TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 22 Eyl 2017, 11:18

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 18887 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1358 359 360 361 362378 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Sohbet
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 01:24 
Süvariler

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

F35 mevzusunda bir problem çıkmasın bir de SM2block3a versinler ben daha başka bir şey istemiyorum. Epey bir başlık konuşulmuş sanırım silah konusunda. Acaba neler var ki başka? Patriot konuşulmuş olabilir mi? Napıcaksın S400 felan al sen şu pac3 patri leri demişler midir? Öyle ya da böyle MQ felan bu artık biraz önemsiz kaçıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 02:58 
Üye
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 10:35 
Süvariler

Bizim derdimiz silah mi daha once de yazdim ? Reaper bu saatten sonra alinmis 4 tane 5 tane ne yapacagiz ? Anka Bayraktar ne is yapiyor degil mi ? Sm3 olmasin SM2 olsun simdilik yani SM3-6 vermemis vermesin ne olacak ... suriye ne olutor biz ona bakalim. F-35'i biz istemesek onlar verir eninde sonunda onemli bir proje ve Turkiye'yi kimse kaybetmek istemez. Bu F-35'ler ile Israil veya ABD'ye savas acmayacagimiza gore.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 12:02 
Süvariler

MQ-9 istenmesini mantıklı bulmuyorum. Anka ve Bayraktar taktik ihtiyaçları karşılıyor. Anka-TP de yolda. Az dişimizi sıkarız buraya kadar gelmişiz. Uzun menzilli füzede SM-6 vermezler. SM-3 verebilirler belki YPGye falan karşılık al şunu sus babında.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 12:04 
Akıncılar

Alıntı:
Bizim derdimiz silah mi daha once de yazdim ? Reaper bu saatten sonra alinmis 4 tane 5 tane ne yapacagiz ? Anka Bayraktar ne is yapiyor degil mi ? Sm3 olmasin SM2 olsun simdilik yani SM3-6 vermemis vermesin ne olacak ... suriye ne olutor biz ona bakalim. F-35'i biz istemesek onlar verir eninde sonunda onemli bir proje ve Turkiye'yi kimse kaybetmek istemez. Bu F-35'ler ile Israil veya ABD'ye savas acmayacagimiza gore.
İstekler ihtiyaçlar doğrultusunda istenmemiş olabilir. Onlara silah verdiniz bize verecekmisiniz bakalım sorusuna cevap bulmak için istenmiş olabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 12:51 
Süvariler

İstekler ihtiyaçlar doğrultusunda istenmemiş olabilir. Onlara silah verdiniz bize verecekmisiniz bakalım sorusuna cevap bulmak için istenmiş olabilir.
Olabilir tabi de istihbaratımızın bu sorunun cevabını biliyor olması lazım değil mi ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 13:07 
Süvariler

Cumhurbaşkanı makam aracı Mercedes HvKK kargo uçağıyla ABD'ye götürülmüş.
Alman arabasıyla Amerika'ya hava mı atıyoruz nedir yani.

Daha önceki ziyaretlerinde ABD tarafından zırhlı Cadillac tahsis ediliyordu.

Sana ne mutlu efem...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 13:35 
Süvariler

Gözden kacmamasi gereken en büyük problem, Amerika Hudutlarimizin dibinde ikinci bir "Mesut abi"olusumunu arzuluyor. Bu abilere ne kadar sirtimizi dayayabiliriz, Gecmisteki tecrübelerimiz isiginda cevap aramak gerekir diye inaniyorum.
Neden Türkiye degil de, YPG tercih ediliyor derseniz, Müttefiklerimiz taseronlarla calismayi tercih ediyor. Isi bitti mi Taserona rahatca yol verebilirsiniz...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 13:40 
Akıncılar

Alıntı:
Olabilir tabi de istihbaratımızın bu sorunun cevabını biliyor olması lazım değil mi ?
Sesli ve yazılı olarak cevap almak isteniyor. Kamuoyu görsün bilsin diye.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 14:31 
Süvariler

Sesli ve yazılı olarak cevap almak isteniyor. Kamuoyu görsün bilsin diye.
Kamuoyu hazirlaniyor o zaman ...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 14:32 
Akıncılar

Cumhurbaşkanı makam aracı Mercedes HvKK kargo uçağıyla ABD'ye götürülmüş.
Alman arabasıyla Amerika'ya hava mı atıyoruz nedir yani.

Daha önceki ziyaretlerinde ABD tarafından zırhlı Cadillac tahsis ediliyordu.

Bu Amerika'ya da, sağladığı güvenliğe ve tahsis edeceği araca da güvenilmediği mesajını vermek için belli ki.

En son HDS tarafından 17 May 2017, 15:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 14:36 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu Amerika'ya da, sağladığı güvenliğe ve tahsis edeceği araca da güvenilmediği mesajını vermek için belli ki.
Pek Amerika'ya özel gibi değil hocam daha önce Rusya, Güney Amerika ve Afrika ziyaretlerine de özel aracını götürmüştü.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 01:16 
Uzaklaştırıldı

Bugün okulum yıldırım beyazıt üniversitesinde bir kız öğrenci kendini çatıdan aşşağı atıp intahar etti. Ne bir yerde haber var ne okuldan açıklama. Örtbas olacak.

Okulunda ciddi ihmali var. Kampüsü yeni açtılar dağın başında ne ambulans var ne bişiy. Hayır çatı arasını niye kilitlemezler anlamam ki ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 02:02 
Uzaklaştırıldı

Neden haber olmadığını ben biliyorum. Birincisi günde 10 kişi Türkiye de intihar ediyor bu yüzden fark etmesek de rutin bir olay. İkincisi de basında intihar haberlerini mecbur kalmadıkça vermemek gibi bir prensip var. "İntihar dalgası" diye diye bir şey var. Birinin intiharı afişe edilir ise karar verme eşiğinde bocalayan bir çok kişide intihara ikna oluyor peş peşe benzer intiharlar oluyor. Başka bir sebep de intihar biraz insanların kendi özeli kendi kararı haber yapılacak bir konu değil o kadar. Bizim mahallede de aynısı oldu biri camdan atladı genç evli adam ertesi gün manşet olur sandım tık yok ne gazete ne tv ne internet. O zaman aynı BATTLESTAR gibi bende çok şaşırdım kendi kendime sonra böyle sonuca vardım.
Normal bir intihar değil. Binlerce öğrencinin okuduğu bir yerde oluyor. Birde devletimizin göz bebeği ünisinde. Kızın sorununu tespit edip engellemeye çalışacak bir psikoloji birimi yok, Revir yok, en yakın ambulans 23 km de (ki daha 3 gün önce sünnet düğününden bozma bahar şenliğinde bir çocuk fenalaştı. Ders çıkartılmadı). Bir öğrenci çatıya nasıl çıkabilir. Bunun önlemi nasıl alınmaz.

Olay öncesi

https://pbs.twimg.com/media/DAEF84PXcAI6ZMe.jpg:large

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 02:27 
Süvariler

Alıntı:
Normal bir intihar değil. Binlerce öğrencinin okuduğu bir yerde oluyor. Birde devletimizin göz bebeği ünisinde. Kızın sorununu tespit edip engellemeye çalışacak bir psikoloji birimi yok, Revir yok, en yakın ambulans 23 km de (ki daha 3 gün önce sünnet düğününden bozma bahar şenliğinde bir çocuk fenalaştı. Ders çıkartılmadı). Bir öğrenci çatıya nasıl çıkabilir. Bunun önlemi nasıl alınmaz.

Olay öncesi

https://pbs.twimg.com/media/DAEF84PXcAI6ZMe.jpg:large
Her yere de ambulans koyulmaz hocam.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 02:44 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kocaman üni de hemde devlet üni. Hemde son zamanlarda açılan başkentte ciddi ödenek ayrılan bir üni de hemde tıp fakültesi olan bir ünide nasıl hocam acil durumlarda müdahale edebilecek bir birim bulunmuyor rezalet bence.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 04:50 
Üye

Alıntı:
Kocaman üni de hemde devlet üni. Hemde son zamanlarda açılan başkentte ciddi ödenek ayrılan bir üni de hemde tıp fakültesi olan bir ünide nasıl hocam acil durumlarda müdahale edebilecek bir birim bulunmuyor rezalet bence.

Hava harp akademisinden ayrılmak zorunda bırakılan bir arkadaşım şuan orada son sınıfta tıp okuyor. Dediği tek bişey var, orası üniversite falan değil. Hayta biraz çalışsaydı en azından Akdeniz'i falan kazanırdı. :)

Edit: Şimdi puanlara baktım. Kırşehir'de, Afyon'da falan tıp fakültesi açmışlar. 460 puan civarı alan girebilir. Yakında balon iyice şişer. Bu kadar tıp fakültesine ihtiyacı yok ülkenin. :?

Editin editi: Hem Afyon'da, Kırşehir'de niye üniversite var fakülteyi geçtim. Bir birey o kentlerde kendini ne kadar geliştirebilir? Afyon'da mühendislik fakültesi var örneğin. Amacı ne? Ne gibi bir sanayisi var Afyon'un. Bu fakülte hangi kurumlarla iş yapıp öğrencilerini eğitiyor? Oranın kimyasından mezun olsan nolur olmasan nolur? Patatesten üniversiteler. :!: Sonra mühendisim ama bimde çalışıyorum :!:

En son Türkkanı tarafından 18 May 2017, 05:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 04:56 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ata arms yeni tüfeği turkuaz'in test atışları için 2000atim yapmış lakin mke den yeni mermi alamadıklarını MKE nin stoğundan temin edemediklerini (?) belirtmişler, az önce Osman ortaç in videosunda duydum, şaka gibi, üretici test edeceği mühimmatı cephaneyi alamiyor, bizde senede 200tane yetmiyor diyoruz koca fabrikaya da 2000 tane yetmez tabi bu MKE nasıl bir kurumdur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 10:37 
Üye

Alıntı:
Hava harp akademisinden ayrılmak zorunda bırakılan bir arkadaşım şuan orada son sınıfta tıp okuyor. Dediği tek bişey var, orası üniversite falan değil. Hayta biraz çalışsaydı en azından Akdeniz'i falan kazanırdı. :)

Edit: Şimdi puanlara baktım. Kırşehir'de, Afyon'da falan tıp fakültesi açmışlar. 460 puan civarı alan girebilir. Yakında balon iyice şişer. Bu kadar tıp fakültesine ihtiyacı yok ülkenin. :?

Editin editi: Hem Afyon'da, Kırşehir'de niye üniversite var fakülteyi geçtim. Bir birey o kentlerde kendini ne kadar geliştirebilir? Afyon'da mühendislik fakültesi var örneğin. Amacı ne? Ne gibi bir sanayisi var Afyon'un. Bu fakülte hangi kurumlarla iş yapıp öğrencilerini eğitiyor? Oranın kimyasından mezun olsan nolur olmasan nolur? Patatesten üniversiteler. :!: Sonra mühendisim ama bimde çalışıyorum :!:
Giresun tıp fakültesi, hastanesi yok mesela :) Hasta görmeden mezun veriyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 11:26 
Uzaklaştırıldı

Tıp fakültesi esenboğa kampüsünde değil hocam.
Alıntı:

Her yere de ambulans koyulmaz hocam.
Orası her yer değil hocam yenice isimli bir semti içinde yenicenin yada kasaba hatta onada 5 km ama 6-7 km yakınında esenboğa hava alanı var. İtfaiye bile zamanında gelmedi. Okuldan bir branda açtı öğrenciler. Kız brandaya düşmeyim diye koşup koşup atladı.
Alıntı:

Açıkcası önceki okuduğum üniden dolayı puanım kesilmese bende gazi yazacaktım . Kendi bölümüm için konuşmak gerekirse (tarih) hiç yoktan iyidir bir üniversite. Ailemin yanında okuyorum. Yoksa dışarda okuyacaktım. Okul uzak bana 35 km ama arabam var. Arabası olmayanların Allah yardımcısı olsun . Üni esenboğaya 2 yılda 3 koca binalık standart bir kampüs yaptı. Yeni yapılmasına rağmen bazı altyapı problemleri olan bir okul. Yanına yeni kampüslere de başlanacaktı ama fetönün turgut özalına çöküldükten sonra bir kıpırdanma olmadı. (onlarda sıfır binalar ).
Aktivite sıfır, imkan sıfır. Kantin var ruhsuz bir ufak cafesi var. voleybol sahasını bile herkes kullanamıyor. Okulun çevresinde başı boş köpekler var iki öğrenci oy çok tatlı diye sevdi diye müdahele edilmiyor. Hergün birini kovalıyorlar.

Öğretim kadrosu sıfır,yandaşlık diz boyu, kayırma vs. 1 tane aksi görüşlü akademisyeni bırakın personel bulamazsınız. doç ünvanlı ev hanımları felan var. odalarında yere yolluk örüyorlar. Derse gelen öğrencilere niye geldiniz diyen vs. (bizim bölümde değil)

Okulun öğrenci profili küçük bir ülkücü takımı var eylemsizler. Sosyal meselelere vermişler kendini. Teşkilata güvenip her gelene yazanları vs var. Utanç duyuyorum onları gördükçe. Ama siyasetin daha ileri safhalarda yapılmasına inanan biri olarak müdahale etmiyorum. geri kalan yüzde 50-60'ı aydın görüşlü öğrenciler . Bir kısımda eylemsiz muhafazakar öğrencilerde var. Bazıları hocalara yamanmak için 3. sınıftan kaytan bıyık falan bırakıyorlar işte.

Dersler bana bir şey kazandırmadı. Hocalar sığ. Sadece verdikleri ödevler sayesinde kendi uzmanlık alanımda çalışma yapma fırsatı buldum. Kütüphane vasat. İngilizcesi zor diyorlar ben muaf olduğumdan tam bilmiyorum. Rektör bey ing konusunda kendini hacettepe vs ile yarıştırır hatta odtü ile ama bahar şenliğine hacettepenin ikinci grubunu sanatçı diye çağırır. Neden para yoktur ama kendisi mercedes s400 ile gezer. Korumalar yardımcılar son model bmw ler passat 2.0 tdi lar felan .

Ama ilerde gelişecektir sonuçta 7 senelik bir üniversite. Bu aldığı destekle meslek hayatımın ortalarında siyasi durumunu sorun etmezsem rahatlıkla söylerim. En azından asbüden iyidir. Zaten memurluk için kpss yükseklisans için ales yds ortalama önemli.

Ha bu arada herkes saatlerdir açıklama bekliyor. Sonunda geldi; Sanki kız evinde yatağında vefat etmiş gibi ....... kişisi vefat etmiştir okuldan otobüs kalkacaktır yazmış. Hacı baba senin okulun da intihar etmiş biri .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 12:43 
Süvariler

Tıp fakültesi esenboğa kampüsünde değil hocam.

Orası her yer değil hocam yenice isimli bir semti içinde yenicenin yada kasaba hatta onada 5 km ama 6-7 km yakınında esenboğa hava alanı var. İtfaiye bile zamanında gelmedi. Okuldan bir branda açtı öğrenciler. Kız brandaya düşmeyim diye koşup koşup atladı.

Açıkcası önceki okuduğum üniden dolayı puanım kesilmese bende gazi yazacaktım . Kendi bölümüm için konuşmak gerekirse (tarih) hiç yoktan iyidir bir üniversite. Ailemin yanında okuyorum. Yoksa dışarda okuyacaktım. Okul uzak bana 35 km ama arabam var. Arabası olmayanların Allah yardımcısı olsun . Üni esenboğaya 2 yılda 3 koca binalık standart bir kampüs yaptı. Yeni yapılmasına rağmen bazı altyapı problemleri olan bir okul. Yanına yeni kampüslere de başlanacaktı ama fetönün turgut özalına çöküldükten sonra bir kıpırdanma olmadı. (onlarda sıfır binalar ).
Aktivite sıfır, imkan sıfır. Kantin var ruhsuz bir ufak cafesi var. voleybol sahasını bile herkes kullanamıyor. Okulun çevresinde başı boş köpekler var iki öğrenci oy çok tatlı diye sevdi diye müdahele edilmiyor. Hergün birini kovalıyorlar.

Öğretim kadrosu sıfır,yandaşlık diz boyu, kayırma vs. 1 tane aksi görüşlü akademisyeni bırakın personel bulamazsınız. doç ünvanlı ev hanımları felan var. odalarında yere yolluk örüyorlar. Derse gelen öğrencilere niye geldiniz diyen vs. (bizim bölümde değil)

Okulun öğrenci profili küçük bir ülkücü takımı var eylemsizler. Sosyal meselelere vermişler kendini. Teşkilata güvenip her gelene yazanları vs var. Utanç duyuyorum onları gördükçe. Ama siyasetin daha ileri safhalarda yapılmasına inanan biri olarak müdahale etmiyorum. geri kalan yüzde 50-60'ı aydın görüşlü öğrenciler . Bir kısımda eylemsiz muhafazakar öğrencilerde var. Bazıları hocalara yamanmak için 3. sınıftan kaytan bıyık falan bırakıyorlar işte.

Dersler bana bir şey kazandırmadı. Hocalar sığ. Sadece verdikleri ödevler sayesinde kendi uzmanlık alanımda çalışma yapma fırsatı buldum. Kütüphane vasat. İngilizcesi zor diyorlar ben muaf olduğumdan tam bilmiyorum. Rektör bey ing konusunda kendini hacettepe vs ile yarıştırır hatta odtü ile ama bahar şenliğine hacettepenin ikinci grubunu sanatçı diye çağırır. Neden para yoktur ama kendisi mercedes s400 ile gezer. Korumalar yardımcılar son model bmw ler passat 2.0 tdi lar felan .

Ama ilerde gelişecektir sonuçta 7 senelik bir üniversite. Bu aldığı destekle meslek hayatımın ortalarında siyasi durumunu sorun etmezsem rahatlıkla söylerim. En azından asbüden iyidir. Zaten memurluk için kpss yükseklisans için ales yds ortalama önemli.

Ha bu arada herkes saatlerdir açıklama bekliyor. Sonunda geldi; Sanki kız evinde yatağında vefat etmiş gibi ....... kişisi vefat etmiştir okuldan otobüs kalkacaktır yazmış. Hacı baba senin okulun da intihar etmiş biri .
4 duvar örüp üniversite yaptığını sanan zihniyetin kurbanı olarak ayrıca minyatür bir Türkiye yaşıyorsunuz yani. Hayırlısı olsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 16:17 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Rock, bir neferini daha kaybetti. Chris Cornell 52 yaşında hayatını kaybetmiş. Başımız sağ olsun.

Hoşçakal garip sakallı adam.

https://www.youtube.com/watch?v=cy2ZUGc2mSs

https://www.youtube.com/watch?v=dfF4t9-wpCM

https://www.youtube.com/watch?v=WC5FdFlUcl0

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 21:55 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Şimdiden hepinizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlarım dostlar,
Nice engellenemeyen ve yasaklanamayan 19 Mayıslarda görüşmek üzere.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 22:40 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Girmesi ile çıkması bir olmuş.

Yeni nesil pek bilmez. Ama bizim siyasette o beyaz saray eskiden beri bir nevi Mekke hatta Kabe dir. Zamanında Bush Özal'a randevu vermemiş. Yine seçim öncesiydi. 10 dakika belki 20 dakika zorlamaca bir randevu koparılmış. Tabi TRT tek kanal. Şişir babam şişir. Ne sefillik ama.

Demek aynı zihniyet aynı ağır eziklik aynı ucuz popülizm devam ediyor. Ahaber'e göre hükümet ABD'ye ayar vermiş. Hükümet mesajları ABD'ye kapak olmuşmuş. Neredeyse Ulubatlı Hasan Washington DC surlarına bayrağı çakmışmış.

Halbuki Trump ayarı baştan vermiş. FETÖ'den tutuklu bir protestan papazın ( illkez duydun nasıl olmuşsa artık) serbest bırakılması konusunda fermanı salmış köylülere. 20 dakikada 3 kere söylemiş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 May 2017, 15:54 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Atatürkçü kesimin en önemli güç kaynaklarından birine, Türkiye'nin en büyük gazetelerinden birine girdiler bugün. Dikkatinizi çekerim, 19 Mayıs günü! Bundan daha büyük bir mesaj olabilir mi? "İstediğimiz yere gireriz, bayramınız da umurumuzda değil!" demekten başka ne anlamı vardır bunun?

Fetöcüymüş, öyle diyorlarmış. Ama örgüt üyesi değillermiş ha! Yaptıkları eylemler Fetö'nün yararına olmuş olabilirmiş. Nedir bu eylemler? İktidarın pisliklerini insanlara hatırlatmak, vatan hainliklerini gözlerine vurmak, dürüstçe, yalan söylemeden gerçeği ulaştırmak. Her basın yayın kuruluşunun yapması gereken görev yani!

Bu devletin yönetim kademesi işgal edilmiştir. Hiç bir kurumunun, hiç bir memurunun güvenilirliği kalmamıştır. Kına yaksınlar.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 May 2017, 16:05 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Ata, plan ve program yapan biriydi. Samsun'a çıktığının gecesi devrim yapalım demedi elbette.

Vatan ve Hürriyet Cemiyeti'nin Selanik hücresinin kurulduğu günden:

Kendisine Manastır idadisine gitmeyi öğüt veren Subay Hasan Bey şimdi kurmay albaydı. Üniformasını giyip onu görmek üzere 3 üncü ordu merkezine giderek orada yakından tanıdığı bu kurmay albayın gelmesini bekledi. Geldiğini görünce önüne geçerek:

- Beni tanımadınız mı? diye sordu.

- Tanıyamadım çocuğum.

Mustafa Kemal kendini tanıttı:

- Ben Selânik rüştiyesinde iken mümeyyizliğe gelmiştiniz. İstanbul'a gidecekken beni Manastır idadisine gönderdiniz.

Albay hatırasını topladı ve tanıdı.

Daireye girdiler. Mustafa her şeyi olduğu gibi anlattı. Albay:

- Sen her şeyi yıkıp buraya gelmişsin. Ben ne yapabilirim, senin için? dedi.

- Ben milletime daha fazla faydalı olabilmek için her şeyi göze aldım. Bana yardım etmezseniz hayatım da mesleğim de tehlikeye girer, dedi.

Hasan Bey, Mustafa Kemal'e yardım elini uzattı. Memlekette devrim olmasını istiyen, bu uğurda çalışanları destekliyen bir vatanseverdi. Selânik'te dört ''tebdili hava'' raporu almıştır. ''Vatan ve Hürriyet'' cemiyetini o günlerde kurdu. Bu kuruluş toplantısında bulunan arkadaşlarından biri diyor ki: ''Görüşmeyi Mustafa Kemal açtı. Memleketin umumî durumunu, Rumeli'nin içinde bulunduğu şartları, saray idaresini anlattı. 'Hürriyet olmıyan yerde ölüm ve batmak vardır, tarih biz çocuklarından görev beklemektedir. Despotlukla savaşacağız, buraya da onun için geldim, sizden de fedakârlık bekliyorum,' dedi."

Sonra masaya konan tabancayı birer birer öperek onun üzerine yemin ettiler.

Çankaya 1.-4. Ciltler. Falih Rıfkı Atay

Vatan ve Hürriyet Cemiyeti savaştan 9 yıl önce kuruldu.

Despotlukla savaşımızda asla durmayacağız. Bu toprakların gerçek savaşı budur. Bizim pusulamız odur.

19 Mayıs Ata'yı anma bayramınız kutlu olsun.
viewtopic.php?t=15&start=14550

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 May 2017, 16:24 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Biraz geç olacak ancak; 19 Mayıs kutlu olsun.

Atatürk'ün izinden, Mete Han'ın yolundan yürümeye devam.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 May 2017, 16:40 
Süvariler

Alıntı:
Atatürkçü kesimin en önemli güç kaynaklarından birine, Türkiye'nin en büyük gazetelerinden birine girdiler bugün. Dikkatinizi çekerim, 19 Mayıs günü! Bundan daha büyük bir mesaj olabilir mi? "İstediğimiz yere gireriz, bayramınız da umurumuzda değil!" demekten başka ne anlamı vardır bunun?

Fetöcüymüş, öyle diyorlarmış. Ama örgüt üyesi değillermiş ha! Yaptıkları eylemler Fetö'nün yararına olmuş olabilirmiş. Nedir bu eylemler? İktidarın pisliklerini insanlara hatırlatmak, vatan hainliklerini gözlerine vurmak, dürüstçe, yalan söylemeden gerçeği ulaştırmak. Her basın yayın kuruluşunun yapması gereken görev yani!

Bu devletin yönetim kademesi işgal edilmiştir. Hiç bir kurumunun, hiç bir memurunun güvenilirliği kalmamıştır. Kına yaksınlar.

Dünyanin tüm gazeteleri Türkiyeye Kabile Devleti diyorlar, Ankara Hukümetinden bahsedincede Rejim diye adlandiriyorlar, Irandan beter duruma düsdük .
Sanki seyretmekden baska care yokmus gibi bu tür seyleride gözümüze sokuyorlar.

Cok üzücü bir durum, Cocukalrimin geleceginden cok endiseliyim.

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 May 2017, 16:43 
Süvariler

19 Mayis 2017 Cümle Türk Milletine Kutlu Olsun.
Disaridaki ve icimizdeki bütün düsmanlarimiza Mesaj olsun:

"Tarih tekerrürden ibarettir."

Mustfa Kemal Atatürk´ün deyimiyle:

Savas, Vatan korumanin haricinde Cinayettir. Yine Atamizin deyimiyle: Yurtta Sulh, Cihanda Sulh.

Bizler Türk Milleti olarak Atamizin yolunda devam edecegiz.

Ülkemizin Birlik ve Bütünlügünü her sart altinda korumaya kararliyiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 May 2017, 17:15 
Süvariler

Bu Sözcü olayı bir şarkının ilk notası. Çok daha farklı bir döneme geçildiğinin ilk göstergesi. Bildiğimiz Türkiye Cumhuriyeti sonlanıyor bir tarihe tanıklık ediyoruz. Dışarıdan ithal edilen Suriyeli, Afgan gibi değişik etnik kökenlere sahip karma bir toplumun oluşturduğu, islami olarak Katar tarzı bir sosyal yapının demokrasiden tamamen uzaklaşmış otokratik ve oligarşik bir şekilde yönetilmesi diyebileceğimiz bir döneme giriyoruz. Aynı orta çağ avrupası gibi kral ve avanesi ve onun etrafındaki yüksek soylular tarafından yönetilen bir ülke bunun yanında daha lokal alanlara hakim düşük soylulardan oluşmuş bir sosyal yapı. Bunun en alt tabakasında damarlarına işe yaramaz, saçmalığın daniskası olan ve hiçbir faydası olmayan din, ümmet ve Osmanlı basılarak uyutulan ayak takımı. Bu gidişata ses edecek herkes devletin enstrümanları kullanılarak ezilecek. Menzile yaklaştıkça ezmenin dozajı artacak. Resmi dairelerden Atatürk resimleri kalktığında tepki vermek için artık çok geç olacak.

Bu arada açılım sürecinin tekrar başlayabileceği konusunda dedikodular var. Söylenenlere göre AKP kongresinde bu konuda mesajlar verilecekmiş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 May 2017, 17:34 
Üye

Bu Sözcü olayı bir şarkının ilk notası. Çok daha farklı bir döneme geçildiğinin ilk göstergesi. Bildiğimiz Türkiye Cumhuriyeti sonlanıyor bir tarihe tanıklık ediyoruz. Dışarıdan ithal edilen Suriyeli, Afgan gibi değişik etnik kökenlere sahip karma bir toplumun oluşturduğu, islami olarak Katar tarzı bir sosyal yapının demokrasiden tamamen uzaklaşmış otokratik ve oligarşik bir şekilde yönetilmesi diyebileceğimiz bir döneme giriyoruz. Aynı orta çağ avrupası gibi kral ve avanesi ve onun etrafındaki yüksek soylular tarafından yönetilen bir ülke bunun yanında daha lokal alanlara hakim düşük soylulardan oluşmuş bir sosyal yapı. Bunun en alt tabakasında damarlarına işe yaramaz, saçmalığın daniskası olan ve hiçbir faydası olmayan din, ümmet ve Osmanlı basılarak uyutulan ayak takımı. Bu gidişata ses edecek herkes devletin enstrümanları kullanılarak ezilecek. Menzile yaklaştıkça ezmenin dozajı artacak. Resmi dairelerden Atatürk resimleri kalktığında tepki vermek için artık çok geç olacak.

Bu arada açılım sürecinin tekrar başlayabileceği konusunda dedikodular var. Söylenenlere göre AKP kongresinde bu konuda mesajlar verilecekmiş.
Devlet denen mekanizmanin cok guclu olmasinin hangi sonuclari dogurabilecegi konusunda ve bunun engellenmesine yonelik olarak ABD'nin kurucu babalari cok kafa patlatmis. Ona ragmen orada bile derin devlet (daha dogrusu devlet kurumlarini ele gecirerek devleti yonlendiren kureselci elitler) herseye hakim olmus gorunuyor. Trump "drain the swamp" sloganlari atarken bundan bahsediyordu ama kendisinin de "kontrollu muhalefet" oldugu yonunde kuskular filizlenmeye basladi. Bir tur gaz alma harekati.

Turkiye, Turk'lere Turk olduklarini hatirlatma projesiydi. Bu baglamda irk olarak Turk olmayanlari da bu catini altinda toplama projesiydi.
Gorunuse gore yuzyillarin grifit siyasi ve toplumsal degisimleri buna izin vermeyecek.

It was good while it lasted.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 May 2017, 19:00 
Süvariler

Bu arada bugün C.başkanı konuşmasında tarih müfredatının değişeceği ve baştan yazılacağını söyledi. FETÖcü Mustafa Armağanla fesliye yazdırırlar. Yeni dönemde daha önce bahsettiğim değişimler buna benzer değişimler. 2024e kadar dozu artarak gider böyle. C.başkanının ikinci başkanlık döneminde artık doğrudan bazı şeyler hedef alınacak. 2029a kadar yol haritası belli.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 May 2017, 19:18 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Tekrardan bütün dostların 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlarım,

Bugün Ankara'ya Anıtkabir'e Atamı ziyarete gittim lakin çok üzüldüm, eskiden gördüğüm o coşku, heyecan ve günün anlam ve önemi hiç şehirde yok, Anıtkabir'de eskisi kadar dolu dolu değildi, insan üzülüyor.
Bu bayram yine son bir kaçı olduğu gibi buruk dönüyorum :cry:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 May 2017, 22:03 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

19 mayıs bayramımız tüm Türk milletine kutlu olsun.

İnternette gördüm. Bazı onun bunun cocukları veledi zina tohumu marşta geçen İzmir'in Dağlarına küfürler etmişler.

İzmir'in Dağları vatan toprağıdır. Vatan toprağına küfreden kanı soyu sopu bozuk kırma o. cocuklarıdır.

O dağları bu toprakları bu millete bırakmak bir dünya genç vatan evladı kanını canını feda etti.

Bu nankör it soyları bu ülkede yaşasın diye değil. Her şeyden evvel aziz şehitlere hakarettir bu.

Hala G.Doğuda bir dünya aslan vatan toprağı için canını feda ederken bu itler aziz vatan toprağına küfrediyorlar.

Haram zehir zıkkımın dibi olsun bu ülkenin toprakları havası suyu nankör şaklaban bozuntusu ... soylarına.

Pis hela çukuru ağızlarına utanmadan sıkılmadan küfürün arkasından CB adını almışlar.

Bu CB makamına ve Türk milletine ve manevi değerlerine ağır hakarettir.

Bu şaklaban bozuntuları bunun hesabını hukuka vermelidir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 May 2017, 22:28 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Önümüzdeki sene nisan ayında Avrasya hava gösteri gerçekleştirilecekmiş, Cumhurbaşkanlığı himayesinde olacakmış,
Tarih seçimi bence çok yanlış, hangi sebep ile nisan ayı seçildi ben anlayamadım.

Antalya'da olması bence güzel ve mantıklı lakin tarihin nisan olması düşündürücü,
Ayrıca bir haber sitesinde gördüğüm habere göre "Ticari ve askeri havacılık sektöründe yaklaşık 40 milyar dolarlık bir iş hacmi geliştirilmesi" hedeflekteymiş. Bu rakam da bana çok abartı geldi.

İnşallah önümüzdeki sene nisan ayında Trmilitary olarak bu organizasyonda da bir araya gelip buluşma fırsatımız olur.

http://eurasiaairshow.com/trade/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 May 2017, 05:07 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Android kullanıcıları için yeni Düğümler ve bağlar isimli bir uygulama keşfettim tavsiye ederim dostlar çok hoşuma gitti sizinlede paylaşmak istedim.

https://play.google.com/store/apps/deta ... ix.knots3d

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 May 2017, 13:53 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 May 2017, 14:54 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Geçen yıl TedxReset konuşmasına katılamadığım için üzülmüştüm, videosu varmış, yeni keşfediyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=wkcFfyOAEbk

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 May 2017, 15:09 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

:shock: :lol: :lol: #PalavraDedektörü

Resim

"Komutan arkadan gelirse, Asla lider olamaz."
- BAŞBUĞ ATTİLA

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 May 2017, 15:14 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Geçen yıl TedxReset konuşmasına katılamadığım için üzülmüştüm, videosu varmış, yeni keşfediyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=wkcFfyOAEbk
Mete hocamın geçen ay evrim ağacında da çok güzel bir webkonferans'i oldu, takip edemeyenler için link bırakıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 May 2017, 15:49 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Güzel olmuş...

http://www.dailymotion.com/dba36212-383 ... e7eec2684d
Resim
Alıntı:
Türkiye’de turizm sektörünün çeşitlenmesi ve dalış turizminin gelişmesi için çalışmalarını sürdüren Antalya Valiliği, yeni bir projeyi daha hayata geçirdi. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait 45 tonluk tank Kaş Limanında 5 metre derinliğe batırıldı. Söz konusu tank hava koşullarının uygun olması halinde Güvercin Adası Mevkii’ne taşınarak 20 metre derinliğe batırılacak.İHA

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 May 2017, 17:01 
Süvariler

Dünyanin tüm gazeteleri Türkiyeye Kabile Devleti diyorlar, Ankara Hukümetinden bahsedincede Rejim diye adlandiriyorlar,
Esad Yönetimine de REJİM diyorlar.
Esad nasıl ki Esed oldu; Erdoğan' da ''ErdoğEn'' olursa hiç şaşırmayın.
''Algıda Birlik'' ya da etme bulma dünyası!

Erdoğan'ın yapacağı iş; Türkiye' nin cıvataları gevşetmekten vazgeçip, fabrika ayarlarına geri dönmektir.
Bunu bir Siyasal İslamcının yapması demek, son derece tarihi bir olaydır.
Yani fabrika ayarlarına dönüş işini ''Kemalistlerin'' yapmasını beklemeden; bu mühim vazifeyi Siyasal İslamcılar yapsın.
Bu şekilde, tarihi bir düşmanlık da son bulmuş olacaktır. Borç, alacak sıfırlanacak, hesap kapanacaktır.
Her şeyi sıfırlamayı iyi bilenler; bu açık hesabı da sıfırlasınlar!

Zaten bu iş böyle gitmez... Türkiye Cumhuriyetini yok edip Yeni Osmanlı Devleti kuramazlar, bu sevdadan vazgeçsinler.
Allah korusun, Suriye gibi oluruz. Şayet Suriye gibi olmuyorsak; Türk milletinin dirayetindendir. Kendilerini akıllı zannetmesinler.
Türk milleti; bir kötüyü daha kötü bir duruma tercih etmiştir. Beterin beteri var hesabı...

Şayet denilen şekilde yaparlarsa; Türkiye Cumhuriyeti' ni yıkanlar olarak değil, yanlıştan geri dönenler olarak tarihe geçerler.
Yok tam tersini yapmaya çalışırlarsa; zaten bunu başaramayacaklar... bir sürü gerekçesi vardır.

Kısacası, bu tarihi yol ayrımında doğru yolu tercih etmeyi bilmeleri gerekiyor.
Bütün dünya ile kavgalı durumdayken, ayakta kalabilmenin tek çaresi budur.
Ancak iç cepheyi sağlam tutarak varlıklarını devam ettirebilirler.
Bunu ÖTEKİLERE zulmederek başaramazlar.
Çünkü ''Zulm ile âbâd olanın akibeti berbâd olur''
Yol yakınken; Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletinin âli menfaatleri için fabrika ayarlarına geri dönsünler.

Bizim ilham kaynağımız; doğrudan doğruya, Türk milletinin vicdanı olmuştur.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 May 2017, 17:54 
Süvariler

Alıntı:
Türkiye Cumhuriyetini yok edip Yeni Osmanlı Devleti kuramazlar, bu sevdadan vazgeçsinler.
Neden yapamasınlar? Bu ülkede görünen üç topluluk var. En büyüğü siyasal islamcılar. Para onlarda, meşru devlet organları onlarda, silahlı güç de onlarda.
Alıntı:
Mazhar Müfit Kansu anlatıyor :

1919 yılında Erzurum Kongresinin bittiği gece...Süreyya Bey, ben ve Atatürk konuşuyoruz.
Nerede ise sabah olacaktı. Atatürk birden:

-Mazhar not defterin yanında mı? diye sordu. Not defterimi alıp geldim.

O hatıra defterime ve günü gününe her hadiseyi not edişime hep memnun olur, hem de latife etmekten kendisini alıkoyamazdı , "Hafızalarımız zayıfladığı zaman Mazhar Müfit'in defteri çok işimize yarayacak." derdi. Defteri getirdiğim görünce, sigarasını birkaç nefes çektikten sonra :

-Ama bu defterin yaprağını kimseye göstermeyeceksin. Sonuna kadar saklı kalacak. Bir ben, bir Süreyya, bir de sen bileceksin. Şartım bu... dedi.

Süreyya da, ben de :

-Buna emin olabilirsin Paşam dedik. Paşa bunun üzerine :

-Öyle ise tarih koy, dedi. Yazdım : 7-8 Temmuz 1919,sabaha karşı.

-Pekala, yaz! diyerek devam etti. Zaferden sonra hükümet şekli Cumhuriyet olacaktır, bu bir. İki, padişah ve hanedan hakkında zaman gelince icap eden muamele yapılacaktır. Üç, tesettür kalkacaktır. Dört, fes kalkacak, medeni milletler gibi şapka giyilecektir.

Bu anda gayri ihtiyari kalem elimden düştü, yüzüne baktım. O da benim yüzüme baktı:

-Neden durakladın? deyince

-Darılma ama Paşam, sizin de hayalperest taraflarınız var, dedim. Gülerek :

-Bunu zaman tayin eder. Sen yaz! dedi. Yazmaya devam ettim.

-Beş, latin harfleri kabul edilecek.

-Paşam, kafi, kafi, dedim ve biraz da hayal ile uğraşmaktan bıkmış bir insan edasıyla :

-Cumhuriyetin ilanını başaralım da yeter!... diyerek defterimi kapadım ve yanından ayrıldım.

Yıllar sonra, Kastamonu'dan şapka inkılabı dönüşü kendisini karşılamaya gittiğimde Musatafa Kemal Paşa gülerek :

-Azizim Mazhar Müfit Bey, kaçıncı maddedeyiz? diye sorarak bana takılmıştı.
Söyleceğim şudur ki imkansız, yapılamaz, olmaz diye birşey yoktur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 May 2017, 18:58 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

EMO 2016 Bilgi ve İletişim Teknolojileri Raporu açıklamış.

Özet: Türkiye'nin Bilgi Teknolojileri karnesi sanıldığı kadar iyi değil.

ITU`nun 2016 yılı BİT Geliştirme Endeksi`nde Türkiye 175 ülke içinde 2015 yılına göre bir sıra gerileyerek 70. sırada yer aldı.

Raporda en dikkat çekici yanlardan bir tanesi 5G'nin bir hayal olduğu, bunun gerçekleşmesi için şuandaki fiberoptik ağın min 3kat daha fazla yaygın olması gerektiği çok dataylıca anlatışmış.

Ayrıca endüstri 4.0 ve üretim modelleri, penetrasyon, ötv ve kdv politikamız vb. hayatın içerisinden bir çok önem arz eden konuda önemli açıklamaları mevcut ve hiç birisinde pozitif bir görüş bulunmamakta.

Maalesef İT sektöründe durum/gidişat kötü gözüküyor.

kaynak: http://digitalage.com.tr/turkiyede-5gye ... esi-hayal/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 May 2017, 19:14 
Süvariler

İçişleri Bakanlığı, Beşiktaş Belediyesi hakkında 19 Mayıs'ta ilçede yapılan kutlamalarla ilgili soruşturma başlattı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 May 2017, 19:29 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

19 Mayıs hali hazırda siyasi bir bayramdır. 19 Mayıs bir baş kaldırıştır. İşgalcilere, işgalcilerle birlikte çalışan padişaha ve hükümetine karşı bir baş kaldırıştır. 19 Mayıs bir devrim günüdür. Devrim bayramını kutlamak için kirlenmiş, çürümüş bir otoriteden izin alınacak değil ya!

Bir de yılbaşı olaylarına gönderme yapmışlar. Saldırı günü Reina'nın önüne koruma diye çiçeği burnunda bir tane çocuğu memur diye oraya koyan ben miydim, ona da açıklama yapsınlar.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 May 2017, 22:38 
Süvariler

Neden yapamasınlar? Bu ülkede görünen üç topluluk var. En büyüğü siyasal islamcılar. Para onlarda, meşru devlet organları onlarda, silahlı güç de onlarda.

Söyleceğim şudur ki imkansız, yapılamaz, olmaz diye birşey yoktur.
Elbette imkansız diye bir şey yoktur; her şey insan içindir lakin imkansızı başaracak olan yine de insandır diyoruz.
Peki bu ''Karşı Devrim'' sürecini nihayete erdirebilecek kalibrede bir insan profili görebiliyor musunuz?

O cenahtan biri söylüyordu;
Dönemsel olarak kötüler kazanabilir ancak kötülük asla kazanamaz(!) diyordu.

Onu da niye öyle söylüyor? Çünkü Allah iyiliğin yanındadır. Şeytan ise kötülüğü temsil eder.
Mücadeleyi Şeytan' ın kazanması mümkün değildir -mantığından hareketle;
en nihayetinde iyiliğin galip geleceğini söylüyordu.
Yani onların terminolojisi bu şekilde.

Peki iyi kim, kötü kim?
Bize göre iyi olan bizleriz, kötü ise onlar; onlara göreyse tam tersi (!)

Mücadele aydınlıkla karanlığın, iyilikle kötülüğün mücadelesidir. Bu mücadele ise iyiler ile kötüler arasında verilir.
Medeni dünya belli bir istikamette yol alırken, adamın biri ters istikamette gidiyorsa; kötü yola sapmış demektir.
Kötü yola saptıran kötüdür. Kötü yolun sonu da kötüdür. Hem saptıran için, hem de sapanlar için!

Saddam örneği apaçık ortada dururken; milleti yolundan şaşırtmaya yelteneceklerin vay haline!
Kısacası, toplum dinamikleri buna müsaade etmeyecektir.
Abdülhamit' in istibdat dönemi dahî 33 yıl sürmüştür, 34 değil!
Kısacası başaramazlar, bu sevdadan vazgeçsinler.
Türk milleti, Arap sultanlığının kulu kölesi değildir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 May 2017, 23:21 
Üye

Stalin'in bir sözü var, "İpek eldivenlerle devrim yapılmaz.." demiş.

Bende şunu söylemek istiyorum en basitinden takım elbise, kravat ile islami devrim olmaz.
Birde tarihte şana, şöhrete ve şehvete önem verenlerin hepsi eninde sonunda kaybetmiştir. Şan şöhret ve şehvet ile toplulukları uyutabilirsiniz, şişirebilirsiniz, susturabilirsiniz ancak aynı toplumun yüzleştiği veya henüz yüzleşmediği gerçekler bir gün mutlaka umulmadık bir yerden çatlak verecektir. İşte o zaman tüm uyuyanlar uyanacak, tüm şişkinlikler inecek ve tüm suskunlar tekrar konuşmaya başlayacaktır.

Mütevaziler gerçek kazananlardır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 May 2017, 00:12 
Süvariler

Alıntı:
Türk milleti, Arap sultanlığının kulu kölesi değildir.

Acaba?

https://www.google.de/search?q=erdoğan+ ... oD470VQ3gM:

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 May 2017, 00:45 
Süvariler

Hocam, ben Türk milleti diyorum.
İlgili kişi şu günden bugüne, göğsünü gere gere ''Türküm'' diyebilmiş mi?
Benim Türklük tanımım; Türklük şuuru ile hareket edenler içindir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 May 2017, 13:26 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Hocam, ben Türk milleti diyorum.
İlgili kişi şu günden bugüne, göğsünü gere gere ''Türküm'' diyebilmiş mi?
Benim Türklük tanımım; Türklük şuuru ile hareket edenler içindir.
Verdiğiniz video bence pek doğru bir örnek değil,

- biz Türkler çocukları severiz, hatta çocukların ayaklarını bile öptüğümüz olur ,hiçbirinizin olmamış mıdır, yeğenin kardeşin vs.?
Katar prensi de kabul etmek gerekli sevimli kerata ,muhtemelen sevecenliğinden kaynaklanmış bir hareketti bu.

Diğer mevzu açısından söyleyeceğim, para için trump'ın bile arabistanda yaptığı şaklabanlıklara bakmak konuyla alakalı yol gösterici olur sanırım.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 18887 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1358 359 360 361 362378 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: goldenwings, Heise IT-Markt [Crawler], İstiklalFM, koşan hollandalı, tersduz ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: