TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 17 Ara 2017, 16:50

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 03 May 2017, 14:36 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Beşinci ayın üçü önemli bir yere sahiptir. Türk olmanın, erdeminin, değerlerinin, töresinin, geçmişinin ve soydaşlarının dildaşlarının savunuşu konusunda yakın tarihe atılan silinmez damgadır.

Türk olmanın ne demek olduğunu duyan, yaşayan, yaşamaya çalışan, yaşatmaya çalışan partili partisiz, o ya da bu oluşuma üye üyesiz, ideoloji sahibi ideolojisiz tüm vatan evlatlarının gününü kutlarım, kutlarız.

Türklük sancağında birlik olmak dileğiyle.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 May 2017, 15:08 
Süvariler

3 Mayıs Türkçüler günümüz kutlu olsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 May 2017, 17:15 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Tüm forum sakinlerinin 3 Mayıs Türk gününü kutlarım. Türk Bayramı, Türk Dünyası, örf, adet, yaşamak ve Türk olabilmek adına bu iğrenç kültürden bir gün kurtuluruz umarım. Umarım yakın gelecekte Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim'in emriymiş gibi Türk milletine dayatılan iğrenç Arap geleneklerinden bir an önce kurtulmamız temennisi ile tekrardan 3 Mayıs'ımız kutlu olsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 May 2017, 17:50 
Süvariler

Alıntı:
Umarım yakın gelecekte Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim'in
Not mine bro.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 May 2017, 19:23 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Not mine bro.
Herkes özgürdür. Kullanılan ifade de genel ifade kapsamındadır çünkü ülkenin neredeyse tamamı müslümandır. İslam adı altında pisliğın kol gezdiği de bir gerçek; dolayısıyla dillendirilen doğru güzel bir dilektir. Bugüne dek gördüğünüz tüm çalışmaları yazıları dolayısıyla görüşleri anlayışları da ben ve ekibimiz üretiyor; ben de müslümanım.

Gereksiz ifadelerden kaçının. Bu başlık ''senin dinin, benim dinim'' için açılmadı. Aksi takdirde yönetim gerekli yaptırımı uygular. Türklük sancağında birleşmek dileğiyle diyor son tümce. O dinde bu dinde ayrılalım değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 May 2017, 21:24 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Tüm Türkçü kardeşlerimin günü kutlu olsun. Bir gün Turan Yurdunda yaşamak dileğiyle.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 May 2017, 00:00 
Süvariler

Mustafa Kemal ATATÜRK

En son PARTİKÜL tarafından 04 May 2017, 01:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 May 2017, 01:05 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Bana göre hakiki Türkçülük günü, Sakarya Meydan Savaşını kazandığımız gündür. II. Viyana Bozgunundan itibaren başlayan geri çekilme sürecini ancak Sakarya sırtlarında durdurabildik. Şayet meydan savaşını kaybetseydik -Allah Korusun- belki de ''Anadolu topraklarında'' Türk milleti diye bir millet kalmayacaktı!

Büyük Atatürk bu savaşı kazanarak; aynı zamanda Türk dilini, Türk kültürünü, Türk töresini de kurtarmıştır. Türk milletinin yüksek medeniyetini; Yunan ve onun arkasında ki emperyal çizmesine ezdirmemiştir. Bilerek unutturulan Türklük bilincini, yeniden Türk milletine kazandıran Büyük Atatürk' ün ruhuna ne kadar dua etsek azdır.

Ne Mutlu Türküm Diyene...
Yazıklar olsun Türküm DİYEMEYENE!

Türk milletini Arapçıların değil, HAKİKİ TÜRKÇÜLERİN yönettiği günlerin özlemiyle yaşıyoruz.
Türk milletini -çakma değil- gerçek Türkçüler;
Türk milletini -replika değil- gerçek vatanseverler yönetmelidir.
Ona ''Türkçülük günü'' denmez. O ve benzerleri bizzatihi Türklüğün Şahlanışları, tarihe çakılmış Türklüğün Ölümsüz Damgaları, Türklüğün Sonsuz Anıtları Abideleridir. Türklüğün ''Geçit vermeyecek ve seni buraya gömeceğim.'' dediği hiçbir şeyle kıyaslanmaz eşsiz kahramanlık eserleri, asırlar sonra halen muhattaplarınca hicabı çekilen bu her türlü insanlık değerinden yoksun soysuz kendini bilmezlere ''Dur.'' dediği ''tarihi tokatlar''dır.

Burada söz konusu olansa yakın tarihte Türklüğün, Türklük değerlerinin durdurulmak istenmesi, yargılanması sonucu ortaya çıkan ve bir anlam taşıyan, bu nedenle bir sembol haline gelen 3 Mayıs. Bu yüzden bunun değerini herkes anlasın ve herkes bu olguyu benimseyebilsin diye, kendini belki ''Türkçü'' tanımlamayan kimseler de buradaki olayın özünü kavrayıp üzerine düşünsün diye bilinçli ''Türkçülük'' kavramını kullanmadım. Yukarıdaki yazımı da ona göre biçimlendirdim. Ve başlıkta da ''yakın tarihin mihenk taşı'', ''Türklük şuurunun mihenk taşı'' dedim, dedik.

Konuya göre yorum yapın. Olay ters ya da başka anlaşılmayacak, ''bence''ler denilmeyecek kadar açık. Bir şeyde de ittifak edelim. Yeter artık.

Ayrıca ''Atatürk kazandı.'' değil. Türk Ulusu, Türk Milleti, Türk Ruhu kazandı; onun yolbaşçılığında, onun kılavuzluğunda, onun yol göstermesi ve başaratı sayesinde. Doğrusu bu. Söz doğru olmazsa düşünce de doğru olmaz. Onu bu hale getiren, onu böylesine arslan kılansa beslendiği kaynak, Türklük'tür. Türklük kazanmıştır. Karşımızda ''Beni değil, görüşlerimi benimseyin. O zaman beni anlayacaksınız.'' diyen birsi var.

Herkese karşı ise ikinci bir milli mücadele olan ''Kültür Savaşı''nı başlatmış olması en büyük gerçeklerden, kutlanacak kutlulanacak en büyük işlerden birisidir, çünkü en hayati ve gerekli olan buydu; ve ilk mücadele olmasa bu ikinci mücadelenin gerçekleşemeyeceği açık olsa da, bu ikincisi yine de apayrı bir değer ifade etmektedir ve bambaşka bir boyuttadır.

*

Ana konuya son söz olarak, son kertede; Atsız'dan verelim, yüzde yüz Türk olmaya gereğimiz vardır bizim. İdeolojik tanımlamalara vb. değil. Türk olmaya ve Türk olmanın ne demek olduğunu bilmeye gereğimiz vardır. Kalıplara değil, işin özünü bilmeye gereğimiz vardır. Okumaya, düşünmeye, incelemeye, yaratmaya kurmaya ve üretmeye gereğimiz vardır. Ben her bir çalışmada bunu anlatmaya bunu yansıtmaya çalışıyorum. Ata'nın her yerde dediği gibi. Gerisi belirli bir noktadan sonra işin özünden uzaklaşıp kalıpçılığa gidiyor. Ve bu duyulmuyor; en tehlikelisi de bu. Zaten bugünde ''güçlü ve varlığını duyuruyor, ortaya eser koyuyor, güçlü kale'' diyebileceğimiz hiçbir eserin yapının ortada olmaması, söz konusu insanlarımızın bu durumunu gösteren en açık ve seçik kanıtlarından birisidir.

Yarın yarındır. Ve yarın, dünün sözlerini işlerini değil, yeni şeyler ister. Kendimizi tazelemeli ve bir şeylerin yolunu arayıp bulmalıyız. Bulmak da zorundayız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 May 2017, 01:19 
Süvariler

Konuya göre yorum yapın. Olay ters ya da başka anlaşılmayacak, ''bence''ler denilmeyecek kadar açık. Bir şeyde de ittifak edelim. Yeter artık.
Bir daha yorum yazmam, merak etmeyin (!)

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 May 2017, 01:20 
Süvariler

Alıntı:
Herkes özgürdür. Kullanılan ifade de genel ifade kapsamındadır çünkü ülkenin neredeyse tamamı müslümandır. İslam adı altında pisliğın kol gezdiği de bir gerçek; dolayısıyla dillendirilen doğru güzel bir dilektir. Bugüne dek gördüğünüz tüm çalışmaları yazıları dolayısıyla görüşleri anlayışları da ben ve ekibimiz üretiyor; ben de müslümanım.

Gereksiz ifadelerden kaçının. Bu başlık ''senin dinin, benim dinim'' için açılmadı. Aksi takdirde yönetim gerekli yaptırımı uygular. Türklük sancağında birleşmek dileğiyle diyor son tümce. O dinde bu dinde ayrılalım değil.
Müslümanlara karşı değilim. Tüm Türklerin müslüman olarak kabul edilmesine ve toplumun ve devletin insanların akıl ve bilimi esas alarak koyduğu kurallar yerine islam kuralları ile düzenlenmesine karşıyım. Dini inanç kişisel olmanın ötesine geçtiği an toplum ve devlete zarar vermesi kaçınılmazdır. Bunun da ilk adımı "kutsal kitabımız" denilmesidir. Türkçülüğün kutsal bir kitabı yoktur. Şahısların kutsal bir kitabı olabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 May 2017, 01:34 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Müslümanlara karşı değilim. Tüm Türklerin müslüman olarak kabul edilmesine ve toplumun ve devletin insanların akıl ve bilimi esas alarak koyduğu kurallar yerine islam kuralları ile düzenlenmesine karşıyım. Dini inanç kişisel olmanın ötesine geçtiği an toplum ve devlete zarar vermesi kaçınılmazdır.
Böyle bir iddiada bulunmadım. Benim dışımda da kimse bulunmadı. Dediğim açık.

Söz konusu kişinin kullandığı ifade olağan bir ifadedir. Kast edilen tüm Türkler, tüm Türk dünyası değil, kuşku yok ki, Türkiye'dir. Bulunduğumuz yer ve ülkedir. Ve burada yaşayan Türkler, müslümandır. Bu doğrultuda bir söz kurulmuş ve bir temennide bulunulmuştur. Temenni de güzeldir, doğrudur. Bu kişinin bu genel olan gerçeklik nedeniyle de ''kutsal kitabımız'' demesi de bu yüzden olağandır ve doğal karşılanmalıdır. Sizin ortada hiçbir şey, hiçbir itham, hiçbir iddia yok iken ''not mine bro'' demeniz, asıl sorun olan. Adam demiş öyle işte. İçinden gelmiş, belki de bilinçli atıf yapmak istemiş. Kimse sizi bir şeye katmadı dahil etmedi. İfade genel ifade. Çünkü geneli ifade ediyordur. Tüm TRM ahalisi demiyor, Türkiye'de yaşayan her bir birey de demiyor. Umarım şimdi daha iyi anlatabilmişimdir. Yoksa, konuyla zerre ilgisi olmasa da, şu an dillendirmiş olduğunuz noktada hemfikiriz.

Ayrıca, yazmayacaktım, ama yazayım. @PARTİKÜL

''Yeter artık'' size değil. Geneledir. Genele olduğu da açıktır, çünkü öncesinde bunu ima eden bir söz var. Genel olan bir soruna atıf var. Bu soruna bir serzeniş, bir ilenme var. Bir kavga var. Her bir şeyden bir ihtilaf bulmasını çok iyi başarıyor, sonra da ''Neden böyleyiz?! Neden bir olamıyoruz?!'' diye komulup düşünüveriyoruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 May 2017, 02:32 
Üye

Resim

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz