TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 14 Ara 2017, 11:26

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 19585 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1385 386 387 388 389392 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Sohbet
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2017, 22:31 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Alıntı:
Ayla filmini izleyeniniz var mı ?

Filmin aşırı derecede duygusala bağlaması ve savaş sahnelerinin azlığı beni hayal kırıklığına uğrattı.

O yüzden bu naçizane müziği film üzerine 3 kere dinleyip topraklama yaptım.

https://www.youtube.com/watch?v=Y4bnoUBK2M4
Sizin beklentiniz ile alakalı bir durum. Ben izledim ve filmi beğendim hele Youtube instagram fenomenlerinin bile her hafta film çektiği ülkede gayet güzel hatta çok başarılı bir film. Zaten savaş sahnesini az göreceğimi tahmin ettiğim için bir hayal kırıklığı yaşamadım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2017, 23:07 
Süvariler

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Kas 2017, 01:29 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Resim

Sn. yazarlar.

Microlight uçaklar hakkında Türkiye'den marka, fiyat ve temin kaynağı önerebilecek olan varmı ?
Var.
Özelden ulaşırsanız, bilgi verebilirim.

Not: Microlightlar uçak değil, çok hafif hava aracı statüsünde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Kas 2017, 15:25 
Üye

4-5 saat boyunca siteye ulaşımda sorun yaşayan oldu mu?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2017, 15:08 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Resim

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2017, 05:25 
Süvariler

"Türk tankları" yazısı ülkeyi karıştırdı

Ana sayfasında "Bu sitede bir delinin yazabileceği haberler yer almaktadır" açıklaması bulunmasına rağmen mizah sitesinin Bulgaristan'da gerçekleştirilen bir NATO tatbikatına katılan 80 "Altay" Türk tankının ve 800 askeri personelin ülkeden çıkmak istemediği yönündeki mizah yazısı diğer sitelerde ciddi haber olarak yayımlanınca ülkede paniğe neden oldu.

http://www.milliyet.com.tr/turk-tanklar ... m-2549869/

80 tane Altay tankı üretmişiz de haberimiz yokmuş. :D Sosyal medyanın ne kadar güçlü bir silah olduğunu gösteren bir olay daha.
Bununla ilgili bir yorum gördüm, bir Bulgar haber sitesinde.
Alıntı:
Boyko, spit out the pussy and say something. Will they go, or are we buying fezzes
İlk kısım küfür içeriyor onu çevirmeye gerek yok ama ikinci cümlesi "Gidecekmiler yoksa fez mi almamız lazım?" :lol: :lol: :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2017, 23:43 
Üye
Kullanıcı avatarı

Gözüme medeniyet kaçtı...
https://eksisozluk.com/entry/72089683

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017, 02:03 
Süvariler

Alıntı:
Gözüme medeniyet kaçtı...
https://eksisozluk.com/entry/72089683
Ben bunu arbanın içinde, Lambada beklerken yan şeritdeki arabaların üstüne gelen 50-60 kmh hızdaki Tırın bu sistemle nasıl durduğunu aynadan ve daha sonra yandan genç şöförün direksiyonun üzerinden cama nasıl yapıştığını, sadece öndeki araca 5-10 cm kala durduğunu gördüm, bizat izledim.

O an çok korktuğumu söylemem lazım, 3 arabayı ana yola itecekdi.

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017, 08:42 
Akıncılar

Burada sadece bir "sistem" yok. Kuralla uygun şekilde, uygun tonajda yüklenmiş, tekerlekleri parçalanıncaya kadar kullanılan kamyon var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017, 20:10 
Yeni Üye

Ben on teker kamyona 35 ton sarıyorum , adamlar tırlara 70 ton atıyor yahu . Kapalı araç zaten olsa olsa 10 ton yük vardır durur nolcak. Trde aslaftı kazıyoruz biz..

Bmc 'nin frenleri daha iyi bikeren ..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017, 23:54 
Akıncılar

Mesela, forumumuzca bayılınan Otosan'ın Cargo kamyonu da, aslında Karayollarının dingil başına izin verdiği yükten çok fazlası taşınabilsin diye olması gerekenden çok daha sağlam yapılıyor. Onun için de çok daha düşük marjlarla tasarlanıp üretilen Mercedes'e vs göre çok daha ağır -boş ağırlığı.
Bu da bir tür taşra sanayiciliği alışkanlığı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2017, 08:11 
Akıncılar

Koç'un tasarladığı Connect de biraz öyleydi, alışkanlık olmuş gibi malzemesini bol koymak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2017, 09:07 
Üye
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2017, 09:29 
Akıncılar

Koç'un tasarladığı Connect de biraz öyleydi, alışkanlık olmuş gibi malzemesini bol koymak.
O güzel araçtı. :)
Türk'e araç tasarımı verirsen askeri araç gibi yapar. Ne atarsan at taşıyan bir araçtı.
Halen arayanı çoktur.

Üstelik 7-8 yaşında Doblo'ların ne kadar yamulduğu da ortaya çıkınca.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 12:02 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan:

''NATO tatbikati sırasında hedef olarak Atatürk ve benim resmim olan bir durum oluştu askerlerimizi çektik''

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 12:11 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Norveç'teki skandala sert tepki gösteren Erdoğan, "Norveç'te bir durum oldu. Düşman tablosu diye bir tablo koymuşlar ve Atatürk'ün ismi bir tarafta da şahsımın ismi var. Bu haber gelince Genelkurmay Başkanımız ve AB'den sorumlu bakanımız da Kanada yolundaydılar. Bizi yoldan aradılar, böyle böyle dediler. Bu da NATO tatbikatı. 40 askerimiz var. Biz bu askerimizi çekme kararı verdik. Böyle müttefiklik olmaz" diye konuştu.
Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/cumhurbaskan ... t-2556554/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 12:30 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

233 hafta oldu, zamanın başbakanı hala camide içki içme görüntülerini ve Kabataş'taki olayın görüntülerini paylaşacak. Bu cuma gelir artık, inancımız tam.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 14:42 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

NATO'dan yapılan açıklamada Erdoğan'ın tepki gösterdiği hedefi seçen seçen subayın ordudan atıldığını duyuruldu.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/cumhurbaskan ... t-2556554/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 15:57 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Ne NATO'nun resmi sitesinde, ne uluslararası basında(olanlar Erdoğan'ı kaynak veriyor.), ne Norveç yerel basınında ne de NATO sözcülerinin Twitter hesaplarında açıklama yok. Nerede yahu? Yazılı açıklama nerede, kamera karşısına çıkan sözcüler nerede?

Biri bana yol göstersin, ben internete girmeyi unuttum anlaşılan.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 16:25 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 18:13 
Süvariler

Burnuma pis kokular geliyor.
Bu Iyi Parti ile alakali olabilir, Iyi Partinin Not ile alakali aciklamalari , RTE nin Nato ya tavir takinmasi, simdi bu olay.

Bence ABD RTE nin basda kalmasini istiyor ve bu konuda ona yardim edecekleryakin gecmisde Iyi Partinin Nato ile ilgili aciklamalari:

NATO Türkiye, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra kurulan dünya düzeni içinde Batı kurumları içinde yer almıştır. Ülkemizin savunma politikası da Batı güvenlik sistemine entegre edilmiştir. Savunma politikasında en üst şemsiye olarak NATO bulunmaktadır. NATO bir siyasi yapılanma olup üyelerinin, müşterek savunma ihtiyaçlarını da karşılamaktadır. Türkiye’nin NATO şemsiyesinde olması milli politikalar ve stratejiler uygulamasına engel olmadığı gibi, İttifak üyeliğimiz diğer ittifak ve mekanizmalardaki ülkelerle kendi milli çıkar ve ulusal güvenliğimizin gereği olarak kurulacak ilişkilere ve işbirliği çabalarına da aykırı değildir. Kaynak: Ümit Özdağ, o tartışmalara son noktayı koydu!

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/umit- ... 76374h.htm

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 18:39 
Üye
Kullanıcı avatarı

https://www.vg.no/

https://www.dagbladet.no/nyheter/norge- ... e/68892276
https://www.reuters.com/article/us-turk ... SKBN1DH1P7

Falan filan. Daha bulunur da telefondan bu çıkıyor...

Düşündürücü bir durum...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 19:33 
Süvariler

...Türkiye’nin NATO şemsiyesinde olması milli politikalar ve stratejiler uygulamasına engel olmadığı gibi, İttifak üyeliğimiz diğer ittifak ve mekanizmalardaki ülkelerle kendi milli çıkar ve ulusal güvenliğimizin gereği olarak kurulacak ilişkilere ve işbirliği çabalarına da aykırı değildir. Kaynak: Ümit Özdağ, o tartışmalara son noktayı koydu!
Ümit Özdağ söyledi diye; konu hakkında ki görüşleri son nokta mı oluyor (!) Ümit Özdağ' ın yukarıda ki fikirlerine kesinlikle katılmıyorum. ''İttifak üyeliği diğer ülkelerle münasebetlere engel değildir'' diyor. Öyle olmadığı defalarca yaşayarak görmüş olduk. Ayrıca NATO, Türkiye' yi denetim altında tutabilmenin mekanizmasıdır. NATO şemsiyesi altında milli politikalar izlemenin ne kadar güç olduğunu biliyoruz. NATO marifetiyle; Türkiye' nin sürekli olarak kontrol edildiğini, kontrol edilemediği noktada ise devreye Derin NATO' nun (Gladyo) girdiğine defalarca şahit olduk. Ayrıca NATO' nun Amerikan çıkarları dışında hiç bir devletin çıkarlarını savunmadığını; özellikle söz konusu olan Türkiye olunca, işlerin daha da vahim boyutlara ulaştığını gördük.

Ümit Özdağ' a sormak gerekir;

Türkiye' nin en temel çıkar alanları nelerdir ve NATO ülkelerinin bu çıkar alanlarına yapmış olduğu tecavüzler nelerden ibarettir?

Kıbrıs, EGE, Irak, Suriye, İran konularında NATO ülkelerinin bakış açısı ortadayken; NATO hangi milli çıkar alanlarını koruyormuş (!) Tam tersine; sıcak çatışmaya doğru evrilen, çıkar çatışmalarıyla karşı karşıyayız. Ve hatta mesele çıkar çatılmasından varlık-yokluk mücadelesine doğru evrilmektedir. Yani direkt olarak Türk milletinin varlığına tehdit haline gelmişlerdir. Hangi NATO' dan bahsediyorlar?

Görüşlerine kesinlikle katılmıyorum.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 19:42 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Resim

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 22:05 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Resim
Hahahahahahaha :lol:

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 22:30 
Süvariler

Alıntı:
Ümit Özdağ söyledi diye; konu hakkında ki görüşleri son nokta mı oluyor (!) Ümit Özdağ' ın yukarıda ki fikirlerine kesinlikle katılmıyorum. ''İttifak üyeliği diğer ülkelerle münasebetlere engel değildir'' diyor. Öyle olmadığı defalarca yaşayarak görmüş olduk. Ayrıca NATO, Türkiye' yi denetim altında tutabilmenin mekanizmasıdır. NATO şemsiyesi altında milli politikalar izlemenin ne kadar güç olduğunu biliyoruz. NATO marifetiyle; Türkiye' nin sürekli olarak kontrol edildiğini, kontrol edilemediği noktada ise devreye Derin NATO' nun (Gladyo) girdiğine defalarca şahit olduk. Ayrıca NATO' nun Amerikan çıkarları dışında hiç bir devletin çıkarlarını savunmadığını; özellikle söz konusu olan Türkiye olunca, işlerin daha da vahim boyutlara ulaştığını gördük.

Ümit Özdağ' a sormak gerekir;

Türkiye' nin en temel çıkar alanları nelerdir ve NATO ülkelerinin bu çıkar alanlarına yapmış olduğu tecavüzler nelerden ibarettir?

Kıbrıs, EGE, Irak, Suriye, İran konularında NATO ülkelerinin bakış açısı ortadayken; NATO hangi milli çıkar alanlarını koruyormuş (!) Tam tersine; sıcak çatışmaya doğru evrilen, çıkar çatışmalarıyla karşı karşıyayız. Ve hatta mesele çıkar çatılmasından varlık-yokluk mücadelesine doğru evrilmektedir. Yani direkt olarak Türk milletinin varlığına tehdit haline gelmişlerdir. Hangi NATO' dan bahsediyorlar?

Görüşlerine kesinlikle katılmıyorum.
Hocam daha Nato' nun faydasinin son örnegini Türkmenleri bombalayan Rus ucagini düsürdügümüzde gördük sanirim ( Bu konuda Davutoglu' nun tavirlari kesinlikle soru isaretleri ile dolu), son 60 senedir Türkiyeye kimsenin catamadigindada faydasi vardir herhalde. Yoksa Rusya eline gecirdigi firsati degerlendirirdi, malesef son yüzyilda Rusya ile olan yarisda cok geride kaldik cok eski bir rekabetimiz var.
Hocam Nato ile aramizin bu durumda olmasinin bas mimari RTE' dir, sonuc olarak RTE' nin siyasi cikarlari Memleket cikarlarinin üzerindedir, bunun son örnegi Referandumda batiyi suclamak icin onlarla didismeden, sürtüsmeden cekinmiyor.

Herneyse Galiba sorumlu kisi Türk kökenliymis, ilginc.
Yani Nato' nun böyle bir sacmalik yaparak ne yapmak istesinki ?
Hic mantikli degil :roll:
Bunlari gecmisde cok sert sekilde Nato' yu bu sitede elestirmis kisi olarak yaziyorum, dikkatinize !

Mustafa Kemal Atatürk

En son Kafkasya tarafından 17 Kas 2017, 22:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 22:37 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Koca koca adamlar bıyık taklit ediyor. Bıyık taklit ederek koltuklarını koruma hayali kuranlar. Valisinden bakanına memuruna kadar.

Hangi 2023 hangi 2053?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Kas 2017, 00:16 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Hadi gözünüz aydın !

Resim

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Kas 2017, 03:38 
Üye
Kullanıcı avatarı

İlginç olaylar dönüyor.

https://eksisozluk.com/abd-dizisinde-fe ... ?a=popular

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Kas 2017, 12:14 
Süvariler

İlginç falan değil. Reza zaten itirafçı oldu bülbül gibi öttü. Geçmişte yediğin hurmalar tırmalamak üzere. Bundan kurtulmak için kendi kaderinle devletin kaderini birbirine kaynaklıyorsun böylelikle karşındakilerin Türkiyeyi bir devlet olarak karşılarına alamayacakları için kurtulacağını zannediyorsun. Ancak bilmiyorsun ki belli bir thresholdu geçince seni indirmek için devletinin de gözünün yaşına bakmazlar. Bu işler savaş sanatına uygun ilerler. Önce iç siyasi müdahale, sonra ekonomik ve dış siyasi müdahale bunlardan sonuç alınamazsa askeri müdahale gündeme gelir. Yapılabilir mi yapılır. Gerçi ben ekonomik ve dış siyasi şokları atlatabileceğimizi düşünmüyorum. İkinci dünya savaşında haftada 1 gemiyi suya indirmiş adamla şaka olmaz. Bu adama gemileri yaktırırsan iş kötü yere gider. O zaman da Çin'i Rusya'sı falan seni korumaya gelmez. Esefle kınarken fırsat bilip Baltık, Ukrayna ve Moldovya gibi başka hedeflere koşarlar. Denge politikası denilen hede Kasımpaşalı külhan beylerinin harcı değildir. Stratejide grandmaster seviyesinde olman gerekir. En büyük riski de "göt" gibi ortada kalıp herkesin oyuncağı olmaktır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Kas 2017, 16:05 
Süvariler

Senin bu kadar şehit ve gazin var. Yaşanan terör olayları ile ilgili olarak sen de elindeki kartları açıp arka arkaya tazminat davası açar, interpole bildirimde bulunur, BM'de karşı yaptırım için çabalar, yabancı tv kanalları başta olmak üzere yoğun propaganda dönemini devreye alırsın. Tabi diyeceksiniz ki büyük güç buna izin vermez, o zaman oturup beklemek daha iyi ... ? Her gün Türk gazetelerinin ABD'nin kirliişleri ile lgili başlık attığını , terör mağduru ailelerin büyükelçilik önleri gösteri düzenlediğini , tüm Dünya'nın dikkatinin çekildiğini düşünsenize. Kaldı ki dünyada lafı geçen hiç mi muhalif yok, git görüş adamlarla ve uluslararası baskı oluştur. Son Rakka olayı ne kadar güzel propaganda idi Rusya ne güzel kullanıyor. Gidip ayağa kaldırsana her yeri. Kimin haklı olduğunun hiç biri önemi yok. Sen Türkiye olarak hep haklıyım diyeceksin ve karşı tarafı suçlayıp tuzaklara çekeceksin onun sana yaptığı gibi. Uluslararası ilişkilerde evet ben yaptım çok ayıp oldu diye birşey yoktur, her zaman sen haklı olduğunu insanların beynine kazıyacaksın. Ne dedik zaferleri kim kazanırsa tarihi de o yazar. Hiç Objektif Tarih diye birşey gördünüz mü ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Kas 2017, 16:49 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Bu durum "van minüt" ten beri böyle. Bugüne has birşey değil. Amerikada film endüstrisine kimlerin hakim olduğunu söylemeye gerek yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2017, 16:31 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Başbakan Binali Yıldırım, "Üniversitesiz ilimiz kalmadı. Ama fakülteler açılırken, sanki üzerinde yeterince düşünülmemiş. Her yıl 100 bin öğretmen mezun oluyor. Devlet olarak ne onlara, ne diğer üniversite mezunlarının hepsine iş bulmamız mümkün değil" dedi.
http://www.yurtgazetesi.com.tr/politika ... 59975.html

Ne idiği belirsiz saçma sapan üniversite kırmalarını yerli yersiz her ile açan, bunu da seçim propagandalarında kullanan cehapeydi değil mi başbakanım.

Bir başarı hikayesidir bu. Başka hangi ülkenin hangi iktidarı hem ilkokulları, hem liseleri hem de üniversiteleri aynı zaman diliminde tamamı ile etkisiz hale getirebilir?

-
HDS şimdi aradan fırlayacak, "üniversitenin amacı öğrenciyi iş sahibi yapmak değil." diyecek. Elbette değil! Lakin mevzu da o değil.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2017, 16:43 
Süvariler

Bir başarı hikayesidir bu. Başka hangi ülkenin hangi iktidarı hem ilkokulları, hem liseleri hem de üniversiteleri aynı zaman diliminde tamamı ile etkisiz hale getirebilir?
Herhangi bir iktidar çıkıp bilinçli, tamamıyla art niyetli bir şekilde uğraşsa bu kadar sonuç alamazdı. Başka bir şey bu. Hakikaten başarı hikayesi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2017, 15:39 
Süvariler

Çabuk davranıp ben birşeyler söyleyeyim :

Devlet yönetiminden sorumlu olanlar, evvela ülkenin ekonomik kalkınmasına yönelik bir plan yapmak zorundadır. Diger geri kalan önemli hususları bir tarafa koyalım. Ülkenin kalkınması için gerekli ihtiyaçları kalem kalem tesbit edilir. Buna göre örneğin, ne kadar mühendis, bilgisayar uzmanı Din görevlilerine olan ihtiyaçlari tesbit edilir. Milletin beslenmesi için ne gibi tedbirler gerekli bunlar yapılır. Her birini burada saymakla bitiremeyiz ama devleti yönetenler en ince noktasına kadar bunu yapar ve uygulamaya koyarlar. Tabii savunma konusu devletin bekası için en önde gelen kalemler arasındadır.
Hep dikkatimi çekmiştir, ne zaman
Almanya'nın bir bakanı veya Cumhurbaşkanı yabancı bir ülkeye gitse, geri geldiğinde, yuzbinlerce iscisine_vatandasina iş ve asla dönerler.

Devlet yönetiminden sorumluluk böyle birseydir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2017, 18:39 
Site Başkanı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2017, 18:55 
Akıncılar

HDS şimdi aradan fırlayacak, "üniversitenin amacı öğrenciyi iş sahibi yapmak değil." diyecek. Elbette değil! Lakin mevzu da o değil.
Beni bir anlayamadın gitti be.. :roll:
Hayır demezdim.. Mevzu o değil zaten..

Bugün bir kafede otururken "Üretim Teknolojileri" dersi sınavına hazırlanan mühendis adaylarına giriştim.. :geek:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2017, 19:09 
Süvariler

Alıntı:
Çabuk davranıp ben birşeyler söyleyeyim :

Devlet yönetiminden sorumlu olanlar, evvela ülkenin ekonomik kalkınmasına yönelik bir plan yapmak zorundadır. Diger geri kalan önemli hususları bir tarafa koyalım. Ülkenin kalkınması için gerekli ihtiyaçları kalem kalem tesbit edilir. Buna göre örneğin, ne kadar mühendis, bilgisayar uzmanı Din görevlilerine olan ihtiyaçlari tesbit edilir. Milletin beslenmesi için ne gibi tedbirler gerekli bunlar yapılır. Her birini burada saymakla bitiremeyiz ama devleti yönetenler en ince noktasına kadar bunu yapar ve uygulamaya koyarlar. Tabii savunma konusu devletin bekası için en önde gelen kalemler arasındadır.
Hep dikkatimi çekmiştir, ne zaman
Almanya'nın bir bakanı veya Cumhurbaşkanı yabancı bir ülkeye gitse, geri geldiğinde, yuzbinlerce iscisine_vatandasina iş ve asla dönerler.

Devlet yönetiminden sorumluluk böyle birseydir.

Bu dediginiz seyi eskiden Devlet Planlama Teskilati yapardi, bu rejim ile birlikde cokdandir DPT nin ismini ne haberde duydum nede herhangi bir Projede.

Eskiden ciddi bir Kurumdu, cok tanidik isimlerde orada bulunmuslardir ;)

Günümüzde gerceklesdirilen Projelerin bir cogu cok uzun yillar önce burada planlanmisdir.

@HDS yakinda IPC SPS Fuari var burdamisin ?

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2017, 19:21 
Akıncılar

Yok Hocam. Çok gerekli olmayan fuarlara gitmiyorum artık.

En son FormNext vardı. Ona gitmeyi istiyordum ama işlerim vardı. "Desktop Metal" vs görmek isterdim. ;)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2017, 19:46 
Süvariler

Alıntı:
Yok Hocam. Çok gerekli olmayan fuarlara gitmiyorum artık.

En son FormNext vardı. Ona gitmeyi istiyordum ama işlerim vardı. "Desktop Metal" vs görmek isterdim. ;)
Gördünmü hic aksiyonda ?
Ben bir ara ciddi ciddi slm solutions dan makina almayi düsünmüsdüm.

Tanidigim biri evinin cati katinda 6 makinayla ek is yapiyor ve sürekli makinalari calisiyor yahu.
Neyse seneye belki oraya giderim König Ludwig ile beraber sohbet ederdik ;)

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2017, 19:53 
Akıncılar

Gördünmü hic aksiyonda ?
Ben bir ara ciddi ciddi slm solutions dan makina almayi düsünmüsdüm.
SLM makinesini epey görmekle birlikte EOS M270'le de epey iş yaptım. (Eğer bunu soruyorsan. desktop Metal'i ise hiç görmedim. Ondan merak ediyorum. Olayı değiştirebilecek gücü var gibi geliyor.)

Ben haber ederim bir dahaki Münih gezisine. Aksi gibi, Münih'i eşim de çok sevdiğinden o da benimle geliyor. Bu sene bebek de katıldı. Falan filan.. Oğlanı Neue Pinakotek'e, uçak müzesine götürdük falan filan.. Oberschleissheim'dakine. Hatta Tollwood'a denk gelip ona da gittik.

Daha DM'a götüreceğiz, Speer'e götüreceğiz..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2017, 21:37 
Süvariler

Alıntı:
SLM makinesini epey görmekle birlikte EOS M270'le de epey iş yaptım. (Eğer bunu soruyorsan. desktop Metal'i ise hiç görmedim. Ondan merak ediyorum. Olayı değiştirebilecek gücü var gibi geliyor.)

Ben haber ederim bir dahaki Münih gezisine. Aksi gibi, Münih'i eşim de çok sevdiğinden o da benimle geliyor. Bu sene bebek de katıldı. Falan filan.. Oğlanı Neue Pinakotek'e, uçak müzesine götürdük falan filan.. Oberschleissheim'dakine. Hatta Tollwood'a denk gelip ona da gittik.

Daha DM'a götüreceğiz, Speer'e götüreceğiz..

DM e bir gününü ayirman lazim :D , Oberpfaffenhofen' dede bir Ucak müsesi var eski Dornier Ucak fabrikasinin orda ama Oberschleissheim gibi kapsamli degil.

O Makina olayinda daha gidilecek yol var galiba, ben su SPS Fuarina bakayim, senin Robotlarin gelecegi neye benziyor :D artik bütün hepsi yakin gelecekde birlesecek. Herhafta sasirtiyorlar adami, bu hiza nasil yetiseceksek.
Akilli arabalarda Carsharing (duymussundur bu gelecegin otomotiv vizyonunu ) olayi gibi .

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2017, 22:21 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ya bir video vardı pilotlarımızdan birisinin kendi çektiği kokpit içi bir video. F-16'dan Sniper pod ile düşman hedefine bomba atarken çekilmiş. Aradım taradım bulamadı 5-10 snlik kısa bir videoydu zahmet olmazsa bana atabilir mi videoyu bulabilen birisi ?

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017, 00:26 
Üye
Kullanıcı avatarı

.......

En son Lathander tarafından 21 Kas 2017, 00:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017, 00:41 
Üye

http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-42048874

Gölge uçak tam olarak nedir?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017, 00:52 
Üye

Airbus E-Fan'ın motoru ve çalışma prensibi hakkında bilgisi olan var mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017, 02:05 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-42048874

Gölge uçak tam olarak nedir?
Stealth. Fena çeviri değil aslında :roll: Görünmez'den iyidir :|

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017, 02:31 
Üye

Alıntı:
Stealth. Fena çeviri değil aslında :roll: Görünmez'den iyidir :|
Kafam karıştı. Öncelikle teşekkür ederim yanıt için. Anlamadığım nokta şuan şu. Ruslar nasıl stealth tasarımında ABD'den ileri oluyorlar? Su-57'nin bildiğim kadarıyla hala bazı kusurları var. En basitinden nozullarından dolayı görünmezliğinde yaşanan sıkıntılar gibi. F-35 sorunlar yaşadı ama eğer B versiyonu olmasaydı çok daha sorunsuz ve hızlı bitebilirdi proje. F-22'yi 90'larda tasarlayan bir ülke hala motor işini halledememiş Rusya'dan nasıl geri oluyor bu noktada? :roll:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017, 02:42 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Asıl haberde Rus hava savunma sistemlerinden bahsederken benzer bir cümle kuruyor:
Alıntı:
The Russians are leaders in the field of air defence radars and their military can detect targets at a range of up to 340 miles.
https://www.thetimes.co.uk/article/next ... -08th3vh5l

Yanlış çeviri olması olası.

Yarasa şeklinde dediği uçak da B-21 Raider. Çok üstünde durulması gereken bir haber değil.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017, 02:58 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Resimdeki 747 bir PS çalışması yada test uçağı değil. Eğer taşınması çok ağır bir yük söz konusuysa bu 747 ye 5. motor takılabiliyormuş. Demonte bir motor. İhtiyaç halinde sök tak yani. 6. motor da mümkün mü bilemiyorum.

Bütün 747 lerde mi böylemi bilinmez ama ilginç bir özellik. Bununla G. Afrikaya yük taşınmış. Motor orda sökülüp gemiyle Avusturalya'ya geri gelmiş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017, 03:13 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Uçak daha fazla taşıyabilsin diye değil yahu, ihtiyaç olduğunda kolay yoldan yedek motor taşımak için.

Resimdekinin hikayesi de, Güney Afrika'ya giden 744'ün motoru arıza yapmış. Gemiyle ya da kargo uçağıyla uğraşmak yerine bir sonraki sefere kalkacak olan 744'e yüklemişler motoru, o götürmüş. Motor faal değil, zaten bağlı da değil. Paller de sökülü halde zaten, kargo bölümünde taşınıyor olsa gerek.
https://www.flightradar24.com/blog/how- ... -of-a-747/

DC-9, DC-10 ve 707'lerde de yapılan bir şeymiş. Bunu bilmiyordum. Daha ayrıntılı bilgi:

http://www.airliners.net/forum/viewtopic.php?t=759073
http://www.airliners.net/forum/viewtopic.php?t=421613

Resim

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 19585 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1385 386 387 388 389392 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Exabot [Bot] ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: