TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 21 Kas 2017, 16:38

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 237 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2017, 13:45 
Süvariler

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Kuzey Kore den bir fotoğraf gibi olmuş.Anlayamıyorum bir türlü .Madem ki yapamıyorsun ,bari yapılmış olan ve en iyi olanı kopyala.Bu da bir beceridir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2017, 00:34 
Süvariler

Sağdaki iki komutanın üstüdekiler emanet gibi durmuş.Boyu kısa olan komutana uygun kamuflaj neden dikilip verilmez anlamış değilim..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2017, 02:13 
Üye

HvKK komutanımız neden pilot tulumuyla gezmekte ısrar ediyor anlayamıyorum , zamanında incirliğe komuta eden Tuğgeneral Bekir Ercan Van (darbeden ötürü tutuklandı) kamuflajlı resimlerini gördük bayada yakışıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2017, 07:51 
Akıncılar

HvKK komutanımız neden pilot tulumuyla gezmekte ısrar ediyor anlayamıyorum , zamanında incirliğe komuta eden Tuğgeneral Bekir Ercan Van (darbeden ötürü tutuklandı) kamuflajlı resimlerini gördük bayada yakışıyor.
Pilotlar, özellikle avcı jet pilotları genelde tulumlarını sever, yasaklanmadıkça hatta yasaklanıp üzerine yaptırım uygulanmadıkça diğer üniformalarını giymeyi istemezler.

Pratik ve rahat bir kıyafet, hiç bir şey için değilse bunun için bile tercih edilebilir. Abidin Paşa da gençliğinin çoğunu F-16'lar ile geçirdiğine göre, çok da garip değil tulumla gezmesi.

Bir de ek bilgi, pilot tulumu diyoruz ama o tulumu sadece pilotlar değil, uçucu personel ve yer personelinin bir kısmı da giyer.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2017, 18:29 
Üye

Uçucu personel değil ki kendisi, şu anda üzerine zimmetli bir savaş uçağı yok artık görevi uçmak değil hava kuvvetlerinin başı. Kendisi sürekli uçacakmış gibi gibi dolanması garibime gidiyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2017, 18:33 
Üye

Bana kalsa general sınıfı pelerin giysin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2017, 23:21 
Süvariler

General uçmaz asker uçurur :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2017, 22:12 
Süvariler

Uçucu personel değil ki kendisi, şu anda üzerine zimmetli bir savaş uçağı yok artık görevi uçmak değil hava kuvvetlerinin başı. Kendisi sürekli uçacakmış gibi gibi dolanması garibime gidiyor.
Kendisi harbe hazır bir F-16 pilotu, kuvvette hiç bir pilotun üstüne zimmetli bir uçakta yok ayrıca. Yukarıda da bahsedilmiş uçucular için o kıyafet işin alametifarikasıdır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2017, 22:58 
Üye

Kendisi harbe hazır bir F-16 pilotu, kuvvette hiç bir pilotun üstüne zimmetli bir uçakta yok ayrıca. Yukarıda da bahsedilmiş uçucular için o kıyafet işin alametifarikasıdır.
O zaman deniz kuvvetleri komutanı da dalgıç kıyafetiyle gezsin oda bir alametifarikasıdır.

Ben pilotluğuyla ilgili bir yorum yapmadım iyi veya kötü diye.İsterse kendisi uzay mekiği pilotu olsun. Orduda kullanılan cihazlar ,silahlar,sistemler ....... köpekler dahil birilerinin üzerine zimmetlidir kastetmeye çalıştığım o dur. şu anda aktif olarak bir uçağın görevlisi değildir ,savaş olur o gün gelirde elde pilot kalmazsa uçursun kendileri .

Soru? savaş uçaklarında kokpitin hemen yanına neden pilot isimleri yazılır ?

HvKK kendi kamuflajı var giysin paşamız, resmi atmak istemezdim lakin

Resim

Sanki pilotların tulum hariç başka bir şey giymesi ayıpmış gibi tepki gösterdiniz bana, çok muhteşem bir şeyse şu tulum bütün ordu tulumla gezsin o zaman .

saygılar ...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2017, 23:28 
Üye

Alıntı:
O zaman deniz kuvvetleri komutanı da dalgıç kıyafetiyle gezsin oda bir alametifarikasıdır.

Ben pilotluğuyla ilgili bir yorum yapmadım iyi veya kötü diye.İsterse kendisi uzay mekiği pilotu olsun. Orduda kullanılan cihazlar ,silahlar,sistemler ....... köpekler dahil birilerinin üzerine zimmetlidir kastetmeye çalıştığım o dur. şu anda aktif olarak bir uçağın görevlisi değildir ,savaş olur o gün gelirde elde pilot kalmazsa uçursun kendileri .

Resim

Sanki pilotların tulum hariç başka bir şey giymesi ayıpmış gibi tepki gösterdiniz bana, çok muhteşem bir şeyse şu tulum bütün ordu tulumla gezsin o zaman .

saygılar ...
Şu tarzda üniformanın TSK'da standart yapılması için en iyi ihtimalle 20-25 senemiz var sanırım :D Kendimi bildim bilesi üniformalar deneniyor ortada hiçbirşey yok :D

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 May 2017, 14:38 
Site Başkanı

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 May 2017, 14:53 
Akıncılar

Ortada? Fotoğrafta zaten iki tane adam yok mu :P

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 May 2017, 14:58 
Site Başkanı

Ortada? Fotoğrafta zaten iki tane adam yok mu :P
Tarayıcı arayüzü naynaynom olmuş SAR. Başka yerden de yükleyeyim...

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 May 2017, 22:37 
Süvariler

Resim

saygılar ...
Merhaba,

alametifarika kelimesinin anlamı ayırt edici özellik demektir. Sn.Bostanoğlu dalgıç olmadığına göre verdiğiniz örnek kendisi için alametifarika olamaz. Tekrar yazmak gerekirse Hava Kuvvetlerinde uçucu personel olmak bir ayrıcalıktır. Bu ayrıcalıkları yüzünden tulum giyerler.

İkinci sorunuza gelirsek, kanopinin sol tarafına filo uçucularından, sağ tarafına bakım personelinin soyadı yazılır. Bu isimler rast gele yazılır. O personel illaki o uçakla uçmaz veya o uçağa bakım yapmaz. Uçak başka filoya gittiğinde de ilk o isimler değiştirilmez. Bazen fasbat'a kadar hiç değişmeyede bilir. Uçaklar pilotlara değil filolara zimmetlenir. Köpekler hakkında bir bilgim yok.

Yazdıklarımız tepki değil, bilgi paylaşmak. Konu tulumun özelliği değil, uçucu olmanın özel olduğu, ordu ve hava kuvvetleri içinde küçük bir azınlığa ait olması ve onlarında bu ayrıcalıktan mutlu olmaları.

İyi akşamlar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 May 2017, 00:31 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:

Resim

saygılar ...
Resim de gördüğümüz kişi, TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİS'ini bombalayan F-16' lara hava da yakıt ikmali sağlayan İncirlik üs komutanı değilmi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 May 2017, 00:37 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Resim de gördüğümüz kişi, TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİS'ini bombalayan F-16' lara hava da yakıt ikmali sağlayan İncirlik üs komutanı değilmi?
Ben de onu diyecektim, bu adamı ben bir yerden hatırlıyorum diye.

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2017, 17:56 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Resim

Alıntı: Jandarma yeni kamuflaj ile İdefte (Kaynak:@KirpiveKobra)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2017, 17:57 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Resim

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2017, 18:02 
Akıncılar

Resim
Bunun koyu lacivertini de ara ara poliste (genel hizmet) görmeye başladım.

..ama çeviklerinki gibi her tarafında bindallı gibi beyaz yazılar falan olanı değil, sade, doğru dürüst tabanca kılıfı ile. Galiba İçişleri toptan bu dağınıklığa bir el attı.

Şaşırdım; Türk'ün üniformasında hep bir yerinde bir renk, bir komiklik, sakillik olur. En azından yakasına kırmızı, turuncu bir çizgi falan atardı. Kırsın diye herhalde. :roll:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2017, 18:11 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2017, 20:27 
Süvariler

Icisleri Bakanligina baglandiktan sonra 'sivillestirmeye' devam sanirim :S

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2017, 01:52 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Videoyu çok önceden izlemiştim ama şimdi gözüme çarptı. 1.18 de gri kamuflajlı abi bizim personel mi? Eğer bizim personel ise denizcilerin yeni kamuflajı bu mu? Cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum.

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2017, 02:05 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Videoyu çok önceden izlemiştim ama şimdi gözüme çarptı. 1.18 de gri kamuflajlı abi bizim personel mi? Eğer bizim personel ise denizcilerin yeni kamuflajı bu mu? Cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum.

Hocam bizim personel olması için biraz fazla esmer değil mi? Bana Pakistanlı ya da Hindistanlı gibi geldi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2017, 02:18 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Değil.Tatbikata davet edilen Somali, Japonya, İran, Endonezya, Mısır ve ABD donanma yetkililer (rütbeleri konusunda bilgim yok).Sağ taraftan 3. ve 4. sıradaki kamuflajların hangi orduya mensup olduğunu kavrayamadım.
Resim
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2017, 02:33 
Süvariler

Resim

Katara giden personelin kamuflajı çöle uygun olmuş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2017, 02:36 
Site Başkanı

Değil.Tatbikata davet edilen Somali, Japonya, İran, Endonezya, Mısır ve ABD donanma yetkililer (rütbeleri konusunda bilgim yok).Sağ taraftan 3. ve 4. sıradaki kamuflajların hangi orduya mensup olduğunu kavrayamadım.
En sağdaki Kıbrıs Güvenlik Güçlerine mensup subayın yanında duranları diyorsan Yeşilli olan Hırvat askeri standart servis kamuflajı OSRH ile , woodland giyen bıyıklı esmer ise Afgan ...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2017, 03:05 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Katara giden personelin kamuflajı çöle uygun olmuş.
Sanırsam kamuflajlar Katar'daki üs de yeni değişmiş.19 Mart'da Büyükelçiliğin gösterisinde kamuflajlar bu şekilde;
Resim
Ekleme;
20 Ocak'ta Büyükelçiliğe bağlı okulda çekilmiş bir fotoğraf
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2017, 10:12 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Profesyonel birlik için gardolapta 2-3 takım kamuflajın olması abartı değildir. Dere kurbağası gibi yeşil yeşil geziyoruz Suriyede. Birde uluslararası ekipman renk standartı bilmez ekipman üreticilerimiz sağ olsun tuz biber ekiyor. Vıraklamaya başlayacağız yakında.

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2017, 13:12 
Üye

Alıntı:
Profesyonel birlik için gardolapta 2-3 takım kamuflajın olması abartı değildir. Dere kurbağası gibi yeşil yeşil geziyoruz Suriyede. Birde uluslararası ekipman renk standartı bilmez ekipman üreticilerimiz sağ olsun tuz biber ekiyor. Vıraklamaya başlayacağız yakında.
Şok ne zamandır soracağım unutuyorum kamuflaj dediniz aklıma geldi, hiç hayır haber yokmu yeni tip üniformalardan ? Ne zaman kullanacak askerimiz ?

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 20:14 
Yeni Üye

Resim

Resim

Resim
Şekil olarak İDEF' te güzel görünüyor da, sanki tüm Jandarma Teşkilatı manken şeklindeymiş gibi beden üretiyorlar. Ula yarıdan fazlası göbekli teşkilatın. Ayrıca buluyorlar salak bir tasarımcı oda gidip düşük bel yapıyor pantolonları. 2.nci resimdeki kıyafetin montlarını dağıtmışlar yine kalite yer sürünüyor. Kimse memnun değil. Türk Silahlı Kuvvetleri über süper bir kıyafet tasarlasa da komuta kademesinde bulunan 70 li yılların kafasındaki biri çıkıp bu olmaz bunları giyerlerse askerlikten çıkarlar diyerek olaya taş koyar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 22:45 
Üye

Bir ara yeni tip kamuflajlar dağıtılacaktı personellere acaba ne oldu o konu takip eden forumdaş varmı ?

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2017, 17:16 
Süvariler

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2017, 01:06 
Akıncılar

Alıntı:
Bana kalsa general sınıfı pelerin giysin.
Eline asada verelim. Tam sünnetlik olsun..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2017, 21:05 
Üye

Alıntı:
Eline asada verelim. Tam sünnetlik olsun..
Neden abi. Bilekte biten naylon lastik giyince daha mı hoşunuza gidiyo.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2017, 15:28 
Akıncılar

Alıntı:
Neden abi. Bilekte biten naylon lastik giyince daha mı hoşunuza gidiyo.
Her askere '' invisibility cloak '' verirlerse o zaman giymelerinde sorun yok. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2017, 10:14 
Üye

Ne cloak u abi, bildiğin uzun yağmurluk tercihimdir diyorum sanki uzay yolu taytı önermişim :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2017, 11:24 
Akıncılar

Alıntı:
Ne cloak u abi, bildiğin uzun yağmurluk tercihimdir diyorum sanki uzay yolu taytı önermişim :D
2. Dünya savaş Konsepti o kardeşim ya :) Varmı örneği dünyada baktım bulamadım..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2017, 17:29 
Üye

Ya örneği napıcan : ) Şimdi askerler daha sivil. Malum, eskiden en güzel eğitim askeriyedeydi. Yetişmiş bir asker aynı zamanda entellektüeldi. Şu an asker askerliğini yapsın modunda fazla karizma kastırmıyolar.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 237 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: