TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 12 Ara 2017, 03:49

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 677 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 110 11 12 13 14 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2016, 20:44 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Alıntı:
Fotoğraftan anlaşılacağı üzere yeni tip üniformanın yazlık-kışlık olarka iki modeli varmış eskisi gibi. Zekai paşanın giydiği ÖKK kullanımı için YDS tarafından üretilen modeli ayrı tutuyorum sözüm ona değil. Fotoğraf milli savunma bakanı Fikri Işık'ın Kilis'teki sınır hattı gezisinden

Resim
ÖKK farklı kamuflajmı kullanıyor ? Aynı değilmiydi ya :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2016, 22:46 
Site Başkanı

Alıntı:
Fotoğraftan anlaşılacağı üzere yeni tip üniformanın yazlık-kışlık olarka iki modeli varmış eskisi gibi. Zekai paşanın giydiği ÖKK kullanımı için YDS tarafından üretilen modeli ayrı tutuyorum sözüm ona değil. Fotoğraf milli savunma bakanı Fikri Işık'ın Kilis'teki sınır hattı gezisinden

Resim
ÖKK farklı kamuflajmı kullanıyor ? Aynı değilmiydi ya :)
Kamuflaj aynı zaten ona birşey demiyorum. Benim belirtmek istediğim farklılıklar kumaş materyali ve üniforma kesimi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2016, 18:56 
Süvariler

Amfibiler için geniş kesim (Maritime) ACH/MICH falan mı aldılar acaba?

Şunun gibi:
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2016, 18:57 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

MICH'ın maritime'ı olmaz... O başlıkları Ops-Core üretiyor sadece.

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2016, 19:00 
Üye

Üniforma konularını pek vakıf değilim ama Standart olarak bütün askerlere Hulusi paşadaki gibi üniformadan dağıtılması doğrultusunda bir çalışma varmı ?

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2016, 19:04 
Süvariler

MICH'ın maritime'ı olmaz... O başlıkları Ops-Core üretiyor sadece.
Tamamdır.
Kesim ve üstündeki parçaların konumu hafifletilmiş OpsCore modellere benzediği için parantez içinde onu verdim örnek olarak. OpsCore Maritime mı aldılar emin değilim. Aldılarsa lastik ve velkroları çıkartıp linerları değiştirmiş olmaları lazım ki böyle bir konfigürasyon uygulayacaklarını sanmıyorum. Bu yüzden ya replikadır ya da başka bir markadan topluca bir ACH/MICH almışlardır. Sizlerin haberi vardır belki. Ben net birşey bulamadım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2016, 19:05 
Akıncılar

O fotoğraftaki asker ne kadar amfibi olsa da oradaki birliğin envanterindeki malzemeyi kullanıyor. Alınmışsa KKK almıştır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2016, 20:06 
Site Başkanı

Üniforma konularını pek vakıf değilim ama Standart olarak bütün askerlere Hulusi paşadaki gibi üniformadan dağıtılması doğrultusunda bir çalışma varmı ?
Evet, ilerde şu an için Hulusi paşa ve üst düzey bir kaç subayın daha test aşamasında kullandığı üniforma standart dağıtım modeli olacak...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2016, 20:20 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Fotoğraf geldi. Nanchang JJW'nin 2001 kopyası balistik başlıklarından sanırım.

https://jjwsy.en.alibaba.com/product/60 ... elmet.html

HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2016, 11:25 
Akıncılar

Şu başlıklardan kopyalayıp üretebilecek bir firma yok mu Türkiye'de yada kevlar destekli başlık gibi??? Hayır optik nişangahta 3EOS gibi bir firma çıkarabiliyoruz da....

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2016, 13:26 
Süvariler

Şu başlıklardan kopyalayıp üretebilecek bir firma yok mu Türkiye'de yada kevlar destekli başlık gibi??? Hayır optik nişangahta 3EOS gibi bir firma çıkarabiliyoruz da....
Mesela Foster... İhaleye girmemişlerdir veya girdilerse de isterler ile fiyat tutmamıştır.
http://foster-shoes.com/kategori/askeri-ekipmanlar
Fotoğraflardan da gördüğümüz üzere aman aman birşey de değiller gibi. Kevlar olabilir bunlar mesela...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2016, 21:39 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Hocam, doğru düzgün modern ve ilerici şekilde piyade sistemleri ile ilgilenen var mı demiyorsunuz da. Söz sahiplerinin kafası hala 2005 yılında... Sonra asker polise ekipman yetiştireceğim diye günde 18 saate vuruyorum. Koca ülkede mikro plaka taşıyıcı üretebilen yer yok resmen(1 tane...). Ciddi anlamda farklı malzemeler ve yüksek teknoloji ile üretiliyor başlıklar. Sürdüm epoksiyi bastım kevlar katmanlarını kalıba dönemi bitti.

HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2016, 23:08 
Akıncılar

Bunların hiç birisi çözülemeyecek şey değil. Bu işe bir tane @aktifkatbon gibi, tutkulu bir adam yeter. Tabi finans da.

O da yok anasını satayım. Varsa yoksa dükkan aç, tuhafiyeci ol, A tipi ofis yap sat.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2016, 06:05 
Üye

Üstadlar bir dönem askere dağıtılması planlanan yeşil renkteki botların kaderi ne oldu görüştüğüm askeri personeller iptal olduğunu söylediler iptal olduysa yeni bir plan varmı botla alakalı ?

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2016, 12:56 
Site Başkanı

Üstadlar bir dönem askere dağıtılması planlanan yeşil renkteki botların kaderi ne oldu görüştüğüm askeri personeller iptal olduğunu söylediler iptal olduysa yeni bir plan varmı botla alakalı ?

O proje çeşitli nedenlerden ötürü iptal oldu, yeni prototip model denemede, Hulusi paşa ve bir kaç personelde daha kullanımını görebilirsiniz...

Resim

Alıntı:
Çok klasik bir şey söyleyeceğim yine ama malesef SUÇ DEVLETİN HÜKÜMETİN.Sen Kosgeb diye bişey çıkartıyorsun kafeye tuhafiyeye 100bin tl destek veriyorsun bunun ülkemize faydası ne? sıfır.
Git desteği savunma sanayi alanında ver enazından bir işi yarasın.
Suç sadece devletin hükumetin değil, birazda entegre edildiğimiz ekonomik düzenin. Şöyle ki 80 sonrası Türkiye'nin tekstil devi olarak parlamaya başlamasının nedeni bizim çok kaliteli ve bulunmayan malzemeler üretmemiz değil, batılı büyük ülkelerin kaynaklarını tekstil, tarım ve benzeri basit "işçi-temelli" sanayi kaynaklarından, telefon/bilgisayar/beyaz eşya, araba, uçak gibi kompleks ve yapılabilmesi için belli bir miktar finansal ve teknolojik birikim gereken "kapital-temelli" sanayi kaynaklarına kaydırması. Böyle olunca da tekstilde bu komplike ihtiyaçların hiçbirine sahip olmayan bizlere kaldı.

Bu durum Türkiye'nin "orta gelir tuzağı" olarak tabir edilen fenomenin içine düşmüş olmasının temel nedeni olarak ta açıklanabilir. Biz onlara 1,000 tane mavi jean satsak bile onlar bize 1 BMW satarsa durumu eşitliyor hatta üzerine çıkıyorlar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2016, 14:09 
Uzaklaştırıldı

Şehit askerin elindeki silah'ı bu zamana kadar TSK da hiç görmedim.
Kendi imkanları ile modernize ettiği bir AK ' mi yoksa Suriye vs yerlerden bir şekilde oralara ulaşmış numunelik bir silah mı ?

https://instagram.com/p/BLWtLxmA52C/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2016, 14:47 
Site Başkanı

Kendi imkanları ile modernize ettiği bir AK ' mi yoksa Suriye vs yerlerden bir şekilde oralara ulaşmış numunelik bir silah mı ?

BTÖ den 3 yil kadar önce ele gecirilen modifiye AK lerden. Sayi aklimda kalmadi ama 200 kusurmu ne ele gecirilmisti butip AK. EGM ve jandarmaya verildiler. Bir kisminda AR15 tip teleskobik dipcik bile vardi

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2016, 16:00 
Üye

Alıntı:
Alıntı:

BTÖ den 3 yil kadar önce ele gecirilen modifiye AK lerden. Sayi aklimda kalmadi ama 200 kusurmu ne ele gecirilmisti butip AK. EGM ve jandarmaya verildiler. Bir kisminda AR15 tip teleskobik dipcik bile vardi
Yanlış görmediysem ve hatırlamadıysam Polonya yapımı Beryl bunlar farklı modelleri mevcut bir ara Polonya Afganlara küçük bir miktar hibe etmişti.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2016, 19:27 
Site Başkanı

Alıntı:
Alıntı:

Yanlış görmediysem ve hatırlamadıysam Polonya yapımı Beryl bunlar farklı modelleri mevcut bir ara Polonya Afganlara küçük bir miktar hibe etmişti.
Beryl değiller, Mısırlı bir şirketin üretimi olan modellerdi, üzerindeki aksesuarlarda daha çok FAB Defense üretimi modifiye parçalarından replika edilmiş aparatlar. Zaten sadece modifiye aksamına bakarak hangi firmanın imali olduğunu söyleyemeyiz. Modüler aparatlar her tip AK tüfeğine uygulanabilir üreticiye özel bir yanları yok...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2016, 20:08 
Akıncılar

Bu silahlar aklımda kaldığına göre iki kez toplu şekilde ele geçirildiler. Eğer DENO ilk kez yakalandıkları sayıyı söylüyorsa 200'den fazla olabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2016, 20:21 
Akıncılar

Şırnak 88

Resim

Diyarbakır 9

Resim

Başka ele geçirildiyse bilmiyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2016, 21:01 
Süvariler

Sanırım bu silahlar.Çok iyi ambalajlanmış gıcır gıcır ele geçirilmişlerdi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2016, 22:54 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2016, 23:44 
Uzaklaştırıldı

Coni'deki baldır bizon ayağı gibi o ne biçim şey ya...!!
Pantolon özel dikim herhalde ...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2016, 00:03 
Akıncılar

Alıntı:
Coni'deki baldır bizon ayağı gibi o ne biçim şey ya...!!
Pantolon özel dikim herhalde ...
Asker olduğu için obez değil klasik ABD kasası :)

Kaldı ki bu bir asker için pek sağlıklı bir şey değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2016, 07:53 
Yeni Üye

kimse bu üniformaların yakalarına bakmıyor mu? daha farklı bir yaka kesimi düşünülemezmi di? bence çok kötü

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2016, 01:18 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum ama görüntü Nusaybin'den PÖH/SAS timi SASların ekipmanları çok fena 8-)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2016, 09:17 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Neye göre kime göre? Dolgun gözükmesi iyi yada doğru ekipman olması anlamına gelmez. Ayrıntılar her şey demektir. Yeleğin sağ cepleri tabancanın üzerine binmiş orada. Ciras yelek denilen nane yere çöküldüğü vakit bacakların aşağıdan yukarı bastırması yüzünden gırtlağa kadar yükselecek kadar uzun bir yapıya sahip. Ki omuz askılarını da ayarlayamamışlar doğru şekilde.

HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2016, 11:34 
Akıncılar

Valla nedesen haklısın ShockXK1. Her fuar aynı yelekler, balistik levhalar, kasklar. Gram gelişme yok. Dön bir bak modern ürünlere, bişeyleri geliştir, daha hafif, daha modern bişiler yap. Spectra bu potansiyele sahip gibi görünüyor ama pek arkası yok galiba?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2016, 13:30 
Akıncılar

PÖH anladım ama SAS derken?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2016, 14:57 
Genel Yetkili

Patlayıcı madde uzmanlıkları nedeniyle SAS'lar da görev yapıyor oralarda. Su altı savunma..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2016, 21:30 
Süvariler

Uzman erbaşların sayıları 70 binleri geçmiş.Acaba standart olarak hangi ekipmanlar dağıtıldı bu birliklere?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 00:47 
Uzaklaştırıldı

Bu yeni savaş ortamında alınan dersler ışığında yeni bir standart kask,yelek veya komple bir teçhizat çalışması varmı ? Duyan eden ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 02:52 
Süvariler

Pompali tufek uzerine aradim ama baslik cikmadi...

Bildigim kadariyla TSKda 1-2 cesit var, kirsalda magara vs vs icin. Ayrica meskun mahalde goruntulendi.
Ama benim merak ettigim, kullanis amacli klasik pompali tufek yerine su 'tactical' tufekler daha rahat olmazmi? Hani su AR-based olanlari diyorum, sanirim Turk sirketleri sivil market icin baya yapiyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 15:41 
Site Başkanı

Bildigim kadariyla TSKda 1-2 cesit var, kirsalda magara vs vs icin. Ayrica meskun mahalde goruntulendi.
Ama benim merak ettigim, kullanis amacli klasik pompali tufek yerine su 'tactical' tufekler daha rahat olmazmi? Hani su AR-based olanlari diyorum, sanirim Turk sirketleri sivil market icin baya yapiyor.
Modern savaş koşulları altında pompalı tüfeğin askeri alanda kullanımı çok yaygın değil. Pompalı tüfekler artık meskun mahalde ikincil silah olarak kapı menteşe/kilidi kırmak gibi işlerde kullanıldığı için AR-10/15 temelli ürünler gereksiz ağır ve büyük kaçıyor. Bu yüzden de TSK da genellikle ya yarı-otomatik yada klasik pump-action seyyar dipçikli pompalı tüfekler kullanılıyor. yerli olarak Sarsılmaz Cobra/Baba, Armsan Armtac RS A2, ATA Arms ve yabancı olarakta Benelli M4 ve Remington 870 modelleri kullanılıyor. Kullanış alanlarına göre de yeterli kalmaktalar...

Ama emniyet ve kolluk kuvvetleri için AR tabanlı pompalı tüfekler yararlı olabilir, özellikle toplumsal olaylara müdahalede plastik yada barut hakkı azaltılmış yaralayıcı tipte fişek atabilmesi bu tip silahları polis görevlerinde daha kullanışlı kılıyor...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 15:43 
Üye

Alıntı:

Resim
Hocam, UTAS XTR-12. AR üzerine yerli pompalı. 2000-3000 TL arası fiyatı var. Kullanılıp kullanılmadığını bilmiyorum ama güzel bir görünümü var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 23:23 
Üye

Silahı görünce aklıma kimindi hatırlamıyorum(galiba Sanchez yada Shock) "Taktikeko silahlar" lafı aklıma geldi. :lol: :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 15:05 
Üye

Resim

Nurol firmasının ürettiği plaka belliki görevini yapmış. Bu plakayı taşıyanı tanıyorum olay Nusaybinde yaşandı ve yaralanma sadece kinetik enerjinin yarattığı ezilme seviyesinde. Herhangi bir deliş yok. Ülkemizde üretilen malzemelerin bu kalitelere ulaştığını görmek sevindirici

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 15:18 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

-Ülkemizde üretilen malzemelerin bu kalitelere ulaştığını görmek sevindirici

Ta yıl olmuş 2017 bunu görüp, şevinip şak şak tutacaksak, biz şimdiye kadar hiç bir şey öğretememişiz demektir. Kapatalım dükkanı defolup gidelim en güzeli. 1998 1996 yıllarında yerli üretilen polietilen plakalar var. Üstünde yazan standartta değilse çöptür zaten atar geçersin.

HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 15:27 
Üye

Alıntı:
-Ülkemizde üretilen malzemelerin bu kalitelere ulaştığını görmek sevindirici

Ta yıl olmuş 2017 bunu görüp, şevinip şak şak tutacaksak, biz şimdiye kadar hiç bir şey öğretememişiz demektir. Kapatalım dükkanı defolup gidelim en güzeli. 1998 1996 yıllarında yerli üretilen polietilen plakalar var. Üstünde yazan standartta değilse çöptür zaten atar geçersin.

Hocam affınıza sığınarak izah etmek isterim. Görev esnasında yaya intikal sırasında kırılan plakaya da rastlamıştım. birde çok yakın tanıdığım biri bu plaka sayesinde kurtulunca kendimce gelinen noktaya sevindim sadece

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 15:49 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Ben size diyeyim, gelinen nokta pek bir şey ifade etmiyor. Yerli ürün sevdası ile yaptılar ürünleri. Şuan hepsi yerine sayıyor. Piyasaya çıkan ne hafifletilmiş yerli plaka var ne de yeni bir balistik ürün. 96 yılından beri üretilegelen bir ürünü Argus gibi yaklaşık 2 yıl önce yeni diye tanıtıp millete gaz verenler, boron karbür plakayı üretip sonra arkasına yaslanan Nurol... Dünya piyasasında her yıl şirketler yeni çıkarttıkları balistik plakaları tanıtırlar. Amerikan şirketleri bu konuda öncüdür. Shot Show 2017'de yine yeni balistik ürünler sürülecek piyasaya. Her geçen yıl bu plakalar aynı koruma standartı ile bir miktar daha hafifler. IDEF 2015 ile 2013'ün balistik ürünleri arasında hiç bir fark yoktu. 2017'de de yeni balistik ürün çıkmayacak. Ağlanacak durumumuza sevinmeyelim hiç. Burada tartışmamız gereken şey bu ürünlerin yapılıp dağıtılması değil, daha fazla geliştirilmesi.

HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 15:54 
Akıncılar

Bir de süper başlık konusu var. Onyıllarca otur uğraş -güya!- sonra git yine komando birliğine dahi Ops_Core almak zorunda kal. Alnadığın adamı da Kalimero yumurta kafalarla, komik başa büyük ağır başlıkla dolaştır.

Kafasına dünyanın en kötü başlığını koyduğun askerini de üzerine hücum yeleği ile, korumasız oraya buraya gönder.

Durum pek parlak değil aslında. "Bunlar artık yapılabiliyor" dediğimiz şeylerde bir adımızın falan olmadı beklenirdi. Aksine beceriksizliklerimiz var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 16:29 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Ops-core alımları da hatalı yine. Sen git S-M modelden hiç alma. Hepsini M-L ve L-XL al. Ops-core bedenlerin tanımlarında yeni bir düzenleme yaptı. Eskiden;
S-M olan M beden
M-L olan L beden
L-XL olan XL beden.

Yani yine elimizde küçük kafa için başlık yok. M beden alınmamış.

HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 17:04 
Akıncılar

Bizdeki vizyon sıkıntısı buradan ileri geliyor. sonra gidip IAI'ye methiyeler düzmeler falan,

-Birşeyi yerli yapmanın ilk amacı ambargo ihtimaline karşı yerli tedarik kanadını açık tutmak.
-İkinci amaç bunu müttefik ülkelere satabilmek, döviz çıktını yavaşlatırken (ilk yatırım maliyetleri hariç) döviz girdisi yaratmak,
-Akabinde elindeki ürünü kendi ordunun ihtiyaçlarına ve saha geri bildiğimlerine göre geliştirmek bunu yaparken maliyetleri aşşağı yöne çekenbilmek
-Geliştirdiğin ürünle Pazarda rekabet gücünü arttırmak.

Olmalıyken biz bir şeyi üretip seriye bağlıyoruz bir adım ötesi yok. Parolamız eskiden buda yoktu şükret....

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 17:59 
Akıncılar

Ops-core alımları da hatalı yine. Sen git S-M modelden hiç alma. Hepsini M-L ve L-XL al. Ops-core bedenlerin tanımlarında yeni bir düzenleme yaptı. Eskiden;
S-M olan M beden
M-L olan L beden
L-XL olan XL beden.

Yani yine elimizde küçük kafa için başlık yok. M beden alınmamış.
Ya zaten o sığlığı bu işe sokuşturmasak bizim biz olduğumuz nereden anlaşılacak?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 18:08 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Esas rezillik, ekipman şirketinin birisi de bunu göz ardı etmiş. Çinden aldığı ops-core kılıfının kalıbıyla kopyalamış. Kalıp M başlığa göre. Çinde airsoft oyunlarında kullanılsın diye yapılan replika başlıklar için(M beden standart). Bizim başlıklara takınca onu Yahudi Kippası gibi kalıyor başlık üstünde hiç bir işe yaramıyor hali ile. :lol: :lol: :lol: Derya Uluğ'dan alıntı yapayım. Gidip derede boğulmaya o kadar meraklıyız ki...

HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Mar 2017, 10:00 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

http://soldiersystems.net/2017/03/24/te ... iv-shield/

13.5 kilogram seviye 4 kalkan olur mu. Yapılınca oluyormuş. Bir tane ürün çıkarttıktan sonra yatmaya devam. Varsa yoksa araç zırhı üretelim.

HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2017, 14:42 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

http://soldiersystems.net/2017/03/24/te ... iv-shield/
13.5 kilogram seviye 4 kalkan olur mu. Yapılınca oluyormuş. Bir tane ürün çıkarttıktan sonra yatmaya devam. Varsa yoksa araç zırhı üretelim.
Bu kalkan farklı bir mantıka infüzyon ile ince çelik kafes kalkana sönümleme yapan daha dayanıksız kevlar kompozit kaplama yapıyorlar. 2 sene ömrü vardır sonra Level4 garantisi vermez. Ama yinede süper iş görür. Bir kaç atış karşılayınca işi bitiyor atıyorsun diye biliyorum ama emin değilim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2017, 03:35 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

http://www.ballisticedge.com.au/NIJ0108.htm

Standartı şurada hocam. Zırh delici 5 adet atış ile test yapılıyor. Testlerden çıkan daha düşük seviyeli mühimmatlar ile taranmaya dayanıyor.
Resim

Alıp, kesip incelemek isteyeceğim bir ürün. :D

HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 May 2017, 17:07 
Süvariler

Afrin-Azez hattındaki çatışmada bir personelimiz OpsCore Sentry'den isabet almış.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 May 2017, 01:16 
Site Başkanı

Görünen delik kaskın ray ve kayışını tutan vida deliği kurşundan kaynaklanmıyor. Büyük olasılıkla kurşun kaskın dış yüzeyinden ray aksamı ve vidasını parçalayarak geçmiş. Personelimizi Allah korumuş kısaca...

Resim

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 677 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 110 11 12 13 14 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: