TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 22 Oca 2018, 19:01

Tüm zamanlar UTC+03:00

Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.

Resim
Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 74 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2014, 20:33 
Akıncılar

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Alıntı:
Sayın üyeler bu öğrenci arkadaşınız için daha ucuz yollu bir öneriniz var mı? Bot vurmadığı sürece iç taban kalitesi çok önemli değil. Sonuçta intikal yapmayacağım. Koku yapmasını da istemeyiz. Var mıdır bu kriterlere uyan bir bot?

Düzenleme: İnternette Oakley adlı bir marka buldum. İyi midir sizce?
Hocam uygun demişsin, Oakley demişsin, fiyatlarını da gördün mü? :D

Dechatlon'un Quechua markası var. Fiyatı uygun, kalitesi idare eder seviyededir, bir bak bakalım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2014, 20:44 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

2 yıl önce para biriktirip sanırım 200 liraya kahverengi nubuk bir Harley Davidson bot almıştım. Hem çok şık, hem hiç koku yapmıyor, hem asla üşütmüyor hem de henüz dış görünüşünde hiç bir sorun yok.
Tek dezavantajı, biraz ağır olmaları. Kazulet gibiler :D Outdoor performansını bilemiyorum, denemedim ama şehir içinde kullanılacaksa öneririm.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2014, 20:51 
Süvariler

Alıntı:
Sayın üyeler bu öğrenci arkadaşınız için daha ucuz yollu bir öneriniz var mı? Bot vurmadığı sürece iç taban kalitesi çok önemli değil. Sonuçta intikal yapmayacağım. Koku yapmasını da istemeyiz. Var mıdır bu kriterlere uyan bir bot?

Düzenleme: İnternette Oakley adlı bir marka buldum. İyi midir sizce?
Hocam uygun demişsin, Oakley demişsin, fiyatlarını da gördün mü? :D

Dechatlon'un Quechua markası var. Fiyatı uygun, kalitesi idare eder seviyededir, bir bak bakalım.
http://www.avmarketi.com/asp/product/20 ... CK-RED-BOT

Biraz araştırdım.Fiyat uygun gibi.Bu civarda olduğu sürece iyidir.Dediğiniz markaya da bakıyorum.Teşekkürler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2014, 21:05 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

İlk geri bildirimi buradan yapayım bari. Lowa'lardan memnun kaldım baya. Fakat ıslak beton asvaltta biraz dikkatli olmak lazım. Kayma yapabiliyor. Tabanları çok ilginç. Hem yürüdüğünüz yeri hissediyorsunuz hemde kayma yapabilecek kadar sert. Ayakları sıcak tutuyor fakat terletmiyor. 20 km kadar yol yaptım tahmini. Bilek bölgesinin 3 cm kadar altında gore-tex astar başlıyor(kırmızı çizgi ile işaretli). Birde Erciyes'de deneyeceğim. Esas testi orada verecekler.

Resim

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2014, 00:11 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar ben de bot alacağım ama hangi malzeme nedir anlamam. O yüzden birkaç link paylaşacağım.

Öncelikle benim için önemli olan kalın taban olmalı. Ağırlık sorunum yok. Eski botlarımın her biri 1 kilo idi. Kalın tabanı özellikle istiyorum çünkü ince tabanlı ayakkabılarla çok rahatsız oluyorum. Bir de ürünün isminde "Lady" filan geçiyor. Bu bayanlar için değil sanırım. :) İkinci kriterim fiyat. 800 TL'lik Meindl alırsam kurşuna dizilirim. 350-400 maksimum. Tabii bir de sivil kullanıma uygun görünümde olması lazım.

Çok fazla yürüdüğümden tercihen yürüyüş botları olursa sevinirim.

1- http://www.avmarketi.com/asp/product/18 ... -TAUPE-BOT
2- http://www.avmarketi.com/asp/product/18 ... NTELLO-BOT
3- http://www.avmarketi.com/asp/product/18 ... ES-HLS-BOT
4- http://www.avmarketi.com/asp/product/18 ... TX-BOT-68-

Bu örnekler dışında cebi yakmayıp ayak dostu öneriniz varsa paylaşımınıza açığım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2014, 00:15 
Süvariler

Vibram five finger'sın ürünlerini herhangi bir özel birimde görmedim ama aslında üzerinde çalışılsa çok etkin bir bot olabilir.

Resim
http://www.vibramfivefingers.it/product ... EK%20SPORT

Not: Kullanılan standart kalıplı ayakkabılar ayakta bulunan bir çok kas grubunun zaman içinde kullanılmaz hale gelmesine sebep oluyor. Five fingers, insanın ayakkabısız yürüyormuşçasına tüm ayak kaslarını çalıştırıyor. Bir kaç kilometre yürüdükten sonra ayak ağrısından dehşete düşersiniz :) Kullanım için antreman yapmak gerekiyor. Kullandıkça parmaklar birbirinden ayrılıyor ve uzuyor, koşma ve tırmanış sırasında yeri "ayağınızın avucu" içine alarak kavrayarak ( pençe gibi) çok güçlü ve yorulmadan hedefinize ulaşıyorsunuz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2014, 00:37 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar ben de bot alacağım ama hangi malzeme nedir anlamam. O yüzden birkaç link paylaşacağım.

[spoiler]Öncelikle benim için önemli olan kalın taban olmalı. Ağırlık sorunum yok. Eski botlarımın her biri 1 kilo idi. Kalın tabanı özellikle istiyorum çünkü ince tabanlı ayakkabılarla çok rahatsız oluyorum. Bir de ürünün isminde "Lady" filan geçiyor. Bu bayanlar için değil sanırım. :) İkinci kriterim fiyat. 800 TL'lik Meindl alırsam kurşuna dizilirim. 350-400 maksimum. Tabii bir de sivil kullanıma uygun görünümde olması lazım.

Çok fazla yürüdüğümden tercihen yürüyüş botları olursa sevinirim.

1- http://www.avmarketi.com/asp/product/18 ... -TAUPE-BOT
2- http://www.avmarketi.com/asp/product/18 ... NTELLO-BOT
3- http://www.avmarketi.com/asp/product/18 ... ES-HLS-BOT
4- http://www.avmarketi.com/asp/product/18 ... TX-BOT-68-

Bu örnekler dışında cebi yakmayıp ayak dostu öneriniz varsa paylaşımınıza açığım.[/spoiler]
Hocam AKU markasına bir bakmanı öneririm.

HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2014, 00:58 
Süvariler

Crispi markası da var.Bütçenize uygun gore-tex astarlı botlar var.İtalyan malı galiba.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2014, 03:58 
Akıncılar

İlk geri bildirimi buradan yapayım bari. Lowa'lardan memnun kaldım baya. Fakat ıslak beton asvaltta biraz dikkatli olmak lazım. Kayma yapabiliyor. Tabanları çok ilginç. Hem yürüdüğünüz yeri hissediyorsunuz hemde kayma yapabilecek kadar sert. Ayakları sıcak tutuyor fakat terletmiyor. 20 km kadar yol yaptım tahmini. Bilek bölgesinin 3 cm kadar altında gore-tex astar başlıyor(kırmızı çizgi ile işaretli). Birde Erciyes'de deneyeceğim. Esas testi orada verecekler.

Resim

Lowa botlara bayıldım,salomon aldığıma pişman oldum,bir sonraki şeçimim mutlaka Lowa olacak,acaba yurt dışı fiyatlarında farklılık varmıdır

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2014, 19:55 
Süvariler

Bot bugün elime geçti.İlk izlenimim botun sağlam olduğu.Taban kısmı ile deri olan kısım çok iyi yapışmış gibi.İçinde de güya nefes alabilen gritex doku kullanmışlar.Taban rahat.Bot ayağı kavrıyor.Bu sadece ilk izlenimlerim.Uzun süre kullanmak lazım gerçek yüzünü görmek için.Tabanda "Made in Italy" yazıyor.Taban mı İtalya'da yapıldı yoksa botun tamamı mı İtalya'da yapıldı emin değilim.Botun fiyatı <200 TL skalasında.
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2014, 20:12 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Sayın AsilTürk geç gördüm malesef şimdi yazabiliyorum. Yurtdışı fiyatlarından biraz daha ucuza denk geliyor.
Güle güle kullanın Sayın Mkd, biraz kullandıktan sonra bir incelemesini isterim.
LOWA ile ilgili bir detaya daha değinmek istiyorum, Columbia ve Salomonda 3-4 saat süreli ve orta tempolu spordan sonra oluşan ayak kokusu problemi, yaklaşık olarak orta ve yüksek tempolu bir 24 saatin ardından kesinlikle oluşmadı. Geriye sadece dayanıklılık testi kalıyor, onuda giydikçe size aktarmaya devam edeceğim.

HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2016, 23:53 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Dikkat, dikkat!!! Bu bir zombi alarmıdır. Konuyu hortlatıyorum. :lol:

Bir bot tabanı katili olarak: Lowa'lardan sonra elimden 2 bot daha geçirdim. Şuan envanterimde 3 bot var.
Birisi eski yoldaş Lowalarım. 2 yıl kar çamur demeden her türlü arazi ve ortama girdim. Sonuç tabanlar bitme noktasına geldi. Biraz üst dikişlerde biraz atmalar mevcut. İçten Goretex astarı delindi. Bot kesinlikle bütünlüğünü kaybetmedi. Lastik modu ile bağcık sorunsalı tarih oldu. Çizme gibi geçirip dışarıya fırlayabiliyorum. İç taban kaliteleri muhteşem ve botlar çok hafif. Spor ayakkabıdan bir farkları yok. Çok severek aldım severek kullandım. Ama artık ömürlerini tamamladılar.

Sanırım Columbia trekking botlarımdan sonra en uzun kullandığım ayakkabı Lowalar oldu. Lowalar ömürlerini tamamlarken YDS kalahari GTX(TSK botu) ve YDS 30-310C modelinin çöl rengi olanı edindim.

Öncelikle TSK'nın neden Kalahari GTX'ten vaz geçtiği konusunda en ufak bir fikir bulamadım. Botlar harika. Poliüretan burun takviyesi, Goretex astar, buzda kaydırmaz taban(Evet dümdüz buz üzerinde kesinlikle kayma yapmıyor ahtapot gibi buza yapışıyor fakat kar için aynı şey geçerli değil.), yeterki kadar havalandırma boşluğu sayesinde, yazları da doğru çorap ile(içinde coolmax olan...) pişirmiyor. Yine bu bot ile oldukça fazla aksiyonda bulundum. Beni yüz üstü bırakmadı. Bu botu tsk envanterine sokmayanlara selamlarımı öpücükler ile iletiyorum.
Fakat YDS 30-310 için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. İç taban sorunu mevcut. Hayatımın son dönemlerindeki ayakkabı vurması problemlerini bu bot ile yaşadım. İç taban aşırı sürtünme yaratıyor ve çok ince. İç tabanı ayakkabıcıdan aldığım daha güzel bir taban ile değiştirdikten sonra vurma problemi tarihe karıştı. Olumlu yönleri ise sıcak iklimler için bire bir. Adananın sıcağına maruz bırakarak denedim ve coolmax çoraplar ile pişirmedi. Oldukça iyi hava alıyor. Bilek kısmı oldukça yumuşak bir yapıya sahip buna rağmen bileği destekliyor ve burkulmaları önlüyor.
Bot alırken deneyerek almaya özen gösterin zira Colombiada 42.5, Lowa 42, Kalahari GTX 42, YDS 30-310 40 numara olarak ayağıma uydu. Aman diyeyim. Her botun kalıbı farklı.
Fotoğraflarda da göreceğiz üzere tüm botlar lastik bağcık modu yapılmış durumda. Bu da başka bir yazı konusu olsun. Şimdilik izlenimlerim bu kadar. Yakında emektar Lowa'larım yerine yeni bir bot alacağım. İzlenimlerimi yazarım yine.

LOWA
Resim
Resim

KALAHARİ GTX
Resim
Resim

YDS 30-310
Resim
Resim

HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2016, 18:58 
Süvariler

Sayın ShockXK1 in gazıyla YDS EXTREME GTX aldım. Rengi, katalog da görülenden daha koyu. Hafif ve oldukça rahat, ayağı ve bileği iyi kavrıyor. Mostra ile kullanıldığında, parmaklara doğru ayak üstüne ve bilek bölgesinde fibula kemiğine baskı yapıyor. Tabi benim ayak yapımında bunda etkisi olabilir. Kalın çorap ve mostra ile kullanacaksanız bir numara büyük almakta fayda var. Görünümü oldukça şık. Benim gibi sabah giyip akşam çıkarıyorsanız sorun yok, fakat gün içinde sık sık çıkarmak zorundaysanız epey zahmetli, neredeyse tüm bağcıkları gevşetmek zorunda kalıyorsunuz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2016, 19:18 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Ben diyorum size. Lastik takın. Gerekirse 3 lastiği birbirine ekleyin. Çizme gibi oluyor. O giyilip çıkarılmaz postallar.

HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2016, 21:59 
Akıncılar

Ortalama ayakkabı günün ilerleyen saatlerinde, biraz yürüdükten sonra; taktik, outdoor vb. bot yarım ila bir numara büyük alınır. Zira ayak şişer, ayakkabı biraz ayağa uyar, giyilen çorabın vs. kalınlığı günden güne değişir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2016, 22:27 
Akıncılar

North face strom strike diye bir ayakkabı aldım buzda kaymıyor su soğuk geçirmiyor. Lakin eşek kadar hiç yakıştıramadım kendime günlük yaşamda kullanıcak bişi değil bence..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2016, 22:53 
Üye

Arkadaşlar ciddi ciddi bir bot almaya niyetlendim YDS'den almak istiyorum ancak yukarıda okuduklarımdan yola çıkarak

-Yarım bot şeklinde bir bota ihtiyacım var yani pantolonun altında çok fazla sırıtmaması gerekiyor.
-Fiyat aralığım tavan olarak çok yüksekte değil maksimum 200 küsür lira olabilir.
-Normal ayakkabılarda vs 42 numara giyiyorum botu kaç numara almalıyım ?
-Botlar için özel bir bakım gerekiyormu ?

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2016, 10:53 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar ciddi ciddi bir bot almaya niyetlendim YDS'den almak istiyorum ancak yukarıda okuduklarımdan yola çıkarak

-Yarım bot şeklinde bir bota ihtiyacım var yani pantolonun altında çok fazla sırıtmaması gerekiyor.
-Fiyat aralığım tavan olarak çok yüksekte değil maksimum 200 küsür lira olabilir.
İstanbul'da isen YDS'nin Karaköy'de mağazası var.

Bir de aynı firmanın pantolon altına giyilebilecek en sade botu bu http://www.ydsshop.com/?urun-374-yds-moraine-cc-gtx

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2016, 12:36 
Akıncılar

-
-
-Yarım numara ila bir numara büyüğü. Tercihen akşam saatlerinde denedikten sonra, normalde giyilecek çorap vb ile.
-Nubuklar için kirliyse nemli bez, tozluysa fırça. Bir kaç ayda bir temizleyici sprey + bez
-Deri için normal bakım; bez veya fırça, arada boya + cila.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2016, 15:19 
Üye

YDS'nin kalahari çöl botunu kullandım, kışın giymeye başladım yazın ortasına kadar giydim İstanbul'un şartlarında 6-7 ayda dağıldı teki.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 21:41 
Üye

YDS Moraine CC GTX'lerim bugün geldi giyiyorum şu anlık bir sıkıntı yok normalde 42 giyiyorum 42 sipariş etmiştim gayet iyi oldu uzun kullanımdan sonrada sıkma yapmadı. Kalahari GTX alacaktım ama 42 olmaması sebebiyle Moraine aldım. Arkadaşlara tavsiyemdir.

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 11:54 
Yeni Üye

YDS Moraine CC GTX'lerim bugün geldi giyiyorum şu anlık bir sıkıntı yok normalde 42 giyiyorum 42 sipariş etmiştim gayet iyi oldu uzun kullanımdan sonrada sıkma yapmadı. Kalahari GTX alacaktım ama 42 olmaması sebebiyle Moraine aldım. Arkadaşlara tavsiyemdir.

Aynı botu ben 2 senedir giyiyorum. Kışın yapılacak doğa yürüyüşleri için almıştım. Sağlamlık ve dayanıklılık yönünden çok iyi, iç tabanı çok rahat dış tabanı da vibram olması nedeniyle başarılı bir bot. saatlerce karın içinde yürümeme rağmen su geçirmek gibi bir durum hiç yaşamadım. Karda çamurda kendinizi tank gibi hissettiriyor :). Buna karşılık ağır ve hantal bir bot. Zaman içinde mutlaka hem ayağınız bota hem botunuz ayağınıza uyum sağlayacaktır ama yinede ağır bir bot. Ayrıca boğazın arka kısmı ilk başlarda oldukça hantal duruyor. Tırmanışlarda ağırlık bu bölgeye kaydığı için bot ayağımı oldukça rahatsız ediyor ve vurabiliyor. Askeri bir bot olmasına rağmen arazide uzun süre yürüyüş için çok uygun olduğunu düşünmüyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2017, 00:42 
Yeni Üye

Değerli arkadaşlar konu ile ilgili en ufak bir bilgim yok, soru garip gelebilir şimdiden kusura bakmayın.
Lowa bot aldık diyelim bunu dört mevsim (özellikle yazın) giyebilir miyim ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2017, 06:42 
Süvariler

Şahsen şehir ici kullanimda CAT'in botlarida gayet başarılı kışın afyon yolunda -15 de banamisin demedi buz üstünde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2017, 09:54 
Akıncılar

Değerli arkadaşlar konu ile ilgili en ufak bir bilgim yok, soru garip gelebilir şimdiden kusura bakmayın.
Lowa bot aldık diyelim bunu dört mevsim (özellikle yazın) giyebilir miyim ?
Modele göre değişir, -35 gibi sıcaklıklarda giyilecek botların ciddi yalıtımı, poları vb. olur ki yazın giymek olmaz. Yazlık veya tropik botlar da fazla 'efil efil' olur, kışın olmaz.

Polar astarı, yalıtımı olmayan ortalama taktik/outdoor botlar, uygun çoraplar ile dört mevsim giyilebilir, Lowa dahil olmak üzere.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 74 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: