TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 11 Ara 2017, 07:02

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 19545 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1387 388 389 390 391 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: slm arkadaşlar
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 21:35 
Yeni Üye

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

slm arkadaşlar bi konuda sizlerden yardim ıstıcem arkadaşlar bildıgınız gibi ıngiliz helikopter gemizini bize satarlarmı yoksa Brezilya satalarmı bizim ne gibi sansımız var bide yanında teyp26 fırkateyın veriyorlar sartları bu helikopter gemizinı alma sartı sız ne dusunuyorsunuz gecenlerde basbakanımız ıngitereydi sanılırım bu konular konusurmuştur sızce ne olur bu konuda

Başa dön

Mesaj Başlığı: Sohbet
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 21:36 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Zarraf bugun mahkemede herseyi öttü. Iktidar ulkeyi inanilmaz zor duruma soktu, ambargoyu deldiler diye guzel bir hesap kitlerler bize. Bakalim nasil neyle odeyecekler. Man adasindaki hesaplar paralar falan ne utanmaz insanlar bunlar be arkadas. 2018- 2019 Türkiye ekonomisinin sonu olacak, herifler 2019'a kadar ekonomiyi bitirecekler. Venezuela Brezilya ornekleri karsimizda, uzunun bu son donemi birdaha imkani yok secilemez, ha secilirse bu millete hersey müstehak.
Şimdi değil mi? :lol:

Başa dön

Mesaj Başlığı: slm arkadaşlar
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 22:04 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
slm arkadaşlar bi konuda sizlerden yardim ıstıcem arkadaşlar bildıgınız gibi ıngiliz helikopter gemizini bize satarlarmı yoksa Brezilya satalarmı bizim ne gibi sansımız var bide yanında teyp26 fırkateyın veriyorlar sartları bu helikopter gemizinı alma sartı sız ne dusunuyorsunuz gecenlerde basbakanımız ıngitereydi sanılırım bu konular konusurmuştur sızce ne olur bu konuda
Şuradan itibaren konuşuldu:
https://www.trmilitary.com/viewtopic.ph ... &start=900

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 22:06 
Süvariler

Alıntı:
Seninde Mensup olduğun Türk halkı. Sizin Politik havanda su dövmeleriniz umrumda değil. Toplumun %1 bile olmayan pisliklerine bakıp bunu Tüm Türk milletine yaftalamanız ise Akıl Tutulması. Kurtuluş savaşında da hainler var şimdide var sonrada olacak.
Ak partililere söyleyecek bir şeyiniz varsa söyleyin bana ne. Ben Ak parti üyesi değilim ne savunurum ne suçlarım. Onun Cevabını Ak partililer versin.
Ama halk dediğin zaman O halkın içinde ben varım. Sen yok musun sende varsın.

Bu ülkede devlet 3 ay maaş ödemesin ondan sonra Amerika çıksın desin ki ben bütün maaşları ödeyeceğim yalnız benim valim gelecek bu halk kabul eder.

Ben böyle bir insan değilim. Sende değilsin. Sadece Çok fazla politikaya batmışsın.
Bu ülkede Türk milletinin azınlıkta olduğunu göremeyecek kadar körsün. Sakarya savaşında cepheden kaçma oranı neydi biliyor musun? Kurtuluş savaşında millet canla başla memleketi kurtarmaya çalışırken Yozgat'ta Konya'da kimlerin ayaklandığı da belli. Hatta ülkenin mürekkep yalamış kısmı bile Amerikan mandası olur diyordu. Örnek H.Edip Adıvar. Soyu, aidiyet hissi, ülküsü, dini inancı hatta ahlakı belirsiz insan topluluğu millet değildir, Türk milleti hiç değildir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 23:54 
Süvariler

Ülkemizde Türk az kaldi azinlikdayiz diye hic kimse telas etmesin!
Hainler ve Türk kilifi icinde kendini kamufle edenler baslari bos birakildigi icin öyle görünüyor diyelim.
Ben Türküm diyen her Türk bunun bilincinde.

Eger Ülkemizde Türk az ise, cagirdim mi 10 milyon Türk yarin hemen kapimiza kadar kosarak gelir.

Ülkemizde Türkün azinlik oldugu hesabini yapanlar bir daha hesaplasinlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2017, 00:07 
Süvariler

Bir 5-10 sene daha bu ülkenin bu şekilde gitmesi mümkün değil. Azınlık olan Türkleri gerekirse cebren çoğunluk yapacak, çok geç olmadan ortalığa Türklük dehşeti saçacak biri lazım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2017, 00:26 
Süvariler

Sacmalamaninda bir siniri olmali. Dehset sacmak, Sirp in, Yunanistanin, Ermeninin isi!. Bunlara sahit olan nesil oldugumuzdan dolayi bilerek yasayarak sahit olduk.

Türk sadece kendisine bas kaldirana ve ihanet edene acimaz. Osmanli 600 sene boyunca eli altindaki bütün Ülkelere Adaletli olarak hükmetmistir. Balkanlarda katlima ugrayan biziz. Ermeni katliamina maruz kalan biz olmamiza ragmen, utanmadan bizi katliamla sucluyorlar. (Acikgöz hirsiz, ev sahibini hirsiz olarak yakalar mis.!) Neyse Tarih bütün bunlari kaydetmis zaten, bos lafin geregi yok...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2017, 00:45 
Süvariler

Hakikaten olmalı. Zira Nihal Atsız'ın güzel sözüne atıf yaptığımı anlamalı bir insan. Anlayacak kapasite yoksa da susmalı.

Atatürk ortalığa bir “Türklük Dehşeti” saçmıştı.
H.Nihal Atsız

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2017, 02:27 
Üye

Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nın hemen sonrasında Anadolu yollarına düşüp milleti ile sarmaş-dolaş olur. Gittiği yerlerden biri de MERSİN’dir. Sahilde yürürken, denize nazır muhteşem bir köşkü görünce sorar.
“Bu kimin?”
“Agob Efendinin Paşam’
yürüyüş devam ederken ihtişamlı bir konak daha görür
“Peki ya bu kimin?”
“Samuel Efendinin Paşam”
Sahil teftişi sürerken bir başka görkemli köşk ve yine aynı soru
“Ya bu kimin?”
“Yannis Efendinin Paşam”
Atatürk hiddetlenir
“Yaho Agoblar, Samueller, Yannisler bu köşklere, konaklara sahip olurken siz Ahmetler, Mehmetler nerelerdeydiniz?”
Heyet sus pus olurken, grubun arkasından topallayarak yürüyen Gazi Salih Çavuş cevap verir.
“Biz Yemen’de, Sina’da, traplusgarp’ta Sarıkamış’ta, Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Kocatepe’de ölüyorduk Paşam” der.
Bu cevap karşısında gözü dolup dudaklarını ısıran Mustafa Kemal Paşa’nın ağzından şu sözcükler dökülür “Çok haklısın. Biz Türkler bu ülke için hep öldük ve ölmeye devam ediyoruz” diye anlatılıyor.

Ayrıca Türk'lük şerefinden yoksunlar çıkar bu millet amarakaya kendini satar deme haysiyetsizliğini gösterebilir....
Her insan kendine yakışanı yapar.Çünkü kalite tesadüf değildir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2017, 09:39 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Kıçına don alacak parası olmayanların canla başla bu hırsızları, rüşvetçileri, vatan hainlerini canla başla savunması tam ironik.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2017, 13:51 
Süvariler

Alıntı:
Ayrıca Türk'lük şerefinden yoksunlar çıkar bu millet amarakaya kendini satar deme haysiyetsizliğini gösterebilir....
Sizin gibi IQ'su ayakkabı numarasıyla yarışan birinden haysiyet öğrenecek değilim. Sözlerimin ülkemizde azınlık olan Türk milletini kapsamadığını anlayamayacak kadar kapasite yoksunusunuz veya anlayıpta bilerek çarpıtacak kadar art niyetlisiniz. "Bu millet" sadece Türklerden oluşmuyor. "Bu millet", millet olamayıp ümmet olanlardan, siyasal islamcı ve islamo-faşist tarikat ve cemaatlerden, kendini Türk hissetmeyenlerden, Araplardan, etnik döküntülerden, bölücülerden, tek umursadığı dini imanı para olan liboşlardan, eskinin artığı Moskofçulardan oluşuyor. Türkler azınlık bunu açık net görebiliyoruz. Daha yeni senelerce başbakan yardımcılığı yapmış zat rahatça TV'ye çıkıp Türkçülüğe itirazım var diyebiliyor. C.başkanı milliyetçiliği ayaklar altına alabiliyor. Bunları oraya getiren "bu millet". "Bu millet" ile Türk milletinin mücadelesi kaderimizi belirleyecek. Umuyorum ki tarih tekerrür edecek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2017, 22:24 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Gençler bu nedir,satılık trollerin kendi aralarında geliştirdiği şifreli bir yazışmamı yoksa bunların kafası bir milyon mu?

Resim

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2017, 23:12 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Gençler bu nedir,satılık trollerin kendi aralarında geliştirdiği şifreli bir yazışmamı yoksa bunların kafası bir milyon mu?

Resim
Bir hesaptan aynı etiket yanına bir şey yazılmadan bir çok defa yazılmışsa Twitter spam olarak kabul ediyor. Bot hesaplarda yanına rastgele kelimeler yazıp bunu aşıyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2017, 01:05 
Üye

Alıntı:

Resim
Arkadaş, bunlar nasıl bir kitle ise hiçbir eylemlerinde kalite yok.
Değil Türkiye, Osmanlı hatta Selçuklu döneminde bile böyle bir yönetim-halk-fill üçgeni oluşmamışdır. Umalımda şu yaşadığımız 15 sene Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin fetret dönemi olsun, tarih kitaplarına böyle geçsin. Harbiden kafayı yiyeceğim, bunlar ne yiyor, ne içiyor, ne kullanıyorlar. Biraz sorgulayın yahu. 5 dakikada 1.2 kalori harcayan beyninizi ne kadar yorabilirsinizki ? Gençliğimi yediniz alnına (tokat) koduklarım.

Yaylaları geçtik, karlı dağları aştık;
Siz salonda dans ederken bizler savaştık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2017, 02:33 
Üye

Sizin gibi IQ'su ayakkabı numarasıyla yarışan birinden haysiyet öğrenecek değilim. Sözlerimin ülkemizde azınlık olan Türk milletini kapsamadığını anlayamayacak kadar kapasite yoksunusunuz veya anlayıpta bilerek çarpıtacak kadar art niyetlisiniz. "Bu millet" sadece Türklerden oluşmuyor. "Bu millet", millet olamayıp ümmet olanlardan, siyasal islamcı ve islamo-faşist tarikat ve cemaatlerden, kendini Türk hissetmeyenlerden, Araplardan, etnik döküntülerden, bölücülerden, tek umursadığı dini imanı para olan liboşlardan, eskinin artığı Moskofçulardan oluşuyor. Türkler azınlık bunu açık net görebiliyoruz. Daha yeni senelerce başbakan yardımcılığı yapmış zat rahatça TV'ye çıkıp Türkçülüğe itirazım var diyebiliyor. C.başkanı milliyetçiliği ayaklar altına alabiliyor. Bunları oraya getiren "bu millet". "Bu millet" ile Türk milletinin mücadelesi kaderimizi belirleyecek. Umuyorum ki tarih tekerrür edecek.
Öncelikle Zekamın zekatını versem Ömrün boyunca ihya olursun.... "Türkiye Cumhuriyeti devletinin varlıklarına el koyulabilir. Dolar almak için geç değil arkadaşlar. Yakında dolar 5 TL'yi geçer. Size AKP'nin düşme tarihini de vereyim. Memur maaşları ödenemeyince. Bu ülkede devlet 3 ay maaş ödemesin ondan sonra Amerika çıksın desin ki ben bütün maaşları ödeyeceğim yalnız benim valim gelecek bu halk kabul eder." yazdıklarımı okumamışsın birde söylediklerimi çarpıtıyorsun diyorsun ya pesssss.....
ayrıca Hiç kıvırma.... yazdıklarında herhangi bir sivil toplum kuruluşu veya millet dememişsin Türk halkı demişsin Genel konuşmayacaksin.. Dolar almak için geç değil arkadaşlar diyor ya şaka gibi.... yazıklarından ayrıca para uğruna herşeyi yapabilecek kapasitede Biri olduğun apaçık ortada insanın fikri neyse zikride odur sen rahat ol BU ŞANLI HALK PARA UĞRUNA KENDİNİ SATMAZ satacak birileri varsa git çevrene bak.....

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2017, 12:12 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
BU ŞANLI HALK PARA UĞRUNA KENDİNİ SATMAZ satacak birileri varsa git çevrene bak.....
Kekleme milleti buhhu,geneli adına konuşma. Köfte ekmeğe,makarna kömüre nelerini sattı bu millet dediğin herkes iyi biliyor.

Demogoji yapmayı da bırak,ucuz şoven lakırdılar kesmiyor artık. Ulan şerefsizliğin savunuculuğunu yapmayın artık sıktınız yeter.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bakan olacak kadının teki asgari ücretlilerden fedakarlık beklediklerini söylemiş dün,o asgari ücretliler yarın seçim olsun yine onlara oy verecek. Şerefsizlik böyle bir şey işte sana köpek muamelesini yapana tapmak.

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2017, 12:26 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

İnsanlara makarnacı köfteci demek hoş değil. Ayıp ediyorsunuz.

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2017, 12:42 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
İnsanlara makarnacı köfteci demek hoş değil. Ayıp ediyorsunuz.
Onların yaptığı ayıp değil de benim yaptığım ayıp ise,iyi ki de ayıp ediyorum.

Burada yarası olup da gocunacak olan varsa bir zahmet terk etsin forumu. Ben burada kimseyi zorla tutmuyorum,kimseyi zorla da üye yapmadım yapmıyorum. Başta ben olmak üzere bu forumun siyasi tavrı,duruşu ve çizgisi belli,bunları bildiğiniz halde gelip de buraya onların savunuculuğunu yapacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz,ben yaptırmam o kadar çabayı emeği bunun için yapmadım. Bundan sonra o kesimin savunucularını tutmam forumda kim varsa uzaklaştıracağım.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2017, 13:27 
Üye

2017 10. dönem Jandarma uzman erbaş alımı başvuru sayılarını nereden öğrenebilirim açıklanır mı bu sayı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2017, 23:23 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Resim

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Ara 2017, 00:18 
Akıncılar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Ara 2017, 00:37 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

AKP'lilerin ısrarla büyük resmi gürün büyük resmi görün diye bahsettikleri büyük resim,alın işte yayınlıyoruz.

Resim

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Ara 2017, 15:56 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Resim
AKP lilere göre o belgeler sahteydi hani. Reisleri yine bunları ters köşe yaptı anlaşılan.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Ara 2017, 21:32 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2017, 00:38 
Üye

Alıntı:
Tintoretto olmalıydı.Yanlış yazmış 😊
Bu adam troll yahu
Görün yerine Ğörün yazan adamın Tintoreddo yazması çok normal.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2017, 18:17 
Üye

İyi akşamlar ...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2017, 19:25 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Resim
İyi akşamlar ...
:) hangi silah ve mermi ile mücadele edeceklermiş acep ? Osmanlı hükümetinin teslim ettiği silahlarımızla mı ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2017, 21:42 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bir süredir yoktum.Şenlensin buralar.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2017, 01:11 
Üye

:) hangi silah ve mermi ile mücadele edeceklermiş acep ? Osmanlı hükümetinin teslim ettiği silahlarımızla mı ?
Hocam bunlar Kuvayı milliye hareketlerinden nasıl böyle bir çıkarım yaptınız anlayabilmiş değilim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2017, 01:22 
Üye

Bir süredir yoktum.Şenlensin buralar.

Resim
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2017, 03:58 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Resim
İsterdim ne yalan söyleyeyim.Tekliflere açığım :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2017, 09:44 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Güne her yerde kar var şarksısyla başladım ya. :P Okul tatil oldu.:P Bu öğretmenlerde amma çok yatıyocular gelmeden çıkıp bi kaç kar fotosu çeksem mi? :D

SAVAŞ BARIŞTIR
ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
BİLGİSİZLİK KUVVETTİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2017, 15:18 
Üye

Alıntı:
Resim
İyi akşamlar ...
Bu fotoğrafı siz mi çektiniz?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2017, 17:08 
Üye

Bu fotoğrafı siz mi çektiniz?
Benim çektiğimi hızlıresime atmak zor geldi. Googledan buldum :) .

Resim

En son sunguroğlu tarafından 06 Ara 2017, 17:15 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2017, 17:15 
Üye

Alıntı:
Benim çektiğimi hızlıresime atmak zor geldi. Googledan buldum :) .
Ben de Balıkesirdeyim. Alaca mescitin orada çay ocağı ikinci mekanımız sayılır :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2017, 21:56 
Üye

Böyle bir şey mümkün mü, F-35 olmazsa, Harrier alımı?

http://www.goklerdeyiz.net/turkiye-harriermi-alacak/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2017, 22:20 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Daha Türkçe yazmayı bilmeyen bir editörün boş yazısı bu. Kaynak diye verdiği şey de bir Twitter sayfası.

Halen uçmaktan olan Harrierlar'ın en gençleri, yaklaşık 25 yaşındaki AV-8B II'ler. Bir de 20 yaşındaki İspanyol EAV-8Bler var sanıyorum yaklaşık 8 adet.

Bu uçaklar yaşlı ve artık pek bir ekonomik ömürleri kalmadı. Harrier artık bitti. Türkiye'nin istediği F-35B'dir.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2017, 22:47 
Akıncılar

Onlar da Janes'e dayandırıyorlardır. Fitnenin başı Janes :)

http://www.janes.com/article/76200/turk ... -are-ready

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2017, 22:57 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Vallahi ciddiye alamadım Jane's haberini bile.
Alıntı:
Turkey first approached the United Kingdom about the purchase of Harriers but then turned to the United States for the AV-8B in the inventory of the US Marine Corps because the aircraft have not been used by the UK armed forces since 2010.
Alımın başındaki yetkililer İngiltere'nin 7 yıldır Harrier kullanmadığını bilmiyorsa pek de umutlu olmamak lazım belki de.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2017, 00:48 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Resim

Burda 3 kere 19 mayıs 1919 yazılmış. Bu taş kitabe yenimidir eskimidir ? Sanki beni biraz alıngan etti.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2017, 01:09 
Süvariler

Nasil bir dönemi yasiyorsak, Dünyayi deliler yönetiyor yahu.

Her an bir Dünya savasi patlak verebilir.

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2017, 13:43 
Süvariler

BitCoin hakkinda ne dusunuyorsunuz ? 2100'lere kadar uretilecek. 100 milyar dolar piyasa. Artisi anormal olsa da bence normal bir dongu. Kimse parasini aniden cekmiyecegi icin sistem cokmez herhalde cunku paranin karsiligi sanal bir veri blogu ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2017, 14:31 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Hyperloop Transportation Technologies CEO’su Dirk Ahlborn, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerini desteklediğini ve muhtemel işbirliklerinin masada olduğunu söyledi.
Elon Musk’ın hemen her fırsatta bulunduğu atıflar ile popüler hale gelen ve geleceğin ulaşım ağı olarak ifade edilen Hyperloop konusunda tüm dünyada ilgi çekici gelişmeler yaşanıyor. Hyperloop Transportation Technologies tarafından geliştirilen ve çelikten 10 kat güçlü, 5 kat hafif olarak ifade edilen vibranyumun ulaşım ağında kullanılacak en önemli materyal olarak ifade edilmesi, hayallerin yavaş yavaş gerçeğe dönmesi yolunda atılan önemli bir adımdı.

Elon Musk’ın kazı şirketi Boring Company ile bu noktada önemli bir misyon üstlenme konusundaki pozitif duruşu da düşünülünce iş daha heyecan verici bir noktaya geliyor. Bu konuda yaşanan gelişmeler bir yana Hyperloop Transportation Technologies CEO’su Dirk Ahlborn, İstanbul’da ana konuşmacı olarak yer aldığı Geleceğin Akıllı Şehirleri Zirvesi kapsamında yaptığı açıklamalar heyecan uyandırdı.
Erdoğan ile 2 Kez GörüşüldüZirvede İstanbul - Ankara arasının Hyperloop ile 40 dakikada geçilebileceğini söylemesi bir yana bu konuda hükumetle işbirliği içinde olduklarını da ifade etti. Washington’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir sunum yaptıklarını ifade eden CEO, iki kez gerçekleştirdikleri toplantıda Erdoğan’ın Hyperloop teknolojisine hayli sıcak baktığını dile getirdi. CEO ayrıca Merkel ve Putin ile de temaslarda bulunmuş.
Neden Türkiye?Üç yıl içinde Hyperloop ağı ile ilk yolcuları taşımak isteyen Ahlborn, Türk hükumeti gerekli düzenlemeleri yapsın diye birlikte çalışmaların yürütüldüğünü belirtiyor. VEO Türkiye’ye sıcak bakmalarındaki etkiyi şöyle ifade etmiş;

"Bu arada Türk şirketleriyle çalışıp Türk ekosistemini geliştirmeye çalışıyoruz. Türkiye pazarına yatırım yapmak istiyoruz. Birçok hükümetle inovasyon merkezi kurmak için görüşüyoruz. Türkiye de bunlardan biri olsun diye umuyoruz. Türkiye'de birçok ekonomide olmayan avantajlar var. İmalat sanayisi var, makine üreticileri var, Türkiye birçok sektörün küresel çapta tedarikçisi. Türkiye ulaştırma teknolojilerinde hem dijital hem fiziksel bir hub olabilir.”
İşletme Maliyetleri Çok DüşecekDünyada demir yolları devlete önemli külfetler getirebiliyor. Kurulum maliyetleri zaten çok yüksek rakamlarda ama işletme rakamları da her yıl gider kalemi olarak bütçeye ekleniyor. Örneğin New York metrosunun yıllık zararı 2.2 Milyar Dolar, Almanya’nın demir yollarına ayırdığı aylık sadece destek fonu 22 milyar Euro düzeyinde. Hyperloop’un işletme maliyeti ise kat kat düşük.
Hyperloop Nasıl Çalışıyor?Buradan yola çıkarak elektromanyetik mıknatılar ile sürtünmeyi en aza indirgeyen Hyperloop teknolojisi, kompresör fanları kullanarak mümkün olan en az enerji ile (bir anlamda kapsüller bir noktadan diğer noktaya fırlatılarak) yüksek hızlara erişerek ulaşım sağlamayı olanaklı kılıyor ve bu özellikleri ile de kara, hava, deniz ve demir yollarından sonra beşinci ulaşım ağı olarak ifade ediliyor.
Kaynak: https://www.donanimhaber.com/diger-bili ... akiyor.htm

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2017, 14:39 
Süvariler

Hyperloop Transportation, gelecek vaat eden bir ulaşım sistemi gibi duruyor. Fakat Türkiye gibi yüz ölçümünün büyük bir çoğunluğu 1. derece deprem bölgesi olan bir ülke için ne kadar güvenli olabilir. Özel çözümler geliştirilmesi gerekebilir, sistemin ulaşacağı hız düşünülürse.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2017, 17:23 
Süvariler

Uzun Yunanistan'da acayip bombaliyor, Cipras gariban adam saskin saskin bakiyor. Uzun Yunanistan'i fircalamaya gitmis :D

Tabi en son yine Bati Trakya'da ki muftulere falan girdi sacmaladi herzamanki gibi.

En son bitliprens tarafından 07 Ara 2017, 17:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2017, 17:28 
Süvariler

Cipras'da bombalamaya basladi kibar kibar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2017, 18:15 
Süvariler

Uzun bu aksam Putin ile telefon gorusmesi yapacakmis. Ne konusuyor bunlar her iki haftada bir?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2017, 18:19 
Akıncılar

Muhtemelen bir çok konuyu. Türkiye'deki hava çok anlık değişiyor, bugünlerde Rusya bizim dev müttefikiz, aman ne yakınız diye bir hayal ve hava var. Sanki bu da bir "samimiyet" paketiymiş ve tık diye üzerine giyilebiliyormuş diye düşünüyoruz.

Oysa Rusya ve Türkiye komşu olup bu kadar iş yapmasına rağmen birbirini çok az tanıyan iki ülke ve iki bürokratik kültür. Bu birbirini tanımayan iki kültür de şu anda çok sıkı çalışmak zorunda ve tartıştığı çok dert var. Birbirimizi pek tanımadığımız ve anlamadığımız ve muhtemelen de iki lider pek başkasına bu konuda güvenmediğinden sıkça konuşuyorlar herhalde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2017, 20:56 
Üye

Bu tarz filmleri seviyorum içine film sanatı ile istediğiniz bilgiyi yükleyip seyirciye izletip sanki asıl gerçek buymuş gibi anlatabiliyorsunuz.(Bu yazıyı yazdığım esnada fark ettim ayla filmindeki astsubay vefaat etmiş allah rahmet eylesin.)

İsrail ile ilgili bu olayın belgeselini izlemiştim ismini hatırlayamadım ama israil hakkında baya bilgi edinmiştim ve adamlar filmini çekmişler. Dünya üzerinde bu tarz olayları anlatan filmler her zaman dikkatimi çeker olayın gerçekleşmesi doğru veya yanlış anlatılması o farklı bir konu tartışılabilir. Ama izlemek isteyeceğim bir film. Birde Operasyon: Argo filmi var doğru yanlış farklı bir konuda ben hep merak ediyorum mesela amerikalıların iran elçilik personelini kaçırmak için yaptığı operasyonda baya olaylar olmuştu uçak falan düştü acaba onunla ilgilide film çekerler mi şu günlerde :D :D

Kara Şahin Düştü favorim...

Bir film daha çıktı yenilerde içinde SAS lar vardı galiba münih teki olayları anlatıyordu ama 2005 yapımı değil bilen varsa söyleyiversin

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2017, 21:02 
Süvariler

Adalar ve Ege konusunda geçmişte Yunanistanin yapmış olduğu herr türlü ihlallerine karşı çıt sesi çıkarmayan Devlet yönetimimiz bu konuda da birşeyler dedi mii acaba?
Haklı olduğumuz konularda, sessiz kalan bu günkü Devlet yönetimimiz biz Vatanseverleri neredeyse hasta edecek kadar etkilemişti. Bu konuda hala sessiz kalmamiza devam ediliyor. Ben yunanistan'a hala şirin gorunmek gibi bir durumun devam ettiğine inanıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2017, 05:14 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Bu tarz filmleri seviyorum içine film sanatı ile istediğiniz bilgiyi yükleyip seyirciye izletip sanki asıl gerçek buymuş gibi anlatabiliyorsunuz.(Bu yazıyı yazdığım esnada fark ettim ayla filmindeki astsubay vefaat etmiş allah rahmet eylesin.)

İsrail ile ilgili bu olayın belgeselini izlemiştim ismini hatırlayamadım ama israil hakkında baya bilgi edinmiştim ve adamlar filmini çekmişler. Dünya üzerinde bu tarz olayları anlatan filmler her zaman dikkatimi çeker olayın gerçekleşmesi doğru veya yanlış anlatılması o farklı bir konu tartışılabilir. Ama izlemek isteyeceğim bir film. Birde Operasyon: Argo filmi var doğru yanlış farklı bir konuda ben hep merak ediyorum mesela amerikalıların iran elçilik personelini kaçırmak için yaptığı operasyonda baya olaylar olmuştu uçak falan düştü acaba onunla ilgilide film çekerler mi şu günlerde :D :D

Kara Şahin Düştü favorim...

Bir film daha çıktı yenilerde içinde SAS lar vardı galiba münih teki olayları anlatıyordu ama 2005 yapımı değil bilen varsa söyleyiversin
Uçağı kaçıran Alman devrimcilerini Daniehl Brühl ve Rosamund Pike oynuyor yahu! Elbette izlenecek... Ve hatta yönetmeni de Tropa de Elite'in yönetmeniymiş.
-
SAS'ın Münih'te işi ne? Şunlardan biri olabilir:
https://www.wikiwand.com/en/Munich_massacre#/Media

Resim

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 19545 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1387 388 389 390 391 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: