TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 22 Kas 2017, 04:44

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 74 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2014, 03:59 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Iyi geceler arkadaşlar, Sohbet konusunda dile getirecektim yalnız öneri ve şikayetlerin tek bir konu altında olmasının daha sağlıklı olacağını düşündüm. Konuya dönecek olursak, malum kış ayı geliyor ve bir yeni bir bot almayı düşünüyorum benim gibi düşünen arkadaşlarında olabileceği tahmin ederekten kendim ve onlar adına tavsiye edeceğiniz ve etmeyeceğiniz markalar nelerdir. Özellikle Yds'nin durumunu merak ediyorum ve muadili olabilecek 100-300Tl arası bot tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: Kışlık bot tavsiyesi
MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2014, 12:11 
Süvariler

15 yıldır Scooter ınbotarını kullanıyorum başka botlara kıyaslayamam,kullanmadığım için ama bir 30 yıl daha kullanırım herhalde.
Tavsiye edebilirim bayağı sağlamlar..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2014, 12:35 
Akıncılar

Tımberland bot tavsiye ederim. Taş gibi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2014, 12:58 
Süvariler

Greyder kullanıyorum tavsiye ederim , biraz pahalı ama Bismarck Zırhlısı gibidir yarı yolda bırakmaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2014, 14:51 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

YDS'nin gore-tex askeri botları. Ama kıştan başka bir sezon giyilecek şeyler değil.

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2014, 16:53 
Süvariler

Ayaklarım yazın bile üşür diyebilirim. Senelerdir denemediğim marka kalmadı. Marka olarak oldukça iyi olduğunu bildiğim The North Face'in indirimde denk gelerek yarım bot satın aldım. hatta süet dışı falan spor ayakkabının hallicesi diyebilirim . Senelerdir almadığıma pişman oldum. Su da geçirmeyen ayakkabı inanılmaz sıcak tutmayı başarabiliyor. Sanırım bunun en önemli kısmı ayakkabı nefes alıyor böylece ayağınız terlemeyip üşümüyor. Geçen sene o ayakkabıya benzer columbia markasına denk gelip satın aldım o da çok başarılı hem su falan geçmiyor hemde çok sıcak tutuyor. Bundan sonra biraz pahalı olsa da bu uzmanlaşmış markaları tercih etmeyi düşünüyorum. Hemde bot almadığım için mevsim geçişlerinde bile rahat rahat giyiyorum. Botla araç kullanmak işkence :)

İngilterenin devasa askeri bot ihalesini alabilen yerli markamız YDS botlarının da çok iyi olduğunu duydum ancak deneme şansım olmadı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2014, 18:09 
Üye

Tam ben de buna benzer bi konu açmaya niyetliydim.
Ama aradığım bot değil; iskarpinlerden kurtulunca, hafta sonları giyebileceğim daha spor bi ayakkabı. Aslında tam olarak şu askerlerin giydiğine benzer birşey arıyorum;
Resim
Acaba bu ayakkabıları(özellikle öndeki askerlerin giydikleri) nereden bulabilirim? Ararken hangi isimle aramalıyım? Yerli ya da yabancı bi satıcı var mı?
Teşekkürler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2014, 19:04 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Salomon giyiyorlar fakat kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki sakın alma değmiyor. 8 ayda gore-tex astarını paraladım. Columbia ayakkabım vardı eskiden 14 ayda falan taban aşınması arttığı için değiştirmiştim. Alacaksan Columbia al derim.

HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2014, 20:06 
Süvariler

Salomon giyiyorlar fakat kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki sakın alma değmiyor. 8 ayda gore-tex astarını paraladım. Columbia ayakkabım vardı eskiden 14 ayda falan taban aşınması arttığı için değiştirmiştim. Alacaksan Columbia al derim.
Columbia nın sıkıntısı , kar suyu geçirmeyen dedikleri ayakkabı yağmurda pert. Bu yüzden değişim olan ayakkabının yerine gelende de aynı sıkıntı var. Firma yetkilileriyle baya bi haşır neşir olmuştum bu yüzden üstelik ayakkabı su almaya görsün bi koku yapmaya başlıyo felaket. Hem yazlık hem kışlık columbia dada aynı sıkıntı olunca çözüm olarak çamaşır makinasını buldum .

''Soruyorum size... Topyekün bir savaş mı istiyorsunuz? Eğer gerekirse, hayal edebileceklerimizden daha büyük ve daha radikal?.. O halde, şimdi, ayağa kalkın ve bırakın, fırtına kopsun!''
Joseph Goebbels

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2014, 20:44 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

O nasıl olmuş ? Gore-tex astarlı ayakkabı suyu hiç bir zaman geçirmez.

HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2014, 21:04 
Akıncılar

Eski membranlar ayakkabının kırılma yerlerinden aşınıp yırtılırdı.. Ayakkabı üç ay sonra oralardan su almaya başlardı.. Şimdiki membranlar zar gibi, çok farklı.. Çok dayanıklı olabiliyorlar..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2014, 21:42 
Akıncılar

2002 yılında Hi Tec bot almıştım. Bu sene artık giymekten sıkıldığım için iskartaya ayırdığımda hala taş gibiydi.

Istanbul'da oturan arkadaşlar Sirkeci tarafında çok ucuz ve kaliteli alternatifler bulabilir

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2014, 00:50 
Akıncılar

Lafuma ve Columbia'nın, outdoor ürünler üreten firmalar arasında alt sınıf kabul edildiğini hatırlatayım.

Su geçirmemesi isteniyorsa da Gore-Tex astardan şaşmamakta fayda var. Vibram taban, sıcaklık için Thinsulate ve Polartec makul özellikler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2014, 00:51 
Üye

Lafuma ,Salomon ve Merrel tavsiye ederim..
Özellikle bazı Outdoor mağazalarında büyük indirimlere denk gelmek mümkün...

http://www.adrenalinoutdoor.com/Ayakkabilar-210
Şunlar hoşuma gitti.
http://www.e-kundura.com/pinfo.asp?pid=2460
http://www.adrenalinoutdoor.com/Salomon ... 647.html#0
http://www.kinetix.com.tr/p/22/outdoor/ ... sj/garbard

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2014, 00:51 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Turkiyeden -15 dereceye kadar soguk gecirmez diye sattiklari YKM den suan ismini unuttugum bir bot almistim. Moskovada otobus beklerken hava sicakligi digital termometrede -7 yi gosteriyordu. Benim ayaklar ise ayagimda termal coraplar olmasina ragmen buz tutmustu.

Esimin erkek kardesinin tavsiyesi ile indirimden salomon marka bot aldim. Termal coraplarla birlikte -30 derecede 15dk yurudugumde ayaklarim banamisin demedi. Sogugu hissetmedim bile. Ki botun agirligi Turkiyeden aldigim bottan daha hafif.

Alabiliyorsan salomon oneririm.

Edit' Salomon botlarimi 3 senedir kullaniyorum. Hala yepyeniler. Ozellikle kisin hemen hergun giydigim dusunulurse oldukca saglam bottur Salomon.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2014, 02:10 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Fiyatları da iyiymiş. Salomon bota baktımda 600 TL diyorlar :shock:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2014, 02:12 
Süvariler

Arkadaşlar kişisel deneyimim columbia derim o olmadı jack wolfskin profosyenel birşey arıyorsanız birçok ülkenin dağcıları millet kullanır ...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2014, 02:14 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

350 liraya da var hocam da. Meretler bir bize dayanmadı galiba :? (Yaz ayları da dahil her gün hafta sonları da açık hava yürüyüş, koşu etkinlikleri zaman zaman dağ tepe tırmanışları.)

HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2014, 02:16 
Genel Yetkili

Bu marka ve modelden uzak durun, bir sezonluk ömrü var. Magnum stealth II

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2014, 02:35 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

E hocam sende gidip en kötülerinden birini almışsın. Bates, Lowa, Belleville, Haix hiç olmadı YDS gibi şeyler bakmak lazım askeri kullanıma.

HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2014, 02:37 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Konuyu Genel Askeri konulara taşıyorum. Başlığı da konuyu açan üye baktıktan sonra değiştireceğim. Bot konusu baya konuşulacak gibi.

HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2014, 03:27 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2014, 03:32 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Bağcık yerine ben lastik geçirip birde toka takmıştım. O şekilde çok büyük ölçüde bağcık bağlama derdi sona eriyor.

HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2014, 10:56 
Yeni Üye

Genelde profesyonel ordu özel kuvvetleri yine profesyonel dağcılık ekipmanı kullanıyor. Resimdeki askerlerin ayaklarındaki muhtemelen bildik bir markanın trekking tipi ayakkabıları. Bu tip ayakkabılar genelde gore-tex veya muadili su geçirmezlik özelliğine ve vibram taban dediğimiz (aynı zamanda tabanı üreten markanın adı) zor aşınır ve amaca göre sertlik dereceleri olan tabana sahip ürünler. Yaz ve baharlar için sentetik kumaş muadili yarı hava alabilir tasarlanıyorlar. Ancak kışın giyecekseniz (şehir içi veya arazide) mutlaka tamamen deri olanları tercih etmelisiniz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2014, 11:03 
Süvariler

2011 şubat ayında greyder aldım; çok memnunum , halen ilk günkü gibi .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2014, 12:30 
Üye

Columbia Turkiyede asiri pahali bir ayakkabi. Amerikadan 30$ a aldigim yazlik bot, burada 300lira, oda indirimli hali. Abime degisik bir modelini aldim, oda koku yapiyor. Ben kendime Salomon aldim gore-tex ve cok memnunum. Ondan once Mendyl vardi askeri tip, goretex oda cok iyi bir bottu. 2010da almistim, su an hala abim kullaniyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2014, 15:10 
Akıncılar

Columbia Amerika'nın Sümerbank'ı kılıklı bir markadır, ama Türkiye'de bir gazdır gidiyor.. Çok pahalı..
Salomon bundan 10-15 sene önce ithalatçısı sebebi ile saçma derecede ucuzdu Türkiye'de.. Sonra ithalatçısı değişti ve fiyatları şişti.. Ayrıca Fransa'da vesair de pahalandı..

_____

Vibram'ın asıl esprisi, ısı yalıtkanlığı ve çok düşük sıcaklıklarda da esnekliğini kaybetmemesidir.. Sonradan bir dolu polimer taban ve kimyasal çıkınca esprisi kalmadı.. Ama eskilerin dağcıların yük sorunlarından biriymiş alttan kaybolan ısı..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2014, 19:31 
Akıncılar

Ancak kışın giyecekseniz (şehir içi veya arazide) mutlaka tamamen deri olanları tercih etmelisiniz.
Bu öneriyi görmezden gelebilirsiniz. Deri uzun ömürlüdür, dayanıklıdır ama kışlık çok kaliteli sentetik malzemeli alternatifler de mevcut.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2014, 20:27 
Yeni Üye

Deri önerisini askeri kullanımdan çok, biraz dağcılık deneyimlerine göre verdim. Yüksek irtifa ve kış dağcılığı için la sportiva veya trezeta dünyanın önde gelen üreticileridirler. Mesela linkte verdiğim bot tabi şehir içi için fazla kallavi bir model ama özelliklerini incelerseniz en üst katmanın deri esaslı olduğunu görürsünüz. Bunun bir üstü ve son noktası KOFLACH markası ile bütünleşmiş olan plastik dış kabuğu olan dağ botlarıdır.

Burada alınacak ürünün ne amaçla kullanılacağı esastır.

http://www.sportiva.com/products/footwe ... al-evo-gtx

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2014, 23:42 
Süvariler

Herkes bir marka söylemiş ama benim gibi öğrenciler için biraz tuzlu söylenenler :) İstanbul'da nereleri önerirsiniz gidip alınabilecek ucuza?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2014, 00:04 
Süvariler

Herkes bir marka söylemiş ama benim gibi öğrenciler için biraz tuzlu söylenenler :) İstanbul'da nereleri önerirsiniz gidip alınabilecek ucuza?
Decathlon mağazalarında satılan ürünler genelde fiyat/performans yönünden tatmin ediyor. Jack Wolfskin, The North Face tarzında üretilmiş Quechua marka ayakkabılar var. Ve bu ayakkabılar da çeşit çeşit, fiyatları da aynı şekilde. Bir bakmanızı tavsiye ederim.

Konuya dönecek olursak; geçen sezon Dolomite TOFANA GTX Bot edindim. Çok çok sıcak tutmak gibi bir misyonu fakat, 1,5 - 2 saatlik yürüyüş yapıyorum ya da saatlerce ayağımda kalıyor vs en ufak bir koku/ergonomi problemi yaşatmıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2014, 00:35 
Akıncılar

Selam,

Deri önerisini askeri kullanımdan çok, biraz dağcılık deneyimlerine göre verdim. Yüksek irtifa ve kış dağcılığı için la sportiva veya trezeta dünyanın önde gelen üreticileridirler. Mesela linkte verdiğim bot tabi şehir içi için fazla kallavi bir model ama özelliklerini incelerseniz en üst katmanın deri esaslı olduğunu görürsünüz. Bunun bir üstü ve son noktası KOFLACH markası ile bütünleşmiş olan plastik dış kabuğu olan dağ botlarıdır.

Burada alınacak ürünün ne amaçla kullanılacağı esastır.

http://www.sportiva.com/products/footwe ... al-evo-gtx
Hocam,

İtirazım, ayakkabı kadar kişisel ve farklılık arz eden bir alanda "x malzemesini almalısınız." netliğinde bir ifadenin kullanımınadır.

Selamlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2014, 01:23 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Turkiyede fiyatlar ucuk. Benim Salomon botun Decathlon magzasinda suanki fiyati 3900 ruble. Ortalama 200-250tl.

Birde Rusyada genelde kislik botlarin uzerinde sabit durdugunuzdaki isi yalitimi ve hareket halindeki isi yalitimi yaziyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2014, 01:48 
Akıncılar

Valla ayakkabiyi bu aksam aldim,konuyu kaçırmışım :)
Bence ayakkabi işi araba gibi biraz şansa kalmış,columbiadan ommi-teck bot almistim dışı sapasağlam içinde ayak arkası astarı 3 ayda yırtıldı,eşime hi- tec kar botu almistim onunkide ayni yerden astarı yırtıldı,salomon mu nort face mi arada kaldim busefer salomon gore -teks aldım bakalim bu nasil çıkıcak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2014, 02:05 
Akıncılar

Eskiden Sirkeci'de Beyazıt'da bulunurdu; şimdilerde bilemeyeceğim. Bilen arkadaşlar tavsiyede bulunsun sana.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2014, 02:09 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Şuan bütün bu yerler AVM'lere toplandı. Genelde ucuza kaliteli alacaksanız outlet AVM'ler var onlara bakacaksınız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2014, 02:15 
Akıncılar

Alıntı:
Decathlon mağazalarında satılan ürünler genelde fiyat/performans yönünden tatmin ediyor. Jack Wolfskin, The North Face tarzında üretilmiş Quechua marka ayakkabılar var. Ve bu ayakkabılar da çeşit çeşit, fiyatları da aynı şekilde. Bir bakmanızı tavsiye ederim.

Konuya dönecek olursak; geçen sezon Dolomite TOFANA GTX Bot edindim. Çok çok sıcak tutmak gibi bir misyonu fakat, 1,5 - 2 saatlik yürüyüş yapıyorum ya da saatlerce ayağımda kalıyor vs en ufak bir koku/ergonomi problemi yaşatmıyor.

Evet fiyat olarak ucuz olsun diyenler için,Decathlonda Quechua markalı cok güzel ayakkabilar var,ben polarlarını çok alırım gayet katiteli çıktı hepsi,kışlık kıyafet vs almak isteyenler bencede Quechua markalı ürünlere bir göz atsın,he illa marka olsun derseniz pamuk eller cebe ozaman :)
Dipnot: 17 ekimde izmit outlet center da 2 haftalik indirim fuarı var,bu yazda vardı ,cok ucuza adidas,nike,tomy hilfiger ürünleri alabilirsiniz,baska bir sürü markada vardir

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2014, 02:29 
Üye

Columbia MEN’S NORTH PLAINS™ MID LEATHER WATERPROOF kullaniyorum tavsiye ederim Turkiye'de(US'den aldim 80$) bulabilirseniz. Hem hafif spor ayakkabi gibi, hem sicak tutuyor hem de su gecirmez. Timberland'i tasimaktan bikinca almistim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2014, 03:00 
Süvariler

Ben Greyder'de hala daha ısrar ediyorum , bunun dışında sayın Shock.wave'in önerdiği YDS gore-tex'e övgü mevcut incelemek ve denemek gerekir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2014, 16:56 
Üye

Ankara da Necatibey caddesinde Jandarma ürünleri satan bir mağaza var oradan bir yds alır giyerim en temizi :) .Şaka bir yana ileride imkan bulursam Amerikadan corcoran alma niyetim var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Eki 2014, 18:22 
Akıncılar

Bugün Yeşil mağazasında adını ilk bu başlıkta duyduğum Goretex kumaşlı bot sordum. Merrell marka bir bot çıkardılar. Fiyatı 390 TL. Fiyatı bir yana, sıcak tutacağından emin olamadım. Yani spor ayakkabıların kumaşlarına benziyor. Hava alması ve su almaması iyi ama, aldığı soğuk havayla ayağı dondurur mu acaba?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Eki 2014, 18:28 
Akıncılar

Bugün Yeşil mağazasında adını ilk bu başlıkta duyduğum Goretex kumaşlı bot sordum. Merrell marka bir bot çıkardılar. Fiyatı 390 TL. Fiyatı bir yana, sıcak tutacağından emin olamadım. Yani spor ayakkabıların kumaşlarına benziyor. Hava alması ve su almaması iyi ama, aldığı soğuk havayla ayağı dondurur mu acaba?
Merrell'ın modeli nedir hocam?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Eki 2014, 21:07 
Akıncılar

Valla modelini bilemiyorum dostum. Bir spor ayakkabıya benzeyenleri vardı, bir de yarım konçlu bot gibi olan vardı. Benim baktığım bot olandı...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2014, 02:51 
Akıncılar

Sayın rumeli ,Merrell iyi markalardandır,zaten Gore-tex li bir model diyosunuz,alın gitsin iki günlük dünya,denemiş olursunuz :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2014, 07:57 
Akıncılar

Valla modelini bilemiyorum dostum. Bir spor ayakkabıya benzeyenleri vardı, bir de yarım konçlu bot gibi olan vardı. Benim baktığım bot olandı...
Hocam bazı modeller yüksek tempolu, ayağın terleyeceği yürüyüşler, tırmanışlar vb. için yapılır, onlar sıfırın altındaki sıcaklıklarda üşütür. Bazıları biraz daha kapalı, fazladan yalıtımlı olur, sıfırın altı için daha uygundurlar.

Bağcıkların yakınlarında ufak bilgi kartları olur, Thinsulate başarılı bir yalıtım malzemesi, Polartec ayakkabının içi için sıcak tutan bir astar malzemesidir. Bunlar varsa alabilirsiniz.

Merrell orta kalitede bir bot markasıdır, rahat ve dayanıklıdır. Şekli şemali hoşunuza giderse, fiyatı bütçenize uyarsa gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Eki 2014, 15:35 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Jandarma olan komşumuz yeşil marka bot getirmişti bana.Çok sağlam bir bottu.Fakat çok sert ve giymesi bir o kadar işkence çektiriyordu.Elinize geçerse 2 kez düşünün.Diğer markaları pek bilmem ama wolverine arkadaşın önerisini dinleyin bence.
Rusyada giyiliyorsa idealdir :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Eki 2014, 16:48 
Süvariler

Sayın üyeler bu öğrenci arkadaşınız için daha ucuz yollu bir öneriniz var mı? Bot vurmadığı sürece iç taban kalitesi çok önemli değil. Sonuçta intikal yapmayacağım. Koku yapmasını da istemeyiz. Var mıdır bu kriterlere uyan bir bot?

Düzenleme: İnternette Oakley adlı bir marka buldum. İyi midir sizce?

Resim

En son TankCommander tarafından 15 Eki 2014, 18:04 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Noktalama işaretlerinden sonra bir karakter boşluk bırakmaya özen gösterelim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2014, 18:33 
Yeni Üye

Oakley Amerikan malı Yüksek çözünürlükte lens üreten(HDO) bir gözlük markası. Genellikle outdoor sporla uğraşanların, yol bisikletçilerinin ve Amerikan askerlerinin tercih ettiği bir marka. Bot üretmesi çok ilginç.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2014, 18:43 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Sırf bot değil, eldiven ve çanta da üretiyorlar askeri tip...

HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2014, 20:33 
Akıncılar

Sayın üyeler bu öğrenci arkadaşınız için daha ucuz yollu bir öneriniz var mı? Bot vurmadığı sürece iç taban kalitesi çok önemli değil. Sonuçta intikal yapmayacağım. Koku yapmasını da istemeyiz. Var mıdır bu kriterlere uyan bir bot?

Düzenleme: İnternette Oakley adlı bir marka buldum. İyi midir sizce?
Hocam uygun demişsin, Oakley demişsin, fiyatlarını da gördün mü? :D

Dechatlon'un Quechua markası var. Fiyatı uygun, kalitesi idare eder seviyededir, bir bak bakalım.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 74 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: