TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 24 Oca 2018, 08:57

Tüm zamanlar UTC+03:00

Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.

Resim
Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 19864 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1390 391 392 393 394398 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Sohbet
MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 13:41 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Hahaha haklısınız.Bir karikatürle dertsiz bir gün dileğiyle.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 14:50 
Üye

Merhaba da arapça sanırım.Marhaba'dan geliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 14:52 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Aynı kabile toplulukları olduğu için arap yada ibraniler arasında benim için fark yok gerçi.
Demek istediğim 'selamın aleyküm' sözü islam dininin bir ürünü sayılmamalı.
Merhabanın arapçası olduğu bilincinde değiliz toplum olarak ne yazık ki.
Çok uzun ve ihtisasım değil ama kabaca anlatayım:
Selamın aleyküm bildiğin arap selamım üzerine olsun anlamına gelir buna es takısı ekleyip esselamın alayküm dediğinde allahın selamı diye bir yanlış alğı uydurulmuş tarihte.
Esselamın aleyküm için referans olarak Haşr süresini kullanırlar ancak bu özel selam dediğinde allahın selamı anlaşılsın diye yanlış bir algıdır çünkü es-selam türkçede olmayan ingilizcedeki "the" takısının karşılığıdır.
Olaya sadece dinsel değil arap kültürünü bilerek de bakmak gerek. Arap egosu yüksek olduğundan kendi selamını özel kılmak için putperestlik zamanında da Esselam kelimesini bol bol kullanırdı.
Esselamın aleyküm. Selamım üzerine olsun
Aleyküm esselam Benimkisi senin üzerine olsun
Aleyna Aleyküm esselam senin üzerimdeki selamının üstüne selam olsun... diye bu çiş yarışı devam eder gider.

Bilgi notu: Çölde kalırsanız ve bedevi sizin yanınıza gelip Merhaba der(farsçadır mer-heba = zarar yok) ise bu benden sana zarar gelmez anlamındadır ve zarar vermez.
Selam aleyküm der ise, ya nasip...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 15:11 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Çok uzun ve ihtisasım değil ama kabaca anlatayım:
Selamın aleyküm bildiğin arap selamım üzerine olsun anlamına gelir buna es takısı ekleyip esselamın alayküm dediğinde allahın selamı diye bir yanlış alğı uydurulmuş tarihte.
Esselamın aleyküm için referans olarak Haşr süresini kullanırlar ancak bu özel selam dediğinde allahın selamı anlaşılsın diye yanlış bir algıdır çünkü es-selam türkçede olmayan ingilizcedeki "the" takısının karşılığıdır.
Olaya sadece dinsel değil arap kültürünü bilerek de bakmak gerek. Arap egosu yüksek olduğundan kendi selamını özel kılmak için putperestlik zamanında da Esselam kelimesini bol bol kullanırdı.
Esselamın aleyküm. Selamım üzerine olsun
Aleyküm esselam Benimkisi senin üzerine olsun
Aleyna Aleyküm esselam senin üzerimdeki selamının üstüne selam olsun... diye bu çiş yarışı devam eder gider.

Bilgi notu: Çölde kalırsanız ve bedevi sizin yanınıza gelip Merhaba der(farsçadır mer-heba = zarar yok) ise bu benden sana zarar gelmez anlamındadır ve zarar vermez.
Selam aleyküm der ise, ya nasip...

Güzel bilgilerdi sağolun.Merhabaya tdk arapça vs yazmış gerçi.Ayrı ayrı olunca dediğiniz gibi oluyor demek ki.
Zaten esselam diye uzattıklarında hemen ortamı terk ediyorum.
Ballandıra ballandıra gelirler birde o tipler.Titreme geliyo :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 15:28 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Güzel bilgilerdi sağolun.Merhabaya tdk arapça vs yazmış gerçi.Ayrı ayrı olunca dediğiniz gibi oluyor demek ki.
Esselam dediğim gibi Haşr suresine bağlarlar ama Kuran'da pek çok yerde Selam olarak da geçer yani arapça felsefesi gereği derdini güzel anlatan farsça gibi şiirsel bir tarafı da olan akıcı bir dildir.
Bir konuda Allahın selamı üzerine olsun diyecek ise orada net Allahın adını güzelleyerek yazardı zaten.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 15:41 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

İngiltere Ankara büyükelçisi Richard Moore'un görev süresi dolmuş, komikli de video paylaşmış lakin şunu ilk kez gördüm ben. Tarihe geçen ayarlar listeme koyuyorum :D

Resim
Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 15:49 
Akıncılar

"Moore" tam anlamıyla "Analar neler doğuruyor!" denecek adam. Tek başına İngiliz-Türk ilişkilerini neredeyse bize ve gevşekliklerimize rağmen etkilemiş ve değiştirmiş bir diplomat oldu. Yeri geldiğinde sadece Beşiktaş ile vs değil, Amerikan salaklıklarına da çok akıllıca "taşı gediğine oturttu".

Adam Pazar günü bizim dilimizde canlı yayında resmen "exit interview" verdi. Üstelik canlı yayında.

Bu olması gereken "güçlü diplomasi"nin aslında güçlü diplomattan geçtiğini, bizim de hedefimizin ne tür bir insan kalitesi olduğunu suratımıza çarpıp sonra da sıvayan bir örnek.

Bu bir de; Bize "dost" olanı. Bu adamı sana düşman görmek ister misin? :roll:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 15:55 
Üye
Kullanıcı avatarı

Selam sözcüğüne karşı sahiplik iddiası yok sözü söyleyen kişinin. Bundan dolayı yarıştırma amaçları da yok. Müslümanlar için selam aynı zamanda Allah'ın bir ismi (Fiiliyatı) olduğundan belirterek söylüyorlar.
Türkçe karşılığı eski kaynaklarda barış olarak geçiyor. Kökeni Sümerceye kadar dayanıyor. Sağ olmak, sağlam olmak anlamına geliyor. Selam verdikten sonra merhaba ile cevap vermek veya selamı farklı şekilde vermek; bunları hadis kitaplarında Peygamberin de yaptığı yazıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 16:00 
Akıncılar

Demek istediğim 'selamın aleyküm' sözü islam dininin bir ürünü sayılmamalı.
Burada bizim "köylü İslamı" açmazımızın bir hakimiyeti söz konusu sanıyorum. "Arapça mı, al abi!" eğlencemiz, sanıyorum @orko_8'in de zamanında eleştirilerinde belirttiği "Invention of Tradition" kaygımızdan kaynaklanıyor. Yani; Bir gelenek uydurmaya, icad etmeye kalkma. Yakıştırma. Tıpkı Avrupa'nın Katolik kilisesinin dili sebepli olarak günlük hayatı etkisi altına almış bir "Latince" gelenek güzellemesi gibi, bizimkiler de bir "Arapça olan asıldır" güzellemesi içindeler.

Bugünlerde bir de "Allah rahmet eylesin" demek yerine bir "Inna lillahi ve inna ileyhi raciun" takıştırmak modası çıktı. Ve inanılmaz hızla yayıldı. Eskiden yoktu bunlar.

CB gidip şehit taziyesinde neredeyse hatim indirebiliyor. Bu bir kabiliyettir. Ama "Merhaba" ya da "Selam" diyene garip garip bakıp "Selam'un Aleykum" demek sana hurileri garantilemez.

Komik olacak ama; Sen önce "mütehavvil" ne demek onu öğren, kullanan adama mal gibi bakma da sonra döktür bunları.

En son HDS tarafından 12 Ara 2017, 16:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 16:11 
Üye
Kullanıcı avatarı

Bir de şey var: "Arapça bir kelime çok fazla anlama geliyormuş, çok zengin bir dil ya!"

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 16:21 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kesinlikle üstat.Şimdi bir yere tek gittim ve nargilemi keyifle içiyorum yorumları okuyarak.
Ya haak dedim ve sipsiyi nargileye taktım.
2 genç ürkek mümin yanımdan uzaklaştı şimdi.

Birde men dakka dukka demiyor mu sürekli ahhhh çekiyorum CB ye.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 21:32 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Merhaba da arapça sanırım.Marhaba'dan geliyor.
Çok fazla Arapça sözcük var dilimizde. Malesef özgünleştiremedik. Türk ulusal kimliğinin en büyük prangasıdır yabancı sözcükler.

Libyalı Arap bir elektronik mühendisi ile tanışmıştım. Türkçeyi konuşacak düzeyde öğrenmiş. Çok şaşırdım. Hemen sordum.

-Çok kolay mı dedim Türkçe? Türkçeyi çok zor bir dil olarak bilirim dedim .
+Kolay zaten Arapça dedi.
-Mesela başka dedim.
+Mesela Arapça
- Başka kelime söyle dedim.
+Kelime Arapça
-Devam et başka dedim.
+Devam da Arapça.
-Tamam tamam yahu dedim.
+Tamamda Arapça dedi. :lol: :lol:

Bu adam konuşmasında kim konuşsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 21:48 
Üye

Chp milletvekili 4 MİT Daire başkanı'nın bölücü terör örgüt' nın elinde olduğunu söyledi. Var mıdır aslı astarı, böyle birşey mümkün olabilir mi? Ufakta olsa detay bilenler birşeyler yazarsa memnun olurum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 21:59 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Çok fazla Arapça sözcük var dilimizde. Malesef özgünleştiremedik. Türk ulusal kimliğinin en büyük prangasıdır yabancı sözcükler.

Libyalı Arap bir elektronik mühendisi ile tanışmıştım. Türkçeyi konuşacak düzeyde öğrenmiş. Çok şaşırdım. Hemen sordum.

-Çok kolay mı dedim Türkçe? Türkçeyi çok zor bir dil olarak bilirim dedim .
+Kolay zaten Arapça dedi.
-Mesela başka dedim.
+Mesela Arapça
- Başka kelime söyle dedim.
+Kelime Arapça
-Devam et başka dedim.
+Devam da Arapça.
-Tamam tamam yahu dedim.
+Tamamda Arapça dedi. :lol: :lol:

Bu adam konuşmasında kim konuşsun.
İngilizce'nin bir yarısı Fransızca, kalan yarısı Latince.(adamın kraliçesi Alman) Diyebilir miyiz İngiliz ulusal kimliğini baltalıyorlar diye?

Dil, canlı bir varlıktır. Nehir gibidir; önüne ne kadar set çekersen çek, yolunu değiştirmeye çalış, eninde sonunda kendi yolunu bulur.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 22:08 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

İngiltere büyükelçisi Richard Moore'un veda konuşması. Kendisi bayağı popüler bir tweeter üyesidir. Yalnız adama ilallah gelmiş bizimkilerin İNGİLİZ DERİN DEVLET'i geyiğinden. Adam 2 kere bahsetti aynı şeyden.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 22:47 
Süvariler

Alıntı:
İngilizce'nin bir yarısı Fransızca, kalan yarısı Latince.(adamın kraliçesi Alman) Diyebilir miyiz İngiliz ulusal kimliğini baltalıyorlar diye?

Dil, canlı bir varlıktır. Nehir gibidir; önüne ne kadar set çekersen çek, yolunu değiştirmeye çalış, eninde sonunda kendi yolunu bulur.
Hocam bu örnek olmamış, bu üç ülke insanı bir biriyle akrabalar bizim sami arabla akrabalığımız hiç yok.

Asker bile Türkçe kelimelerden vaz geçip arabçaya başlarsa.....

Şimdi bence geçmişde hep şöyle bir hata yapıyorduk, Türk devletlerindeki kardeşlerimize Türkiye türkçesi yani arablaşmış dilimizi onlara önerdik.
Halbuki gidip adamlardan Türkçesini öğrenmemiz gerekiyor.

En son Kafkasya tarafından 12 Ara 2017, 23:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 23:02 
Süvariler

Alıntı:
Resim
Buna malesef üzüldüm.

Yani aslında kadın cağızı ülkemizde harcarlardı muhtemelen.
Fakat şimdi size bir örnek vereyim.
Real, Bayern, Barcelona gibi takımların başarısının diğer takımların başarılı yetenekli futbolcuları takımlarında biriktirdiklerinden olduğunu hepimiz biliyoruz.

Bizim ihtiyaç duyduğumuz beyinlerin bizi harcamak isteyen adamlara kaptırınca bizim Odtü ve İTÜ ve diğerleri nasıl birinci lige çıksın dolayısıyla Türkiye?

Dört duvardan Üniversite olmaz olmuyor işte

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 23:04 
Akıncılar

Araça kelime hepimiz kullanıyoruz, asker de kullanıyor, askeriyeye has epeyce de Arapça kelime var. Askerde herkese nedense ezberletilen "er" tanımında bile "duhül"le başlar.

Aynı "asker":
"Emercensi" de der ama "gemi vasıtası" da der.
Denizcilik terimlerinin hemen hepsi Venedik Latincesidir.
Ama "tüfeng" de der.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 23:11 
Süvariler

Eh işte, Türkçesini kullanıma sokacağına Tanrı yı arapça' ya çeviriyorlarmışya tartıştıkya....

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 23:29 
Akıncılar

Adam Pazar günü bizim dilimizde canlı yayında resmen "exit interview" verdi.
Bu eskiden meziyetti, ulusları yukarı taşırdı. Şimdi ise zorunluluk, hayatta kalabilmek için bunlara mecbursun.

Bak mesela, pek bilinmez, et kafalı alman bile kağıttan da okusa bizim dilimizde veda konuşması yapıp gidiyor. http://www.iha.com.tr/video-alman-komut ... eda-29147/

Aynı internet gibi bu olay. Ne kadar geniş bant bağlantı kurarsan, iki yer arasında, iki insan arasında ne kadar yüksek hacimli bağlantı kurarsan o kadar çok kazancın olur.

Bizde bununla ilgili sistemi bırak, kendiliğinden öyle olan tekil personel bile kıt, parmakla gösterilecek kadar. Yetişmiyor da. Ne yapmalı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 23:35 
Akıncılar

Eh işte, Türkçesini kullanıma sokacağına Tanrı yı arapça' ya çeviriyorlarmışya tartıştıkya....
Bunun yine bizdeki köylülükteki karşılığı "Müdür Bey" yerine müdürün adı olan "Ahmet Bey" demek gibi.

E tamam bu köylülük. Ama bir de -bak sen bilmezsin Hocam bunu- Türk gencinin "dilemma"sı tarafı var.

Mehmet genç ve mesleğinde yükselmek isteyen bir genç. Yurt dışı ile de iş yapan epey kurumsal ve bir o kadar da somurtkan bir şirkette işe başlıyor. Patronuna saygıyı, hürmeti hiç hiç eksik etmedi. Müdürü Ahmet Bey'e, sürekli "aman Ahmet Bey, zaman Ahmet Bey" demeyi ihmal etmedi. Hatta bambaşka insanlar yanında gıyabında konuşurken dahi ondan hep "Ahmet Bey" diye bahsetti. Hatta ailesine bile "Ahmet Bey" diyerek andı müdürünü.

..gel zaman git zaman, Mehmet yiğidin harman olduğu noktaya denk gelir. Bir satınalma işlemi için görüştüğü Amerikalı firmanın yetkilileri ile yaptığı elektronik yazışmada, cc'ye Ahmet Bey'i de koyarak, onun karar ve telkinlerinden bahsetmek zorunda. Fakat ne yaman bir çelişki; İngilizce'de "Ahmet Bey" dese, e ulen İngilizce'de "Bey" yok, komik olacak. "Ahmet" dese. Peheeey. "Mr. Bilmemne" dese. Ohooo, o da çok kasıntı. Buna bir kılıf bulacak ne İngilizce tecrübesi var ne de iki yabancı ile doğru dürüst bir iş İngilizcesi konuşmuşluğu. Yani; Kısa kalıyor. Risk alması? Mümkün değil...

Bu gencimiz ne yapmalıdır? Ne yardan geçebilmekte, ne serden geçebilmektedir.

İşte bizim güncel kasaba islamımızın takılıp kaldığı nokta o köyden kente gelen o temiz Mehmet'in bilgisayar karşısında geçirdiği o soğuk soğuk terlenen anlar gibi. Oralardayız milletcene.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 23:38 
Süvariler

Gerçekten takdire şayan bir diplomat. Devlet geleneği böyle birşey. Bizde de vardı böyle adamlar. Okumuş beyefendi diplomasi bilen adamlara "monşer" deyip, dış politikada paradigma değişimi yapıyoruz deyip yediler çoğunu. Yahu senin gibi iki kitap okumamış cahil nasıl dış politikada paradigma değişimi yapacak? Ondan sonra Hollanda krizindeki diplomatlar gibi tiplere kaldı bizde bu işler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2017, 01:36 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Bey olur aslında, Amerikan odun değilse bilir. :roll: Ya da Mr. Bilmemneoğlu diyeceksin; formal sonuçta.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2017, 02:26 
Süvariler

Selam verme olayı, NİSA 86 da ki; ''Size birisi selam verdiğinde, siz daha güzeli ile karşılık verin ya da aynı şekilde karşılık verin''' ayetine dayandırılır. İslam öncesi dönemde Araplar birbiriyle karşılaştıklarında; ''Allah uzun ömürler versin'' derlermiş. Bu Arap geleneği sonra ki dönemde geliştirilerek devam ettirilmiş.

Kur' an yorumcularına göre bu ayet ''savaş dönemi ayetleri'' arasında kabul edildiğinden; ''Düşman iyi niyet gösterirse ya da barış elini uzatırsa; iyi niyet gösterisine aynıyla veya misliyle karşılık vermek gerektiğini öğütler'' şeklinde yorumlanıyor.

Anladığım kadarıyla sizi rahatsız eden şey; amacından saptırılarak, ideolojik kalıplara sokulmaya çalışılan selamlama şekli olmuş.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2017, 03:03 
Süvariler

-Merhaba asker
-Sağ ol
-Nasılsınız
-Sağ ol
-Siz de sağ olun -şeklindeyken;

Bunlar, aynen ''Tanrımıza Hamd olsun' u değiştirdikleri gibi bunu da değiştirirlerse ne olur? Mesela;

-Selamın Aleyküm Asker
-Aleyküm Selam
-Allah' ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun
-Amin

şekline dönerse... Seyreyle gümbürtüyü!

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2017, 10:34 
Süvariler

İngiltere büyükelçisi Richard Moore'un veda konuşması. Kendisi bayağı popüler bir tweeter üyesidir. Yalnız adama ilallah gelmiş bizimkilerin İNGİLİZ DERİN DEVLET'i geyiğinden. Adam 2 kere bahsetti aynı şeyden.
:) ''Komplo teorilerini çok seviyorsunuz, keşke böyle olmasaydı'' diyor demesine de;

Paranoyak olmamız, takip edilmediğimiz anlamına gelmez!

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2017, 01:20 
Süvariler

Alıntı:
Bunun yine bizdeki köylülükteki karşılığı "Müdür Bey" yerine müdürün adı olan "Ahmet Bey" demek gibi.

E tamam bu köylülük. Ama bir de -bak sen bilmezsin Hocam bunu- Türk gencinin "dilemma"sı tarafı var.

Mehmet genç ve mesleğinde yükselmek isteyen bir genç. Yurt dışı ile de iş yapan epey kurumsal ve bir o kadar da somurtkan bir şirkette işe başlıyor. Patronuna saygıyı, hürmeti hiç hiç eksik etmedi. Müdürü Ahmet Bey'e, sürekli "aman Ahmet Bey, zaman Ahmet Bey" demeyi ihmal etmedi. Hatta bambaşka insanlar yanında gıyabında konuşurken dahi ondan hep "Ahmet Bey" diye bahsetti. Hatta ailesine bile "Ahmet Bey" diyerek andı müdürünü.

..gel zaman git zaman, Mehmet yiğidin harman olduğu noktaya denk gelir. Bir satınalma işlemi için görüştüğü Amerikalı firmanın yetkilileri ile yaptığı elektronik yazışmada, cc'ye Ahmet Bey'i de koyarak, onun karar ve telkinlerinden bahsetmek zorunda. Fakat ne yaman bir çelişki; İngilizce'de "Ahmet Bey" dese, e ulen İngilizce'de "Bey" yok, komik olacak. "Ahmet" dese. Peheeey. "Mr. Bilmemne" dese. Ohooo, o da çok kasıntı. Buna bir kılıf bulacak ne İngilizce tecrübesi var ne de iki yabancı ile doğru dürüst bir iş İngilizcesi konuşmuşluğu. Yani; Kısa kalıyor. Risk alması? Mümkün değil...

İşte bizim güncel kasaba islamımızın takılıp kaldığı nokta o köyden kente gelen o temiz Mehmet'in bilgisayar karşısında geçirdiği o soğuk soğuk terlenen anlar gibi. Oralardayız milletcene.
E adam köydede Kentdede Standart egitim uygulamis, nerde bozukluk ?

Benim gözlemim köylüsüde kentliside düz Lisedeki egitimi sadece o dersi görmek, sinifi gecmek, yada okumus olmak icin almakta. Yoksa Yazi ve Dil kurallarina uymayan Lise Mezununu nasil aciklayabilirizki ?

Adam onu Türk olarak Türk gibi yasama egitimi olarak görmüyor. Orda kendisine pay ve fayda saglamamis. Eviyle köyü arasinda bununlada yabanci dili ve yasam tarzini kombine etmis.

Gecen senelerde iki Türk Elektrik mühendisi bana Ingilizce birseyler sordu, arkadas kumraldi yani Türk oldugunu hemen anlayamadim. fakat konusmaya baslayinca hemen Türk oldugunu anladim.
(Bizdede sürekli Hintli gibi dile Aksanini yansitma olayi var) Benimle Türkce konusabilirsiniz deyince cok sasirmisdi :D

Koca bakanlar okumus ama sivesiyle TV de demec veriyorlar.... Insan irite oluyor okulda Türkce ögrenemeyen bana nasil bir fayda saglayacak :roll:

Galiba gereksiz asiri hosgörüllü bir millet yapimiz var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2017, 10:13 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Resim

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2017, 19:23 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Resim

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2017, 21:30 
Süvariler

Gökçeada da altın madenciliği yapmak isteyen p..t un biri ÇED talebini Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü' nden geri çekmiş. Bir Çanakkaleli olarak çok sevindim bu habere.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2017, 00:49 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Ben bu sakallarına s..çtıklarıma ve onların dini inacına mı saygı göstereceğim,hasss....rin.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2017, 18:39 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2017, 19:47 
Süvariler

Tarih , tüm bu rezillikleri nasıl yazacak acaba.Gerçi tarihi kim yazacak o da önemli .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2017, 21:50 
Üye

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ANY2XC_jLWk&t=344s[/youtube]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2017, 22:36 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Çakmaktaşlar gibi savaşmışlar.. 1945 kafasıyla Soğuk Savaş'ı okuyan Amerikanlar'a çok gülüyorum ben yahu. Büyük Amerika, bütün muharebeleri kazanıp savaşı kaybetmenin kitabını yazdı Vietnam'da. 58000 genç ölmüş, ailelerinin başları sağ olsun. 58000'in katlettiği diğer masumlara da değinirsek gün bitmez.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2017, 12:57 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar. Facebook'ta acaip reklam çoğaldı. Bunu tam kapatmanın bir yolu var mı ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2017, 13:22 
Süvariler

https://www.cnnturk.com/turkiye/tskda-i ... degisiklik

İmam hatip mezunu mali müşavir olan savunma bakanının en büyük icraatı sanırım.İmam hatip mezunu kişileri askeriyenin başına atarsanız yapacağı şey en fazla bu saçmalıklar olur zaten...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2017, 19:14 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Suudi Arabistan medyası, olası İran savaşında yaşanabilecek senaryoları anlatan simülasyonla yayınlandı.

O nasıl bir Türkçe Allah aşkına? Üniversite öğrencisi değil mi bu adam? Gazetecilik okumuyor mu? ileride kendi sitesini kurup editör olduğunda da böyle mi yazacak?

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2017, 19:27 
Akıncılar

Konuşmalardan anlaşıldığı kadarıyla herkes Amerikalı.. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2017, 19:56 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Orduya ilk katıldığım günlerde, bir Arap binbaşısının 'Kavm-i Necip evladına sen nasıl kötü muamele yaparsın' diye tokatladığı bir Anadolu çocuğunun iki damla gözyaşında Türklük şuuruna erdim. Onda gördüm ve kuvvetle duydum. Ondan sonra Türklük benim derin kaynağım, en derin övünç membaım oldu...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2017, 20:35 
Süvariler

O nasıl bir Türkçe Allah aşkına? Üniversite öğrencisi değil mi bu adam? Gazetecilik okumuyor mu? ileride kendi sitesini kurup editör olduğunda da böyle mi yazacak?
Bildigim kadariyla unisi bitti :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2017, 08:44 
Üye
Kullanıcı avatarı

Gültekin Yıldız hoca Twitter hesabı açmış. Takip etmenizi öneririm.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2017, 14:29 
Süvariler

Hulusi Akar Ingiltere GKB´nin daveti uzerine Ingiltere´ye gidiyormus.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2017, 21:08 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Resim

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2017, 01:19 
Süvariler

İslam dünyasında ki din anlayışı cinsellik üzerine kurulu olduğu için; Arap İslamına göre en değerli hediye -doğal olarak- Huriler veya Gılmanlar oluveriyor! Halbuki anlatılmak istenen şey o değildir.

Yunus Emre' nin dediği şekliyle;

Cennet, Cennet dedikleri birkaç köşk birkaç huri,
İsteyene ver onları, bana seni gerek seni.

Bu dizeler Türk İslamıyla, Arap İslamı arasında ki farkı bariz şekilde ortaya koyuyor. İslam dünyasında ki genel inanç şekli Arap İslamı olduğu için; dünya adeta çekilmez hale gelmiştir. Oysa ki Dr. Kahveci' nin sorusunun cevabı çok basit. Gerekirse açıklarız -ki KILIÇ üstadın izin vereceğini hiç zannetmiyorum.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2017, 12:55 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Sonra batı bizi kıskanıyor,kıskanırlar tabi böyle vatandaşını silkeleyen başka bir yönetim şekli yoktur da ondan.

Resim

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2017, 19:34 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Dingilin bir yazmış FB'ta. Tavuk göğsü 12 avro. Türkiye'de bunun 1/4'ü kadar demiş. Nankörsünüz falan küfürleri kalayı basmış. 10 kg olduğunu okuyamamış. :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2017, 20:10 
Akıncılar

Birleşik Arap Hırsızları Kabilesi Boşişleri Bakanı Abdullah bin Zayed ibn'ül Şerefsiz, ""1916 yılında Türk Fahri Paşa'nın Medinetü'l Münevvere halkının hakkına girdiğini ve onların mallarını çaldığını, onları kaçırdığını, Şam'dan İstanbul'a "Seferberlik" ilan ederek , Medine'deki el yazması eserleri çaldığını biliyor muydunuz? İşte Erdoğan'ın dedelerinin Müslüman Araplarla ilişkisi buydu." yazan bir mesajı paylaşmış!

https://odatv.com/iste-medineden-turkiy ... 71200.html

Mesajı yazan cahilin bir şey bildiği yok. Bir kere "Fahri Paşa" değil "Fahrettin Paşa", ikincisi paşamızın "çaldıkları" öyle üç beş yazma eser değil, içinde elmaslar, çeşitli kıymetli taşlar ve kutsal emanetler bulunan bir hazinedir, üçüncüsü Fahrettin Türkkan Paşamızın soyunun RTE'nin soyu ile bir ilgisi yoktur.

İşbu haber yurdum Arapseverlerine ithaf olunur... Atalarımız boşuna mı "Ne Şam'ın şekeri, ne Arabın yüzü" demiş?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2017, 21:02 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2017, 07:50 
Süvariler

Drone savarla ilgili konu bulmadım, yöneticiler gerekli yere taşıyabilirler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2017, 16:57 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Resim

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 19864 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1390 391 392 393 394398 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: