Om8RQoMyfDs

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2018, 12:43 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Resim

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2018, 13:49 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar

Son zamanlarda İnternet ortamında sosyal medya sitelerinde 300- 350 TL Satılan Pompalı Tüfeklerin Kontrolsüz , Ruhsatsız ,Raporsuz Satılması dileyenin kapısına kadar kargo ile teslim alması hakkında ne düşünüyorsunuz ,

Anlatmak istediğim konu Bireysel Silahlanma kapsamında değil .

Ve bu konu hakkında Kamuoyu nasıl bilinçlendirilebilir ?
Ruhsatlıyı daha beter zorlaştırsınlar. En son şarjörlü tüfekleri 2+1 olacak diye bir kural çıkarttılar bakanlıktan. Fişek fiyatları zaten rezalet. MKE de ne 9mm ne de 308win var. Böyle giderse herkes ruhsatsız alacak.

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2018, 03:45 
Süvariler

SüperBilgisayar koysan yine de bizim ne yapacağımızı çözemez , olmaz bizim yollara :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2018, 15:48 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

İşte o telefon.

Resim

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2018, 19:21 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

AKP'li eski Esenyurt belediye başkanının "grup" toplantısını izledim de memleket meselelerini derinlemesine!! ele aldıklarına şahit oldum.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2018, 21:46 
Üye

Ruhsatlıyı daha beter zorlaştırsınlar. En son şarjörlü tüfekleri 2+1 olacak diye bir kural çıkarttılar bakanlıktan. Fişek fiyatları zaten rezalet. MKE de ne 9mm ne de 308win var. Böyle giderse herkes ruhsatsız alacak.
Şarjörlü olarak ifade ettiğiniz genel olarak yarı otomatik yivsiz av tüfeği olarak tanımlanan tüfeklerde 2+1 kuralı av için merada kullanılan tüfeklerde geçerlidir. 2+1 kuralı için tüfeğin illa bu kapasite de olması gerekmiyor. Yüksek fişek hazneleri takoz vasıtasıyla kısıtlanıp kullanılabiliyor. Ayrıca bahsi geçen 300 500 TL' lik tüfekleri kullanmak çok riskli. Atış esnasında dağılan namlusu yarılan çok tüfek var. Ayrıca yivsiz tüfek ruhsatı almak kolay zorlaşsın denmiş ama yasal avcılar için işi zorlaştırmanın hiç alemi yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2018, 23:23 
Süvariler

İşte o telefon.
İlgili akademisyen görünümlü kişi ''Nuh' un Gemisi'' derken ''Uzay Gemisi'' demek istiyor galiba (!) Hz. Nuh' un keşif amaçlı gönderdiği güvercini de İHA olarak tarif etmiş. Bu durumda Hz. Nuh uzaylı veya uzaylı kırması oluyor... Zaten böyle bir teori var. ''Erich von Däniken'' in meşhur ''Tanrıların Arabaları'' isimli kitabında belirtildiği şekliyle; bugün için Tanrı olarak tanımladığımız varlıkların esasen uzaylı varlıklar olduğu ileri sürülmüştü. En çok satanlar listesinde belki de birincidir. 75 milyon mu, 80 milyon mu ne satmıştı. Bu durumda ''Yarı Tanrı'' denilen varlıklar; örneğin Yunan Mitolojisinde ki ''Herkül'' gibi... Bir uzaylıyla bir insanın çiftleşmesinden veya genomundan meydana gelmiş İnsan melezi olmuş oluyor. Buradan hareketle efsanede Tanrı gördüğünüz yere uzaylı yazarsanız; konu bütünlüğü ve algı bir anda değişiveriyor. O teoriye de uzaylı astronotlar teorisi demişler...! Güya uzaylılar, bilenmeyen bir tarihte dünyayı ziyaret etmişler ve insanlığın gelişmesine katkıda bulunmuşlar ! Belki de kendi genlerinden gen transfer ederek Homo Habilis' ten, Homo Sapiens' e dönüşümü sağlamış olabilirler -diyorlar. Bu teoride EVRİM yok sayılarak; Akıllı Tasarım ön plana çıkartılıyor. Akıllı tasarımı, yani yaratıcıyı Allah olarak değil de uzaylı varlıklar olarak tarif eden farklı bir düşünce... Kısacası Allah kavramı bu teoride uzaylı kavramına dönüşüveriyor.

İlgili akademisyen görünümlü kişi, ifade etmek istediği şeyleri bu şekilde ifade etmeye çalışsaydı, belki de ''dalga geçilen'' olmaktan kurtulabilirdi. Oysaki ilgili kişi cep telefonu, İHA, Roket gibi nesnelerle meseleyi anlatmaya çalışarak zaten olmayan saygınlığını iyice yok etmiş oldu. Zaten tipine bakınca, entellektüel birikiminin olmadığı bariz şekilde görülebiliyor. Badem bıyıklının tekiymiş yav...! Demek ki dini metinlerde ki anlatılar pek kafasına yatmamış olacak ki, güya akademisyen kimliğiyle yeni bir açıklama getirmek ihtiyacı hissetmiş:)

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2018, 23:38 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

@PARTİKÜL masal kitabından derlenen masal da böyle olur,ben farklı bir şey beklemiyorum. Olmayan saygınlığının en güzel dışa vurumu TRT'de çıkmış olmasıdır,hedef kitle oldukça "kültürlü!","saygın!","bilimselliğe!" açık toplumsal yapısı ile gayet uygundur.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 19840 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1393 394 395 396 397 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: